Leiderdorpers om kunstgras bedreigd Vakantie oorzaak van nog meer dierenleed 'Wassenaar kronkelt van genot door komst Christina' Nog drie man naar de Raad van State Drie bands in Warmond voor Kaag festival Brutale dief Onbeperkt verven in Zoeterwoude afgelopen Vrouw voorkomt diefstal Aansluiting Melkweglaan op Rijndijk nog dit jaar Dringen voor Warmonds vvater gebeur en DONDERDAG 11 JULI 1985 Beroepscommissie hoort bezwaren tegen bouw villa prinses aan DEN HAAG/WASSENAAR - ..Als het ook maar iets met de koninklij ke familie heeft te maken begint Wassenaar al te kronkelen van ge not". Zo omschreef Wassenaarder J. van Gogh gisteren voor de pro vinciale Arob-beroepscommissie de houding van het gemeentebe stuur ten opzichte van de bouw plannen van prinses Christina in de Wassenaarse Horsten. Hij noemde verder het argument er met de haren bijgesleept dat bewo ning van het landgoed door een lid van de koninklijke familie een ou de situatie herstelt en vond dat voor het woongenot van slechts een familie de natuur geweld wordt aangedaan. De beroepscommissie hoorde gisteren naast Van Gogh ook de al gemene vereniging voor natuurbe scherming voor 's-Gravenhage en omstreken die zich eveneens tegen de bouwplannen heeft gekeerd. De beroepen waren gericht tegen de toestemming van de provincie aan de gemeente om een bouwvergun ning af te geven. De voorzitter van de algemene vereniging voor natuurbescher ming. A. van der Laan. herhaalde nog eens de bezwaren die de ver eniging heeft tegen de inmiddels al in volle gang zijnde bouw. In het bijzonder dc aantasting van de landschappelijke waarden van het betreffende gebied kan geen gena de vinden in de ogen van de na tuurbeschermers. Van der Laan vreesde met name dat de toestem ming voor het bouwplan in de toe komst ook voor andere bouwplan nen de weg vrij zal maken en hij was bang voor verharding en ver breding van de aanwezige bospa den ondanks de toezegging dat dit niet zal gebeuren. Namens B en W van Wassenaar werd naar voren gebracht dat land huis Eikenhorst een evenwichtige toevoeging is aan de al aanwezige bebouwing op het landgoed en dat voor herhaling niet hoeft te wor den gevreesd. Er is immers in Was senaar geen onbebouwd landgoed meer. Er was evenwel geen toezeg ging van eigenaresse prinses Julia na dat niet nog meer bouwplannen voor de Horsten zullen worden in gediend. Volgens de gemeente moest het bezwaarschrift van Wassenaarder Van Gogh niet ontvankelijk wor den verklaard omdat hij door de bouw niet direct wordt getroffen. Hetzelfde is namelijk gebeürd met het bezwaarschrift dat hij bij de ge meente heeft ingediend. Wat be treft de vrees voor verharding en verbreding van de paden, herhaal de de gemeente nog eens dat de fa milie Guillermo had toegezegd dit niet te zullen doen. Ook beloofde zij louter gebruik te zullen maken van de uitgang via de Raaphorst- laan en niet via de Papeweg. De raadsman van de familie Guillermo, mr. P. Russel. bracht naar voren dat het bouwplan zeer urgent is. De voormalige woning van de prinses en haar gezin in New York is namelijk al verkocht en het gezin woont nu in bij de ou ders op paleis Soestdijk. „Hetgeen natuurlijk geen ideale situatie is", aldus Russel. Hij benadrukte dat uit cultuur-historisch oogpunt een oude situatie zich herstelt want er komt immers weer een Oranje op de Horsten te wonen. Ook bracht hij met klem naar voren dat de toe zegging over de toegangsweg die gebruikt zal worden, zal worden nagekomen. Bovendien hoeft vol gens hem niet te worden gevreesd dat eventuele toekomstige andere eigenaren er anders over zullen denken omdat het landhuis altijd in de kring van de koninklijke fa milie zal blijven. LEIDERDORP - Drie Leiderdor pers die bij Gedeputeerde Staten hebben geprotesteerd tegen de aanleg van een kunstgrasveld op het veld van hockeyvereniging Alecto. hebben zich teruggetrok ken omdat ze werden bedreigd of onder druk van de eigen partij ge zet. Dat meldt 'Pieper', het blad van de plaatselijke PPR. Volgens 'Pieper' werd één van de ondertekenaars van het protest, Nancy Slootweg, telefonisch be dreigd. In haar straat, waar veel Alecto-aanhangers wonen, zou ze onvriendelijk zijn toegesproken. "Mede op aandringen van huisge noten trok ze zich terug". Voorhof-bewoner Peter Hun- nink zag een deel van zijn tuin ver nield. Ook hij besloot om af te zien van verder protest tegen het raads besluit, dat de komst van het ruim zes ton kostende kunstgrasveld mogelijk maakte. WARMOND - De Warmondse jon- gerensociëteit 'Ut Sloepie' organi seert ook dit jaar weer een Kaag- week-festival. Er werden drie bands gecontracteerd. Het spits wordt vanavond afgebeten door Queen Willie and the Willieboys met een optreden in de eigen zaal van 'Ut Sloepie'. Het repertoire van deze rock'n roll-band bestaat uit 'pittige' songs. Voor wie het vanavond zelf wil beoordelen: de zaal is om negen uur open. Morgen staat Jen Rog garant voor een swingende avond. Re cente covers, Ierse en Schotse folksongs en ballades zijn in het repertoire opgenomen. Jen Rog treedt op in het Trefpunt, ook weer vanaf negen uur. Zaterdag ten slotte komt Bar relhouse (zie foto) naar het Kaag- weekfestival. Deze muziek laat zich niet in een 'hokje' drukken. Barrelhouse beweegt zich ergens binnen de ruime grenzen van de popmuziek. De groep heeft een nieuwe zangeres, Jony de Boer, die zaterdag ook vanaf negen uur op de planken staat in het Tref punt. Aad Rietkerk, een vooraan staand CDA-raadslid, moest zich volgens 'Pieper' onder druk van zijn partij terugtrekken. Hoewel zijn wethouder Meerburg zelf ook tegenstander van het kunstgras veld is. zou de partij hebben geoor deeld dat deze zaak in en om de raad uitgevochten moet worden. Aad Rietkerk zegt desgevraagd dat die bewering pertinent onjuist is. Geen mens heeft hem onder druk gezet, aldus Rietkerk. "Er is zelfs met geen woord over gespro ken binnen de partij". Rietkerk vertelt hoe de vork dan wel in de steel zit: "Ik heb wel de protestbrief ondertekend. Maar dat was vóór het raadsbesluit. Toen. dat besluit eenmaal was genomen heb ik gezegd: nu trek ik me terug, want dat raadsbesluit is er demo cratisch gekomen. De consequen ties daarvan ligt bij de politiek". Hoe het ook zij: uiteindelijk blij ven alleen Riet Dekkers, PSP- voorzitter Jan Preenen en oud- PPR-voorzitter Frans Terken over om naar de Raad van State te stap pen. Eerstgenoemde over de kwes tie: "Ik laat me echt niet afschrik ken. Dan zou het op terrorisme gaan lijken". Was het echt zo erg? "Ja, echt. Wat ze allemaal niet naar m'n hoofd hebben geslingerd... 'We ko men je poten d'r onder uit hakken'. 'We gooien je ruiten in'. Het is dat ik niet zo gauw van streek ben". Stappen Hamvraag: zijn de bedreigingen door Alecto-leden zelf geuit? Ja, zegt Riet Dekkers: "Dat zeiden ze tenminste door de telefoon". Nee, zegt Alecto-woordvoerder R. de Josselin de Jong. "Dat Alec- to-leden de schuld zouden krijgen heb ik niet uit het stukje kunnen opmaken. Anders hadden we on getwijfeld stappen ondernomen. Naar de schrijver toe. maar ook naar onze leden. Want als Alecto- mensen zich aan zoiets schuldig zouden maken, zou ik dat heel kwalijk vinden". Nu maar geen stappen? "Ach, nee. We hebben het er als bestuur al over gehad en besloten om er verder maar geen ophef over te ma ken. Er ligt nu weer een zomer tus sen - het zal allemaal wel wegeb ben. En dan is het ineens eind au gustus. Nou, dan is dat kunstgras veld al klaar en zoeken ze het ver der maar uit, want dan gaan wij spelen". OEGSTGEEST - Een bewoner van de Wilthoeflaan in Oegstgeest moet gisteren wel even vreemd hebben opkeken toen hij. op klaar lichte dag (omstreeks 14.15 uur), een inbreker aan een buitendeur hoorde morrelen. Op het moment dat de man poolshoogte ging ne men was de brutale dief, die het slot van de deur had geforceerd, de garage al binnengedrongen. Vol gens de politie vloog de inbreker, toen de bewoner achter hem aan ging, 'er als een speer van door'. Er wordt verder niets vermist. ZOETERWOUDE - Het ver ven van bouwsels in alle kleu ren van de regenboog moet in het groene dorp Zoeterwoude binnen de perken worden ge houden. Vandaar dat de ge meente onlangs heeft geadver teerd om inwoners te wijzen op de plicht de welstandscommis sie te raadplegen als ze van plan zijn een afwijkende verfkleur te gaan gebruiken. Volgens J. Kliffen, plaatsver vangend gemeentesecretaris, is dat gedaan "om achteraf teleur stellingen te voorkomen". "Als mensen gaan verbou wen, vergeten ze geen vergun ning aan te vragen. Maar bij het verven van een garage bijvoor beeld, worden vaak harde kleu ren gebruikt die niet altijd even fraai passen in de omgeving. Dat gebeurt zonder toestem ming", aldus Kliffen. Gevraagd naar een voorbeeld noemt hij de Culemborgstraat in de wijk Westwoud waar de garages een bonte mengeling van kleuren vertonen, maar hij voegt er aan toe dat in heel Zoeterwoude dergelijke staaltjes van 'onwel stand' zijn te vinden. Bewoners die worden 'be trapt' door de welstandscom missie, een adviesorgaan be staande uit architecten van bui ten Zoeterwoude, krijgen van burgemeester en wethouders van Zoeterwoude opdracht de kleurenpracht in overeenstem ming met omliggende gebou wen te brengen. DONDERDAG Leiden LVC - Breestraat. sportcafë met dart en tafeltennis, 21 uur. Gulden Vlies - Breestraat, spreekuur PvdA, 19-21 uur. Filmhuis LVC Breestraat, film 'Nostalghia' van Andrei Tarkowski, 22.15 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18. soos, 21-1 uur. Warmond Ut Sloepie. Meerpunt - optreden band Queen Willie and the Willieboys, 21 uur Park Groot Leerust - touwtrekwedstrijd voor Warmondse ploegen, 19 uur. Gemeentehuis - Herenweg,, raadsverga dering, 20 uur. VRIJDAG LVC - Breestraat, swingavond, 22 l Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, vrouwenavond, 21-1 Lesbiese Vrouwen Leiden - Caecilia straat 18, disco, 21-2 uur. Filmhuis LVC - Breestraat, 'Nostalghia' van Andrei Tarkowski, 22.15 uur. Warmond Trefpunt - Herenweg, optreden Jen Rog in kader Kaagweekfestival, 21 i De Baan - kermis, hele dag. Pleintje bij de Pomp - kunstmarkt, hele dag. Park Groot Leerust - spelletjesochtend voor kinderen van 5-12 jaar, 10 l Park Groot Leerust - barbecue-avond, 18 uur met vanaf 20 uur optreden The APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 5 tot vr 12 juli door: Apotheek Tot Hulp der Menschheid, Rosmolen 13, Leiden, tel. 211611. Apotheek Kok, Topaaslaan 15, Lei den. tel. 763439. Apotheek Voorschoten. Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 2525. LEIDERDORP - De muziek- en showgroep Con Bravura uit Leiderdorp heeft in zijn nog prille bestdan al aardige kunsten vertoond. Daar weet Leiderdorp van mee te praten. Ook in het Overijsselse Slagharen heeft men inmiddels met de tweeënhalf jaar geleden opgerichte band kennisge maakt. Afgelopen weekeinde trad de muziek- en showgroep op in het po nypark aldaar. Het optreden in Slagharen had plaats in het kader van het 75-jarig bestaan van de Koninklijke Nederlandse Federatie van muziekverenigin gen. De directie van het ponypark nodigt wekelijks één van de 1100 bij het KNF aangesloten muziekgroepen uit voor een bezoek met optredens in het atttractiepark. Con Bravura wil overigens het ledental van de vereniging uitbreiden met blazers en een uitgebreide vlaggenshow. Momenteel kent het gezelschap 'pompom-girls', drummers en xylofonisten. Uit handen van spreekstalmeester Tonny Leerink van het ponypark ontvangt Con Bravura-leider R. Blauw een bokaal als herinnering aan het optreden in Slagharen. (foto pr) LEIDEN - Een winkelende vrouw heeft gisteren in de Haarlemmerstraat een winkeldiefstal voorkomen door de dader ogenblikkelijk bij zijn kraag te grijpen. De vrouw zag dat een man negen pantalons, die voor kledingzaak op een rek hingen, in zijn jack propte. Toen de vrouw op kordate wijze liet merken dat zij dit geen juiste handelwijze vond, vluchtte de winkeldief met achterlating van zijn jack en de pantalons. De winkelier heeft de kleren weer teruggehangen in het rek en het jack naar het politiebureau gebracht. De eigenaar van het jasje heeft het kledingstuk nog niet opgehaald. HAZERSWOUDE - Rijkswater staat begint binnenkort met de aanleg van de aansluiting van de Melkweglaan op de Rijndijk in Ha- zerswoude. Nog dit jaar hoopt men de bewoners van 'Zonneveld' een snellere route naar Alphen aan den Rijn te kunnen aanbieden. De kosten zijn geraamd op ec half miljoen gulden, waarvan tw ton voor rekening van rijkswater- Asiels en opvanghuizen in regio maken ontelbare overuren REGIO - De vakantie is aangebro ken: pret en ontspanning voor vele mensen, maar ellende en stress-si tuaties voor honderden dieren. Nog steeds worden honden en kat ten zonder pardon op straat gezet als het de eigenaar niet langer uit komt om voor het dier te zorgen. De dierenasiels en opvanghuizen maken overuren om het dierenleed zo veel mogelijk te beperken. Het aantal honden en katten dat wordt afgeleverd aan de poort van het De dierenasiels en ovpanghuizen in Oegstgeest. Noord wijk. Katwijk en Leiden en omstreken krijgen ook steeds meer dieren te verwer ken. Sommige van de asiels raken echter beter op deze extra aanvoer ingespeeld. Dat neemt niet weg dat de vrijwilligers van de asiels soms met de handen in het haar zitten. De hokken zijn vol, de toeloop blijft. Opvallend is dat srteeds vaker WARMOND - 'Het watergebeuren'. Dat was het onderwerp voor een modeshow, gisteravond in het feestvierende Warmond. Op het pleintje bij het organiserende Oude Raadhuis lieten 30 Warmonders zo'n 106 modellen zien. Daarbij uiteraard veel broeken -nog altijd de meest gemakkelijke dracht op en bij het water- in alle mogelijke kleuren. Het publiek keek, vier rijen dik, toe. Tussen alle vrouwen kreeg Flip Robers, als enige dressmen, flink wat applaus. De Kaagweek, die gisteren de vijfde dag in girig, had ook een kindershow in petto voor een enthousiaste zaal. De show had het dorp in het Guiness Book of records kunnen brengen doordat 400 kinderen een gigantisch lange polonaise vormden. (foto Holvast) als reden voor het wegdoen van een dier, allergie wordt opgegeven. Het is niet te achterhalen of het aantal mensen dat allergisch is voor huisdieren werkelijk toe neemt. Misschien ontdekken steeds meer 'dierenliefhebbers' dat allergie een goede smoes kan zijn omdat het voor de dierenasiels moeilijk te controleren is. De Zoeterwoudse mevrouw Paauw, coördinatrice van de actie Vakantiedier, zegt er dit van: "Het lijkt wel alsof in de vakantietijd ie dereen ineens allergisch is". Zij had vroeger een pension aan de Geerweg in Zoeterwoude. Nu ze daarmee is gestopt, behalve voor wat vaste klanten van vroeger, houdt ze zich bezig met eerderge noemde actie. Dit initiatief van de Leidse die renartsen Muurling. Roest en Hel der houdt in dat mensen die op vakantie gaan hun huisdier onder brengen bij mensen die zolang op de kat of hond van iemand anders passen. Vraag en aanbod worden bij elkaar gebracht. Dit jaar loopt de actie minder soepel dan in ande re jaren omdat veel mensen die zich hebben opgegeven tegelijk op vakantie gaan. Het plaatsen bij par ticulieren komt hierdoor enigszins in de knel. Een telefonische rond vraag van mevrouw Paauw bij pen sions in Stompwijk en Zoeterwou de leerde haar echter dat daar nog voldoende plaats is voor huisdie ren wier baas op vakantie gaat. Viervoeter De dierenbescherming in Lisse merkt duidelijk dat het aantal mensen dat weer van zijn huisdie ren afwil, de laatste tijd toeneemt. Secretaris Corrie van Prooyen van de plaatselijke dierenbescher ming: "Wij proberen de dieren, voornamelijk honden, zo lang mo gelijk bij de eigenaren te laten. Als dat niet lukt, dan bemiddelen wij bij een asiel, in ons geval dat van Oegstgeest, om het dier op te ne- van het dier zijn vaak redenen om het weg te doen". De secretaris van de dierenbeschermers in Lisse zegt een nieuwe ontwikkeling te signa leren: "Enige tijd terug was er veel vraag naar grote honden zoals bou viers, maal- nu zijn kleine hondjes Het Nieuw Leids Dierenasiel in Leiden kreeg in de afgelopen da gen ook een groot aantal dieren binnen. "Maar wij zagen de bui al hangen en zijn onlangs met een ac tie begonnen om de mensen er op te wijzen dat we veel dieren heb ben die een nieuwe baas zoeken", aldus een woordvoerder van het Leidse asiel. "Dat heeft resultaten opgeleverd", zegt hij. "Bij de hon den loopt het op dit moment aardig leeg. Alleen kunnen we nog wel de nodige katten plaatsen. Met deze dieren zitten we nog vol", aldus de woordvoerder van het dierenasiel in Leiden, dat ook dieren opneemt uit onder meer Katwijk. Oegst geest en Voorschoten. naar andere asiels. Helaas kampen ook die met ruimtegebrek", aldus mevrouw Lubbers. Met 37 katten en 15 honden zit het opvanghuis in Oegstgeest vol. Het huis vervult een opvangl'unc- tie voor verschillende dorpen in de omgeving én wordt, net als vele an dere asiels, draaiende gehouden door voornamelijk vrijwilligers. Ook Oegstgeest krijgt vaak 'aller gie' als reden voor het afstand doen van een dier te horen. "Je kunt zoiets niet controleren. Duidelijk is in ieder geval dat de meeste men sen niet goed nadenken voor ze aan een huisdier beginnen. Daar kan niet genoeg de aandacht op worden gevestigd". staat komt. De overige drie ton zijn nodig voor de werkzaamheden die de gemeente zelf aan het project moet verrichten en voor de ver keerslichteninstallatie. In de raadscommissie openbare werken en milieuhygiëne is het plan uitvoerig besproken. Op nieuw stond de situering van de bushalte ter discussie. In de huidi ge plannen is de halte zo'n 120 me ter vanaf het kruispunt richting Al phen gepland. Commissielid D. Kuijper had overleg met Westne derland gehad die met hem van mening is dat de bushalte zó dicht mogelijk bij de kruising en de woonkern moet komen. Ook over de breedte van het fietspad was Kuijper niet te spre ken. Volgens hem moet het pad niet 2,40 maar minstens drie meter breed worden. Wethouder P.A.Th, van der Werf van openbare werken hield hem voor dat dat alleen op kosten van de gemeente kan wor sen gerealiseerd. De fietsers houden, als de ver keerslichteninstallatie niet werkt, voorrang op het afslaande verkeer. Net als in Groenendijk wilde rijks waterstaat de rechtdoor gaande fietsers geen voorrang geven. Dit is nu gewijzigd, wat wel de gekke si tuatie geeft dat in twee vrijwel ge lijke situaties op de Rijndijk ver schillende voorrangsregelingen gelden voor de fietsers. PPR/PvdA-raadslid C. van Put ten kreeg de toezegging, dat de voetgangers niet zo lang hoeven te wachten op groen licht. Zij merkte op dat veel mensen zich ergeren aan het lange wachten bij de Da Costasingel. LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Dreigen De reden warom mensen hun viervoeter wegdoen is heel wisse lend, zegt Corrie van Prooyen. Vol gens haar is éen van de belangrijk ste oorzaken dat mensen allergisch zijn voor dieren. "Maar ook echt scheidingen en agressief gedrag Volgens mevrouw Crama van het dierenasiel Noordwijk plaatsen sommige mensen de asiels op een onsportieve manier voor het blok. "Ze komen hier met een dier en als we dan 'nee' verkopen omdat we vol zitten, dreigen ze het dier dan maar in het water te gooien. In zo'n gval moeten we de hond of kat wel accepteren". Alle hokken in het Noordwijkse asiel zijn méér dan vol. Omdat er een verkoudheidsvirus onder de katten heerst kunnen er geen die ren worden afgehaald. De katten moeten eerst beter zijn voordat ze het asiel mogen verlaten. Volgens mevrouw Crama leve ren jonge katjes zelfs in vakantie- tijd weinig problemen op. Een nieuwe baas of bazin vinden voor de volwassen dieren is veel moeilij ker. De beheerster van het dierenop vanghuis in Oegstgeest. J. Lub bers. zegt dat de drukte dit jaar eer der is begonnen. Al vrij snel zat het opvanghuis vol. "Pas in augustus zai er weer ruimte komen. Zwer vers nemen we nog steeds op. maar afstandsdieren verwijzen we door POSTADRES Postbus 54. 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071)144941 SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071)144941 NABEZORGING ma -vrij. van 18 00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18 00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) ADMINISTRATIE ma.-vrij. van 8 30-17.00 uur (071) 144941 REDACTIE (071) 144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. ABONNEMENTEN per jaar, aan huis bezorgd 250,90 per post (binnenland) 345,20 per haif jaar, aan huis bezorgd 131.40 per kwartaal, aan huis bezorgd 65,70 per post (binnenland) 89,30 per maand, aan huis bezorgd 22,10 per maand, per post 30.- (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling) losse nummers 1.00 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan Restitutie is met mogelijk. Bij automatische betaling geen administra tie- en incassokosten. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071)144941 REGIOKANTOREN Julianastraat 19, 2405 CG Alphen aan den Ri|n (01720)93961 Vuurbaakplein 11, 2221 JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur, drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Commentaren: W.F.J Wirtz, A.A. van Brussel Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek H I J. Veldhuizen Bin /Buitenl /Econ.: W.F.J Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W C H. Schrama Regio Leiden W. Hoenson-de Graaff Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel, Jo hannesburg. Tokio. Londen, Parijs. Was hington, Rome, Madrid. Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2