Einde aan wilde staking slepers Massale staking in Israël Overeenstemming over nieuwe cao KK: aanval op dure benzine aan snelweg Banken zetten steun aan Boskalis voort Werf Verolme Heusden door directie gekocht Internationale afspraak zure regen te beperken Directeur Amerikaanse begroting neemt ontslag Voortbestaan van His Wilms veilig gesteld 'Met prijs zak patat wordt vaak gerommeld' PAGINA ECONOMIE WOENSDAG 10 JULI 1985 ROTTERDAM (GPD) - Aan de wilde staking van de Nieuwe Rotterdamse Sleepdienst in het Rotterdamse Europoortgebied is gisteravond even na tien uur een einde gekomen. Onmiddellijk nadat overeenstemming was bereikt over een nieuwe cao zijn alle elf sleep boten van de NRS uitgevaren om de wachtende zeeschepen voor de kust te assistéren bij het binnenkomen van de haven. DEN HAAG (ANP) - De benzine bij de pompen aan de snelwegen is te duur. De overheid moet ook wit- te-pomphouders vergunningen verlenen om langs de snelwegen hun - veelal goedkopere produkt - aan te bieden. B. Donia van Konsu- menten Kontakt. heeft dit gisteren tijdens een persconferentie in Den Haag gezegd. Nu hebben alleen de tien grote oliemaatschappijen een monopo liepositie langs de Nederlandse au towegen. Enige concurrentie vindt Donia wel op zijn plaats. Hij ver wacht dat daardoor de benzine prijs voor de consument aanzien lijk aantrekkelijker wordt. Overi gens geldt dit niet alleen voor ben zine, ook gas en diesel zijn bij de witte pomp goedkoper. Eén en ander is Konsumenten Kontakt gebleken uit een onder- zoek waarbij de prijzen van 238 benzinestations werden vergele ken. Het verschil tussen de duurst aangetroffen benzine (Shell twee gulden per liter) en de goedkoop ste bij de zogeheten witte pompen (Komas, 1,77 gulden per liter) be draagt 23 cent. Gemiddeld is de witte benzine drie cent goedkoper en de kwaliteit gelijk, aangezien de benzine bij dezelfde raffinaderijen als waar de grote maatschappijen De consument kan beter van de snelweg afgaan en bij een witte pomp tanken, aldus Donia. In een speciale brochure, die gisteren werd gepresenteerd, heeft Konsu menten Kontakt een kaart van het Nederlandse wegennet gemaakt met daarop de uitvalswegen naar de witte pompen. In de loop van gisteren was het aantal wachtende grote zeesche pen voor Hoek van Holland opge lopen tot 16. Vijf schepen konden de haven niet verlaten. Drie sche pen zouden in de loop van de dag zijn uitgeweken naar andere ha vens. Vanmorgen waren alle ach terstanden ingelopen. De werknemers gingen gister- PAPENDRECHT/AMSTERDAM (ANP) - Het baggerconcern Boska lis is op e e n lijn gekomen met het overgrote deel van de 53 banken die het concern overeind houden. Dit betekent dat deze banken ga rant blijven staan voor een schul denlast van Boskalis van in totaal ruim f 700 miljoen. De overgrote meerderheid van de banken blijft de inspanningen van Boskalis on dersteunen om tot een herfinancie ring te komen om het voortbestaan van de groep te verzekeren. Dit heeft Boskalis gisteren bekendge maakt. „Ik ben blij met dit akkoord. Het stelt ons in staat het langzame her stel voort te zetten. Ik ben niet bang voor de paar banken die niet meedoen. De kans dat deze vorde ringen tegen ons zullen instellen acht ik gering", aldus Boskalis-top man ing. J.Kraaijeveld van Hemert desgevraagd in een reactie. Vol gens Van Hemert betekent het ak koord dat het concern in staat is verder te gaan met de uitvoering van het beleidsplan. Dit houdt in concentratie en versterking van de bagger-activiteiten, afstoten van andere zaken en afronden van on derhandelingen over diverse pro blemen. Binnenlandse bij Boskalis be trokken banken tonen zich over wegend tevreden met het akkoord. Dat enkele banken uit de band springen acht men niet van grote betekenis. Bij een faillissement krijgt men nooit meer wat, nu is er nog een gerede kans dat we er nog behoorlijk uit springen, was de reactie van enkele bronnen uit de bankwereld. Half mei deelde Van Hemert mee dat het beoogde akkoord met de banken enige vertraging had opge lopen. Het ging toen om een beta lingsregeling voor een schulden last van f 765 miljoen. Dat is vol gens Van Hemert nu wat minder, rond f 700 miljoen. Grootste struikelblokken zijn de nog altijd stagnerende betalingen voor projecten in Argentinië, Nige ria en Algerije. Boskalis trekt zich thans voor het overgrote deel terug op de baggeractiviteiten. De finan ciers hebben faciliteiten beschik baar gesteld om nieuwe projecten te verwerven. Een daarvan is de baggermaatschappij Breejenbout die Boskalis binnenkort zal over nemen. Voor een groot deel betaalt Boskalis deze overneming uit ei gen middelen. Op 21 mei hebben aandeelhou ders Boskalis gemachtigd het op maken van de jaarrekening zes maanden uit te stellen. Het bestuur van Boskalis heeft toen beloofd in het najaar met een jaarrekening te zullen komen, ook indien met de banken dan onverhoopt nog geen akkoord zou zijn gesloten. avond in grote meerderheid ak koord met een loonsverhoging van 5,5 procent over twee jaar naast be houd van de prijscompensatie en 100 procent ziektegeld. Voorts werd overeenstemming bereikt over de invoering van een 36-urige werkweek per 1 januari 1987. Aan vankelijk had de directie een toe slagverbetering toegezegd van elf procent over driejaar. Na "ontdek te rekenfouten" kwam zij hierop twee dagen na het op 14 juni be reikte akkoord, terug. Rare smaak Vakbondsbestuurder Hans van der Linde noemt het nieuw bereik te akkoord "eentje met een rare smaak in de mond". "Voorzover ik weet is het door een directie van tafel vegen van een al bereikt prin cipe-akkoord nog nooit eerder ver toond. De directeur van de sleep dienst is een doctorandus in de economie. Die kan toch wel reke nen". Hij vindt dat de bond geen ge zichtsverlies heeft geleden door een akkoord af te sluiten dat min der is dan het "14 juni-akkoord". "Er is maandag een wilde staking uitgebroken. Daarin hebben wij bemiddeld, en een grote meerder heid van het personeel steunt dit nieuwe voorstel. Als het nou kiele kiele was...". Tijdens een lange personeelsvergadering besloten de slepers het werk weer te hervatten. ROTTERDAM (ANP) - De werf Verolme-Heusden (450 werkne mers) is van het RSV-concern overgegaan in handen van de twee directeuren van het bedrijf, A. Schreuders en G. Smits. Dit heeft bewindvoerder mr. J.J. van Wes- sem van het in surseance verkeren de RSV-concern gisteren desge vraagd bevestigd. Volgens Van Wessem heeft de aandelen-transac tie al eind 1984 plaatsgevonden, maar is er toen geen ruchtbaarheid aan gegeven. De Raad van Bestuur van RSV heeft in mei in haar tussentijds ver slag in één zin melding gemaakt van de verkoop van Verolme Heus den, zonder de koper aan te geven. Indivers Indivers heeft in het eerste half jaar van 1985 een omzet geboekt van f 102 miljoen. Dat is 30 procent meer dan in de eerste helft van 1984, zo heeft het bedrijf bekend gemaakt. Indivers is een houdster maatschappij van 24 produktiebe- drijven in Europa, Noord-Amerika en Singapore. De verbetering van het resultaat deed zich voor in alle gebieden waarin Indivers werk zaam is, namelijk turbines en fa- brieksuitrustingen. Bloembollen De waarde van de export van Ne derlandse bloembollen is in het af gelopen seizoen (juni '84 tot en met mei '85) met tien procent gestegen tot 886 miljoen gulden. Het volume van de export steeg met 6,6 pro cent tot bijna 144 miljoen kilogram bloembollen. Dit blijkt uit cijfers van het Produktschap voor Sierge- Welk bedrag met de transactie is gemoeid is niet precies bekend, maar het gaat om enkele miljoe nen. Bovendien hebben de nieuwe aandeelhouders een vordering op de RSV-holding van 22 miljoen gulden grotendeels moeten opge- De werf boekte in 1983 en 1984 in de RSV-surseance een kleine winst en de werf-directie verwacht dat dit jaar een nog beter resultaat zal opleveren. Afgelopen zaterdag werd bij de werf een sleephopper zuiger voor Volker Stevin te water gelaten, onderdeel van een order van twee zuigers ter waarde van 140 miljoen gulden. Volgens directeur Smits is de werf na een moeilijke periode nu op de goede weg. De werf maakt daarbij de bewuste keuze voor de bouw van gespecialiseerde sche pen, een marktsegment waarmee de werf de concurrentie met het Verre Oosten nog aankan. HELMÓND (ANP) Bewindvoer der mr. A. Deterink van het in uit stel van betaling verkerend Zontec in Helmond, heeft vorige week te vergeefs geprobeerd een partij zon necellen naar het bedrijf terug te halen. Op de dag waarop het uitstel van betaling werd verleend werd die party verstuurd naar New Or leans. Dat gebeurde in opdracht van de Amerikaanse moedermaat schappij van Zontec, Entex Corpo ration. Bewindvoerder Deterink heeft dat gisteren desgevraagd meegedeeld. Vorige week moest uitstel van betaling worden aangevraagd voor Zontec. Het bedrijf, dat oorspron kelijk eigendom was van Holec, maakt zonnecellen. „Het bedrijf is de afgelopen vijf maanden drie Cola-giganten beconcurreren elkaar nu ook in de ruimte CAPE CANAVERAL (ANP/ AFP) - Twee Amerikaanse co- la-giganten gaan hun concur rentiestrijd uitbreiden tot de ruimte. Wanneer op 12 juli het ruimteveer Challenger vertrekt voor een vlucht van zeven da gen heeft het twee prototypen bij zich van blikjes cola die het mogelijk moeten maken er tij dens een toestand van ge wichtsloosheid uit te drinken. Het gebruik van koolzuurhou dende dranken in de ruimte was tot dusver onmogelijk en astronauten zogen vruchtensap uit plastic Hessen door een rietje. De strijd om het beste 'ruim teblikje' gaat tussen Coca-Cola en Pepsi-Cola. Coca-Cola is boos op NASA, het bureau voor ruimtevaart dat de vlucht organiseert. Het concern be weert dat het een exclusief con tract heeft om de eerste te zijn die het experiment mag uitvoe ren en dat het hiervoor onge veer 250.000 dollar heeft neer geteld. NASA zegt dat Coca- Cola het verkeerd heeft begre pen en dat alle fabrikanten van koolzuurhoudende dranken een uitnodiging hebben gekre gen om mee te doen. HAMBURG (DPA) - In West- Duitsland is een wijnschandaal van grote omvang aan het licht ge komen. In enkele uit Oostenrijk in gevoerde wijnen werd een etheenglycolmengsel ontdekt - een voor de gezondheid zeer schadelij ke chemische stof die ook als anti vriesmiddel voor auto's wordt ge bruikt. Voor wijndrinkers bestaat gevaar voor de gezondheid. De Oostenrijkse handelsverte- gen woordiging in Frankfort deelde mee dat een onderzoek door de jus titie in Wenen had aangetoond dat ongeveer 300.000 liter met het anti vriesmiddel aangelengde wijn in de Bondsrepubliek waren terecht gekomen. De Westduitse gezondheidsauto riteiten hebben meegedeeld dat er bij een hoger gehalte dan 100 milli- Wijnschandaal zorgt voor grote opschudding in West-Duitsland gram etheenglycol in een liter wijn, gevaar voor de gezondheid bestaat. De stof kan tot verstoring van de nierfunctie leiden. Het ministerie van volksgezond heid in Bonn waarschuwde giste ren voor het gebruik van Oosten rijkse wijnen met waarde-aandui- ding. Het gaat om wijnen die zijn verbouwd in Burgenland en de' omstreken van de Neusiedler See. Om welke jaargangen het gaat kon het ministerie niet zeggen, maar van andere zijde werd vernomen dat het gaat om 1983. Etheenglycolmengsel is een kleurloze vloeistof die het mogelijk maakt de alcoholsuiker in wijn te vergroten. Als vergiftigingsver schijnselen kunnen bewusteloos heid en beschadiging van verschil lende interne organen optreden. Volgens de Westduitse televisie van gisteravond zijn al anderhalf miljoen flessen „besmette" wijn uit Burgenland, die verkrijgbaar waren in supermarkten, naar Oos tenrijk teruggestuurd. Een bejaarde man in Bremen zou na gebruik aan verlammingsver schijnselen hebben geleden, aldus de Tagesschau van ARD-Fernse- hen. Protest tegen economische maatregelen JERUZALEM (AP) - In Israël is gisteren door naar schatting 80.000 arbeiders gestaakt uit protest te gen het economisch herstelplan dat op 1 juli werd aangekondigd door de Israëlische premier Peres. Volgens het plan van de regering worden de prijzen met 75 procent verhoogd, en worden lonen en prij zen vervolgens bevroren. Het voor ziet tevens in een devaluatie van de Israëlische shekel met 18,8 procent en het bevriezen van de wissel koers. De achtduizend werknemers van de staatstelefoonmaatschappij sta ken voor onbepaalde tijd met als gevolg dat er geen reparaties kun nen worden uitgevoerd en inlich tingen verstrekt. Alleen automati sche gesprekken kunnen nog wor den gevoerd. Ook de Israëlische radio zweeg gisteren als gevolg van de staking. Alleen de nieuwsberichten werden ieder uur uitgezonden. Werkne mers bij de elektriciteitsmaat schappij zijn ook voor onbepaalde tijd in staking. De directeur van de maatschappij, Yitzhak Hoffi, zei dat de elektriciteitsvoorzieningen niet verbroken is. Hoffi zei voor de iaraëlische radio dat noodzakelijk reparaties zullen worden uitge voerd. Zestigduizend ambtenaren hiel den gisteren een werkonderbre king van drie uur. Drieduizend van hen hielden een protestdemonstra tie voor de Knesset in Jeruzalem. Twee leden van de Knesset die de ambtenaren wilden toespreken, werden uitgejouwd. De ambtena ren protesteerden tegen het besluit van de regering om drie procent van de 400.000 mensen in openbare dienst te ontslaan. Onderhandelingen Terwijl er werd gestaakt voerden premier Peres en minister van fi nanciën Yitzhak Modai onderhan delingen met de vakbonden over de omvang van de loonsverlagin gen, hoewel de regering aanvanke lijk had verklaard dat hierover niet te onderhandelen viel. Die onder handelingen hebben nog geen re sultaat gehad. Bewindvoerder Zontec trachtte zonnecellen te behouden maal van eigenaar veranderd. Een dergelijk bedrijf heeft alleen over levingskansen als het moederbe drijf bereid en in staat is er gedu rende lange tijd geld in te investe ren. Dat is niet gebeurd. Zontec is speelbal geworden van enkele gro te bedrijven", aldus Deterink. Enkele weken geleden benoem de de Amerikaanse moedermaat schappij plotseling een eigen man als mede-directeur in Helmond. Hij gaf op de dag waarop het uitstel van betaling werd verleend, de or der om een partij zonnecellen ter waarde van enkele tonnen te ver sturen naar de VS. „Ik heb nog op dracht gegeven om het vliegtuig in Frankfurt te laten leeghalen. Dat is ook gebeurd, maar achter mijn rug om hebben de Amerikanen kans gezien de spullen weer te laten in laden", aldus mr. Deterink. Die goederen staan nu op het vliegveld in New Orleans. Deterink heeft ze daar laten blokkeren. „De Ameri kanen zeggen dat er niets aan de hand is en dat het om een normale transactie gaat. Zij zeggen, dat de goederen binnen dertig dagen zul len worden betaald. Daar zijn we nu over aan het praten". Werkloosheid Eind juni 1985 stonden 737.900 personen als werkloos ingeschre ven bij de arbeidsbureaus. Dat be tekent dat ten opzichte van eind mei het totaal aantal werklozen ge stegen is met 1000. Weliswaar daal de de werkloosheid bij de mannen met 6.100 maar bij vrouwen steeg die met 7.100. Dit heeft het ministe rie van sociale zaken en werkgele genheid gisteren laten weten. Minimumloon De Franse regering heeft het wettelijk minimumloon met terug werkende kracht vanaf 1 juli 1,96 procent verhoogt. Volgens rege- ringswoordvoerdster Georgina Dufoix bedraagt het minimum uurloon nu 26,04 franc (9,65 gul den). Per maand is dit 4400,76 franc (1628,28 gulden). In Nederland is het minimumloon voor volwasse nen 1987 gulden. WASHINGTON (GPD) - De direc teur van de begrotingsafdeling in het Witte Huis David Stockman heeft ontslag genomen. Stockman, een van de strategen en voorvech ters van Reagans economische po litiek voelde zich in toenemende mate gefrustreerd door het groeiende begrotingstekort en de geringe bereidheid van de presi dent en het congres om te bezuini gen. Stockman is een groot voor vechter van de Reagan-ideologie die de functie van de federale over heid tot het minimum wil beper ken. Hij gaat daarin nog verder dan zijn meester, de president zelf, en vindt dat de president een fatale fout gemaakt heeft met zijn verkie zingsbelofte vorig jaar om op het gebied van sociale verzekering niet te bezuinigen. Stockman is van mening dat zonder bezuiniging op het gebied van sociale verzekering, en mogelijk zonder belastingver hoging, de Amerikaanse economie als gevolg van het groeiende begro tingstekort op den duur zal ontspo- De 38-jarige Stockman, die een van de belangrijkste posten in het Witte Huis bekleedt - hij is om zo te zeggen 's lands kassier - heeft in de viereneenhalf jaar dat hij in het Witte Huis zetelde nooit een blad voor de mond genomen. Ook zijn opponenten erkennen dat hij een briljant econoom is, die als geen ander de statistieken en cijfers be heerst. Maar hij heeft de president en zijn eigen staf herhaaldelijk in moeilijkheden gebracht door zijn onvoorzichtige uitspraken. Zo ver weet hij de boeren dat de agrari sche steunprogramma's 'een heili ge koe' zijn. David Stockman. HELSINKI (AP) Achttien Euro pese landen en Canada hebben gis teren in Helsinki een overeen komst ondertekend, die hen ver plicht om de uitstoot van zwavel- dioxyde binnen acht jaar met 30 procent te beperken. Zwaveldioxy- de veroorzaakt zure regen, die bos sen en gebouwen aantast en meren doet verzuren. Nederland was een van de ondertekenaars van het pro tocol. De Verenigde Staten, Groot-Brit- tannië en Polen, die officieel te boek staan als enkele van de groot ste luchtvervuilers in het westen, zagen af van ondertekening. Het hoofd van de Amerikaanse delega tie, ambassadeur Richard Bene dick, hield de afgevaardigden van de Europese Economische Com missie van de Verenigde Naties voor dat de maatstaf van 30 pro cent 'niet eerlijk' was, omdat zijn land de uitstoot van zwaveldioxy- de in de jaren 1975 tot 1983 al met 26 procent teruggedrongen heeft. "Nog eens een beperking met 30 procent zou enorme extra kosten met zich meebrengen", aldus Be nedick. De Britse minister van milieuza ken William Waldegrave voerde soortgelijke redenen aan. Hij zei dat het Britse bedrijfsleven derge lijke extra kosten op dit moment niet aankan. Volgens de statistieken is de Ver enigde Staten de tweede grootste bron van zwaveldioxide-uitstoot, met een jaarlijks volume van 24,1 miljoen ton. Alleen de Sovjet-Unie heeft met 25 miljoen ton een nog een slechtere staat van dienst. Dit land ondertekende het protocol overigens wel. De meeste landen zeiden de gis teren ondertekende overeenkomst nog maar als een eerste stap te zien in de strijd tegen de luchtvervui ling. Zij willen ook een verminde ring van stikstofoxyde in de lucht nastreven, dat hoofdzakelijk af komstig is van uitlaatgassen van auto's. De ondertekenaars verplichtten zich jaarlijks verslag uit te brengen over de stand van zaken aan de VN-commissie en de resultaten zullen onafhankelijk getoetst wor den op 80 meetpunten. In de Britse plaats Selby brach ten drie vrouwen gisteren ruim ne gen uur door in een 116 meter hoge hijskraan by een in aanbouw zyn- de electriciteitscentrale die op steenkool gestookt gaat worden. De demonstranten, leden van de milieu-organisatie Greenpeace, ontvouwden een spandoek met de tekst 'Stop zure regen. Greenpea ce'. Het spandoek werd later ver wijderd door bouwvakkers. De centrale, die in januari 1986 in ge bruik wordt genomen, is de groot ste in West-Europa. Volgens Greenpeace wordt er geen zuive ringsinstallatie ingebouwd in het complex. 'Groot-Brittannië is de grootste luchtvervuiler in Europa en de nieuwe electriciteitscentrale wordt het grootste afzonderlijke vervuilingspunt in Europa,' aldus Greenpeace. Langs de snelwegen heeft Shell met 39 procent het grootste markt aandeel. Daarna volgen Esso (21,6 procent) en Chevron (14,6 procent). Voor Shell en Esso levert dit langs snelwegen een onevenredige machtspositie op, aldus Donia. Konsumenten Kontakt gaat op nieuw bij staatssecretaris Van Zeil van (economische zaken) erop aan dringen ook de witte pomp langs de snelweg toe te laten. "De over heid moet maar eens heel kritisch kijken naar de samenstelling van de benzinemaatschappijen langs de snelwegen", aldus Donia. De overige zeven maatschappij en op het top-tienlijstje van Donia zijn BP (6,5 procent), Mobil (3,2 procent), Gulf (2,7 procent), Texa co (2,7 procent), Total (2,2 procent), Aral (1,6 procent) en Fina sluit de rij met 5,4 procent. HIPPOLYTUSHOEF (GPD) Het dreigende faillissement voor de groothandel in tabaksartikelen en zoetwaren His Wilms is wegge nomen. Na een onderhoud gisteren in Den Haag bleken banken en in dustrie bereid onder bepaalde voorwaarden het benodigde be drag voor het voortbestaan van His Wilms te injecteren. Hiermee zijn zo'n 170 arbeidsplaatsen veiligge steld. His Wilms heeft naast de hoofdvestiging in Hyppolytushoef kleinere vestigingen in Hoorn, As sen en Amsterdam. His Wilms, dat de grootste leve rancier is van rook- en zoetwaren aan benzinestations door het hele land, maakt de afgelopen jaren een snelle groei door. De uitbreiding met filialen ging, door het uitblij ven van een modernisering van het management, gepaard met flinke aanloopverliezen. Daardoor kwam het bedrijf in financiële proble- Aanvankelijk was er sprake van overname door Vendex, het con cern waartoe Vroom en Drees- mann behoort. Toen Vendex zich begin deze week als kandidaat-ko per terugtrok, zegden enkele ta baksfabrikanten het vertrouwen in het bedrijf op. De directie liet we ten dat op zeer korte termijn een injectie van drie miljoen gulden nodig was om faillissementsaan vraag te voorkomen. Wel werd gis terochtend bij de rechtbank in Alk maar surseance van betaling aan gevraagd. Onrendabel Het overleg over een oplossing vond gisteren plaats op aandringen van de Dienstenbond CNV. De banken hebben als voorwaarde ge steld dat de bond zich niet zal ver zetten tegen herstructuring van het bedrijf in Hippolytushoef en het eventueel afstoten van dochterbe drijven die onrendabel zyn. Hier over zal nog nader overleg worden gevoerd. In hoeverre daarbij ge dwongen ontslagen zullen vallen is nog niet bekend. De Dienstenbond CNV en de directie van His Wilms zouden vandaag besprekingen voeren over reorganisatie van het bedrijf. DEN HAAG (ANP) - Patatliefheb bers kunnen geen staat maken op de prijs van hun snack. De prijzen van deze lekkernij lopen sterk uit een, maar ook het gewicht ver schilt per portie. De patatverkoper rekent maar wat: het verband tus sen vraagprijs en hoeveelheid is to taal zoek. Er moeten dan ook dui delijke richtlijnen van de overheid komen. Dit heeft Konsumenten Kontact gisteren geconcludeerd uit een onderzoek naar patat, die in 45 snackbars werd verkocht. Er werd gekeken naar de kwaliteit van gebruikte olie en aardappels en naar prijs en gewicht. Aan het eind van 1980 kostte een zak patat, mede door de toen gel dende prijs beschikking, gemid deld 67 cent per 100 gram. Nu is dat ruim éénderde meer: 90 cent. De prijzen van patat daalden dit jaar met 25 procent. KK beschuldigt snackbars ervan dit prijsvoordeel in eigen zak te steken. De prijzen van patat lopen uiteen, omgere kend naar een standaardportie van 165 gram, van 94 cent tot bijna drie keer zoveel: 2,65 gulden. Van de onderzochte patat weegt de groot ste zak 289 gram. Daar moet je bij Mac Donalds drieëneenhalf keer voor bestellen, want daar is de ge bruikelijke hoeveelheid 81 gram, de kleinste portie uit het onder zoek, aldus de consumentenorga nisatie. BENZINE - De adviesprijzen van super- en normale benzine gaan morgen met één cent omlaag, met name als gevolg van de gedaalde dollarkoers. De meest voorkomen de prijzen worden dan 1,93 gulden per liter voor superbenzine (zelf- tank) en 1,86 voor normale benzi ne, zo is gisteren in Rotterdam be kendgemaakt. Tengevolge van plaatselijke omstandigheden kun nen lokaal andere pryzen voorko-

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 9