Euro-parlement wil per se unie Opnieuw zeven doden Z.-Afrika De veelbesproken charmes van prinses Michael lefekertrtjoJsMtyte 'Desnoods minder landen in EG' Oud-groothertogin Charlotte overleden Afrika aan de alcohol Autobommen ontploft in Libanon: 19 doden 13,90 4,98 WOENSDAG 10 JULI 1985 BUITENLAI ETOi PAGINA 7 LUXEMBURG Het Europese parlement wil niet dat enkele landen de totstandkoming van een verdrag voor een Europese unie kunnen tegenhouden. Het nam dinsdag in Luxemburg een resolutie aan, waarin ervoor wordt gepleit desnoods alleen verder te gaan met die landen „die daar wèl voor zijn". De Europese unie, de volledige Eu- logiebeleid - moeten de uit 1958 ropese integratie, is het doel van daterende Europese verdragen een speciale regeringsconferentie worden gewijzigd. Daarvoor is vol- van EG-landen die in september in gens die verdragen eenstemmig- Luxemburg begint. Tot die confe- heid nodig. rentie is eind juni besloten door de Wanneer die eenstemmigheid Europese regeringsleiders op hun niet mogelijk blijkt, vindt het Eu topconferentie in Milaan. ropese parlement dat de landen die Om tot zo'n unie te kunnen ko- wèl willen vervolgens moeten men - vooral gericht op het tot- overgaan tot het opstellen van een standbrengen van een interne verdrag voor een Europese unie. markt en een gezamenlijk techno- Willen de tegenstanders later als- door Hans de Bruijn nog daaraan meedoen, dan zal dat verdrag niet opnieuw onder- JOHANNESBURG - Ten minste zeven personen zijn in de nacht van maandag op dinsdag door poli tiekogels om het leven gekomen in de zwarte woonwijk Kwa Thema, op 50 kilometer van Johannesburg. De ongeregeldheden in Kwa The ma, dat vlakbij Duduza ligt, waar het al eerder in het weekend zeer onrustig was, worden in Zuid-Afri- ka de ergste genoemd sinds de fa tale schietpartij van 21 maart j.l. in de Oostkaapse woonwijk Uitenha- ge, welke ten minste 20 levens eis te. door Ruud de Wit y.0SeSe.Pfieme.nld„f_d?!anleri.dle handeld kunnen wórden, aldus de met grote meerderheid aanvaarde resolutie. Op de Europese top in Milaan bleken Groot-Brittannië, Dene marken en Griekeland felle tegen standers van het wijzigen van de Europese verdragen en het veran deren van de besluitvorming in de EG, onder meer door het afschaf fen van het veto-recht. Het Europese parlement, dat zelf vorig jaar al een ontwerp-verdrag voor een Europese unie opstelde, toonde zich gisteren niet gerust over de inspanningen van de rege ringen van de Tien om tot zo'n unie LUXEMBURG - De voormalige groothertogin van Luxemburg, Charlotte, is gisteren op slot Fisch- bach op 89-jarige leeftijd overle den. Charlotte was groothertogin van 1919 tot 1964, toen zij werd op gevolgd door haar zoon groother tog Jan. door Hans de Bruijn Groothertogin Charlotte werd door de Luxemburgse bevolking aanbeden om haar eenvoud en charme. Zij wordt in het groother togdom gezien als een soort „moe der des vaderlands", onder meer door haar houding tijdens de oor logsjaren die zij in Engeland door bracht. Het Luxemburgse hof heeft een periode van zes weken rouw afge kondigd. Charlotte wordt zaterdag in de kathedraal van Luxemburg begraven, en daarbij zullen tal van koninklijke vertegenwoodigers uit Europa tegenwoordig zijn. Charlotte Aldegonda Elisabeth Wilhelmina Maria van Nassau was de derde vorst van het in 1890 zelf standig geworden groothertog dom. Ze werd geboren op 23 janua- ri 1896 en volgde in 1919 haar zus ter Marie Adelheid op. Charlotte, geboren in het geslacht Nassau, trouwde met Felix van Bourbon Parma, een rechtstreekse afstam meling van de vroegere Franse ko ningen. Zoals de naam Nassau (en de Lu xemburgse vlag) al uitwijzen is het groothertogelijk hof nauw verbon den met het Nederlandse. Onze ko ning Willem I was tevens de eerste groothertog van Luxemburg, dat aan het begin van de vorige eeuw nog deel uitmaakte van de Duitse Bond. In 1890 werd via een familie verdrag van de Nassau's de losma king van Luxemburg bewerkstel ligd. Onder haar bewind maakte Lu xemburg een periode van grote bloei en sociale rust door. De toen nog winstgevende steenkool- en staalindustrie bezorgde het groot hertogdom de basis voor zijn hui dige welvaart. In 1952 werd er de Europese gemeenschap voor kolen en staal opgericht, de voorloper van de EG. In de jaren '60 en '70, toen de in dustrie voor het groothertogdom minder belangrijk werd, werd het een belangrijk financieel en econo misch centrum met talloze banken en vestigingen van Europese in stellingen, zoals het Europese Par lement, het Europees hof van justi tie en de Europese Investerings bank. Groothertogin Charlotte pro beerde in de laatste jaren van haar bewind ook een politieke rol te spelen. Zij ontving in Luxemburg onder meer de Britse premier Churchill, de Franse premier De Gaulle en de Amerikaanse presi dent Kennedy. Ze kreeg behalve de huidige groothertog Jan (die is getrouwd Charlotte: geliefd. met de Belgische prinses Josephi ne Charlotte) nog vijf kinderen. Nog vorige week ontving zij op haar slot in Fischbach al haar 27 kleinkinderen voor een familie feest. De laatste jaren besteedde zij haar tijd aan lezen en tuinieren. zijn gevallen. Volgens de politie was er pas bevel tot schieten gege- te komen. „Het voorbestaan' ven, toen een woedende menigte EG loopt gevaar als de mi een benzinebom gooide naar het raad de hervormingen opnic huis van een zwarte politieman. Zij de lange baan schuift", zo zouden vervolgens de bioscoop het parlement uit. zijn ingevlucht. De doden zouden De Nederlandse Euro-parlemen- zijn gevallen, voordat ze de bio- tariër Hans Nord (WD) Inwoners van Kwa Thema zei den, dat vijf van de slachtoffers gis teren in de vroege ochtend vielen, toen de politie een bisocoo^ om singelde, waar een nachtwake werd gehouden voor vier andere slachtoffers van geweld in de Oost Rand. Zij beschuldigen de politie van het zinloos gebruik van traan gasgranaten, die de bioscoop wer den ingeschoten. In de paniek die hierop losbrak, vluchtten de men sen naar buiten. Daar werden ze opgewacht door een grote politie- en legermacht, die op de menigte schoot met pistolen en geweren. Ooggetuigen zeggen, dat hierbij ze ker zes personen om het leven kwamen. De politie houdt het ech- verboden ANC gezwaaid. Op de ter op vijf. Zwarte journalisten van het dagblad The Star die later in de bioscoop rondkeken, troffen over al bloedvlekken, kogelgaten en ka potte kledingstukken aan. De Zuidafrikaanse politiewoord voerder ontkende echter, dat de doden tijdens dit incident zouden scoop in waren gegaan. De politie zei tevens dat er 36 arrestaties wa ren gemaakt. Dit aantal is inmid dels opgelopen tot 76. Twee andere personen werden gedood bij een soortgelijk geweld dadig incident tussen politie- en le gereenheden en een groep "jonge relschoppers". Deze groep zou op weg zijn geweest naar een politie bureau in de wijk, waarop de poli tie traangas en hagel afvuurde. De begrafenis van de vier slacht offers van een 'vermeende' gra- naataanval twee weken geleden ging overigens gisteren door. Alle meest langzame EG-lid niet zaken in Duduza en Kwa Thema acceptabel vinden", waren gesloten, terwijl er een enor me politiemacht op de been was om de orde te handhaven. De be grafenis was minder gewelddadig dan de onlusten van enige „Europa de komende maanden een grote kans krijgt". De Gemeen schap gaat volgens hem „warme tijden" tegemoet. Ook hij vond dat verder uitstel van de besluitvor ming over het echte, verenigde Eu ropa, niet langer aanvaardbaar is. „De besluiten van de Europese top over technologische samen werking en de interne markt zijn anders niet meer dan stukken pa pier. Op de intergouvernementele conferentie moet blijken dat we de tirannie van het volgen In Damascus is het gesprek voortgezet tussen de Syrische vice-president Chaddam en de Libanese Islamitische leiders. Deze hbben een nieuwe grondwet geëist die tegemoet moet komen aan de gewijzigde machtsverdeling in het land. Op die manier moet een einde worden gemaakt aan de wettelijke vastgelegde overheersende rol van de christenen. (fotoAPj Voorzitter Jacques Delors van de Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de EG, waarschuwde uiiiuiiivii vuii wiiJ er_ ervoor dat als de conferentie in ok- voor, maar twee personen werden febw mrtjiucc-ÏS; ff toch ernstig gewond, toen de poli- tie opnieuw gebruik maakte wel eens drie tot vier jaar zou kun- gaan duren. Daar is volgens traangas en hagel. De circa 25.000 Delorsjiiemand bij gebaat, aanwezigen bij de begrafeniscere- De ministers van buitenlandse n de EG moeten op 22 en Brussel formeel besluiten tot het uitschrijven van zo'n confe- heidsliederen. Ook werd er met rentie. Dat kon volgens de Europe- monie in het plaatselijke stadion van Kwa Thema scandeerden anti- 23A1"1 apartheidsleuzen en zongen vrij- een vlag het Zuid-Afrika wetten immers pas nadat het Europese parlement is gehoord. Dat is dus nu geschied. «cut nu, De fungerende voorzitter van de Murphy Morobe. „Als wij vragen Europese ministerraad, de Luxem- het verdwijnen van de apart- burgse premier Jacques Santer, r~ heid en de vrijlating r het parlement er de komende ders, antwoordt de Zuidafrikaanse maanden stevig aan te zullen trek- i hij c GENEVE (ANP) - Organisaties in Afrikaanse landen die het overmatig gebruik van alcohol bestrijden, willen een beper king van de inheemse produk- tie en van de invoer van alco holhoudende dranken. Zij heb ben er over vergaderd in de Westafrikaanse staat Benin. Zij wijzen op een „alarmeren de toeneming" van het alcohol- verbruik in hun werelddeel, waar de consumptie tussen 1960 en 1980 met 400 procent is gestegen. Mede schuldig aan deze stijging achten zij de „agressieve en soms misleiden de reclame van internationale concerns", zo staat in een be richt van de Wereldraad van Kerken in Genève. Het groeiende alcoholver- bruik leidt tot een toename in het aantal leverziekten en meer verkeersongelukken, aldus een resolutie van de bijeenkomst waaraan vertegenwoordigers uit onder andere Ghana, Kame roen en Ivoorkust deelnamen. TEL AVIV (AP) - Bij twee zelfmoordaanslagen met autobommen in de veiligheidszone ten noorden van Israël zijn gisteren 17 Libanese burgers en 2 militieleden van het Zuidlibanese Leger (SLA) om het leven geko men. Twee Israëlische soldaten raakten licht gewond. De aanslagen de den zich kort na elkaar voor bij controleposten langs de Israëlische grens. Volgens Israëlische militaire bronnen die onbekend wilden blijven had de eerste aanslag plaats bij Hasbaiya, 16 kilometer ten noordoosten van de Israëlische grensplaats Metulla. Militieleden van het SLA hielden daar een Volkswagen aan om de papieren van de chauffeur te controleren. Toen bleek dat deze vervalst waren, en de auto nader werd geïnspecteerd, sprong de man in de auto en bracht de explosieven tot ontploffing, waar door 15 militieleden om het leven kwamen en vier anderen gewond raak ten. Het was nog niet onmiddellijk bekend of de.vier gewonden ook militieleden waren. Het Israëlisch militair opperbevel verklaarde dat twee Israëlische sol daten licht gewond raakten toen een tweede Libanese autobom ontplofte bij de controlepost Ras al Biyada, vier kilometer ten noorden van de Israëlische grens. Volgens Timur Goksel, de woordvoerder van de Unifil- troepen in Libanon, raakte bij de tweede aanslag ook een 13-jarige Liba nese jongen gewond. Volgens de militaire zegslieden was de aanslag het werk van een jonge vrouw, die de explosieven in een Peugeot 504 tot ontploffing bracht toen militieleden naar haar papieren vroegen. Militieleden en Israëlische militairen verklaarden aanvankelijk dat de aanslagen gepleegd werden door leden van de sji'itische Hezbollah-mili- tie. De Libanese televisie meldde echter later dat het een Druzische Liba nese vrouw en een Syrische man betrof die lid waren van de Syrische Socialistisch-Nationalistische Partij. Dit is een Libanese partij die nauw verbonden is met het regime van de Syrische president Assad. Genève-overleg Het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken heeft geen ver andering geconstateerd in de op stelling van de Sowjet-Unie ten aanzien van het Amerikaanse SDI- onderzoek naar een raketafweer in de ruimte. De New York Times meldde gisteren dat de Sowjet- Unie haar standpunt had versoe peld. Maar volgens een van de woordvoerders van het State De partment, Robert Smalley, stoelt dit artikel niet op de realiteit en was de wens kennelijk vader van de gedachte. Zuid-Afrika Aan 10 Ierse anti-apartheidsacti visten is gisteren de toegang tot Zuid-Afrika geweigerd. Zij waren een dag eerder vanuit Londen met een vliegtuig van British Airways vertrokken. Leden van de Zuid afrikaanse ambassade in Engeland hadden daar tevergeefs getracht de 10 Ieren te verhinderen naar Zuid- Afrika af te reizen door zes van hen vlak voor het vertrek een brief te overhandigen, waarin stond dat hun visum was ingetrokken. Russische raket De Sowjet-Unie heeft in juni een geheimzinnige raket gelanceerd, voor het eerst sinds 1966 zonder aankondiging vooraf, aldus giste ren Amerikaanse ruimtedeskundi gen in Washington. Zij voegden er aan toe dat de lancering op een mislukking scheen te zijn uitgelo pen. In het westen is gespeculeerd dat de raket, die in de ruimte in drie stukken brak, de eerste kan zijn geweest van een nieuw type met vloeibare waterstof als brand stof of een experimenteel anti-ra- ket-wapen. LONDEN - Ward Hunt, een 44-ja- rige Amerikaanse miljonair, maakt deel uit van de familie waarvan wel wordt gezegd dat zij model stond voor de Ewings uit de tv-serie Dal las. Ook de Hunts zijn steenrijke olieboeren met hun domicilie in... Dallas. Er schuilt een flinke dosis ironie in het gegeven, dat Ward Hunt nu genoemd wordt als de meer-dan- gewone vriend van prinses Mi chael, een aangetrouwde nicht van de Britse koningin. Want als er ie mand in „Dallas" (de tv-serie) thuishoort, dan is aj het wel. door Henk Dam Om maar eens wat ingrediënten uit het leven van de prinses te noe men: haar moeder, een gravin, ont dekte na enkele jaren huwelijk dat haar man al eens eerder getrouwd was geweest. Die man, de vader van de prinses dus, was een ver armde baron die altijd verzwegen had dat hij bij de SS had gezeten. De prinses trouwde, na een eer der huwelijk, met hooguit aarze lende toestemming van de konin gin met haar prins. Prinses Michael is de laatste maanden dan ook zonder twijfel het meest besproken lid van die onuitputtelijke bron van fascinatie voor het Britse publiek: de konink lijke familie. Zelfs kroonprinses Diana moet het tegen de 40-jarige blondine afleggen. Prinses Michaels start in het le ven was in elk geval weinig bemoe digend. Zij werd op 15 januari 1945 als Marie Christine von Reibnitz geboren. Haar wieg was een lege. munitiekist. Plaats van handeling: bosland bij het Tsjechische Kladruby. Va der: Baron von Reibnitz. Moeder: gravin Maria Szapary. Het paar was in 1941 getrouwd, had al een zoon van drie en was in die chaoti sche eerste dagen van 1945 op de vlucht voqr het Rode Leger. De baron had daarvóór in een concentratiekamp gezeten vanwe ge zijn moedige werk contra de na zi's, zo luidde tot de lente van dit jaar de officiële geschiedschrij ving. Toen pas werd, ook aan prin ses Michael, bekend dat Von Reib nitz in werkelijkheid bij de SS had gezeten. Van dat keurkorps was hij in 1933 lid geworden» nadat hij drie jaar eerder de gelederen van Hit- Iers nazi-partij al had versterkt. Weliswaar was hij hooguit een klein boefje (het staat wel vast dal hij zich niet met oorlogsmisdaden heeft beziggehouden), maar hij had weinig reden om trots op zijn verle den te zijn. Verzuim Gravin Maria Szapary ontdekte rond diezelfde tijd, 1945, dat er met haar m&n nog iets mis was. Hij bleek eerder getrouwd en geschei den te zijn, een serietje wijzigingen in zijn burgerlijke staat die hij zijn vrouw verzuimd had te vertellen. Dat betekende nogal wat voor het rooms-katholieke paar. Een bisschop vertelde de gravin name lijk, dat haar huwelijk door de kerk nu niet langer kon worden erkend en dat zij voortaan „als broer en zus" met haar man diende te leven. Dat hoefde niet lang, want de oit- vermijdelijke echtscheiding was ai spoedig een feit. De baron vertrok naar de Portugese kolonie Mozam bique, waar een ver familielid hem een citrus-plantage had nagelaten; de gravin ging met haar twee kin deren naar Australië. Daar werkte ze in Sydney als schoonheidsspe cialiste. Ze hertrouwde er met een Poolse graaf. Het paar was, hoewel vergeleken met hun vooroorlogse weelde sterk verarmd, toch nog ge fortuneerd genoeg om de twee kin deren een vlekkeloze „upper class" opvoeding te geven, en ze bijvoor beeld naar de beste scholen te stu- Marie Christine studeerde kunst geschiedenis in Florence, Wenen en Parijs, om op haar 21e naar Lon den te reizen teneinde zich daar te bekwamen in binnenhuisarchitec tuur. Dat ging haar allerminst be roerd af, en al spoedig had ze een heel kringetje invloedrijke op drachtgevers. Verveling In 1971, op haar 26e, trouwde Ma rie Christine met Tom Troubridge, een rijke bankier. Dat huwelijk liep al snel mis nadat Troubridge werd overgeplaatst naar Bahrein. De prinses verveelde zich grondig in het oliestaatje en keerde alleen terug naar de wervelende metro pool Londen. Een scheiding volg de spoedig. In Londen hervatte ze haar car rière, haar vrije tijd vullend op de r die bij de rijke jonge avant- Prins en prinses Michael van Kent: omstreden huwelijk. Levensbelang Al die optredens vielen slecht bij de rest van de koninklijke familie, voor wie publiciteit van levensbe lang is. Prinses Michael stond, als minder belangrijk lid van die fami lie, te veel in de schijnwerper, en daar werd wel eens knorrig over gedaan. Zo lekte onlangs uit dat kroonprins Charles haar graag smalend „rent-a-princess" mag noemen. Het is de vraag hoe fair die kri tiek op de prinses is. Heeft deze in de eerste plaats te maken met haar on-Engelse flamboyance, haar te kort aan zelfbeheersing en zelfbe perking, eigenschappen die bij de Britse sociale bovenlaag nu een maal overgewaardeerd worden? Of is ze gewoon een ambitieuze dram- van dat de niet erg handig ver momde prinses een huis in een sjiek gedeelte van Londen bin nensloop, waar Hunt zich al be vond. Met karakteristiek Brits un derstatement rapporteerden de re porters hoe het tweetal individueel „meer dan 24 uur later" het pand weer verliet. Zo zijn er, aldus de krant, meer ontmoetingen geweest, niet alleen in Londen, maar ook in de Cots- wolds (een fraaie landelijke regio in West-Engeland), in Dallas en op een immense farm in Californië. Ze heeft daardoor wel drie ceremonië le plechtigheden gemist, zo klikte de News Of The World. Opspraak Wat men daar nu weer van moet denken?... Het kan natuurlijk heel goed dat Hunt gewoon een goede vriend van de familie is. Dat er sprake is geweest van onschuldige bijeenkomsten. Erg veel doet het er niet toe: wat binnen de contekst van haar schoonfamilie belangrijk is, is dat de prinses zich in op spraak heeft laten brengen. Ze kon zich de door haarzelf met zoveel geheimzinnigheid omgeven ontmoetingen met Hunt niet ver oorloven. Ze kon zich niet veroor loven om, met een rode krulletje- spruik over haar blonde manen, naar een rendez-vous adres te gaan, en vooral niet om daar gefo tografeerd te worden. Dat zal haar ongetwijfeld verwe ten worden. Want waar het uitein delijk op neerkomt, is dat de Britse koninklijke familie geen schan daaltjes kan hebben, zelfs als ze niet waar zijn- garde daar gebruikelijk is: met par ty's, dinertjes en andere samen komsten van gelijkgestemden. Het was bij een van die gelegenheden (een lunch) dat ze prins Michael ontmoette. De prins, een neef van de konin gin, was in die tijd militair en had een zekere reputatie als vrouwen- versierder. Hij was al gauw geheel vervuld van de lange, geestige en intelligente blondine, en een rela tie bloeide spoedig op. Dat het tweetal vervolgens, op 30 juni 1978, ook in het huwelijk trad, was allerminst een vanzelfspreken de zaak. Er bestond aanvankelijk heel wat weerstand bij de konink lijke familie tegen Marie Christine, wier godsdienst en echtscheiding nu eenmaal tegen haar pleitten. Maar uiteindelijk gaf koningin Elizabeth, na stevige voorspraak van een ander lid van de koninklij ke familie, de invloedrijke Lord Mountbatten, toch de toestem ming die zij krachtens de Konink lijke Huwelijken Wet van 1772 aan huwelijken van familieleden moet geven. Beschikbaar De prinses nam de naam van haar man aan, en staat sindsdien bekend als prinses Michael van Kent. Vanaf het begin was de prin ses vastbesloten zich in die grote Britse koninklijke familie, waarin zij en haar man maar een heel be scheiden plaatsje laten wegmoffelen. Hoewel de room van de konink lijke functies, op grote wereldrei zen door staatshoofden ontvangen worden en zo, voor haar niet weg gelegd was, nam ze allerlei „gewo nere" uitnodigingen met graagte aan. Wat haar al direct onder scheidde van de rest van de ko ninklijke familie, was dat ze zo „be schikbaar" was. Prinses Michael was overal te zien, en kreeg daarom relatief veèl publiciteit. Daar kwam bij dat ze, anders dan haar familieleden weer, het helemaal niet vervelend vond met de media te praten. Daarbij was ze ongebruikelijk openhartig en bleek ze bereid over ongebrui kelijk triviale onderwerpen (bood schappen doen en koken en zo) te praten. Dat past niet in de stijl van de wat stijve Britse royalty. Wat ook niet paste, was dat de prinses bij voorbeeld begin dit jaar bereid bleek een restaurant in de „Happy Eater" keten (wegrestaurants voor een niet erg kritisch publiek) te openen. Ze bracht er drie uur door, en deed daar heel enthousiast over. Wat zeker niet paste, was de foto die ze begin dit jaar ter gelegen heid van haar 40e verjaardag liet maken. De prinses is er met ont blote schouders op te zien, de lan ge blonde haren wapperend achter zich, poserend als een Hollywood- godin. lf niet te Aanval ADVERTENTIE Hoe dat ook zij, unfair is in elk geval de aanval die ze enkele maanden geleden van de sensatie krant Daily Mirror te verwerken kreeg, die achter het SS-verleden van haar vader gekomen was, en de prinses er vrijwel van beschul digde (ten onrechte, zoals al gauw bleek) deze kennis voor haar schoonfamilie verborgen te heb ben gehouden. Op karakteristieke wijze nam prinses Michael de handschoen op door in de eerste plaats uit te laten zoeken hoe het nu precies met het verleden van haar vader zat (hij bleek niets ernstigs misdreven te hebben), en zich bovendien door een tv-reporter omstandig té laten interviewen. Dat interview - hoewel binnen de mores van de Britse koninklijke familie ongetwijfeld weer zeer on gebruikelijk - liet een openharti ge, aangeslagen maar vooral dap pere vrouw zien. Dat deed heel veel voor haar populariteit, en de zaak 'prinses Michael' doofde dan ook langzaam uit. Het werd wat stil om haar, tot de op sensatie beluste zondagskrant News Of The World met vijf pagi na's toesloeg waarin stond dat de prinses het afgelopen jaar vele uren heeft doorgebracht met de Amerikaanse miljonair Ward Hunt. Tien verslaggevers en zes foto grafen had de krant daarop gezet, en die waren er onder meer getuige kilo Originele Haasfïletrollade Heerlijk s»q Half om Half Gehaktkilo I Gemarineerde Haasfiletlapjes Gemarineerde Karbonades Gemarineerde Kuikenbouten Gemarineerde Speklapjes 500 gram 7,48 500 gram 5,98 kilo 6,98 500 gram Salami met knoflook K 1 QQ 100 gram l,t/0 DEVLEESCHMEESTERS PROEF VAN HUN BEKWAAMHEID Leiden: 5 Meiplein, Korevaerstraat, Codi Levendaal.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 7