Revanche Friezen Hardhandig optreden Vink in Voorschoten 'Vlaggetjesdag' op de Kagerplassen Honkbalzege op anje: 12-1 Sp Cadmium in kratten gaat verdwijnen ASEAN-landen: Vietnam moet bezetting Kampuchea opgeven laagd! SU: VS ondersteunen zelf staatsterrorisme 'Nederland plaatst raketten' Lezers Schrijven FNV WOENSDAG 10 JULI 1985 PAGINA 13 DE KAAG - De derde zeilrace in de Regenboogklasse is gisteroch tend uitgelopen op een waar drama voor de Hollandse zeilploeg, die door een aantal kostbare fouten de schier ongenaakbare leiderspositie en de winst moest overdragen aan de Friezen. Bij het ingaan van de laatste wedstrijdronde leidt Fries land in de totaalstand met 88,5 punten tegen 94,75 voor Holland, dat vandaag alle zeilen zal moeten bijzetten om de verrassende Frie zen in de Kaagweek alsnog voor te blijven. De Friese revanche voor de rui me nederlaag van maandag en het verloren protest van de eerste race zaterdag werd voor een belangrijk deel vanachter de jurytafel beslist. Het was namelijk 'vlaggetjesdag' op de Kagerplassen, waar niet min der dan vier rode protestvlaggen (waaronder drie Friese) het gezicht van de zeilstrijd bepaalden. Voor Hollands teamleider Luut de Groot was het terechte protest van zijn Friese collega Amsterdam inder daad een drama. De Groot had met zijn Furie het veld vanaf de start geleid, maar passeerde op weg naar de finish de F-boei op het Norremeer aan de verkeerde, bak boord, kant. De zekere eerste plaats ging daardoor verloren en bovendien kostte het Holland veer tien strafpunten. Duik De blunder van De Groot was niet de enige fout die gisteroch tend het verloop van de strijd in het hoofdnummer van de Kaag- week beïnvloedde. Eerder had de Fries Jappie Hettinga dezelfde boei ook al over het hoofd gezien, maar ongewild gewaarschuwd door Hollander Bouw van Wijk (die ploegmakker Peter Hoogen- dam op de boei attent maakte) draaide Hettinga om en voorkwam daarmee diskwalificatie. Het zat de rappe '37' niet mee. Na het incident met de boei raakte de boot vast langs de kant, maar een snelle duik van de bemanning voorkwam dat de achterstand nog verder opliep. Van Wijk, die maandag Hettinga van de zege afhield, zorgde ook dit keer voor de uitschakeling van de snelste Friese boot. Bij de start trok Van Wijk zijn opponent met zich mee, waardoor 'De Wilde Rak ker' direct al achterop raakte. Bouw van Wijk: 'Dat is nu het mooiste van teamzeilen. De eigen klassering is ondergeschikt aan de belangen van de ploeg. De '37' is een snelle boot. Als die eenmaal vooraan ligt, dan is hij moeilijk te achterhalen. Dat is maandag wel gebleken. Ik heb hem er daarom proberen uit te halen, erop reke nend dat mijn teamgenoten me la ter wel weer bij zouden brengen. Dat is gelukt'. Het manoeuvreren van Bouw van Wijk was zo'n beetje het enige dat echt goed ging voor de Hollan ders, al was captain De Groot na de 'spiegelgevechten' na de start al snel onbereikbaar voor de Friezen Donker en Amsterdam. In de ach terhoede werd nog wel fel strijd ge leverd, maar de gevechten werden teniet gedaan door de protesten. Voor Klaas Plaatje waren de drui ven al heel vroeg zuur. Bij het ke- 'ren van de boei in de Dieperpoel schatte de in de vijfde positie lig gende Fries zijn kansen om Martin Heineke voor te blijven te hoog in, waardoor hij geen voorrang gaf aan de Hollander en in opdracht van teamleider Amsterdam de strijd staakte. 'Hier ben ik echt ziek van. Ik dacht dat ik er voor langs kon, maar dat ging niet', aldus een ont dane Plaatje. In de mêlee van kerende boten, die elkaar in de weg zaten en de aandacht moesten verdelen tussen laveren en het binnenhalen van het spinaker (Amsterdam: 'Er was even paniek') werden nog meer fouten gemaakt. Een bijna aanva ring tussen Hettinga en Bakker kostte de Holland-zeiler eveneens veertien strafpunten. Bakker bracht zijn boot, waarin hij als eni ge van de tien deelnemers een vrouwelijk bemanningslid (Marij ke Vermeulen-Theunissen) heeft, overigens niet over de finish. Conflict Het leed was daarmee voor Hol land nog niet geleden want ook Pe ter Hoogendam kreeg een protest aan zijn broek èn de strafpunten omdat hij te laat uitweek voor de later tot winnaar uitgeroepen Hes- sel Donker. Hoogendam, die een tegenprotest had ingediend, gaat nu in beroep bij de Zeilraad tegen de beslissing van de jury. Het beeld dat dan ook het langste bij bleef was dat van druk pennende Friezen, die rond de tafel met het wedstrijdhandboek in de hand hun protestformulieren invulden. Am sterdam: 'Protesten zijn inherent aan het teamzeilen. Er worden be wust conflictsituaties gecreëerd en dat krijg je dit soort zaken. Met de ze uitslag hebben we weer een goe de kans'. Friesland, dat de derde race won met 24,75 punten tegen 49 voor Holland, heeft ondanks dat het wat minder snelheid in huis heeft, voor een fikse ommekeer gezorgd. Hol land-zeiler Peter Hoogendam:' We hadden gedacht het vandaag rustig aan te kunnen doen, maar nu moe ten we er nog hard aan trekken om de winst binnen te halen.' Ook in de individuele strijd ging de overwinning naar een Fries. Met enkele meters voorsprong ging Harry Amsterdam als eerste door de finish, gevolgd door Jan van Staveren uit Leimuiden en Martin Heineke. Jaap Hettinga, die tot de laatste ronde in een riante tweede positie lag, had ook nu weer pech en werd in de laatste rakken naar de zesde plaats verwezen. Peter Fench uit Rotterdam voert het al gemeen klassement aan, maar te gen hem loopt nog een protest. HANS JACOBS HAARLEM (ANP) - De Neder landse honkbalploeg is gisteren in Haarlem ook in zijn vierde wed strijd in het toernooi om de Euro pese titel ongeslagen gebleven. In zeven innings werd Spanje met 12- 1 van het veld gespeeld. De Nederlandse aanval behoefde niet tot het uiterste te gaan, want de twee Spaanse werpers, Gonza lez en Garcia ontbeerden zowel kracht als controle. Slechts één maal werd een drieslag genoteerd - merkwaardig genoeg op de eerste man van Oranje die het slagperk betrad, Thijs Vervaat - negen man werd een vrije loop naar het honk geoffreerd en met tien honkslagen zijn de twaalf runs van Oranje ver klaard. Verder won België met 16-12 van Zweden en Italië met 12-1 van San Marino. DEN HAAG (ANP) - Een werk groep met ambtenaren van het ministerie van milieubeheer en de Stichting verpakking en mi lieu streeft naar een vervanging op zo kort mogelijke termijn van cadmium in kunststof krat ten. Daarbij zal rekening wor den gehouden met redelijke ei sen voor de kleurechtheid en de levensduur van de kratten. Dit heeft minister Winsemius (milieubeheer) aangekondigd in zijn antwoord op schriftelij ke vragen van de PvdA-Twee- de-Kamerleden De Waart en Veldhoen. In de Stichting verpakking en milieu zijn de gebruikers van kunststof kratten vertegen woordigd, waaronder Heine- ken. De kwestie van de verwer king van cadmium in kratten kwam onlangs in het nieuws in verband met het plan van Hei- neken om het totale bestand aan bierkratten te vervangen, dit met het oog op een nieuw type bierfles. Milieu- en consu mentenorganisaties tekenden protest aan tegen dit plan, om dat voor de kleur van de door Heineken gekozen kratten cad mium wordt gebruikt, een voor het milieu schadelijke stof. VOORSCHOTEN - De wedstrij den op het tennistoernooi in Voor schoten verliepen gisteren hele maal volgens de planning. De ge plaatsten handhaafden zich zonder problemen. Dat betekeht overi gens niet dat er ook niets viel te genieten. In het mannenenkelspel B kon Erik Snellenberg de no. 3 geplaat ste Herman van der Capellen in de score aardig bijbenen, 7-6 (7-5), 7-5. Natuurlijk was het verschil in speelsterkte merkbaar. Als de no. 1 van de Merenwijk een punt moest pakken, pakte hij dat punt ook. Maar omdat Herman van der Ca pellen nu eenmaal Herman van der Capellen is en bv. zijn volleys graag nog eens lekker van zijn rac ket wil laten komen, wil hij nog weieens langer op het gravel toe ven dan strikt nodig. Voeg daarbij dat tegenstander Erik Snellenberg geen pas teveel is als hij de bal terug kan spelen en de verklaring van de genoemde score is er. Voor de kijkers plezie rig want er kwamen weer volleys en drops van Herman van der Ca pellen die gewoon niet waren te be lopen. Erik Snellenberg liet zich door het vertoon van technisch kunnen niet afbluffen en zijn vol houden werd herhaaldelijk be loond. Alleen hield Herman van der Capellen de regie van de wed strijd wel strak in handen. Geen derde set dus. Marcel Vink die aantrad tegen Philip Nagtegeller is veel minder bereid tot spelen van een lekkere pot. Misschien dat het feit dat hij gisteren niet optimaal acteerde de drijfveer was voor zijn hardhandig optreden. Hoe het zij, Nagtegeller maakte weinig klaar, 6-2, 6-1 voor Vink. Jack Manuputty deed het beter tegen de no. 4 geplaatste Jeffrey Dümpel, 3-6, 3-6. Hij kon aardig KUALA LUMPUR (AFP/AP) - De zes Zuidoost-Aziatische ASEAN- landen zullen hun inspanningen voor een politieke oplossing voor het door Vietnam bezette Kampu chea (Cambodja) voortzetten. In een gezamenlijke verklaring be schuldigen de ministers van bui tenlandse zaken van Indonesië, de Filippijnen, Brunei, Singapore, Thailand en Maleisië Vietnam er van slechts een militaire oplossing »a te streven. Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft gis teren besloten het Cambodjaanse verzet met vijf miljoen dollar te steunen. De ASEAN-ministers roepen Vietnam dringend op met hun voorstel voor inderecte onderhan delingen met het Khmer-verzet ak koord te gaan. Vertegenwoordi gers van bet door Vietnam geïn stalleerde bewind van Heng Sam- rin kunnen namens Vietnam aan de onderhandelingen deelnemen. De onderhandelaars gaan niet di rect met elkaar aan tafel zitten, maar praten via een bemiddelaar, aldus het voorstel. Belangrijkste eis van de ASEAN-staten blijft te rugtrekking van alle vreemde troe pen uit Kampuchea. Vietnam heeft het voorstel over indirecte onderhandelingen in eer ste aanleg afgekeurd, maar het nog niet definitief verworpen. Het Amerikaanse Huis van Af gevaardigden heeft een bedrag van vijf miljoen dollar goedgekeurd voor militaire steun aan het Cam bodjaanse verzet. De militaire hulp is bestemd voor niet-communisti- sche verzetsgroepen die tegen de Vietnamese aanwezigheid in het land strijden. Voorwaarde is wel dat niets van de hulp naar de Rode Khmers van Pol Pot gaat, die samenwerken met de niet-communistische ver zetsgroepen. "We moeten twee din gen zien te bereiken in Cambodja", zei een democratische afgevaardig de, "Ten eerste moeten de 170.000 Vietnamezen uit Cambodja ver trekken en ten tweede moeten we zien te voorkomen dat Pol Pot weer terug aan de macht komt in Phnom Penh". Van den Broek tegen Hongaarse collega: DEN HAAG (GPD) - Minister Van den Broek (buitenlandse zaken) heeft gisteren in Den Haag zijn Hongaarse collega Varkonyi gewaarschuwd dat Nederland in november besluit tot plaatsing van kruisraketten als gevolg van de Russische weigering om hun SS 20-arsenaal terug te brengen tot 378 raketten. Van den Broek zei dit in antwoord op een Hongaars pleidooi om plaatsing in ons land achterwege te laten in het belang van resultaat aan de Geneefse onderhandelingstafel. Volgens Varkonyi zouden juist de kleine landen uit de beide militaire bondgenootschappen alles moeten nalaten wat de Amerikaans-Russi sche onderhandelingen zou kunnen schaden. Maar Van den Broek, aldus zijn woordvoerder gisteravond, was echter van mening dat het NAVO- dubbelbesluit van 1979 het Warsch'au-pact alle gelegenheid heeft gebo den om het aantal kernwapens voor de middellange afstand door middel van onderhandelingen terug te dringen. "Het Sowjet-gedrag (het aantal SS20's staat volgens de NAVO-cijfers inmiddels op 423 - red) maakt de vooruitzichten voor niet-plaatsing in Nederland niet hoopvoller", aldus Van den Broek. MOSKOU/BONN/WASHINGTON (DPA/UPI/AP/Rtr) - Niet de Sow- jet-Unie, maar de VS zelf onder steunen het 'internationale staats terrorisme'. Aldus een commen taar van het Russische partijblad Pravda op de toespraak van de Amerikaanse president Reagan, die maandag een verband legde tussen de Sowjet-Unie en 'de inter nationale versie van Moord BV': Iran, Libië, Noord-Korea, Cuba en Nicaragua. Het Amerikaanse Con gres heeft verdeeld geregaeerd op Reagans toespraak. De Cubaanse leider Castro zei dat Reagan zijn land heeft ge noemd omdat Cuba de Zuidameri- kaanse schuldenlanden heeft aan gemoedigd de schulden niet meer af te betalen en noemde hem 'de grootste leugenaar van alle Ameri kaanse presidenten'. Volgens de Pravda ondersteu nen de Verenigde Staten het terro risme in Centraal-Amerika, Zuid- oost-Azië en zuidelijk Afrika. "Ge woonlijk is het terrorisme, waarbij de CIA een hoofdrol speelt, gericht tegen diegenen die opkomen voor vrede, veiligheid en onafhankelijk heid", aldus het partijblad. De reacties in het Amerikaanse Congres varieerden gisteren van steun tot de beschuldiging dat Reagan oorlogsretoriek bezigt. Vooraanstaande Democraten en Republikeinen zeiden dat Reagans verklaring omtrent het Amerikaan se recht op zelfverdediging tegen terroristische aanvallen, het afne mend geduld weerspiegelt jegens aanslagen op Amerikaanse burgers in het buitenland. Minister Shultz (buitenlandse za ken) heeft in een brief aan zijn Westduitse ambtgenoot Genscher aangedrongen op grotere steun voor Amerikaanse pogingen om terroristische vliegtuigkapingen tegen te gaan. De VS trokken op 1 juli de landingsrechten in van de twee Libanese luchtvaartmaat schappijen en verboden Ameri kaanse maatschappijen op Beiroet te vliegen. De VS vroegen met na me de Europese bondgenoten dit voorbeeld te volgen. In West-Euro pa is lauw gereageerd op de Ameri kaanse oproep. In het Leidsch/Alphens Dagblad van maandag 1 juli staat een groot redactioneel artikel over de FNV en de politiek. Dat kan door de toonzetting gemakkelijk een fout beeld oproepen. Daarom is het goed enkele punten toe te lichten. 1. Juist omdat de FNV hecht aan de parlementaire democratie wor den politieke partijen tijdens de opstelling van hun verkiezingspro gramma's benaderd met voor de vakbeweging belangrijke punten. Ook de leden worden geïnfor meerd over deze punten. Dat is geen politieke betutteling en al he lemaal geen voorbode van een poli tieke staking naar Zuid-Ameri kaans model. 2. Informatie kost geld. Met 900.000 leden kan 3 cent per lid niet veel genoemd worden. Het druk ken van folders zoals "Kiezen voor nieuwe kansen"kost nu eenmaal geld. 3. De vakbeweging heeft niet al-, leen met werkgevers te maken. De overheid kan de verhouding tus sen werkgevers en werknemers beïnvloeden door looningrepen. De overheid kan de economie en de werkgelegenheid stimuleren. De overheid bepaalt onder meer door belastingen de koopkracht. De overheid kan maatregelen tref fen die de lonen beïvloeden of be palen, zoals door het (wettelijk) mi nimumloon. De overheid bepaalt de hoogte van uitkeringen zoals de uitkeringsgerechtigden al te goed weten. De overheid gaat over be leidsterreinen die voor de econo mie en de bevolking van belang zijn zoals het onderwijs en de ge westelijke arbeidsbureaus. Al deze punten brengen de overheid recht streeks in relatie met de vakbewe ging. Het is dan ook niet gek dat de drie vakcentrales aangeven wat zij willen dat de overheid moet doen. 4. Het huidige kabinet handelt in strijd met de belangen van werkenden en uitkeringsgerech tigden. Ze bezuinigt op overheids investeringen, waarvan een groot deel bij het bedrijfsleven zoals de bouw terecht komt. Ze bezuinigt op de uitkeringen van arbeidson geschikten en werklozen. Ze bezui nigt op belangrijke voorzieningen als onderwijs. Ze dreigt regels af te schaffen die rechtsbescherming geven zoals ontslagrecht en het mi nimumloon. Al deze maatregelen vergroten de werkloosheid en lei den tot een oneerlijke verdeling van de welvaart - en zijn dus in strijd met de belangen van werkenden en uitkeringsgerech tigden. Vanuit de belangenbeharti ging van de leden mag en moet van de vakbeweging worden verwacht dat ze daar iets op terug zegt. 5. Binnenkort worden door de politieke partijen de programma's vastgesteld voor de verkiezingen van 1986. Aan alle partijen wordt gevraagd rekening te houden met de verlangens van de vakbewe ging. Dat is één onderdeel van de FNV-campagne. Het tweede deel is afhankelijk van de reakties van de politieke partijen. Aan de leden zal duidelijk gemaakt worden hoe de politieke partijen zijn omgegaan met de vakbewegings-wensen, die bij de presentatie in brede kring als redelijk zijn beschouwd. Jammer genoeg heeft het er alle schijn van dat de twee huidige regeringspar tijen ervoor kiezen het kabinetsbe leid voort te zetten, inclusief het af sluiten voor overleg met de vakbe weging. Is het dan echt gek dat de leden van de FNV met argumenten er op worden gewezen hoe het voorgestane beleid is en dat voor komen kan worden door een be wuste keuze? Uit het oogpunt van belangenbehartiging van leden - en dat zijn werkenden en uitkerings gerechtigden - is het een taak van de vakbeweging de leden te wijzen op hun belangen en de manier waarop zij zelf vanuit een bewuste keuze hun eigen belangen kunnen verdedigen. Politieke partijen heb ben er immers recht op naar hun beleidsdaden van het verleden en de plannen voor de toekomst beoordeeld te worden. Daarom is de FNV-campagne ook geen vorm van politieke betutteling van de le den maar een bijdrage aan een be wuste politieke keuze. Jos van Iersel voorzitter FNV-Leiden Saffierstraat 80 Leiden Naschrift redactie De heer Van lersel dwingt ons tot een rectificatiedrie miljoen gul den komt per lid niet neer op drie cent, maar op drie gulden. Een re- kenfoutje - onze excuses daarvoor - dat ook de FNV-Leiden wat te ge makkelijk ontgaat. Of dat veel is of weinig moeten de FNV-leden zelf maar uitmaken. Het artikel signa leert overigens dat drie miljoen een schijntje is op de bedragen die ach ter de bonden schuilgaan. Zoals ook wordt uitgesproken dat diezelf de leden wel kunnen bepalen of de actie al dan niet een vorm is van ongewenste betutteling ('daar heb ben ze de VVD niet voor nodig'). Dat de overheid in belangrijke ma te de arbeidsvoorwaarden voor potentiële) werknemers bepaalt is eveneens gesignaleerd. MEERKERK - Als het aan Rijks waterstaat ligt, gaat deze 100 jaar oude scheepjesbrug bij Meerkerk verdwijnen. De exploitatie van de brug, die door fietsers en voetgan gers wordt gebruikt om het Merwe- dekanaal over te steken, zou te duur zijn. De brug is uniek in Ne derland en bestaat uit 6 boten met een brugdek. (foto anp> Zieke arts terug uit Mozambique SCHIPHOL (ANP) - De Neder landse arts Y. van den Berg, die maandag door de autoriteiten van Mocambique werd vrijgelaten, is gisteren op Schiphol terugge keerd. Van den Berg, die ernstig ziek is, werd met een speciale vlucht opgehaald uit Nampula (1500 kilometer ten noorden van de hoofdstad Maputo). Direct na aan komst op Schiphol werd hij over gebracht naar een ziekenhuis. De arts, in dienst van het minis terie voor ontwikkelingssamen werking, was werkzaam in een zie kenhuis in Nakala. Begin mei werd hij gevangen gezet, samen met de eveneens maandag vrijgelaten Ne derlandse ontwikkelingswerker R. Fluit. Fluit kon om wat werd ge noemd „technische redenen" niet meereizen met Van den Berg en zal op eigen gelegenheid naar ons land terugkeren. De twee Nederlanders waren opgepakt wegens overtre ding van de wet op de staatsveilig heid. Het is nog niet duidelijk werden verdacht. De autoriteiten van Mozambique heb ben inmiddels laten weten dat Van den Berg onschuldig is bevonden. Fluit, uitgezonden door de Mond- lane-stichting in Amsterdam, is uitgewezen. Minister Schoo had vorige week een persoonlijk beroep gedaan op de president van Mozambique, Sa- mora Machel, om de zieke Van.den Berg vrij te laten. - 'De diamantbron', thriller van Geof frey Jenkins. Een mysterieuze dictator op een onheilspellend eiland dwars boomt de pogingen van een aantal man nen om vermeende diamanten voor de Zuidafrikaanse kust te bergen. Het boek is eerder verschenen onder de titel 'De man die niet bestond'. Sijthoff, prijs 19,90. - 'Labyrinten', vijftig raadselachtige doolhoven en zoekplaten, bijeenge bracht door Ulrich Koch. Het is onmo gelijk deze ingewikkelde puzzels in een handomdraai op te lossen. Voor de lief hebbers zit er gegarandeerd vele uren plezier in. Mingus, prijs 24,90. - Samenzwering aan de Moldau' is de nieuwste thriller van Helen Maclnnes, die er inmiddels al twintig op haar naam heeft staan. Sijthoff, prijs 19,95. - 'Uit een duister verleden' door Sara Woods is het eerste boek uit een serie, die geheel zal zijn gewijd aan de Britse detectiveschrijfster Sara Wood. In totaal heeft zijn zo'n veertig detectives ge schreven. Haar vaste speurder is de al tijd jonge advocaat Antony Maitland. Sijthoff, prijs 13,60. (mbo-sd): M. Aben, H. Ammerlaan, A. Berrimel, L. Bentveld-Bayer, G de Boer, T. Bos, N. Brinksma, S. van Broeckdhhuij- zen, G. Brouwer-Bunnik, G. Brussen, T. van Deursen, D. van Dongen, H. Ederveen- Groenewoud, L. de Haas, C. Haasbroek, A. Harks-van der Luit, G. Hernandez, R. Hers- bach, C. Heystek, T. Hoogeveen-Hut, H. r Reyden, H. Noest, C. Oversluizen, E. Paula, M. Poels, K. Polane, J. Pots-de Booij, J. van Raamsdonk. E. Rekelhof. A. van Rijswijk, C. Roel, F. Schwiebe, B. Smulders, G. Turenhout, C. van Velzen, A. Verhoef, A. de Vos, T. Wesselman, H. Wild schut, R. Wortel, E. van Zanten. LEIDEN - Aan de dag- en avondscho lengemeenschap 'Boerhaave" te Lei den zijn geslaagd voor Mavo: J.A. Bor, H.E. Elfrink, M.J. de Graaf, A.J.M. van der Hoeven, O.N.J. Hornes, I.M. Scheers; W.A. Slors, A.M.B. Versteege, W.A.M. Vink, C.T.M. van Zundert. Havo: N.A.G. Vink, A. de Wild. VWO: R. Bakri, B.M.J. Boulonois. D.M.M. Heemskerk, J.N. van Resteren, G.T. Knol, L.M.A.A. van Niekerk, T.A.J.M. Nieuwenhuisen, J.H. Spuij- man, D. Stamenkovic, C.G.D. Tewarie, J.H. Verver, T. Zaal, J.H.M. Zwetsloot. Mavo-deelcertificaten: M. Driessen, L. van Duijvenbode, N. van der Horst, E. Kling, A.C.E. Lassooij, F. van der Linden, A.K. van der Meer, A.H.M. On derwater, Y.S. Ooms, A.J. Oudhof, J.E.T. Pennings, C.H.M. Rijnbeek, A. Selier, H. Tegelaar, M. van Tongeren, M.A.M. Truffino, S. van Weerlee, M.C.P. Zaal. Havo-deelcertificaten: A.P.J.M. Ki- vits, C.A. Lagerberg, Th.P.M. van den Nouland, C.G. de Vroomen. VWO-deelcertificaten: J.F. van Bar- neveld, M.C. van der Burg, J.N. van Duijn, A.J. van Helden, R.S, Panday, C. van Steenis, J.M. Stolwerk. ALPHEN AAN DEN RIJN - Aan het Ashramcollege in Alphen aan den Rijn zijn alsnog geslaagd voor het diploma: MAVO P. van der Geest, I. Goddijn. W. Kol man, H. Landmeter, A. Ruyterman, M. Gulikers, I. Overes, W. Paling, O. Poe len, A. Smit. - 'Operatie Stalag' door Charles Whi ting, 'Operatie Ike' door dezelfde schrij ver en 'Squadron 545' door N.J.Crisp zijn drie oorlogsverhalen. De eerste gaat over de moorden op een aantal Engelse in het kamp Stalag IIIB, de tweede over een fanatieke SS'er die door de Ameri kaanse linies wil heendringen om gene raal Eisenhower te vermoorden en de derde is het logboek van een majoor, die nacht aan nacht zijn Lancaster naar Duitsland stuurde om bombardemen ten uit te voeren. Hollandia, prijs 14,90 per stuk. - 'Fletch' en 'Carioca Fletch' door Gre gory McDonald zijn twee verhalen over de avontuurlijke journalist Irwin Flet cher, die gespecialiseerd is in onthullen de reportages. Veen, prijs 8,50 per stuk. - 'Nee in de liefde' door Peter Schel- lenbaum, die in Zwitserland een psy- chotherapuetische praktijk heeft. die de liefde niet te gronde richt maar stimuleert'. Lemniscaat, prijs ƒ27,50. meekomen in de slagenwisselin gen als Dümpel niet op het punt tenniste. Kansloos bleef hij natuur lijk wel. Zakelijk tennissen doet evenals Marcel Vink ook de no. 1 geplaat ste Jan Willem Lugthart. De Kat- wijker gaf Dave Wijnveldt, die ove rigens beter speelde dan hijzelf na afloop van de wedstrijd oordeelde, geen enkele kans om enig zelfver trouwen op te bouwen, 6-2,6-2. Met deze winst bereikte hij als eerste de kwartfinale in het mannenenkel spel B. De volgende ronde brengt in Voorschoten zonder twijfel meer spektakel. Op het programma staan Waldo Jansen - Jasper van Marwijk, Jeffrey Dümpel Stefan Faas, Freek Tanis - Bub van der Zee, Ben de Jel Mark Nije, Joost van Leeuwen M. Pieters of R. v.d. Wilk, Herman van der Capel len André Weening en Marcel Vink - Marcel van Rijn of Martijn Krans. Voor een goede afsluiting van de dag zorgden gisteren Karremans/ Timmer en van Veen/Paape in het mannendubbelspel C. Eerstge- noemden wonnen met 2-6, 6-2, 7-6. Uitslagen: M.E.C. P. Chin A Foeng - J. v.d. Haar, 6-1, 6-3, M. de Hoog R. Booy, 6-4, 1-6, 5-7, A. Weening J. Raap 6-2. 6-4, M. van Paridon B. Krans 6-3, 6-2. M.D.C. J. Raap/W. Spierdijk - T. Poots/R. Steenbeek 4-6, 6-1, 6-2, M.E.D. M. Fleischeuer P. van Schie, 6-0, 6-4, G. Horman W. de Vos 0-6, 2-6, D. Rietveld - E. Mink, 7-6, 6-2, M. Royen J. de Rijke 6-0, 5-7, 6-1, E. Schuilenburg E. Bol- ten 7-6, 4-6, 0-6, W. Meijer - M. Hu- guenin 6-2, 6-4, A. de Nooy G. Dekker 6-0, 6-1, V.E.D. B. Beems - L. van Heteren, 7-6,4-6,0-6, J. Driel B. Comelissen 6-2, 2-6, 6-2, F. Velzel M. Comelissen 6-4. 6-3. FRANK BONTE. HAVO J. Broekhuizen, A. Groeneweg, P. Heemskerk, M. Klijn, A. van der Marei, C. Nelemans. M. Soekhoe, A. van Veen, H. van der Voort. VWO P. de Bruin, D. Charoe, R. v.d. Geest, P. Lablans, M. Koelman, K. Zwaai. KATWIJK - Aan de christelijke techni sche school in Katwijk slaagden na her examen voor het diploma Mechanische techniek C: A. Hermans, F. Wijnands. Elektrotechniek C: E. v.d. Laan. In stallatietechniek C: M. Schrier. Bouw techniek schilderen B: K. v.d. Oever. Mechanische Techniek B: R. Jonk, J. Ouwehand, L. Kuijt. J. van Duijn, P. v.d. Gugten, P. Guijt, A. van Duijn. Elektrotechniek B-niveau: B. van Rijn, N. van Egmond, A. van Toor, J. Nagte- gaal. Geslaagd voor het theoretisch gedeelte van het eindexaman 1985 Bouwkunde R. Bakker, D. Berkheij, R. Bouter, L. v. Duijn. J. Engele, H. v.d. Geest, P. Hoogenboom, H. Huizer, E. Korff, J. v. Leeuwen, J. Meeldijk, H. v.d. Putten, J. v. Rijn, R. v. Rijn, A. Schakenbos, B. Schrama, E. Sessink, E. v. Steen, A. v. Vugt, C. v.d. Wetering. Elektrotechniek Energietechniek R. de Bruin, R. Cozijn, R. v. Dam, W. Dekker, M. v.d. Elshout, P. Geerlings, P. Hartman, P. Holswilder, L. Jansen, H. Janssens, F. Kroes, G. Kroon, L. v. Loon, G. v.der Meij, J. Morits, H. v.der Niet, F. v. Onna, S. Schrama, H. Teern- stra, J. v.d. Wilden, R. v.der Zwet. M. Bakker, J. Berbee, J. v. Delft, J. Doting, F. ten Have, J. Hoek, J. v.der Hoorn, J. v.d. Hoorn, A. Pardon, R. v.der Plas, R. Schoo, J. Steijn, W. Vennik, M. Vossen, J. Vreeswijk. Elektrotechniek Elektronica J. v.der Aart, R. v. Beek, A. Brouwer, P. Buskermolen, F. Francino, A. Hesse- link, R. Isaak, T. Schrama, M. Adriaens, R. v. Alphen. W. Bik, C. Blom, J. Devi- lee, A. Gordijn, D. Hazenoot, L. Kara- ko?, A. Keijzer, F. Kleer, J. Kooij. R. Lamb, F. Leinberger, M. Louis, A. Meij er, P. Mink, P. Ottenheim, P. Pothoven, H. de Ree, E. v. Schie, M. Schrijvers, R. Stubbe, E. Weers, J. Willms. Weg- en Waterbouwkunde J. Bosma, H. Doeswijk, W. v. Dort, R v.d. Geer, M. Keijzer, P. Oudshoorn, A. Ouwehand, P. Scheeren, R. Stockmann, W. Turenhout. Werktuigbouwkunde A. Hachmang, M. Heuzen, R. den Hol lander, C. Koek, L. Kruit. N. Meijer, P. Poestkoke. B. Reijs, D. Schonenberg, M. v. Spaandonck, J. v. Son, B. Steens, R. Uljee, A. v. Vliet, N. Weenink, W. Wil- doër, E. Flapper, J. Gemert, R. Hofman, C. Kraan, T. Laken, E. v. Limpt, R. Met horst, E. v. Noort, M. Romijn, G. Sirag, J. Tol. Werktuigbouwkunde M. Heemskerk, K. Heemskerk, D. Hoogerdijk, M. Jansen, R. Janssen, P. Langelaan, I. v.d. Lans, K. v.d. Marei, A. Ouwehand. A. v.d. Plas, J. Poelman, W, Roeleven, E. Rombouts, P de Rijk, M. v. Schaik, W. Vis, P. Wassenaar, E. Wel- sink, J. Aanhane, W. Duivenvoorde, F. Griekspoor, R. Groen, W. Groen, M. Kie- mel, H. Lei, T. v.d. Maat, B. Ottenhof, R. v. Polanen, J. Smit. Diploma's Bouwkunde M. Abeling, M. Blonk, C. Brama, W. Dorrestijn, J. Duindam, P. v. Duyven- voorde, D. de Groot, H. Groothedde, R. d'Hooghe, R. Hooymans, C. Hordijk, C. Horsman, A. Kuipers, G. Lakerveld, A. Loos, M. Mokkenstorm, P. Noorder- meer, G. Ouwehand, J. Overdevest, D. v. Poelgeest, R. v. Polanen, R. Ravens- bergen, E. van Ruiten, P. Verdoes, J. Verkerk, R. Vermeer, N. v.d. Voet. R. Vogelzang, R. de Weerd, J. v.d. Weijden. R. Wuijster, R. v.d. Zwet. J. Rhijnsbur- ger. Elektrotechniek (Energietechniek) M.'Bauwens, E. Borst, P. van Dam, R. van Delft, M. Duivenvoorden, D. van Duyn, N. van Dijk, H. v. Etten, J. de Feyter, J. Haitsma, J. Hartevelt, T. van Hooydonk, M. Janmaat, W. Koenders, J. Kortekaas, W. de Koster, V. Linnartz, P. Noordermeer, N. Peeters, E. Reurekas, C. Schoenmakers, A. Schoordijk, R. Slobbe, W. Smit, W. Stokkel, J. Straat hof, S. Vermij, J. de Zwart. Elektronica M. Bliekendaal, M. v.d. Boon, R. Everts, C. de Groot, J. de Groot, J. de Groot, R. Hoekstra, E. de Jong, J. v.d. Kroft, L. v.d. Linden, J. van Mameren, G. v.d. Meer, A. Meijwaard, W. v.d. Plas. A. van Rooijen, R. Steenvoorden, M. Stegman, H. Stittenaar, R. Westerhout, L. v.d. Willik, P. Zandbergen. Werktuigbouwkunde N. Bakker, P. Bink, M. de Bruyn Prin ce, M. Dofferhof, H. Dubbeldeman, P. Gordijn, Th. Hachmang, W. Hachmang, E. Ham, R. Hockx, N. Hofsté, C. de Jong, P. Jungbacker, W. van Kempen, P. de Koning, R. Koppers, J. Kukler, W. de Mol, F. v.d. Putte, J. Ramb, R. Schaap, F. Schulte, J. Serné, R. v. Steijn, M. Wijngaard.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 13