Vaino bekent in doping-affaire Bondscoach Geurtsen blij met terugkeer Landeweerd Castro: 'VN moet invloed van IOC-mafia uitbannen' Canins neemt de gele trui over van Longo Post wil tactiek handhaven lmp< Simon en Van vrezen het ergste WOENSDAG 10 JULI 1985 SPORT PAGINA 11 MORZINE (GPD) - Aan de supre- de klim. Daar raakte ze matie van Jeannie Longo is in de het toen nog in de gele trui rijden- vrouwentour een abrupt einde ge- komen. De tot nu toe oppermachti ge Francaise werd in de dertien ki- lometer lange beklimming naar kwamT Ook de" Nederlandse Avoriaz letterlijk uit de trui gere den door Maria Canins. Het Ita- de Franse meisje snel kwijt. Longo was niet de enige die in het lastigste gedeelte veel te kort wen verspeelden er heel veel ter rein. Heieen Hage, de best geklas- liaanse meisje won niet alleen de seerde Oranje-' etappe, maar is met een voor- naar de twintigste plaats. Toch was sprong van bijna drie minuten Ze gisteren met haar elfde plaats meteen de voornaamste kandidate weer de beste Nederlandse. Voor geworden voor de eindzege in de de anderen was de schade nog veel tweede damestour. groter. Petra de Bruin kwam bij- Canins heeft een tijdje moeten voorbeeld ruim twintig minuten na wachten op haar tevoren geplande <je Italiaanse winnares binnen, aanval. In de Ronde van Noorwe- jjet drukte de stemming echter gen maakte ze twee maanden gele- njet binnen het team van bonds- den al een ijzersterke indruk in de coach Rinus Verboom. „We had- bergen. Op haar lievelingsterrein den bij voorbaat ingecalculeerd kreeg ze gisteren de eerste kans om dat we in dit soort ritten veel te dat te bewijzen. Maria Canins en in kort zouden komen", zei oud-we- eerste instantie ook Jeannie Longo reldkampioene Petra de Bruin. „In reden het hele veld uit elkaar. Met zulke etappes heb je weinig a Longo nog wiel begon Ca- MORZINE (GPD) - Het feit dat Peter Winnen gisteren in de eerste bergrit beter presteerde dan zijn ploeggenoot en kopman Phil An derson, is voor Peter Post geen aanleiding om de verhoudingen in de ploeg te veranderen. De Austra liër, vijfde in het klassement op ze- senhalve minuut, blijft de eerste man van de formatie als het om de rangschikking gaat. Toch vindt Winnen dat zijn ploegleider eigen lijk het roer om zou moeten gooien. Niet om hem tot lijstaanvoerder te promoveren, maar door het stre ven naar een goed klassement op de tweede plaats te zetten. Winnen: „We moeten minder aan het klassement denken en ons vooral gaan richten op het winnen van een rit. Nu we er niet meer op hoeven te rekenen dat we de Tour zouden kunnen winnen, lijkt me dat het beste", aldus de onderwij zer uit IJsselstein. Tussen Pontar- lier en Morzine was een ritzege voor de Nederlander, die in het verleden tweemaal won op Alpe d'Huez, niet weggelegd. „Ik heb moeten aanklampen bij Roche. Dat was alles wat ik kon. Ik was echt niet zo goed vandaag". Dat Winnen zich toch forceerde om in die positie te blijven, op het gevaar af dat hij daarvan later een terugslag zou krijgen, verklaarde hij met de opmerking: „Je komt er toch wat hoger door in het klasse ment te staan. En dat geeft weer zelfvertrouwen. Je hebt het gevoel dat je er bij hoort". Dat gevoel had hij na de tijdrit van afgelopen zaterdag al minder en sindsdien heeft de Noordlim burger een paar dingen op een rij tje gezet. Het belangrijkste is wel dat hij zich niet meer zo overdre ven zal concentreren op zo'n etap pe tegen het horloge. „Ik ben er te veel mee bezig geweest. Het par koers verkend en zo. Misschien kun je die flauwekul maar het bes te achterwege laten, gewoon star ten en zien waar je in elkaar stort". Peter Post deelt die zienswijze van Winnen, maar ziet nog geen aanleiding om de tactiek radicaal te wijzigen. „Winnen en Anderson moeten in de cols goed mee kun nen. Ik schat ze in de eindstand nog altijd allebei op een plaats bij de eerste tien. We moeten vasthou den aan een bepaalde manier van rijden, die we altijd hebben gehad. Net als meesprinten voor de vliegende etappe, wat Eric Vande- raerden in Lausanne deed". De Belg won die „etappe", een aardige uitvinding van Félix Lévi- tan om doorkomstplaatsen geld uit de zak te kloppen en sommige ren ners blij te maken met een dooie mus. Want aanspreken doet zo'n zege niet, ook al klopte Vanderaer- den er Francis Castaing, de Frans man die in Reims ritwinnaar werd na de diskwalificatie van de Belg. „Het stelt misschien niets voor", zei Post, „maar zoiets hoort bij on ze ploeg. En het bewijst ook dat we echt nog niet gedemoraliseerd zijn". kaar. Ieder vecht voor zichzelf om 4boven te komen". Gelukkig kan de Nederlandse ploeg nog uitzien naar een paar vlakke etappes. „Dan kunnen we weer laten zien dat we hier 'n echte eenheid vormen", vervolgde De Bruin. „Op een vlak parkoers kun nen we mogelijk onze reputatie weer wat opvijzelen". Atleet achttien maanden geschorst r moest verzetten, LONDEN (DPA) - Martti Vainio, de Finse atleet, heeft toegegeven in zijn loopbaan stimulerende midde len te hebben gebruikt. De lange- afstandsloper werd tijdens de Olympische Spelen van vorig jaar betrapt op doping. Vainio was de winnaar van de zilveren medaille op de 10.000 meter in Los Angeles. De 34-jarige atleet is geschorst voor achttien maanden. Aanvankelijk ontkende Vainio zijn toevlucht te hebben genomen tot stimulerende middelen. Nu blijkt, dat hij voor de strijd om de wereldtitels in 1983 reeds anabo len, waaronder testosteron ge bruikte. De bronzen medaille op de 5000 meter en de vierde plaats op de tien kilometer van de WK in fin- land mocht hij evenwel behouden. In totaal kreeg Vainio door pillen en spuiten 27 verschillende medi camenten toegediend. Als verkla ring daarvoor zei hij, dat personen rond de Finse atletiekbond hem het geel gereden. Dat zij daar bergen werk daartoe hadden aangezet. „Ik ben het gezicht te lezen. (foto afp> gepakt, omdat middel niet DOORWERTH (ANP) - Na de af zeggingen van routiniers Buunk (liesblessure) en Van Belkum (stu die-vakantie) is waterpolo-bonds- coach George Geurtsen verguld met de terugkeer van Nico Lande- weerd. De speler van HZC/de Rob ben, die in 1976 deel uitmaakte van het nationale zevental, dat op de Olympische Spelen in Montreal de bronzen medaille veroverde, ver klaarde zich maandag bereid op nieuw uit te komen voor de natio nale equipe, die begin augustus in Sofia aan de Europese titelstrijd deelneemt. Landeweerd nam na de Olympi sche Spelen in Los Angeles af scheid van het nationale team. Drukke werkzaamheden, huiselij ke beslommeringen en een slechte teamgeest bekoelden zijn enthou- dige komst van de kleine techni- bloedgroep. Als goede sportman voor de voortzetting zijn internationale loopbaan. Des ondanks kon de Hilversummer niet echt afstand nemen van het in ternationale polo. In Duisburg tij dens het toernooi om de wereldbe ker was hij als toeschouwer aanwe zig. Bij interlandwedstrijden in Ne derland eveneens. cus, die in Montreal tot beste spe ler van het toernooi werd gekozen. Na het onvrijwillige vertrek van Buunk polste de bondscoach, die in zijn AZC-periode regelmatig botste met de rossige driftkop van rivaal HZC/Robben, Landeweerd voorzichtig over een mogelijke Geurtsen signaleerde de veelvul- rentree. „Nico is lid van de juiste is het evenwicht oud-jong enigs zins hersteld. Dat is belangrijk voor een ploeg. Ook voor de bui tenwacht. Alle arbiters in Europa kennen Nico Landeweerd. Dat scheelt in de arbitrage. Daarnaast past het spel van Landeweerd uit stekend in deze ploeg. Hij heeft in zicht, kan dirigeren en de aanval leiden. Het enige vervelende punt is, dat we nu opnieuw moeten be komt hij graag uit in het nationale ginnen met de afwerking van een team. Hij beseft dat dat in elke numerieke meerderheid. Daar had- sporttak het hoogste bereikbare is. den we juist een leuk systeem De jongeren kunnen een voorbeeld voor, maar nu Nico er bij komt, aan hem nemen". wordt de verdeling anders. Nico heeft een fantastisch schot en is in Geurtsen verwacht dat Lande- dergelijke situaties eigenlijk on- weerd in Sofia in de jeudige ploeg misbaar. Ik weet nog niet op welke de rol van record-international plaats ik hem zal laten liggen. Dat Buunk zal overnemen. „Met Nico moeten we nog overleggen". MORZINE (GPD) Bernard Hinault had het nog mooier gewild. Eigenlijk was het ver beneden zijn stand dat hij een akkoordje moest Sluiten met de Colombiaan Luis Her- rera om zijn voorsprong in de eerste echte bergrit van de Tour op peil te houden. Maar „de Das" had geen keus, dus offreerde hij gul de ritzege aan Lucho, als die bereid was in de laatste klim naar Avoriaz mee aan de leiding te komen. „Ik had", gaf Hinault toe, „voor vandaag wat anders in gedachten". Die aankondiging maakte hij 's morgens al voor de start in Pontar- lier. „Vanavond zullen er op de top van Avoriaz mensen staan te hui len", zei hij glimlachend. Toen hij zestig kilometer voor het einde op de Pas de Morgins, een bult van de eerste categorie, bijna nonchalant met de handjes op het stuur het commando voerde van het pelo ton, voelden zijn volgers wat hij be doelde. Met uitzondering van de Colombiaanse leider van het berg- klassement werden ze er finaal af gereden. „Hij bluft iedereen af', zei Peter Winnen, die later in de rit met pijn en moeite in het spoor kon blijven van de Ier Stephen Roche en daar door zevende werd. „Ze zaten op dat moment allemaal naar elkaar te kijken. Zo van: jongens, wat nou...? Robert Millar begon nog te rijden, maar hij kwam geen centi meter dichterbij". Hinault zorgde dus voor een ver rassing. Hij wil zonder een woord van kritiek zijn vijfde Tour de France winnen. Vorige maand tij dens de Ronde van Italië kon hij zich nog veroorloven om favoriet Morzine terug Francesco Moser als een schaduw Lucho kl a te aan de Pas de te volgen en in de tijdritten een gat Morgins. Hinault duldde hem niet MORZINE (GPD) - Met grote zorgen zien Pascal Simon en Lu- cien van Impe het verdere verloop van de Tour de France tege moet. Beide renners kwamen gisteren behoorlijk in de problemen in de rit naar Morzine. Simon raakte na twaalf kilometer ernstig geblesseerd aan zijn kuit bij een valpartij en kreeg van de ronde-arts pijnstillende mid delen. „Toen ik viel, duikelden er een paar renners over me heen. Iemand raakte met zijn trapper mijn kuit". De Fransman moest enorme inspanningen doen om zich te handhaven in de groep achter Bernard Hinault en Luis Herrera. „In de laatste klim moest ik er af. Ik vrees het ergste voor de komende dagen. Meestal heb je de dag na een valpartij een stijf been. Dan ga je vooral in de bergen geweldig afzien". Ook Lucien van Impe kon gisteren niet voluit gaan in de cols. Voor de start beklaagde hij zich er nog over dat deze Tour niet lastig genoeg was voor de echte klimmers, maar daar had hij een paar uur later geen spijt van. De kleine Belg ondervond nog veel hinder van de bijensteek die hij maandag opliep. Hij fietste met een groot kussen om zijn rechterbeen. „Ik kon maar één been gebruiken", zei Van Impe later. „In de eerste col moest ik daar door tegen mijn gewoonte in lossen". Van Impe wist zijn verlies echter nog redelijk te beperken om dat hij in de afdalingen veel risico's nam. „Ik ben als een waanzin nige naar beneden gestort. Ik ben tevreden dat ik op die manier de schade zo klein mogelijk heb kunnen houden, maar ik heb natuur lijk wel enorm veel krachten verspeeld. Dit houd ik zo geen twee dagen vol". Door zijn blessure heeft Van Impe de bolletjestrui inmiddels uit zijn hoofd gezet. „Dat kan ik wel vergeten. Ik moet eerst maar eens zien dat ik Parijs haal". te slaan. Geen oogstrelend spekta- t de leiding en de enkele kei, wel uiterst effectief. Ook in de keer dat hij het wa|gde Tour heeft Hinault vaak econo- de Breton te verschijnen, duwde misch naar de winst gereden. In die een tiKje driftiger op de peda- °f ge!?erf16 on'Tek hlJ. T' len om de 24-jarige Colombiaan op zelden de duels met de specialis- ZJjn piaats te zetten. Later echter. Geldingsdrang Gisteren echter stond de her nieuwde Hinault op. Eerzuchtig als zijn beste jaren, vastbesloten het beperkt kon blijven, nodigde Hi toen de achtervolgers van Hinault van de schrik waren bekomen en ze met de finish in zicht bereid wa ren om alles uit de kast te rijden, waardoor de schade nog enigszins peloton te laten lijden onder zijn geldingsdrang. „Al was de manier waarop het nu is gegaan niet de be doeling", vertelde Hinault. „We hadden in de ploeg afgesproken dat we een speciaal nummer zou den opvoeren. Ik moest op de Pas de Morgins het tempo zo hoog mo gelijk houden en Greg Lemond uitnodiging had gekregen. De weg nault de verbouwereerde Herrera ineens uit ook zijn aandeel te leve ren in de ontsnapping. „De afspraak was dat ik de etap pe mocht winnen als ik voluit mee zou werken", vertelde de Colom biaan trots, alsof hij een vererende Anderson (6.33), Zoetemelk als beste Nederlander (8.25) en Gerard Veldscholten (9.25). Na de tijdrit van zaterdag tussen Sarrebourg en Strassbourg was de hoop op een sensationele wending al de grond in geboord, het werd nu alleen nog minder. Ook de klim mers weten nu dat ze weinig eer kunnen behalen. „Al was dit geen echte rit voor de klimmers", be toogde Peter Winnen. „Het liep heel gek. Dat kun je ook wel zien aan de uitslag. Want in het echte hooggebergte komt er nooit meer een groep van vijftig man samen. Misschien dat er in de Pyreneeën nog eens iets gebeurd". Gedesillusioneerd buigt ieder een voor Hinault, die er niets voor voelt om de tegenstanders in hun waarde te laten. Het kleine werk, de bonificaties, heeft hij hen als kruimels gelaten, als er veel te ver zamelen is speelt hij mee. Om een na-oorlogse recordvoorsprong (28 minuut 17 van Coppi op Ockers in 1952) te halen zal niet meevallen, maar van twijfel over zijn superio riteit is nu al geen sprake meer. i (Col, Meza) 195 kilometer i bleek uitgewerkt vainio vond de dopingsonderzoeken onrechtvaar dig. „Ik ben heus niet de enige, die gebruikte. Wel de enige, die werd gepakt. Dat is onsportief'. De lan ge Fin hoopt in april van het vol gende jaar zijn terugkeer op de at letiekbanen te vieren. Banks Willie Banks heeft maandag bij wedstrijden in Barcelona zijn ei gen wereldrecord hink-stap- sprong tot op 26 centimeter bena derd. De Amerikaan, die drie we ken geleden in Indianapolis we reldrecordhouder werd met 17 me ter 97, won de wedstrijden in Bar celona met 17,71. Andere opmerkelijke prestaties in Barcelona kwamen op naam van Cubaanse atleten. Luis Delis wierp de discus 69 meter 08 en Javier So- tomayor sprong 2 meter 30 hoog. De Spanjaard Javier Morache ver beterde het nationale record op de 110 meter horden met een tijd van 13,49 seconden. Rochc (Ier, Geminiani) op 2 05 7. Wir (Ncd, Post) op 2.05 8. Millar (Sch. Borland) op 2.39 9 Prieto (Spa, Echavarri) op 3.02 10. Wellens (Bel, Wouters) op 3.02 11. Ander son (Aus, Post) op 3.02 12. Zoetemelk (Ned, Raas) op 3.02 13 Rodriguez-Magro (Spa, Minguez) op 3.02 14. Forest (Fra. Berland) (Zwi, Köehli) op 3.10 18. Kelly (Ier, De Gri- baldy) op 3.26 19. Mare Madiot (Fra, Gui mard) op 3.26 20. Van Impe (Bel, Reverbe- ri) op 3.26 22. Mottet (Fra, Guimard) op 3.26 23. Bauer (Can, Kochli) op 3.26 25. Veld scholten (Ned, Post) op 4 00 30 Rooks (Ned, Raas) op 20.40 91. Leo van Vliet (Ned, Raas) op 20.40 94. De Rooy (Ned, Post) op 20.40 102. Lubberding (Ncd, Post) op 20.40 104. Nulens (Ned, Post) op 20.40 106. Lam- merts (Ned, Post) op 20 40 107. Solleveld (Ned, Raas) op 20.40 117. Pietcrs (Ned, Min- 125. Vanderaerden (Bel, Post) op 23.56 128. Adri van Houwelingen (Ned, Swerts) op 23.56 131. Wijnands (Ned, Raas) op 23.56 134. Shapiro (VSt, Raas) op 23.56 136. Man- ders (Ned, Raas) op 23.56 143. Jan van Hou welingen (Ncd, Swerts) op 25.49 150. Shei Algemeen klassement na de 11de rit: 1. Bernard Hinault (Fra) op 56 h 23.58. 2. Greg Lemond (V.S.) op 4.00 3. Stephen Ro che (Irl) op 5.52. 4. Scan Kelly (Irl) op 6.01. 5. Phil Anderson (Austr.) op 6.33. 6. Steve Bauer (Canada) op 6.50. 7. Charles Mottet (Fra) op 7.40. 8. Niki Ruttimann (Zwit) op 8 06. 9. Joop Zoetemelk (Ned) op 8.25. 10. Pascal Simon (Fra) op 8.50. 11. Robert Fo rest (Fra) op 8.54. 12. Pierre Bazzo (Fra) op 8.57. 13. Gerard Veldscholten (Ned) op 9.25. 14. Mare Madiot (Fra) op 9 34. 15. Peter Winnen (Ncd) op 10.05. 16. Eddy Schepers (Bel) op 10.16. 17. Pedro Delgado (Spa) op 10.25. 18. Robert Millar (GB) op 10.31. 19. Paul Haghcdooren (Bel) op 10.59. 20. Lu cien Van Impe (Bel) op 11.24. 32, Rooks (Ned, Post) op 14.31 42. Van der Poel (Ned, Raas) op 20.04 50. Peeters (Bel, Raas) op 24.32 51. Van Meer (Ned, De Gribaldy) op 24.54 60. Vanderaerden (Bel. Post) op 32.23 69. Shapiro (VSt, Raas) op 32.54 70. Lam- merts (Ned, Post) op 33.01 76. Kuiper (Ned, Swerts) op 35.20 79 Leo van Vliet (Ned, Raas) op 35.50 83. Adri van Houwelingen (Ned, Swerts) op 38.37 85. Wijnands (Ncd. Raas) op 40 31 88. Teun van Vliet (Ned, Swerts) op 41.52 92 Ducrot (Ned, Raas) op 43.46 93. Manders (Ncd, Raas) op 43.51 94 Lubberding (Ned, Post) op 44.15 101. Jan van Houwelingen (Ned, Swerts) op 46.20 105. Nulens (Bel. Post) op 47.01 106. De Rooy (Ned, Post) op 47.03 121. Solleveld (Ned, Raas) op 56.24 124 De Keulenaer (Bel. Post) op 57.13 127 Nijdam (Ned. Raas) op 58 34 140. Pieters (Ned, Minguez) op 1.14.1)6 161. en laatste Sherwen(GBr, Gemi niani) op 1.53.28 Het puntenklassement is: 1. Kelly (Ier, De Gribaldy) 194 punten 2. 139 5. Van Brabant (Bel, Wouters) 132 6. Hi nault (Fra, Kochli) 130 10. Van der Poel (Ned, Raas) 94 Het bergklassement is: Herrera (Col, Meza) 159 2. Hinault (Fra, (Ned, Raas) 57 6. Lemond (VSt, Kochli) 52 Het debutantenklassement is: 1. Bauer (Can, Kochli) 56.30.48 2. Mottet (Fra, Guimard) op 50 seconden 3. Forest Raas op 38.48 Vrouwentour ding 15 sec.) 2. Jeannie Longo (Fra A) op 2.50 (tijdvergoeding 10 sec.) 3. Carol Ro- gers-Dunning (Vst A) op 4.53 (tijdvergoe ding 5 sec.) 4. Roberta Bonanomi (Ita) op 4.54 5. Mandy Jones (Gbr) op 4 57 6. Imelda Chiappa (Ita) op 5.43 7. Janelle Parks (Vst B) op 6.22 8. Dominique Damiani (Fra A) op 6 39 9 Phyllis Hines (Vst B) op 6.42 10. Cecile Odin (Fra A) op 7.05 20. Heieen Hage (Ned) op 9.25 32. Henny Top (Ned) op 13.51 49. Thea Rijnsoever (Ned) op 17.23 59. Mo- de Bruin (Ned) op 19.10 Het algemeen klassement na de 8e etappe 5 4. Roberta Bonanomi (Ita) op 7.06 5. Imelda Chiappa (Ita) op 8.06 6. Janelle Parks (Vst B) op 8.28 7. Phyllis Hines (Vst B) op 8.53 8. Cecile Odin (Fra A) op 8 56 9. Dominique Damiani (Fra* A) op 8 57 10- .Tuuliki Jahre (Zwe) op 9.58 11.Heieen Ha ge (Ned) op 10.15 25.Henny Top (Ned) op 15.44 39.Thea van Rijnsoever (Ned) op 19.55 49.Monique de Bruin (Ned) op 22 50 60.Petra Groen (Ned) op 39.10 61.Petra de Bruin (Ned) op 39.35 13e Etappe 11 juli 31,8km Individuele tijdrit wegspringen. Pas later achter hem aangaan. Het zou toch 't mooiste zijn geweest als we sa men over de streep zouden zijn ge gaan. Het had nog duidelijker ge maakt hoe sterk onze ploeg is", al dus Hinault. Die strategie was echter meer dagdromerij. Hinault mag dan veel naar zijn hand kunnen zetten, tevo ren de hele uitslag bepalen gaat toch wat te ver. Hij had bovendien buiten de hardnekkige Colom biaan tjes gerekend. „Kijk", zei Pe ter Winnen, „de klassementsren ners zaten wel naar elkaar te kijken toen Hinault weg ging, maar zelfs al zou er iemand wat hebben willen doen, dan was het nog niet gelukt. Alleen Herrera had er de kracht lag open om, na Alpe d'Huez vorig jaar, weer een aansprekende klau- ternt op zijn naam te schrijven. „Hij dacht", verklaarde Hinault zijn 'knieval', „tijdens de vlucht te veel aan de laatste kilometer. Je voelde dat hij zich inhield, omdat alleen winnen hem interesseerde. Met een andere, sterkere renner zou ik ongetwijfeld veel meer voor sprong hebben kunnen nemen". Superioriteit De verschillen op de eindstreep vielen nog mee, al begint de achter stand in het algemeen klassement wel flink op te lopen. Greg Le mond staat op vier minuten, Ste phen Roche op 5.52, Sean Kelly op 6.01. Verder naar onderen volgen HAVANA (AFP) - Het Interna tionaal Olympisch Comité (IOC) moet worden bestuurd door de Verenigde Naties (VN), zodat kwalijke invloeden van de mafia kunnen worden uitge bannen. Dat heeft de Cubaanse partijleider Fidel Castro gezegd tijdens een bijeenkomst met Latijnsamerikaanse journalis ten in Havana. Die mafia be staat volgens Castro uit blanke edelen en miljonairs. „De op brengst van de Spelen moet ten goede komen aan de ontwikke ling van sport in Derde-Wereld landen", verkondigde Castro. Als voorbeeld van een slecht beleid noemde hij de miljoe nenwinst van de Olympische Spelen van Los Angeles: „Dat geld is geïnvesteerd in Califor- nië, de rijkste staat van het rijkste land ter wereId".Op de vraag of Cuba zal deelnemen aan de Zomerspelen van 1988 in Seoel, de hoofdstad van het op kapitalistische leest ge schoeide Zuid-Korea, gaf de partijleider geen rechtstreeks, maar ook geen positief ant woord: „Moeten wij de breuk van Korea vergeten? Het impe rialisme wil de twee delen ge scheiden houden. Wij laten on ze afkeer hiervan niet varen voor een paar gouden medail les". Castro voegde daaraan toe, dat de Spelen in Seoel een „hinderlijke situatie" veroorza ken, niet alleen voor de socia listische landen, maar voor de gehele Derde Wereld. Met een verwijzing naar het koloniale tijdperk besloot Castro zijn be toog: „De stijl en methoden van de Olympische beweging ko men voort uit sterk verouderde opvattingen. Het is de hoogste tijd dat de VN hierin verande ring brengt".

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 11