Boris Becker, het produkt van Ion Tiiiac Pech voor Post ondraaglijk 'De volgende keer komt iemand met een geweer' Ook Johan Lammerts laat ritzege glippen Pedersen verlangde al naar de soldeerbout LONDEN (ANP) - Twaalf maan den geleden verliet Boris Becker, met gescheurde enkelbanden, Wimbledon in een rolstoel. Zondag als kampioen, maar nog niet op handen gedragen, zoals zijn voor gangers uit een vorige generatie Rod Laver, Lew Hoad en Ken Ro- sewall, of de bijna even jeugdige triomfators van de laatste tien jaar Björn Borg en John McEnroe, die in weerwil van zijn soms nukkig gedrag in Groot-Brittannië een ge weldig grote groep supporters heeft. Boris Becker, de Duitser, heeft die populariteit ondanks zijn ge weldige prestaties van de laatste maand in Londen, winnaar van Queens Club, ongenaakbaar op het „heilige" gras van Wimbledon, niet kunnen afdwingen. De Engelsen zagen in hem in de eerste-plaats de man die komt om te winnen en niet om te spelen. Becker, toch ruim vier maanden jonger dan de winnaar van het jeugdtoernooi, de Chileen Leonar do Lavalle, is het product van Ion Tiriac, die zich voor het eerst na drukkelijk gemanifesteerd heeft als kampioenenmaker. Het kaartje van de Roemeen, gehangen aan de winnaar, verfraait in veler ogen de kampioen niet. Tiriac, de program meur van de prille kampioen, ziet voornamelijk het geld in de sport en de winst - voor hem - die uit de sportrhan kan komen. Hij durft te investeren, nam een risico toen hij vorig jaar de ouders van Becker de garantie gaf, dat hun zoon door zijn werkwijze in drie jaar miljonair zou zijn. Sindsdien denkt Tiriac voor Bo ris Becker. Hard, koel en zakelijk, zoals de jongste winnaar van de All England Championships speelt. Becker is slechts aanspreekbaar via Tiriac, de obligate vragen tij dens persconferenties moet hij toe-^| staan voor een uitgebreider ge-m sprek moet geld op tafel komen. Na Wimbledon ligt de prijs voor een gesprek van twee uur met Bec ker op 150.000 gulden (één-derde voor Tiriac), voor het begin van het* toernooi op Queens Club was die prijs slechts 10.000 gulden. Vakantie Zondag vertelde Becker in Lon den: „Ik ga eerst een weekje vakantie nemen, thuis. In Monte Carlo." Die opmerking heeft ook de Westduitsers door de ziel gesne den. Zij vinden dat het thuis van Becker in Leimen is, een plaatsje in de buurt van Heidelberg. Daar heeft iedere inwoner, van het mo ment dat de regen in de eerste week te Londen ophield en Becker door slopende vijf-setters tegen Nyström en Mayotte zich bij de sterkste acht aanmeldde, ieder de zelfde spanning gevoeld. De hele Bondsrepubliek stond achter het wonderkind, dat zo weinig speels heid in zijn spel doet. Zondagmid dag tijdens de finale stonden vol gens het Instituut voor Communi catieonderzoek in Neurenberg 11,18 miljoen TV-toestellen, een derde van het totaal in West-Duits- land, afgestemd op ZDF, dat de di recte reportage verzorgde. Tiriac, die Becker naar Monte Carlo deed verhuizen, besliste ech ter anders. „Lein^en moet maar even wachten. Becker dient eerst een paar dagen rust te hebben, hij moet uit de kring van spanning, druk en belangstelling. Misschien dat wij donderdag naar Duitsland gaan. De plaatsen voor de vlucht van Londen naar Nice zijn al lang besproken en dat wordt niet meer veranderd." Het feest in Leimen, dat voor maandag was voorzien, zal dus moeten worden uitgesteld tot vrijdag. Eerder is de held van het feest in geen geval te bezichti gen. Wat Becker zelf wil, telt in deze zaken niet. Voelt hij zich dan niet meer thuis in Leimen „Er is de laatste weken zo veel gebeurd, dat ik mij werkelijk verheug op een paar dagen rust." Becker geeft zich helemaal over aan Tiriac. „Ik heb alles aan mijn manager en mijn trainer Günther Bosch te danken. Wij vormen een uitstekende groep. Ik behoor nu tot de tien beste ten nissers van de wereld. Voor mij is John McEnroe nog altijd de beste. Ik zou echt niet weten of ik hem nu al kan verslaan." Winnen van McEnroe, die Bec ker eind maart in het toernooi van Milaan al in de eerste ronde aan de kant zette (6-4, 6-3), is het volgende grote doel van de Duitser. Daarom twijfelt hij of het wel verstandig is er een volle week uit te breken. „Het leven gaat verder. Ik wil in ie der geval weer helemaal fit zijn als ik op 22 juli aan het toernooi in Indianapolis begin." Dat soort problemen kan Becker gemakkelijker overleggen met Bosch dan met Tiriac. De Roe meen beoordeelt zijn goudvink op zijn prestaties. Tiriac: „Becker moet niet gevormd worden tot een Westduitse topspeler, maar tot een wereldster." Bosch, die na de Wim- bledonfinale meer emoties toonde dan de winnaar zelf, zei: „Boris is geestelijk veel verder dan andere jongens van zeventien. Hij heeft ja ren overgeslagen en het lachen gaat hem soms moeilijk af. In de laatste jaren is hij duidelijk veran derd. Hij heeft zichzelf beter onder controle, hij laat zich gemakkelij ker leiden. Maar hij blijft een ge weldige patriot, hij is voor alles Duitser." Improvisatie Zo'n opmerking gaat Becker wat te ver. „Ik speel tennis zoals ik ben en ik ben zoals ik tennis speel." En met die instelling hebben juist de Engelsen een beetje moeite. Bec ker is nog veel kouder dan Björn Borg, die wel eens de Zweedse ijs berg werd genoemd. In de strijd is hij soms net zo ongelikt als John McEnroe en dat wordt van een Duitser wat moeilijker gepikt dan van een Amerikaan. Maar Becker is ook geen Henri Leconte, de acte rende tennisster, die voor, maar vooral mét, het publiek speelt, die op Wimbledon iets van het luchti ge Franse bracht en niet zoals Bec ker veel van het grimmige Duitse. Zondagavond is hij even uit die ijzeren ring gestapt. Tijdens het ga la-diner van de All England Tennis Club in het chique Savoy-Hotel. Naast voorzitter Hazzard Hading- ham zaten Martina Navratilova en Boris Becker, die niet meer geza menlijk op de dansvloer hoefden, want van die traditie heeft Wimble don al jaren geleden afstand ge daan. In zijn toespraak tot de exclusie ve groep van 400 genodigden volg de hij de vaste lijnen van het proto col. Hij bedankte voor het ere-lid- maatschap dat hem werd aangebo den en voor al het andere dat hem in de afgelopen twee weken was gegund. Hij roemde de samenwer king met zijn manager Tiriac en trainer Bosch. En toen, heel plotse ling, voor het eerst in vier weken Londen, wist Becker niet hoe ver der te gaan. „Mijn God", stamelde hij. De onderbreking duurde maar een paar seconden en Becker ver volgde met: „Ik viel even stil op het moment dat ik mij realiseerde DINSDAG 9 JULI 1985 Didi Thurau na handgemeen uit Tour gezet Boris Becker bij het verlaten Die mensen antwoordden met een donderend applaus voor de im provisatie van de tennisster, die al op zestien-jarige leeftijd afscheid nam van zijn jeugd, van school ging, zijn vriendenkring, verliet, sindsdien het object van Ion Tiriac is en in feite niet eens tijd heeft voor een vriendinnetje. PONTARLIER (GPD) - Van zijn laatste Tour de France wilde Didi Thurau iets moois maken. De Duit se wielrenner bewaarde immers nog zulke mooie herinneringen aan de Ronde, 'zeker aan die van 1977 toen hij in dienst was bij Peter Post en vijftien dagen in de gele trui rondreed. Aan de goede voor nemens van de inmiddels 31-jarige •Thurau, die rijdt voor de ploeg van wereldkampioen Claude Criquie- lion (Hitachi), kwam gisteren ech ter een abrupt einde. De enige Westduitse deelnemer aan deze Tour knokte zichzelf er weer uit. Voor het begin van de tiende etappe greep hij in Epinal de voorzitter van de jury, de Belg Raymond Trienne in dit geval, bij zijn overhemd vast en rammelde hem door elkaar. „Ik sla je kop er af, ik zorg ervoor dat je in het zie kenhuis komt", riep de doldrieste Thurau. Het incident gebeurde zo kort voor de start, dat de jury niet terstond maatregelen kon nemen. Volgens het reglement hing Thu rau uitsluiting boven het hoofd en met die boodschap ging Félix Lé- vitan gisteravond ook naar hem toe. De driftige Duitser kreeg bo vendien een flinke boete (500 gul den) en loopt de kans dat hij voor zeer lange tijd wordt geschorst. De Tour-jury gaat de UCI (de interna tionale wielerunie) voorstellen om Thurau voor één jaar uit koers te halen. Furieus Het incident tussen Thurau en het Belgische jurylid had nog te maken met de tijdrit van zaterdag. De Duitser kreeg toen een minuut straf omdat hij in het wiel was blij ven zitten van de Fransman Charly Mottet die hem had ingelopen. Mottet werd derde, maar volgens Thurau deed de Fransman, die geen straf kreeg, dat niet op eigen kracht. „Hij zat meer bij mij in het wiel dan andersom", aldus Thurau. „Op een gegeven moment loste ik hem zelfs, maar toen stayerd* Gui- mard hem weer terug bij mij. Ik be grijp er niets van dat de jury dat niet heeft gezien. Het komt zeker omdat hij een Fransman is en ik een Duitser". Thurau noemt het een nalatig heid van zijn ploegleider Albert de Kimpe, dat hij pas zondagmorgen vlak voor de start ontdekte dat de jury hem een paar plaatsen had te ruggezet. „De Kimpe behoort alle comminiqués te lezen, maar dat heeft hij niet gedaan. Ik hoorde het van renners uit een andere ploeg. Meteen ben ik op de jury afgestapt, maar er was niet voldoende tijd meer om er over te praten". Dat hoopte de nog steeds furieu ze Westduitser in Epinal te kunnen doen. „Zonder dat ik één woord had gezegd, stuurde dat Belgische jurylid me al weer weg. Hij zei: jij moet niks zeggen, want jij bent wielrenner, terwijl wij toch juist de mensen zijn die hier het werk moe ten doen. Om dat principe gaat het". Thurau ontkent echter dat hij li chamelijk contact heeft gehad met de Belg. „Ik heb hem niet gesla gen, maar die man heeft gewoon iets tegen mij. Voor de proloog had ik ook al moeilijkheden met hem. Hij wilde me verbieden om op een speciale fiets te rijden. Daardoor raakte ik behoorlijk uit mijn con centratie". Albert de Kimpe probeerde gis- PONTARLIER (GPD) - Zelfs al zou Peter Post 's morgens in clownspak aan de ontbijttafel ver schijnen, dan nog wordt er waar schijnlijk niet gelachen in het hotel van zijn ploeg. De pech in deze Tour wordt onverdraagzaam en slurpt gulzig het zelfvertrouwen uit de dit voorjaar nog zo trotse équipe. „Het is goed", zei Henk Lubberding gisteren in Pontarlier, „dat bepaalde jongens er opgewekt onder blijven, want er zijn er toch een paar die het er af en toe flink moeilijk mee hebben". Op de top van de Larmont, een lastige puist in de Jura van de tweede categorie zeven kilometer buiten Pontarlier, was Johan Lam merts gisteren de ongelukkige. De Westbrabantse knecht had met een krachtige jump het falen van de kopmannen enigszins kunnen rechtzetten en het einde van de malaise kunnen inluiden. Maar net als Eric Vanderaerden (3x), Peter Winnen en Theo de Rooy beging hij in de slotfase een kapitale fout. „Op het routekaartje had ik gezien dat de sprint een beetje bergop zou zijn. Daaraan had ik m'n versnel ling aangepast. Het was een tandje te licht. Effe 'n stommiteitje...". Kleine foutjes, die in de Tour grote gevolgen hebben. Ze beslis sen over winnen of verliezen. Voor de geroutineerde Lammerts werd het een nederlaag tegen de debute rende Deense beroepsrenner Jor- gen Pedersen uit de Italiaanse ploeg van playboy-tijdrijder Ro berto Visentini. Een hard gelag voor de Brabander, want hij heeft aangekondigd aan het eind van dit seizoen de ploeg van Post te zullen verlaten, omdat hij de status van kopman verlangt. De ex-winnaar van de Ronde van Vlaanderen eist die garantie ook bij z'n nieuwe ploeg, maar aan zijn koelbloedig heid als afmaker moet sinds de tiende Tour-etappe toch worden getwijfeld. „Zo'n kans", realiseerde Lam merts zich ook wel, „krijg ik deze Tour nooit meer. Een enorme te leurstelling, want ik reed echt goed vandaag. Alleen heb je daar niets aan als je niet wint". De noeste werker had op het terrein met een aankomst bergop, waar hij niet echt verwacht werd bij de eersten, het lot in eigen hand. Uiterst eco- PONTARLIER (GPD) - Op wie- lergebied is Denemarken een mini staatje én in deze Tour de France vormt hun afvaardiging een min derheid van twee man. Toch heb ben ze al flink van zich doen spre- ,ken. Kim Andersen, ploegmaat van Bernard Hinault, fietste vier dagen in de gele trui en gisteren in Pontarlier werd zijn landgenoot Jorgen Pedersen verrassend rit winnaar. „Dit geeft me de moed om door te gaan", zei de 25-jarige renner uit Kopenhagen. De Scandinaviër in Italiaanse dienst was eigenlijk van plan ge weest om er maar de brui aan te geven. De overgang van bejubelde amateur in Denemarken naar on bekende beroepsrenner in Italië viel hem zwaar. „Ik was gewend om veel te winnen en nu lukte het ineens niet meer. Tja, een ritje in de Ronde van Aragon, dat was al les. Toen ik in mei in de Ronde van 'Romandië reed had ik ineens zin om mijn fiets aan de kant te gooi en. Het was verschrikkelijk slecht weer en ik was niet vooruit te bran den. Toen verlangde ik echt weer terug naar mijn baantje als elektri- ciën". Het nakomen van de contractue le verplichtingen (waaraan de no dige lires verbonden zijn) won het van de lokroep van de soldeerbout. In zijn nieuwe thuis aan het schit terende Gardameer kwam hij tot inkeer. Zeven Deense titels (twee keer op de weg, vij finaal op de baan) en vijfde plaatsen op de ach tervolgingsnummers van wereld kampioenschappen en Olympi sche Spelen moesten toch iets be tekenen. „Echt zelfvertrouwen kreeg ik pas weer toen ik zaterdag in de tijdrit beter reed dan Kim An dersen. Het was geen topprestatie, maar dergelijke kleine dingen kun nen je net over een dood punt heen helpen". - Een domper op die vreugde was dat hij een dag later kopman Vi- sehtini in elke beklimming moest duwen. Mooie Roberto mocht niét moe worden. „Ik heb daarna tegen de ploegleider gezegd dat ik van daag voor m'n eigen kans wilde gaan. Dat mocht". Hij gaf er zijn carrière een duw in de goede rich ting mee. En vandaag is het weer gewoon de beurt aan Visentini. nomisch, zonder te uitbundig aan de leiding te komen van de drie vluchters was hij naar de top gere den. Geheel volgens het scenario- Post. Alleen de „plot" die de Am- stelvener in alle grote eendags- koersen steeds gereed had, ont brak opnieuw. „Je moet oppassen dat je daar niet over gaat liggen nadenken", stelde wegkapitein Lubberding. „Onderweg ben je er wel mee be zig, maar 's nachts moeten we toch gewoon slapen. Anders ga je er aan kapot. Kijk, zo'n Eric Vanderaer den loopt toch nog gewoon grap pen te maken. Aan één kant geluk kig, want hij helpt er anderen mee door de moeilijke periode". Toch blijft het een feit dat de Belg bij lange na niet aan de verwachtingen heeft kunnen beantwoorden en zijn tijd is voorlopig voorbij. „Hij heeft het geel wel gehad, maar het ging toch om een rit. Dat zal nu stukken moeilijker wor den", aldus Lubberding. Daar komt nog bij dat Phil Anderson ook net iets te 'kort komt om de equipe honderd procent te motive ren. „We zien het nog wel zitten met hem, hoor", legde Lubberding uit, „al is het een feit dat-ie hier de supervorm had moeten hebben, die hij in de Ronde van Zwitser land had". Het moreel is gebroken en alleen een ritsucces kan voor een ople ving zorgen. En de gretigheid daar voor is er wel. Zo wipte Gerard Veldscholten na 56 kilometer mee in een vluchtformatie. Dertig kilo meter slechts duurde dat avontuur. „Het zat weer eens tegen", legde Lubberding uit, „want er was geen renner uit de ploeg van Kelly bij. Die hebben de achtervolging toen ingezet". Lammerts verzeilde in een volgende kopgroep van acht man met onder anderen Adrie van der Poel. Die streekgenoot uit de concurrerende equipe van Jan Raas probeerde het op de top van de voorlaatste col, maar kreeg geen ruimte. Toen daarop Lammerts met Pedersen achter de Fransman Dominique Arnaud (ploegmaat van Hinault) aanknalde, bleef Van der Poel zitten. Het had iets weg van een goed- makertje. Na de hulp die De Rooy de dag tevoren aan Ducrot bood, wilde men blijkbaar iets terug doen. „Onzin", vond Van der Poel, „ik heb daar niks mee te maken. Ik rij voor mijn eigen kansen. Dat ik niet reageerde kwam alleen omdat ik even moest herstellen van die vluchtpoging". Het trio met Lammerts bleef weg, al sloot kort voor het einde de Spanjaard Gaston nog aan. Dat die niet onmiddellijk doorging bewees wel dat de aankomst niet lastig ge noeg was voor de echte klimmers. Daardoor kwam ook de positie van Bernard Hinault volstrekt niet in gevaar. De wegdansende Colum- biaantjes ging hij hoogstpersoon lijk terughalen en alleen de Span jaard Pedro Delgado (in het klasse ment op 9 minuut 14) kreeg de ruimte om het restant van de oor spronkelijke kopgroep in de laat ste meters te achterhalen. Hij pas seerde zelfs Van der Poel nog, die de moed in de benen liet zakken toen hij besefte dat er geen eer mee te behalen was. teravond nog wel zijn renner, voor wie twee Duitse tv-stations spe ciaal naar Frankrijk waren geko men, in koers te houden. Maar de jury en Lévitan waren overbidde- lijk. „We moeten deze zaak zeer ernstig opnemen", zei Lévitan. „Ik kan niet tolereren dat wielrenners op de vuist gaan met juryleden. De volgende keer komt er misschien iemand met een geweer. Deze maatregel was echt nodig". Weemoed Thurau kon gisteravond dus zijn koffers pakken. „Ik begrijp er niets van. Wielrenners mogen niet eens protesteren. En als ik uit koers wordt gehaald, waarom mogen Kelly en Vanderaerden dan wèl blijven? Die hadden het een paar dagen geleden in de sprint toch ook met elkaar aan de stok?". Thurau keert nooit meer terug in de Tour, de wedstrijd waaraan hij zijn wielercarrière voornamelijk te danken heeft. In 1977 stond heel Duitsland op zijn kop toen hij in het geel reed. Nog één keer wilde hij het thuisfront laten genieten. Zijn besluit om na het komende winterseizoen, waarin hij nog veel zesdaagsen wil rijden, te stoppen staat vast. Thurau heeft een toe komst als projectontwikkelaar in huizen op het oog. „Op deze Tour had ik me zo goed voorbereid. En het ging goed. Voor die ellende met dat jurylid begon stond ik achttiende in het alge meen klassement en leek mijn doel om bij de eerste twintig te eindigen haalbaar. Daarom ben ik er zo ka pot van dat de jury hier met twee maten meet. Boetes interesseren me niets. Die minuut straf vind ik veel erger". Met weemoed denkt Thurau te rug aan zijn periode bij Peter Post. In die ploeg kon hij schitteren, daarna zonk hij diep weg. „De grootste fout in mijn carrière heb ik gemaakt toen ik bij Post weg ging. Daar heb ik veel spijt van ge had. Ik nam die beslissing op een moment dat ik het zelf beter dacht te weten. Bij geen enkele andere ploeg was de organisatie zo goed als bij Post. Dat merk ik nu weer. Post had van die tijdstraf meteen zaterdag al werk gemaakt. De Kim pe had het niet eens in de gaten". Achteraf heeft Thurau er ook veel spijt van dat hij zijn loopbaan in een Belgische ploeg moet beëin digen. Vorig jaar kreeg hij een aan bieding van Inoxpran, maar die Italianen hadden ook de Zwitsers Mutter en Breu al ingelijfd en had den te veel buitenlanders in dienst. „Dus kwam ik bij De Kimpe te recht", zegt Thurau nu. „Die man kan niets organiseren. Als wereld kampioen zou Criquielion de zaak in handen moeten nemen, maar die durft niet. Kennelijk hebben alle renners schrik voor hun plaats". Paul Sherwen mag blijven PONTARLIER (GPD) - Bijna een half uur na de sluiting van de tijd- controle de finish passeren en toch nog mogen starten. Het is nog nooit gebeurd in de Tour de Fran ce. Gisteren streken de internatio nale commissarissen echter.over hun hart voor de Brit Paul Sher wen, die meer dan een uur na win naar Pedersen de top van de Cote de Larmont bij Pontarlier bereikte. „U heeft hiermee, heren", preekte Tour-directeur Félix Lévitan streng, „een gevaarlijk precedent geschapen". Dat vond de jury niet. De Neder lander Wim Jeremiasse legde uit dat er reden genoeg was om gena de te hebben met de ongèlukkige Sherwen. De renner uit de Franse ploeg van Raphael Geminiani kwam al na één kilometer ten val. Hij bleef liggen, werd onderzocht en met rugpijn vervolgde hij zijn eenzame weg. „Door het hoge tem po en het feit dat een half uur na de passage van het peloton het pu bliek al op de weg werd toegelaten, was het onmogelijk voor hem om op tijd te komen". De uitslag van de tiende etappe Ronde van Frankrijk is: Gribaldy) op 0.47; 7. Bagot (Fra, Oeana) op 1.00; 8. Delgado (Spa, Perurena) op 1.18; 9. Van der Poel (Ned, Raas) op 1.27; 10. Mare Madiot (Fra, Guimard) op 1.30; 11. Kelly (Ier, De Gribaldy); 12. Lemond (VSt, Kochli); 13 Van Impc (Bel. Reverberi); 14 Pascal Simon (Fra, Berland) zelfde tijd als Madiot; 15 Hinault (Fra, Köchli) op 1.33; 16. Ruiz Cabestany (Spa, Perurena); 17. An derson (Aus, Post); 18. Zoetemelk (Ned, Raas); 19. Winnen (Ned, Post); 20. Wellens (Bel. Wouters) allen zelfde tyd als Hinault; 33. Veldscholten (Ned, Post) op 1.33; 47. ais Ducrot; 117. Vanderaerden (Bel, Post) op 5.47; 123. Pieters (Ned, Minguez) op 6.17; 128. Nydam (Ned, Raas) op 11.49; 130. Teun van Vliet (Ned, Swerts) op 12.28; 133. Solleveld (Ned, Raas) zelfde tijd; 161 en laatste: Sherwen (GBr, Geminiani) op Uit koers genomen: Thurau (BrD, De Kim- Opgegeven: Jesus Ibanez (Spa, Minguez) Het algemeen klassement na de tiende etappe is: 1. Hinault (Fra, Köchli) 45 uur 56 minuten en 57 seconden, 2. Lemond (VSt, Köchli) op 2 minuten en 16 seconden, 3. Kelly (Ier, De Gribaldy) op 2.42, 4. Bauer (Can, Koch li) op 3.21, 5. Anderson (Aus, Post) op 3.28, 6. Roche (Ier, Geminiani) op 3.44, 7. Mottet (Fra, Guimard) op 4.11, 8. Pascal Simon (Bel, Raas) op 10.15, 57. Lammerts (Ned, Post) op 12.18, 59. Herrera (Col, Meza) op 12.37, 63. Van Meer (Ned, De Gribaldy) c Raas) op 15.07,71. Wijnands (Ned, Raas) o 16.32, 76. Manders (Ned, Raas) op 19.52, 80. Jan van Houwelingen (Ned, Swerts) op 20.38, 86. Ducrot (Ned, Raas) op 23.03, 88. Lubberding (Ned, Post) op 23.32, 95. Teun van Vliet (Ned, Swerts) op 25.46,96. Kuiper (Ned, Swerts) op 25.50, 98. De Rooy (Ned, Post) op 26.20, 99. Nulens (Bel, Post) op 26.24, 122. De Keulenaer (Bel, Post) op 33.15, 125. Nydam (Ned, Raas) op 34.35, 128. Solleveld (Ned, Raas) op 35.41, 144. Pieters (Ned, Minguez) op 50.56, 161. en laatsteSherwen (GBr, Geminiani) op 1.24.34. Bergkl assement: 1. Herrera (Col, Meza) 79 punten, 2. Van der Poel (Ned, Raas) 57, 3. Bernaudeau (Fra, Ocana) 46,4. Pedersen (Den, Boifava) 44, 5. Millar (GBr, Berland) 44, 6. Schepers (Bel, Godefroot) 31. Shapiro (VSt, Raas) op 2.07; 52. Rooks (Ned, Post) zelfde tyd; 67. Van Meer (Ned. De Gribaldy) op 2.56; 75. Nulens (Bel, Post) op 3.21; 77. Kuiper (Ned, Swerts); 80. Pee- ters (Bel, Raas) beiden m dezelfde tijd als Nulens; 91. Adri van Houwelingen (Ned, Swerts) op 4.07; 94. Jan van Houwelingen (Ned, Swerts) op 4.30; 99. Ducrot (Ned, Raas) op 4.52; 101. Wynands (Ned, Raas); 103. Leo van Vliet (Ned, Raas); 111. Lub berding (Ned, Post); 113. De Rooy (Ned, Post); 114. Manders (Ned, Raas); 115. De Keulenaer (Bel. Post) allen in dezelfde tijd Post) op 5.22,12. Zoetemelk (Ned, Raas) op 5.23, 13. Bazzo (Fra, Ocana) op 5.48, 14. Fo rest (Fra, Berland) op 5.49,15. Mare Madiot (Fra, Guimard) op 6.05,16. Criquielion (Bel, De Kimpe) op 6.13, 17. Poissoq (Fra, Gui- 1 mard) op 6.25, 18. Jerome Simon (Fra, Ge- miniani) op 6.37,19. Schepers (Bel, Godef root) op 6.47, 20. Mutter (Ita, Boifava) op 7.42, 21. Millar (GBr, Berland) op 7.49, 22. Visentini (Ita, Boifava) op 6.20,22. Ruiz Ca- L bestany (Spa, Perurena) op 7.49, 23. Van Raas op 2.02. Vanderaerden (Bel, Post) 131, 3. Lemond (VSt, Köchli) 114, 4. Van Brabant (Bel, Wouters) 110, 5. Anderson (Aus, Post) 104, 17. Van der Poel (Ned, Raas) 56. Impe (Bel, Reverberi) op 7.55, 24. Winnen (Ned, Post) op 7.57, 25. Andersen (Den, Köchli) op 8.09, 33. Vanderaerden (Bel, Post) op 8.54, 34. Shapiro (VSt, Raas) op Algemeen ploegenklassement: 1. Köchli 153 uur 17 minuten en 04 secon den, 2. Post op 11 minuten en 40 seconden, 3. Guimard op 12.19, 4. Raas op 15.39, 5. Berland op 16.06, 6. Boifava op 16.15.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 9