Reagan vermoedt terreurcomplot De langzame opkomst van George Bush Roomse triomf in Tsjechoslowakije Beroep in proces Hitler-dagboeken 'Landen spannen samen tegen de VS' Onenigheid in EG over begroting '86 Londen: import uit Argentinië mag weer Gesprek over Libanon nog zonder succes Al vijf doden in Duduza [EsjEESSEII DINSDAG 9 JULI 1985 PAGINA 7 WASHINGTON - Er bestaat volgens president Reagan een wereldwijd complot van terreurstaten gericht tegen Amerika. Iran, Nicaragua, Libië, Noord-Korea en Cuba ma ken deel uit van een „federatie van terreurstaten". De "BV Moord Nieuwe Stijl" noemt Reagan deze firma, een financieringsmaatschapij die tot doel heeft Amerikaanse burgers te kidnappen en Amerikaanse installaties aan te vallen. WENEN (Rtr) De primaat van de Tsjechoslowaakse roomskatholie- ke kerk heeft gisteren met instem ming gereageerd op de religieuze manifestatie afgelopen weekeinde in zijn land. Diplomaten in Praag probeerden inmiddels de gevolgen te schatten van de door meer dan 100.000 mensen bijgewoonde unie ke bijeenkomst in het Moravische dorp Velehrad ter ere van de 1100- ste sterfdag van de H. Methodius, die samen met zijn broer de H. Cy- rillus het christendom heeft ge bracht naar de Slavische volken. In Velehrad hoorden communis tische functionarissen 100.000 mensen zingen: "geef ons gods dienstvrijheid". Toen minister Klusak van cultuur sprak over de culturele betekenis van Methodius en Cyrillus, corrigeerde de menigte hem steeds door te roepen "de hei lige, de heilige". duidelijk signaal aan de autoritei ten dat hun politiek van het verbin den van kerkelijke activiteiten met de door de staat gecontroleerde vredesbeweging de gelovigen slechts boos maakt "Ik ben blij met de trouw van de katholieken van mijn land aan hun geloof en hun kerk", zo verklaarde kardinaal Tomasek gisteren in een telefonisch vraaggesprek met het Oostenrijkse katholieke persbu reau Kathpress. In aanwezigheid van kardinaal Casaroli, een speciale afgevaardig de van de paus, maakte de menigte communistische leiders belache lijk, die de prestaties van 40 jaar communisme prezen en prubeer- Diplomaten in Praag die de bij eenkomst in Velehrad bijwoonden, zeiden dat de regering zal moeten overwegen of het wel verstandig is haar vertegenwoordigers bloot te stellen aan openbare afkeuring door vijandig gezinde katholieken die hen uitfloten en uitjouwden. De bijeenkomst in Velehrad wordt door diplomaten gezien als een Westerse diplomaten i als gevolg van de bijeenkomst in Velehrad de autoriteiten waar schijnlijk religieuze bijeenkom sten zullen onderwerpen aan stren gere beperkingen en niet zullen toegeven aan publieke druk de re gels te versoepelen. Bij de bijeen komst in Velehrad en ook bij de jaarlijkse pelgrimage in Levoca, waren dit weekeinde bijzonder veel jongeren aanwezig, van wie velen gebruik leken te willen ma ken van een bij uitzondering ge sanctioneerd forum om in het openbaar uitdrukking te geven aan hun gevoelens. "De meeste terroristen die Ameri kaanse burgers kapen en Ameri kaanse installaties aanvallen wor den gefinancierd en direct of indi rect gecontroleerd door regerin gen", aldus de president. Alleen al Libië is volgens Reagan direct ver antwoordelijk voor 25 aanslagen gedurende het afgelopen jaar. De niet nader toegelichte rol van aya tollah Chomeini is eveneens be rucht. Er verschijnen verder regelmatig berichten, afkomstig van de CIA, over de rol van Nicaragua in de in ternationale samenzwering tegen de Verenigde Staten. Senator Du- renberger herinnerde op de televi- door Jaap van Wesel BRUSSEL De Europese Com missie en de ministers van finan ciën van de EG verschillen sterk van mening over de hoogte van de begroting van de Europese Ge meenschap voor 1986. De ministers stelden gisteren in Brussel een maximum 'kader' vast van 75,1 miljard gulden. De Com missie, het dagelijks bestuur van door Hans de Bruijn de EG, dient vandaag bij het Euro pees Parlement een begroting in van 80,5 miljard. Daarbij is nog geen rekening ge houden met de financiële gevolgen van de uitbreiding van de EG met Spanje en Portugal, per 1 januari. De Commissie schat die kosten op 7,5 miljard gulden; de ministers hebben zich nog niet op een be drag vastgelegd. De ministers van financiën heb ben zich gisteren duidelijk willen Buitenland kort Tamils In de Boetaanse hoofdstad Tim- poe zijn vredesonderhandelingen gaande tussen de regering van Sri Lanka en Tamil-verzetsstrijders. De delegaties werden in Timpoc verwelkomd door de Boetaanse minister van buitenlandse zaken Lyonpo Dawa Tsering. De Indiase regering hielp de onderhandelin gen tot stand komen na een ont moeting tussen president Junius Jayewardene van Sri Lanka en de Indiase premier Rajiv Gandhi vori ge maand. Vliegveld Athene Het Griekse kabinet heeft zijn goedkeuring gehecht aan een pro ject van vele miljarden drachmen en een lange looptijd voor het mo derniseren van het radarcontrole systeem op de luchthaven van Athene. In juni adviseerde de Amerikaanse regering Amerikaan se toeristen het vliegveld van Athe ne te mijden omdat men het er met de veiligheid niet ernstig zou ne men. Sji'itische fanatici die boven Griekenland een Amerikaans lijn- vliegtuig kaapten, waren in Athene aan boord gekomen. Daarvoor al hadden piloten bij herhaling ge klaagd over de vliegveiligheid op de luchthaven. Surfer geramd Een gevechtsvliegtuig van de Franse marine heeft op het strand van Valras-plage bij Toulon de mast van een surfplank geramd. Functionarissen lerplaatse ver klaarden dat de windsurfer geen verwondingen opliep maar wel ge schrokken was. Volgens militaire autoriteiten oefende de vlieger van het toestel, een „Alize", een duik vlucht. Hongerstaking De Nicaraguaanse minister van buitenlandse zaken Miguel D'Es- coto is in hongerstaking gegaan uit protest tegen het "staatsterroris- me" van de Verenigde Staten. Pre sident Daniel Ortega heeft hem tij delijk ontheven van zijn werk om hem de gelegenheid te bieden voor x onbepaalde tijd in hongerstaking te gaan. Gandhi-moord De vermeende moordenaar van de Indiase premier Indira Gandhi en twee vermoedelijke medeplich tigen hebben bij het begin van hun proces verklaard niet schuldig te zijn. ,.De tegen ons ingebrachte be schuldigingen zijn vals en wij staan op een proces", zo verklaar den Sader Sikh Satwant Singh, Kehar Singh en Balbir Singh voor de rechter. Treinongeluk Bij het treinongeluk in Saint- Pierre-du-Vauvray in het westen van Frankrijk zijn volgens een nieuwe, officiële opgave acht en niet zoals eerder gemeld vijftien personen om het leven gekomen en 55 gewond, van wie 10 ernstig. houden aan de eerder dit jaar ge maakte afspraken voor de begro tingsdiscipline. Daarmee willen zij de sterk gestegen EG-uitgaven be ter in de hand houden. Grieken land en Denemarken stemden te gen het nieuwe begrotingskader. Minister Ruding (financiën) zei in Brussel het begrotingskader, waarover men het gisteren eens werd, „nog aan de hoge kant te vin den". Samen met Frankrijk, Groot- Brittannië en West-Duitsland be hoort Nederland tot de EG-staten die de uitgaven sterker willen be perken. Het akkoord over de ruim 75 mil jard - dus vijf miljard minder dan de Commissie wil noemde Ru- ding „een compromis, waarmee te leven valt". Nederland had met na me liever gezien dat de verplichte uitgaven van de Europese Ge meenschap minder stijgen, met 5,5 procent in plaats van de nu afge sproken 7,1 procent. Een deel van de uitgaven van de EG ligt vast. Zo kan aan de land bouwuitgaven van 52,2 miljard gul den (tweederde van alle EG-uitga ven) ook door de ministers niet worden getornd. Daarom zitten de verschillen vooral in de andere uit gavenposten. De Europese Commissie zal later dit jaar vrijwel zeker een nieuwe begroting moeten opstellen, omdat het immers de ministers van finan ciën (de regeringen) zijn, die de fi nanciële ruimte van de Europese Gemeenschap bepalen. sie de vorige week nog eens aan opleidingskampen voor terroristen in Nicaragua, waar met name Duit sers, Basken, Italianen, Zuidameri kanen en Palestijnen hun terreur opleiding genieten. Reagan is weer teruggevallen op zijn oude en vertrouwde retoriek, al hebben zijn woorden aan geloof waardigheid ingeboet nu daden bij de Libanese gijzeling achterwege zijn gebleven. Het vandaag ver schenen blad Newsweek meldt dat Reagan eveneens van represailles tegen El Salvador heeft afgezien na de aanslag waarbij zes Amerikanen gedood werden onder wie vier ma riniers. De president voelde voor een luchtbombardement op rebel- lenbases in Salvador, maar het Pentagon was er tegen en praatte hem het idee uit ziin hoofd. PARIJS Het Spaanse koningspaar is gisteren voor een driedaags staatsbezoek in Frankrijk aangekomen. is de eerste keer sinds 1976 dat de Spaajise monarch in het noordelijke buurland is. De betrekkingen tussen cQa- beide landen zijn de afgelopen tijd gestaag verbeterd. In het verleden deden zich nogal eens incidenten voor over m'or W?" uitgeweken leden van de Baskische afscheidingsbeweging ETA die naar de mening van de Spaanse regering in de weg werd gelegd en over Spaanse vissers die in Frans water viste. Opvallend gan niet gesproken heeft sche aandelen in de NV Moord, Frankrijk niets hoewel hij toch bekend moet zijn met de berichten over samenwer king tussen Iran, Syrië en Libië op dat gebied. In feite is zijn eigen CIA van mening dat Syrië de grootste boosdoener is en achter de vele aanslagen heeft gestaan op Amerikaanse mariniers en de am bassade in Libanon gedurende de afgelopen jaren. Syrië prijkt daar om prominent op de lijst van ter reurstaten die het Pentagon bij houdt. Na het gijzelingsdrama in Beiroet prees Reagan zijn Syrische collega Assad voor zijn hulp. Het State Department werd vervolgens bestormd met vragen of Syrië van de lijst van tereurstaten is afge voerd. Het antwoord was negatief. Reagan moet wel terughoudend zijn wat Syrië betreft, want hij, heeft president Assad nodig om de zeven Amerikanen vrij te krijgen die het afgelopen jaar in Libanon gekaapt zijn en nog steeds in han den zijn van Libanese extremisti sche sji'itische groeperingen. Aan genomen wortit dat zij verborgen worden in de Bekaa-vallei, die on der Syrische controle staat. In China geen Internationale PEKING (Rtr) De Chinezen zijn ontevreden over het feit dat ze geen grammofoonplaten met de Internationale of het volkslied kunnen kopen, om dat de muziekwinkels die niet in voorraad hebben. Een Chinese krant bevatte gisteren een reeks brieven van lezers over het onderwerp. In een commentaar stelt het dag blad de vraag waarom winkels in Peking en andere Chinese steden die platen niet in de ver koop hebben. Sinds enige tijd proberen de muziekwinkels in China vooral artikelen te verko pen waar flinke vraag naar is. Hierbij gaat het onder meer om platen en cassettebandjes met teksten van popzangers uit Hong Kong en Taiwan. LONDEN - Met ingang van van daag mogen goederen uit Argenti nië weer Engeland in na een im portverbod dat meer dan drie jaar heeft geduurd. Staatssecretaris ook werd een wederzijds import verbod ingesteld. Vorig jaar leek aan die impasse een eind te komen toen Britse en Argentijnse regeringsvertegen- Renton (buitenlandse zaken) heeft woordigers elkaar spraken in de dat gisteren in het Lagerhuis be kend gemaakt. door Henk Dam De Britse stap is eenzijdig en is bedoeld om een eind te maken aan de slechte betrekkingen met Ar gentinië. Sinds de Falklandoorlog van 1982 is er tussen de twee lan den nauwelijks sprake geweest van enige officiële contacten. Toen HAMBURG Konrad Kujau, 46 jaar oud, schrijver van de zoge naamde dagboeken van Adolf Hit ler waarvoor het geillustreerde weekblad Stern ruim negen mil joen mark betaalde, vond de hem opgelegde straf van vier jaar en zes maanden „een beetje aan de hoge kant". In een pauze van de vier uur durende oordeelsverkondiging in het proces rondom de vervalste Hitler-dagboeken, zei „olijke" Con- door Hans Amesz nie dat hij hooguit met vier jaar had gerekend, want: „Ja, ik heb nu eenmaal die boeken zelf gemaakt en lange tijd gelogen". De andere hoofdverdachte in het proces, de vroegere Stern-redac teur Gerd Heidemann (54), vond zijn straf van vier jaar en acht maanden wegens verduistering van enkele miljoenen marken zelfs veel te hoog. Heidemann, die alle schuld ontkent, mopperde dat de voorzittende rechter Schroder wel iswaar uitgebreid allerlei op band opgenomen gesprekken tussen hem en Kujau had geciteerd, maar dat wel uiterst eenzijdig had ge daan. De verdedigers van Heide mann, die ooit de superspeurneus van het weekblad Stern werd ge noemd, kondigde onmiddellijk aan in hoger beroep te gaan. Wellicht in afwachting daarvan zijn Heideman en Kujau, die bei den ruim twee jaar in voorarrest hebben gezeten, gisteren voorlopig op vrije voeten gesteld. Zij moeten zich één keer in de twee weken bij de politie melden en mogen de Bondsrepubliek en West-Berlijn niet verlaten. Heidemann en Kujau zijn bedrie gers en de laatste ook nog een ver valser, die af en toe geniale ideeën had. Dat althans achtte de recht bank in Hamburg bewezen. Van het geld dat Heidemann van Stern heeft gekregen om de zogenaamde dagboeken van Hitier te kopen, ruim negen miljoen mark, is zo'n vijf miljoen spoorloos verdwenen. Heidemann beweert dat hij alles aan Kujau heeft gegeven. Kujau zegt dat hij maar twee miljoen heeft ontvangen. Opvallend is ech ter dat Heidemann bij wijze van spreken van de ene op de andere een zeer luxueus leven ging leiden. Hij kocht huizen, gaf veel geld uit voor het opknappen van de Carin 2, het jacht dat ooit in het bezit van Hermann Göring was geweest en dat hij in de oorspronkelijke staat wilde herstellen. Met de aankoop van de Carin 2, zo vond de voorzittende rechter, is alles begonnen. Dat was de inlei ding voor de grootste persflop van de eeuw: de aankondiging van Stern dat zij in het bezit van de dagboeken van de dictator van het Derde Rijk was en dat daardoor de geschiedenis van dat Rijk „in grote delen herschreven zou moeten worden". Heidemann ontving op het schip vroegere nazi-groten, onder andere de ex-SS-generaals Monhnke en Wolff. Via Monhnke kwam hij in contact met de verzamelaar van na zi-spullen Fritz Stiefel. Bij de laat ste thuis zag Heidemann in januari '80 het eerste dagboek van Adolf Hitler, vervalst door Konrad Ku jau. De reporter, die op zijn redac tie zo langzamerhand wegens zijn nazi-tik werd gemeden, raakte bui tengewoon enthousiast. Heide mann, aldus het oordeel van de rechtbank, verkeerde toen al in een merkwaardige toestand. Hij telefo neerde onder andere met Martin Bormann, de vroegere leider van de Rijkskanselarij van Adolf Hitier en volgens iedereen allang dood en zei dat hij allerlei nazi-schatten op het spoor was. Het zogenaamde dagboek was voor Heidemann overigens een uit de hemel gevallen geschenk. Hij verkeerde in grote financiële moei lijkheden en rook geld. Uiteinde lijk kwam Heidemann in contact met Kujau, die het eerste zoge naamde dagboek had geschreven en best bereid was om voor twee miljoen mark nog 27 andere exem plaren te fabriceren. Uiteindelijk werden dat er zestig. Over de dagboekenaffaire is zeer veel gezegd en geschreven. Nie mand weet ook nu nog eigenlijk waarom een toch vrij gerenom meerd weekblad als Der Stern zich voor negen miljoen heeft laten be donderen. Zwitserse hoofdstad Bern. Maar de Argentijnen stonden er, tegen de wil van de Britten, op om over de souvereiniteit van de Falklandei- landen te praten. Dat betekende ook het einde van de onderhandelingen en sindsdien bevindt de relatie zich weer op het absolute nulpunt. De verrassende Britse stap is bedoeld als ouverture tot een hervatting van in elk geval de normale economische en com merciële contacten. Staatssecretaris Renton zei giste ren dat de maatregel ook is geno men om het Internationale Mone taire Fonds (IMF) enige steun in de rug te geven. Het IMF verklaarde onlangs dat Argentinië uitbreiding van de handel nodig heeft om uit zijn grote financiële moeilijkheden te komen. Het land heeft een grote schuld en de inflatie is er torenhoog. Wes terse waarnemers vrezen dat de prille democratie er gevaar loopt als zich niet spoedig verbetering in deze situatie voordoet. BEIROET/DAMASCUS (Rtr/DPA) - In de Syrische hoofdstad Damas cus zijn gisteren de tweedaagse be sprekingen begonnen tussen pol- tieke en religieuze leiders van de drie Moslim-gemeenschappen in Libanon. De conferentie moet een einde maken aan de onenigheid in de Islamitische gelederen, maar gisteren werden vanuit de Libane se havenstad Tripoli nog ernstige gevechten gemeld. De leiders van de Libanese Soen nieten, Sji'ieten en Druzen spraken ruim vier uur met Syrische func tionarissen onder leiding van vice- president Abdel Halim Chaddam. De Libanese minister van justitie (en tevens leider van de Sji'itische Amal-militie) Berri vertelde na af loop dat vooral de veiligheidspro blemen in West-Beiroet aan de or de waren geweest. Volgens Berri overwegen de Li banese leiders, waarbij onder an dere premier Karami en alle Isla mitische leden van zijn kabinet, een nieuwe wetgevende macht in de vorm van een grondwetgevende vergadering te vormen. „De huidi ge regeringsvorm voldoet niet,"al dus Berri. Op het ogenblik wordt Libanon in naam geregeerd door een „natio-' nale regering" onder leiding van Karami. Het was de bedoeling dat de Moslims meer te zeggen zouden krijgen, maar hiervan is weinig te rechtgekomen. Voor andere poli tieke hervormingen geldt hetzelf de. Eind april had er in Damascus ook al een conferentie van Libanese Moslims plaats. Toen werd beslo ten een gezamenlijke veiligheids raad te vormen, maar zover is het niet gekomen. Drie weken na de conferentie bevochten de Sji'iti sche Amal en de Soennitische Pa lestijnen elkaar op leven en dood in de Palestijnse vluchtelingen kampen in Beiroet. Hoewel de conferentie volgens de Syrische president Assad „niet mag mislukken" zijn waarnemers in de Libanese hoofstad ook dit keer sceptisch over de mogelijkhe den van een goede afloop. Het Li banese kabinet is al drie maanden niet meer bijeengekomen en alle pogingen de milities uit West-Bei roet weg te krijgen en het gezag over te dragen aan het Libanese le ger en de politie zijn tot nu toe mis lukt. JOHANNESBURG (GPD) - Het aantal doden in de belegerde zwarte woonwijk Duduza, op circa 50 kilometer van Johannesburg, is de afgelo pen drie dagen op vijf gekomen. Maar inwoners en wijkleiders vrezen, dat dit aantal aanzienlijk hoger zal uitvallen, als de gespannen situatie in de wijk enigszins afgenomen is. De onrusten in Duduza, in Nigel, vlakbij Springs, laaiden afgelopen vrijdag op, toen de inwoners aanstalten maakten om drie jongens te be graven, die ruim een week daarvoor tijdens een 'beweerde' granaataanval om het leven waren gekomen. Hierop kwamen Zuidafrikaanse leger- en politieenheden de wijk binnen. Volgens ooggetuigen werd er hard opge treden. Jongeren werden van straat en uit hun huizen opgepikt en enige tijd vastgehouden in de plaatselijke gemeentehal, die met prikkeldraad was omgeven. Herhaaldelijk vuurden politie- en legereenheden traangas en kogels af op groepjes mensen. Drie lichamen werden met kogels door boord aangetroffen in een garage van het Dunnator politiebureau. Naar alle waarschijnlijkheid zijn ze daar door de politie naar toe gebracht. Tijdens een huis-aan-huis-zoekactie werden nog eens twee jongens ge troffen dor politiekogels. ADVERTENTIE WASHINGTON - Er was eens een moeder en zij had twee zonen. Een ging varen en werd matroos, de an der werd vice-president van de Verenigde Staten. Van beiden heeft zij nooit meer iets vernomen. Een anecdote die aangeeft dat een vice-president altijd in de scha duw staat van de president. Zelden of nooit treedt hij op de voorgrond. Met Bush is dat in beginsel niet an ders dan met al zijn voorgangers. door Jaap van Wesel Eigenlijk haalt hij alleen de voor pagina in zijn functie van nationaal ceremoniemeester bij begrafenis sen van buitenlandse staatslieden die sterven of vermoord worden. Het grote aantal recente sterfge vallen in het Kremlin en de moord op premier Gandhi in India heb ben het ambt van nationaal cere moniemeester wat meer cachet ge geven. „You die, we fly" ("U sterft, wij vliegen") is daarom een motto dat Bush heeft meegekregen. Maar als voorbereiding op eeri presiden tiële verkiezingscampagne voor 1988 is het niet van wezenlijke be tekenis. Wat Bush nodig heeft, vonden zijn adviseurs, is het image van een staatsman. Daarom zijn zij al begin van dit jaar begonnen een reis naar Europa voor te bereiden. Geen spectaculair gebeuren, maar een steentje op wat een soliede muur moet worden van staatsman schap. Het mislukken van de topconfe rentie in Bonn in mei gaf Bush een uitstekende aanleiding zijn reis naar de Europese hoofdsteden door te zetten. De Europese rege ringsleiders konden bij hem hun hart uitstorten en er zeker van zijn dat hun diepste politieke gevoe lens rechtstreeks bij de president zouden komen, buiten de ruziema kende ambtenaren van het State Department, het Pentagon en het Wite Huis om. Behalve de dreigende handels oorlog tussen Europa en de Ver enigde Staten over agrarische we reldmarkten en het Strategisch De fensie Initiatief (Star Wars) kreeg het internationale terrorisme een voorname plaats in de agenda van Bush. Dat was een groot voordeel voor een man die hoofd van de CIA is geweest en voor de president de terreurafdeling in het Witte Huis leidt. Als we de verslagen in de Ameri kaanse pers mogen geloven, was het allemaal niet zo vreselijk be langrijk wat Bpsh in Europa ge- Reagan daan heeft. Er moeten nieuwe in ternationale handelsafspraken ko men, anders zal Amerika de oorlog verklaren aan het protectionsisme van de EG, heeft Bush gedreigd die oorlog is in feite al aan de gang. Dat het Strategisch Defensie Ini tiatief alleen maar een research- programma is en niets meer, iets waar de Europeanen best aan mee mogen doen, is evenmin een nieu we boodschap. En wat ervoor af spraken gemaakt zijn op het ge bied van terreurbestrijding weten wij niet, want dat ligt in de gehei me sfeer van de samenwerking tus sen inlichtingendiensten. Wel is de theatrale boycot die president Rea gan tegen de luchthaven van Bei roet heeft afgekondigd een jam merlijke mislukking geworden, ondanks de aanwezigheid van Bush. Alleen de Engelse premier Thatcher heeft haar sympathie uit gesproken zonder daadwerkelijke maatregelen te nemen en de ande re Europese landen bewaren een diep zwijgen. Maar de adviseurs van Bush zijn tevreden. Bush heeft niet de fout gemaakt de plaats van de president in te willen nemen als zich die kans voordeed. En die kans deed zich voor toen hij de gijzelaars uit Èei- roet in Frankfurt ging begroeten. Bush kweet zich met gepaste be scheidenheid van zijn taak en hield slechts een korte toespraak om on middellijk weer op te stappen en het grote showwerk aan de presi dent zelf over te laten. Zo gaat hij door, geduldig, voorzichtig en ge degen bouwend aan zijn image. Voorlopig zonder spectaculaire evenementen die een boemerang effect kunnen hebben in dit sta dium. Afstevend op de nominatie van 1988, in de hoop dat hij tegen over zijn republikeinse rivalen als Congressman Kemp, oud-senator Baker en anderen op zijn rijke er varing in staatszaken kan bogen, onafhankelijk van het prestige van Ronald Reagan. Onze ervaring berust op honderden Poggenpohl- keukens. Voor u betekent deze Poggenpohl-dege- lijkheid: zekerheid, even als kwaliteit, een maxi male montageservice, perfekte planning en ad vies. Verliest u deze voor delen niet uit het oog. WOiL^lPkeukens Industrieweg 14 De Grote Polder Zoeterwoude-Rijndijk Tel. 071-899206

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 7