Pont verbindt Voorschoten met Vbetland De 'jonge hond' in Warmond in de fout Brand in schuur kost Oegstgeestenaar leven Auto komt in sloot terecht Geen boulevard, wel meubels Braderie trekt 20.000 man naar Warmond Voorschote naar gewond in Noordwijk Brand in bos Duinrell PAGINA 2 regio leiden MAANDAG 8 JULI 1985 Agenda De schuur waarin het tragische ongeval plaats had, smeult nog de brand. (foto Holvast* OEGSTGEEST - Bij een brand in de schuur van zijn ouderlijke woning aan de Asterlaan in Oegstgeest is zaterdagmiddag een 27-jarige inwoner van die plaats om het leven gekomen. Over de oorzaak van de brand tast de politie nog in het duister. De technische recherche stelt een onderzoek in. De ouders van de omgekomen man waren de dag ervoor op vakantie gegaan. De brand werd ontdekt door omwonenden die rook uit de schuur zagen komen. Toen de politie ter plaatse arriveerde, forceerde zij de toegangs deur tot de tuin en trof het brandende lijk aan. De Oegstgeester brand weer had het vuur snel onder controle. De politie heeft in de schuur een jerrycan met benzine gevonden, die mogelijk de oorzaak was van de ont ploffingen die omwonenden hebben gehoord. Het evenement, in het voetspoor van de 75-jarige Koninklijke Wa tersport Vereniging De Kaag, trok duizenden belangstellenden. De genen die geen boot(je) hadden we ten te bemachtigen stonden op de dijkjes en kades of bij de Kaagso ciëteit. Of maakten gebruik van de rondvaartboot, die met grote regel maat vanaf de Warmondse Haven de Kaag op voer. Zij waren getuigen van een dag lang spektakel op het water. Hoog tepunt van de dag: de wedstrijd van prominenten als de staatsse cretarissen De Graaf, Van Eekelen en Van der Reijden, oud-minister Gardeniers, minister Ruding, pro vinciebestuurders Aalbers en Hek- kelman, hoofdofficier van justitie Van Randwijck en WD-voorman Ed Nijpels. Tussen die twee laatstgenoemde prominenten zou de race gaan. Voerde Ed Nijpels in de eerste ron de aan kop, hij verspeelde deze po sitie door een jammerlijk misver stand. 'De jonge WD-hond' dacht dat één ronde genoeg was en ste vende op de finish af. Achteromkij kend zag hij Van Randwijck de tweede ronde ingaan. De hoofdofficier navigeerde de regenboog 'Jantje van Leyden', de boot van Warmonder Peter Kem peniers, op professionele wijze naar de eindzege. Pal achter hem finishten achtereenvólgens de heer Hekkelman, Ed Nijpels en staats secretaris De Graaf. Vlootschouw Direct na de race ging staatsse cretaris Van der Reijden aan boord van het admiraalsschip 'Vrouwe Johanna' om de vlootschouw van meer dan 100 wedstrijdschepen af te nemen. 'Vlootadmiraal' Van der Reijden zag zich gegroet via naar beneden gehaalde fokken en deel- zeilen. Die vlootschouw had nog heel wat (organisatorische) voeten in aarde. De toegestroomde boten moesten van het drukke gedeelte van de Kagerplassen, 't Zweiland, worden verwijderd. Een karwei dat met behulp van de waterpolitie moest worden uitgevoerd. De parade van schepen werd be sloten door een spiegelgevecht, op- De roerganger van dit aan de Prominentenrace deelnemende schip is niet Marco Polo, evenmin is het Marlon Brando in de rol van Don Vito Corleone in de maffiafilm The Godfather. Het gaat hier om dr. O. Ruding, een bankier die pro minent werd als minister van fi- Hij wordt bijgestaan door rzitter van de Regen boogklasseG. Beek. Diens zoon zit rechts op de foto. Inzet: Een van de deelnemende schepen in de regen boog klasse. gevoerd door een aantal eskaders ronde- en platbodemjachten als lemmeraken, tjalken, visserssche pen en zeeschouwen. Dat leverde een 'Oudhollands' beeld op door de rook, het vuurwerk en het door ko gels omhooggestuwde water. Aan het eind van de dag over handigde erelid L. van der Steur de jubilerende watersportvereniging het cadeau van de leden: een bar kas. Onder luid getoeter voerden slepers de boot naar de Kaagsocië teit. (Zie voor de wedstrijden Kaag- week ook de sportpagina's) OEGSTGEEST - Op rijksweg 44, ter hoogte van de Flora-veiling in Rijnsburg, is gistermiddag rond zes uur een auto de weg afgesneden, waarna de uit Den Haag afkomstige bestuurster via vluchtstrook, berm, parallelweg en nogmaals de berm in de vele meters lager gelegen sloot belandde. De 28-jarige Haagse mede-inzittende raakte in shocktoestand en liep als gevolg van het ongeval een scheurtje in het ruggemerg op. De auto was zwaar beschadigd. Van de automobilist die de dames afsneed, ontbreekt elk spoor. ZOETERWOUDE - Terwijl de bouw van de Leiderdorpse meubelboulevard voort gaat openen steeds meer meubelza ken in de omgeving hun deu ren. Na het Leidse Wooncen- trum aan de Hoge Rijndijk, is in Zoeterwoude nu ook een goedkope meubelzaak geko men. Achter de vestiging van Super Confex aan de Hoge Rijndijk is de Profijthal ge opend, een zaak die bestaat bij de gratie van het faillisement van andere meubelzaken. In de Profijthal kunnen klan ten op duizend vierkante meter vloeroppervlakte meubels uit zoeken die ze meteen kunnen meenemen. Behalve de lage prijs noemt de eigenaar van de hal dat als het grote voordeel van zijn zaak. "Mensen hoeven geen acht weken te wachten voor ze hun bankstel in huis hebben. Ze kunnen het direct meenemen, dat bespaart ons ook weer geld". De hal waarin de meubelen op sobere wijze worden gepresenteerd, is in acht weken elders afgebroken en in Zoeterwoude opge bouwd. VOORSCHOTEN - Het pontje tussen Voorschoten en recreatiegebied Vlietland vaart. Afgelopen zaterdag stelde provinciaal bestuurder Borgman het in gebruik door, samen met een aantal andere genodig den, heen-en-weer te varen, de Vliet over. Het bootje was in rap tempo op de plaats van bestemming, een slootje naast de ijsbaan. Vertrekpunt: een inham vlak naast het recreatiege bied. WARMOND - Naar schatting 20.000 mensen hebben afgelopen zaterdag de braderie in de War mondse Dorpsstraat 'aangedaan'. Je kon er dan ook over de hoofden lopen. De organiserende ondernemers vereniging juichte over het weer: 's morgens bewolkt, 's middags zon nig. "Echt braderieweer", oordeel de men. Zo'n 700 kinderen werden er gratis geschminkt. Een buggy-ex pres reed rond voor de kleinsten, terwijl er ook een skelter-behen digheidsrace werd gehouden en een springklussen klaarstond. Van de Warmondse verenigin gen lieten carnavalsvereniging 'De Billenprikkers', voetbalvereniging Warmunda en toneelvereniging St. Matthias zich op de braderie zien. Een andere aktiviteit in het ka der van de 'droge' Kaagweek, de fietspuzzeltocht, trok dit weekein de zo'n 350 deelnemers tussen de 5 en 60 jaar. Zij reden een 42 kilome ter lange tocht via Voorschoten, de Achtertuin Horsten, Katwijk en Oegstgeest en moesten daarbij vragen beant woorden als 'Hoe lang bestaat de Vereniging tot viering der War mondse feesten? De verbinding pijlsnel tempo gelegd. Daardoor kan Voorschoten zich er op beroe pen een heel recreatiegebied in de 'achtertuin' te hebben. Gedeputeerde Borgman bena drukte dat het hier om een experi ment gaat. Gemeente en provincie willen kijken hoe de belangstelling is om bij Vlietland te komen. Voor- schotens wethouder Marselis zei in dit kader nog eens nauwkeurig te willen nagaan wat de 'voors' en 'te- gens' zijn van definitieve verbin dingen naar het recreatiegebied. Wat de tijdelijke pont betreft: het is niet de bedoeling dat deze de Vliet- wijk gaat 'verstoppen' met auto's, zo zei Marselis. De pont is in eerste instantie bedoeld voor voetgangers en fietsers/surfers. Zij worden overgevaren door twee vrijwilli gers van de Stichting Weerwerk. Volgens Marselis zit er wel "een soort vangnet" rond die regeling. De Watersportvereniging Voor schoten levert eventueel ook stuur lieden, als de nood aan de man komt. Borgman gaf zaterdagochtend een overzicht van de 'stand van za ken' bij de voormalige zandplas. 'Op papier' staan een definitieve horecavestiging, en kampeerter rein en een motor- en zeilbotenha ven. Rond eind 1986, begin 1987 moet Vlietland grotendeels zijn in gericht. Voor wie het nog niet wist: tien jaar. Nu al is er heel wat klaar. Met name in het afgelopen wintersei zoen is er heel wat gebeurd. Er werd voor 2xh miljoen 'vertim merd'. Wat is er allemaal gebeurd: er ligt een naaktstrand, de boten- helling functioneert, er komt nu ♦De eerste gebruikers op het pontje bij Vlietland. Voorlopig vaart het dagelijks, behalve op maandag, (foto Holvast snel beplanting, de toegangsweg is geasfalteerd. Alleen heeft deze weg nog geen verbinding met de over kant, dan wel met de Europaweg in Zoeterwoude. Daarbij kwam de provinciaal bestuurder meteen bij, wat hij noemde, het 'kernpunt': de ontsluiting. Waar en hoe die er komt was Borgman om het even, als er maar snel een veilige en goedkope verbinding komt. Borgman: "Vlietland zou de ach tertuin van het gebied tussen Lei den en Den Haag kunnen worden, mits er goede verbindingen zijn. Ik denk dat de goedkoopste en zéker niet de slechtste goedkoopste op lossing is om een verbinding over de Vliet te maken", gaf Borgman zijn mening prijs. Weinig zei de bestuurder te zien in een ontsluiting via de Europa- weg bij Leiden/Zoeterwoude. "Dan moetje door een heel gebied heen met die weg. Dat gaat jaren duren". Een ontsluiting via een brug bij de Raadhuislaan of ijsbaan, waar voor de gemeente Voorschoten heeft gekozen, krijgt ook de sym pathie van de provinciaal bestuur der. Wat er nu ook komt: volgens Borgman moet er over twee jaar een goede verbinding naar het re creatiegebied liggen. "Als gemeen te en provincie in goed overleg een goeie oplossing kiezen kan het snel gaan. Dat zie je ook aan de veer pont", aldus Borgman. LEIDSCH m DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54. 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (oenaive Sleuteltjes) ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.3C NABEZORGING 131,40 65,70 89,30 22,10 30. ADMINISTRATIE ma.-vrij. van 8.30-17.00 u REDACTIE (071) 144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. ABONNEMENTEN per jaar, aan huis bezorgd per post (binnenland) per half jaar, aan huis bezorgd per kwartaal, aan huis bezorgd per post (binnenland) per maand, aan huis bezorgd per maand, per post (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), losse nummers 1,00 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Bij automatische betaling geen administra tie- en incassokosten. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op 3203571 t. - Haarlem. Damiate Holding BV (071,144941 hoofdkantoor Singel 1. Leiden (071)144941 REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 11. 2221 JB Katwijk (01718)12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Commentaren: W.F.J. Wirtz, A.A. van Brussel Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H IJ. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaff Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S J. de Groot Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel, Jo hannesburg, Tokio, Londen, Parijs, Was hington, Rome, Madrid, Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet. Kaagweek met vlootschouw en prominentenstrijd RIJNSBURG - Een 19-jarige bromfietser uit Voorschoten is in de nacht van zaterdag op zondag na een eenzijdig ongeval per ambu lance overgebracht naar het acade misch ziekenhuis in Leiden. Het ongeval gebeurde in Noord- wijk. De bromfietser kwam ten val toen hij moest uitwijken voor een plotseling overstekend dier. Na de valpartij was de jongen te voet op weg naar huis gegaan. In Rijns- burg zakte hij op het kruispunt Floralaan/Rij nsburgerweg/Laan van Verhof in elkaar. Volgens de Rijnsburgse politie kon de Voorschotenaar later in de nacht naar huis terugkeren. MAANDAG Leiden Kijkhuis, Vrouwenkerkkoorstraat Film 'Kaos', 20 uur. Warmond Trefpunt, Herenweg - Bridge-drive, 19.30 uur (inschrijving gesloten). De Kaag - Zeilwedstrijden Kaagweek, hele dag. DINSDAG Oud-katholieke kerk, Zoeterwoudse Singel - Oecumenisch avondgebed, 19- 19.30 uur. Kijkhuis, Vrouwenkerkoorstraat - film 'Death in Venice', 20 en 22.15 uur. Warmond Aula Mariënhaven - Feestmiddag voor oudere Warmonders, 14.30 uur. De Baan - Opening kermis, 19 uur. Park Groot Leerust - Optredens The Old Black Horse Saloon Band en diverse at tracties, 20 uur. 't Meerpunt - Kaas- en wijnavond van Ut Sloepie, 20 uur. Oude gymzaal - Opening expositie 'De Kaag en de Warmonders', 20.30 uur. De Kaag - Zeilwedstrijden Kaagweek, hele dag. WARMOND - Een wedstrijd met prominenten, een vlootschouw, een spiegelgevecht dat deed denken aan vroeger tijden: de Kaagweek is gisteren zowel 'nat' als 'droog' uitbundig gevierd. WASSENAAR - Bij een duin brandje in het Wassenaarse attrac tiepark Duinrell is zaterdag vijf tienhonderd vierkante meter bos verloren gegaan. De vermoedelijke oorzaak van de brand is de aanwe zigheid van glasscherven die het zonlicht versterkten en zodoende als brandstichter fungeerden. De Wassenaarse politie haql de brand snel onder controle.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2