Instemming met vonnis omroepen Kamerlid verlaat boos receptie Afwijzing boetes door Raad van State Burgemeester weigert medewerking uitwijzing Huisarts beschuldigd van vier keer moord Toeristensector dupe van slechte junimaand Kritische toespraak Surinaamse ambassadeur Ratjetoe in cafetaria Kroonprins doet eerste stap naar koningschap WOENSDAG 3 JULI 1985 BINNENLAND PAGINA 5 DEN HAAG (GPD) - De omroepspecialisten van PvdA, CDA en VVD zijn niet verrast door het vonnis van de Raad van State waarmee de boetes die minister Brinkman (WVC) een aantal omroepen wegens sluikreclame had opgelegd, nietig zijn verklaard. De omroe pen hebben met instemming gereageerd op de uitspraak. In afwachting van de tekst van het vonnis constateerden zowel Kosto (PvdA), als Beinema (CDA) en Ke- ja (WD) in een eerste reactie, dat de afdeling Rechtspraak van de Raad van State de kritiek van de Kamer grotendeels heeft overge nomen. Keja noemde het vonnis omon- wonden een 'prima zaak'. "Wij zijn altijd al verontwaardigd over de ac tie van Brinkman geweest. Ik denk dat de omroepen nu ook een feest je kunnen bouwen. De belangrijk ste consequentie is dat Brinkman het desbetreffende artikel 11 van de omroepwet anders zal moeten uitleggen. Kosto toonde zich eveneens te vreden over de uitspraak van de Raad van State. Maar hij zou het wel betreuren wanneer het vonr.is nu door de omroepen zou worden aangegrepen als een "vrijbrief om onbekommerd hun gang te gaan". "We moeten natuurlijk niet het kind met het badwater weggooien. De minister trad per slot van reke ning op tegen excessen, alleen ging hij ongenuanceerd te werk en over dreef hij de hoogte van de boetes". Beinema nam zijn partijgenoot enigszins in bescherming. Brink man was te ver gegaan met de hoogte van de boetes, maar in te genstelling tot zijn collega' s meen de hij niet dat er sprake was van een politieke nederlaag van de be windsman. "Zoals ik het vonnis nu begrijp, blijft het principe dat hij mag optreden tegen sluikreclame overeind. Er is kritiek op de uitvoe ring maar niet op het principe. Dat is voor mij verreweg het belang rijkste". Brinkman zelf verklaarde even eens, dat zijn beleid door het von nis in principe wordt ondersteund, omdat de Raad in een groot aantal gevallen spreekt over 'ontoelaatba re reclame'. De verfijningen die het vonnis aanbrengt in de uitleg van het desbetreffende artikel noemt hij aanknopingspunten voor de voortzetting van zijn beleid. Over de kritiek op de hoogte van de boe tes zal hij zich nader beraden. De afdeling Rechtspraak van de Raad van State vernietigde giste ren Brinkmans besluit de NOS, Te- leac, KRO, AVRO, Veronica en TROS in totaal met 2,3 miljoen gul den te beboeten wegens sluikrecla me. Deze boetes werden overigens in januari met 25 procent verlaagd. De Raad van State meent dat de door Brinkman gewraakte NOS- en Teleac-programma's 'Paspoort', 'Economische orde en markt' en 'Voor niks gaat de zon op', alsmede een uitzending van AVRO's Televi- zier Magazine (alle in november 1984 uitgezonden) wel door de beu gel konden. In deze gevallen was er geen sprake van 'ontoelaatbare dienstbaarheid aan reclamedoel einden'. De eveneens in november verle den jaar uitgezonden KRO-pro- gramma's 'De 1-2-3-show' en 'Stu dio Vrij', de TROS-Aktua uitzen ding over de 'Cabbage patch kids' en de Veronica-programma's 'Ti neke' en 'Indoor Motor Gala' wa ren daarentegen wel de perken te buiten gegaan. Toch zijn deze besluiten vernie tigd, omdat de Raad meent dat Brinkman ten onrechte het STER- tarief van 1000 gulden per seconde heeft gehanteerd om de hoogte van de boetes te bepalen. „De de kracht van deze programma's kan niet op één lijn worden gesteld met reclameboodschappen in STER-zendtijd". De KRO is blij met het vonnis. Media-directeur Schoonhoven meent dat de uitspraak beschouwd kan worden als een aanzet tot juri sprudentie. „De KRO vindt dat be langrijk. Zeer onlangs nog heeft de KRO immers een brief van de be windsman ontvangen waaruit blijkt dat zijn ambtenaren onder werpen in het tv-programma 'Brandpunt in de markt' als over tredingen beschouwen. Dat is voor de KRO onaanvaardbaar. De scheidslijn tussen reclame en in formeren wordt daarmee vlies dun". Volgens de TROS is Brinkman door de Raad van State op de vin gers getikt. "Het is niet kinderach tig wat de Raad van State zegt, vooral over de korting van 25 pro cent. Dat wordt niet rationeel ge noemd en dat moet voor een minis ter niet leuk zijn om te horen", al dus marketing-directeur Schnei der. Ruim duizend dode varkens na 7 weken in WOGNUM (GPD) - Burgemeester H. de Nys van de Noordhollandse gemeente Wognum weigert mee te werken aan de uitzettingsprocedu re tegen het Argentijnse gezin Scelso. Dit gezin vader, moeder en drie kinderen zou morgen ons land hebben moeten verlaten. De gemeenschap van Wognum (het verenigingsleven en alle politieke partijen) hebben echter een kort geding tegen de staat aangespan nen, dat op 10 juli in Den Haag voor het gerechtshof dient. Tot zo lang wil de burgemeester als hoofd van de politie en daardoor uitvoer der van het uitwijzingsbevel van het ministerie van justitie geen en kele stap ondernemen, waartoe hij volgens de wet is gedwongen. „Mijn weigering is een gevolg van de fouten bij het ministerie", aldus de burgemeester. Op 1 juli, maandagmorgen, werd het ge meentehuis door het ministerie ge beld met de mededeling, dat het bevel tot uitwijzing was opge schort tot 10 juli. Het kort geding van de gemeenschap tegen de staat Argentijns gezin in Wognum wacht af zou automatisch schorsende wer king hebben. Gistermiddag om vijf uur werd het gemeentehuis meegedeeld, dat dit een vergissing was en dat het geding van de gemeenschap geen schorsende werking zou hebben. Maar inmiddels had de burgemees ter de familie en de pers al laten weten dat de familie in ieder geval tot 10 juli in ons land mocht blij ven. De burgemeester wilde de fami lie niet de dupe laten worden van een vergissing bij het ministerie. Het ministerie rectificeerde het eerder gunstige bericht voor de fa milie via een persbericht aan het ANP. Volgens de burgemeester zou staatssecretaris Korte-Van Hemel (justitie) niet buiten de gemeente om maatregelen tegen de familie nemen, als dat juridisch al zou kunnen: „Een dergelijke stap wordt niet overwogen", aldus de burgemeester. Celstraf De familie Scelso verblijft al en kele jaren in ons land. Ze ont vluchtte in 1970 Argentinië nadat vader Horacio Scelso al elf keer wegens politieke activiteiten in de gevangenis was beland. Hij had er toen al een keer ruim drie jaar cel straf opzitten. Via Spanje, Frankrijk en Italië belandde de familie in het midden van de jaren '70 in ons land. In 1979 keerde de familie Scelso voor korte tijd terug in Argentinië. De bedrei ging en intimidatie werden echter voortgezet. Bovendien konden de jongste, in Nederland geboren kin deren niet terecht op scholen. Hun werd de toegang geweigerd. Daarop keerde de familie in 1980 terug naar Europa en kwam zij via België in Amsterdam terecht. In 1981 vestigde Horacio Scelso zich in Wognum, waar hij een huis kocht en van waaruit hij een zelf standig bedrijfje leidt. Hij is nu im porteur van films en filmrechten ten behoeve van videomaatschap- pyen. De hele Wognumse gemeen schap heeft inmiddels geprotes teerd tegen de uitwijzing en onder neemt verschillende acties om de goed ingeburgerde familie in Wog num te houden. ZEEUWS-VLAANDEREN (ANP) Koningin Beatrix bracht gisteren een werkbezoek aan Zeeuws-Vlaanderen. Bij haar aankomst in Klooster- zande kreeg zij bloemen van de driejarige tweeling Chantal en Jessica de jaardentehuis die wordt verdacht Cock. (foto anp) voorarrest heeft gezeten, DEN HAAG (GPD) - De officier van justitie in Den Haag heeft de 32- jarige huisarts D. B. die werkzaam was in het bejaardentehuis De Terp vier keer moord ten laste gelegd. Ook wordt de arts beschuldigd van valsheid in geschrifte. De zaak komt volgende week dinsdag voor de rechter. Volgens de officier van justitie heeft de arts 'opzettelijk en met voorbe dachten rade' drie mannen en een vrouw van het leven beroofd. Dat staat in de vijf pagina's tellende dagvaarding, die gisteren is vrijgegeven. Mocht het bewijs voor de viervoudige moord onvoldoende zijn, dan kan de arts worden veroordeeld voor doodslag. Is ook dat niet te bewijzen, dan wordt de dokter vervolgd wegens het plegen van euthanasie. De Haagse huisarts wordt verder beschuldigd van valsheid in geschrif te, omdat hij de overlijdensverklaringen onjuist heeft ingevuld. De arts gaf in alle gevallen een natuurlijke doodsoorzaak op. De arts werd begin april gearresteerd, nadat een aantal bejaarden van De Terp onder verdachte omstandigheden was overleden. Hij bekende de bejaarden op verzoek te hebben gedood, maar aan die verklaring hechtte de officier weinig waarde. Omdat de arts al drie maanden in voorarrest zit en een verlenging wet telijk niet meer mogelijk is, moet met de rechtszaak worden begonnen. Volgens persofficier De Wit gaat het om een zogenoemde pro forma- behandeling. Het openbaar ministerie zal om aanhouding van de zaak vragen, omdat het justitieel onderzoek nog niet is afgerond. Op deze ma nier wordt voorkomen, dat de arts op vrije voeten komt. Het onderzoek naar de rol van de hoofdverpleegkundige van het be dacht van medeplichtigheid en zes weken in nog niet afgerond. stal gevonden Militaire vliegers opgeleid in België RAaiizrcnoMV tAntd\ TTU DEN HAAG (GPD) - Het slechte weer van de afgelopen junimaand heeft de bedrijven die afhankelijk zijn van het toerisme, een aanzien lijke schadepost bezorgd. Vooral de kampeersector heeft het zwaar te verduren; op de meeste cam pings is nog volop plaats. De reis bureaus daarentegen doen prima zaken. „Als men kijkt naar de vooruit boekingen dan hoef ik nog niet zo pessimistisch te zijn over dit zo merseizoen", aldus een woordvoer ster van het Nederlands Bureau voor Toerisme in Leidschendam. „Afgaande op de geluiden uit de branche weet ik echter dat de VVV's in spanning wachten op weersverbetering en dat de kam peersector onder zware druk staat". De horeca klaagt steen en been. De strandtenthouders langs de Noord- en Zuidhollandse kust heb ben in juni flinke financiële schade geleden. J. van Es, exploitant van de strandtent De Oase in Scheve- ningen, zegt de afgelopen maand geen gulden te hebben verdiend. „Je zag geen kip op het strand", bromt hij, „ook nu de zon zich weer laat zien, ligt er nog geen mens op het strand. Het weer moet nu de rest van de zomer heel goed blijven, anders is dit seizoen voor mij verloren". Het zijn vooral de Westduitsers die het laten afweten. „Triest", noemt directeur W. Rovers van de Noordwijkse VW het begin van het badseizoen. Zijn Katwijkse col lega K. Verplancke noemt het aan tal toeristen in het vissersdorp „te genvallend". In Wassenaar meldt Joyce Du- son van het plaatselijke toeristen informatiecentrum eveneens een tegenvallende drukte. Het Dieren park Wassenaar heeft tot nu toe een teleurstellend resultaat ge boekt. „Het is nog geen echt weer voor een bezoek aan het dieren park geweest", zegt directeur Van Dooyc* weert. In het recreatiepark Duinrell viel de maand juni wat tegen, maar er zijn toch meer bezoekers gekomen dan vorig jaar. Dat komt voorna melijk door het grote aantal nieu we attracties en de mogelijkheden tot overdekte recreatie. Directeur J. de Regt van de pro vinciale Zeeuwse VW is negatief over het herfstachtige voorseizoen. Toch zou het volgens hem koffie dik kijken zijn om daar al conlusies aan te verbinden voor het verloop van de komende maanden. Veel mensen die aanvankelijk vakantie in eigen land wilden vie ren, hebben als gevolg van het slechte weer alsnog geboekt voor een reis naar veelal Zuideuropese bestemmingen. „Het loopt storm met boekingen naar Spanje, Joego slavië en Griekenland", zeggen touroperators. RAAMSDONK (ANP) - Uit varkensstal van een boer in hel Brabantse Raamsdonk zijn gister middag de kadavers van tussen 1.000 en 1.100 varkens verwijderd. De dieren waren al sinds 12 mei dood. Ze zijn waarschijnlijk omge komen door zuurstofgebrek als ge volg van het uitvallen van de venti latie in de stal. De technische re cherche van de rijkspolitie stelt een onderzoek in. De eigenaar van de varkens heeft zich gisteroch tend, samen met zijn vrouw, in overspannen toestand onder dok tersbehandeling laten stellen. Dit heeft burgemeester J. Schouten van Raamsdonksveer gisteravond desgevraagd meegedeeld. Dat de boer de dode varkens de afgelopen zeven weken liet voor wat ze waren is volgens Schouten terug te voeren op het feit dat hij twee keer eerder dit jaar een groot aantal dieren had verloren. In ja nuari kwamen als gevolg van kort sluiting 160 van zijn varkens om en een maand later, door dezelfde oor zaak, nog eens vierhonderd. Schouten: „Met veel moeite was hij die klap te boven gekomen. Op 12 mei ging hij een dag van huis. Bij thuiskomst wilde hij zijn twaalf koeien melken. Hij constateerde dat de elektriciteit opnieuw was uitgevallen, dit keer waarschijnlijk als gevolg van blikseminslag. In de varkensstal trof hij voor de derde keer in korte tijd een groot aantal dode dieren aan. Toen zijn bij hem de stoppen doorgeslagen". De boer sloot de deur van de varkensstal en deed net of er niets aan de hand was. Zelfs zijn vrouw vertelde hij niets. Pas maandagavond lichtte hij zijn broer in, die onmiddellijk een veearts inschakelde. Die ver wittigde op zijn beurt de autoritei ten. BRUSSEL (GPD) - Een aantal Nederlandse militaire vliegers zal vanaf volgend jaar een groot deel van de jet-vliegopleiding in België genieten. Minister van defensie De Ruiter en diens Belgische collega Vreven tekenden daartoe gisteren in Brussel een samenwerkings overeenkomst. door Hans de Bruijn Ongeveer een derde van de 35 adspirant-vliegers die de Konink lijke Luchtmacht jaarlijks aan neemt, zullen de vliegopleiding in België volgen. De anderen blijven hun vliegopleiding krijgen in dè Verenigde Staten. Deze opleiding aan de Aero-Na- val Joint Jet Pilot Training School op de Shepard-luchtmachtbasis in Wichita, Texas, blijft dus voorlopig nog het belangrijkst. Maar de sa menwerking met de Belgen opent mogelijkheden voor verdere oplei dingen in de toekomst, zo werd gis teren in Brussel gezegd. Het gaat in België om de straalja geropleiding, nadat de vliegers in Nederland hun eerste vliegervarin- gen hebben opgedaan. De onge veer tien Nederlandse piloten krij gen dezelfde opleiding als de Bel gische vliegers, die twee jaar duurt. Italiaans-Frans Zij beginnen met 125 vlieguren op de Italiaanse SIAI-Marchetti trainingsvliegtuigen van de Belgi sche luchtmacht in de 'Elementai re Vhegschool' op de basis in Goet- senhoven bij Tienen, ongeveer 35 kilometer ten oosten van Brussel. Daarop volgen 105 uren op de Frans-Duits-Britse Alpha-jet in de 'Gevorderde Vliegschool' op het nabijgelegen Brustum, bij Sint- Truiden. Ten slotte krijgen de vliegers nog 80 uur praktijkerva ring in dezelfde Alpha-jets. De samenwerkingsovereen komst heeft een duur van vijf jaar. Maar minister De Ruiter en minis ter Vreven merkten op dat onder zocht wordt in hoeverre de Bel gisch-Nederlandse samenwerking kan worden verbeterd en uitge breid. Deze samenwerking is niet nieuw. Tussen 1961 en 1971 was de vliegeropleiding van beide lucht machten al geïntegreerd. Jaarlijks volgden toen zestig Nederlandse vliegers van luchtmacht en marine hun gevordere vliegopleiding in België, in de Fouga-Magisters op Brunstum. Canada Op hun beurt werden 30 Belgi sche piloten opgeleid op de Lock heed T-33 en Northrop F-84-vlieg- tuigen van de Koninklijke Lucht macht in Woensdrecht, Twenthe en Eindhoven. Aan die samenwer king kwam een einde toen België en Nederland rond 1970 besloten geheel andere militaire vliegtuigen te kopen. De Belgen zetten hun eigen op leiding voort, de Nederlanders 'we ken uit' naar Canada en de VS. En twee maanden geleden sloot Ne derland met België een contract voor het volgen door Nederlandse luchtmachtmensen van speciale elektronica-cursussen voor de be diening van de Hawk-luchtafweer- raketten. De samenwerkingsovereen komst berust niet, zoals in 1961, op Minister De Ruiter (links) en zijn collega Vreven bij de ondertekening van de samenwerkingsovereenkomst voor de opleiding van Nederlandse militaire piloten in België. (foto anp) het principe van wederkerigheid, in België op te leiden dan in de VS. Er wordt betaald voor de geleverde Het voordeel wordt berekend op prestaties en voor de afschrijving 300.000 tot 400.000 gulden per van de trainingsvliegtuigen. vlieger. Bovendien leren de Desondanks is het voor de Ne- vliegers meteen vliegen boven het derlandse luchtmacht aanzienlijk terrein dat straks ook hun operatie- goedkoper om de leerling-vliegers gebied zal zijn. DEN HAAG (ANP) - Het WD- Tweede-Kamerlid Weisglas is gisteravond boos weggelopen van de afscheidsreceptie van de Surinaamse ambassadeur mr. H. Heidweiller. Het kamerlid wilde tijdens de receptie reageren op de toespraak van Heidweiller waarin deze harde kritiek lever de op de Nederlandse politici. Maar Heidweiller weigerde hem het woord te verlenen, waarna Weisglas voortijdig de receptie verliet omdat het volgens hem geen zin meer had nog langer te blijven. Heidweiller verweet in zijn toe spraak de Nederlandse politici 'het meten met twee maten'. Hij bevestigde nog eens de lezing van de Surinaamse bevelhebber Bouterse dat hij niet naar zijn land is teruggeroepen uit bezui nigingsoverwegingen, maar om dat Suriname 'een sein' wilde ge ven aan de Nederlandse rege ring. Volgens Heidweiller zijn de Surinaamse autoriteiten 'diep te leurgesteld' over de 'apathische reactie' van Nederlandse zijde op herhaalde pogingen van Surina me de verslechterde verhoudin gen te normaliseren. Over Nederlandse politici zei hy: "Het gedrag van de Neder landse politici komt in de prak tijk vaak neer op een directe be moeienis met de interne staats structuur in Suriname. Degene die de uitspraken van sommige Nederlandse regeerders en parle mentariërs volgt, zal tot de con clusie moeten komen dat zij bij voortduring het recht opeisen om het interne staatsgebeuren in Suriname te toetsen, daaraan ei sen te stellen en om de richting daarvan te bepalen". 'Dubbele moraal' Volgens Heidweiller hebben de Nederlandse politici vele ma len openlijk erkend dat de onaf hankelijkheid van Suriname in hield dat de Surinamers zelf ver antwoordelijk zijn voor het wel en wee in hun land, maar is het gedrag van diezelfde politici daarmee vaak 'in strijd'. Volgens de Surinaamse am bassadeur wordt het Nederland se gedrag tegenover Suriname bepaald door een 'dubbele mo raal'. Nederlandse politici, aldus Heidweiller, "die voor zich zelve zo gaarne het predikaat van rechtzinnigheid opeisen", heb ben een speciale code van ge dragsregels voor Suriname en een andere voor de rest van de wereld. "Degene die de lijst van ontwikkelingslanden waaraan Nederland onbekommerd ont wikkelingshulp schenkt bekijkt, ontkomt niet aan de conclusie dat er met twee maten wordt ge meten - een voor Suriname en een voor andere ontwikkelings landen". Weisglas verklaarde na afloop van de toespraak dat hij nooit de gelegenheid had gekregen met de ambassadeur te praten, dit in verband met de normalisering van de betrekkingen tussen bei de landen. Bovendien, aldus het kamerlid, had hij Heidweiller willen wyzen op de standrechte lijke executies van december '82 in Suriname en op de bemoeie nis van Nederlandse politici met de mensenrechten in dat land.' "Er zijn zaken die verder gaan dan de soevereiniteit", zei Weisglas. Witte Dorp in Rotterdam toch gesloopt ROTTERDAM (ANP) - Alle 264 huizen van 'Het witte dorp' in Rot terdam zullen toch worden ge sloopt. B en W van Rotterdam heb ben gisteren alsnog besloten in te stemmen met het plan voor totale vervanging van de wijk. Volgens een woordvoerder van de gemeen te is het college tot de conclusie ge komen dat aan de sloop van de hui zen, die in zeer slechte staat verke ren, niet meer te ontkomen is. Daarmee is het plan om het in 1923 door de architect J.J.P. Oud gebouwde witte dorp als monu ment te behouden definitief van de baan. Dat plan had moeten worden uitgevoerd met financiële steun van het rijk, maar uit contacten met de Rijksdienst voor de Monu mentenzorg is volgens de woord voerder van de gemeente gebleken dat een dergelijke steun voorlopig niet te verwachten is. Het besluit tot de sloop van de woonwijk in Rotterdam-West werd half juni van dit jaar aangehouden, onder meer omdat het college de mogelijkheden van het behoud als monument van de wijk alsnog wil de bestuderen. Daarbij werden ook de grondexploitatie van het gebied en de gevolgen van de huidige nor men van geluidhinder voor vervan gende nieuwbouw betrokken. ROTTERDAM (ANP) - Dat de Keuringsdienst van Waren soms tegen de meest absurde en vieze zaken aanloopt is bekend. Bij een cafetariabedrijf in Rotterdam trof de keuringsdienst vorig jaar echter wel een een heel bijzondere situatie aan, zo blijkt uit het voorlopige jaarverslag van de dienst over 1984. In de koelvitrine, op de toonbank en in de apparatuur van de cafetaria krioelde het van de ratten. Voorbijgangers vonden de capriolen van de ratten zeer vermakelijk, want ze bleven in drom men voor de etalageruiten kijken naar het schouwspel. De Keuringsdienst van Waren ging samen met de politie op zoek naar de eigenaar. Het bedrijf werd een poosje gesloten en geheel gerenoveerd. De grondige opknapbeurt leverde behalve een scho ne en verantwoorde cafetaria tevens veertien dode ratten op DEN HAAG (GPD) - Prins Wil- lem-Alexander is vandaag officieel door zijn moeder, koningin Bea trix, 'binnengeleid' in de Raad van State, het hoogste adviescollege van de regering. Tijdens een be scheiden ceremonie in het gebouw van 'De Raad' aan de statige Haag se Kneuterdijk werd de 18-jarige kroonprins 'ingewijd' in de vader landse staatszaken. Daarmee zette hy zijn eerste officiële stap op weg naar het koningschap. Willem-Alexander die 27 april meerderjarig (18) werd, is momen teel thuis in afwachting van de uit slag van zijn eindexamen aan het Britse Atlantic College. Of hij zyn diploma heeft bemachtigd, hoort hij begin augustus. Slaagt hij, dan gaat hij kort daarop in militaire dienst die hij bij de Koninklijke Marine zal vervullen. Daarna stu deert hij verder. Ondertussen bereidt hij zich voor op zijn taak als staatshoofd. Tot die taken behoort het voorzit terschap van de Raad van State. Dat voorzitterschap stelt niet veel voor, want de koning mag niet stemmen. In de praktijk wordt het waargenomen door de vice-presi dent van de raad; momenteel is dat mr. W. Scholten. Hij en de 25 staatsraden (meestal mensen met een behoorlijke staat van dienst in de politiek of het openbaar be stuur) adviseren de regering over de technische kant van de wetge ving. VLIEGBEWIJS - Prins Willem- Alexander heeft gisteren op het vliegveld Lelystad met goed ge volg een proeve van vliegbe- kwaamheid afgelegd en daarmee het vliegbewijs privé-vlieger tweede klasse behaald. Dit heeft de Rijksvoorlichtingsdienst mee gedeeld. De prins heeft de opleiding ge volgd bij de Vliegschool Martin Air Lelystad. Hij heeft inmiddels veertig uren gevlogen, waarvan zeven uur solo.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 5