krijgen er niets bij Zoeterwoudse clubs Smitsloo: Digros wil nog wel toehappen Kaagweek zet Warmond op z'n kop C oiicept-welzij n sjjrogramm a vastgesteld Heeft Wassenaar er een kerk bij? Programma Kaagweek Agenda VOORSCHOTEN - Geboren: 7 jun 85 Elisabeth J. d.v. J.A. Muller-Senf, 10 jun 85 Eline L.A. d.v. J.P. van der Veen- Goudriaan, 10 jun 85 Desiree H.M. d.v. C.H.M. van der Geer-Schoorl, 14 jun 85 Monica J. d.v. J.W. Pitman-Johnston, 14 jun 85 Robbert z.v. A.J. den Hartog- Kruit. 14 jun 85 Jessica d.v. R.J. Tege- laar-Klijzing, 22 jun 85 Harm z.v. M, van Os-van der Salm. Ondertrouwd: 25 jun 85 V.H.J.J. Ver- steegen met A.A.Ch.M. van der Hulst, 25 jun 85 J.W.A. Schouten met W.J.F. Ver schuur. Gehuwd: 26 jun 85 J.M.Th, van der Ham met C.E. van Beek, 27 jun 85 R. Koster met G. Stoker, 27 jun 85 Th.F. Altenburg met F.H.H. van Grol. Overleden: 14 jun 85 J.E.H. Verdouw wv Segaar, oud 78 jaar, 19 jun 85 A.B. Léman ev Oudenaarden, oud 81 jaar, 25 jun 85 C. van den Nieuwendijk wv Van der Linden, oud 86 jaar. Van wie is de pompbuks? OEGSTGEEST - Bij de Oegstgees- ter Terweeschool is gisteravond een 18-jarige Oegstgeestenaar aan gehouden nadat hij had verklaard eigenaar te zijn van een pompbuks. Dit wapen lag op de grond tussen hem en zijn kornuiten. Of geschoten is met het wapen weet de politie niet. Ze liep op het groepje af omdat ze alle plaatselij ke scholen in de gaten houdt, met het oog op vernielingen. Na ver hoor van de jongen betwijfelen agenten overigens of de buks werkelijk van de jongen is. In zijn verklaring zitten enkele tegenstrij digheden. Het onderzoek wordt dan ook voortgezet. Wanneer de werkelijke eigenaar niet komt bovendrijven, wordt proces-verbaal opgemaakt tegen de 18-jarige Oegstgeestenaar. Bezit van een pompbuks is straf baar. Het oppompbare wapen wordt vaak gebruikt voor het gaten of barsten schieten in ruiten. Voor al scholen hebben daar last van. liers zéggen dat het rot gaat. Zelf vervullende profetie dus. Volgens de burgemeester kan dit een vlieg wieleffect hebben. Hij zou dit zeer betreuren en zou het dan ook plezierig vinden wan neer Smitsloo eens met hem zou praten, in plaats van met de pers. Trouwens, waarom moest de be- drijfsmakelaar zonodig iets zeg gen? Een bemiddelaar zou de bur gemeester hem niet willen noe men. Andere vraag is: waarom moet het gemeentebestuur om de oren worden geslagen? Scheen- stra: "Niet de gemeente, maar Pro per heeft het initiatief tot de Markt- hof genomen. Zou hij tot de ont dekking zijn gekomen dat hij een blunder heeft gemaakt?". WOENSDAG Leiderdorp Scheppingskerk - Van Poelgeestlaan, schrijfavond Amnesty International, tussen 19.30-20.30 uur. Dorpshuis - Hoofdstraat, informatie avond bestemmingsplan Oude Raad- huisbuurt, 19.30-21 uur. Gemeentehuis - Statendaalder, raads commissie welzijn. 20 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 28 tot vr 5 juli Doeza Apotheek, Doezastraat 31, Lei den, tel. 121313. Apotheek Van Breest Smallenburg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel. 890000. OEGSTGEEST - Als de gemeente Oegstgeest binnen enkele weken alsnog met een oplossing komt voor de parkeerproblemen rond de invulling van de Markthof, dan zal Digros nog wel toehappen. Als er geen oplossing voor het leegstaan de winkelcentrum komt, zal de waarde van het onroerend goed in de De Kempenaerstraat binnen vijf jaar met dertig tot vijfendertig pro cent dalen. De omzetdaling zal hiervan de bepalende factor zijn. Dit stelt de Leidse bedrijfsmake- laar Menno Smitsloo in een reactie op het afhaken van Digros als trek ker voor de De Kempenaerstraat. Smitsloo is nauw bij de onderhan delingen betrokken geweest en weet dan ook dat de kansen op snel resultaten klein zijn. Smitsloo vergelijkt het oude cen trum van Oegstgeest met onder meer Voorburg, waar een modern winkelcentrum een oud winkel centrum heeft verdrongen. "Ook daar werd niet ingespeeld op de veranderde markt aldus de ma kelaar. Op de uitlating van de Oegstgeester burgemeester Sj. Scheenstra "dat de winkeliers in de De Kempenaerstraat nu eens moeten ophouden met janken" zegt Smitsloo: "De burgemeester zou zich moeten schamen. Heeft hij nota bene een CIMK-rapport la ten maken Waarin keihard het te gendeel wordt beweerd, en dan slaat hij dergelijke taal uit. Het is schandalig dat ze dat rapport niet gebruiken, zonder trekker redt die De Kempenaerstraat het niet, de burgemeester versluiert de waar heid door zulke dingen te zeggen". Over een vermeend imago van ondernemersonvriendelijke ge meente, merkt Smitsloo op: "Kijk, toen Macintosh in de garage van1* Kamsteeg wilde, hebben de onder handelingen weliswaar ook een tijd geduurd, maar werd uiteinde lijk een verstandige beslissing ge nomen. Het zou - verkeerstech nisch - gezien een bende zijn ge worden. Maar hier ligt het anders, er zijn mogelijkheden, maar de wil is er niet. De gemeente heeft ook een taak in deze kwestie". Burgemeester Scheenstra doet het betoog af met "kretologie" en "onheilsprofetie van een broode tende profeet". Kretologie omdat in een eesprek met Van der Broek en Smitsloo, dinsdag, duidelijk zou zijn geworden dat een parkeer plaats, die aan alle eisen voldoet, niet te realiseren valt. Bovendien werd het gemeentelijke idee om in de Beukenhof twintig parkeer plaatsen te realiseren door Van der Broek "verworoen". Onheilsprofetie omdat niemand kan aantonen dat het slecht zal gaan met de De Kempenaerstraat als er geen oplossing komt voor de Markthof. Wél zou het slecht kun nen gaan omdat sommige winke- ZOETERWOUDE - De meeste Zoeterwoudse verenigingen en organisaties op het ge bied van welzijn krijgen in 1986 geen cent subsidie meer dan ze dit jaar hebben ontvan gen. Slechts één procent van de drie ton subsidie wordt volgend jaar meer uitgegeven dan dit jaar het geval is. Het meeste geld gaat naar de bibliotheken en het muziekonder wijs, samen goed voor meer dan de helft van het totale subsidiebedrag. De commissie welzijn kon zch gis teravond in grote lijnen vinden in het concept-welzijnsprogramma 1986. Voordat het programma defi nitief wordt aangenomen zijn er nog wat wijzigingen te verwach ten. Zo moeten de verenigingen in een hoorzitting nog hun licht over het ontwerp-programma laten schijnen voordat de gemeenteraad het daadwerkelijk vaststelt. Op één punt zal het concept dat gisteravond werd besproken vrij wel zeker worden veranderd. De bejaardenreisjes in Zoeterwoude kunnen voortaan rekenen op een jaarlijkse bijdrage van de gemeen te. Althans, Progressief Zoeter woude en het CDA maakten zich daar sterk voor. De WD vond gis teravond dat het particulier initia tief de weggevallen inkomsten van het comité bejaardenreizen moest dekken. Alarm schrikt inbrekers af VOORSCHOTEN - Het stille alarm van de Voorschotense Bis schop Bekkerskleutersschool heeft vannacht inbrekers afge schrikt. Zij hadden met een steen en ruit ingeslagen. Maar kozen het haze- pad toen ze een klein lichtje zagen knipperen, ten teken dat de meld kamer van een veiligheidsdienst wordt ingeseind. Deze veiligheids dienst belt vervolgens de politie. Op dit moment wordt het school gebouw gebruikt door buurthuis Bloemenwiik/Boschgeest. Verder stelde wethouder Gra- niewski gisteravond voor om de drie muziekkorpsen De Rijntam boers, Sint Jans Fanfare en VIOS twee keer per jaar gezamenlijk een gratis optreden te laten geven voor de Zoeterwoudse bevolking. Dat zou een soort tegenprestatie moe ten zijn voor de extra inkomsten die de drie verenigingen krijgen wegens een bepaalde rijksregeling die hen gunstig treft. Daarover waren de meningen gisteravond overigens verdeeld. WD en Progressief Zoeterwoude meenden dat de verlieslijdende muziekkorpsen te veel werden be voordeeld ten opzichte van andere verenigingen en instellingen die op de nullijn zijn geplaatst. Gelijke monniken, gelijke kappen, was het credo van de liberalen en de pro gressieven. Zij wilden een minder grote stijging van de gemeentelijke tegemoetkoming. Het CDA vond dat het voorstel van het college juist was en ver wachtte dat daarmee de verenigin gen in één klap uit de problemen zouden zijn. Kremer (VVD) vond de tegenprestatie 'in natura' overi gens een vertekend beeld geven: "Dergelijke uitvoeringen moeten ook los van een verhoogde subsi die kunnen worden gehouden". Het uitbesteden van de salarisad ministratie door het muziekonder wijs vormde gisteravond een be langrijk discussiepunt. Per jaar kost het de muziekscholen (lees: de gemeente) duizend gulden om dat te laten doen. De reden hiervan is dat niemand het penningmees terschap op zich wil nemen. De muziekscholen zoeken al een paar jaar zonder resultaat naar een vrij williger die de salarisadministratie van de zes leraren doet. PZ en CDA'er Roessen vonden dat de scholen van een computer centrum gebruik moeten blijven maken omdat het ingewikkelde werk anders zou kunnen leiden tot boetes van de belastingdienst. "Dan zouden we nog verder van huis zijn", meende C. Roessen (CDA) die weet waarover hij praat omdat salarisadministratie zijn da gelijks werk is. De VVD'ers Kremer en wethou der Granièwski meenden dat het ongelijkheid in de hand werkt als de gemeente deze regeling laat voortduren. Ook R. Hogenelst (CDA) meende dat de gemeente zich op "een hellend vlak" zou be geven. "Andere verenigingen zul len dan ook een beroepskracht wil len nemen", aldus Hogenelst. Deze kwestie zal nog nader worden be studeerd. Progressief Zoeterwoude brak gis teravond een lans voor subsidië ring van de werkgroep Casa Mater na. "Wat de werkgroep doet valt onder jongerenwerk en komt daar om in aanmerking voor subsidie", meende W. Ooijendijk (PZ). Roes sen (CDA) was het hiermee niet eens. "Ze horen in deze categorie niet thuis omdat ze niet zijn gericht op het van de straat houden van de jeugd. Het gaat duidelijk om jonge ren in Italië, niet in Zoeterwoude".. Ook dit punt zal in de nog volgen de besprekingen over de subsidies voor volgend jaar worden 'meege nomen'. De liberaal Kremer wil dat er een duidelijke omschrijving komt van het begrip jongeren werk, zodat een eventuele aan vraag van Casa Materna daaraan kan worden getoetst. WASSENAAR - Heeft de gemeente Wassenaar er een kerk bijgekregen? Je zou het op het eerste gezicht wel zeggen. Menig argeloos voorbijganger knippert ten minste met de ogen als hij het bouwsel in een van de tuinen aan het Ammonslaantje gewaar wordt. Wat blijkt: een van de bewoners heeft een heuse torenspits, compleet met kruis, in z'n tuin gezet. Als curiositeit. Het gaat om de torenspits van de kapel van het in middels afgebroken bejaardentehuis 'Huize Willi- brord'. De houten spits, die met koperen platen is be dekt en na een grondige schoonmaakbeurt z'n groene aanslag kwijtraakte, heeft ook al de aandacht van pas serende onverlaten getrokken. Inmiddels zijn er al wat platen van de zijkant gesloopt. De meningen van de buurtbewoners over de toren lopen nogal uiteen. "Het lijkt wel een obelisk", zegt de één. "Hij moet er een klok in hangen, dan kan ik m'n haan wegdoen", suggereert de ander. En de eigenaar zelf doet ook een duit in het zakje: "Ik heb onderin al een emmer gezet voor eventuele gaven". (foto Holvast) CWtTi VC.w v. Ruim een week lang wedstrijden en evenementen in het dorp Het kaartje maakt duidelijk op welke wijze het waterverkeer zondag wordt omgeleid op de Kagerplassen WARMOND - Vanaf de be kende, witte starttoren aan de Kagerplassen klinkt ko mende zaterdag het start schot voor de 65ste Kaag- week. Deze 'natte' én tege lijkertijd 'droge' week vol zeilwedstrijden en evene menten vormt voor de 75-ja- rige Koninklijke Water sportvereniging De Kaag het hoogtepunt van het lu strumjaar. Voor Warmond betekent het dat het dorp ruim een week lang 'op zijn kop' staat. Zowel in het dorp zelf ('droge') als op het water ('nat te') schopt de Kaagweek het gewo ne leven danig in de war. Wat de natte Kaagweek betreft: verwacht wordt dat topzeilers uit ZATERDAG 6 JULI Gemeentehaven - Vertrek rondvaart boot naar de zeilwedstrijden om 10, 11.30, 13 en 14.30 uur. Diverse café's - 'Jazz behind the toll', levende jazzmuziek. Dorpsstraat - Braderie, vanaf 10 uur. ZONDAG 7 JULI Diverse café's - 'Jazz behind the toll', levende jazzmuziek. Pleintje bij de pomp - Start fiets-puz- zeltocht voor het hele gezin, 35-40 km., 9.30-11.30 uur, tot uiterlijk 16 uur rijden. Kagerplassen - Vlootschouw, 14-15 MAANDAG 8 JULI Trefpunt, Herenweg - Bridge-drive, 19.30 uur, inschrijven bij tel. 02522- DINSDAG 9 JULI Aula Mariënhaven - Feestmiddag voor oudere Warmonders met show Henk Out, 14.30 uur. de Baan - opening kermis, 19 uur. Park Groot Leerust - Muziek: optre den The Old Black Horse Saloon Band en diverse attracties, 20 uur. 't Meerpunt - Franse kaas- en wijn avond van jeugdsoos Ut Sloepie, 20 uur. Oude gymzaal - Opening expositie 'De Kaag en de Warmonders', 20.30 uur. Park Groot Leerust - Kindervoorstel ling met de 'Wat is dat..'kindershow, 14.30 uur. Pleintje bij de pomp - Modeshow met thema 'het watergebeuren', 19 uur. Park Groot Leerust - Bingo-avond, 20 DONDERDAG 11 JULI Park Groot Leerust - Kindermarkt voor kinderen t/m 13 jaar, 13 uur. Park Groot Leerust - Warmondse touwtrekwedstrijd, 19 uur. De Baan - Kermis, hele dag. VRIJDAG 12 JULI Pleintje bij de pomp - Kunstmarkt, he- Park Groot Leerust - Spelletjesoch tend voor kinderen 5 tot en met 12 jaar. 10 uur. Old Black Horse Saloon Band. Dorpsstraat - Tobbetjesteken voor vanaf 16 jaar, 19 Trefpunt - Optreden Jen Rog, georga niseerd door Ut Sloepie, 21 uur. ZATERDAG 13 JULI Baan/Pleintje - Kermis, resp. kunst markt, hele dag. Koudenhoorn - Inschrijven viswed strijd, 06-6.30 uur, prijsuitreiking 9.30 uur in Park Groot Leerust. Bos van Krantz - Bosloop over 2Vz, 5 en 10 km., 11 uur. Park Groot Leerust - Demonstratie schaapscheren, 13 uur. Beatrixlaan - Nationale ringrijderij met Oudhollandse wagens, 14 uur, prijs uitreiking 17 uur in park Groot Leerust. Trefpunt - Optreden 'Barrelhouse', georganiseerd door Ut Sloepie, 21 uur. Van muzikant tot organisator van jazzfestijn WARMOND - In de jaren '60 was 'Jazz behind the Toll'-orga- nisator Jan Opgenhaeffen een gevierd muzikant. Zijn Me teoor-kwartet had top-tien hits als Mr. Basseman ('babababa- ba') en begeleidde voor tv grootheden als de Alberti's, Ronnie Tober, Ciska Peters en Fred Kaps. Ook gaf het viertal acte de presènee bij 'Muzikaal onthaal' en de beroemde kwis van Theo Eerdmans. Optredens waren er op de Holland-Amerika lijn, in Hilton hotels en bij het Ameri kaanse leger. Ook in de regio liet het "zeer modern-commer ciële" kwartet zich regelmatig zien en speelde "wat het pu bliek wilde". Amerikaans, Spaans, Grieks of Beatles. Het repertoire was onuitputtelijk. Want: iedere week scheidde het kwartet 6 a 7 versies van beken de nummers af. Al bleef jazz de grote hobby van zanger/slagwerker Opgen haeffen, die vlak na de oorlog dan ook in het jazzboptet van Rob Pronk begon. De leden, ex-conservatorium-studenten, waren zo modern in de weer dat "alle jazzfestivals plat gin gen. Maar droog brood viel er niet mee te verdienen". Bij het Meteoor-kwartet, waar de Warmonder na Franse en Zwitserse avonturen terecht kwam, lag dat duidelijk anders. Al heeft men nooit het onderste uit de kan gehaald, aldus de in Den Haag geboren Opgenhaef fen. De band maakte Neder- landstalig-reportoire, "omdat de grammofoonplatenindustrie dat nu eenmaal verwachtte". Slechts één lp met internatio naal reportoire is er van de vier verschenen. De Warmonder zit er niet mee. Evenmin betreurt hij het in 1970, toen het kwartet nog handenvol werk had, restau ranteigenaar te zijn geworden: "Er komt een tijd in je leven dat je iets groters wilt doen. Je kunt niet altijd doorgaan in je hobby als je maatschappelijks iets beters kunt doen". Hij zei dit toen en gelukkig denkt hij het nog steeds. Echt afscheid van de muziek heeft hij overi gens nooit genomen. Bij gasten als Ted Easton en -vooral- Milly Scott doet hij lustig mee. het hele land naar de Kagerplassen komen om in de week van 6 tot en met 11 juli te vechten voor het ere metaal. In totaal worden zo'n 450 inschrijvers voor de wedstrijdse ries in open zeiljachten verwacht. Elke dag zullen wedstrijdseries worden afgewerkt in een groot aantal open zwaardboot- en kiel- bootklassen. Een van die wedstrijden is de Holland-Friesland ontmoeting in de Regenboogklasse. Een wed strijd die voor de 45-ste maal wordt gehouden en kan met recht traditie worden genoemd. Op het program ma staan ook teamwedstrijden tus sen 12-voetsjollenteams uit Noord oost- en Westnederland en jeugd- bootploegen van de Kaag en Reeu- wijk/Rotterdam. Prominenten Nieuw in dit lustrumjaar is de prominentenrace, komende zon dag. Mensen als Duisenberg, Nij- pels, Ruding, Ginjaar-Maas, Garde niers, Van der Reijden, Rietkerk, De Graaf en Ploeg zullen vanaf 12 uur te zien zijn bij een wedstrijd in de Regenboogklasse. Later die middag wordt een vlootschouw gehouden, waarin twintig eskaders van elk vier scha pen, die de aan de Kaagweek deel nemende wedstrijdklassen verte genwoordigen, zich presenteren aan 'admiraal' Van der Reijden, in het dagelijks leven staatssecreta- De vlootschouw wordt aange vuld door een parade van ronde- en platbodemjachten, die een zogehe ten spiegelgevecht zullen opvoe ren. Daarvoor wordt een gedeelte van de Kaag afgesloten voor door gaand vaarverkeer. Het gaat om het Zweiland, de grootste plas in het merengebied van de Kaag, waarin geen doorgaand vaarver keer mogelijk is tussen twee en Liefhebbers zonder boot kunnen de zeilwedstrijden vanaf het water gadeslaan. Zaterdag vaart er de he le dag een rondvaartboot over de plassen. De boot vertrekt vanaf de Gemeentehaven om tien uur, half twaalf, een uur en half drie. Kijken kan ook vanaf het startterrein bij de Kaagsociëteit en natuurlijk door met de boot een ligplaats te kiezen rondom het gebied waarin de manifestaties plaatsvinden. Droog Mensen die het droog willen houden kunnen in Warmond blij ven. Voor het éérst sinds jaren val len 'droge' en 'natte' Kaagweek Het spits wordt afgebeten met de tweede aflevering van 'Jazz behind the Toll". Elders op deze pagina meer over dit jazzfestival, dat losbarst op 5 ju li, drie dagen duurt en in alle War mondse horeca-gelegenheden cen traal staat tot in de kleine uurtjes. Een ouderwetse 'paardentoll' geeft de gasten de mogelijkheid een kroegentocht te maken langs de jazzgrootheden als Ted Easton's Hot Shots, Kwartet Frits Kaatee (met Jeanette Cordée) en het Trio Rob Agerbeek. De organisator en tegelijkertijd jarige watersportvereniging zet zichzelf in het zonnetje bij een ten toonstelling over het 75-jarig be staan. De expositie geeft een beeld van de evolutie in de watersport. Nog een tentoonstelling: "De Kaag en de Warmonders", te houden in de oude gymzaal van 9 tot en met 20 juli. Het programma, elders op deze pagina in z'n totaliteit afgedrukt, vermeldt traditionele punten als een kermis, braderie en een kin derprogramma. LEIDSCH 3. DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54, 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta- NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) ADMINISTRATIE ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 REDACTIE (071) 144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. ABONNEMENTEN per jaar, aan huis bezorgd 250,90 per post (binnenland) 345,20 per half jaar, aan huis bezorgd 131,40 per kwartaal, aan huis bezorgd 65,70 per post (binnenland) 89,30 per maand, aan huis bezorgd 22,10 per maand, per post f 30,- (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), losse nummers 1,00 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Bij automatische betaling geen administra tie- en incassokosten. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1, Leiden (071)144941 REGIOKANTOREN Julianastraat 19, 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720)93961 Vuurbaakplein 112221 JB Katwijk (01718) 12383 Commentaren: W.F.J. Wirtz, Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graafl Kunst, radio, tv: P C. Rosier Geestelijk leven: S J. de Groot Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel, Jo hannesburg, Tokio, Londen, Parijs, Was hington, Rome. Madrid, Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2