Veronica's 'Nieuwslijn' streeft naar kwaliteit 'Hazerswoude, een tweede Volendam' Zesmaal Sterrenslag op AVRO-scherm WOENSDAG 3 JULI 1985 HILVERSUM (GPD) - 'News ha ve to be amusing' is de opdracht j die Veronica-directeur Rob Out zijn kersverse actualiteitenteam heeft gegeven. VARA's Joop Daal- meijer. KRO's George Mustert en de vroegere AVRO-presentator Jaap van Meekren zullen vanaf ok tober bij Veronica het tv-program- ma 'Nieuwslijn' maken, een serieu ze nieuwsshow op de zaterdag avond. Rob Out: "Een echt programma concept is er niet, maar we moeten zorgen dat men veertig minuten lang blijft kijken, ook al is het een nieuwsprogramma. Daarmee gaan we nu een jaar serieus experimen teren, midden op de zaterdag avond. Het ervaren redactieteam wordt ondersteund door een net werk van correspondenten - waar onder veel jonge mensen van Vero nica Nieuwsradio. Jaap van Meek ren zal hun mentor zijn; zelf noemt hij het liever "anchor-man", geloof ik". Bij de Veronica-vestigingen in Londen, New York en Los Angeles worden journalisten voor Nieuws lijn gestationeerd en men beschikt in totaal over twintig buitenlandse en 25 binnenlandse corresponden ten. "Het programma moet zowel kleinschalig als "world-wide" zijn", aldus Out, die beklemtoont dat het kleine nieuws "van om de hoek" niet vergeten zal worden. De toon van het programma moet volgens Out vrij en onafhan kelijk zijn. "Die onafhankelijkheid zoeken wij in de combinatie van omroepen als VARA, KRO enz. - waar de klinkende namen uit ons nieuwe team vandaan komen". Bij Veronica ligt nog een postzak vol sollicitaties naar de vrouwelij ke presentatiefunctie die nog va cant is. Verder zijn de voorberei dingen voor de eerste uitzending op 5 oktober nu in volle gang, ook al heeft minister Brinkman van WVC zich nog altijd niet definitief uitgesproken over het al dan niet toekennen van de A-status. Voorlo pig gaat iedereen in Hilversum er- vanuit dat de VOO A-omroep wordt: niet alleen bij het op poten zetten van een actualiteitenpro gramma - een verplichting voor een A-omroep - maar bijvoorbeeld ook bij de zendtijdindeling op tele- George Mustert (KRO Brand punt) is zeer enthousiast over zijn nieuwe betrekking. "Wij gaan met veel vertrouwen en vastberaden heid aan de slag. Laten we het schamele verleden dat Veronica met actualiteitenprogramma's heeft maar even vergeten - dit wordt een echt kwaliteitsprogram ma. Niet meteen bij de eerste aan zet natuurlijk, maar we zijn er alle maal van overtuigd dat dit op den De vrijwilligers van Stekpop voor hun promotiebu Stekpop, festival van vrijwilligers HAZERSWOUDE - "Hazerswou de is gewoon een tweede Volen dam". Aldus verklaren Henk Voge laar en Clemens Timmermans van de Hazerswoudse jeugdsoos 't Stekkie hun succes. Voor de ne gende keer zijn zij en Ton van Veen ("Die is er nu niet bij want hij ligt nog op één oor") en alle andere Stekkers erin geslaagd hun Stek- popfestival van de grond te tillen. Een hele prestatie, want daar waar pakweg het ongeveer tien keer zo grote Leiden het moet stellen met slechts het Van der Werfparkpop- festival en in Alphen nog wordt ge studeerd op de spelling van 'p-o-p- m-u-z-i-e-k', slagen de Stekkers er in groepen als De Dyk, Reality, So cial Security en de Gigantjes de ge meentegrenzen over en de plaatse lijke sporthal in te trekken. Zater dag is het zover. Gerekend wordt op zo'n 1500 bezoekers. In de sport hal kunnen 2.000 festivalgangers worden geborgen. Stekpop is van puur eigen make lij. De Hazerswoudse jongeren die bij het nu bijna vergane gebouwtje van 't Stekkie kind aan huis zijn, doen alles en vrijwillig zelf: affi ches maken, promoten, podium opbouwen en afbreken, broodjes smeren, pilsjes tappen enzovoorts. "Dat is in Hazerswoude altijd al zo geweest, op allerlei gebied. Er zijn altijd overal genoeg vrijwilligers voor te krijgen. Er is eigenlijk maar één probleem en dat is dat de men sen er hun bed voor moeten uit ko men". aldus Timmermans. Ook Vogelaar is maar wat blij met al die hulpvaardigheid. Toch ziet hij het gevaar ervan maar al te goed in: "De gemeente doet er Tijdens het Stekpopfestival, zaterdag 6 juli vanaf 13.30 uur in de Hazerswoudse sporthal, treden op: Pseudo Sasa uit Hazerswoude, opgericht in 1982. Rhythm and blues. Funky Stuff, met onder Cindy Dulfer, evenals haar vader Hans bekendheid genietend door muzikaal kunnen op de sax. De Dijk, pas nog te zien op Parkpop. Heeft hits als 'Bloedend hart', 'Slow motion' en 'Binnen zonder kloppen' op de naam staan. Social Security, onlangs verscheen de derde elpee, 'Homesick home'. De meest recente hit is 'Here I am'. De Gigantjes, opgericht door Rob Kruisman nadat Carlsberg - nog te zien op Stekpop 1979 - was uiteengevallen. De rock and roller 'Yaki Taki Oowah' slaat in een als een bom. Kleding en muziek dateren uit de jaren vijftig. Schmutz, Belgische zesmansformatie die dan weer aan The Cure dan weer aan Level 42 doet denken. De groep past namelijk haar muziek aan de teksten aan. Schmutz is net terug van een toernee met de grootste trots van België, TC Matic. Reality, de Hoofdattractie. Engelse reggaeband, ontdekt door de voormalige producer van UB40. Heeft al vier elpees gemaakt. Doet het vooral op festivals prima. door Wim Koevoet geen klap aan en zal er zo ook nooit wat aan doen. Terwijl wij wel Ha zerswoude flink in de schijnwer pers zetten. Dat moeten ze toch op pikken. We krijgen geen subsidie, geen daadwerkelijke medewer king". Een meisje, met nog zo'n twintig Stekkers op weg naar Al phen in de met affiches behangen promotiebus merkt op, terwijl ze langs het Hazerswoudse gemeente huis rijdt: "Ze zijn nog te belazerd om een affiche voor het raam te hangen". Voor Stekpop wordt gewerkt met een budget van zo'n 30.000 gul den. "Springen we uit de kosten, dan is het al okay". De opbreng sten komen voort uit de kaarten- verkoop. Voorts doen plaatselijke sponsors een duit in het zakje. Via 't Stekkie is een aparte Stekpop- stichting in het leven geroepen. Het had niet veel gescheeld of Herman Brood ("Die kon alleen za terdagochtend") en Gruppo Spor- tivo waren zaterdag van de partij geweest. "Gruppo Sportivo stond zelfs al op de werktekening van de affiches", zegt Timmermans om aan te geven dat het maar net ach ter het net was. Er waren er nog wel wat pro bleempjes. Met de plaatselijke vol leybalvereniging bij voorbeeld die op de dag dat Stekpop moest los barsten, de sporthal nodig had. Het is mede hierdoor dat Gruppo Spor tivo moest worden afgezegd. Want niet de volleybalclub maar Stek pop week uit. De verbazing van de verslaggever is groter dan die van de Stekkers. Een jaarlijks festival dat ruim duizend bezoekers trekt moet wijken voor een volleybal wedstrijd? "Natuurlijk, je kunt toch niet tegen de grootste sport club van Hazerswoude zeggen dat ze maar een andere keer moeten spelen". Toch biedt het uitstel wat voor deeltjes. Stekpop zit dit jaar im mers niet ingekneld tussen Pink pop en Parkpop. Anderzijds moet nu tegen Torhout en Werchter wor den opgebokst. "We hebben ze in België nog gevraagd of ze de boel wilden verzetten, maar ze wilden niet", zegt Aad. Over het programma zijn de drie 'tevreden'. Met de Belgische for matie Schmutz zitten ze wel een beetje in hun maag. Niet dat ze Schmutz geen goede band vinden, integendeel. "Op de avond zelf zal blijken dat het een uitstekende groep is. Maar omdat de meesten niet eens weten hoe ze Schmutz moeten uitspreken, is te verwach ten dat er weinig wervende uitwer king van uit zal gaan. Je moet nu eenmaal grote namen hebben. Wat dat betreft is het erg jammer dat Gruppo en Brood er niet bij zullen zijn", treurt Vogelaar een beetje. Gevraagd naar wat nu als 'trek kers' moeten gelden, antwoordt Timmermans: "Die grote borsten van die meid van de Gigantjes, na tuurlijk". I 1) 19 - Paul Hardcastle 2(2) Dancing in the dark - Bruce Springsteen 3 3) A view to a kill - Duran Duran 4 7) I'm on fire - Bruce Springsteen 6(8) Clouds across the moon - Rah Band 7(6) You can win if you want - Modern Talking 8(5) Don't you - Simple Minds 9 (11) So in love - Orchestral Manoeuvres in the Dark 10 (10) Wasmasjien - Trafassi 11 (19) Duel eye to eye - Propa ganda 12 9) In my house - Mary Jane Girls 13 (16) The lady don't mind - Talking Heads Spend Notes 15 (12) Kronenburg Park - Frank Boeijen Groep 16 (26) Waarom fluister ik je naam nog - Benny Ney- 17 (22) Crazy for you - Madonna 18 (29) Born in the USA - Bruce Springsteen 19 (13) Feel so real Steve Arrin- ton 20 (30) Josephine - Chris Rea 27 (15) 28 (25) Axel F - Harold Falter- meyer Frankie - Sister Sledge That ole devil called love - Alison Moyet Endless road - Time Ban dits Danger - The Star Sisters Letter from my heart - Steve Allen We are the world - USA for Afrika Around my dream - Sil ver Pozolli Kom der bi-j - Normaal Santa Lucia by night - George Baker Selection 31 (18) 32 (33) 33 34 (39) 35 (38) 36 (36) Let it swing - Bobby Socks Love don't live here any more - Jimmy Nail The word girl - Scritti Politti She's so in love - The Cats, Suddenly - Billy Ocean Toen ik eindelijk alles had - Jan Boezeroen Cannonball - Super tramp Kayleight - Marillion If you love somebody set them free - Sting Desert moon Dennis de Young Gekoppeld aan Telelot KAATSHEUVEL (GPD) - De lief hebbers van het jaarlijks terugke rend televisiespektakel 'Sterren slag' kunnen deze zomer uitgebrei der dan ooit tevoren aan hun trek ken komen. Vanaf volgende week maandag tracteert de AVRO de kij kers zes maal anderhalf uur op de sportieve kapriolen van artiesten, omroepmedewerkers, topsporters en politici. De uitzendingen zijn gekoppeld aan een nationale loterij die onder de naam 'Telelot' geld in het laatje moet brengen voor het jubileumfonds van het Rijksmu seum, het internationaal fonds sport gehandicapten, de Neder landse lever darm-stichting, het jeugd Rode Kruis en het nationaal jeugdfonds. De AVRO treedt daarmee in de voetsporen van eerder uitgevoerde televisieacties zoals KRO's 'Een- twee-drie-show' en de Sterren- show van de VARA. De zes shows, die steeds op maandagavond tus sen half negen en tien uur op het scherm verschijnen worden steeds op de zondag daaraan voorafgaand opgenomen in het pretpark De Ef- teling in het Brabantse Kaatsheu vel. Daartoe is een naar Ameri kaans voorbeeld opgezet open luchtstadion opgetrokken. De ui terst professioneel ogende accom modatie, compleet met zwembad en een door NOS-topkracht Ro land de Groot ontworpen decor, biedt plaats aan 5000 toeschou wers. Gedurende de 42 dagen dat de AVRO er aan het werk is zal De Ef- teling de sluitingstijd van het pret- perk verlengen tot negen uur 's avonds. Ook op zaterdag is het pu bliek tijdens de generale repetities welkom in het stadion. Tussen de bedrijven door zal theater- en tele visieproducent Joop van den Ende een grootscheeps opgezet amuse mentsprogramma verzorgen in het zelfde stadion. Janna Meppelink, die de televisieproduktie van 'Ster renslag' in handen heeft, vertelde dinsdag tijdens de presentatie in Kaatsheuvel dat in de zes shows de bestaande succesformule is uitge bouwd. In tegenstelling tot voorgaande edities zullen de deelnemers ge mengd in het strijdperk treden. Er zijn vijftien teams samengesteld. Elke ploeg telt twee topsporters, twee omroepmedewerkers, twee bekende mensen uit de amuse mentswereld, een politicus, een zo geheten 'in het algemeen bekende Nederlander' en een coach. Zy ver tegenwoordigen de provincie waar zij geboren of getogen zijn. Per weekeinde gaan drie teams elkaar te lijf, het zesde en laatste weekein de volgt de finale met de drie hoogst geklasseerde ploegen. De onderdelen waarin het gezel schap elkaar gaat bekampen zijn: estafette zwemmen, cross country, roeifietsen, stormbaan en touw trekken. Aan de hand van een ro de-draad-spel worden de met de 'Telelot'-loten corresponderende cijfercombinaties bepaald. De lo ten kosten een rijksdaalder per stuk en zijn geldig voor een uitzen ding. De door Henny Budie te re gisseren shows zullen worden ge presenteerd door André van Duin, Jos Kuyer en Sandra Reemer. Johnny G. in LVC In het Leids Vrijetijdscentrum speelt vrijdag de Engelse roek- troubadour Johnny G. Jarenlang heeft Johnny Gotting als eenper soonsband langs de clubs gereisd, vorig jaar had hij met zijn menge ling van blues, folk, ska en rock roll veel succes in het LVC. Sinds kort vormt hij samen met John Spencer de band Spencer Got ting. De zaal gaat open om 22.00 uur. Spencer Gotting beginnen een uur later. Het LVC blijft dit jaar in de zo mermaanden om de twee weken een concert verzorgen. Op 19 juli komt Scraping Foetus of the Wheel, veertien dagen is de beurt aan de Three Johns. Koelewijn: te druk voor KRO HILVERSUM (GPD) - Peter Koe lewijn stopt met zijn uitzendingen voor KRO-Hilversum III. Koele wijn is sinds oktober 1983 bij de KRO in dienst als discjockey. Van af oktober vorig jaar presenteert hij 'Ditjes en datjes' op zondag avond van zes tot zeven uur. Op 1 september presenteert Pe ter Koelewijn dit programma voor het laatst. Zijn drukke werkzaam heden als zanger, producer en ma nager staan het volgens hem niet langer toe dat hij programma's voor de KRO blijft maken. De KRO zegt het vertrek van Koele wijn te betreuren. Morgen muziekdag bij Veronica HILVERSUM (GPD) - Morgen is het muziekdag bij Veronica. Alle ge wone programma's komen te vervallen en van 16.00 uur tot laat op de avond staat op Nederland 1 alles in het teken van de muziek. 's Middags komt de muziekdag vooral neer op veel videoclips en lijkt Veronica als twee druppels water op het Britse satellietkanaal Music Box met zowel clips van diverse artiesten als een special van Duran Duran (18.00 uur), 's Avonds gaat het er iets levensechter aan toe als onder de titel 'The best of Veronica Live' hoogtepunten uit concertopnamen wor den getoond, met onder meer beelden van Tina Turner, The Police, 10CC en Spandau Ballet (22.00 uur). Maar daarvóór is eerst de speelfilm Grease aan de beurt (20.28 uur), de bekende dansfilm met John Travolta en Olivia Newton-John. Het hoogte punt van de avond is echter voor het laatst bewaard: een door Leo van der Goot samengestelde documentaire over Jim Morrison, de legendarische zanger van The Doors (23.15 uur). Abonnee-tv bij miljoen huishoudens AMSTERDAM (ANP) - Filmnet/ATN - de enige aanbieder van abon nee-tv in ons land - verwacht tegen eind augustus operationeel te zijn in een markt van ongeveer 850.000 huishoudens met kabeltelevisie. Tegen oktober denkt het bedrijf met zoveel steden een contract te hebben afge sloten dat de markt potentieel boven de één miljoen stijgt. Het reële aantal abonnees van Filmnet-ATN op dit moment is niet bekend. Filmnet/ATN-programma's kunnen op dit moment (tegen betaling) worden ontvangen in Den Haag, Rotterdam, Wassenaar, Berkel en Ro denrijs en Voorburg. Amsterdam wordt waarschijnlijk in de derde week van juli aan deze lijst toegevoegd, zo verwacht Filmnet/ATN. Met de hoofdstad is al overeenstemming bereikt. Dat is ook het geval met Leeu warden en Zaanstad. Met 40 andere steden wordt nog druk overleg ge pleegd, aldus Filmnet/ATN. Joop Daalmeijer duur het beste actualiteitenpro gramma zal zijn". Zowel Mustert als Daalmeijer zijn zeer in hun sas met zowel de financiële als de journalistieke ruimte die hem bij Veronica be loofd is. Mustert: "Omroepen als de VARA en de KRO zijn zeer ge wetensvol, maar dat brengt vaak ook beperkingen met zich mee. Veronica heeft niet die last van een bepaalde maatschappelijke op dracht. Daar kan gewoon méér". Over de vorm van het program ma moet nog gepraat worden, maar bij de bestudering daarvan zal in elk geval lering worden ge trokken uit het type nieuwsshows als het Amerikaanse "Sixty Minu tes", maar er zijn ook redactieleden die gecharmeerd zijn van de wijze waarop in Duitsland actualiteiten op de buis worden gebracht. De eerste grote-thema-aflevering van Nieuwslijn zal op 26 november worden uitgezonden onderwerp is de actiegroep Greenpeace. Geïnspireerd concert Jubilate Zomerconcert van het Katwijk* Chr. Mannenkoor 'Jubilate' o.l.v. Sander van Marion, medewerken den: het Nederlands Symphonie Orkest, Elzbieta Szmytka-sopraan, Hans Scheyen-bas, Loek van der Leeden-piano, Addie de Jong-cla- vecimbel, Annemarie Vijverberg- fluit. Op 2 juli in sporthal 'Clevn Duin' te Katwijk. KATWIJK - Een wereld van verschil lag gisteravond tussen het religieuze en het profane gedeelte van het zomerconcert door het mannenkoor 'Jubila te'. Aan het krachtig, vrolijk en geïnspireerd zingen na de pau ze zou je bijna denken dat de Katwijker diep in zijn hart het profane meer ambieert, zoals de muzikale wind waaide, wis selden ook hun jasjes. Het wat gezwollen pathos, dat zich vooral manifesteerde in de geestelijke liederen van vader landse bodem, verdween feite lijk al tijdens de koralen van J.S. Bach, de componist die vrijwel meteen méér diepgang aan de mannenstemmen gaf: geen plaats meer voor valse romantiek en sentiment. Niet alleen stuwt Sander van Marion zijn koor in muzikaal meer verantwoorde richting, ook de begeleiding brengt hy steeds meer in overeenstem ming met de tijd waarin com ponisten zelf hun werken uit voerden. Voor 't eerst introdu ceerde Van Marion voor zijn koor het clavecimbel by de ba rokmuziek. Het instrument werd uitstekend bespeeld door de bekende organist Addie de Jong. Van my mag hij vaker de orgelbank verwisselen voor de clavecimbel-tabouret. Een zeer verdienstelijk spelende fluitis te Annemarie Vijverberg was daarbij te horen in het door Berdien Stenberg overbekend geworden derde deel van een- suite van Bach. Het 'Halleluja!' uit Messiah van Handel hield al een mooie belofte in voor het nog lange programma na de pauze, zeer direct en alert door de mannen gezongen. De Poolse sopraan Elzbieta Szmytka zorgde na de pauze voor enkele grandioze ogen blikken in de toch al uitgelaten sfeer onder bassen en tenoren. Met een stralende stem en met veel gevoel voor drama en ti ming zong zy 'Vilja, das Wald- magdelein' uit 'Die lustige Wit- we' van Léhar en 'I could have danced all night' uit 'My fair la dy' vertolkt in haar moedertaal. Niet voor niets viel haar een da verende ovatie ten deel. Met songs uit verschillende musi cals, met medewerking van de bas Hans Scheyen die een zeer donker stemgeluid bezit èn on ze Poolse sopraan, besloot San- der van Marion dit concert, dat door de slechte akoestiek van het gebouw jammer genoeg niet zonder versterkers kon. Het publiek zong daarna staan de "Neerland, o mijn Neerland, jij hebt je hersteld"; dit was mij iets te chauvinistisch. LIDY VAN DER SPEK BUMA/STEMRA - De ontvang sten aan muziek-auteursrechten zullen in 1985 naar verwachting 15 procent stijgen. Dat heeft vooral te maken met de kabeldoorgifte van omroepprogramma's. De directie van de auteursrechten-organisaties Buma en Stemra schrijft dit in het jaarverslag 4984.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 21