Hinault wint prestigeslag Trui alweer terug bij Oranje-ploeg Liftend achter de renners aan Theo Appeldoorn blijft aan de leiding Hage sprint naar etappezege Feyenoord geplaatst Phil Anderson moet inleveren Total-loss DINSDAG 2 JULI 1985 SPORT PAGINA 9 „straftijd" wordt wel in de individuele rangschikking aangebracht) is: 1. Ploeg Köchli (Hinault, Andersen, Ar- straftijd 0.30; 4. Ploeg Berland 1.31.21, straftijd 0.40; 5. Ploeg Boifava 1.31.31,342, straftijd 0.50; 6. Ploeg Guimard 1.31.31,658, straftijd 1 minuut; 7. Ploeg Geminiani 1.31.33, straftijd 1.10; 8. Ploeg De Kimpe 1.32.19, straftijd 1.20; 9. Ploeg Godcfroot 1.32.33, straftijd 1.30; 10. Ploeg De Gribaldy 1.33.01,110, straftijd 1.40; 11. Ploeg Swerts 1.33.01,360, straftijd 1.50; 12. Ploeg Ocana 1.33.42, straftijd 2.00; 13. Ploeg Echavarri 1.33.49, straftijd 2.10; 14. Ploeg Wouters 1.34.47, straftijd 2.20; 15. Ploeg Minguez 1.35.29, straftijd 2.30; 16. Ploeg Revcrberi 1.36.01, straftijd 2.40; 17. Ploeg Meza 1.36.33, straftijd 2.50; 18. Ploeg Perurena 1.37.28, straftijd 2.55. Algemeen klassement 1. Vanderaerden (Bel, Post) 14 uur.40 minu ten en 37 seconden; 2. Hinault (Fra, Kochli) op 32 seconden; 3. Bauer (Can, Köchli) op 0.43: 4. Lemond (VSt. Köchli) op 0.53; 5. Andersen (Den, Köchli) op 0.57; 6. Vallet (Fra, Köchli) op 0.59; 7. Rüttimann (Zwi, Köchli) op 1 minuut en 6 seconden; 8. Vig- neron (Fra, Köchli) op 1.07; 9. Gomez (Fra, Köchli) op 1.08; 10. Anderson (Aus, Post) op 1.21; 11. Zoetemelk (Ned, Raas) op 1.23; 12. Arnaud (Fra, Köchli) op 1.30; 13. Pee- ters (Bel, Raas) op 1.34; 14. Peiper (Aus, Borland) op 1.36; 15. Matthijs (Bel, De Kim pe) op 1.3716. Pascal Simon (Fra, Berland) op 1.41; 17. Veldscholten (Ned, Post) op 1.42; 18. Millar (GBr, Berland) op 1.43; 19. Brun (Fra, Berland) op 1.44; 20. Jourdan (Fra. Köchli) op 1.46; 21. Rooks (Ned, Post) op 1.47; 22. Van der Poel (Ned, Raas) op 1.49; 23. Wijnands (Ned, Raas) op 1.49; 24. Shapiro (VSt, Raas) op 1.50; 25. Winnen (Ned, Post) op 1.52; 30. Nijdam (Ned, Raas) op 2.01; 38. Kelly (Ier, De Gribaldy) op 2.12; Sollcveld (Ned, Raas) op 3.59; 118. Van Im- pe (Bel, Revcrberi) op 4.06; 124. Nulens (Bel, Post) op 4.17; 126. De Rooy (Ned, Post) op 4.19; 128. Lubberding (Ned, Post) op 4.23; 132. Pieters (Ned, Minguez) op 4.32; 137. Lammerts (Ned, Post) op 4.43; 142. Manders (Ned, Raas) op 4.49; 148. De Keulenaer (Bel, Post) op 4.59; 151. Herrera (Col. Meza) op 5.00; 152. Adri van Houwe- lingen (Ned, Swerts) op 5.01; 169. Ducrot (Ned, Raas) op 8.57; 178. en laatste Del Ra- mo (Ita, Perurena) op 19.53. Het ploegenklassement van de derde etap pe is: 1. Ploeg Köchli 4 uur 30 minuten en 27 se- 3.36; 5. Ploeg Boifava op 4.( Algemeen ploegenklassement 1. Ploeg Köchli 44 uur 4 minuten en 12 se conden; 2. Ploeg Post op 3 minuten en 27 seconden; 3. Ploeg Berland op 4.15; 4. Ploeg Raas op 4.25; 5. Ploeg Guimard op 4.47. Vrouwen De uitslag van de tweede etappe is: 1. Helcen Hage (Ned) 73,8 kilometer in 1 uur 50 minuten en 21 seconden (met tijd- vergocding 1.50.06), gemiddelde snelheid 40,126 km/uur; 2. Laure Lisnard (Fra) 1.50.36 (1.50.26); 3. Thea van Rijnsoever (Ncd) op 1.50.50 (1.50.45); 4. Janelle Parks (VSt); 5. Petra Stegherr (BrD); 6. Imclda Chiappa (Ita); 7. Ingrid Mekers (Bel); 8. Va lerie Simonnet (Fra); 9. Nadine Fiers (Bel); 10. Josiane Vanhysse (Bel) allen in dezelfde tijd als Van Rijnsocver; 33. Monique de Bruin (Ncd) op 0.29; 50. Petra de Bruin (Ned) op 0.40; 53. Petra Groen (Ned); 61. Hennie Top (Ned) zelfde tijd als Petra de Bruin. Het algemeen klassement is. 1. Heieen Hage 4 uur 33 minuten en 8 se conden; 2. Laure Lisnard op 13 seconden; Kelly-Ann Way (Can) 0.38; 7. Mandy Jones (GBr) 0.40; 8. Monique de Bruin 0.4 i9. Ma ria Canins (Ita) zelfde tijd; 10. Marie Höljer (Zwe) 0.42; 27. Petra de Bruin 0.48; 53. Pe tra Groen 1 minuut. In het puntenklassement leidt Simonnet (36 punten) voor Longo (28), Top (23) en Hage (22). Het ploegenklassement'van de etappe is: 1. Nederland (Hage, Van Rijnsoever en Mo nique de Bruin) 5 uur 31 minuten en 47 se conden; 2. Frankrijk B op 21 seconden; 3. België op 0.43. Het algemeen ploegenklassement is: 1. Nederland 13.40,31; 2. Frankrijk B op 0.34; 3. Frankrijk A op 0.58. FOUGERES (GPD) - Het pessimisme dat de Nederlandse ploeg in de aanloop naar de dames-Tour begeleide blijkt voorlopig misplaatst te zijn. Na de proloogzege van Hennie Top won gisteren Heieen Hage de derde etappe, waardoor de Arnhemse in het geel kwam. "Het is wel lastiger dan vorig jaar", liet de 26-jarige Hage weten, "omdat er atten ter gereden wordt. Maar je ziet, ook dan lukt het toch". De Nederlandse dames kusten el kaar uitbundig na de aankomst in Fougères. De zege was er duidelijk een van de hele ploeg. De dikste pakkerd was trouwens voor natio naal kampioene Thea van Rijnsoe ver die als een stoomlocomotief een ontsnapping met Heieen Hage en de Francaise Lisnard had ge trokken. Op de laatste klimmetjes, waar Heieen Hage haar slag sloeg, moest Van Rijnsoever de tol beta len voor die inspanning. "Boven dien", zei ze, „ben ik doodmoe naar de Tour gegaan. Al die huldigingen na het kampioenschap hebben nog al wat van mijn nachtrust gekost". ZURICH (ANP) - Feyenoord kan zich als enige Nederlandse club rekenen tot de geplaatsen voor de loting van de Europese voetbaltoernooien. In de strijd om de UEFA-beker hebben de Rotterdammers gezelschap van onder meer 1. FC Köln, Ham burger SV en Real Madrid. In totaal zijn voor dit toernooi elf clubs geplaatst. De Europese voetbalunie (UEFA) verricht donderdag in Genève de loting. In de competitie voor de landskampioenen behoren ti telverdediger Juventus, Ander- lecht en Bayern München tot de negen geplaatsten. Bij de strijd der bekerwinnaars be draagt dat aantal vier, waaron der Rapid Wien, in mei te Rot terdam verliezend finalist te gen E verton. De geplaatste clubs voor de Europese toernooien zijn: Landskampioenen: Bayern München (BRD), Austria Wien (Oos), Anderlecht (Bel), Aber deen (Sch), Barcelona (Spa), Bordeaux (Fra), Juventus (Ita), Porto (Por) en IFK Göteborg (Zwe). Bekerwinnaars: Rapid Wien (Oos), Benfica (Por), Universi- tatea Craiova (Roe) en Widzew Lodz (Pol). UEFA-beker: Feyenoord (Ned), 1. FC Köln en Hambur ger SV (BRD), Real Madrid (Spa), Dundee United (Sch), Panathinaikos (Gri), Videoton (Hon), Internazionale (Ita), Di- namo Boekarest (Roe), Bohe mians (Tsj) en Hajduk Split (Joe). 5e Etappe 3 juli 224km FOUGERES (GPD) De tijd dat Peter Post de kracht en homogeniteit van zijn formatie als lokkertje voor vedetten kon gebruiken is voorbij. Zijn eskadron heerst niet meer in ploegentijdritten, zoals in het verleden wel het geval was. Dat bleek ook gisteren weer tussen Vitré en Fougè res, waar Bernard Hinault met zijn equipe een morele klap uitdeelde die als een linkse directe aankwam. Het tijdver lies dat de Panasonic-ploeg boekte mag dan allesbehalve een knock out betekenen, psychologisch kwam het wel degelijk aan. Vooral ook omdat Post - door pech - zelfs zijn aartsrivaal Jan Raas moest laten voor gaan. De balans na 73 kilometer tijdrij den op het glooiende parkoers dat Eric Vanderaerden, de bonifi catie-keizer van de ronde, nog in de gele trui bleef en met de vlakke rit ten in het vooruitzicht niet onmid dellijk hoeft te vrezen dat publici tair aantrekkelijke lapje stof kwijt te raken. Maar dat is slechts een achtergrond gevecht. De echte strijd woedt tussen de vedetten en daarin leverde Phil Anderson toch weer wat tijd in. Goochelaar Dat de schade beperkt bleef dankt men aan Felix Levitan, die met de reglementen speelt als een goochelaar met een boek kaarten. Dichte wielen waren verboden om de grote teams niet te veel te be voordelen. Revolutionaire fietsen mochten wel, zodat de ploeg van Guimard weer niet te veel bena deeld werd. Er werden geen bonifi caties gegeven, maar straftijden. Een boete dus eigenlijk, omdat je niet zo snel kunt als nummer één. Met een beetje mazzel echter kon die worden beperkt, als de werkerlijke achterstand (overtre ding?) niet in verhouding stond tot de werkelijke straftijd. Ingewik kelde constructies, die de invloed van de ploegentijdrit op het indivi dueel klassement moeten beper ken. "Het is trouwens te gek dat het nog steeds meetelt. Dat moest worden afgeschaft", zei 'winnaar' Hinault. Het fenomeen ploegentijdrit staat al ter discussie sinds de intro ductie van zo'n etappe in de Tour van 1978. Vooral toen Peter Post er grote winst mee boekte greep de Franse koersdirectie, onder zware druk gezet door de verliezers, in. Wat er over is gebleven is een wan gedrocht, dat met kunst- en vlieg werk een plaatsje houdt in het rou teschema. Net als de proloog in eerste in stantie een prestigeslag, waarmee de tegenstand geintimideerd kan worden. Dat de equipe van Hinault won was voorspelbaar. Niet alleen de Breton zelf en zijn Amerikaanse ploeggenoot Greg Lemond zijn ij- zersterk, ook de Canadees Steve Bauer, de Deen Kim Andersen en Marc Gomez behoren tot de tem- pobeulen. "We hebben gewonnen omdat wij de mogelijkheden van elke individuele renner kennen. Daar is ons rijden op afgestemd ge weest", aldus Hinault. Een volle minuut was zijn ploeg sneller dan die van Raas, die op zijn beurt de renners van Post met drie tikken voor bleef. Een situatie die vorig jaar, toen de Renault- ploeg van Laurent Fignon won, net omgekeerd was. Materiaalpech was er de oorzaak In vier dagen heeft de ploeg van Paul Köchli met favoriet Bernard Hinault de grootste greep uit de prijzenpot gedaan. De ploeg Post is tweede, de ploeg Raas vijfde. Het geldklassement, bijgewerkt tot en met de ploegentijdrit, is: 1.005; 14. Echevarri 470; 15. Revcrberi 465; 16. Swerts 365; 17. Minguez 355; 18. Meza 315. van. Na vijf kilometer al siste de lucl}t uit de achterband van Theo de Rooy. Ploegmaats wachtten hem op, want de weg was nog lang en De Rooy té waardevol om ach ter te laten. "Ik was razendsnel te rug op de fiets en we kwamen snel weer terug omdat het een stukje bergaf ging. Al met al heeft het misschien maar twintig seconden gekost. Alleen breekt het wel even het ritme in de ploeg en de volgor de is verstoord", vertelde de onfor tuinlijke renner uit Spaubeek. In elk geval had men ook zonder -die lekke band Hinault en zijn kamera den niet kunnen bedreigen. Wel zou de Kwantum-equipe ruim zijn gepasseerd, wat in het algemeen individueel klassement tien secon den in tijd zou hebben gescheeld. Marginale verschillen, waar nie mand zwaar aan tilde. Ook niet aan het feit dat de Post-trein in de laat ste twaalf kilometer nog al wat wa gons moest ontkoppelen. Ludo de Keulenaer haakte als eerste af, Guy Nulens en Theo de Rooy konden het ook niet bolwerken, later ge volgd door Henk Lubberding en Johan Lammerts. Er bleef dus Met Adri van der Poel en Joop Zoetemelk voorop raast de ploeg t in de ploegentijdrit. Alleen Hinault kwam later nog voorbij. slechts een quintet over, terwijl Hi nault nog in het gezelschap was van al zijn helpers. Het is een teken aan de wand en het zegt iets over de krachtsver houdingen. "Door die pech in het begin moet je je op het laatst gaan foceren", vertelde De Rooy. "In het begin is er goed rondgereden, maar toen het tempo werd opgevoerd vielen er slachtoffers". Daar was Phil Anderson.niet bij, hoewel hij nog altijd last heeft van zijn knie. "Ik heb gewoon het tempo gevolgd en naar mijn idee gaat het beter. Ik word twee uur per dag behandeld met ultrageluid en laserstralen. Het is afwachten hoe het straks in de bergen zal zijn". In de andere Nederlandse ploeg heeft men die zorgen niet. Zonder enige illusie op een klassement ("We denken er niet aan", zei Jan Raas) begonnen zij ongecompli ceerd aan de moordende rit. Mét twee ex-wereldkampioenen ploe gentijdrit: Gerrit Solleveld en Maarten Ducrot. "Solleveld heeft een pluim. "Alleen", merkte de Zeeuwse ploegleider op, "waren er enkele jongens bij die bang waren dat ze later gelost zouden worden en zich daarom inhielden. Nee, na men wil ik niet noemen. Dat bete kent een verschil van tien tot twin tig seconden en kan beslissend zijn ongelooflijk hard gereden. Vooral voor de overwinning. En dan is het het begin dacht ik: als ik een ge weer had schoot ik 'm van zijn fiets", zei Ducrot. "Ik ben altijd bang voor een ploegentijdrit. Indi vidueel bepaal je zelf hoeveel pijn je lijdt, nu doen anderen het voor je. Vooral breekt je op". Raas was royaal met complimen ten voor zijn renners en zelfs de Raas. Amerikaan Douglas Shapiro kreeg beste geen schande om er op het eind af gereden te worden net als Solle veld vandaag". Toch wilde hij niet te veel kritiek laten horen, want ie- deren was goed. Ook Zoetemelk, de zwijgzame spijtoptant die een onregelmatige elke dag opnieuw een vrijkaartje krijgt om zonder enige verplich ting mee te rijden. "Joop", stelde altijd even goed als de de ploeg". Een voorstudie van de aankomst had geleerd dat de eindsprint licht jes bergop ging. Typisch iets voor Hage, die vorig jaar tweede werd in het eindklassement van de Tour Féminin. "Ik heb dus alles voor Heieen gedaan", zei Thea van Rijnsoever. Arbeid die beloond werd en terwijl de Utrechtse minu tenlang uitgeput tegen een drang hek hing, zei ze: "We hebben ge wonnen. Dan voel je de vermoeid heid niet". De nationale ploeg was vertrok ken met de opdracht om met ont snappingen te trachten de trui, die de dag na de proloog verspeeld was, terug te veroveren. Petra Groen waagde een sprong en Hen nie Top volgde haar voorbeeld. Zij werden echter teruggepakt. Vijf tien kilometer voor het einde zette Thea van Rijnsoever de aanval in. Heieen Hage: "Die Francaise ging er achteraan en ik bleef keurig in het wiel zitten. Voor dat ik het in de gaten had, waren we weg. Thea deed het zware werk en zei dat ik alles op de sprint moest gokken. In de laatste kilometers heb ik zo wei nig mogelijk werk gedaan". Over tuigend stormde ze op de finish af. De tweede overwinning in drie da gen was binnen. Scholier drukt kosten FOUGERES (GPD) Felix Lévitan heeft rare kostgangers. Al vanaf de proloog in Plumelec reist de 17-jarige Edward Swier uit 's-Graveland op een zo goedkoop mogelijke ma nier het peloton achterna. De Nederlandse VWO-student doet het op een zeer bijzondere manier. Tot nu toe loopt zijn reisschema perfect. Hij miste nog geen enkele start of aan komst. Het mag allemaal niet te veel kos ten. Daarom kwam Edward Swier een paar maanden geleden op het idee om zich in te schrijven bij de liftcentrale in Den Haag. Zijn hoop was gevestigd op het vakantietoe- risme, maar er kwam niemand op dagen die een plaatsje voor hem had. Over die teleurstelling kwam hij snel heen. Uit nood kocht hij een treinkaartje naar Parijs en reisde vervolgens door naar Vannes. De eerste 150 van de in totaal 600 gul den die hij op zak heeftwaren uit- gegeven. Maar die flinke aanslag op de begroting verdiende hij snel weer terug. Zoals hij zich had voorgenomen, slaagde hij er de volgende dagen steeds in om liftend van etappe plaats naar etappeplaats te trek ken. Onderweg van Vannes naar Lorient betrapte hij zaterdag een Nederlander die een verkeersbord dat betrekking had op de Tour de France als souveyiir wilde meene men. Op een handige manier vond Edward Swier snel een compromis. Hij zou zijn mond houden als zijn landgenoot hem als tegenprestatie naar zijn eindbestemming in Plu melec zou brengen. Liftend trok hij een dag later van Lorient naar Vitré. Vijf uur deed hij er over en hij crosste met zes gastvrije chauffeurs door Bretag- ne. Voor vandaag is er voqr de zui nige student al een plaatsje gere serveerd in een van de auto's van de NOS-radio. Rugzak Zijn bagage bestaat alleen uit een rugzak waarin hij de hoogst noodzakelijke dingen meesleept. Dagelijks zoekt hij een zo goedkoop mogelijk hotelletje uit om in te overnachten. Voor gemiddeld veer tig gulden per dag vindt Edward Sivier een goed bed plus twee goede maaltijden. Je moet wel heel erg bezeten zijn van het wielrennen om op deze ma nier de Tour te volgen. Swier is het liefst alleen, hoewel hij in eerste in stantie in zijn vriendenkring nog een reisgezel probeerde te vinden. "Er waren kandidaten, maar die bleken niet voor honderd procent geïnteresseerd in het wielrennen. Met zulke mensen wil ik niet op stap. Want ik wil alles van dichtbij meemaken". Voor de beleefde student uit 's- Gravedeel geldt dat letterlijk. Hoe wel er bij start en finish voldoende controle is, slaagt Swier er twee keer per dag in om door een cordon van politieagenten op het parkoers te komen. "Ik zorg dat ik anderhalf uur van te voren op het parkoers ben. Dan staan de agenten nog met elkaar te praten en vind ik altijd wel een gaatje om over het hek te komen. Anders krijg ik mijn verza meling handtekeningen van de Van 174 van de 180 renners kreeg Swier reeds een krabbeltje. Zes ont breken er nog, waaronder die van Bernard Hinaultde man waar voor hij zoveel bewondering maar ook angst heeft. "In de Tour doet hij vervelend", vindt Swier. „Als ik met mijn boekje op hem af ga draait hij zich al om. Ik wil zo graag zijn handtekening, maar ik durf niet meer zo goed naar hem toe". Edward Swier heeft nog twee da gen de tijd, want als de Tour de France woensdag vlak bij Roubaix eindigt haakt hij af. Een lift naar Nederland heeft hij inmiddels al geregeld. "Jammer genoeg moet ik donder dag mijn rapport halen op school. Zaterdag ga ik weer met mijn ou ders, die helemaal niet van wiel rennen houden, op vakantie". Hij gaat graag mee, want het reisdoel wordtFrankrijk. „We zitten ergens in de buurt van de Aubisque", zegt Swier die vastbe raden is om zich dan weer in het circus van Felix Lévitan te laten zien. "Misschien krijg ik dan mijn vader zo gek dat hij een keertje met me meegaat". FOUGERES (GPD) - Vlak voor het begin van de ploegentijdrit was er even een behoorlijke con sternatie in het kamp van de Kwantum-ploeg. Op weg naar de start in Vitré raakte mas seur Fons van Heel betrokken bij een auto-ongeluk. Niemand raakte gewond, maar er was wel veel materiële schade. Won der boven wonder bleven de re- servefietsen die op het dak van de auto stonden onbeschadigd. Een vriendelijke Fransman hielp de Nederlandse ploeg uit de nood. In een noodgang zorg de hij er voor dat het reserve materiaal nog op tijd bij de renners kwam. Het was trouwens de tweede keer in successie dat de speciale sleepdienst van de Tour de France in actie moest komen voor de ploeg-Raas. Ook vorig jaar reed de Kwantum-ploeg tijdens de Tour de France een auto in de prak. ALPHEN AAN DEN RIJN - Theo Appeldoorn is gisteravond in Al phen aan den Rijn tijdens de twee de etappe leider gebleven van de profzesdaagse. De coureur, die over een scherpe eindsprint be schikt, miste weliswaar de beslis sende ontsnapping, maar dat,de den ook zijn voornaamste belagers. Met Mario van Vlimmeren als de verdiende etappewinnaar bleek bij het opmaken van de balans dat, zo als verwacht, de tekening in de Zes van Rijn en Gouwe nog op zich laat wachten. Mogelijk dat daar vanavond in Boskoop (aanvang: 19.15 uur) ver andering in komt. Dan zal favoriet Nico Verhoeven, die van de twaalf de naar de derde plaats in het klas sement oprukte, opnieuw in de slag moeten. Hij wachtte gisteren op het juiste moment om zich te manifesteren. Terwijl een drietal renners - de actieve Van Vlimme ren, Groen en Snijders - halverwe ge de koers een mooi gaatje had- ,den geslagen en royaal uit het zicht van het peloton bleven, wist Ver hoeven dat de slag gevallen was. Samen met Van Dongen, Tak, Nieuwdorp, Jacobs en ook nog Elshof besloot de renner uit de overheersende Van Erp-formatie de 'jump' te wagen. De zes hadden Met toen nog 37 (van de 100) kilo meter voor de boeg bleken de ne gen koplopers elkaar, goed te kun nen vinden en in eendrachtige sa menwerking werd een poging on dernomen om het peloton te dub belen. Hoewel met name de in Ita liaanse dienst rijdende Wies van Dongen zeer wilskrachtig te werk ging, lukte dat niet volledig. Theo Appeldoorn onderkende het ge vaar. Hij ontvluchtte de grote groep en kreeg vijf man mee. Al- veilig. Vooral ook omdat Marco van der Hulst, derde in het klassement, door pech was uitgevallen en Ron Groen, zesde, in de slotfase geen rol van bekenis kon spelen. Groen kon zijn acht medestrijders in de laatste kilometers niet volgen en eindigde 'los' als negende. Toch wachtte na afloop de witte trui - voor de beste neo-prof - op hem. Op jacht naar de zege probeerde Verhoeven als eerste weg te sprin- leen dat groepje zou er in slagen uit gen. Zijn avontuur duurde slechts de grijpgrage handen van de kop groep te blijven. Appeldoorn won niet eens zoveel tijd nodig om een uiteindelijk de sprint van de ach- tervolgers en stelde door een tien de plaats zijn oranje leiderstricot kort. De daarop volgende poging van Van Vlimmeren, Nieuwdorp en Elshof was wel succesvol. En tenslotte liet de losgeslagen Van Vlimmeren ook zijn twee compa- nen zijn hielen zien om met ruime voorsprong de etappewinst naar zich toe te trekken. Nieuwdorp (tweede) daarover: "Van Vlimme ren nam op het gladde wegdek risi co's die wij niet durfden te nemen. Daardoor was hij niet te houden". Uitslag tweede etappe: 1. Mario van Vlimmeren, 2. Heddy Nieuw dorp, 3. Ralf Elshof, 4. Nico Ver hoeven, 5. Ad Tak, 6. Ron Snijders, 7. Gert Jacobs, 8. Wies van Don gen, 9. Ron Groen, 10. Theo Appel doorn. Stand aan kop: 1. Theo Appel doorn 69, 2. Ron Groen 59, 3. Nico Verhoeven 56, 4. Ron Snijders 55, 5. Ralf Elshof 47. WIM VAN WANROOY

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 9