A Uno zet Udo poot dwars Appeldoorn verrast tffl LERAAR M/V Wind krijgt geen vat op Kooijman „aö sanctos Ronde van Roelofarendsveen GP der Lage Landen Leiderstrui in de Zes" Titel weer voor Hendrix Bridgeteams timmeren aan de weg DE LEEUW ADMINISTRATIEF MEDEWERK(ST)ER DIRECTIESECRETARIS M/V ALKEMADE MAANDAG 1 JULI 1985 SPORT PAGINA 15 WASSENAAR (ANP) - De 31e Grote Prijs der Lage Lan den op de renbaan Duindigt is, evenals vorig jaar, gewon nen door een zes-jarige Franse draver. Ditmaal was de bruine hengst Neric Berbès aan de beurt, gestuurd door Jean-Luc Bigeon. De Zweedse draver Hallon Brunn met Kjell Dahlström kwam als tweede over de finish. De Fran se favoriet Noble Atout met op de sulky pikeur Jan Kruit hof werd derde op een 18.000 gulden kostende neuslengte. Proloogwinnaar Nico Verhoeven, met in zijn kielzog Bert Wekema, voert de meute aan. De favoriet voor de eindzege in de 'Six' moest in de etappe van Nieuwkoop echter met een bescheiden klassering genoegen nemen. NIEUWKOOP - De achtste editie van de 'Six', de regionale profzesdaagse op de weg, belooft een open wedstrijd te worden. Gereputeerde renners en oud-winnaars als Theo Smit, Gerrie van Gerwen, Jos Lammertink en Hans Langerijs ontbreken dit jaar, zodat gisteren bij de start van de proloog in Nieuwkoop al bekend was dat de zesdaagse straks in Gouda in ieder geval een nieuwe eindwinnaar zal begroeten. Nederlands kampioen Udo Quick had geen gelukkige koers en ein digde als vijfde. Voor de winnaar, die samen met Noble Atout 25 me ter aan de rest van het negen paar den tellend veld had moeten ge ven, werd een kilometertijd van 1.17,1 genoteerd. Zoals gewoonlijk ging na afloop van de Grote Prijs het grote geld der lage landen de grens over. Van NIJMEGEN - Emiel Hendrix is in Nijmegen voor de tweede achter eenvolgende maal Nederlands kampioen bij de springruiters ge worden. In een spannende finale klopte hij met zijn paard Spargo na een barrage Bert Romp. Die overi gens in die extra manche een sleu telrol vervulde. Na drie onderdelen namelijk had de voor de barrage uitgeschakelde Henk Nooren nog altijd uitzicht op de titel. Dan moest Romp, in barra ge van de Grote Prijs van Nijme gen, wel Hendrix achter zich hou den. Lukte hem dat niet dan was Hendrix kampioen, Nooren twee de en Ehrens derde. Romp slaagde er niet in om Hen drix uit het zadel te stoten. Spargo, het hele toernooi al zeer betrouw baar, liet zijn baas ook op dat cru ciale moment niet in de ateek. Ge holpen door twee springfouten van Romp kon Hendrix rustig de kat uit de boom kijken. Zonder zich om de tijd te hoeven bekommeren nam hij geen risico en greep met Spargo zowel de hoofdprijs als de titel. de 130.000 gulden waarvan 70.000 gulden voor de winnaar, bleef niet meer dan 3.000 gulden in eigen land, Udo's vijfde prijs.Het hoogte punt van het Nederlands drafsei zoen werd door een aantal inciden ten ontsierd. Zo werd Udo Quick al kort na de eerste bpcht samen met een Zweedse deelnemer door een te snel naar binnen komende Uno Hazelaar in de railing gedrukt. Udo maakte daardoor een terreinkos- tende gallopade. Pikeur Wim Velis van Uno Hazelaar werd, na een langdurig onderzoek, voor deze slordigheid zeven dagen te voet ge steld. In de rechte lijn volgde nog een merkwaardig voorval. De Zweedse hengst Sjanghai hield het daar na een sprongetje voor gezien en trok sulky en pikeur Ole Lars- son over de railing in een greppel die in normale zomers droog staat. Behalve de railing liep slechts de sulky schade op. Het duurste sprongetje werd in de laatste bocht door Noble Atout gemaakt. In tweede positie, maar ruim voor de overigen dravend, maakte de hengst een onverklaar bare gallopade. Rechts en links vloog de concurrentie voorbij. In een uiterste krachtsinspanning kwam de in Nederlands bezit zijn de hengst nog dichtbij. Meer dan een derde plaats zat er net niet in. De van Nederlandse afkomst rijn- de, maar in Frankrijk werkende, pikeur-trainer Jan Kruithof zal ver moedelijk het gezegde „driemaal is scheepsrecht" wel kennen. Eerder zal hem echter een Frans gezegde door het hoofd gespeeld hebben. Dat wil dat na twee ongelukken onvermijdelijk een derde moet vol gen. Kruithof verspeelde de afgelo pen weken in twee belangrijke Franse draverijen door kleine foutjes in gewonnen positie niet minder dan drie ton aan prijzen geld. Nico Verhoeven, de neo-prof die in de Amstel Goldrace goed presteer de en vorig jaar amateurkampioen van Nederland werd. geldt nu als een van de belangrijkste favorie ten. De 23-jarige inwoner van Ber- kel-Emschot voldeed in de ope nende tijdrit onmiddelijk aan de verwachting door de snelste tijd te realiseren. Verhoeven bereikte ruim een seconde eerder de meet dan Ron Groen: 2.46.17 om 2.47.48. Verder slaagde, alleen Johnny Broers er in om onder de grens van 2 min. 50 sec. te blijven: 2.49.18. Uitslag proloog: 1. Nico Verhoe ven, 2. Ron Groen, 3. Johnny Broers, 4. Jan Jonkers, 5. Marco van der Hulst, 6. Gert Jacobs, 7. Wies van Dongen. 8. Martin Kemp, 9. Theo Appeldoorn, 10. Toine Poels. Eenmaal in de oranje leiderstrui gehesen kon Verhoeven in de aan sluitende eerste etappe evenwel niet imponeren. De onbekende Theo Appeldoorn zette de koers al snel in gang door vlot na de start te ontsnappen. Hij veroverde een voorsprong van 45 seconden en constateerde dat het peloton onder zijn solo gebukt ging en in tweeën brak. Leider Verhoeven kwam in de tweede groep terecht, doch leek zich daar niet druk om te maken. De eerste groep, bestaande uit twintig man, bekommerde zich wel om Appeldoorn, die na het in nen van een aantal tussentijdse bo- nificatiepunten achterhaald werd. Daarna bleef de groep in tact tot de laatste ronde. Daarin ontsnapten een drietal renners en de actieve Appeldoorn zat er andermaal bij. Samen met Marco van der Hulst en Jean Paul van Poppel sprintte de Nikon-coureur tenslotte voor de overwinning. Van der Hulst was de rapste, maar dankzij een tweede plaats greep Appeldoorn naar de voorlopige macht. Vanavond start hij in Alphen aan den Rijn in het Oranje. Bert Wekema won op zeventien seconden achterstand de spurt van het eerste peloton, Verhoeven van de tweede groep, zodat hij uitein delijk als 22e binnenkwam. Win naar Van der Hulst kreeg de witte trui - voor de beste neo-prof - in zijn bezit. Uitslag le etappe: 1. Marco van der Hulst, 2. Theo Appeldoorn. 3. Jean Paul van Poppel. 4. Bert We kema, 5. Peter Heeren. 6. Martin Kemp, 7. Jannes Slendebroek, 8. Jan Jonkers. 9. Ron Snijders, 10. Wim Beckers. Klassement: 1. Theo Appeldoorn 45 punten, 2. Jan Jonkers 43. 3. Marco van der Hulst 41, 4. Johnny Broers 40. 5. Martin Kemp 33, 6. Ron Groen 32, 7. Jean Paul van Poppel 30, 8. Bert Wekema 28, 9. Peter Heeren 26, 10. Ron Snijders 26. Bij de amateurs won Wim Otte uit Haarlem de eerste etappe van de nieuw ingestelde driedaagse. Ronald Pothuizen (Vinkeveen) en Ton Zwiers (Badhoevedorp) ein digden kwamen met respectieve lijk een tweede en derde plaats op het erepodium terecht. Gert Jan Zwaan uit Voorschoten was de beste regiorijder (zesde), terwijl Woubruggenaar Jan Hendrik La- gerweij als negende finishte. WIM VAN WANROOY ROELOFARENDSVEEN - Lang niet altijd winnen in de wielercrite- ria de sterkste renners, maar zater dag was dat tijdens de ronde van Roelofarendsveen in de persoon van Paul Kooijman toch wel dege lijk het geval. De Leidse arts maak te in één ruk de schade van een ge miste slag ongedaan, om zich ver volgens de rapste te betonen uit de beslissende vluchtgroep van drie. De 29-jarige Du Prie-renner eiste daarmee zijn eerste zege in een Ne derlandse amateurwedstrijd voor zich op. Een overwinning die niet uit de lucht kwam vallen, want eer der in de week toonde Kooijman (met een meer dan 40-urige werk week een amateur onder de ama teurs) in de topzwaar bezette koers van Monster (waar de talentvolle Woubruggenaar Arjan Jagt fraai zegevierde) en in Delft een goede vorm. Op het asfaltroridje met start en finish aan de Europaweg fungeer de de harde wind als scherprech ter. Aanvankelijk bleef het zeven tig-koppige peloton nog bijeen, maar dat veranderde toen een acht tal renners het hazepad had geko zen. In de jacht op de kopgroep verbrokkelde het veld daarna vol ledig. Achter de koplopers bleven slechts een ruime vijftien renners in de "running" voor de ereprijzen. Die achtervolgers dichtten een stuk van het gat. maar bleven ver volgens toch hangen. De tweede groep leek toen niet meer in staat om de kloof naar de kop te over bruggen. Paul Kooijman rook echter het gevaar en probeerde in het gezel schap van Erwin Nieuwenhuizen, Marcel Duijvenstein, Alex Jansen en Nico Toussaint het gat alsnog te dichten. Dokter. Kooijman trok daarbij dermate hard door, dat al leen plaatsgenoot Erwin Nieuwen huizen in staat was om zijn wiel te houden. De anderen dienden af te haken. Kooijman's actie zette ech ter wel zoden aan de dijk, de koplo pers kregen versterking van het tweetal. Voor Paul Kooijman was de koek daarmee nog niet op. Met 'nog vijf ronden te gaan sprong de Leidenaar in het gezelschap van Twellonaar Gerrit Draaijer en Haarlemmer Piet Kraakman uit de kopgroep weg. Gesloopt door de harde wind kon de rest van de groep niet meer reageren. In de slotronde ging vervolgens kracht- spurter Kooijman de sprint van kop af aan, waarop Draaijer (twee de) en Kraakman (derde) niet meer over hem heen kwamen. Van de streekrenners finishte Erwin Nieu wenhuizen als vijfde, Lissenaar Gerrit Kleinveld als zesde en Lei derdorper Jan van Straaten als achtste. Alex Jansen, Gert-Jan Zwaan en John de Lange kwamen in de tweede groep over de meet en werden respectievelijk 16,18 en 20. Bij de liefhebbers/veteranen on dernam de in samenwerking met de schaatsvereniging Alkemade organiserende wielervereniging Swift een nuttig initiatief. Vanwe ge de grote animo in deze catego rie. besloot men de wedstrijd in twee series uit te splitsen. In beide series zag Swift een renner van de eigen club zegevieren. Adrie Kru- ger versloeg in de spurt mede vluchter Hans Verboom uit Ter Aar, terwijl Piet Kralt zich rapper betoonde dan een tweetal mede vluchters. In de klassieke omloop van de Krimpenerwaard reed Ronald Warmerdam uit Voorhout zaterdag een goede koers. Achter de win nende Tsjech Klousek kwam de Bollenstreek-renner als zesde over de meet. Leidenaar Richard Ippel werd dertiende. RUUD DOBBELAAR SALSOMAGGIORE (ANP) - Het Nederlands vrouwenteam heeft dit weekeinde in Salso- maggiore in het toernooi om het Europees kampioenschap bridge voor viertallen een reu- zesprong gemaakt. Door vier opeenvolgende overwinningen rukten de dames op van de achtste naar de eerste plaats. Vooral de zege op titelhouder Engeland maakte in die reeks veel indruk. Het mannentearn handhaaf de zich eveneens in. de kop groep. Het copyeerde de resul taten van de dames door de vier ronden in dit weekeinde zon der nederlaag door te komen. Daardoor stegen de heren naar de vierde plaats. Aan de leiding gaat Oostenrijk. GLASSERVIEZEN Zwiesel Christinenhütte Leerdam Cristal d'Arques Thomas Bohemia De grootste kollektie van de Randstad en uit voorraad leverbaar. Vraag naar onze HAARLEMMERSTRAAT 165 LEIDEN - TEL. 14 08 92 Voor méér ZEKERHEID HEID] ASSURANTIËN BV, STEENSTRAAT 43-LEIDEN telefoon 071-142045 Ook: Rijnsburgerweg 100 Rijnsburg Tel 01718-29301 GEMEENTE RIJNSBURG Op de afdeling sociale zaken en welzijn is op korte ter mijn plaats voor een De nieuwe medewerk(st)er zal belast worden met alle voorkomende werkzaamheden m.b.t. de uitvoering van de Algemene Bijstandswet, de Rijksgroepsregelingen en de Wet Werkloosheidsvoorziening. Belangstellenden voor deze functie dienen in het bezit te zijn van een M.E.A.O.-diploma dan wel een gelijkwaardi ge opleiding genoten te hebben. Voorts dient men te beschikken over een goede mondelinge en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheid en in staat zijn in een klein teamverband te werken. De leeftijd die wij in gedachten hebben is ongeveer 25 jaar. Daar binnenkort wordt overgegaan op automatise ring van de administratie is ervaring met computers wen selijk. De aanstelling zal, afhankelijk van opleiding, leeftijd en ervaring, geschieden op een salaris van maximaal 3.118,- bruto per maand (exclusief 7%% vakantietoe slag). Overigens zijn de bij de overheid gebruikelijke rechtspo sitieregelingen van toepassing. Voor verdere informatie kunt u zich wenden tot het hoofd van de afdeling, de heer J. A. L. Hendriks, telefonisch bereikbaar onder nummer 01718-29212. Uw schriftelijke sollicitaties dienen binnen 10 dagen na het verschijnen van deze oproep In het bezit te zijn van het college van burgemeester en wethou ders van Rijnsburg, Kerkstraat 30, 2231 CZ Rijns- burg. BEGRAFENISSEN CREMATIES LAMMERMARKT 43 - LEIDEN TEL. 071 - 12 66 18 Verpleging dient volkomen in dienst te staan van de verpleegden. Dat is het principe achter de oprichting van het Psycho-geriatrische verpleeghuis "Den Weeligenberg" te Hillegom. Zowel de verpleging als de medewerkers staan er volledig in dienst van de bewoners. Thans roepen wij sollicitanten op voor de functie van De belangrijkste taken zijn: - het agenderen, voorbereiden en notuleren van vergaderingen - inschrijven van post - opzetten en bijhouden van een 'centraal' archief - het waar mogelijk zelfstandig afhandelen van telefonische afspraken - het opstellen van brieven - het voorbereiden van nota's, alsmede het schriftelijk voorbereiden van besluiten - typewerk en copieëren van stukken. Vereisten voor de vervulling van de functie zijn: - een voltooide secretaresse-opleiding met steno - een grote mate van zelfstandig werken - representativiteit en goede sociale omgangsvorm - affiniteit met verpleeghuisbewoners. Dë arbeidsvoorwaarden zijn conform de C.A.O. Ziekenhuiswezen. Salaris max. f 3.352,-. Uitgroei is mogelijk. Informatie over deze functie wordt dinsdags t/m vrijdags van 16.00 -17.00 uur verstrekt. Schriftelijke sollicitaties voor 15 juli a.s. te richten aan: VERPLEEGHUIS DEN WEELIGENBERG t.a.v. mevrouw A. van der Geest, afdeling personeelszaken, Postbus 263, 2180 AG Hillegom. Nieuweweg 1 - Telefoon 02502-7742. Het nieuwe verpleeghuis is inmid dels in gebruik genomen en zal plaalsbieden aan 180 bewoners. De leiding berust bij een algemeen directeur en 3 dienst hoofden. De directiesecretaris res sorteert rechtstreeks onder de al gemeen directeur. BESSELS en MOOIJ Dag- en avondopleidingen Medisch secretaresse Secretaresse - ass.-secretaresse t Kantoorassistente Receptioniste/lnformatrice - Typen - steno Ned. - Frans - Duits Engels Middenstand - Boekhouden MBA Bedrijfscorr. en conv. Ned. Frans - Duits - Engels - Spaans Notuleren - Kantoorpraktijk - Informatica - Tekstverwerking - Velotypist(e) 023-264979 Santpoorterstraat 42 Haarlem SCHOLENGEMEENSCHAP Roelofarendsveen elektrotechniek 21 uur eigenhandig geschreven sollicitatiebrieven kunnen wor den gericht aan de direkteur van bovengenoemde school, Postbus 80, 2370 AB Roelofarendsveen INLICHTINGEN: Telefoon school: 01713-2646 Telefoon direkteur: 01713-2968

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 15