Juridische stappen van Engelse clubs Navratilova voor bui binnen 5^J Veel overwerk voor tennissers Geen steun voor Boet van Duimen SCOREBORD Gert Ligterink valt van zijn paard Bij districtskampioenschap Tegen speelverbod UEFA Vrijspraak Westerhof Hanegraaf niet naar de Tour Bonder in recordtijd van centrecourt geslagen Wim Hofkens naar Beerschot Steur toch bij Volendam WOENSDAG 26 JUNI 1985 LEIDEN - Tijdens de districts- kers, op het terras kampioenschappen op het com- len bezet, anderhalf plex van Unicum werd gisteren zo veel getennist dat het er op leek alsof de wedstrijdleiding een alles of niets poging ondernam achterstand in partijen teniet te doen. Met een bescheiden maantje de hemel en de verlichting volop voor Marcel aan gingen gisteren om 23.15 uur nog spelers de baan op voor hun wedstrijd alle stoe- vast met een lekkere pot tennis. Herman van der Capellen moest nog even op gang komen. "Ik heb zo ongeveer tien uur op de baan ge- één klap staan en mijn benen voelen zo zwaar als lood" zei de aanvoerder van de Merenwijk. Maar na 4-2 Rijn was het lood de benen van Van der Capellen kennelijk verdwenen. Onder deskundig toezicht Dat lag sommigen duidelijk concurrentie, Joost van Leeuwen, aar op de maag. Veelal waren Jan Willem Lugthart, Thomas Koe- de verliezers. Het merendeel mans, Bob van Overbeeke en de deelnemers echter had met Freek van der Capellen werkte de de late exercities geen probleem. Voor de 'match of the day' teken- 'tandemmaster' van het Leidse ten- zich naar een spelniveau 1 den zelfs Herman van der Capellen op hij toverballen van zijn racket en Marcel van Rijn, die uur op baan 1 op Unicum mannenenkelspel BI gingen. 22.00 liet komen. Ook Marcel van Rijn _n het liet zich niet onbetuigd in deze late de slag tennisshow. Herman LONDEN (GPD) Vijf Engelse voetbalclubs gaan vrijdag aan een Britse rechter vragen om het internationale speelverbod dat hen is opgelegd als straf voor het gedrag van de supporters van Liverpool vorige maand in het Brusselse Heizel-stadion, ongedaan te maken. Beide spelers hielden de, het niet 7—6 (7—3), 6—3. Op het eerste gevorderde uur ten spijt, vele kij- matchpunt werd hij na een fraaie slagwisseling nog geklopt door een knallende forehand van Marcel van Rijn op de achterlijn maar, op het tweede matchpunt was zijn volley, diep in de forehandhoek van Van Rijn, niet te belopen. Marcel Vink ging gisteren van het B 1 tapijt tegen Jan Willem Lugthart, 4-6, 6-3, 3-6. Waldo Jansen klopte Vink in Lisse en op Faas herhaalde op Unicum zijn Overloop-I. van Seeters, 6-1,2-6, winst tegen Jan Siemerink in Al- 6-3, M.E.B. 2,0, ten Bosch-J. Ma- ZEIST (ANP) - De schorsing voetbaltrainer Clemens Westerhof je distóets^moêsThV'h^'öndèrspit phen. Nu werd het 6-0, 2—6, 6-0 voor Faas. Freek van der Capellen gaf An ton van Zoelen geen schijn van kans, 6-4, 6-2. Enkele uitslagen: V.E. BI, J. van Wijk-J. Paauw, 6-0, 6-4, M. van nuputty 6-3, 6-1, W. Jansen-A. Weening, 6-3, 7-5, V.E.C. 1, L. Poots-A. Gemundt 4-6, 6-7 (na 1-5), M.E.D. R. Koeleman—S. de Ruiter, 2-6, 7-6, 6-1, na ruim drie uur spelen! FRANK BONTE De vijf clubs, Tottenham Hotspurs, Everton, Manchester United, Nor wich en Southampton, zouden ko mend seizoen allemaal in Europese competities uitkomen als het speelverbod van de Europese voet balorganisatie UEFA hen dat niet onmogelijk zou maken. Zij gaan nu aan de rechter vra gen of hij om te beginnen de over koepelende Britse voetbalorgani satie Football Association (FA) de opdracht wil geven hen alsnog voor Europees voetbal voor te dra gen. De rechter moet bovendien de UEFA de opdracht geven deze voordrachten te aanvaarden. De vijf clubs willen tenslotte dat de rechter het internationale speel verbod voor alle Engelse voetbal teams dat de wereldvoetbalorgani- satie FIFA heeft opgelegd, onge daan maakt. Zij verklaarden giste- i door de van de KNVB gisteravond na een beraad van nauwelijks een half uur opgeheven. Wegens het oprakelen van een dopingaffaire was Wester hof door de tuchtcommissie van de voetbalbond op 20 mei met onmid- delijke ingang voor zes maanden geschorst. De beroepscommissie achtte het niet bewezen, dat Wes terhof met zijn uitspraken het be lang van het betaalde voetbal heeft geschaad. Wel gaf de commissie hem een boete van duizend gulden voor twee andere opmerkingen, die Westerhof deed in het voetbal maandblad Elf van januari. beroep delven tegen Lugthart. Vink zal zo ongeveer een tik krij gen van de spelers van de Leidsche Hout. "In de eerste set heb ik voor mijn gevoel gespeeld" zei Lugthart na afloop. "In de tweede kon ik hem niet genoeg achterin houden en in de derde heb ik de punten gepakt door bij elke mogelijkheid zijn forehand aan te vallen". Thomas Koemans was nog vas ter in de duels vanuit het achter veld dan Olav ten Bosch maar hij had ook een dropshot in de tas waar Ten Bosch wel bij kwam maar die hij niet goed verwerkte, 6—3, 7—5 voor Koemans. Stefan WOERDEN (ANP) - Jacques Hanegraaf, de kam pioen van Nederland, zal niet deelnemen aan de Ronde van Frankrijk. Hanegraaf heeft tijdens het laatste criterium voor de Tour, maandagavond in Woerden, een handwortelbeentje gebroken. Het herstel zal volgens ploegleider Jan Raas twee drie maanden vergen. Hanegraaf, die zijn tweede Tour zou rijden, wordt vervangen door de Amerikaan Doug Shapiro. Hanegraaf kwam in Woerden ernstig ten val. Hij moest per ambulance naar het ziekenhuis worden vervoerd. Aanvankelijk werd vermoed dat de start van Hanegraaf in de Tour, vrijdag in Plumelec, niet in het gevaar zou komen. Dinsdag bleek dat de ge kwetste hand in het gips moet. Raas toonde zich uitermate teleurgesteld door deze gedwongen ver vanging. Eerder dit seizoen had de nieuwbakken ploegleider laten weten weinig met Shapiro aan te kunnen. Mathieu Hermans, de in Spaanse dienst rijden de beroepswielrenner uit Drunen, heeft geen plaats gekregen in de ploeg van Domingo Perurena voor de Ronde van Frankrijk. Na overleg met de ploeg leiding heeft de jonge neo-prof besloten de Ronde van de Toekomst te verkiezen. LONDEN (ANP) - Twee dagen lang doet Pluvius pogingen het centrecourt van Wimble don te veranderen in een grote badkuip. Plastic emmertjes onder de doorlekkende zeilen moeten het vocht opvangen. In de gangpaden oefenen verkleumde en verregende tennis- liefhebbers in geduld. De toegangskaartjes zijn te kostbaar om zomaar het complex te verlaten. Buiten de poort staat een rij om de opengevallen plaatsen in te nemen. In het restaurant en de kleedka mers grijpt de verveling om zich heen. Een eenvoudig kaartspel om de tijd te doden, is tegen de regels van Wimbledon en dus 'not done'. En het ergste is, dat het weerbe richt van geen opklaring wil weten. Op het moment, dat volgens het schema de helft van de inschrijvers voor de enkelspelen al geëlimi neerd had moeten zijn, is slechts een enkele partij voltooid. Ivan Lendl versloeg maandag Mei Pur- cell met 6-4, 7-6, 7-6. „Als ik had geweten dat ik de enige was, die de baan op moest, zou ik hebben ge weigerd", aldus de verongelijkte Tsjech. „Het was daar buiten le vensgevaarlijk". Gisteren zei Na vratilova het omgekeerde. „Met speciale schoenen aan x aan de hand", berichtte zij i recordtijd (38 minuten) b:_ slagen 6-0, 6-2 tegen de herhaalde lijk by de referee protesterende Li sa Bonder. De avondlijke opkla ring liet zo lang op zich wachten, dat slechts acht partijen werden hervat. Nationaal indoorkampioene Marcella Mesker behoort tot de le overlevenden dagen. Nu Michiel Schapers de voorkeur heeft gegeven aan een sa- telliettoernooi in eigen land en Huub van Boeckel en Mare van Ee keren niet door de kwalificatie kwamen, vormt Mesker de enige Nederlandse inbreng bij het hoofdtoernooi. Haar ontmoeting met de Amerikaanse Kate Gom- pert werd gistermiddag na een half uurtje afgebroken bij de stand 5-2 en deuce in het voordeel van Mes ker. Even tevoren had de spichtige er niets Amerikaanse met scherpe returns na de in twee setpoints ongedaan gemaakt, •ijeenge- Mesker sloeg by beide gelegenhe den haar eerste service in, wat nog al ongebruikelijk was. Wimbledon zal het verder moeten doen zonder scheidsrechter Bob Jenkins. De Brit werd dinsdag de eerste twee door referee Alan Mills geschorst, omdat hij een interview had gege ven. Daarin stelde Jenkins voor ongemanierde spelers in hun por- temonnaie te treffen. Tienduizend dollar voor bal-misbruik door een topper met een glijdende schaal voor spelers, die het minder goed kunnen missen, was de suggestie van de Brit, die in '81 en '82 de fina le van het heren enkelspel leidde. ASSEN (ANP) - De race-afdeüng van Honda is koortsachtig bezig al le beschikbare topkrachten te bun delen voor de bescherming van de koppositie van kopman Spencer in de strijd om de wereldkampioen schappen in de 250 en 500cc. De acht dagen geleden in Joegoslavië geblesseerd geraakte Amerikaanse motorcoureur wordt bij de TT van Assen van zaterdag niet fit aan de start verwacht. De aard van de kwetsuur in het bovenbeen en de lies blykt hardnekkiger dan aan vankelijk voorzien. „Freddie Spencer zal ongetwij feld rijden in Assen. Zelfs in twee klassen, want de fabriek wil aan het eind van het seizoen graag een dubbelkampioen presenteren. Voor dat belang zal veel wyken", liet Piet Nagtzaam, de woordvoer der van de Nederlandse importeur weten. Volgens Nagtzaam worden door de uit België opererende race- afdeling de onder contract staande topknechten van Spencer in beide klassen van het best mogelijke ma teriaal voorzien. In de 500cc betreft dat het drietal Mamola, Gardner en Haslam. Bij de kwartliters krijgen viervoudig wereldkampioen Mang, Ricci en mogelijk Carter de be schikking over speciale onderde len. De politiek van de fabriek is de punten zo veel mogelijk te verde len, zodat de concurrentie van an dere motorbouwers niet al te ge makkelijk het maximale profijt uit de mindere fysieke gesteldheid van Freddie Spencer kunnen ha len. Beide speelsters ontbeerden een betrouwbare opslag. Kate Gom- pert, die van alle 75 Amerikaanse deelneemsters zo ongeveer de minst bekende en minst verdie nende (over heel 1984 nog geen tienduizend gulden), had zich ken nelijk in zo'n staat van overconcen- tratie gebracht, dat ze dertien mi nuten te laat op de baan verscheen. De hopeloze uitrdukking op het gezicht van de Amerikaanse en het geprevelde excuus vermurwde de scheidsrechter. Hij liet het duel als nog beginnen. Wat zich daarna afspeelde, rechtvaardigde slechts één conclu- Nagtzaam bespeurde de plannen sie: van de 75 Amerikaanse deel- van de race-leiding van zijn fa- neemsters op Wimbledon is de 22- briek, toen hij voor de Nederlandse jarige Kate Gompert zo ongeveer toprijders Boet van Duimen Cees Doorakkers om beter mate riaal verzocht voor de publicitair polsen aantrekkelijke Grand Prix in As sen. „Van Duimen had een ontste king en carburateurs nodig, het liefst van de NS-driecilinder van van dit seizoen geven een beter de fabriek. Voor Doorakkers heb- beeld van de krachtsverhouding: ben we ook een goed woord ge- honderdduizend gulden voor Mes- daan. Voor niets, want in Japan is ker tegen tienduizend voor het priv'e-rijders te doen. Alle Mesker had wellicht dacht is voor Spencer en de hem binnen kunnen zijn, als zijzelf ondersteunende rijders", aldus enigszins in vorm was geweest. Nagtzaam. Ook haar mankeerde het echter aan een betrouwbare opslag. Gom pert sloeg in vier games acht dub bele fouten, Mesker liet het bij vier, maar produceerde bij de tweede opslag men n; ren tot juridische stappen te zyn overgegaan "ter bescherming van clubs en spelers". De zesde club, Liverpool, heeft zich niet bij het protest aangesloten. Inmiddels heeft de politie van Liverpool gisteren drie fans van de voetbalclub Liverpool gearres teerd in verband met de ongere geldheden in het Heizel-stadion, waarbij 38 mensen om het leven kwamen. De fans werden gisteravond na verhoor weer vrijgelaten. Hun aan houding was mogelijk dankzij de nauwgezette bestudering van vi deobanden, en dankzij de mede werking van de Brusselse politie die onder meer naar Liverpool is gereisd om aanhouding van de erg ste raddraaiers te vergemakkelij ken. Gearresteerde fans van Liver pool lopen het risico dat zij worden uitgewezen naar België om daar r hun aandeel in de rellen in het zien waarop streden. Ook kan er een verbod worden uitgevaardigd als de orga nisatie van een wedstrijd in het be taald voetbal niet of in onvoldoen de mate voldoet aan voorwaarden die de burgemeester heeft gesteld om problemen van openbare orde en veiligheid te voorkomen. In de praktijk zal invoering van de meldingsplicht betekenen dat de Deventer eredivisieclub GA Eagles de door de KNVB vastge stelde speeldagen schriftelijk aan de gemeente meedeelt met als toe lichting het aantal te verwachten toeschouwers en een omschrijving van de wanordelijkheden die op grond van ervaring redelijkerwijs kunnen worden verwacht. Mede aan de hand hiervan kan de burge meester zijn eisen op het gebied van openbare orde en veiligheid stellen. Zo is het hem mogelijk de voetbalorganisatie te verplichten andere speeldag uit te problemen Heizel-stadion te worden berecht. met supporters zijn te verwachten. Plastic bom Ti 7! rJerüoux steunt de stad Parijs PARIJS (AFP) - Monique Berlioux De gemeentepolitie van Waal wijk heeft nog twee aanhoudingen verricht in verband met het vinden van een plastic bom vlak voor de voetbalwedstrijd RKC - FC Den Haag, afgelopen zondag. Het gaat wordt adviseur van het organisa- twee jongens uit Den Bosch tiecomité van de stad Parijs m de t 13 en 17 jaar. Een woordvoer- strijd om de verwerving van de de Waalwijkse politie heeft Olympische zomerspelen van 1992. De 61-jarige Francaise nam eerder deze maand ontslag als directrice van het Internationaal Olympisch Comité na herhaaldelijke botsin gen met voorzitter Samaranch. Parijs is in strijd verwikkeld met Amsterdam, Belgrado, Barcelona, Brisbane en Nieuw Delhi om de or ganisatie van de spelen in 1992. der dat gisteren meegedeeld Zondag al hield de politie een 14- jarige Bosschenaar aan. Een poli tieman had gezien, dat hy een plas tic tas achterliet in de bus, waar hij naar Waalwijk was geko- •men. In die tas bleek onder meer een plastic bom te zitten. Onder zoek heeft uitgewezen, dat die bom was gemaakt door de 13-jarige ver dachte. Hij had de materialen ge kregen van de 17-jarige verdachte, in de veronderstelling dat de che micaliën slechts geschikt waren om er een rookbom mee te maken. Volgens de politie wist de 17-jari- ge echter heel goed, dat het om hoogst brandbare stoffen ging. "Een half jaar geleden is hij ernstig gewond geraakt aan zijn gezicht toen hij met die stoffen experimen teerde. Hij heeft toen dagenlang in het ziekenhuis gelegen. Als de bom zondag tussen het publiek tot ont branding zou zijn gekomen waren de gevolgen niet te overzien ge weest". De verwondingen van de 17-jari- ge jongen zijn een halfjaar geleden veroorzaakt door een fractie van de hoeveelheid chemicaliën, die in de plastic bom zat, aldus de zegsman van de politie. Meldingsplicht De gemeenteraad van Deventer heeft gisteravond besloten de mel dingsplicht voor wedstrijden in het betaalde voetbal op te nemen in de Algemene Politieverordening (APV). Deventer is de eerste ge meente met zo'n meldingsplicht. Deze is bedoeld om de burgemees ter in staat te stellen voetbalwed strijden te verbieden als de vrees bestaat voor zo'n ernstige versto ring van de openbare orde dat die wanordelijkheden alleen met one venredige zware inzet van politie kunnen worden voorkomen of be- ANTWERPEN (ANP) - Wim Hof kens zal het komend seizoen voor Beerschot spelen. De 27-jarige voetballer tekende dinsdag een contract op huurbasis voor de club uit de hoogste Belgische divisie. Na vijf jaar besloot Hofens Ander- lecht te verlaten, omdat hij het niet kan vinden met trainer Pol van Himst. De overgang kwam enige uren voor het sluiten van de bin nenlandse transfermarkt in België tot stand. Ook Beerschots stadge noot Antwerp FC had belangstel ling. ROTTERDAM (ANP) - Johan Steur gaat toch akkoord met zijn overgang naar Volendam. De mid denvelder wordt door zijn huidige club Feyenoord voor één seizoen uitgeleend aan de degradant uit de eredivisie. Met zijn vertrek maakt Steur de weg vrij voor de komst van Volendammer Keje Molenaar naar Feyenoord. Molenaar zal een verbintenis voor twee seizoenen aangaan. de minst bekende en ze zal dat blij- ook. Bij elke slag knikken de raadsel, dat ze op de wereldranglijst redelijk dicht de infi Martina Novrotilovo blikt door hoor beslogen bril Dit ongemok kon li?«SfS™JÜf Jhaar niet belemmeren Liso Bonder in recordtijd uit het Wimbledontoer- (foto ANP) werd. Eenmaal daar aangekomen beheerste ze het hele veld. Gom pert stapte pas van de achterlijn, toen de neergutsende regen haar weinig vaart, dat opko- dwong een veilig heenkomen te het net er moeilijk door zoeken. (Chi) - Tarik Benhabiles (Fra) 6-3, 6-2; Chip Hooper (Vst) - Balasz Taroczy (Hon) 7-5, 7-6, 6-3. (Vst) - Lisa Bonder (Vst) 6-0,6-2; Virgina Ruzici (Vst) - Amy Holton (Vst) 4-6,6-4,7-5. De uitslagen in de 10e ronde zijn: Douven -Van der Wiel 0-1; Cuijpers - Ligterink 1-0; Gelpke - Bohm Vi-'/j; Boersma - WeUing 1- 0; Hartoch - Langeweg 0-1; Ree - Van der Sterren 0-1. HILVERSUM (ANP) - Het toer nooi om het nationale schaak kampioenschap lijkt op weg naar een sensationele ontknoping. Tot drie ronden voor het einde gold Gert Ligterink als de enige kandidaat voor de eindzege. De 35-jarige Groninger produceerde met enig fortuin zeven punten uit negen partijen. In de negende ronde sprong Ligterink voor de eerste keer in de fout. Hij verloor in een adem benemend duel van John van der Wiel, voor wie hij begin juli in Biel tijdens het derde interzó- netoernooi als secondant zal op treden. Na die eerste nederlaag was er voor Ligterink nog niets aan de hand. Hij behield een voorsprong op de rest van het veld. Zij het, dat die tot een half - punt was geslonken. De ene fout lokte kennelijk de andere uit. In de tiende en voor laatste seance maakte Ligterink zijn tweede misstap. In zijn partij tegen Frans Cuijpers verzwakte hij na de Siciliaanse opening met zijn elfde zet zijn koningsvleugel. Cuijpers ontwikkelde dreigende initiatieven en hoewel Ligterink op de damevleugel voor flinke complicaties zorgde, bleef Cuij pers koelbloedig en haalde hij de volle buit binnen. Van de tweede nederlaag profi teerde Paul van der Sterren. Hij versloeg grootmeester Hans Ree, die een ongekend zwak toernooi speelt, en nam de kop over met een halfje voorsprong op Ligte rink en John van der Wiel. Van der Wiel, titelhouder, startte als een slak, maar raakte in de twee de toemooihelft uitstekend op dreef. In de tiende ronde haalde hij tegen Douven zijn vierde overwinning op rij. De vijfde op eenvolgende heeft hij al in zijn bezit. Zijn party uit de slotronde tegen Cuijpers heeft hy vooruit- gespeeld en in winst omgezet, om tijdig naar Biel te kunnen vertrekken. Door die ontwikkeling eindigt John van der Wiel met acht pun ten uit elf ronden. Van der Ster ren dient donderdag zijn laatste duel, tegen Douven, te winnen om ongedeeld kampioen te wor den. Ook Ligterink heeft nog kansen. In dat geval zal hij moe ten winnen van Gelpke. Jan Timman speelde in de twaalfde ronde van het interzo nale schaaktoernooi te Taxco (Mexico) remise tegen de Cu baan Jesus Nogueiras. Na elf zetten werd al besloten het punt te delen. Timman kwam daardoor op 9 1/2 punten en be hield zijn voorsprong van an derhalf punt op Nogueiras en de Canadees Spragget, die met Agdestein (Noo) deelde. Van der Wiel 7; 4. Boersma 6!*; 5. Gelpke DEN HAAG (ANP) - De uitlagen van de (sport)prijsvragen van het afgelopen weekeinde zijn: Uitslag lottonr. 25 le prijs: geen winnaar, 2e prijs: 3 v die elk bruto f. 100.000,» ontvangen. 3e prijs: 58 winnaars, die elk bruto f. 4.842,60 ontvangen, 4e prijs: 3.945 winnaars, die elk f. 71,10 ontvangen, 5e prijs: 60.667 win naars, die elk f. 5,-- ontvangen. Uitslag cijferspel nr. 25. 6 cijfers goed: geen winnaar, 5 cijfers goed: 5 winnaars, 4 cijfers goed: 19 winnaars, 3 cijfers goed: 168 winnaars, 2 cijfers goed:

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 13