'Geen reden tot paniek' Amsterdam denkt aan forse winst Record speerwerpen in Lisse Veel politie bij Den Haag Strenge straffen in China Post wacht tot laatste moment met opstelling Gunstige indeling voor Mesker Westerhof ontslag aangezegd WOENSDAG 19 JUNI 1985 SPORT PAGINA 13 DEN HAAG/DOETINCHEM (GPD) - Volgens Rob de Bakker, de veiligheidsfunctionaris van de KNVB, behoeft De Graafschap zich geen grote zorgen te maken over de wedstrijd van vanavond tegen FC Den Haag. Gezien de zeer slechte reputatie van een deel van de Haagse suppor ters erkent De Bakker dat er van enige bezorgdheid zeker sprake is, maar de veiligheidsmaatregelen geven hem vol doende vertrouwen in de goede afloop. "Er is geen reden tot paniek", al- uiteraard dus De Bakker. "Het zal weliswaar hoogte en geen makkie worden, maar we mo- stellend, i de situatie op de volgen het belang- zijn niet betrok- gen ervan uitgaan dat er voldoende ken bij de uitvoering van de veilig- maatregelen getroffen worden", heidsmaatregelen". De Bakker wijst erop dat deze maatregelen een zaak zijn van FC den Den Haag en de Haagse gemeente- Die liggen zoals gezegd in han- FC Den Haag en de Haag- Met Olympische Spelen AMSTERDAM (GPD) - De ge meente Amsterdam denkt miljoe nen guldens winst te maken wan neer zij de Olympische Spelen van 1992 mag organiseren. De Stich ting Olympische Spelen Amster dam heeft becijferd dat er een posi tief saldo van 271 miljoen gulden i de Spelen kan worden overge- Als hoogste garantiebedrag heeft de regering 225 miljoen gulden ge noemd, de gemeente Amsterdam is bereid daar 25 miljoen aan toe te voegen. In grote lijnen vallen de voorzie ne inkomsten voor Amsterdam in drie pakketten uiteen: commercië le activiteiten en recettes moeten houden. Wanneer het Internatio- fond de 400 miljoen gulden op- i FC Den Haag zich niet poeslief zullen gedragen, heeft politie. De Bakker: "De KNVB is een woordvoerder van de politie mee, „na onderling overleg een uit- w gezien men bij RKC verwacht dat de supporters i gemeentepolitie, die, zo deelde Waalwijkse club maatregelen getroffen. Kosten om de staantribune met beton te bedekken: 40.000 gulden. (foto ANP»' naai Olympisch Comité eind vol gend jaar besluit de Spelen aan Ne derland toe te wijzen, zullen ze veel minder centraal plaatsvinden dan aanvankelijk de bedoeling was. Dat blijkt uit nader uitgewerkte plannen, die gisteren bekend zijn (ongeveer een derde geworden. Vrijdag wordt een rap- faa" VrtftP port aan regering en het gemeente bestuur van Amsterdam aangebo den. Het dagblad Het Parool publi ceerde er gisteren een deel van. brengen, sponsoring 270 mihoen en de tv-rechten bedragen onge veer 1240 miljoen gulden. Belangrijkste uitgaven zijn de voorzieningen die moeten worden getroffen voor telecommunicatie het to taal). Voor de bouw van sportac commodaties (met het nieuwe Olympisch Stadion Strandvliet in Amsterdam-Zuidoost) is een be drag van 260 miljoen gulden voor- In het rapport blijkt weinig t Het Nederlandse IOC-lid C. Ker- Mhreid Da^et maatréêelen heb- niets uitlokken", aldus de voorzit- staan voor een belangrijk deel bengenomen" WaaSmat die^vanavond,™ortó «jj zichzelf heeft te wijten, regelen precies bestaan werd niet duidelijk! „Maar we zijn in ieder ™or het moreel. Ik heb gemerkt geval op een heleboel dingen voor- dat door al die toestanden toch bereid" aldus de Haagse politie. een stukje nervositeit is vooral bu Dat neemt niet wel dat bij De de J°n8e spelers. Ik kan me dat GraafschaD de nodige onrust is overigens voorstellen. Er is intimi- ontstaan. De dreigemfnten aan het da"f aHrpc van trainpr Pnnnvics en er allemaal by te horen. Deze din- Trentelman hebben da£b« zeker eerljjkgezegdnognooit een rol gespeeld. meegemaakt. Ik betreur het stig. In mijn visie zoü het wel eens Evenals De Bakker heeft voorzit- het einde van het voetbal kunnen PEKING (UPI) - Zeven voetbal- ter Fackeldey van De Graafschap betekenen", vandalen die waren, betrokken bij er echter vertrouwen in dat de Zo ver wil Dé Stoop, de voorzit- rellen in Peking zijn dinsdag ver- voorzorgsmaatregelen toereikend ter van FC Den Haag, nog niet oordeeld tot gevangenisstraffen zullen zijn. Fackeldey: "Men moet gaan, al zegt hij - nog onkundig van vier maanden tot twee half jaar en geldboetes tot 240 gul- veiliging den. Vijf aangeklaagden waren te voorkomen daarbij denken aan een goede be- de uitspraak van de commissie van de spelers en het beroep van de KNVB inzake de contacten tussen schorsing van Martin Jol - i op het Chinese televisie-jour- supporters. Welnu, dat is een reden overtuigd te zijn dat door 'deze toe- naai, terwijl zij zich voor de geuni- "oi». ""J1 'v vuui wc gcwin- voor ons geweest om geen bussen standen' de na-competitie hoe dan j formeerde magistraten moesten te laten lopen. Met grote groepen ook niet binnen maar buiten het «J 01 Stoop: "Onze supporters krijgen nu plotseling de schuld, maar niet zij maar Trentelman is de oorzaak van alle incidenten. Tijdens de mondelinge behandeling van de strafzaak tegen Jol vertelde De Graafschap-speler Kelderman dat Trentelman in die bewuste wed strijd zelf was begonnen. Hij had het over 'tobbedansen' en voetbal len op zijn 'trentelmans'. Stoop deelt overigens de mening van Rob de Bakker en voorzitter Fackeldey van De Graafschap dat er voldoende veiligheidsmaatrege len zijn getroffen. "En mocht het onverhoopt toch tot incidenten ko men", aldus Stoop, "dan hoop ik dat de Haagse politie keihard zal ingrypen". verantwoorden. supporters kryg je blokvorming, veld beslist gaat worden. Stoop is Het televisieverslag meldde dat met alle nare gevolgen van dien. bovendien van mening dat De de vijf jongeren, die in de volle Dat wordt nu voorkomen. Laten Graafschap de geladen stemming rechtszaal hun geschoren hoofden we hopen dat onze supporters die nu rond de wedstrijd is ont- bogen, tijdens hun gevangenschap zwaar werk moeten verrichten. Twee van hen werden daarnaast veroordeeld tot het betalen van boetes van 240 en 75 gulden. De twee andere jongens stonden el ders in Peking terecht. Het jour naal liet na te melden of dit duo was veroordeeld. De zeven waren er van beschul digd op 19 mei te hebben deelgeno men aan relletjes na de nederlaag (1-2), die het nationale voetbalelftal leed tegen Hong Kong in de kwali ficatie voor het toernooi om het wereldkampioenschap. In totaal werden 127 oproerkraaiers varië rend in leeftijd van 14 tot 25 jaar in hechtenis genomen. Duizenden voetbaltoeschouwers zorgden de omgeving Stadion voor I evenement. Maar wat een hoogtepunt moest wórden," eïn- len. Op de zeven veroordeelden na di8de v00r de organisator in een geweldige anticlimax, werden alLe gearresteerden vrijge- Martin Jol, vrije verdediger van FC Den Haag, blijft uitgesloten voor de rest van de na-competitie in de eerste divisie. De commissie van beroep van de KNVB, bestaan de uit mr. J.M.L. Pompe, prof. mr. B. Wachter en mr. C. Pet, bevestig de gisteravond de uitspraak van de tuchtcommissie: vier wedstrijden schorsing voor Jol wegens het ge ven van een elleboogstoot aan John Trentelman van De Graaf schap in de wedstrijd van vorige week zondag. Als gevolg van de botsing tussen Jol en Trentelman, bij de tucht commissie aangebracht door de waarnemer van de KNVB, heeft de speler van De Graafschap een week het bed moeten houden. Donderdag kwam hij wel naar Zeist, voor het eerst buiten zoals hij zelf zei, om een bepaald niet ontlastende verklaring voor Jol af te leggen. In zijn pleidooi wees verdediger mr. Eric Vilé erop dat vier wedstrij den schorsing in de na-competitie een veel zwaardere straf is dan vier ontmoetingen in het normale sei zoen. De commissie van beroep volgde die gedachte niet. Minder kaarten dan voorheen FURIGEN (GPD) - Joseph Voegli, de koersdirecteur van de Ronde van Zwitserland, is gisteren ongetwijfeld een 'her"Arbeiders flinke illusie armer geworden. Met hoge verwachtingen i ravage door bus- keek hij de laatste dagen uit naar de koninginnerit van zijn weiucn diu; gccuicavcciucii viijge- T f j t laten. Volgens Chinese officials ken als i evril talsde waren de relletjes de ergste in der- tig jaar. Wouters naar RC Straatsburg UTRECHT (GPD) Jan Wouters en Racing Club Straatsburg zijn maandagavond tot een akkoord ge komen over een driejarig contract. De middenvelder van FC Utrecht werd op zijn vakantieadres op Mal- lorca op de hoogte gebracht van de Franse belangstelling en kwam via zijn zaakwaarnemer Piet Keizer snel tot overeenstemming. FC Utrecht ontvangt voor zijn mid denvelder een bedrag tussen de ze ven en acht ton. te blijven van de compacte Spelen clel is tevreden met de plannen. „Ik die Amsterdam voor ogen stonden, heb er groot vertrouwen in dat de Voor veel sporten zal naar andere zaak wel doortimmerd zal zijn", locaties in ons land moeten wor den uitgeweken. Daarbij wordt ge dacht aan het organiseren van wielrennen op de baan in Alkmaar, wielrennen op de weg in Zuid- Limburg, waterpolo en gewich theffen in Utrecht en boksen in Rotterdam. Het olympisch voet baltoernooi zou in Amsterdam, ZEIST (ANP) - De Belgische voet- Rotterdam, Eindhoven en Nijme- balbond heeft geen banvloek uit- gen moeten worden afgewerkt. gesproken over Nederlandse voet- Sporten die nog ondergebracht balsupporters. Die uitspraak heeft moeten worden, zijn tennis (moge- bondsvoorzitter Jo van Marle ge lijk Almere of Amsterdam), zeilen kregen van Albert Roosens, de se- (Hoorn of Almere) en de hippische cretaris van de KBVB. sport. De Belgische bestuurder ontken de tegenover Van Marle dat hij De winst van de Spelen zou vol- eind vorige week een uitspraak in gens het rapport vooral ten goede die richting zou hebben gedaan, komen van de overheid, onder an- Wel is zeker dat wanneer Neder- dere door extra belastingen (251 land en België elkaar zouden ont- miljoen gulden) en Amsterdam (14 moeten in een beslissingswedstrijd miljoen). In het rapport wordt ver- Voor een plaats in Mexico, er by de der voldaan aan de door de minis- wedstrijd in België minder kaarten terraad gestelde voorwaarde dat de Voor Nederlanders beschikbaar Spelen de belastingbetaler slechts zouden zijn dan in het verleden, een beperkt bedrag mogen kosten. „Dit echter", lichtte Van Marle gisteravond toe, „heeft uitsluitend te maken met de veiligheidsmaat regelen, die de Belgen zullen ne men. Na de ramp in Brussel zijn de drie grote stadions, Heizei, Scles- sin en Deurne ongeschikt bevon den voor dit soort ontmoetingen. Een eventuele wedstrijd zal wor den gespeeld bij Anderlecht of in het Olympia-stadion van Brugge. Beide accommodaties kunnen maar half zo veel toeschouwers bergen als de grote drie. Het logi sche gevolg is dat er ook maar half zo veel kaarten voor Nederlanders beschikbaar zullen komen. De KBVB stelt zich op het standpunt dat de wedstrijd in België er in de eerste plaats is voor Belgische toe schouwers". niet geïnteresseerd lijken in de dagprij- vooruit te branden zijn houdt alles zen, hebben zich er kennelijk ook op. Met twee cols van de eerste en al lang mee verzoend dat de bui één berg van de tweede categorie tenlandse ploegen de dienst uitma- was de rit tussen Leukerbad rigen zwaar genoeg om he klassemet flink door elkaar kunnen zij niet tippen. Daarbij te schudden, maar tot verbijstering komt nog dat de ploeg-Post giste- i de rondebaas gebeurde er vrij wel niets. De kopstukken hielden er zelfs zo hoog opgelopen dat om elkaar Voegli. FURIGEN (GPD) Niet eerder dan maandag geeft Peter Post de namen vrij van de tien renners die hij meeneemt naar de Tour deL France. De ploegleider van Pana- dat Rooks sonic maakt zijn definitieve keuze einde pas na de nationale kampioen schappen die komend weekeinde plaatsvinden in Geulle. Post heeft nog maar een paar een handje werd geholpen door de mannen van Skil. Een lange ontsnapping van Joel pn rustig tempo op na dat ze met Pelier, die eerst de jonge Zwitser achterstand van twintig minu- Heinz Imboden achterhaalde en ten op het voorziene schema over daarna nog 140 kilometer alleen de finish bolden. Alleen de zege doorging, speelde de renners van van de jonge Zwitserse neo-prof Post precies in de kaart. Koe bl^j Jürg Müller bezorgde Voegli nog men wederzijds met die bewezen klein beetje vreugde. „Kenne- dienst was, blijkt wel uit het feit de rivaliteit tussen de Zwit- dat de nog onopvallend rijdende de diverse ploegen Sean Kelly en Phil Anderson el- jen dat ze bang zijn kaar na afloop even opzochten. De te vallen", oordeelde woorden die Kelly ('It's okay Phil') toen tot zijn taalgenoot sprak, zeg gen voldoende over de tevreden heid wat betreft de afloop. Anderson wordt daarmee in een zetel naar zijn tweede achtereen volgende ronde-succes gebracht. „Ik had verwacht dat de Zwitsers ons in de bergen tot het uiterste zouden tergen, maar dat viel mee", knikte de Australiër tevreden. Tevredenheid die werd gedeeld door Peter Winnen en Gerard Veldscholten. Ook zij kwamen on geschonden aan de finish, waar door vooral Peter Winnen steeds meer in een goede Tour de France gaat geloven. „Mijn laatste test in de bergen heb ik uitstekend door staan. Net als Veldscholten ben ik geen moment in moeilijkheden ge raakt". De Zwitser Müller (m) won gisteren de bergetappe van de Ronde van Zwitserland. Phil Anderson (l) tweede, behield zijn leiderspositie. Rechts de Portugees De Silva, die derde werd. (foto ap> Imerts, Rooks en de Belg Guy Nu- lens in aanmerking. Het is zeer waarschijnlijk dat Post bij de laat ste schifting sterk laat meespelen Lammerts aan het eizoen bij hem yer- trekken. „Als ik een keuze moet maken uit twee gelijkwaardige renners is het logisch dat ik voor rang geef aan degene met Met nog twee dagen voor de boeg kan Phil Anderson in zijn huidige vorm vrijwel niet meer naast de eindzege pakken, te meer daar er donderdagmorgen nog een ploegentijdrit wacht en daarin zijn de mannen van Post vaak mees ters. Als de ploeg ook dan zo func tioneert als op dit moment kan er niets meer misgaan. Ook Voegli weet dat. „Vandaag had het moe ten gebeuren", zei hy met spijt in zijn stem. Zweden Gerrit Solleveld moest gisteren zijn leidende positie in de open wielerronde van Zweden afstaan aan Jack Arvid Olsen. De Deen en zijn landgenoot John Carlsen wer den in de eindsprint van de zeven de en voorlaatste etappe, over 149,7 kilometer van Sandviken naar Uppsala, verslagen door de Frans man Jean-Frangois Ralilt. Aude De Fransman Martial Gayant nam gistermiddag in de eerste etappe van de Ronde van de Aude de leiderstrui over van de Belg Jean-Luc Vandenbroucke, maan dag de sterkste in de proloog. De Italiaan Silvano Contini won de 166 kilometer lange etappe van Leucate naar Carcassonne. plaatsen te verdelen. De deelname de toekomst verder moet". Anderson, Winnen, Veldschol ten, Lubberding, De Keulenaer en Met het oog op het nieuwe sei zoen is Post trouwens volop bezig Vanderaerden staat niet ter discus- het vertrek van Phil Anderson op sie. Voor de laatste vier plaatsen komen De Rooy, Theunisse, Lam- te vangen. Er zijn contacten ge- weest met Robert Millar en met Acacio da Silva. Vooral de Portu- BRISTOL (SID) - De Nederlander gees voelt veel voor een overgang, Boeckel heeft de tweede omdat hij nog nooit de Tour de internationaal ten- France heeft gereden. Post: „Als Bristol bereikt. Van de renners betaalbaar zijn, ben ik principe in elke topper geïnte resseerd. Maar die interesse houdt Huub ronde nistoernooi Boeckel won dinsdag in twee sets de Engelsman Stephen Shaw: 6-3, 6-2. Het toernooi is gedoteerd meteen op zodra hun eisen te hoog met een prijzenbedrag van 350.000 worden. Anders worden de ver gulden. schillen in de ploeg te groot". LISSE - Volkomen onver wacht is Marcel Bunk Neder lands recordhouder speerwer pen geworden. Gisteravond deed de atleet van het Amster damse A AC de speer 82.70 me ter van de aanvangsstreep neer komen op het terrein van De LONDEN (ANP/Rtr) - Marcella Mesker zal in de eerste ronde van het tennistoernooi van Wimbledon spelen tegen de Kate Gompert uit de Verenigde Staten. Indien de ADVERTENTIE SNIJ EN LASMETAGA GAS Depot Noordwijk (01719) 12456 Haagse dat treffen wint, komt zij de de Australiër Peter McNamara. uit tegen de winnares van de partij De nummer twee van de wereld- tussen de Amerikaanse Pam Casa- ranglijst, Ivan Lendl speelt tegen le en Andrea Holikova uit Tsjecho- de Amerikaan Mei Purcell. Bij de Slowakije. Ook de als achtste getip- dames heeft het als eerste geplaat- te Amerikaanse Zina Garrsion is ste enkelspel-duo Martina Navrati- ingedeeld in het "kwart" van Mes- lova Chris Evert twee landgenotes ker. geloot. Navratilova, die in 1984 ze- De winnaar van vorig jaar, John gevierde, staat tegen Lisa Bonder. McEnroe, ontmoet in de eerste ron- Evert ontmoet Marie-Lou Piatek. Spartaan in Lisse. Nooit eerder overbrugde een Nederlandse speerwerper een afstand van boven de 80 meter. De onder gunstige omstandigheden afge werkte avondwedstrijd kon meteen niet meer kapot. De uitschieter van Bunck was niet de enige prestatie van formaat. Ook vele van de aan wezige streekatleten weerden zich goed op de verschillende onderdelen die op de pas gere pareerde Lisser baan werden afgewerkt. Spartaan Jan Laan stak voor de zoveelste maal van dit (voor)jaar in grote vorm. De manier waarop hij de slotaf- stand won, doet vermoeden dat hij veel te laat tot de ontdek king is gekomen, dat hij ook op de baan zeer snel kan rond gaan. Zonder enige tegenstand snelde Laan naar een tijd van 14.29.9 op de 5000 meter. Ge zien het geringe aantal baan- wedstrijden dat de oud-NSL- atleet tot nu toe heeft gelopen, biedt deze' verrichting hoop voor de toekomst. Op deze langste loopafstand vielen verdienstelijke presta ties te noteren van Henk Ra- vensbergen (Bataven) 15.18.3, Theo van de Veek (Spartaan) 15.30.1, Hans Richolt (Bat) 15.30.8, Jan Kaptein (NSL) 15.32.2, Willem van Klaveren (Spart) 15.52.1, Anton Hens (NSL) 15.53.0 en Koos Verhoe ven (Bat) 15.53.2. Ook op de 800 meter streden streekatleten in het voorste gelid: Wibo Lely- veld (Bat) 1.54.5, Paul Grimber gen (Spart) 1.55.7, Gert-Jan Faas (Spart) 1.56.9 en Hans van der Vijver (AV Holland) 1.58.7. Van de B-jongens was Spar taan Owen White de snelste in 2.03.8. De 200 meter werd door de Hollanders Eric Taal en Jaap Dirkx even snel afgelegd: 22.8. Op de 100 meter bleef de talent volle Roger James (Holl) zijn clubgenoten Taal (11.2) en Al fred Verhoef (11.3) en Spartaan John van Loon (11.3) net voof. De laatste sprong daarnaast 6.72 ver, goed voor een tweede plek op dat onderdeel. B-jon- gen Thijs de Vries (Spart) sprintte naar 11.5. Bij de B- meisjes gaven Jolanda van de Weer en Vera Slobbe (beiden Spart) elkaar weinig toe: 13.3 om 13.4. Gé Paardekopper (Spart) behoorde tot het trio, dat 1.95 hoog sprong. Mieke van de Veek (Bat) was de enige dame, die meer dan vijf meter versprong, te weten 5.16. ARNHEM (GPD) - Vitesse blijft betaald voetbal spelen maar trai ner Clemens Westerhof is gisteren ontslag aangezegd. Maandagavond besloot de Arnhemse gemeente raad eenmalig 100.000 gulden aan Vitesse te geven waarmee het voortbestaan van de club werd ge waarborgd. Gisteren volgde de aankondiging van Westerhofs ont slag en werden bestuursmutaties bekendgemaakt. Ook trad een nieuwe sponsor voor het voetlicht. Westerhof, vorig jaar binnenge haald om Vitesse binnen drie jaar rijp te maken voor de eredivisie, kwam in last toen resultaten uit bleven. Dermate vertroebeld raak te de verhouding met sommige spelers, dermate moeilijk ook ble ken onder zijn leiding sponsors te vinden, dat het bestuur niets an ders restte dan hem vroegtijdig te ontslaan. Via onderhandelingen zal deze week Westerhofs vertrek moeten worden geregeld. Het is de bedoe ling dat onder leiding van een stro man (Frans de Munck) good old Henk 'Charlie' Bosveld de nieuwe trainer wordt. De vorig jaar met ru zie bij Vitesse vertrokken Jan van Eik, thans trainer by FC Wagenin- gen, krijgt carte blanche voor de jeugdopvang en begeleiding by de Arnhemse club. Het bestuur van de nieuwbak ken eredivisieclub SC Heracles '74 heeft in de nacht van maandag op dinsdag besloten en bloc af te tre den. Het nog maar vijf man sterke college legt uiterlijk 25 juni zijn functies neer op aandrang van het Regionaal Ondernemerscontact (ROC). In het ROC zijn 65 zakenlie den verzameld, die zich bereid hebben verklaard de volledige schuld van SC Heracles, circa ne gen ton, te saneren, mits het huidi ge bestuur plaats zal maken. Voor voorzitter Ger Vermeulen en secre taris Piet de Joode zou ook in het nieuwe bestuur een zetel kunnen worden ingeruimd. Volgens de on langs opgerichte Stichting Betaald Voetbal Almelo (SBVA), waarin het ROC is vertegenwoordigd, zijn de overige leden van het kwintet (Fred Hoogstraten, Johan Pol en Wim Telgen) ongeschikt voor het leiden van een betaald-voetbalor ganisatie. ADVERTENTIE SNIJ EN LASMETAGA GAS Depot Leiderdorp (071) 412421

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 13