Koetshuizen toch tegen de vlakte Burgemeester Warmond komt terug 'Gemeente Voorschoten maakt een historische fout' met sloop Protest tegen korpssterkte in Wassenaar 'Kaagstraat' is een feit in Warmond Tegenvaller wordt meevaller Zoeterwouds 'huishoudboekje' moeizaam kloppend te krijgen Voorschotens protest tegen centralisatie waterbedrij ven PAGINA 2 iUHUHI'Hf VRIJDAG 7 JUNI 1985 Lantaarnpalen voor fietspad WARMOND - Het fietspad tussen Warmond en Leiden, gelegen in de Veerpolder, krijgt nu snel verlich ting. De gemeenteraad was het er gisteravond snel over eens dat er achttien lantaarnpalen moeten worden gpplaatst, waarvoor in to taal 30.000 gulden wordt uitgetrok ken. Dat terwijl men er tijdens de vo rige raadsvergadering niet uit kwam: er bestond toen verschil van mening bij de raadsleden over de onderlinge afstand van de lan- taarpalen. Die bedraagt dertig me ter op het Warmondse gedeelte. Na ziekte van anderhalf jaar werk op 1 september hervat Burgemeester Hendrikx-Vlaar: terug (archieffoto) WARMOND - De Warmondse bur gemeester mevrouw Hendrikx- Vlaar verwacht op 1 september weer aan de slag te kunnen. Zij heeft dit zowel aan de commissa ris van de koningin als aan de lo co-burgemeester en wethouders meegedeeld. Daarmee zou een einde komen aan een 'burgemeesterloos tijd perk' van ruim anderhalf jaar. Mevrouw Hendrikx-Vlaar meldde zich begin vorig jaar ziek. In de tussentijd namen respec tievelijk de wethouders Van Schagen (CDA) en Dalhuisen (PW) het burgemeesterschap waar. Raadslid Slingerland is al die tijd waarnemend wethouder geweest. Rond de terugkeer van me vrouw Hendrikx-Vlaar is de nodi ge verwarring ontstaan. Wethou der Van Schagen zei in september vorig jaar te verwachten dat de burgemeester begin 1985 weer zou terugkomen. In maart dit jaar werd bekend dat zij eind juni, be gin juli het werk weer zou hervat ten. Tijdens de raadsvergadering gisteravond deelde loco-burge meester Dalhuisen mee dat het nu 1 september wordt. Op voorhand verklaarde PW- raadslid Duijnhoven blij te zijn dat er een einde komt aan alle on zekerheid "en dat mevrouw Hen drikx-Vlaar heeft besloten in het Warmondse bestuur terug te ke ren. Ik zal haar sterkte wensen". Ook WD-raadslid Saris sprak van "een verheugende ontwikke ling". VOORSCHOTEN - "De gemeente Voorschoten maakt een historische fout. Het centrum wordt ingebouwd tussen min of meer vormeloze bouwmassa's". Aldus Aikens (D'66), toen gisteravond tijdens de commissie openbare werken duidelijk werd dat hij alleen stond in zijn strijd voor het behoud van de 18e eeuwse koetshuizen achter Voorstraat 11. Politieke onwil bij het college zou hebben geleid tot de afbraak. Im- "relevante informatie met Ven sterkere mate, het CDA op hamer- reële bedragen over de opknap- plannen wordt niet gegeven". De verstrekte ambtelijke notitie deed Aikens af als "een serie brieven". En het redelijk alternatieve raadslid hecht weinig waarde aan de toezegging van wethouder Van Leeuwen dat de nieuwbouw op de plek van de koetshuizen wordt aangepast aan de omgeving. Veel betekenend wees hij in dit verband naar de onderkomens van AH en Rabobank in de Schoolstraat. De WD, die tijdens de laatste gemeenteraadsvergadering had ge vraagd om een nadere Koetshuis discussie, had voordat Aikens los brandde al een heel andere toon gezet. Woordvoerder mevrouw Van der Kloes vertelde dat twee li beralen op lokatie hadden gekeken en tot de conclusie waren gekomen dat de koetshuizen niet als monu ment kunnen worden aangemerkt en in groot verval zijn ("de muren zijn gebarsten en staan bol"). Een restauratie, zoals de Stichting Dio genes had voorgesteld, zat er dus niet in. Wel vindt de fractie het jammer dat het plekje moet verdwijnen: Deze partijen onderschreven dat de ambtelijke stukken weinig in formatie verschaffen. Het CDA zag hierin echter geen onwil ("het kan best zijn dat die info er gewoon niet is") en is "mordicus tegen ver der onderzoek. De burger moet zijn recht krijgen. De nieuwbouw zou het dorp trouwens ook kunnen verlevendigen". De PvdA/PPR-fractie stipte aan dat toch wel duidelijk zou zijn ge worden dat de kosten van de ver bouwing veel hoger uitvallen dan de 200.000 gulden, door de stich ting Diogenes genoemd. Vooral de grondkosten tikken aan. Daarnaast heet het dat deskundigen tegen over elkaar staan wat betreft de koetshuizen. Ander sociaal-democratisch ar gument is dat de achterkant van de Voorstraat niet tot het beschermd dorpsgezicht behoort. Woordvoer der Both: "daar staan qok een aan tal gribusachtige bouwsels". Wet houder Van Leeuwen sloot zich hierbij aan. De gemeente kan vol gens hem dan ook niet rekenen op geld uit het potje stad- en dorps vernieuwing, zoals de actievoeren- - - - de ambtenaar Berghuis van Monu- Want juist dat pleKje spreekt de mentenzorg had gezegd. mancon het meeste aan". Belang- Vervolgens stortte ook Begeer rijk gegeven voor de liberalen is dat grondeigenaar Koster al bouw plannen heeft ingediend voor win kels met 11 tot 12 bovenwoningen aan weerszijden van het Ambacht spad. En als die plannen niet in strijd zijn met het bestemmings plan moeten ze worden goedge keurd. Oftewel: rechtsbescher ming van de burger, iets waar ook de PvdA/PPR-fractie en, in nog (WD) zich op de achterkant de Voorstraat. Hij noemde het "een rommeltje, een wirwar van daken. Wanneer de gemeente de koetshui zen werkelijk tot hun recht wil la ten komen, moet ook daar wat aan worden gedaan, evenals aan de (ge plande) nieuwbouw in de nabije omgeving. Suggesties van Begeer: de win kels aan de zuidkant van het Am bachtspad moeten niet tweehoog Worden, zoals gepland, maar een- hoog (met puntdak). De gemeente moet de situatie achter de Voor straat bestuderen, zo nodig grond aankopen en het bestemmingsplan wijzigen. Tenminste, "wanneer mensen op vrijwillige basis afstand willen doen van hun rechten". En daar geloofde hij zelf niet in: "Voor mij zijn die koetshuizen te ver - LEIDERDORP - Het was gis teren weer 'raak' op het Leider- dorpse deel van rijksweg A4. En nog wel vier keer in één uur tijd.. De aanrijdingen vonden plaats op de roemruchte weg, ter hoogte van het viaduct bij de Hoofdweg. Oorzaak: het werk aan de brug, waar mo menteel geluidsschermen wor den aangebracht en waarvoor één rijbaan is afgesloten. Door het slechte weer konden sommige automobilisten waar schijnlijk niet zien dat ze er dienden in te voegen. Er moest plotseling worden afgeremd. Daardoor ontstonden er diverse botsingen. Bij de aanrijdingen raakte een inwoonster van Heemstede gewond. Ze moest met nog on be kend letsel naar het Acade misch Ziekenhuis worden over gebracht. Voor de rest alleen materiële schade, die, zoals-de foto laat zien, groot geweest moet Zijn. (foto Holvast) Ondanks verzet van bewoners WARMOND - Warmond krygt toch een Kaagstraat. Het stukje Norremeerstraat, tussen het terrein van watersportvereni ging 'De Kaag' en de Padox- laan, zal naar de plas worden vernoemd. Bedoeling van de wijziging is het wegnemen van de verwar ring onder mensen, die de straat zoeken. De Norremeer straat is namelijk al sinds jaar en dag in tweeën gedeeld door een barricade. Het 'lange' deel is, vanuit de richting Leiden bekeken, gewoon bereikbaar. Om het deel achter de barrica de te bereiken moet men echter omrijden. Verwarring onder de raadsleden gisteravond: er zijn diverse voorstellen geweest en even wist niemand precies wel ke naam uiteindelijk favoriet zou worden. Aanvankelijk wil den B en W het stukje straat herdopen in 'Korte Norremeer straat'. Raadsleden voelden meer voor 'praktische' namen als 'Korte Padoxlaan. Uiteinde lijk kwam de watersportvereni ging met het idee om er 'Kaag- straat' van te maken. Dat idee stuitte op verzet bij de bewoners. Nog afgelopen dinsdagavond lieten twee van hen tijdens de hoorzitting in het gemeentehuis weten het nut van een straatnaam wijzi ging niet in te zien en zéker niet van de daaruit voortvloeiende kosten. Hun laatste 'bod': maak er maar 'Korte Norremeer straat' van en laat een en ander duidelijk worden via aanwijzin gen op de straatnaam- en het informatiebord. Uiteindelijk - er kwam zelfs een schorsing van de vergade ring aan te pas - kozen de mees te raadsleden toch voor het wijdse 'Kaagstraat'. Acht wa ren er voor, drie tegen. Warmond haalt opgelucht adem: subsidie blijft 2.400 op een totale bevolking 27.000. De verklaring hiervoor? Veel van deze buitenlanders, voornamelijk werkzaam bij de ambassades, staan niet ingeschreven by de bur gerlijke stand, maar bij buitenland se zaken. LEIDSCH m DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN WASSENAAR - De Wassenaarse weg", politie wil dat de burgemeester bij het ministerie van binnenlandse zaken protesteert tegen de plannen om de korpssterkte per 1 novem ber op 78,5 man/vrouw te brengen. Dit is twee personen minder dan het 76 personen tellende korps eind vorig jaar in het vooruitzicht was gesteld. Een woordvoerder, die begin deze week in Den Haag het kladje heeft gezien van een korpssterkte-circulaire, heeft het ZOETERWOUDE - Het huis- financiën rekening gehouden met buitenlanders in Wassenaar, ao'n overschotten van moeilijk sluitend te krijgen. Om dit de jaren '83 en 84, samen goed toch te bereiken, bestaat de keuze voor ongeveer vier ton, en is er een tussen bezuinigen, het aanspreken meevaller als het fietspad langs de van de spaarpot en het vergroten Nieuweweg betaald is. Het verschil van de inkomsten, by voorbeeld tussen de werkelijke kosten en wat door de onroerend-goedbelasting Zoeterwoude er in de loop der ja- (o.g.b.) te verhogen. Bovendien ren voor opzij heeft gelegd be- werd gisteravond in de commissie draagt namelijk 180.000 gulden. Dit meegerekend is er weinig re den voor financiële zorgen voor 1986, zou de conclusie kunnen zijn, het niet dat het zo simpel niét werkt in de huishouding van de ge meente. Principiële punten over het fi nanciële beleid voor de komende jaren kwamen aan bod bij de uit gangspunten die moesten worden geformuleerd. Progressief Zoeter woude stelde bij monde van com missielid W. Ooijendijk voor de o.g.b. met drie procent te verho gen. Dat zou op jaarbasis veertig mille opleveren, zodat de begro ting voor volgend jaar "wat ruimer in zijn jasje zou komen te zitten". Duurder Ooijendijk verwees namens zijn partij naar de vier jaar dat de o.g.b. niet is verhoogd. "En dat terwijl het leven in die jaren wel duurder werd. Een inflatiecorrectie is heel goed te verdedigen en de burger zal er weinig van merken. Op mijn huis (geen 'modaal' huis, red.) zou ik per jaar zes gulden meer moeten betalen. De grote hap komt van de bedrijven", aldus de PZ'er die ech ter ook vond dat naar bezuinigin gen moest worden gezocht. PZ haalt de ruimte die de begro ting voor 1986 nodig heeft liever uit extra inkomsten dan door te gaan bezuinigen. Anders is dat voor het CDA en de WD. Zij zien meer heil in bezuinigen en onderschrijven derhalve het uitgangspunt dat de belasting en de gemeentelijke ta rieven niet omhoog mogen. R. Ho- genelst (CDA): "De lonen staan al genoeg onder druk". P. Kremer (WD): "We moeten eerst bekijken WARMOND - De dreigende finan ciële tegenvaller is van de baan in Warmond. Het rijk zal de gemeente toch niet korten in de subsidie, die Warmond krijgt voor de slechte bo demgesteldheid in de gemeente. Eind april werd nog het ergste gevreesd. Na een bodemonderzoek in verschillende delen van War mond kwam de Rijksgeologische dienst van het ministerie tot de conclusie dat de gemeente niet lan ger recht had op 100.000 gulden, maar op 30.000 tot 40.000 gulden. 'Slechts' vijftig procent van de bo dem zou slecht zijn een aanleiding geven tot extra kosten aan gebou wen en voorzieningen. Warmond liet het er echter niet POSTADRES Postbus 54. 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071)144941 SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) ADMINISTRATIE ma.-vrij. van 8.30-17.00 u 250,90 345.20 131.40 65.70 89,30 22,10 30. (071)144941 REDACTIE (071) 144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. ABONNEMENTEN per jaar. aan huis bezorgd per post (binnenland) per halfjaar, aan huis bezorgd per kwartaal, aan huis bezorgd per post (binnenland) per maand, aan huis bezorgd per maand, per post (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), losse nummers Abonnementsgelden dienen bij taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Bij automatische betaling geen administra- dag ingaan. Indien één verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071) 144941 REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 11. 2221 JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Commentaren: W.F.J. Wirtz, A A. van Brussel Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H IJ. Veldhuizen Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel. Jo hannesburg, Tokio. Londen, Parijs. Was hington, Rome, Madrid. Mexico-City. Tel Aviv en Beiroet. bij zitten. Ma overieg mei ae nyKs- geologische dienst is gebleken dat zij de zaken niet helemaal correct hebben bekeken, zo deelde wet houder Van Schagen de raadsle den gisteravond mee. Binnenwate ren als 't Joppe zijn aanvankelijk buiten de metingen gehouden. De zaak is herzien en gisteren kwam de opluchtende brief van de Rijksgeologische dienst binnen. Daarin staat dat alles bij het oude blijft. Tot grote opluchting van de raadsleden, die vervolgens zonder al teveel moeite akkoord konden gaan. met de door burgemeester en wethouders vervaardigde voor jaarsnota. In die nota neemt War mond alvast een 'voorschot' op de geldverdeling in de nabije toe komst. Er worden diverse plannen in aangekondigd: een onderzoek met als doel een beter en goedko per onderhoud van de doorgaande route; een bevriezing van de onroe rend goed-belasting en een verho ging van subsidies in 1986. Veel lof J Veel lof, weinig kritische kantte keningen bij de voorjaarsnota. Al waar we kunnen besparen, daarna let;n WD-raadslid Saris vond dat kunnen we pas verder kijken. Ver- z0 onderzoek naar de doorgaande hogen van belastingen is het laat- route geen tienduizenden guldens ste wat de WD wil. Bovendien wil mag opslokken. En: niet iedere ik dat van de overschotten van '83 subsidiepost mag automatisch met en'84 wordt bekeken of daar mo- twee Procent worden verhoogd. gelijkheden zitten". Het aanspreken van de gemeen- aan de man is", aldus Kremer. Wet- 1 1 1L_l houder A.R. van der Heijden Rnmn,p|nlar|(t (CDA) was het hiermee niet volle- ttOmmeimarKl dig eens: "Sommige reserves kun 'The Sjelter Squeezers' organi- je aanspreken als de nood aan de seren morgen een rommelmarkt man is. De reserve waarover we nu In het Leiderdorpse cultureel een- praten (een winstuitkering van het trum de Sjelter (Heemraadlaan). EBR, red.) kan worden gebruikt. Tussen elf en vier uur kan ieder een komen kijken of er nog iets van zijn of haar gading bij is. Er draait ook een rad van avontuur. Viswedstrijd De Voorschotense jeugd -tot 14 jaar- kan morgen meedoen aan een viswedstrijd. Deelnemers die nen zich om 9 uur in te schrijven in het clubgebouw van de ijsclub aan de Nicolaas Maeskade. Orga nisator is de Voorschotense Wa tersportvereniging. Picnic Alle inwoners van Wassenaar zijn morgen welkom op een pic nic, die door de American Base ball Foundation wordt gehouden op het grasveld bij raadhuis De Paauw. Anderhalve maand te laat examen LEIDERDORP - Leerlingen van het Leiderdorpse RIO (Rijnlands Instituut voor On dernemersonderwijs) doen vandaag alsnog examen in En gels en Nederlands. Op de dag, 29 april, dat de ex amens eigenlijk hadden moe ten plaats vinden stond er nie mand voor de deur, behalve de rijksgeëxamineerden. Noch de onderwijzers, noch de examen kandidaten wisten dat er op die dag examen was, omdat de brief met het rooster op de ver keerde plaats terecht was geko men en zodoende niet was doorgegeven wanneer er exa men Engels en Nederlands zou zijn. De 82 leerlingen die vandaag het verlate examen doen horen morgen de uitslagen en kunnen volgende week eventueel her examen doen. Jeugdkoren De christelijke jeugdkoren 'Alouettes' en 'De Lenteklokjes' uit Voorschoten geven morgen de jaarlijkse uitvoering in het cultu reel centrum aan de Marijkelaan. Aanvang half acht. Medewerking verlenen Joop Brons (piano), Ine ke Asscheman (fluit), Hans Roos (fluit) en Otto de Graaf (slag werk). Het geheel staat, als van ouds, onder leiding van Rita Eriks. Kaarten zijn aan de zaal verkrijgbaar. Een en ander moet - het college was het daarmee eens - van geval tot geval worden bekeken. Zij kreeg bijval van PW-raadslid Duijnhoven, die nog aantekende dat het onderzoek van hem best mag, "maar Progressief Warmond is wel tégen asfalt. Al moet de on derste steen bovenkomen", liep hy alvast vooruit op de resultaten van het onderzoek. Wethouder Van Schagen ten slotte over de voorjaarsnota: "Je kunt niet in de toekomst kijken. Dat zie je maar weer aan die 70.000 gulden. Maar het financiële plaatje ziet er wél iets minder somber uit dan we u in het verleden hebben voorgehouden". VOORSCHOTEN - B en W van Voorschoten gaan protesteren te gen de provinciale plannen om de distributie en produktie van drink water te centraliseren. Wanneer, zoals voorgesteld, Haagse en Leid- se maatschappijen worden bijeen gevoegd, ontstaat een "consument- onvriendelijke" moloch. Aldus wethouder J. van Leeu wen gisteravond tijdens de verga dering van de raadscommissie voor openbare werken, woning bouw en economische zaken. Een van zijn grote klachten: klanten krijgen aparte rekeningen voor gas, elektra en water. WD-raads- lid S. Begeer deelde het afgrijzen tegen de plannen. "We moeten ons te vuur en te zwaard verzetten tegen dit soort centralisaties", sprak hij. "Het zal leiden tot slechtere service, gaat eerder méér dan minder kosten en ook wat betreft de salaris-geschie denis is het alleen maar nadelig". Hij besloot zijn klaagzang met de mededeling tevens tegen de cen tralisatie van bijvoorbeeld de gas- voorziening te zijn. Van Leeuwen deed hierop het "dringende verzoek" aan de frac ties om partijgenoten bij hogere overheden als de provincie te be stoken met protesten: "Vertel ze hoe het eraan toe gaat op plaatse lijk gebied". Voor alle duidelijk heid: Voorschoten heeft een zelf standig waterleidingbedrijf dat wa ter uit Leiden en Den Haag be trekt. CDA-raadslid Ten Have reageer de afhoudend op het verzoek. "Is het allemaal wel zo nadelig voor de consument? Ik wil niet protesteren wanneer ik de gevolgen niet voor honderd procent ken", merkte hij op, gezeten naast gemeente-ambte naar Bakker, vanaf 1970 (KVP c.q. CDA)-lid van de Provinciale Sta ten. Wethouder Van Leeuwen zeg de hierop toe binnenkort nog eens uitgebreid te praten over een en ander. VRIJDAG Leiden LVC - Breestraat, optreden Blow Mon keys, 21 uur, optreden om 23 uur. Aniba's muziekkamer - Herenstraat, open podium folkclub Horus, 21 uur. LVC - Breestraat, film 'Los Santos Inno- centos', 21.15 uur. Oegstgeest Lange Voort - Kris-Kras Kwis, tot 21 uur, missverkiezing 20-21 uur, optreden Tempory Coyotes, 18.30-21 uur. Zoeterwoude Eendenkooi - Kooikerkspad, opening zomermarkt met parachutisten, 19 uur, met diverse optredens. Leiderdorp Velocitas-terrein - De Bloemerd, laatste avond avondvierdaagse, 17.45-19 i ordin 30 L ners-programn Wassenaar Messiaskerk - concert leerlingen Streek- muziekschool, 20.15 uur. ZATERDAG Leiden Rond de Sterrenwacht - De Blije Bijen- venkade, hockeytoernooi voortgezet onderwijs, 10 uur. Vanaf VW-kantoor - rondwandeling door de Leidse Binnenstad, 10.30 uur. Harteburgkerk - wandelorgelconcert door Frank Meijer, 15-15.30 uur. Oegstgeest Lange Voort - zomermarkt, 10-17 uur. Zoeterwoude Eendenkooi - Kooikerspad, zomer markt, hele dag. Warmond Sportpark Overbos - officiële opening door wethouder Van Schagen 14 uur. Leiderdorp De Houtkamp - start vogelexcusie 'Vo gelwerkgroep', 4.30 uur, opgave tel. 893006. Sjelter - Heemraadlaan, rommelmarkt van 'Sjelter Squeezers'. 11,-16 uur. Voorschoten Clubgebouw IJsclub - Nic. Maeskade, viswedstrijd jeugd tot 14 jaar, inschrij- Terrein IJsbaan - buitenspeldag van Avanti, 11 uur. Wassenaar Terrein bij raadhuis De Paauw - pick nick American Baseball Foundation, 13 Langstraat - streetparade, 11-12 en 14- ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12 tot 12.30 uur. (alleen voor spoedeisen medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meijer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groeneveld, De Ruiter, B. Janssen: za van 8 uur tot zo 8 uur: M. Zwijnen burg, Gallaslaan 24, Leiderdorp, tel. 412166; spreekuur Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: B. Bisschop, tel. 121641 spreekuur Rosmolen 2. Groep 2 - Mastenbroek, Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis: za 8 uur tot zo 8 uur: F. Kruis, Klaproos 34, tel. 126371; spreekuur Minnebroers- gracht 41. zo 8 uur tot 24 uur: J. van Gent, Zoeter- woudsesingel 28, tel. 122538. Groep 3 - Pleiter, J. van Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk. Jur- gens, Fogelberg: za 8 uur tot zo 24 uur: W. de Bruijne, de Lt. de Kanterstraat 32, tel. 126866. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waard, Arnou: za 8 uur tot 5o 8 uur: A. v. Rijn, Pagani- nistraat 1, tel. 314349; spreekuur Kenne- dylaan 24. zo 8 uur tot 24 uur: E. Nieuwenhuis- Smalbraak, tel. 768918; spreekuur Be- vrijdingsplein 60. Groep 5 - Schaefer, J asperse, Crul, Kooyman, de Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein, A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: H. de Jong, Noord- eindsplein 4a, tel. 123752. zo 8 uur tot 24 uur: D. Hammerstein, tel. 720936; spreekuur Saffierstraat 3. Leiderdorp za, F. Kemme, Grotiuslaan 12, tel. 893139; zo, M.B. Landsmeer, Drakestein 2, tel. 413913; za en zo spreekuur van 12.30-13 uur op Florijn 10, tel. 891000. Oegstgeest E.W.F. van Walchren, Oraryelaan 29, tel. 174830. Voor de praktijk Haaswijk: J.J. Voor- zaat/G.A. van der Steenhoven, Querido- laan 2, tel. 176867; dag en nacht bereik baar ook in het weekend. Voorschoten za, W. van Dam, Palestinalaan 29, tel. 3960; zo, A. Tromp, Leidseweg 328, tel. 762159. Warmond J. Hoornweg, Prof. Aalberselaan 2, Voorhout, tel. 02522-11393. Wassenaar Noord: E.JfJ. Op 't Land. Middelweg 21. tel. 13056; zuid: J.N. Vonk, Wittenbur- gerweg 106, tel. 79676. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 7 tot vr 14 juni door: Haven Apotheek, Haven 18, Leiden, tel. 120085. Apotheek Noord-Hofland, Thorbecke- weg 3, Voorschoten, tel. 762877. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: A.W. Helder, Hermelijnvlinder 36, Lei den. tel. 220513. Voor de praktijk van Vestjens, v.d. or de prak .W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brandt, Homanstraat 1, Rijnsburg, tel. 173266. Voorschoten R. Koster, Narcisstraat 47, tel. 01717- 3836; mevr. C.E. Birnie-Heringa, Kon. Wilhelminalaan 27, Leidschendam, tel. 070-275450. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno men door: Th.G.A. Tijdhof, Koninginnelaan 7, Oegstgeest, tel. 172848; spreekuur za en zo om 13 uur. Voorschoten, Wassenaar, Zoeterwou- WIJKVERPLEGING Leiden Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753 ei 134604, na 17 uur en in het weekend t bereiken via dokterstelefoon: 122222.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2