Koning 'regelde' belastingvoordeel FNV beraadt zich op acties GM koopt Hughes Aircraft Ook voor Wibo van de linde Bovag achterhaalde al honderden beunhazen Storten huisvuil bij VAM flink duurder Britse olieprijs verlaagd Bonden willen voor 1 juli nieuwe bank-cao DONDERDAG 6 JUNI 1985 ECONOMIE PAGINA 9 DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Koning (financiën) heeft Wibo van de Linde belas tingvoordeel bezorgt door persoonlijk in te grijpen in een conflict tussen Avro-directeur en de belastinginspectie in Haarlem. Dat blijkt uit een artikel in het weekblad Vrij Neder land. Daarin wordt het omstreden optreden van Koning ook door zijn eigen partii de WD, veroordeeld. DEN HAAG (GPD) - De bond van garagehouders Bovag heeft in de eerste maanden van haar actie te gen de 'beunhazerij' in de auto branche al "honderden" illegale garagehouders en autosleutelaars opgespoord. Ze zijn allemaal schriftelijk gesommeerd hun acti viteiten te staken. Dat is volgens Bovag-woordvoerder E. Boon in een aantal gevallen ook gebeurd. Over de gevallen waar het dreige ment van de Bovag niet heeft ge werkt, stuurt de organisatie binnen enkele dagen een stapel dossiers naar y de Economische Controle Dienst, die verder maatregelen zal De actie van de Bovag, in Fries land begonnen, bestrijkt volgens Boon nu ongeveer een kwart van het land. Leden van de bond wor den aangemoedigd in hun regio 'beunhazen' op te sporen en de ver zamelde informatie naar de Bovag te sturen. Daar komen nu zelfs ook aanmeldingen binnen over beun hazerij in de fietsenmakers-bran che, aldus Boon. Volgens de Bovag beschikken dé meeste, tot nu toe opgespoorde, 'beunhazen' niet over een vesti gingsvergunning. Een economisch delict dat verder voor de ECD in behandeling genomen moet wor den. Zo'n vestigingsvergunning wordt pas afgegeven na gebleken kredietwaardigheid en het bezit van een middenstands- en een vak diploma. Ook op het gebied van de milieuwetgeving worden overtre dingen geconstateerd, terwijl de Gemeenschappelijke Administra tie Kantoren en de belastingdienst door de Bovag gewezen kunnen worden op het niet afdragen van premies of belastingen. In alle gevallen is er sprake van oneerlijke concurrentie voor de bo na fide garagehouder, aldus Boon. De actie richt zich volgens, hem dan ook duidelijk niet tegen het "zelf sleutelen", of het "even hel pen van de buurman". Alvorens tot de actie werd over gegaan, heeft de Bovag overleg ge voerd met de Economische Con trole Dienst. Volgens plaatsvervan gend ECD-directeur Lely is de "fei telijke onderbouwing van een klacht" de voornaamste eis die ge steld zal worden. "En wanneer dat het geval is, nemen we elke klacht in behandeling, zowel van een indi viduele burger als van een organi satie als de Bovag". Mr. Lely is niet bezorgd over de stroom klachten die bij de Bovag gereed liggen voor verzending. "Dat kunnen we in principe wel aan". In een procedure, die gemid deld twee tot drie maanden duurt, wordt de klacht ter plekke onder zocht. Wanneer de klacht terecht was - bijvoorbeeld het ontbreken van de benodigde papieren - wordt een proces-verbaal opge maakt door de ECD, dat in handen van de officier van justitie wordt gesteld. Van de Linde heeft contact ge zocht met Koning, toen de Haar lemse inspectie niet akkoord ging met zijn belastingaangifte. Van de Linde wilde een deel van zijn in komsten als correspondent van Ti me/Life wilde toerekenen aan het belastbaar inkomen van zijn mee werkende vrouw, maar kreeg ook na het indienen van een bezwaar schrift nul op het rekest. Koning zou daarop tegen het advies van de Haarlemse inspectie in de aanslag aanzienlijk hebben verlaagd. In VN zegt Van der Linde dat hij Koning eerst heeft geschreven. Toen dat niets uithaalde „heb ik zijn voorlichter gebeld met de vraag of ik een afspraak kon ma ken. Ik heb toch een paar uur ste vig moeten lullen met hem om het voor elkaar te kragen". In het weekblad rechtvaardigt de staatssecretaris zijn ingrijpen met de opmerking dat in geval van een conflict over individuele aanslagen de hoogste instantie mag beslissen. „En de hoogste instantie dat ben ik", aldus Koning, diebovendien ontkent dat hij geheel eigenmach tig heeft gehandeld. Volgens hem had de Haarlemse belastinginspec- Nederlands vervoer over grenzen heeft goed geboerd AMERSFOORT (ANP) - Het Ne derlandse grensoverschrijdend vervoer heeft in 1984 flink geprofi teerd van het voortgaande herstel in de internationale handel. De prestatie nam, uitgedrukt in ver voerd gewicht, toe tot 31,5 mtljoen ton, dat is ten opzicht van 1983 een •stijging van 6,6 procent. Het ver voer van en naar Italië, Denemar ken en Groot-Brittannië steeg zelfs met respectievelijk 17, 10 en 37 procent. De totale omzet in geld was met 2,8 miljard gulden 8,6 pro cent hoger dan het voorgaande jaar. Dit heeft de voorzitter van de stichting NIWO (Nederlandsche Internationale Wegvervoer Organi satie), drs. C. Vreugdenhil, gisteren gezegd op de jaarvergadering van zijn organisatie in Amersfoort. Ook de rentabiliteit in de bran che heeft zich volgens Vreugdenhil gunstig ontwikkeld: in 1984 werd gemiddeld een netto-winst ge boekt van 4 procent, tegen 2,5 pro cent in 1983. De NlWO-voorzitter schrijft dat vooral toe aan verbete ring van de efficiëncy en de om standigheid dat de kostenniveau in het vervoer ten opzichte van het vorig jaar nauwelijks is gestegen. Kort Zakelijk Shell De Koninklijke Nederlandse Shellgroep koopt de helft van de belangen van de Amerikaanse olie maatschappij Occidental in Co lombia. Met de transactie is een be drag gemoeid van 1 miljard dollar. Topman Armand Hammar van Oc cidental maakte de overeenkomst gisteren in Los Angeles bekend. In Colombia zijn de laatste jaren grote olievoorraden gevonden. In het grootse wingebied in het noord oosten zal naar schatting 1 miljard barrel (van 159 liter) ruwe olie naar boven worden gehaald. Fusie De Centrale Volksbank (CVB) heeft een belang van een derde ver worven in de Hollandse Koop mansbank (HKB). De overeen komst tussen de Algemene Spaar bank voor Nederland en de Centra le Volksbank, waarbij een econo mische eenheid tot stand is ge bracht, zal naar verwachting leiden tot een fusie tussen deze spaarban ken, te realiseren uiterlijk op 1 ja nuari 1987. De samenwerking tus sen de beide spaarbanken en de handelsbank zal uitgroeien tot een volwaardige algemene bankcombi- natie met 300 vaste medewerkers en een balanstotaal van ruim f 2,5 miljard. Een van de uitgangspun ten van de samenwerking is de so ciale signatuur van de bedrijfsvoe ring van de banken die mede tot uiting komt in de relatie tot de vak beweging. Citroen Peugeot, Frankrijks grootste au tofabrikant, heeft een gesubsi dieerde lening van 2 miljard franc (740 miljoen gulden) gekregen voor de ontwikkeling van een nieuwe auto van de dochteronderneming Citroën. Het bedrijf zal het geld ge bruiken voor de modernisering van de fabriek in Aulnay waar het nieuwe model zal worden ge bouwd. De nieuwe auto, die waar schijnlijk volgend jaar op de markt komt, wordt de kleinste Citroën. teur Koning de indruk hebben ge geven dat de zaak alsnog geregeld kon worden. Bij andere omstreden beslissin gen zegt Koning eerst adviezen te hebben ingewonnen binnen het belastingapparaat. Dat betreft on der meer zijn besluit om klooster lingen niet aan te merken als twee verdieners en het geval van de ka tholieke vrouw, die haar nalaten schap aan de paus wilde verma ken. De erfenis zou echter goed deels in de schatkist zijn verdwe nen als Koning niet via een inge wikkelde constructie voor een la ger tarief had gezorgd. De Haagse inspecteur mr Van der Voort bestrijdt dat de staatsse cretaris de bevoegdheid heeft aan wijzingen te geven over de afwik keling van individuele aanslagen. Ook PvdA-woord voerder Ver meend is van mening dat niet de staatssecretaris beslist over een eventuele wijziging van aanslagen, maar dat de belastingplichtige de weg via het gerechtshof en de Ho ge Raad dient te volgen. In Vrij Nederland zegt VVD-frac- tieleider Nijpels dat hij er reeds twee maal bij Koning op heeft aan gedrongen naar aanleiding van een aantal geruchten de feiten op tafel te leggen. „Ik heb vorig jaar tegen Koning gezegd dat ergens op een feestje in Leidse universiteitskrin gen het verhaal de ronde deed dat hij zich te veel bezig hield met indi viduele belastingzaken. Ik heb hem toen gezegd: als dat waar is lijkt me dat buitengewoon onver standig." Nijpels zegt, na overleg met Eer- ste-Kamervoorzitter Zoutendijk en WD-voorzitter Kamminga, de staatssecretaris onlangs opnieuw te hebben gewaarschuwd nadat hij vernam diens optreden in het ge schil tussen de Haarlemse belas tinginspectie en Avro-directeur Van de Linde. Het drietal vroeg Koning in een gesprek om ophel dering en adviseerde hem „volko men open kaart te spelen" tegen over de Kamercommissie, maar Koning is tot op heden nog niet op die suggestie ingegaan. Nijpels meent dat het voor de staatssecretaris „aanzienlijk beter zou zijn" als hij de Kamercommis sie onmiddellijk vertrouwelijk in licht. „Ik vind", zo zegt Nijpels in VN, „dat een staatssecretaris zich buitengewoon terughoudend moet opstellen als het gaat om indivi duele zaken. Als je als staatssecre taris wordt geroepen om in een in dividuele zaak te beslissen, zeker als het gaat om bekende mensen, moet je daar zo ver mogelijk vanaf blijven". Duin- en bollenstreek de dupe WIJSTER (ANP) - De Vuil Afvoer Maatschappij (VAM) in Wijster gaat de tarieven voor het storten van huisvuil op het terrein in Wij ster per 1 januari volgend jaar met ongeveer vijf en twintig procent verhogen. Die verhoging van 6,03 gulden per ton is een gevolg van de voorwaarden waaraan het bedrijf in het kader van de Afvalstoffen- vergunning van de provincie Dren te moet gaan voldoen. De prijsverhoging heeft aanzien lijke financiële consequenties voor de 128 Nederlandse gemeenten die op 1 januari 1986 op contractbasis hun vuil naar Wijster mogen afvoe ren. In deze regio betreft dat vooral de bollen- en kuststreek. Leiden en omliggende gemeenten maken ge bruik van de Leidse vuilverbran ding, terwijl het afval uit Alphen aan den Rijn en omliggende ge meenten via de installatie in Rijn mond wordt verwerkt. Voor de gemeenten in de bollen en kuststreek komt de verhoging van de tarieven niet onverwacht. De provincie Drente had al eerder aangekondigd de tarieven flink op te trekken om milieumaatregelen te kunnen betalen. Voor de meeste dorpen betekent de verhoging dat het ophalen van huisvuil duurder zal worden. Maar het gaat niet om een verhoging met 25 procent, om dat het afvoeren van vuil via de VAM slechts een deel van de totale kosten van het verwerken van huisvuil betreft. Overmacht Het Vuilafvoerbedrijf Duin- en Bollenstreek, waarbij aangesloten Hillegom, Lisse, Noordwijk, Noordwykerhout, Rijnsburg, Val kenburg, Voorhout en Katwijk, voert het huisvuil via het overlaad- station van de VAM in Noordwij- kerhout af naar Drente. Volgens bestuurslid P. Heemskerk van het vuilafvoerbedrijf zou de flinke prijsverhoging op basis van de contracten kunnen worden bestre den. "Maar het is voor de VAM overmacht. De maatregelen wor-* den opgedrongen door de provin cie. Voor die situatie moeten we begrip hebben", aldus Heemskerk, die schat dat de verhoging voor zijn gemeente Noordwijkerhout een extra aderlating van 30.000 gul den op jaarbasis betekent. DEN HAAG - Op het Binnenhof vond gisteren een demonstratie plaats van standwerkers ter gelegenheid van de nota die de Centrale Vereniging voor de Ambulante Handel gisteren aanbood aan de vaste commissie voor het midden- en kleinbedrijf. De voorzitter van die commissie Dora Salomons liet zich door een standwerker uitleggen hoe je nu een banaan dient te pellen. (foto anp> Samenwerking zes Europese autoconcerns TURIJN (DPA) - Zes Europese au tomobielconcerns, Volkswagen, BL, Renault, Peugeot, Volvo en Fiat/Lancia, zijn overeengekomen permanent ideeën en informatie op het gebied van onderzoek en ont wikkeling uit te wisselen. Het is de bedoeling daardoor kosten te be sparen en de concurrentiepositie ten opzichte van automobielfabri kanten in de Verenigde Staten en Japan te versterken, zo hebben vertegenwoordigers van het onder zoekscentrum van Fiat gisteren verklaard in een gesprek met jour nalisten. De deelnemende concerns zullen volgens de Fiat-functionarissen onafhankelijk van elkaar blijven werken in hun onderzoeksinstitu ten, maar er zal naar worden ge streefd te voorkomen dat er dubbel werk wordt gedaan. Het samen werkingsakkoord richt zich vooral op de toepassing van voor de auto mobielindustrie nieuwe materia len, zoals keramiek en kunststof fen. De meeste inspanningen bij het onderzoek van de automobielcon cerns zijn overigens nog steeds ge richt op vermindering van het brandstofverbruik. De verhoging van de tarieven van de VAM is inderdaad het rechtstreekse gevolg van voor waarden die Drente aan het bedrijf heeft gesteld bij het verlenen van een afvalstoffenvergunning. Zo- eist de provincie dat de hoeveel heid vuil die jaarlijks gestort wordt teruggebracht moet worden naar 500.000 ton per jaar, waardoor de huisvuilscheidingdsactiviteiten opgevoerd zullen moeten worden van 200.000 naar 400.000 ton per jaar. De stortplaatsen moeten van de provincie Drenthe bovendien' worden voorzien van een water dichte bovenafdekking waardoor een drainagesysteem aangelegd zal moeten worden. De provincie eist ook dat de jaar lijkse hoeveelheid sterk verontrei nigd afvalwater (zo'n 300.000 ku bieke meter per jaar) op het bedrijf zelf gezuiverd zullen moeten wor den. Bij al deze voorzieningen gaat het volgens Swinkels om een mil joeneninvestering, waarmee in '86 een aanvang moet worden ge maakt. En omdat de VAM op non- profitbasis werkt zullen de kosten aan de gebruikers worden doorbe rekend. Voorlichter Swinkels van de VAM zegt wel de nodige weerstand van diverse gemeenten te verwach ten. Een eerste gesprek tussen het bedrijf en een afvaardiging van de betreffende gemeenten heeft in middels plaatsgevonden. Wel denkt hij dat de gemeenten, gezien hun vaak krappe financiële bud get. de verhoging geheel of gedeel telijk zullen verhalen op de parti culiere huishoudens. Terugschroeven Bij de VAM wordt op dit mo ment jaarlijks ruim één miljoen ton vuil aangevoerd. Acht van de elf provincies storten afval in Drente waar bijna eenvijfde van het totale Nederlandse huisvuil wordt ver werkt. De provincie Drenthe wil die hoeveelheid aanzienlijk terug schroeven. In het kader van de Af valstoffenwet zal iedere provincie in de toekomst zijn eigen vuil moe ten gaan verwerken. De VAM heeft echter met diverse Nederlandse provincies contracten lopen die nog tot na het jaar 2.000 van kracht zijn. Nederlandse dukaat niet van goud uit Zuid-Afrika AMSTERDAM (ANP) - Staats secretaris Koning (financiën) heeft besloten dat de dukaat die de Nederlandse staat dit na jaar uitgeeft, geen goud uit Zuid-Afrika zal bevatten. De muntmeester van 's rijksmunt heeft een leverancier gevonden die garandeert dat het goud niet uit Zuid-Afrika komt. Dit is bekend gemaakt door het Komitee Zuidelijk Afrika, dat actie voert tegen het apart heidsregime. Een woordvoer der van het ministerie van fi nanciën heeft dit bevestigd en stelt dat de staatssecretaris zich bewust js van de gevoelens die leven ten aanzien van Zuid- Afrika. Hoeveel dukaten, die tot nu toe uitsluitend in opdracht van particulieren werden gemaakt, uitgegeven zullen worden door de staat hangt af van het aantal bestellingen voor deze munt. Het Komitee Zuidelijk Afrika voerde eerder actie tegen de verkoop van de Zuidafrikaanse munt Krugerrand, waarna de, banken besloten de verkoop hiervan te staken. Cao-gesprek bij verzekeringsbedrijf gestaakt UTRECHT (ANP) - De onderhan delaars van de Dienstenbond FNV hebben gisteren de gesprekken over een nieuwe cao voor de verze- keringsbedrijven (40.000 werkne mers) beëindigd. Zij zien geen brood in langer doorpraten, omdat met de werkgevers volgens hen niets is af te spreken over prijs compensatie en arbeidstijdverkor ting. Dat heeft een woordvoerder van de bond gisteren gemeld. De werkgevers bieden 1,5 pro cent loonsverhoging plus een een malige uitkering van eveneens 1,5 procent, maar van de automatische prijscompensatie willen zij af. "Op zichzelf geen slecht bod, maar wij gaan er niet op in omdat we verder kijken dan onze neus lang is. Het afschaffen van de prijscompensa tie geeft volstrekte onzekerheid voor volgende jaren, bovendien zouden we een deel van die drie procent graag zien omgezet in ar beidstijdverkorting. Wij hoeven niet zo nodig drie procent in het loonzakje", aldus de woordvoer der. Met de Dienstenbond CNV, de Unie BLHP en de VKBV heeft het Verbond van Verzekeraars wel een principe-akkoord afgesloten. Be stuurder J. Kos van de Diensten bond CNV zei dat zijn bond ak koord is gegaan met het resultaat, omdat het alternatief een cao-loos tijdperk zou zijn. "We moeten de realiteit onder ogen zien. De werk gevers zijn er hier in geslaagd om met het bod van drie procent loonsverhoging het systeem van prijscompensatie en concrete re sultaten met atv af te kopen. Die .zaken leven niet zo erg in de verze keringssector, moeten we helaas constateren". De FNV heeft laten weten dat het Verbond van Verzekeraars op groot verzet van haar kant kan re kenen. De bond, verreweg de grootste in de verzekeringssector, zal eind augustus zijn leden bij het verzekeringsbedrijf bij elkaar roe pen om acties op touw te zetten. Als de onderhandelingen over de zomer heen getild worden en er in de tussentijd dus niets gebeurt, zal de Dienstenbond FNV eind augus tus ledenraadplegingen houden over de vraag hoe het hu verder moet. LONDEN (RTR) - De prijs van de belangrijkste oliesoort uit het Britse deel van de Noordzee, die uit het veld Brent, is met 1,25 dollar per vat verlaagd. Voor deze maand is een prijs vastgesteld van 26,65 dollar per vat tegen 27,90 dollar in mei, zo heeft British National Oil Corporation (BNOC) gisteren bekendgemaakt. Het gaat hierbij om de prijs die BNOC betaalt aan de maatschappijen die in de Noordzee produceren. Het staatsbedrijf stelt deze prijs maande lijks vast aan de hand van de gemiddelde prijs die de voorgaande maand is ontvangen van de afnemers. Voor andere oliesoorten dan die uit het veld Brent waren gisteren nog niet onmiddellijk nieuwe prijzen beschik baar. De prijsverlaging door BNOC zal volgens oliehandelaren geen ingrij pende gevolgen hebben voor de oliemarkt omdat de Britse regering heeft aangekondigd de maatschappij binnenkort te zullen ontmantelen. BNOC is haar activiteiten om die reden geleidelijk aan het beperken en verhan delt veel minder olie dan voorheen. UTRECHT (ANP) - De gezamenlij ke bonden die bij de onderhande lingen over de nieuwe bank-cao zijn betrokken hebben gisteren een dringende beroep gedaan op de banken om ervoor te zorgen dat er voor 1 juli een cao-akkoord kan worden bereikt. Vorige week liep het cao-overleg vast, omdat er vol gens de bonden bij de werkgevers Voor ruim vijf miljard dollar NEW YORK (UPI/DPA/Rtr) - Het Amerikaanse automobielconcern General Motors (GM) heeft de wa penproducent Hughes Aircraft Corporation overgenomen, zo heeft GM-topman Roger B. Smith gisteren bekendgemaakt op een persconferentie. Het concern zal ruim vijf miljard dollar voor de on derneming neertellen, 2,7 miljard dollar in contanten plus vijftig mil joen aandelen GM. De biedingen van de twee andere belangstellen den, Ford en Boeing, waren lager. Smith noemde Hughes Aircraft, waarop GM naar zijn zeggen al een oogje had laten vallen voordat die te koop was, aantrekkelijk om zijn technische kennis, die ook in de auto-industrie kan worden ge bruikt. Tijdens de jongste aandeel- houdersvergadering liet hij nog weten dat GM de grootste techno logie-ontwikkelaar van de VS kan ivorden, waarbij de nadruk wel blijft liggen op de autosector. GM wil dit jaar negen miljard dollar aan investeringen besteden. De door de overleden miljonair Howard Hughes opgerichte Hug hes Aircraft, tot nu toe eigendom van het Howard Hughes Medical Institute, produceert onder meer geleide wapens, satellieten, radar en sonarsystemen en andere elek tronische apparatuur. De onderne ming is de grootste werknemer in Californië boekte. De overneming van Hughes Air craft door General Motors voor vijf miljard dollar is de grootste in de geschiedenis van het particuliere bedrijfsleven in de VS buiten de Amerikaanse olie-industrie. Hug hes Aircraft wordt een volledige, dochteronderneming van GM, maar blijft voor het grootste deel leverancier van het Amerikaanse ministerie van defensie. Vorig jaar nam GM het compu terbedrijf Electronic Data Systems over voor 2,5 miljard dollar. Overi gens is GM niet de enige Ameri kaanse autofabrikant die zijn heil zoekt in diversificatie. Ook Chrys ler is in onderhandeling, en wel over de overneming van Guylfs- team Aerospace, fabrikant van za- kenvliegtuigen. Chrysler wil daar voor 600 miljoen dollar betalen. geen bereidheid is om te praten over onder meer verdere arbeids tijdverkorting en de prijscompen satie. De vier bonden, de dienstenbon den van FNV en CNV, de Unie BLHP en de vereniging van hoger personeel VKBV, hebben zich nu per brief tot de raden van bestuur en hoofddirecties van de afzonder lijke banken gewend, met het ver zoek om de onderhandelingsdele gatie van werkgeverszijde meer ruimte te geven om tot een bevre digend cao-akkoord te komen. De bonden willen het overleg dan zo snel mogelijk hervatten. De bonden zitten bij de bank-cao in een moeilijk parket. De bank- werkgevers zijn alleen bereid om over verdere arbeidstijdverkorting te praten als de bonden ermee in stemmen dat er een grote mate van flexibiliteit komt wat betreft de vormen van korter werken. De bonden-vrezen dat er op die manier weinig extra banen als gevolg van de atv overblijven. De bonden hebben in de bank sector echter traditioneel weinig mogelijkheden om de bankwerk- gevers onder druk te zetten. Het bankpersoneel is van nature niet erg geneigd om de barricades op te gaan voor hun arbeidsvoorwaar den. In het voorjaar van 1982 mis lukte een stakingsactie die bedoeld was om invoering van een 36-urige werkweek af te dwingen, omdat te weinig bankmedewerkers bereid waren om de actie te steunen. Hypotheekrente 6 juni 1985 Réntepercentages met zonder gemeentegarantie rente afsluit bet. vast prov. Opg. Wer- Opg. Werke- wijze gedur. in bank kelijk bank lijk bij nieuwbouw Westland Utr. standaard standaard standaard no-risk lage lasten interim 2e kw. budget M/A var. 1.5 7,4 7,82 7,6 8,04 M/A 1 jr. 1,5 7.5 7,93 7.7 8.15 M/A 3 jr. 1,5 8,0 8.47 8.2 8,69 M/A 5 jr. 1.5 8.3 8,80 •8,5 9,02 M/A 7 jr. 1,5 8,5 9,02 8,7 9,24 M/A 1,5 7.4 7,82 7,6 8,04 M/A 2 jr. 1,5 7,9 8,36 8,1 8,58 M/A 5 jr. 1,5 8,3 8,80 8,5 9,02 M/A 7 jr. 1,5 8.5 9,02 8.7 9,24 M/A 1.5 7,6 8,04 7.6 8,04 M/A 5 jr. 1.5 8,2 8,79 8.4 9,01 M/A renter. 1.5 8,3 8,90 8.5 9,12 M/A 10 jr. 1,5 8,5 9,12 8.7 9.34 M/A 30 jr. 1.5 8.6 9.23 8.8 9,45 M/A 1 jr. 1 7.4 7.77 7,6 7,98 M/A 5 jr. 1 8.2 8,63 8,4 8,85 HJ/A 5 jr. 1 8,5 8,80 8,7 9,01 M/A ideaal 1 7,95 8,36 8,15 8,58 M/A 10 jr. 1 8,2 863 8,5 8,96 M/A 10 jr. 1 8.0 8,41 8,5 8,96 M/A 1 Jr. 1.5 7,4 7,82 7,6 8,04 M/A 3 jr. 1.5 8,0 8,47 8.2 8,69 M/A 5 jr. 1.5 8.3 8,80 8.5 9,02 M/A 7 jr. 1,5 8,5 9,02 8,7 9,24 M/A 2 jr. 1 7,6 7,98 7.8 8,20 M/A 5 jr. 1 8,1 8,52 8,3 8,74 M/A 7 jr. 1 8,3 8,74 8,5 8,96 M/A 1 7,6 7,98 7,8 8,20 M/A stabiel 1 8,3 8,74 8.5 8.3 8,96 M/A 5 jr. 1 8.1 8,52 8,74 HJ/A 1 XXX XXX 8.0 8,27 HJ/A stabiel 1 XXX XXX 8,7 9,01 HJ/A 5 jr. 1 XXX XXX 8,5 8,80 M/V 2 jr. 1.5 7.9 8,54 8,1 8,76 M/V 5/9 jr. 1,5 8.5 9,21 8,7 9,43 M/V 10/15 jr. 1.5 8,6 9,32 8.8 9.54 M/V 5 jr. 1,5 op aanvraag op aanvraag M/V 7 jr. 1.5 8,9 9,50 8.9 9,50 MA/ 1 Jr. 1,5 7,8 8,43 7,8 8,43 KW/A 1.5 8,3 8,74 8.3 8,74 !n (met verplichte afsluiting levensverzekering) M/A 5/10/15/20 8,0 8,30 8,0 8,30 M/A 5/10/15/20 8,0 8,30 8,0 8,30 KW/A 5/10 jr. nvt nvt 8,1 8,35 M/A 5/10 jr. 8,0 8,30 8,0 8,30 KW/A 5/10/15/20 nvt nvt 8,1 8,35 M/A 5/10/15/20 8,0 8,30 8.0 8,30 D Copyright „Vereniging Eigen Huis" te Amersfoort

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 9