Centrum Haaswij k aanzienlijk groter Een uit de hand gelopen grap CDA wil het fijne weten van winkelcentrum-kwestie Overbos zaterdag open Motor rijdt winkel binnen 'Riool Patrimoniumpark uitermate onhygiënisch' iWH=M DONDERDAG 6 JUNI 1985 Oplossing voor SJJO eindelijk in zicht OEGSTGEEST Het multifunctionele gebouw in de Oegstgeester nieuwbouwwijk Haaswijk zal waarschijnlijk aanzienlijk groter worden dan tot dusver de bedoeling was. De werkgroep die zich met de invulling van het bouwplan bezighoudt heeft voorgesteld om een verdieping onder het gebouw te maken. De vloeroppervlakte zal hierdoor met een derde toenemen tot 990 vierkante meter. Door deze uitbreiding zou de stichting jeugd- en jongerenwerk Oegstgeest (SJJO) naar Haaswijk kunnen verkassen. De huidige ruimte van SJJO in Taberna aan de Julianalaan wordt als te afgelegen beschouwd, nu het centrum van Oegstgeest steeds meer richting Haaswijk verschuift. De politieke partijen geven al langer te kennen een oplossing voor SJJO te zoe ken. Gedacht werd daarbij steeds aan het gebouw van kleuterschool de Sprinkhaan dat te zijner tijd vrij komt. Uit ambtelijke kringen werd de SJJO echter steeds op het hart gedrukt dat er weinig tot geen kans bestaat dat dit gebouw voor andere doeleinden beschikbaar wordt. De financiële haalbaarheid van de plannen van de werkgroep die zich met het centrum bezighoudt, is ook nog niet bekeken. Uit de ambtelijke hoek is al 'ja' tegen de plannen gezegd. Burgemeester en wethouders van Oegstgeest moe ten echter nog met de plannen in stemmen. Voor het einde van de maand zal een beslissing moeten vallen over de uiteindelijke om vang van het multifunctionele cen trum. Besparing Volgens gemeentesecretaris Van HvJsteijn zou een eventuele ver huizing van SJJO naar Haaswijk fi nancieel voordeel kunnen opleve ren omdat de huidige beheerder van Taberna dan mee verhuist. Dat spaart de extra personeelskosten van een beheerder voor het multi functionele gebouw uit. Coördina tor Jan Merkestein (SJJO) voegt daaraan toe dat ook de huurkosten van Taberna door een verhuizing worden uitgespaard. "Je slaat twee vliegen in één klap", aldus Merkestein, "boven dien zal er niet snel nog een derge lijk gebouw in Oegstgeest worden gebouwd. Je moet ook rekening houden met de bevolkingsopbouw in Haaswijk. Over vijfjaar zullen er veel tieners in de wijk wonen die dan dicht bij huis terecht kunnen". Volgens Merkestein is het idee van een derde verdieping in het multifunctionele gebouw aan alle kanten positief ontvangen. "De buurtgroep Haaswijk ziet ons graag komen. Zelf willen we ook graag omdat we nu weliswaar een sfeervol en mooi gebouw hebben, maar de ligging wordt steeds min der centraal. We hebben met een passer een cirkel getrokken in een straal van een kilometer rond bei de gebouwen. Daaruit bleek dat we nu minder dan de helft van Oegst geest bestrijken, terwijl bij een ves tiging in Haaswijk ruim driekwart van Oegstgeest binnen een kilome ter van SJJO komt te liggen". Wat betreft de indeling van het nieuwe gebouw in deelplan VIII claimt de SJJO minstens een gehe le, afgescheiden verdieping. Bo vendien zou er ruimte op andere verdiepingen moeten zijn om acti viteiten te organiseren. Voor grote bijeenkomsten, zoals aanstaande zaterdag het optreden van de pop groep Gaga in Taberna, zou de SJJO een grotere zaal elders in Oegstgeest moeten huren. Merke stein: "Maar daaraan is wel een mouw te passen". DONDERDAG Leiden Gulden Vlies - raadscommissies onder wijs, maatschappelijke aangelegenhe den, volksgezondheid en cultuur, 20 Filmhuis LVC - Breestraat, film 'Los santos innocentos' van Marcel Camus, 20 en 22.15 uur. Kantine VTL - Voorschoterweg, avond- Troef - Stationsweg 32, voorlichting en begeleiding dienstweigeren, 20-21.30 uur, inl. 149324/216180. Warmond Gemeentehuis - Herenweg, raadsverga dering, 20 uur. Voorschoten Kasteel Duivenvoorde - Veurseweg, concert Jaap ter Linden en Anneke Uit- tenbosch, 20.30 uur. Leiderdorp Velocitas - De Bloemerd, avondvier daagse, 17.45-19 uur. Zoeterwoude Gemeentehuis - raadscommissie finan- VRIJDAG Leiderdorp Gymnastiekzaal - W. de Zwijgerschool, sportinstuif voor werklozen, 12-13.30 LEIDERDORP - Leuk of eng? De gezichten van de kinderen, die gis termiddag toekeken hoe de schapen in het Leiderdorps park De Hout kamp werden geschoren, spreken boekdelen. Allebei een beetje. En wat het bewuste schaap ervan vond? Een woordvoerder van het schapenscheerders/eest zegt dat de dieren in principe opgelucht zijn als ze van hun warme vacht zijn verlost. "Maar ja, je moet zo'n feest van tevoren plannen. Dus je hoopt dan dat het mooi weer is, en gister middag was dat stomtoevallig niet Het jaarlijks terugkerend feest, om lijst met diverse wedstrijden, de monstraties en bezienswaardighe den, trok gistermiddag in elk geval honderden Leiderdorpse kinderen (met hun oudersnaar de Hout kamp. (foto Holvast) Delta Lloyd beraadt zich over de toekomst Een tekening van het vernieuwde Overbos-sportpark in Warmond WARMOND - De Warmondse wethouder Van Schagen opent zaterdag middag om twee uur het opgeknapte Overbos-sportpark, gebruikt door de tennis-, korfbal- en handbalvereniging. De renovatie is een jaar geleden afgerond en bestond uit de bouw van een gemeenschappelijke kleedaccommodatie plus kantine voor de drie clubs. Ook het veldenpark werd uitgebreid en verbeterd. Zelfwerkzaamheid was hierbij het grote woord. Zo'n twintig tennis sers, tien korfballers en tien handballers staken de handen flink uit de mouwen. 'Leider' van de operatie was Felix op 't Einde, voorzitter van de tennisvereniging. WARMOND - Een 24-jarige motorrijder uit Aarlanderveen heeft gistermiddag met zijn vervoersmiddel de voordeur van een War mondse winkel verbrijzeld. Zelf viel hij van zijn 'fiets' en liep lich te kneuzingen en snijwonden op. De man reed over de Herenweg in de richting van Oegstgeest en kreeg bij de kruising met de Lockhorstlaan geen voorrang van een van rechts komende auto. De Aarlandervener probeerde nog te remmen en uit te wijken maar raakte de trottoirrand. Gelukkig zat hij niet meer op zijn motorfiets toen deze de zaak, die gistermiddag gesloten was, binnen reed. Nadat hij door een plaatselijke huisarts was behandeld, kon hij naar huis. De auto die de botsing veroorzaakte, raakte bij zwaar beschadigd. Hij werd bestuurd door een 44-jarige Warmonder. Leiderdorpse Wall Streat Crash morgen te zien op Zomennarkt LEIDERDORP - De Lei derdorpse Wall Streat Crash is momenteel de grote bekende onbeken de. Op het oog heeft nie mand van dat kluppie Lei derdorpse jongeren ge hoord. Maar mensen die de groep zien optreden, reageren steevast met: "Oh, is dat het nu". Dat is het: een uit de hand ge lopen grap. Rent het zevental Wall Streat Crash-ers zo onder hand van optreden naar optre den, hun 'act' was enkel en alleen bedoeld om tussen de schuifdeu ren te blijven. Het machtige oog van de tee vee - de Leiderdorpers traden twee maal in de Play Back Show - maakte dat de schuifdeuren wijd open gingen staan. De mond-op-mond-reclame deed de rest. En zo maken José de Lange (19), Lucia van Bemmelen (22), Thfis Lohmeijer (19), Ella de Lange (16), Willem-Jan van Vliet (22), Annemiek Verheij (23) en Kees van Bemmelen (24) mo menteel overuren om voor alle optredens de bijbehorende pas jes en kleding te verzorgen. Tot grote verbazing van de groep zelf. "We hadden gedacht: na de vakantie van 1984, dus toen de tv-uitzending alweer een tijd je voorbij was, zal het wel eens afgelopen zijn. En juist toen kwam er weer een golf van aan vragen voor optredens. Het was tijdlang bijna elke week Het zevental van de Leiderdorpse 'Wall Streat Crash' tijdens e hand gelopen grap moeten worden bestempeld. 'ijna raak. En zo gaat het nog steeds". En dus gaat het stel maar een tijdje door. Het lichtend voor beeld blijft daarbij de Engelse groep, die in naam slechts één letter (Street in plaats van Streat) van hen verschilt. Een onuitput telijke inspiratiebron, want die groep heeft zoveel nummers die de moeite waard zijn dat ons ze vental voorlopig nog uit de voe ten kan. Een zekere géne omdat ze als play-backers 'liedjes pik ken' is er bij het vrolijke stel niet bij. "Nee, waarom", zegt Anne miek Verheij tussen het lachen, gieren en brullen tijdens het ge sprek door, "iedereen playbackt tegenwoordig toch? Bovendien maken wij d'r van alles omheen. De act ja. Dansjes, pasjes, kle ding: we denken het allemaal zelf uit. En of het még, ja, nou, daarom hebben we die e in Street veranderd in een a. We hebben nog niks gehoord, en ach, we zijn niet te enigen. Het aantal play-back groepen is toch niet meer bij te houden.". Menswording Toch blijft het een opmerkelijk gegeven dat de Leiderdorpers simpelweg hun monden bewe gen waar anderen hun keelge luid openzetten. Immers, de Wall Streat Crash is 'geboren' vanuit het koor van de Leiderdorpse Menswordingkerk. Je mag dus veronderstellen dat de zeven jon geren zelf ook een toontje kun nen meezingen. Dat doen ze al sinds jaar en dag in het koor, dat wordt getypeerd als "een gezellige boel". Zo gezel lig, dat het koor elk jaar een heel weekeinde op pad gaat. Tijdens zo'n weekeinde werd 'Wall Streat Crash' geboren. De lezer stelt zich de situatie voor: een lacherige troep jongeren die even 'n stukje moesten doen, compleet met verkleedpartijen. Het gebeuren sloeg onmiddel lijk in. Zozeer zelfs dat de Wall Streat Crashers -toendertijd nog zonder naam, officiële act en pas sende kledij - meer werden ge vraagd en de 'troep' zelf, die im mer lachend door het leven lijkt te gaan, in een dolle bui besloot zich voor het programma van Henny Huisman aan te melden. Zo rolde dat balletje en het blijft nog altijd doorrollen. Ooit moet het tot stoppen worden ge dwongen, want de zeven zijn niet van plan om met hun act meer dan een leuk zakcentje te gaan verdienen. Uitdenken Annemiek Verheij: "Maar we worden natuurlijk wel steeds professioneler. Logisch, we oefe nen heel regelmatig. Voor de lol natuurlijk maar we doen heus ook iets op zo'n avond: pas voor pas denk je met z'n zevenen uit". "Je moet ook repeteren om meer nummers op je repertoire i de optredens, die als 'een uit de te krijgen. Eigenlijk hadden we alleen dat ene nummer van de tv, maar als je ergens moet optreden kun je toch moeilijk drie keer Sing, sing, sing doen". De rest giert intussen weer van het lachen. Annemiek, onverstoorbaar: "Dus nu hebben we drie num mers en we zijn aan het repete ren met een vierde. We willen een optreden van een kwartier, twintig minuten kunnen vullen. En heel voorzichtig aan gaan we aan eigen zang denken". Lucia van Bemmelen roept er tussendoor: "Ja, maar dan moet je veel meer hebben. Microfoons enzo. Echt, daarvoor komt zoveel kijken..". Voorlopig vinden ze het succes van dit moment klaarblijkelijk al hectisch genoeg. Koud terug van een optreden gaan ze weer op: Zitje strikje goed? Rok recht? Is die draai nu links- of rechtsom? Goed articuleren en lachen! De groep is morgenavond rond negen uur te zien op de zo- mermarkt in Zoeterwoude. VOORSCHOTEN - De Voorscho- tense CDA-fractie wil van B en W weten hoe het precies zit met het winkelcentrum Noord-Hofland. In dit noodlijdende centrum zou vori ge week woensdag het startsein worden gegeven voor een 2,5 mil joen gulden kostende verbouwing. De plechtigheid werd echter op het laatste moment afgelast. Uit de pers hadden de christen-democra ten begrepen dat de eigenaar plot seling verstek liet gaan. De CDA-vragen, per brief ge steld: wat is de rol van de verschil lende partijen in dit overleg, te we ten eigenaar Delta Lloyd, de win keliers en de gemeente? En: weten B en W of de verbouwing en mo dernisering tijdelijk zijn opge schort of zijn 'afgeblazen'? Indien sprake is van opschorten: wat zijn dan de kansen op hervatting van het overleg? En: is het college be reid bij hervatting van het overleg een bemiddelende rol te spelen? Indien er sprake is van een niet- doorgaan van de verbouwing en modernisering: welke kosten brengt dit dan met zich mee voor de gemeente Voorschoten? Laatste vraag: is uw college bereid naar al ternatieve oplossingen te zoeken ten behoeve van de wijk Noord- Hofland? Mond dicht Delta Lloyd, gemeente en winke liers zijn niet bereid commentaar te geven. Volgens de winkeliers zijn afspraken gemaakt om niet te spreken. En wethouder Van Leeu wen meldt dat B en W nog een tijd hebben gehad om in deze een standpunt in te nemen. Ook hijzelf houdt zich verre van een stand punt. Wel vertelt hij dat er "conti nu gesprekken gaande zijn met de betrokken partijen". Woordvoerder Van der Horst van Delta Lloyd-vastgoed meldt dat zijn onderneming zich beraadt over de toekomst. Op hele korte termijn moeten knopen worden doorgehakt. Uitspraken van de winkeliers, gedaan in een gesprek met het Leidsch Dagblad, hebben de zaak voor de verzekeringsmaat schappij niet eenvoudiger ge maakt. Van der Horst: "de middenstan ders hebben nogal wat gezegd, waar ze overigens achter blijken te staan. Een voorbeeld? Als Achter kamp opmerkt dat hij meer dan eens bang is geweest dat Delta Lloyd begint met verbouwen, na twee maanden stopt, de winkeliers in de troep laat zitten en zegt: te ken het huurcontract, anders laten we je zo zitten. Dan zeg ik: nou dat is niet niks. Dat geeft weinig aan leiding tot een vertrouwensrela tie". VOORSCHOTEN - De ondernemers van het Voorschotense winkelcen trum Noord-Hofland zijn er niet in geslaagd 'Stevensbloem', een toe komstig winkelcentrum in de aangrenzende Stevenshof, kleiner te ma ken en verder van hun wijk af te situeren. De Raad van State heeft hun bezwaren opzij geschoven met de vol gende argumenten: de winkeliers hebben niet duidelijk kunnen maken dat de voorziene wink^lvloeroppervlakte te groot is in verhouding tot de toekomstige omvang van de wijk Stevenshof. Ook hebben ze niet kunnen aantonen dat hun winkelcentrum schade zal lijden door 'Stevensbloem'. De wijken worden gescheiden door een spoorweg. En de afstand tussen de twee winkelcentra bedraagt onge veer een kilometer, via de tunnel die onder het spoor wordt aangelegd. Echter, deze tunnel blijft voor auto's taboe. Tot slot schrijft de Raad van State dat 'Stevensbloem* niet in strijd is met het bestemmingsplan 'StevenshoF. LEIDERDORP - De riolering van de huizen aan het Leiderdorpse Patrimoniumpark loost direct op de Rijn. Een onhoudbare toestand, zo vindt de gemeente, die met de komst van een deugdelijke riole ring in de Achthovenerpolder met een het Patrimoniumpark wil Dat de polder riolering kan krij gen komt doordat het rijk via de zogeheten verfijningsregeling dit jaar 80 procent van de aanlegkos- ten vergoed. Men is echter niet be reid om ook voor 26 aansluitingen in het Patrimoniumpark te beta len. Het rijk redeneert als volgt: wij betalen alleen als er helemaal geen riolering is. Een verfoeilijke gedachte, zo werd gisteravond tijdens de raads commissie financiën naar voren gebracht. "Er liggen pijpen die di rect in het water lozen. Dat noe men ze dan riolering", zo werd er geoordeeld. Volgens directeur gemeentewer ken Van den Berg kan het zo echt niet langer. De subsidie van het rijk is jüist bedoeld omdat her en der riolering om milieuhygiëni sche redenen moet worden aange legd. En de toestand bij het Patri moniumpark is juist zo onhygië nisch.. Van den Berg heeft echter wei nig hoop dat het ministerie zich nog bedenkt. Wethouder Bezemer wil echter toch blijven proberen om subsidie los te peuteren. "De zaak is het waard om voor te knok ken", aldus de wethouder, die op merkte dat het Patrimoniumpark in elk geval een deugdelijke riole ring moet krijgen. Ook al moet Lei derdorp alles alleen betalen. Onderscheiding voor 'chef marinebedrijf OEGSTGEEST/LEIDEN - De heer L.M. Ackermans uit Leiden heeft gistermiddag een koninklijke onderscheiding gekregen. Hij ont ving die eremedaille in goud ver bonden aan de orde van Oranje Na ssau bij zijn afscheid van het Mari ne Elektronisch Optisch Bedrijf (MEOB) in Oegstgeest. Hij was chef van de afdeling oppervlakte behandeling en hield zich in die functie bezig met de behandeling van allerhande apparatuur. Vorige maand was Ackermans 40 jaar in dienst van de marine. De medaille werd hem tijdens een af scheidsreceptie in de Longroom van het marinecomplex in Oegst geest opgespeld door ir. J. Kreef- tenberg, directeur van de MEOB. Vroege vogels De vereniging 'Vogelwerkgroep Koudekerk/Hazerswoude en om streken' houdt komende zaterdag weer een vogelexcursie in het Lei derdorpse park de Houtkamp. Verzamelpunt is het milieu-edu catief centrum bij de kinderboer derij. De vertrektijd is, schrik niet, half vijf 's ochtends. Vroege vogels wordt aanbevo len een verrekijker mee te nemen en opvallend gekleurde kleding thuis te laten. Voor aanmelding gelieve men te bellen naar de heer Van Eijk, telefoon 893006, en wel vanavond of morgenmiddag, res pectievelijk tussen half zeven en negen/twaalf en twee uur. Concert Drie musici, Margriet van Hene gouwen, Peter Beyersbergen en Ben Hurrelbrinck laten de bezoe kers van de Leiderdorpse Muzen- hof vrijdagavond kennismaken met Lord Berners, een Engelse 'gentleman' die reisde, compo neerde, schilderde en schreef. "Hij was een dilettant in de ware zin van het woord, misschien on dergewaardeerd door de verschei denheid aan talenten, maar hij was ten opzichte van zijn werk zeer nauwgezet en kritisch", schrijft de organisatie over hem. De bezoekers van dit concert kunnen tegelijk een tentoonstel ling bezichtigen, geheel ingericht als 'achtergrond-informatie' over Lord Berners. De avond begint om half negen. LEIDSCH 3. DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54, 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071)144941 SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta- NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) ADMINISTRATIE ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 REDACTIE (071) 144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad- ABONNEMENTEN per jaar, aan huis bezorgd 250,90 per post (binnenland) 345,20 per half jaar, aan huis bezorgd 131,40 per kwartaal, aan huis bezorgd 65,70 per post (binnenland) f 89,30 per maand, aan huis bezorgd 22,10 per maand, per post 30,- (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling). pleeg het telefoonboek. taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk Bij automatische betaling geen administra tie- en incassokosten. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holjding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071144941 REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720)93961 Vuurbaakplein 112221 JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Commentaren: W.F.J. Wirtz, A.A. van Brussel Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaft Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2