Water in Zoeterwoude besmet 'Benzinestation schaadt Oegstgeester landschap' Tumult rond aparte grondtransacties Bewoners Rijndijk huis aan huis gewaarschuwd - informatielijn geopend 'Houd flats weg van Zoeterwoude' 'Geen uitwisseling met KGB-ers' Eeuwenoude koetshuizen wellicht toch nog gespaard VOORSCHOTEN - De Voor- schotense raadscommissie voor openbare werken buigt zich volgende week nogmaals over de eeuwenoude koetshui zen achter Voorstraat 11. Bleek tijdens de laatste vergadering van deze commissie dat WD, PvdA/PPR en CDA opknappen te duur vinden, gisteravond tij dens de gemeenteraadsverga dering werd duidelijk dat de zaak hiermee niet is afgedaan. Mevrouw Hulscher (WD) zei het te betreuren dat de zaak niet in de raadscommissie voor financiën en ruimtelijke orde ning aan de orde is geweest. Al leen Aikens (D'66) was het met haar eens. "We moeten niet makkelijk doen met deze be langrijke zaak. We gaan toch al barbaars om met het bescherm de dorpsgebied Treubstraat/ Voorstraat, ingebouwd als het is", sprak hij. Franken (CDA), Visser (PvdA/PPR) en B en W voerden daarentegen aan dat er geen ruimtelijke ordening-kwesties aan de orde zijn. Het bestem mingsplan maakt het niet al leen mogelijk om nieuwbouw te plegen, zoals de eigenaar van de grond wil. Maar ook kunnen de koetshuizen, die volgens Monumentenzorg geen monu ment zijn, in de oude staat wor den teruggebracht. De Stichting Diogenes heeft dit voorgesteld. Maar gister avond onthulde wethouder Van Leeuwen dat een groot deel van de stichting zich heeft gedistantieerd van de brief waarin staat dat de casco-res tauratie 120.000 gulden kost en een verdergaande opknapbeurt 200.000 gulden. Rotzooien Hulscher en Aikens betreur den deze opmerking. Ze vinden dat dat in een commissieverga dering aan de orde had moeten komen. Aikens: "De wethou der blijkt veel meer te weten dan de raad". En hij wilde de toezegging dat B en W "tijdens een desbetreffende commissie vergadering aan de hand van een schriftelijk stuk de zaak nog eens aan de orde stellen". Visser (PvdA/PPR) had hier geen bezwaar tegen en wilde een herhaling voorkomen van 1973, toen plotsklaps enkele stallen bij de Lindehoeve wa ren verdwenen en "het gerucht ging dat de gemeente maar rot zooit". Het voorstel haalde het echter niet. Volgens wethouder Van Dalen is het ook onmoge lijk om binnen een week een stuk in elkaar te draaien. Wel krijgen de raadsleden een amb telijke nota thuisgestuurd over de koetshuizen. Of hier een fi nancieel plaatje bij zit is ondui delijk. Volgens de wethouder zijn de financiële gevolgen nog helemaal niet bekend. ZOETERWOUDE - "Onbegrijpe lijk", vindt het Zoeterwoudse ge meenteraadslid C. Straver (Pro gressief Zoeterwoude) het dat nog drie aparte overeenkomsten zijn gesloten om alle grond te verwer ven voor het bijna voltooide fiets pad langs de Nieuweweg. Gister avond passeerden de drie koop overeenkomsten de gemeenteraad. Straver was met name verbaasd omdat destijds bij de aankoop van het grootste deel van de benodigde grond is beweerd dat het om "het volledige pakket" ging. Ook de liberaal P. Kremer was verontwaardigd over de nageko men grondaankopen. Kremer stel de dat het democratisch functione- Omstreden Zoeterwouds fietspad in augustus klaar ren van de gemeenteraad geweld is Volgens Straver heeft het veel aangedaan, nu hij constateerde dat moeite gekost om de gronden te de overeenkomsten zijn gesloten verwerven omdat de eigenaren wat en dat het werk bijna is voltooid, de prijs betreft "steeds hoger op de De gemeenteraad is niet gekend bij ladder zijn gaan zitten". Dit is vol de verwerving van de gronden, gens Straver te wijten aan de eer- "Wij zouden anders de vraag kun- dere, moeizame onderhandelingen nen stellen of we dit wel zouden met de twee grootste grondeigena- accepteren", aldus de liberale frac- ren Belt en Versteegen. Hierbij tievoorzitter. werd een vr(j hoge grondprijs be dongen (tien gulden per vierkante meter) die de andere grondeigena ren ook wel zouden willen hebben. dat er in de begroting al rekening mee was gehouden. Overigens wordt het fietspad al gebruikt door trimmers en fietsers. Ook automobilisten gebruiken het pad, maar dan als parkeerplaats. W. Ooijendijk (PZ) vroeg gister avond of daar maatregelen tegen konden worden genomen. Deze week is begonnen met het aanbrengen van de definitieve top laag op het bijna twee kilometer lange fietspad. Verwacht wordt dat over drie weken ook de aansluitin gen aan beide kanten zijn voltooid. Het fietspad is in de eerste week augustus af. De officiële ope- Leiden Filmhuis LVC - Breestraat, filrr van Michael Radford, 21.15 uur. Schouwburg - Skias speelt de music >u„» on 'Het Vriendje', 20 i Desgevraagd vertelt gemeente secretaris Kruithof dat het sluiten van de drie overeenkomsten geen financiële consequenties voor Zoe- w terwoude met zich meebrengen, ning zal hoogstwaarschijnlijk later Dorpskerk - Hoofdstraat, De totale kosten blijven gelijk om- die maand zijn Voorschoten Ambachtshuis - Voorstraat, gingsmarkt. 19-24 uur; nacht va schoten, 24-3 uur. Leiderdorp ZOETERWOUDE Chemische verontreiniging is gecon stateerd in de singel rond het Zoeterwoudse industrie terrein De Grote Polder. Het Hoogheemraadschap van Rijnland doet momenteel een diepgaand onderzoek naar de herkomst van de in het water aangetroffen stoffen. In afwachting van de resultaten van dit onderzoek raadt Rijnland de bevolking aan contact met dit grondwater op het bedrijfsterrein van Vos. De geconstateerde stoffen zijn water te vermijden en het niet te volgens TNO 'verdacht', vooral bevissen, pok mag het water niet omdat van sommige stoffen een gietwater op kankerverwekkende werking is die- aangetoond. De aanwezigheid van dichloor- benzenen in het water wordt door TNO als een stuk schadelijker op gevat. Deze verbindingen zijn niet De bewoners van Zoeterwoude- Rijndijk zijn in de loop van van daag huis-aan-huis gewaarschuwd kankerverwekkend, gen verwekkend en ze stapelen zich op in levende organismen, bjj- r het vervuilde singelwater. De of moeilijk biologisch afbreekbaar, politie is opdracht gegeven om vis sers weg te sturen met de bood schap dat het aldaar niet gezond vissen is. Vis eten is helemaal uit voorbeeld den boze, aldus Houdijk. Het Hoogheemraadschap heeft een in formatielijn geopend (071-259266) meenteDirect waar omwonenden met vragen te recht kunnen. Mensen die hun hond uitlaten op Vorige week vrijdag kwam het TNO-rapport binnen bij de ge meente. Direct na pinksteren heeft Zoeterwoude met het Hoogheem raadschap gesproken en werd be sloten tot het navolgen van de aan bevelingen die TNO doet. Die dag het trimparcours zullen moeten werden ook de provincie opletten dat het huisdier niet uit de specteur voor de volksgezondheid sloot drinkt. Overwogen wordt nog ingelicht. of er waarschuwingsborden bij het Een dag later zat de gemeente vervuilde gebied worden geplaatst, rond de tafel met Vos Co en Een en ander gebeurt in afwach- TNO. Vos heeft toen de maatregel ZATERDAG Leiden Antonius Clubhuis - Lange Mare, beurs voor grammofoonplaten, 10-1 Speeltuin Zuiderkwartier - Anjelier straat, rommelmarkt, 10-17 uur. Hortus Botanicus - open dag. 9-17 u Breehuys - Breestraat, breakdance-r dag, 14-16 uur. Hartebrugkerk - wandelorgelconcei door Aart Bergwerff, 15-15.30 uu Burcht - Burgsteeg, Afrikaanse muziek middag, vanaf 13 uur. Clubhuis Matilo - Zaanstraat, wijkfeei Stichting Meerburg, 9.30-21 uur. Wassenaar Terrein voor raadhuis - 'Paupop', 13 u ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag o uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12 tot 12.30 uur, (alleen voor spoedeisen medische hulp). Groep 1 - Tan, Zwanenburg. Meijer, R v. Leeuwen, Verhage, Groeneveld, De Ruiter, B. Janssen: za van 8 uur tot zo 8 uur: B. Bisschop tel. 121641; spreekuur Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: H. Meijer, Stokroos 1, tel. 215510. Groep 2 - Mastenbroek, Pieterse, Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen Rus, Kruis: Luyk, Was- Een van de vier montagefoto's waarop duidelijk te nabij de Slootweg. Tegen de voooruitgeschoven positie is hoe ingrijpend de drie flats zijn de flats maakt Zoeterwoude bezwaa het landschap nen2yde 27, tel. 213546. (foto ting van het onderzoek van Rijn land dat midden volgende week genomen om het regenwaterriool af te sluiten. Verder zal Vos op klaar zal zijn. Indien nodig zal de gen terrein een beperkte waterzui- singel worden doorgespoeld met veringsinstallatie bouwen Fotomontage legt oprukkend Zoetermeer bloot 'schoon' Rijnwater. De verontreiniging met trich- loorethaan (een ontvettingsmid- del), dichloorbenzeen (een insecti- kader van het grondreinigings- plan. Onderzoek van het slib moet aan het licht brengen hoe lang de cide) en een terpentine-achtig pro- vuiling al gaande is. Indien nodig dukt is ontdekt door TNO. Dit zal de singel worden uitgebaggerd. derzoeksinstituut verricht in op- Volgens Houdijk is er geen reden dracht van het chemisch bedrijf Vos Co een onderzoek naar de vervuiling van het bedrijfsterrein aan de Industrieweg. Van de aan getroffen stoffen kunnen het trich- loorethaan en het dichloorbenzeen afkomstig zijn van Vos. De her komst van het terpentine-achtige produkt moet volgens TNO "vrij wel zeker elders worden gezocht". Om verdere vervuiling van de singel te voorkomen is de aanslui ting van Vos op het regenwater riool afgesloten. Ook de nabij de meest verontreinigde plaatsen (ter hoogte van de tennisbanen tot hal verwege de vestiging van Good. Year) gelegen drainageleidingen moeten worden afgesloten. Boven dien beveelt TNO aan op zo kort mogelijke termijn te beginnen met de voorbereidingen voor de schoonmaak van het vervuilde paniek: "Waarom paniek? De bron (Vos, red.) is afgesloten en Rijnland is aan het analyseren. De zaak is nu in goede handen". ZOETERWOUDE - De uitbreiding van buurgemeente Zoetermeer met de woonwijk Noordhove blijft ob bezwaren stuiten van Zoeter woude. Weliswaar is het plan voor de bouw van 2250 woningen in gro te lijnen goedgekeurd, maar Zoe terwoude heeft nu bij de buren vriendelijk doch dringend ge vraagd drie flats van zeven verdie pingen wat meer richting Zoeter- Groep 3 - Pleiter, J. van Leeuwen, SmitJ l W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur-1 gens. Fogelberg: za 8 uur tot zo 8 uur: J. van Leeuwen, v.d. Brandelerkade 28, tel. 120412. zo 8 uur tot 24 uur: S. Smit, Cobetstraalf™ 43. tel. 130177. |l Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, - Waard, Arnou: za 8 uur tot zo 8 uur: P. Amou, tel. De volle lelijkheid zichtbaar. Indien 311414; spreekuur Peter. Moensweg 52. punten zijn de plannen Noordhove op foto's ingetekend. Met name vanaf de Slootweg nabij Benthuizen zijn de ongeveer 25 meter hoge bouwwerken in hun Hoorzitting over plan van Rijkswaterstaat meer-centrum te situeren. hoogte van de flats tast volgens Zoetermeer niet instemt met het Zoeterwoude de landschappelijke voorstel om de drie flats waarde aan. achteren te halen in het plan, zal dylaan 24. Een fotomontage heeft deze ge- Zoeterwoude officieel bezwaar ma- Groep 5 - Schaefer. Jasperse, Crul, dachte versterkt. Uit vier gezichts- ken tijdens de bestemmingsplan- &Zut rtemen£ Procedure. za 8 uur tot zo 8 uur: A. Hammerstem, De bedreiging van het veenwei- tel. 767646; spreekuur Saffierstraat 3. degebied van Zoeterwoude is zo 8 uur tot 24 uur: J. Reinders, G, verleden tijd. Het plan Noordhove Brandtstraat 29. tel. 760947. bevat de aanleg van een waterge- Leiderdorp bied van ongeveer 80 hectare op de S P. Ouwerkerk, Loevestein 40, tel. grens met Zoeterwoude. Het zou 891037; za en zo spreekuur■van 12.30-13 de noordelijke afronding zijn van 4ur °P ^or»n 10, tel. 891000. de bebouwing van Zoetermeer t werkt als een buffer ten opzichte teLn3994'. van onder meer het behoud van Voor de praktijk Haaswijk: J.J. Voor een groene Geerpolder. zaat/G.A. van der Steenhoven, Querido- Het watergebied zal voor recrea- laan 2, tel. 176867 tie en groenvoorziening worden Voorschoten gebruikt. De bestaande plas nabij de Noord-Aa zal ongeveer met de helft worden vergroot. Meer rich ting Benthuizen zal dan nog een tweede plas ontstaan. Uiterlijk in 1989 zal het grootste gedeelte van de plassen klaar moeten zijn. WD Voorschoten: 'In college zijn ongewenste dingen gaande' VOORSCHOTEN - De WD-fractie vindt dat binnen B en W van Voor schoten weinig efficiënte en poli tiek ongewenste dingen gebeuren. Zo zit het de college-partij hoog dat Darten Alle Voorschotenaren kunnen aanstaande zondag komen darten in buurthuis Vlietwijk aan de An- thonie van Leeuwenhoekkade. Men hanteert de spelsoort 501 (B03) en de strijd gaat om een wisselbeker plus geldprijs. In schrijven kan aanstaande zondag tussen een en twee uur, of vooraf bij het buurthuis. Klassiek/kind Voor kinderen is er in de klas sieke muziek niet veel gecompo neerd. Anders is dat in de litera tuur. Een combinatie van beide cultuuruitingen is zondag vanaf half drie te horen in de N-H kerk aan de Dorpsstraat in Zoeterwou de. Daar wordt door een actrice en een pianist het jeugdverhaal 'Het verhaal van het olifantje Ba- bar' voorgedragen. verkeerstechnische vestingszaken ook i men in de raadscommissie voor openbare werken, woningbouw en economische zaken. Deze commis sie wordt voorgezeten door PvdA/ PPR-wethouder Van Leeuwen. Dit bleek gisteravond tijdens de gemeenteraadsvergadering. Daar wilde fractievoorzitter Willemsen weten of B en W die mening delen en vinden dat het Aikens (D'66) heeft aangezet tot bet schrijven van zijn brief. In dit epistel merkt de enige op positiepartij op dat ze het idee heeft dat binnen het college diep gaande meningsverschillen heer sen. Aanleiding was de afwijkende manier waarop de wethouders van WD en PvdA/PPR hun voorstel len over 'Het Wedde' en het cen trum verdedigden. Volgens WD-wethouder Van Dalen ging het om voorstellen die een "vrije onbevangen discussie" verdienen. Van verwarring, zoals door Willemsen gesignaleerd, was volgens hem dan ook geen sprake. Hij noemde de vraag van zijn par tijgenoot dan ook "niet steekhou dend". DEN HAAG/OEGSTGEEST - De enige geschikte plaats voor een ruim bemeten benzinestation langs rijksweg 44 is op Oegstgees ter grondgebied achter de villa 't Buitengebeuren. De gemeente Oegstgeest is tegen dit door Rijks waterstaat fel verdedigde plan. Volgens burgemeester Scheenstra moeten de voorstanders maar een volkshuis- oplossing elders zoeken omdat het de orde ko- station met parkeerplaatsen de landschappelijke waarde van het gebied enorm aantast. De mogelijke vestiging van een pompstation stond gisteren ter dis cussie tijdens een hoorzitting voor een commissie van gedeputeerde staten in Den Haag. Tijdens deze bijeenkomst werd onder leiding van gedeputeerde J. Borgman het bestemmingsplan Elsgeesterpol- der besproken. Duidelijkheid over de komst van het pompstation kwam er niet, hoewel Borgman zei "veel wijzer" te zijn geworden van de informatie van voor- en tegen standers. GS moeten het definitie ve oordeel vellen over het station nabij Haaswijk. Rijkswaterstaat, benzinemaat schappij Fina en H. van der Heij den, exploitant van servicesta tions, vinden dat op grond Burgemeester Scheenstra: fel te gen komst benzinestation. (archieffoto) "In Wassenaar zijn de uitritten veel te krap en daardoor levensge- keersveiligheid en dienstverlening vaarlijk. Bovendien uitgebreid servicestation weerszijden van rijksweg 44 moet komen. De bestaande stations in Wassenaar en Sassenheim voldoen vrachtverkeer geen mogelijkheid te tanken en kan bij slechts één station LPG worden getankt", al dus van Ginkel van Rijkswater volgens het drietal voorstanders staat. Volgens hem is de gehele geenszins aan de eisen van deze route vanaf het brugrestaurant bij tijd. Nieuw Vennep bekeken. Slechts Fancy fair De Koningin Julianaschool uit Leiderdorp houdt, evenals voor gaande jaren, een fancy fajr voor jong en oud. Morgen tussen tien en twee uur is het zo ver. Ook dit keer ontbreekt het rad van avon tuur er niet, alsmede een grote rommelkraam en een hapjes stand. Nieuw is een Willem Ruis- spiraal en een echte flipperkast. Voor de beste spelers zijn prijzen beschikbaar. Alle Leiderdorpers zijn morgen welkom in de school aan de Kom van Aaiweg. Rommelmarkt De buurtgroep Haaswijk orga niseert morgenmiddag van twaalf tot vier uur een rommelmarkt aan het Richard Holpad. Op dezelfde plek geeft 's avonds van zeven tot half tien 'Art Bird', de big band van de streekmuziekschool, een openluchtvoorstelling. WD Voorschoten laat als enige standpunt horen VOORSCHOTEN - De Voorschotense WD-fractie pens geen betekenis, noch als beveiliging, noch als de plek waarvoor nu is gekozen voldoet aan de mogelijkheden. Boodschap Burgemeester Scheenstra van Oegstgeest had hieraan geen bood schap. "De verkeersveiligheid is geen kwestie van Oegstgeest, maar van Rijkswaterstaat. Zij moeten die technische problemen oplos sen. Dat mag niet ten koste gaan van de planologische situatie in Oegstgeest. De keuze van Rijkswa terstaat is op dit stukje Oegstgeest gevallen omdat ze daar grond in bezit hebben", aldus Scheenstra die foto's overhandigde waaruit moest blijken dat het landschap ter plekke wel degelijk door de komst van een servicestation wordt ge schaad. Ook Rijkswaterstaat kwam met tastbare voorbeelden om het eigen gelijk te benadrukken. Een lucht foto en een maquette toonden de situatie. Met name uit de maquette bleek dat een groot stuk bossage zal verdwijnen. Bovendien zal de afslag Noord wijk worden ver plaatst na aanleg van het service station. De geluidshinder van de parkeerplaats valt volgens Rijks waterstaat enorm mee. '"s Nachts zal de hinder slechts 40 decibel zijn. De nabij gelegen villa zal wel hinder ondervinden van het servi cestation. Daartegen nemen we maatregelen. Haaswijk heeft geen last van het station", aldus Van Ginkel. De komst van een servicestation aan de Rijnsburgse kant van de snelweg lijkt op minder problemen te stuiten. Tussen het veilingcom plex en de rijksweg bezit Rijkswa terstaat voldoende grond om een servicestation op te kunnen aan leggen. Volgens Van Ginkel zijn die plannen in een vergevorderd stadium. Sluipverkeer In de gisteravond gehouden raadsvergadering verklaarde bur gemeester Houdijk de kans op meer sluipverkeer, als gevolg van de grotere recreatiemogelijkheden, "reëel" te vinden. Of aansluiting op de in aanleg zijnde rijksweg 11 een mogelijkheid is -zoals raadslid Belt voorstelde- liet hij echter in het midden. De gemeente Benthuizen zou hier grote weerstand tegen hebben. Houdijk zei te verwachten dat Zoetermeer akkoord gaat met de verplaatsing van de hoogbouw. Tij dens het overleg over Noordhove tussen Zoeterwoude, Zoetermeer, Benthuizen en de provincie heeft Houdijk vanaf het begin gesteld dat de flats niet boven de bestaan de Zoetermeerse 'sky-line' zouden mogen uittorenen. "In de huidige opzet komen de flats hard en hoog ons poldergebied in", aldus de eer ste burger. E. Schotanus, Leidseweg 305, tel. 766462; zo, J. Baars, R. Wagnerlaan 63, tel. 2520. Warmond L. Lempers, Churchilllaan 13, Voor hout, tel. 02522-10140. Wassenaar Noord: M.F. v.d. Feen, Van Polanen- park 128. tel. 18309; zuid: J.W. Stuyf- zand. Van Polanenpark 138, tel. 12460. APOTHEKEN van vr 31 mei tot vr 7 juni door: Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7. Leiden, tel. 123553. Apotheek Linnaeus, Kempenaerstraat 31, Oegstgeest, tel. 173330. DIERENARTSEN A.W. Helder. Hermelijnvlinder 36, Lei den, tel. 220513. H. Vestjens. Rijn en Schiekade 23, Lei den. tel. 144323. R.J.W. Duijn. Pres. Kennedylaan Oegstgeest. tel. 173266; of D.J. Brandt, Homanstraat 1, Rijnsburg, tel. 173266. Voorschoten J. Frencken. J. Röntgenlaan 14, Leid- schendam, tel. 070-271110. TANDARTSEN Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest J. van Veen, Gezondheidscentrum, Ros molen 2, Leiden, tel. 220164; spreekuur za en zo om 13 uur. Voorschoten, Wassenaar, Zoeterwou de: B.P. Hazenberg, Santhorstlaan 39-41, Wassenaar, tel. 15535; spreekuur 2 zo van 17.30-18 uur. LEIDSCH m DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN ÏUUI0VIIUK1I« V li uti^Atuio, 11uv.11 cua ucvcingiiig, I1UUII dlö T% /T 1 1 uitwisseling met een gemeente in bedreiging". Ook kunnen jumelagepartners bij drei- VlrlFKt PU Tiapht ntiMon -7i-.il/-Jo»-, Knitoniraiiinnn for. Oonrlo nf rlaniJmorl/üUi^n r--.ro ooo olim-,,. ooi "-ro-ioU* J-VC-B- *- V/ii llUVlll het Oostblok. De contacten zouden buitengewoon for- gende of daadwerkelijke rampen elkaar snel "gericht meel worden en "meestal praatje alleen maar met par- hulp verlenen". tijkaders en KGB-figuren, uit op propaganda. Zo poets je het vijandsbeeld niet weg". Aldus fractievoor- Bij Rotterdam, Brielle en Tilburg, die stuk voor stuk uitwisseling zijn gestart met een Oostblokge- zitter H. Willemsen gisteravond tijdens de gemeente- meente, bestaan de contacten vooral uit officiële, be- raadsvergadering. stuurlijke en ceremoniële contacten, culturele uitwis- Andere fracties lieten zich niet uit over het voorstel selingen, sportevenementen en bezoeken e van de Voorschotense IKV-kem en zijn tegenhanger lingen van schoolklassen. "De meeste contacten zijn, uit het Belgische jumelagedorp Schoten, het VAKA mede door de wensen van de oostelijke partners, nog- (Vlaams Aktie Komitee tegen Atoomwapens). Wél zei al formeel", aldus de IKV-kern. Hij voert echter aan Offringa (CDA) dat "je je nooit te bang moet maken dat in een later stadium alsnog kan worden gepro- dingen". Ook drong hij er, gesteund door zijn beerd om de meer informele en persoonlijke aspecten collega's, op aan om het voorstel in de raadscommis sie voor algemene zaken te bespreken. Hoofdpunt van het idee: "door een jumelage kan het ropa, die op zich vaak enthousiast zijn vijandsbeeld worden doorbroken dat mensen hebben seling. Oost-Europese ambassades zijn de orde te laten komen. Helaas kunnen juist dan problemen komen n?et de partners van het andere Eu- uitwis- verluidt degenen aan de andere kant van het IJzeren Gor- erg behulpzaam, aldus het IKV. Waarop Willemsen dijn. En: als dat vijandsbeeld weg zou zijn hebben wa- (WD) opmerkte: "Dat dacht ik al". VOORSCHOTEN - Vierenvijftig Voorschotense verenigingen verle vendigen vanavond vanaf zeven uur de plaatselijke verenigings- markt, die bij mooi weer op de uitwisse- Voorstraat wordt gehouden en bij slecht weer in het Ambachts- en Baljuwhuis. Negen verenigingen geven ook hun bijdrage aan de Nacht van Voorschoten, die om half acht van start gaat in het Wapen van Voor schoten en het naastgelegen Am bachts- en Baljuwhuis. De buur aan de andere kant, het Greenway- theater, draait de hele avond films over Voorschoten. POSTADRES Postbus 54. 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 NABEZORGING ma -vrij. van 10.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071123143 (Nabezorging na 18.00 uur) ADMINISTRATIE ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071144941 REDACTIE (071)144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. ABONNEMENTEN per jaar. aan huis bezorgd f 250.90 per post (binnenland) f 345,20 per half jaar. aan huis bezorgd 131.40 per kwartaal, aan huis bezorgd f 65.70 per post (binnenland) f 89.30 per maand, aan huis bezorgd 22.10 per maand, per post 30.- (maandabonnement alleen mogelijk i automatische betaling), losse nummers 1.00 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogeh|k. Bij automatische betaling geen administra tie- en incassokosten. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1. Leiden (071)144941 REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 11. 2221 JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A, van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Commentaren: W.F.J. Wirtz, A A. van Brussel Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaf» Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel. Jo hannesburg. Tokio. Londen. Parijs. Was hington, Rome. Madrid, Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2