Protest dansgroepen tegen subsidiebesluit Hans Croiset onderscheiden Danstheater naar Rusland Magnifieke voorstelling van 'Het huis van Bernarda Alba' «Passiespelen in Tegelen 'Donna Giovanni': virtuoze travesti KIJK UIT Exposities gj. VRIJDAG 31 MEI 1985 PAGINA 25 AMSTERDAM (ANP) Enige tientallen dansgroepen en balletgezel schappen in Amsterdam hebben zich verenigd in hun protest tegen het subsidiebesluit van het college van B en W in de hoofdstad. Door dat besluit dreigt het bestaan van een groot aantal Amsterdamse groepen onmogelijk te worden gemaakt, aldus maakten de dansgroepen gisteren bekend. Onder het motto ,Tot het uiterste bewogen....' houden de groe pen maandagavond 10 juni een protestmanifestatie in het Shaffy-theater. Het Nationale Ballet zal daar een aantal klassieke pas-de-deux uit Het Zwanenmeer en Don Quichote opvoeren. Ook talrijke andere bij de actie betrokken gezelschappen zullen daar optreden zoals het Folkloristisch Danstheater, Krisztina de Chatel, Dansproduktie, Pauline de Groot en Scapino. Volgens de groepen heeft wethouder Luimstra van kunstzaken in een brief aan alle betrokkenen laten weten niets te voelen voor een verhoging van het bedrag van 240.000 gulden voor alle groepen en werkplaatsen met een ton, zoals de Commissie Dans had geadviseerd. De commissie noem de die verhoging „nog net verantwoord", maar komt eigenlijk op een veel hoger bedrag. De Commissie Dans had bij haar advies opgemerkt dat de dans op dit moment misschien wel de enige kunstdiscipline is, waarin belangwekkende ontwikkelingen plaats vinden. AMSTERDAM (ANP) - Acteur Hans Croiset is onderscheiden met de Gouden Speld van de Stad Amsterdam wegens zijn verdiensten voor het Amsterdamse toneelleven. Burgemeester Van Thijn reikte hem de ge meentelijke onderscheiding uit op een feestelijke bijeenkomst in de Stadsschouwburg. Aan het eind van dit seizoen zal Hans Croiset aftreden als directeur van het Publiekstheater, dat hij in 1973 heeft opgericht. Twaalf jaar heeft hij als directeur, regisseur en acteur bij dit gezelschap gewerkt. Na zijn ver trek als directeur zal Croiset in de komende jaren nog wel als regisseur en acteur en bij het Publiekstheater werkzaam blijven. DEN HAAG - Het Nederlands Dans Theater uit Den Haag maakt van 25 juni tot en met 16 juli, voor het eerst in zijn bestaan, een tournee naar Rusland. Er worden in Moskou, Riga en Leningrad in het geheel zestien voorstellingen gegeven met acht balletten, waarvan zes van artistiek lei der Jiri Kylian. Van hem worden uitgevoerd: Psalmensymfonie op muziek van Stra- winsky, Sinfoniette (Janacek), Svadebka (Strawinsky), Stamping Ground (Chavez) Soldatenmis (Martinu) en L'enfant et les Sortileges (Ra- vel), alsmede Jardi Tancat van NDT-danser-choreograaf Nacho Duato en Ghost Dances van Christopher Bruce. Spelers: Ellen Vogel, Loudi Nijhoff, Elise Hooraans, Celia Nufaan, Inger de Vrede, Marie-Loulse Stheins, Ce- lia van den Boogert, Myranda Jongeling, Antoninette Jelgersma, Heieen van Meurs, Betty Kapsenberg en Pien Spijkers. Regie: Agaath Witteman. Gezien op 30 mei in het LAK. Aldaar nog vanavond (uitverkocht) en morgenavond te zien. LEIDEN Met superlatieven moet je zuinig om gaan. Door overmatig gebruik worden ze van hun zeggingskracht beroofd. Maar hier zijn ze volledig op hun plaats: 'Het huis van Bernarda Alba' is één van de mooiste theaterprodukties van dit seizoen. En dat niet alleen door de magnifieke spelpresta- ties, die deze produktie in een rijke schakering te zien geeft. Ellen Vogel, Elise Hoomans en Loudi Nijhoff - natuurlijk zijn dat grote namen van drie 'grandes dames' van het Nederlands toneel. Toch wordt het stuk geen sterrenparade, waarbij de jon gere generatie in het niet zou vallen. Marie-Louise Stheins, Myranda Jongeling en Antoinette Jelgers ma (om op basis van persoonlijke voorkeur drie namen te noemen), zijn anders, maar evenzeer dui delijk aanwezig. Het is juist de combinatie (niet noodzakelijkerwijs de synthese) van verschillende acteerstijlen, van ervaringen en achtergronden, die hier door de regisseuse met respect (en met zicht baar wederzijdse waardering van de actrices onder ling) te samen zijn gebracht, waar een goed merk bare inspiratie vanuit gaat. De weduwe Bernarda Alba zit gevangen in een strak normensysteem, dat zij ook met ijzeren hand haar vijf ongehuwde dochters oplegd. Zij dwingt haar dochters volstrekt kuis en van de buitenwe reld geïsoleerd te wachten op een eventuele huwe lijkskandidaat met een maatschappelijk aanvaard bare positie. Haar jongste dochter doorbreekt dat systeem, als ze de minnares wordt van Pepe el Ro mano, die echter om het geld met haar (stief-)zuster zal trouwen. Bernarda houdt zelfs haar moeder ge vangen, die in haar ouderdom de dingen bij de naam noemt, die Bernarda ten strengste verbiedt. Tweemaal verschijnt zij ten tonele; de manier, waarop de 85-jarige Loudi Nijhoff daaraan gestalte geeft, doet je de rillingen over de rug lopen. Met haar ogen en met haar gestileerd trotse hou ding geeft Ellen Vogel keihard maar doeltreffend aan, dat Bernarda haar twijfels onderdrukt door al le verzet in de kiem te smoren en het rigide nor menpatroon nog strakker toe te passen. Zij weigert te zien, als ze tot haar huishoudster, die zegt "Hier is iets gaande" met kille consequentie spreekt: "Hier is niets gaande". De huishoudster (door Elise Hoomans voortref felijk met subtiele humor en berusting gespeeld) doorziet namelijk Bernarda's gevangenschap. Haar maatschappelijke positie dwingt haar echter tot be rusting. Maar desondanks zie je gewoon, dat zij als enige uit dat inzicht kracht tot verder leven put. De jongste dochter bezit die kracht niet en zoekt haar vrijheid uiteindelijk in zelfmoord. Dit in tegenstel ling tot haar zusters, die om verschillende redenen het normensysteem min of meer zal hebben over genomen en zelfs als een noodlot lijken te accepte- Doordat het de dodelijke werking van een onder drukkend stelsel aan de kaak stelt, heeft het stuk impliciet een sterke maatschappijkritische lading. Het is veelzeggend, dat de politieke theatergroep Sater (in samenwerking met anderen) juist met dit stuk laatste produktie uitbrengt. In het verleden heeft Sater namelijk heel wat nadrukkelijker poli tiek theater willen brengen. Hiervan lijkt de groep met deze voorstelling afstand te willen nemen. Sa ter laat (door de subsidiestop opgeheven) de vroe gere werkwijze een natuurlijke dood sterven en geeft nu al aan, hoe in andere vorm als een Phoenix uit zijn as te kunnen herrijzen. Het past in de huidi ge ontwikkelingen, waarin het vakmanschap van het acteren en het spelen van het 'klassieke' reper toire weer in ere zijn hersteld. Deze voorstelling vormde tevens de kwalitatief hoogwaardige afslui ting van het LAK-seizoen: een dergelijk veelbelo vend einde doet nu al naar WIJNAND ZEILSTRA. od TEGELEN (ANP) - Het Limburgse stadje Tegelen bij Venlo staat tot 31 ejaugustus weer in het teken van zijn vijfjaarlijkse Passiespel dat tijdens de aijweekeinden 22 maal wordt opgevoerd. W Meer dan 300 Tegelenaren beelden in het overkapte openluchttheater nci'De Doolhof op tekst van wijlen pater Jacques Schreurs het lijdensver- -di haal van Christus uit. prj In 1980 trokken de passiespelen 42.000 bezoekers. In 1971 bereikte de :ajbelangstelling een dieptepunt met 15.000 bezoekers, waarna de groei in it(1975 weer begon met 28.000 belangstellenden. IGYPTISCHE DANSGROEP Het folkloristisch dansgezelschap El ihabea uit Cairo, Egypte, zorgt volgende maand in de drie grote steden oor een feestelijke afsluiting van de mohammedaanse vastentijd, Rama dan. Voorstellingen worden gegeven op 22 en 24 juni in Krasnapolsky in Amsterdam, op 23 juni in het Circustheater in Scheveningen en op 29 juni in De Doelen in Rotterdam. AMSTERDAM - Als een vliegenmepper gaat de dirigeer stok van Leonard Bernstein door de lucht tijdens de repetities in het Amsterdams Concertgebouw. De Amerikaanse dirigent-componist leidt zaterdag- en zondagavond het Concertgebouworkest in het kader van het Holland Festival. Als opening van dit jaarlijkse festi val zal de Negende Symfonie van Gustav Mahler worden uitgevoerd. Koningin Beatrix en prins Claus zullen het openingsconcert morgen avond bijwonen. (foto anp> LITERAIRE PRIJZEN - De dichter Benno Barnard is voorgedragen voor de Lucy B. en C.W. van der Hoogt-prijs van dit jaar. Barnard debuteerde in 1981 met de bundel 'Een engel van Rossetti'. In 1983 ver scheen van zijn hand de bundel 'Klein Rozendaal'. De Dr. Wijnaendts Francken-prijs wordt toegekend aan de essayist en literair criticus Carel Peeters, die redacteur is van het weekblad Vrij Nederland. Zijn essays en kritieken zijn o.a. gebundeld in 'Houdbare il lusies' (1984). 'Donna Giovanni' door Divas A.C. Mexico. Bewerking: Alicia Urreta. Regie: Jesusa Rodriguez. Gezien in het HOT op 30 mei. Herhalingen op 31 mei en 1 juni. DEN HAAG - Aan het slot van de eerste akte komt de aap uit de mouw. Dat de rol van Don Gio vanni, evenals trouwens alle an dere rollen, in deze voorstelling door een vrouw gespeeld wordt, weet de toeschouwer al bij voor baat, maar het wekt even verba zing (en bij wie de opera niet kent misschien ook verwarring), dat de speelsters de titelrol voortdurend van elkaar overne men, zelfs midden in een scène. Maar als dan in die eerste finale de mantels en maskers afgewor pen worden, blijkt ieder van hen een Don Giovanni te zijn en zelfs de knecht Leporello, die niet aan de rolwisselingen deelneemt, blijkt zich steeds weer met zijn (haar) meester te vereenzelvigen. De titelheld hoeft dan ook niet te vluchten voor de dreigingen van zijn belagers. Het feest dat in de opera van Mozart met een duide lijke scheiding tussen twee te gengestelde moralen eindigt, wordt hier voortgezet met alge mene vrolijkheid over het ge speelde spel. Aan de inhoud, het verhaal zelf, is echter niets veranderd en dat gaat na de pauze dan ook weer langs de bekende lijnen verder, zij het weer als een tra vesti (letterlijk en figuurlijk) van het origineel. De dames nemen vliegensvlug de titelrol van el kaar over, spelen de overige rol len met niet minder inzet en sta pelen met een verbluffende vir tuositeit de ene vondst bovenop de andere. Simpele rekwisieten worden met grote vindingrijk heid in symbolen veranderd (zonder dat deze symboliek ove rigens een zware ideologische la ding krijgt) en de algehele atmo sfeer behoudt iets luchtigs. On dubbelzinnig is echter de con stante erotische ondertoon, die niet alleen blijkt uit het gemak waarmee de kleren uitgaan, maar ook uit de speelsheid waarmee alle mogelijke seksuele relaties worden uitgebeeld, terwijl ande re momenten eveneens een bete kenis krijgen, die de meeste Mo- zart-liefhebbers enigszins vreemd zal voorkomen. De bedoeling van deze op zich zelf bijzonder opmerkelijke voorstelling is het naar boven ha len van de diepere betekenis, die deze dames met hun overduide lijk ongeschoolde stemmen en begeleid door een enkele piano belangrijker achten dan een goe de muzikale uitvoering. In de programmatoelichting lezen wij dan ook: "Wat helpt een schitte rend orkest, als men niet de diep ere betekenis van de muziek be grijpt Een waarheid als een koe, maar in al die jaren waarin ik mij toch redelijk intensief met 'Don Giovanni' heb beziggehou den, heb ik nooit iets bespeurd van de betekenis die de Divas A.C. uit Mexico ontdekt menen te hebben. Integendeel: een aan tal van hun oplossingen gaat re gelrecht tegen de muziek in en moet eerder als een parodie op Mozarts opera gezien worden. Dat 'Donna Giovanni' ondanks de gebrekkige, soms zelfs onwel luidende muzikale weergave een bijzonder opmerkelijke voorstel ling is geworden, staat als een paal boven water. Het is echter onjuist deze te presenteren met zoveel opgeklopte pretenties als hier gebeurt. PAUL KORENHOF Aspecten van Nederlandse teken kunst 1945-1985. Zo luidt de titel van een nieuwe expositie in het stedelijk museum 'De Lakenhal'. De grotere waardering en de emancipatie van de tekening na 1945 vormde de aanlei ding een tentoonstelling samen te stellen van Nederlandse kunstenaars die zich bezig houden met tekenen als zelfstandige uitdrukkingsvorm. De expositie laat tekeningen zien van Ben Akkerman, Karei Appel. Arman do, Frank van den Broeck, René Da niels, Ad Dekkers, Mariene Dumas, Rob van Koningsbruggen, Lucassen, Lucebert, Ouborg. Martin Rous, Jan Schoonhoven, Itta Smeets, Rob Smit, Kees Smits, Peter Struycken, Toon Verhoef, Henk Visch en Co Westerik. De Lakenhal hoopt met deze tentoon stelling een repiesentatief beeld te kunnen geven van de na-oorloogse te kenkunst. De expositie duurt van 1 ju ni tot 12 augustus. Daarna gaat de ex positie naar de Verenigde Staten. Japanse mode en m< Zo heet de expositie, die tot half juli te zien is in het Rijksmuseum voor Volkenkunde. De expositie geeft aan de hand van prenten en geillustreerde boekjes van o.a. Sukenobu. Haruno- bu, Kiyonaga, Eishi en Utamaro een indruk van de verandering in het ide aalbeeld en de mode van de vrouw ge durende de achtttiende eeuw in de Japanse kunst. Twee Haagse galeries verzorgen tot en met 29 september een expositie in de beeldentuin De Narwal in Wasse naar (Oud Clingendaal). Galerie Ornis presenteert sculpturen van Leon Bouter, Sophie Gentenaar, Els de Groot, Marco Hadjidakis, Josje Kruit, Renate Liske, Jan Mulder, Willemijn van Putten, Rudi Struik. Galerie van Kranendonk toont werk van Peter Breed, Franc van Gurp. Jos Kaarse maker, Henk Lotsy, Adriaan Nette, Liesbeth Pallesen, Willem Speeken brink, Thijs Veraart, Jeroen Westen, Jos Verwiel en Hans Vijgen. Openingstijden: maandag Vm vrij dag van 11 tot 17 uur. Werk van de Voorschotense kun stenares Erli Esselink hangt tot 7 juli bij Van Bellen aan de Lange Voort in Oegstgeest. Erli Esselink, die een op leiding genoot aan de Kon. Academie van Beeldende Kunsten in Den Haag, gebruikt veel verschillende materia len als tempera, inkt, aquarel en acryl. Bij Jacques van Bellen is een serie aquarellen bijeengebracht, waarbij haar enthousiasme voor de levende natuur duidelijk in het oog springt. De Lakenhal - Aspecten van Neder landse tekenkunst 1945-1985; tot 12/8; di t/m za van 10-17 uur. zo 13-17 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde - Japanse mode en m 14/7; di t/m za van 10-17 uur, zo van 13-17 uur. Hal Stadhuis - fototentoonstelling over het werk van de Wetenschaps winkel, t/m 14/6; ma t/m vr van 9-16.30 Fenix - Botermarkt, Thijs Veraart, schilderijen, t/m 2/6, zo 11-16 uur, di, vr van 10-18 uur, woe, za 9-18 uur, do, 10-21.30 uur. Galerie Denise Stephan - Bakker- steeg. Hans Barends, schilderijen, Per Abramsen, sculpturen, t/m 30/6; vr, za, zo van 13.30-17.30 uur. Studio Statief - Koppenhinksteeg, fo to's van Linda Roodenburg, t/m 29/6; Brian Bosch, tot 11/6; v 12-16.30 uur. Waaggebouw - Aalmarkt, 'Zusterste den in de kunst', tot 7/6; ma t/m vr van 11-18 uur, do ook van 18-21 uur, za en feestdagen van 10-16 uur. De Lakenhal - 'Schilderijen zoeken sponsors', t/m 23/6; di t/m za 10-17 uur, zon- en feestdagen vn 13-17 uur. Unieke Produkten - Hooigracht, Bel Lakgalerie - Pnina Reichman, schil derijen; tekeningen en litho's van Hanny Reneman, t/m 30/6. Pourquoi pas - Nieuwe Beesten markt, Franse aquarellen van Chris- tiaan Groothoff, t/m 14/6. Leiderdorp Muzenhof - Pieter Pauptit, ceramiek, Kees Visser, aquarellen en Joop van Bommel, aquarellen en pastelschilde rijen, t/m 5/6, ma t/m vr 14-18 uur, za van 9.30-12.30 uur. Leythenrode - expositie Erica Sijnja, t/m 11 juni, dag van 10-20 uur. Warmond Oude Raadhuis - Dorpsstraat, Kun stenaarsgezin: Thijs Overmans, Mie- ke Sund, Menotto, Lesorbier, naieve schilderkunst, t/m 6/6; di van 19-21 uur, woe, do, zo van 14-16 uur, za van 11-16 uur. Oegstgeest Kapsalon Jaques van Bellen - Lange Voort, Erli Esselink, aquarellen, tot 7/ 7; di t/m do van 9-18 uur, vr van 9-21 Noordwijk De Baak - Kon. Astridboulevard, por tretten Alice Knufman, tot 4/6; ma tot vr van 10-17 uur. Wassenaar Galerie Henk de Greef - Schoolstraat, Willem Straatman, schilderijen, Hen- riëtte Syatauw, keramiek, t/m 13/6; di t/m za van 8-18 uur. Auberge De Kieviet - aquarellen, gouhehes, olieverfdoeken, pastel en pentekeningen van Kees A- van Cit- ters, tot 13/6; dag. beh. ma van 9-12 en 15-19 uur. Beeldentuin De Narwal - Oud Clin gendaal, beeldenexpositie, t/m 29/9; ma t/m vr van 11-17 uur. LEIDEN Concerten KLASSIEK Het koor Cappella pro Cantibus on der leiding van Theo Tobé geeft mor genavond een concert in het Groene Kerkje in Oegstgeest. Uitgevoerd worden drie motetten van Schütz voor vierstemmig koor, de cantate 'Jubilate' van Handel en het Magnifi cat van Vivaldi. Verder staan nog op het programma een concert voor twee trompetten en strijkers van Vivaldi en een orgelconcert van Handel met Theo Goedhart als organist. De toegang tot dit concert is vrij, maar er zal wel worden gecollecteerd ten behoeve van de actie 'Oegstgeest helpt Sierra Leone' gramma worden uitgevoerd ter her denking van de driehonderdste ge boortedag van deze componist. De uitvoerenden zijn Jaap ter Linden (viola da gamba en barokcello) en An neke Uittenbosch (clavecymbel). Het recital begint om half negen. Het wekelijkse wandelconcert in de Hartebrugkerk wordt morgenmid dag verzorgd door de organist Aart Bergwerff. Aanvang drie uur. Marijke van Klaveren zal woens dagmiddag 5 juni het orgel van de Hooglandse kerk bespelen. Dit lunch concert begint om half één. r het Leids Vrije- tijds Centrum komen. Dat ging niet door wegens ziekte van zangeres Ann Aanvang 23.00 t Ook Slayer liet het eerder - vorige week - afweten. De Amerikaanse 'speed-metalgroep' komt nu van avond naar Scum aan de Helmberg weg in Katwijk. Slayer maakt full- speed hardrock en heeft onlangs de tweede LP 'Hell awaits' uitgebracht. De bezetting: Tom Araya (bas en zang), Jeff Hanneman en Kerry King (sologitaren) en Dave Lombardo (drums). Aanvang 20.00 uur. Bells of Home komt uit Wassenaar en werd opgericht om dit jaar te kun nen meedingen naar de Grote Prijs van Nederland. Daar werd de halve finale bereikt met rauwe, op het Ame rika van de jaren zestig gebaseerde rock. Zanger Jan Heijnen schijnt op het podium als een wildeman tekeer te gaan. Bells of Home treedt zaterdag 1 juni op in het Leids Vrijetijds Cen trum. Aanvang 23.00 uur. Het jaarlijkse Paupopfestival wordt zaterdag 1 juni in Wassenaar gehou den. Van 13.00 tot 18.00 uur spelen achtereenvolgens Feedback, Bad Bob, The Court, Let's talk Turkey, Déjè vu en Too Mad. Ale deze groe pen komen uit Wassenaar. De toe gang is gratis. Bij goed weer is het fes tival in park De Paauw, bij slecht weer wordt uitgeweken naar Time Out. do 30, vr 31, za 1, 20.30 uur. Stater speelt 'Het huis van Bernarda Alba'. Leids Vrijetijds Centrum zo 2, 21.15 uur, Fooi op zondag: Des- perae Men speelt 'Shaman'. DEN HAAG Koninklijke Schouwburg ma 3, do 6, vr 7, 20.15 uur, za 1, 19.30 uur, Haagse Comedie met 'Krapp's Laatste Band' van Samuel Beckett, zo 2, do 6, vr 7, 20.15 uur, Haagse Co medie met 'Rinoceros' van Eugène Ionesco. ma 3, za 8, zo 9, 20.15 uur, Haagse Co medie speelt 'De Troonsafstand' van Ruth Wolff. di 4, woe 5, 20.15 uur, Haagse Come die met de laatste voorstellingen van 'Medea' van Euripides. van Duin's Jubileumrevue 'Reis de wereld in 180 minuten', m.m.v. Frans van Dusschoten, Corrie van Gorp, Hans Otjes en The Barrie Ste- van Irsen, leerlingenuitvoering. Nederlands Congresgebouw do 6, 20.15 uur, Residentie-Orkest: Bouw Mee Festival. Diligentia vr 31, za 1, 20.15 uur, Peter Faber met muzikant Rob Boonzajer in 'Wilde Vaart'. di 4, 20.15 uur, Zomerserie: 'Theo Olof, viool en Daniel Wayenberg, pia- Hottheater vr 31, za 1, 20.30 uur, Divas A.C. Mexi co met 'Donna Giovanni' van Mozart. Theater aan de Haven vr 31, za 1, di 4 t/m za 8, 20.30 uur, Nieuwe Komedie met 'De President'. AMSTERDAM Concertgebouw za 1, gr. zaal, 20.15 uur, HF, Concert gebouworkest o.lv. Leonard Bern- ma 3, kl. zaal, 20.15 uur, Willem Brons, piano. di 4, do 6, kl. zaal, 20.15 uur, Amadeus Kwartet. t 'Zomer en winter'. Amazulu, vanavond in het LVC do, Cherry Duyns, Johnny vna Doorn 'Herenleed'. woe 5, 20.30 uur, HF, Festival Ensem ble o.l.v. Mauricio Kagel. do 6, t/m do 13, beh. zo, 20.30 uur, HF, Stichting Demoon 'Demonen' van Lars Norén. De Meervaart zo 2 t/m di 4, 21 uurk, HF, Throat Sin gers and Drum Dancers 'Unuit Musi cians Resource Project'. Nieuwe De La Mar Theater vr 31, za 1, zo 2, 20.15 uur, Carolien van den Berg, Robert Borremans e.a. in 'Song' van Neil Simon, di 4 t/m zo 16, Dorijn Curvers, Odette Nabbe, Wick Ederveen, Liesbeth List e.a. in 'Jan Rap en z'n maat' van Yvonne Keuls. Stadsschouwburg za 1, do 6, 20 uur, De Nederlands Ope rastichting met 'Tosca' van Puccini, m.m.v. Het Amsterdams Philharmo- nisch Orkest o.l.v. Bohumil Gregor. zo 2, première, 20.15 uur en 22 uur, HF, Werkcentrum Dans 'Glaswerk', ma 3, di 4, 20.15 uur, Zuidelijk Toneel ROTTERDAM De Doelen vr 31, gr. zaal, 20.15 uur, Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Lucianö Berio, Aldo Bennici, altviool en vio listen van het Rijnmond Jeugd Ka merorkest. woe 5, gr. zaal, 20.15 uur, Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. James Conlon, Roberta Alexander, sopraan, Mira Zakai, alt, William Cochran, te nor, Robert Holl, bas, m.m.v. Philhar monisch Koor 'Toonkunst'. Theater Zuidplein di 4, gr. zaal, 20.15 en 22 uur, Werkcen trum Dans en Rotterdams Conserva torium in 'Glaswerk', woe 5, gr. zaal, 20.15 uur, Amrando, Cherry Duyns en Johnny van Doorn 'Herenleed'. Hofpleintheater vr 31, 20.15 uur, Rotte's Mannenkoor o.l.v. René Verhoeff, aan de vleugel Louis van Dijk.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 25