Chesnokov in schijnwerper Benny van Brabant slaat zijn slag LDWS over naar halve eindstrijd Waardige finale LD-Cup Polen naast Nederlaag Viiesekoop Freuler klopt Van de Velde VRIJDAG 31 MEI 1985 ADVERTENTIE Wereldprimeur van B&O het Master Control Link Systeem te zien bij: 'ran Techn. Bureau van Cleef LEIDEN - Na gisteravond zijn de halve finalisten van de strijd om de Klaas Huhner-bokaal bekend. Naast het standaardteam van de UVS bij de laatste acht LEIDEN - UVS heeft zich gisteren door een 2-1 overwinning op ODB geplaatst voor de kwartfinale van de strijd om de KNVB-beker West II. Noordwijk kan zich morgen bij winst op Tonegido evenees bij de laatste acht voegen. Inmiddels is bekend geworden dat de competitieleider toch nog dit seizoen de bekerstrijd wil af wikkelen. De finale is gepland op 12 juni. In de tussentijd moeten de kwart- en halve finales afgewerkt worden. Pas vier minuten voor tijd kopte Rob Vermeer UVS naar de zege. Daarvoor maakte Erades een 0-1 achterstand (De Graaf) goed. De Haagse derdeklasser bood uitste kend organiserende vereniging plaat sten ook LFC, Unitas Leiden en UVS zich bij de laatste vier. Morgen al treden deze clubs van af 11.00 op De Vliet aan voor de laatste schifting in dit traditionele toernooi. LFC moet het opnemen tegen de reserves van UVS (het eerste team speelt nog steeds voor de beker) en LDWS en Unitas ma ken vervolgens uit welke vier deklasser zich voor de eindstrijd plaatst. Zondag om 11.00 spelen de verliezers om de derde en vierde plaats, 's middags om 14.30 vindt de ontknoping plaats. LDWS stelde gisteren zijn kandi datuur voor de. hoofdprijs dankzij een krappe 2-1 zege op het goed partij» biedende Oranje Groen. Voor LDWS scoorden Ruud Keizer en Erik van der Weijden. UVS werkte de voorronden af met het tweede team dat dit seizoen overi gens vice-kampioen werd van de loogste reserveklasse. Afdelings- ADVERTENTIE Wereldprimeur van B&O het Master Control Link Systeem te zien bij: /m Swaak Bruingoed UË9 LEIDEN Haarlemmerstraat 279, Tel 07M21541 Sportagenda Betaald Voetbal Feyenoord-FC Den Bosch Zondag FC Twente-MW PEC ZwolleSparta Haarlem-Excelsior PSV-Ajax Volendam-AZ Roda-Fortuna FC Utrecht-Go Ahead Groningen-NAC RB-middenvelder Taalman poogt de bal onder controle te krijgen. Kagia's Herman Scholten snelt toe. Kou Holvast) rKC-DS'TO VitesseFC Den Haag Rijnsburgse Boys klopt Kagia met 5-0 VW-Eindhoven Cambuur-Telstar SW-Willem II RBC-Heracles Wageningen-Veendam KNVB-amateurs RIJNSBURG - Het eerste toer de LD-Cup krijgt dub VN!, hield de schade beperkt ^dige finde. Volgende LDWS (II) speel- terd?S strÜd_en de zaterda, tot 1-3. den tSSmm Roödenbu'rg^g een wedstrijdje voor de statistiek. Roodenburg won met 0-6. TIRANA (Reuter) - Polen heeft gisteren een belangrijke stap gezet naar de eindronden van het wereldkampioenschap voetbal in Mexico. In een uit wedstrijd voor kwalificatie- groep 1 won Polen in Tirana met 1-0 van Albanië. Het winnende doelpunt werd in de 24e minuut van de eerste helft gemaakt door Boniek, die woensdag in Brussel tijdens de Europa Cupfinale van zijn club Juventus tegen Liverpool nog een belangrijk aandeel had in het winnende doelpunt. Er wa ren 30.000 toeschouwers. Polen kwam door dit resul taat naast België aan de leiding in groep 1. De nummer twee uit deze groep speelt in het najaar tegen Nederland voor nog één plaats in de eindronden. De stand in groep 1 Op 11 september wordt ge speeld: Polen - België. De wed strijd tussen Albanië en Grie kenland op 16 oktober is van geen belang meer. burgse Boys op het terrein Lugdunum om de hoofdprijs ter waarde van 3.000 gulden. De don derdag ervoor wordt het duel om de derde en vierde plaats afgewik keld tussen VTL en Kagia. Die af delingsclub verloor gisteravond met 5-0 bij RB, maar mag desal- nietemin de revelatie van het toer nooi worden genoemd. lingsbeker werd veroverd. De ho norering: nu al een prijs van 1000 gulden en daar kan nog voor 500 eer- gulden aan waardebonnen aan fins- worden toegevoegd in de kleine fi nale. Zaterdag „Daar gaan we ook voor vech ten", sprak trainer Jan Dorrestijn gisteravond. „Intussen hebben wel al heel wat propaganda gemaakt voor de club. Dankzij de LD-Cup kunnen we ons seizoen geslaagd noemen, de nederlaag bij Rijns burgse Boys hadden we uiteraard ingecalculeerd. We kunnen al drie Vroeger werd er vaak heel nega- weken niet meer trainen en het de vereniging uit klasseverschil moet toch eens de zaterdagaf- merkbaar worden". Dat werd het dan ook gister avond. Zo het ploegje uit de afde- EERSTE KLASSE: Ajax Leiden 2-VOC 3. tief gei de eerste klasse deling. De benaming 'Kagia-voet- bal' gold als uiterst denigrerend. ADVERTENTIE Na het toernooi om de LD-Cup ling al enige hoop had op een goed kan het alleen maar als een compli- resultaat, dan werd die illusie di- ment gelden. Kagia verraste vriend reet aan scherven geschoten door en vfiand door tot de halve finales Arie. van Dijk. Zijn snelle 1-0 te reiken, waarbii ook nog de afde- maakte Kagia kansloos voor een goed resultaat. Hoewel de bijna 300 de eerste helft een handvol moge- owios-RCL (nacompetitie - met Dis - om lijkheden liet liggen, mocht Kaiia dagradaheplaalsen naar tweede klas. tot aan de rust in een redelijk resul- Noordwijk-Tonegido (districtsbeker. 5e taat geloven. Daarna liet de condi- ronde) titie de voetballers in de steek. Klaas Huner-bokaal (zaterdag halve Anale, Marcel van der Blom revancheerde ïï"i*g-!?fÜS zich met drie treffers, Martin Mooi- ekind voorkwam een zuivere hat trick van de spits van RB (overi gens spelend zonder Toet, Manu- putty, Driebergen, Gillissen en ui teraard Aandewiel) door zijn eigen sterke doelman Ronald Duindam tussendoor een keer te kloppen. Kagia kon er absoluut niet mee zitten, voor RB was de 5-0 een. normaal resultaat. „In principe hebben we tot nu toe alleen wed strijden gehad die we moesten winnen. We konden alleen maar op ons bek gaan. Maar tegen Noord- wijk wordt het anders", aldus trai ner Arie Lagendijk. „Dat is een competitietegenstander van for maat, daar gaan we een leuke pot van maken". elk f 112,60 ontvangen. De jackpot voor toto nr. 22 is: f4.263.60. Het winnend nummer in cuferspel 21a was: 08 32 10. Voor de meer dan 2.000 winnaars van dit cijfers pel bedraagt het totaal aan- prijzen f70.010,-. 6 cijfers goed: geen winnaar. 5 cijfers goed: 1 winnaar, die bruto f 10.000,- ontvangt. 4 cijfers goed: 20 winnaars, die elk f 1.000.- ontvangen. 3 cijfers goed: 208 winnaars, die elk f 100,- ontvangen, 2 cijfers goed: 1.921 winnaars, die elk f 10,- ontvangen. Open Franse kampioenschappen heren enkelspel, tweede ronde: Stefan Edberg (Zwe) - Jakob Hlasek (Zwi) i (Zwe) - Mike Depaimer (Vst) 3-6, 1-6, 7-6, 6-3, 6-4, Jimmy Connors (Vst) - Blaine Willenborg (Vst) 6-1, 6-3, 6-0. Heinz Gun- thardt (Zwi) - Raul Viver (Ecu) 1-6,6-1, 6-1, e Higueras (Spa) 6-3,6-4,6-1, Tarik Benha- biles (Fra) - John Lloyd (Gbr) 6-3, 6-2, 7-6 (7-5), Francesco Cancelotti (Ita) - Roberto Saad (Arg) 6-4, 6-4, Andrej Chesnokov (Sov) - Eliot Teltscher (Vst) 5-7,7-5, 6-3,6-4, Jerome Potier (Fra) - Lawson Duncan (Vst) 6-7, 6-1, 6-1, 6-0, Aaron Krickstein (Vst) - Guillermo Vilas (Arg) 6-4 3-6 6-1 6-3, Juan Aguilera (Spa) - Chris Lewis (Nwz) 4-6, 6-4, 6-3*7-5. herendubbelspel, tweede ronde: Edberg/Jarryd (Zwe) - Schapers/Segarcea- nu (Ned/Roe) 7-6, (7-5), 6-4, Ivan LendI (Tsj) - Jan Gunnarsson (Zwe) 7-6, (7-4). 6-3. 6-2. Wielrennen SCOREBORD Toto Olympia's Ronde Uitslag derde rit: 1. Wim Arras (Bel): 2. John Talen (Ned): 3. Arvi Tamessalu (Sow): 11. Aijen Jagt; 14. Martin Schalkers Het algemeen klassement na de derde dag in Olympia's Ronde van Nederland is: 1. John Talen (Aar) 9 uur 59 minuten en 5 seconden, 2. Oleg Jarosjenko (Sov) op 30 seconden, 3. Arvi Tammesalu (Sov) op 0.40, 7. Arjan Jagt (Bat) op 1 minuut 7 seconden, 15. Martin Schalkers (Con) op 2.03. i de dertiende etappe van de Voor de 251 winnaars van toto 21a was een prijzenbedrag beschikbaar van f 42.636,-. De hoofdprijs werd niet gewonnen. Tweede prijs: 24 winnaars, die elk f532,90 ontvangen, derde prijs: 227 i der Velde (Ned) z.L (15 Wereldprimeur van B&O het Master Control Link Systeem te zien bij: 'jas Fa. A. de Mooy meegereisde fans (Dorrestijn: „Heel Lisserbroek was enthou siast") zich luidruchtig lieten gel den, slaagde de voetbaldwerg er niet in de eersteklasser te verras sen. Kansen waren er wel, voor middenvelder Richard Trompert met name, maar de scherpte ont brak. Aangezien dat ook en vooral gold voor Marcel van der Blom, die in ADVERTENTIE Wereldprimeur van B&O het Master Control Link Systeem te zien bij: bh Radio Westrik Multisound 1. Bernard Hinault (Fra) 64.19.26; 2. Roberto Visentini (Ita) op 1.14; 3. Fran cesco Moser (Ita) op 2.01; 4. Greg Lemond (Vst) op 2.39 Dauphine De uitslag van de vierde etappe van de Dauphiné Libere is: 1. Benny van Brabant (Bel) 182 km in 4.29.05 (gem. 41.690 km/u, 10 sec. bonif.); 2. Phil Anderson (Aus) z.t. (5 sec.); 3. Noël de Jonckheere (Bel) z.t. (3 sec.); 4. Steven Rooks (Ned) z.t. Algemeen klassement: 1. Kim Andersen; 2. Pelier op 4 seconden; 3. Rooks op 8 secon den. Rus klopt Teltscher PARIJS (GPD) - Hij is 19 jaar oud, heeft donkerblond haar, slaat een dubbelhandige back-hand en blijft het liefst zo lang mogelijk aan de achterlijn hangen. Kortom, op baan. 9 van Roland Garros leek zich gisteren weer een van de vele talenten uit de bekende Zweedse tennisschool aan te dienen. Maar het ging wel degelijk om ene Andrei Ches nokov, een grote onbekende uit de Sowjet-Unie, die de open Franse kampioenschappen van de als achtste ge plaatste Eliot Teltscher beroofde. welijke tolken aan te pas moesten komen. Het gebeurt dan ook hoogst zel den dat een Sowjet-tennisser zich in het Westen laat zien. Bij de da mes willen nog weieens de gezich ten van Savchenko en Eliseenko opduiken (meestal zonder noe menswaardige gevolgen), maar in het mannencircuit zijn „originele" Oostblok-spelers op de vingers van een hand te tellen. En sinds Alex Metrevelli in 1973 de Wimbledon- finale haalde tegen Jan.Kodes, hebben de Russen ook geen enkele opvallende prestatie meer gele verd. Dat is volgens Andrei Chesno kov ook vrij eenvoudig te verkla ren. „Tennis behoort niet tot de olympische sporten en daarom is er gewoon weinig belangstelling cïymtt a wdi voor. Je ziet meestal alleen voetbal P°EL - Bett'ne Ynese- of hockey op de televisie", aldus de l gT j°n«e nummer 307 op de wereld- kwartfinale van het Grand Prix tï feltennistoernom. De Hazerswoud- beste coacp en worden Nemesintweesets leUm'eVries? op6eleid'Bovend.enmogenRussi- m twee sete.J3ettinejmese- sche tennissers van staatswege Was de confrontatie tussen een Amerikaanse en Russische sporter op het gravel in Parijs als een uni cum te noemen, het resultaat (5-7, 7-5, 6-3, 6-4) gaf het allemaal nog een extra dimensie mee. Want wie kende nu die plotseling in het volle licht staande, schuchtere inwoner van Moskou? In elk geval niet de nieuwsgierig geworden verzamel de pers op Roland Garros, die aan vankelijk zelfs geen notie had van hoe zijn naam werd gespeld en voor wie er maar liefst twee vrou- CHAROLLES (GPD) Ooit is het criterium van de Dauphiné Libéré een grote Franse rittenwedstrijd geweest, waar je als vedette niet mocht ontbreken. Vooral nationale ren ners waren moreel verplicht er te starten en daardoor werd het ook voor buitenlanders weer interessant om kort voor de Tour de France die krachtmeting nog aan te gaan. koop, die in de eerste ronde won van de Zuidkoreaanse Lee Sun, speelt nu voor de negende tot en met de twaalde plaats. Overwinning basketbalteam GORINCHEM (ANP) - Het Neder lands herenbasketbalteam heeft gisteravond in Gorinchem in.de derde wedstrijd in een reeks van vier de eerste overwinning behaald op de selectie uit Arizona. De eind stand werd 109-104 na een pauze stand van 56-4(5. Franken (20), Schilp (18) en Esveld (15) waren de topscorers bfi Nederland, Kerr (22) maakte de meeste punten voor de Amerikanen. Vanavond wordt jn Leeuwarden de vierde en laatste wedstrijd gespeeld. bij veel toer nooien ook Zuidafrikaanse deelne mers zijn te vinden die aanvanke lijk consequent moesten worden geboycot. vMaar sinds 1983 tonen de auto riteiten zich wat dat betreft bedui dend soepeler. Daardoor kon And- rei Chesnokov in dat jaar ook deel nemen aan het Grand-Slam-junio- rentoernooi in Parijs - tevens de harde dollars schijnt opgebouwd i wordt Andrei Chesnokov namelijk beschouwd als amateur. Zijn winstsom gaat daarom naar een sportcomité, dat ook het wedstrijd programma voor hem uitstippelt. „Natuurlijk zou ik graag op Wim bledon of in de Verenigde Staten willen spelen, maar het is niet an ders", beseft Chesnokov die waar schijnlijk wel voor zijn land in de Davis Cup zal uitkomen tegen Ar gentinië en ook enkele toernooien in Finland, Zwitserland en Turkije in het schema heeft. Wie naast coach Tatjana Naoumenko en de in Parijs aanwezige nationale junio rentrainer Anatole Lipichin waar schijnlijk het meest geniet van Chesnokovs recente succes is on- gulden. Geld, waar hij geen cent of getwijfeld z'n grootmoeder. eerste keer dat hij de grens over- mocht - en is de Moskoviet nu als enige Rus in de „grote" open Fran se titelstrijd aanwezig, z'n eerste serieuze Grand Prix-evenement. Hij moest daar wel kwalificatie wedstrijden voor afwerken, maar die gingen hem kinderlijk eenvou dig (achtereenvolgens Palin, De Wet en Tiberti werden in, twee sets geklopt) af. En ook de Amerikaan Adams was volslagen kansloos tij dens de eerste ronde: 6-2, 6-2, 6-1. Dat vervolgens Teltscher eraan moest geloven tegen de in zijn land pas als vijfde genoteerde Chesno kov - hij wordt onder meer voor gegaan door Sverev en Borisov - betekende dat de onverwachte r al zeker is van ruim 13.000 liever gezegd roebel ontvangt. In een wereldje dat soms louter uit 'ADVERTENTIE Wereldprimeur van B&O het Master Control Link Systeem te zien bij: /mNiru b.v. Want zij was het, die de kleine Andrei met dwingende hand weer naar zijn tennisclub stuurde, nadat hij z'n arm had gebroken en wilde stoppen. „Mijn ouders hebben he lemaal geen interesse in tennis, wat dat betreft dank ik alles aan m'n oma", aldus Chesnokov, die zich nogal verbaasde over zijn zege op Teltscher. „Maar het heeft me wel veel zelfvertrouwen gegeven". Heinz Günthardt, zijn volgende te genstander („net als Teltscher ken ik hem alleen van naam") is in elk geval gewaarschuwd. Maar de tijden zijn veranderd en de Dauphiné Libéré is sterk gedeva lueerd in waarde. Illustratief daar voor is de tweede ritzege die de be scheiden Belgische profformatie Tönissteiner van Ward Wouters gisteren boekte. Na Nöel Segers in de eerste rit, was in Charolles Ben ny van Brabant de snelste in de massasprint. Natuurlijk, de Belgische Lim burger scoorde hoog op de toto- formuliertjes, die iedere ochtend voor de start door de volgers wor den ingevuld. Want hij is een snelle finisher, die de behendigheid heeft om in het gekrioel naar de eind streep toe de gunstigste positie te kiezen. En als na een inspannende etappe als die van woensdag een dag later een massale eindsprint in de lijn der verwachting ligt, hoort zijn naam bij de eerste vijf thuis. Dat hij zo vaak als winnaar werd getipt, gebeurde echter bij gebrek aan beter. Vierdejaars prof Van Brabant (26) kwam dit jaar in de uitslagen van de grote klassiekers namelijk niet één keer bij de eersten voor. Ook niet als er met een peloton om de ereprijzen werd gespurt. „Ik ben er te zenuwachtig voor", geeft hij als verklaring. Van Brabant echter schiet echter domweg te kort tegen de kanjers van het sprintwerk, zoals Eddy Planckaert, Eric Vanderaerden, Sean Kelly, Guido Bontempi en Danielle Caro- li, om er een paar te noemen. Die hebben stuk voor stuk op Van Brabant voor dat ze meer in houd hebben en na enorme inspan ningen nog gelanceerd als raketten naar de streep kunnen flitsen. „Ik houd meer van kortere etappewed strijden", zegt hij dan ook. Want hoe korter de rit, des te beter zijn sprint is. Zeker nu het merendeel van de grote sprinters ontbreekt en de aanwezigen, zoals Sean Kelly (herstellend van een achillespees blessure), problemen hebben. Voor Van Brabant is het dus feest want behalve die eindsprint als af sluiting van een levensgevaarlijk rondje door de binnenstad van Charolles, nam hij de groene trui - puntenklassement over van Phil Anderson, die zich naar de tweede plaats spurtte. Gisteren in de vierde rit tussen Firminy en Charolles (182 kilome ter) was er weinig opwinding. Geen georganiseerde strafexpedi tie tegen de ploegen van Post en Ocana voor hun tempogeweld van de dag tevoren. Het tempo lag hoog en de uitlooppogingen waren gedoemd te mislukken. De paar initiatiefnemers waren even onbe kend als de dorpjes waar men doortrok: Menthéour, Jan Wij- nants, Peloso, Forest, Gayant. Van Brabant won onderweg nog de tus- sensprints en nestelde zich ook in de frontlinie toen de groep Charol les binnenstormde en met doods verachting door de nauwe, bochti ge straatjes naar de eindstreep slin gerde. „Ik ben een acrobaat. Bo vendien lag ik al vroeg op kop en dat bleek de beste uitgangsposi tie", lachte Van Brabant. Olympia's ronde Een standje uit de ploegleiders- wagen hield John Talen op de der de dag van Olympia's Ronde van Nederland in de leiderstrui. Piet van de Kruys, de ploegleider, waar schuwde de drager van het oranje reeds in het begin van de etappe van 172 kilometer, dat hij te voor zichtig koerste. Talen begreep de boodschap en handelde dienovereenkomstig. Hij veranderde ogenblikkelijk van ver dediger in aanvaller. Bij tussen- sprints boekte Talen een tijdwinst van tien secon.den, een waardevol extraatje gezien de kleine verschil len in het klassement. Op de eind streep herhaalde hij die score door tweede te worden achter Willem Arras, de in de kopgroep verdwaal de Belg. Zijn voorsprong op Oleg Jarosjenko bedraagt nu 30 secon den. „Veel te weinig", vond Van der Kruys. Woubruggenaar Aijen Jagt eindigde als elfde. In het alge meen klassement staat hij zevende op ruim een minuut. Giro Johan van der Velde greep giste ren net naast de etappezege in de Ronde van Italië gegrepen. De Zwitser Urs Freuler, die zijn twee de dagsucces boekte, was hem te snel af in de zoveelste massasprint. Bernard Hinault bleef, één dag voor een zware bergetappe, zonder moeite in de rose leiderstrui. Hij raakte alleen eventjes in pa niek bij een valpartij na een uur fietsen. De Breton krabbelde zon der verwondingen overeind en sloot na enkele minuten, met steun van zijn halve ploeg, weer aan bij het peloton. ADVERTENTIE Wereldprimeur van B&O het Master Control Link Systeem te zien bij: w Firma Nic. de Tombe |*£j£ LEIDEN Pieterskerkchoorsteeg 11, Tel. 071-122184 Reserveteam RIJNSBURG Op het veld van Rijnsburgse Boys wordt morgen de strijd om de Nederlandse zater- dagtitel voor tweede elftallen afge werkt. Vanaf 12.00 uur gaan het re serveteam van de thuisclub, ACV 2 en DOVO 2 in een halve competitie aan de slag om uit te maken, wie zaterdagkampioen van Nederland wordt. De winnaar van de strijd komt daarna uit tegen de zondag kampioen van de tweede eltallen, met als inzet de algehele titel voor reserveteams.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 15