Kerncentrales in 'gat van Moerdijk' 'Dit noem ik pas industriepolitiek' Hyster breidt nu uit in Nederland Grondpersoneel KLM: acties Brabant legt wensen op tafel Van Aardenne weigert ingreep in benzineprijs Sneller ontslag per 1 juli Wilma verlegt accenten in bouw naar buitenland Kok (FNV) prijst werlmemers bij herrij zing fabriek: Personeel NKF wil Draka overnemen Ierland nog in problemen VRIJDAG 24 MEI 1985 ECONOMIE PAGINA 9 DEN BOSCH (ANP) - Het industrieterrein Moerdijk is geschikt voor de bouw van twee kerncentrales met elk een vermogen van 1000 MW. Dat schrijft het college van Gedepu teerde Staten aan Provinciale Staten. Een lid van het college, de PvdA-er A.Brugman, vindt dat er op Moerdijk helemaal geen kerncentrale moet komen. DEN HAAG (GPD/ANP) - Minis ter Van Aardenne (economische zaken) yril de benzineprijzen niet aan een' beschikking binden. Het invoeren van een maximumprijs zou het prijspeil eerder verhogen, aldus de minister, doordat de con currentie niét meer of in ieder ge val minder werkt. De PvdA had gisteren in de Tweede Kamer om een ingreep gevraagd, maar de re geringspartijen staan achter de vi sie van de bewindsman. De adviesprijs voor eyi liter su per steeg enkele weken geleden tot boven de twee gulden. Vooral de dollarkoers was daarvan de oor zaak. Inmiddels beweegt het prijspeil zich weer omlaag. Voor de komende maanden wordt doorzet tende neerwaartse koers verwacht. PvdA-woordvoerder Toussaint rekende voor dat de "kale" prijs van superbenzine tussen decem ber 1984 en nu met 11,2 cent is ge stegen in ons land. In West-Duits- land steeg de prijs met slechts 4,3 cent. Hij vroeg de minister de "aan bieders" van olie te bewegen de ad viesprijs met 6 cent te verlagen. Wanneer ze dat niet willen, dan zou een beschikking moeten worden getroffen. Volgens Van Aardenne moeten prijsbeschikkingen alleen worden genomen in situaties waar mono polies bestaan. "Als ér geen reden is, moet je niet ingrijpen. Anders is het net alsof je een gezond persoon penicilline toedient met als gevolg dat zijn weerstand vérzwakt is als er werkelijk een injectie nodig is- ".Van Aardenne had laten becijfe ren dat het prijsverschil tussen het laagste peil van 1984 tot nu voor 85 procent voor rekening van de dol larkoers komt. De rest is gevolg van de marktwerking. De vraag of de oliemaatschappijen manipule ren met de zogeheten "Rotterdam se ©lienoteringen" is in 1979 en 1980 via een onderzoek in opdracht van de Europese ministerraad ont kennend beantwoord. Konsumenten Kontakt heeft te leurgesteld gereageerd op de plan nen van de minister om de prijsstij ging van benzine ongemoeid te la ten. De organisatie heeft gisteren aangekondigd dat zij haar acties, waarin de consument wordt opge roepen bij de witte pomp te tan ken, zal' intensiveren. Deze twee weken geleden gestarte actie blijkt inmiddels niet zonder resultaat, want voorlopige cijfers wijzen uit dat de omzet van een aantal witte pompen metVmgeveer 15 procent is gestegen,-aldus KK. Zoals bekend lijdt Brabant grote verliezen op de exploitatie van het industrieterrein, waar in de loop der jaren alleen Shell zich meldde voor de vestiging van een fabriek. Pogingen van het provinciebe stuur een deel van die verliezen door te schuiven naar het rijk fcijn tot nu toe op niets uitgelopen, on danks het dreigement van commis saris van de koningin Van Agt dat hij zal aftreden. Deze pogingen lij ken nu plaats te maken voor de wens om Moerdijk op te vullen met twee kerncentrales. De link tussen de verliezen en de bouw van eén of meer kerncentra les op Moerdijk wordt in de brief overigens niet gelegd. GS spreken slechts over een groot aantal voor delen. „De regering heeft toege zegd, dat de bedrijfseconomische voordelen van kernvermogen me de ten goede komen aan de afne mers in de betreffende regio. Bo vendien zal op Moerdijk een rela tief goedkope opwekking van warmte aanwezig zijn, wat een gunstige invloed heeft op het vesti gingsklimaat ter plaatse". Ook op de werkgelegenheid heeft de bouw van een of meer kerncentrales een positief effect, aldus het provinciebestuur, dat er DEN HAAG (GPD) - Uiterlijk per 1 juli van dit jaar zullen alle ar beidsbureaus eenzelfde versnelde ontslagprocedure hanteren. Dit heeft het ministerie van sociale za ken laten weten. De nieuwe gang van zaken is gebaseerd op een ad vies van de Stichting van de Ar beid, overlegorgaan van werkge vers en werknemer. In het alge meen kan een procedure straks binnen vier tot zes weken worden afgewikkeld. Het gaat om stroomlijning van de ontslagbehandeling mede waar door het tempo wordt opgevoerd. Partijen zullen zoveel mogelijk schriftelijk worden gehoord. Daar bij wordt dan gebruik gemaakt van standaardformulieren en -brieven. Voor een grotendeels schriftelijke gang van zaken is gekozen, omdat die vooral bij grote ontslagaanvra gen sneller werkt. Het mondeling horen van partij en zal in het vervolg worden be perkt tot gevallen waarin dat nood zakelijk is voor het verkrijgen van een volledig beeld van de ontslag- motieven. Overigens heeft meer dan de helft van de arbeidsbureaus tot dusver al een schriftelijke pro cedure ingevoerd. De nieuwe gang van zaken houdt in dat het arbeidsbureau binnen drie dagen na ontvangst van de goed onderbouwde ontslagaan vraag de tegenpartij om verweer vraagt. De termijn voor het leveren van verweer is 14 dagen. Uitstel zal alleen nog worden verleend als partijen daarvoor dringende rede- Vervolgens gaat de aanvraag voor advies naar de ont slagcommissie, waarin werkge vers, werknemers en arbeidsin spectie zitting hebben. Verwacht wordt dat ontslagaan vragen op deze manier binnen vier tot zes weken afgedaan kunnen zijn. De termijn kan alleen worden overschreden als beide partij n uit stel vragen, medisch advies moet worden gevraagd of als de arbeids inspectie voor nader onderzoek wordt ingeschakeld. op wijst dat de bouw van eep of meer kerncentrales past in het ter plaatse geldende bestemmings plan. De Provinciale Noordbra bantse Electriciteits Maatschappij PNEM heeft het oog laten vallen op een ongeveer 100 ha groot ge bied ten oosten van de bestaande Shell-vestiging. Een dergelijk ter rein is ruim voldoende voor twee centrales met alle daarbij behoren de installaties. In het voorstel aan Provinciale Staten noemt GS het een verstan dig beleid om nu al een uitspraak te doen over de eventuele bouw van kerncentrales op Moerijk. „Daarmee kan worden bereikt, dat de politieke colleges in Den Haag op de hoogte zijn van de opvattin gen in deze regio". Het voorstel van GS komt aan de orde in de junivergadering van provinciale staten. Al eerder heb ben de CDA- en WD-fractie zich positief uitgelaten over de bouw van een kerncentrale op Moerdijk. Deze fracties hebben tesamen een ruime meerderheid in Provinciale Staten. De fractie van de PvdA wil vandaag een interpellatie houden over deze zaak. Gezien de stem menverhouding zal dit verzoek naar alle waarschijnlijkheid wor den afgewezen. Voor staatssecretaris Ploeg (landbouw) waren de druiven gisteren zoet. Hij mocht in de Betuwe de tj'ee en haar twee hofdames presenteren. Of zij ook het leed van de fruittelers (vorstschade) kunnen verzach- s evenwel twijfelachtig(foto anp) LOS ANGELES (UPI) - De erf genamen van de oliemagnaat Jean Paul Getty hebben na an derhalfjaar strijd via gerechtelij ke processen overeenstemming bereikt over het opdelen van de familiestichting in zes afzonder lijke stichtingen. De Getty-trust is na de Ford Foundation Trust de grootste in de Verenigde Sta ten. Eén erfgename, de zestienja rige Tara Getty, dreigt echter de overeenkomst te blokkeren. Dat heeft de advocaat van de overige 25 erfgenamen bekendgemaakt. Het gekibbel tussen de erfge namen brak uit toen Gordon Pe ter Getty, die de stichting tot nu toe beheert, het aandeel van Getouwtrek om erfenis Getty (bijna) voorbij veertig procent dat de trust had in Getty Oil Company, in januari vorig jaar voor vier miljard dollar verkocht aan Texaco. Dit ge beurde tot grote onvrede van de overige erfgenamen, die hem overlaadden met verwijten. Get ty heeft er nu mee ingestemd te rug te treden als bj|heerder van de stichting om op die manier een eind te maken aan de fami lieruzie. "Tara Getty weigert met de overeenkomst akkoord te gaan. Haar advocaat noemde als reden dat de overeenkomst de rechten op het fortuin van toekomstige erfgenamen in gevaar brengt. De eerder deze maand aan het ge rechtshof in Los Angeles voorge legde overeenkomst zou duide lijk in het voordeel zijn van reeds geboren erfgenamen en nazaten die nog ter wereld moeten ko men zouden honderden miljoe nen dollars mislopen. Bouwbond FNV wil onderzoek naar invoeren pasjessysteem AMSTERDAM (ANP/GPD) - Bouw- en Houtbond FNV wil de mogelijkheid van een pasjessys teem en een daarbij behorend regi stratiesysteem in de bouw onder zoeken. Dat bleek gisteren op het congres van de bond in Amster dam. Door het werken met pasjes wordt het volgens de bond makke lijker om zwartwerken in de bouw tegen te gaan. Het registreren van alle bonafide bouwvakkers in een centraal sys teem kan inzicht geven in het werknemersbestand en met -name in het bestand van langdurig werk lozen, zo meent het. bondsbestuür. Om langdurig werklozen weer aan de slag te krijgen, is het eerst nodig erachter te komen waar zij precies zitten en welke opleiding én erva ring zij hebben, zo is de redene ring. De bond wil verder het recht op gewetensbezwaren bij de- bouw van militaire bouwwerken vastleg gen in de cao's, zo bleek gisteren op het congres. Bouwvakkers die het niet met hun geweten in over eenstemming kunnen brengen mee te werken aan de bouw van gebouwen die de plaatsing van nieuwe kernwapens in ons land mogelijk maken, kunnen hiertoe niet worden verplicht. Kort Zakelijk Van Oord Het bagger- en aannemingsbe drijf Van Oord Groep heeft de om zet nagenoeg kunnen handhaven ondanks de verder verslechterde markt. De netto omzet aan opgele verde werken liep flink op, waar door de nettowinst verdrievoudig de tot bijna 35 miljoen gulden. Van Oord voorziet verdere moeilijkhe den op de baggermarkt door het slinkende werkaanbod en een ge groeide capaciteit bij de aanne mers. De onderneming reserveert daarom uit de winst 25 miljoen gul den om de onderbezetting op te vangen. Een aanzienlijke daling van de omzet aan verricht werk wordt dan ook verwacht. AMEV Het verzekeringsconcern AMEV heeft de winst in het eerste kwar taal dit jaar met 19,8 procent ver groot ten opzichte van 1984, van 48,9 miljoen tot 58,6 miljoen gul den. Dat heeft de raad van bestuur bekendgemaakt. Hoewel er onze kerheid voortvloeit uit de sterke schommelingen van de dollar koers, verwacht AMEV over ge heel 1985 een redelijke winststij ging te behalen. Een belangrijke bijdrage aan de winst levert de ziektekostenverze kering in de VS, al was de produk- tie enigszins kleiner. Kinderbijslag Staatssecretaris De Graaf van Sociale Zaken en Werkgelegen heid heeft vastgesteld dat in 1985 inkomsten uit vakantiewerk tot een nettobedrag van 1400 gulden niet van invloed zijn op het recht op kinderbijslag. Bedragen de verdiensten van de vakantiebaan meer dan 1400 gul den dan wordt bij de kinderbijslag alleen rekening gehouden met het bedrag erboven. In- en uitvoer De import van goederen bereikte in het eerste kwartaal van 1985 een waarde van 57,5 miljard gulden, een toename van zestien procent ten opzichte van het eerste kwar taal 1984 (importwaarde eerste kwartaal 1984: 49,7 miljard gul den). De export van goederen be haalde de eerste drie maanden van 1985 een waarde van 60,5 miljard gulden en steeg zodoende met bij na twaalf procent in vergelijking met de overeenkomstige periode in 1984 (exportwaarde eerste kwar taal 1984: 54,2 miljard gulden). Dit blijkt uit gegevens van het Cen traal Bureau van de Statistiek. Vervoersbond FNV stelt ultimatum NIJMEGEN (ANP) - De Ameri kaanse heftruckonderneming Hys ter heeft besloten tot uitbreiding van de activiteiten in Nijmegen, zo heeft zij gisteren meegedeeld. Er komt een ontwerpafdeling en er wordt een fabriek gebouwd voor de produktie van onderdelen voor de intern-transportindustrie en aanverwante bedrijven. Het is de bedoeling de onderdelen over de hele wereld af te zetten en die ook voor concurrerende merken te le veren. De uitbreiding vergt inves teringen van omstreeks f20 mil joen en zorgt al naar gelang de ont wikkeling van de markt voor enke le honderden arbeidsplaatsen in de komende vijf tot tien jaar. De keus voor de onderdelenfa- bricage is op Nijmegen gevallen wegens het goede investeringskli maat, gunstige vestigingsvoor waarden, de uitstekende infra structuur, de lange ervaring van Hyster en de kwaliteit van de werknemers in Nederland. Het Commissariaat voor Buitenlandse Investeringen in Nederland van het ministerie van economische za ken heeft een „werkzaam aandeel" gehad in het afwegen van de vesti gingsmogelijkheden. In 1983 had Hyster plannen voor verplaatsing van een deel van de produktie uit Nijmegen naar Schotland. Daarmee zouden 170 arbeidsplaatsen verdwijnen. Na ju ridisch touwtrekken bleef de be drijvigheid in Nijmegen maar vie len toch 170 ontslagen. SCHIPHOL (ANP) - Ook de leden van de Vervoersbond FNV bij de KLM hebben de luchtvaartmaat schappij een ultimatum gesteld. Dit houdt in dat de KLM uiterlijk 5 juni in moet gaan op de eisen van de bood, anders volgen er acties. Bestuurder H. Leisink van de Ver voersbond deelde dit gisteren mee na afloop van twee ledenvergade ringen. De Unie BLHP stelde de KLM drie dagen geleden een soort gelijk ultimatium. De cao-onderhandelingen betref fende het 11.000 man tellende KLM-grondpersoneel liepen twee weken geleden vast. Belangrijkste breekpunt was de arbeidstijdver korting. Het eindbod van de KLM is volgens de bonden een 39-urige werkweek (zeven vrije dagen meer) in een cao voor de komende twee jaar. De Vervoersbond FNV (met 3.000 leden de grootste bond bij de KLM) en de Unie BLHP wil len een contract met zeven extra vrije dagen van slechts één jaar. Beide bonden achten verder de garanties van de KLM voor de her bezetting van banen onvoldoende en wensen ieder op hun eigen wij ze veel minder van de 2,3 procent prijscompensatie door het perso neel te laten inleveren ten behoeve van de arbeidstijdverkorting dan de KLM wil. De KLM-werknemers hebben het gevoel dat ze worden gestraft voor hun altijd redelijke opstelling de laatste jaren, aldus Leisink. Zij vrezen bovendien wat betreft de arbeidstijdverkorting de komende jaren te veel achterop te raken bij de rest van het bedrijfsleven. Bij de KLM wordt nog altijd 40 uur per week gewerkt. Circa 6.000 werknemers bij het KLM-grondpersoneel zijn lid van een bond. De twee andere bonden - Vervoersbond CNV en de Organi satie van Hoger Personeel - hebben minder moeite met de KLM-'voor- stellen. STADSPOST - De stadsposten in Haarlem, Beverwijk, Het Gooi, Am sterdam en Zaanstad mogen geen brieven meer vervoeren. De PTT heeft het wettelijk monopolie op het vervoer en de bezorging van briefpost tegen vergoeding en de stadsposten moeten zich beperken tot het vervoe ren en bezorgen van drukwerk. Dat bepaalde het Gerechtshof in Amster dam donderdag in het hoger beroep van een kort geding dat de PTT tegen K. Blokker, exploitant van genoemde stadsposten, had aangespan nen. Het arrest van het hof was een bevestiging van de uitspraak van de rechtbank in Haarlem op 17 november vorig jaar. ANTWERPEN (ANP) - De bouw onderneming Wilma gaat samen met een Duitse belegger de heront wikkeling van het stadscentrum van Kiel ter hand nemen. Met dit project is een totale omzet van 160 miljoen gulden gemoeid. Dit heeft topman P. Hueber gisteren gezegd bij de presentatie van het jaarver slag. "In West-Duitsland en in de Ver enigde Staten zijn de vooruitzich ten voor Wilma gunstig. In Malei sië stagneren de programma's voor woningbouw en gezondheidszorg en dat zal nog wel even duren. Op middellange termijn blijven wij optimistisch over onze vooruit zichten daar", zei Hueber. In Indo nesië wordt in de loop van dit jaar begonnen met een eerste woning project. In Nederland zal de woning- bouwproduktie geleidelijk vermin deren. Deze tendens sluit aan bij de visie van projectontwikkelaars. Volgens de Vereniging van Neder landse Projectontwikkeling Maat schappijen (Neprom) moet de pro duktie de komende vijftien jaar worden teruggeschroefd van 90.000 woningen in 1986 tot 65.000 in 1990 en volgende, jaren. Ir. W. Koning van de Neprom stelde dat alleen dan een evenwichtssituatie op de markt kan worden bereikt. Werklozen als moderne vogel verschrikkers LONDEN (UPI) - Een boer in Engeland die de wens om iets te doen tegen de jeugdwerk loosheid combineert met de noodzaak om vogels weg te houden van zijn kersen, heeft acht tiéners in dienst genomen om te spelen voor levende vo gelverschrikker. De boer, Eddie Waltham, be taalt de jongelui 50 pond ster ling per week om door zijn 4,1 hectare grote boomgaard te hollen en zoveel lawaai en ca priolen te maken als kan om de spreeuwen weg te houden. Waltham probeerde de men selijke vogelverschrikkers eerst plaatselijk te huren in Kent ten zuiden van Londen, maar er meldden zich maar drie belangstellenden voor het werk van een maand. De andere vijf kreeg hij via een advertentie in een krant in Birmingham in de door werkloosheid geteisterde Midlands. Er waren 100 gega digden. Eddie Waltham, die aan de kersenoogst 20.000 pond ster ling denkt te verdienen, zei dat hij de jongelui verkoos boven het doden van vogels - dat hij verafschuwt en de elektroni sche lawaaimakers die hij vroe ger gebruikte, omdat zij geen effect meer hadden toen de vo gels aan het geluid gewend ge raakt waren. De boer beseft dat een maand werk de jeugdwerkloosheid niet oplost, maar, zegt hij, „als deze jongens bewijzen dat ze een baan houden die betekent dat ze 's nachts om drie uur uit bed moeten, dan is dat een di ploma dat voor veel goed is". UTRECHT (ANP) - De „gevestig de" ondernemers zitten fout alsvze denken dat het scheppen van nieu we banen en het voeren van een in dustriepolitiek alleen hun aangaat. „Hoeveel werklust, hoeveel initia tief is er in de grond geboord alleen maar doordat de werknemers als onmondige kinderen werden be handeld? Laten degenen, die nu klagen over het slechte arbeidskli maat, daar eens over nadenken". Dat zei voorzitter Wim Kok van de FNV vandaag in Utrecht bij de officiële opening van de apparaten- fabriek Apfa in Utrecht. Dat be drijf herrees een jaar geleden dank zij koppige volharding van de werknemers en vakbonden uit de as van de in '83 door het VMF-con- cern gesloten ketel- en apparaten- fabriek Bronswerk. Bronswerk, een van de laatste grote metaalbe drijven in Utrecht, moest dicht om dat er volgens VMF geen brood meer in zat. Een aantal ex-Brons- werk-werknemers en de vakbon-, den staken de koppen bij elkaar en dankzij hun taaie volharding ging in april '84 letterlijk op de funda menten van het oude bedrijf een apparatenfabriek van start, Apfa-Utrecht. Na een moeizaam en bescheiden begin - met 12 werknemers en maar voor drie weken werk in de orderportefeuille - is het bedrijf in middels volgens bestuurder H. Wijninga van de Industriebond FNV uitgegroeid tot een levensvat baar bedrijf met 30 werknémers en goede toekomstperspectieven. ,jln april '84 stond ik hier nog met het zweet in mijn handen maar nu is dat niet meer het geval", aldus Wij ninga, een van de stuwende krach ten achter de oprichting van de nieuwe fabriek. FNV-voorzitter Kok zei dat de wordingsgeschiedenis van Apfa- Utrecht („dat durf ik echte indus triepolitiek te noemen") de geves tigde ondernemers aan het denken zou moeten zetten. „Ze moeten zich eens afvragen of het heksen werk is of het werk van gewone mensen. Mensen zoals zij er waar schijnlijk ook tientallen van in hun onderneming hebben werken. Mensen die bereid zijn om mee te denken en om hard te werken aan de toekomst van hun bedrijf als ze maar het gevoel hebben dat ze meetellen". De officïele opening van het be drijf vandaag vond pas een jaar na de feitelijke start plaats omdat men eerst zekerheid wilde hebben over de levenskansen van het bedrijf. Die worden nu hoog aangeslagen. De destijds van VMF gehuurde fa- i persbe- Kok: gevestigde ondernemer be handelt werknemers teveel als on mondige kinderen. (foto anp» WADDINXVEEN (ANP) - De groepsondernemings- raad van kabelfabrikant NKF (2800 mensen) betreurt het zeer dat de directie gesprekken heeft geopend met Parcom over de verkoop van Draka Kabel, waar 800 mensen werken. De ondernemingsraad wil niet dat er bedrijfsondérdelen van NKF worden afgesplitst en pleit ervoor NKF in zijn geheel zelfstandig wordt voortgezet los van grootaandeelhouder Philips. De Vereniging Samenwerkingsverband NKF Groep, die op 17 april door de ondernemingsraad werd opgericht, ziet reële mogelijkheden om de aan delen van NKF Groep over te nemen. In richt zegt de ondernemingsraad dat het mi hand ligt dat de NKF Groep zelfstandig verder gaat nu Philips kennelijk akkoord gaat met de afstoting van de kabelactiviteiten. Volgens de ondernemingsraad hebben interne stu dies aangetoond dat dit zowel mogelijk als aantrekke lijk is. De afzonderlijke kabelbedrijfonderdelen zijn niet levensvatbaar. Alternatieven om de NKF Groep in zijn geheel zelfstandig te laten voortbestaan zijn on voldoende onderzocht, zo vindt de personeelsverte genwoordiging. briekshal en de machines zijn in middels eigendom van het bedrijf en er is werk volop. „Ik had in het begin mijn.twijfels maar nu staan de zaken er goed voor", aldus di recteur L. Maas. Maas, eveneens „oud-Bronswer ker" én destijds verkoopleider, mikt dit jaar op een omzet van vier miljoen gulden en in '86 op een om zet van acht tot tien miljoen en 50 man personeel. In '87 is het streven gericht op een omzet van 11 tot 14 miljoen en 62 man personeel. Dé aanloopverliezen van het bedrijf zijn kleiner dan verwacht. De on derneming denkt dit jaar quitte te kunnen spelen of zelfs een kleine winst te kunnen behalen. De order portefeuille zit op dit moment in elk geval propvol, zegt Maas. Aandelèn De aandelen van Apfa-Utrecht zijn momenteel in handen van de metaalfabrieken Harsveld Appara tenbouw in IJmuiden, van Halte ren in Bunschoten en de Stichting Metaalindustrie Utrecht (SMU) die elk een derde van het aandelen pakket bezitten. De aandelen van de SMU, waarin vakbonden werk gevers en de gemeente zijn verte- genwoordigd.zullen volgens Maas waarschijnlijk in augustus aan de werknemers van Apfa-Utrecht worden overgedragen. 4 PARIJS (Reuter) - De sche vooruitzichten voor Ierland zijn nog steeds somber. Dat is te wijten aan de grote buitenlandse schuld van het land en aan de ge ringe kans op herstel van het parti culiere bedrijfsleven. In haar jaarlijks economisch rap port zegt de OESO dat Ierland in verhouding de grootste buiten landse schuld heeft van alle 24 lid staten. De Ierse overheidsschuld bedraagt 128 procent van het bruto nationaal produkt (totaal van alle geproduceerde goederen en dien sten). De economische groei zal dit jaar licht achteruitgaan tot twee procent (was in 1984 2,5 procent) en ook voor volgend jaar wordt een groei verwacht van 2,5 procent. Ook de verwachtingen voor de werkgelegenheid zijn somber. In december vorig jaar bedroeg het werkloosheidspercentage meer dan zeventien procent, terwijl on geveer eenderde van alle werklo zen jonger is dan 25 jaar. De werk loosheid kan alleen afnemen door een vergroting van de industriële produktie eri een uitbreiding van de export, zo meent de OESO.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 9