'Ja' tegen omstreden kunstgrasveld Alecto Warmond verzet zich tegen flinke aderlating Comité wil Vlietland- brug in Voorschoten juist wel... Gaan clubs velden zelf onderhouden? Einde aan slepende discussie Oegstgeester politici op tv Scouts praten met Claus Warmond: 'Kijken naar asfalt mag' PAGINA 2 REGIO LEIDEN VRIJDAG 24 MEI 1985 VOORSCHOTEN - Om tegen gas te geven aan de negatieve publiciteit over de mogelijke komst van een Vlietlandbrug bij Voorschoten, is het comité 'Geen brug te ver' opgericht. Animator is de Voorschote naar J. Vellinga van restaurant Vlietland aan de Leidschen- damse Oostvlietweg. Hij wil met enkele medestanders "de vele argumenten voor de brug tot de rede laten spreken". Be langrijkste hiervan: door een brug is het niet langer nodig tien kilometer om te rijden om bij het recreatiegebied te ko men, dat volgens Vellinga bijna klaar is om "de grote stroom re creanten op te vangen". In een persbericht stelt zijn comité dat het overgrote deel van de Voorschotense bevol king deze mening deelt. En richting omwonenden van de Raadhuislaan, die verkeers overlast vrezen door de moge lijke komst van de brug in hun buurt, zegt Vellinga: "Bezoe kers van het natuur- en recrea tiegebied zullen voornamelijk in het zomerseizoen komen en dan nog voor het grootste deel in de weekends en de vakantie. Echte grote drukte zal in deze dagen alleen voorkomen bij mooi weer". OEGSTGEEST - Op korte termijn moet in Oegstgeest worden beke ken in hoeverre sportverenigingen het onderhoud van hun velden zelf kunnen doen. Verder moeten er prijsopgaven worden gevraagd bij particuliere instellingen voor de exploitatie en het onderhoud van zwembad Poelmeer. Hetzelfde geldt voor het ophalen van huis vuil en grof vuil. Dit vraagt de Oegstgeester frac tie van de WD in haar notitie 'Pri vatisering in Oegstgeest' die gister avond aan de gemeenteraad is aan geboden. De WD speelde al lan ger met de gedachte om een princi piële discussie in gang te zetten over het overhevelen van over heidstaken naar de particuliere sector. Toen het college van B W in de aanbiedingsnota bij de begro ting voor 1985 een uitnodiging deed om in de raad een discussie over dit onderwerp te voeren, ging WD Oegstgeest komt met discussienota privatisering men hard aan de slag om een en ander op papier te zetten. Het gevolg van vijf maanden werk is een in voorzichtige be woordingen gestelde notitie, waar mee de WD aan de hand van cij fers en ervaringen uit andere ge meenten tot bovengenoemde con clusies komt. Door het onderhoud en de ex ploitatie van het zwembad aan par ticulieren uit te besteden, zou vol gens de notitie het tekort van het bad met twintig procent kunnen verminderen. Privatisering van de reinigingsdienst zou in theorie ma ximaal 180.000 gulden per jaar kunnen besparen. Wat betreft de nieuwe opstelling tegenover sportverenigingen blijft de WD voorzichtig. De bestaande regelingen van (verkapte) subsi dies en huurprijzen zouden op de helling moeten, terwijl de liberalen het aan de verenigingen overlaten of zij bereid zijn aan een verande ring in de bestaande situatie mee te werken. Voorop bü de privatiserings- voorstellen van de WD staat dat de kwaliteit van dienstverlening er niet onder mag lijden en dat ook de ambtenaren niet de dupe mogen worden. Het moeilijkst te privatiseren vindt de WD het onderhoud, aan de accommodaties van de sport verenigingen. Eerst moeten alle ge gevens over de geldstroom tussen de clubs en de gemeente op een rij tje worden gezet. Daarna kan pas worden becijferd of dat geldelijk gewin oplevert. Bovendien brengt privatisering bij de sportclubs het probleem met zich mee dat niet al le verenigingen over één kam te scheren zijn. In elk geval moeten de leden van de sportverenigingen de handen uit de mouwen steken. Mocht uit onderzoek van B W blijken dat de prijsverschillen tus sen gemeentelijke en particuliere dienstverlening erg klein zijn, dan mag de hele discussie over al dan niet privatiseren worden gestaakt. "Het gaat ons er om dat dit onder werp geen taboe meer is binnen het gemeentelijk apparaat. Met de notitie willen we dingen openbre ken. De bal is afgetrapt", aldus één van de samenstellers, het liberale gemeenteraadslid A. Kuntze, in een mondelinge toelichting. Kuntze verdedigt het zoeken naar besparingen door uitbeste ding aan particulieren onder meer door te wijzen op de minder rooskleurige financiële toekomst van Oegstgeest. "Alle beetjes hel pen. Als we kunnen besparen door te privatiseren, zullen de gemeen telijke belastingen wellicht niet worden verhoogd". Agenda LEIDERDORP - Alecto krijgt een kunstgrasveld. De gemeenteraad van Leiderdorp heeft gisteravond uiteindelijk 'ja' gezegd tegen het voorstel om de hockeyvereniging twee ton ineens te geven plus een garantstelling voor een lening van 300.000 gulden. Alecto zal de resterende 150.000 gulden door middel van acties bijeen brengen. OEGSTGEEST - Het team van politici dat in de Willem Ruis kwis 'Vijf tegen vijf geld gaat verdienen voor de actie van het dorp voor een landbouwproject in Sierra Leone, bestaat uit wethouder A. Kohlbeck (PvdA), M. de Vroomen-den Boer (CDA), A. Kuntze (WD), G. Wuis- man (D'66) en A. van Eisen (PPR). Het vijftal zal vandaag in de VA- RA-studio aan de bak moeten, als de opnamen voor het spelprogram- ma worden gemaakt. De uitzen ding van de reeks kwissen begint op zaterdag 1 juni. Alleen het CDA en de PSP bleken uiteindelijk tegen het voorstel te stemmen. De WD was van meet af aan - de discussie begon maanden geleden - al voor, D'66 en de PvdA draaiden later bij. Laatstgenoemde partij stelde bij monde van fractie voorzitter M. Holierhoek gister avond nog een aantal voorwaarden aan de komst van het kunstgras veld: de totale kosten moeten bin nen de 6V2 ton blijven, er moet op het veld zelf én op eventuele zettin gen van de ondergrond garantie worden gegeven, de jaarlijkse ge meentelijke bijdrage aan Alecto mag niet hoger zijn dan 12.900 gul den, de jeugdcontributie mag niet omhoog gaan en de hockeybond moet het veld goedkeuren. Even tuele subsidie van het ministerie van welzijn, volksgezondheid en cultuur moet (deels) naar de ge meente toevloeien. Wethouder Gehner wist haar op alle fronten gerust te stellen. Andere partijen kwamen met de bekende argumenten voor of tegen aanzetten. CDA-raadslid Van der Kwaak bijvoorbeeld vroeg zich nogmaals af of er nu echt geen an dere alternatieven waren om de velden, die in slechte staat verke ren, op te krikken. Hij wist het ant woord zelf niet: "Ik heb nu zoveel stukken, ik kom er niet meer uit". Noodsituatie Kritische kanttekeningen plaat ste Van der Kwaak ook over de wij ze waarop Alecto met haar plannen op de proppen is gekomen. Het is in Leiderdorp gewoonte dat de Sportraad als overkoepelend or gaan met de gemeente praat over de wensen en noden van sportver enigingen. "Weet de Sportraad hier eigenlijk van?" aldus het CDA- raadslid, dat evenals PPR-raadslid Van der Zande de wijze waarop de hockeyvereniging straks huur be taalt voor het kunstgrasveld uiterst merkwaardig vond. Alecto betaalt niet meer per trainingsuur, maar per veld. Een logische gang van za ken, aldus wethouder Gehner. Im mers, een kunstgrasveld kan veel vaker worden gebruikt. Daarbij komt dat Alecto het grootste deel (150.000 gulden ineens plus die le ning van 300.000 gulden) voor haar eigen rekening neemt. Moet ze dan extra 'bloeden'? CDA-wethouder Meerburg legde nog even uit waarom hij een min derheidsstandpunt in het college vertegenwoordigt: "Om iets, dat op onze scoringslijst op 26 staat naar voren te halen, dat gaat me te ver. Er liggen andere verzoeken. Voor een sporthal bijvoorbeeld. Op de Alecto-velden valt best redelijk te spelen, ik zie de noodsituatie niet". Het CDA stond niet helemaal al leen. Een gloedvol betoog 'tegen' kwam ook van PPR-raadslid H. van der Zande. Een eenvoudig re kensommetje leerde hem dat de velden, die er nu tien jaar liggen, toe zijn aan een grote opknapbeurt. Een doodgewone zaak, maar: "Dit staat los van de aanleg van een kunstgrasveld. Ik vraag me in dit verband dan ook af hoe een meer derheid van het college tot de con clusie kan komen dat de velden- problematiek van Alecto veroor zaakt is door een tekórt aan onder houd", aldus het PPR-raadslid, dat het "onbehoorlijk en ondemocra tisch" vond dat andere alternatie ven niet goed zijn uitgewerkt of overwogen. Zijn uiteindelijk voorstel: 'krik' twee velden op, zodat er weer een paar seizoenen kan worden ge speeld, en maak in de tussentijd een afweging tegen andere noden Leiden Filmhuis LVC - Breestraat, film 'Gebro. ken Spiegels' van Marleen Gorris, 21.15 In de Vroolijcke Arke - Pieterskerk, choorsteeg, soos voor kinderen vï m 14 jaar; van 18-20.30 uur. Jongerenbeweging - Koppenhinksteeg, tropisch feest, 21 uur. Wassenaar Loods Princehaven - Zijllaan, boeken markt Amnesty, 19-21 uur. ZATERDAG Leiden Hartebrugkerk - wandelorgelconcert door Tracee Richardson Hagerty, 15. 15.30 uur. Wijkgebouw Staalwijk - Herenstraat 45, open huis, 10-14 uur. VW-kantoor - Stationsplein, thema- wandeling Leiden Universiteitsstad, 10.30 uur. Breestraat/Korevaarstraat - braderie, 10. Leidse Hout - Fagelstraat, Wereld Na- tuur Fonds, comité Leiden, organiseert een excursie, 5.30 uur. Leiderdorp Santhorst/Oranjegalerij - geranium- markt. 9-16 uur. Wassenaar Loods Princehaven - Zijllaan. boeken markt Amnesty International, 10-16 Medische Diensten Zichtbaar onder de indruk kijken de Oegstgeester scouts op naar pri Claus, hun 'beschermheer'. «foto gi Even kwam de vermeende af spraak tussen PvdA en WD nog ter sprake. Het verhaal wil dat deze partijen stuivertje hebben gewis seld: als de PvdA voor het kunst grasveld stemde, zou de WD 'ja' zeggen tegen het kinderdagver- bliif. Veel maakte het allemaal niet meer uit. Even na elven kwam het kunstgrasveld er, onder luid ap plaus van de talrijke hockeylief- hebbers op de publieke tribune, 'door'. Nog deze zomer zal met de aanleg worden begonnen. Medio september zal op sportcomplex 'De Bloemerd' kunstgras liggen. OEGSTGEEST - De Oegstgeester scouts Marise den Heyer en Paul van Teylingen hebben gisteren een bezoekje gebracht aan Prins Claus in het Haagse paleis Noordeinde. Ze praatten met deze bescherm heer van Scouting Nederland over hun aandeel in het landbouwirriga- tieproject in Sierra Leone. Ze zich druk gemaakt in het kader van het project 'Scouting helpt natuurlijk', opgezet ter gelegenheid van het 75- jarig jubileum van Scouting Ne derland. De actie is gehouden in de maan den februari, maart en april. De na druk werd gelegd op de dienst vaardigheid binnen scouting: hel pen waar je kunt, zonder daar iets voor terug te krijgen. Het laatste deel van de actie was gericht op het verdienen van geld. In de meeste gevallen werd de opbrengst ge schonken aan instellingen als 'Greenpeace' en 'World Wild Life Fund'. Veel groepen kozen voor een project in de Derde Wereld. Zo ook de landverkennergroep de Shawano's, waar Paul lid van is, en de Deija's, de padvindstergroep van Marise. Beide groepen zijn voor kinderen onder de elf jaar. Bij de Oegstgeester keus voor de Der de Wereld speelde mee dat Prins Claus 100 scouts uit de 100 distric ten om aandacht had gevraagd voor de problemen van hun leef tijdgenoten in ontwikkelingslan den. Bodem niet 'slecht' genoeg: minder subsidie WARMOND - De Warmondse begrotingsruimte dreigt te worden teruggebracht tot 10.000 a 20.000 gulden. Het ministerie van binnenlandse zaken wil namelijk veel minder subsi die geven voor de slechte bodemgesteldheid in de gemeente. - VOORSCHOTEN/LEIDEN - Wederom is één van de nieuwe bedrijfjes, ontsproten uit de failliete delen van de Voorschotense Zilverfabriék, in een eigen jasje gekropen. Het gaat hier om Unity Industry BV, die een groot deel van de vorig jaar ter ziele gegane DCW heeft overgenomen. Men produceert voornamelijk sieraden. In acht weken tijd zijn de machines uit vanuit de aloude Voorscho tense fabriek aan de Leidseweg overgeheveld naar het nieuwe pand. dat in de Leidse Admiraal Banckertweg staat. Een omvangrijke klus. Alle 350 machines konden ongehavend in de nieuwe, 2400 vierkante meter grote, behuizing worden neergezet. Morgen houdt het bedrijf, dat momenteel werk verschaft aan 29 mensen, open huis. Het gaat prima, zo meldt directeur Van Iterson: "De opdrach ten stromen binnen. Nu al hebben we vijf werknemers meer als toen we begonnen".Op de foto: een acht ton wegende draadwals in de 'touwen'. (eigen foto) Na een bodemonderzoek in ver schillende delen van Warmond, kwam de Rijksgeologische dienst van het ministerie tot de conclusie dat de gemeente niet langer jaar lijks recht heeft op 100.000 gulden, maar op 30.000 tot 40.000 gulden. 'Slechts' 50 procent van de bodem zou slecht zijn en aanleiding geven voor extra kosten aan gebouwen en voorzieningen, bijvoorbeeld door intensiever heien. Tot nu toe ging de dienst altijd uit van 75 procent. Waar ruwweg Koudenhoorn en de Veerpolder liggen, was vroeger een rijnstroom en is de kwaliteit van de bodem niet zo slecht, aldus de recente con clusie van de dienst, die de korting op wil leggen met terugwerkende kracht tot 1984. Warmond gaat niet akkoord met het verhaal, zo deelde wethouder Van Schagen gisteravond mee tij dens de vergadering van de raads commissie voor financiën en eco nomische aangelegenheden. De gemeente vindt dat veel grond ten oosten van de Herenweg, die nog net op een strandwal is aangelegd, slecht is. En ze hoopt het rijk hier van op korte termijn te kunnen overtuigen. 'Goede afweging noodzakelijk bij onderzoek doorgaande wegen WARMOND - B en W mogen bij hun onderzoek naar de doorgaan de wegen ook de voor- en nadelen van asfalt bekijken. CDA, VVD en Vreeken, samen een flinke meer derheid in de raad, vinden dat al leen op die manier "een goede af weging kan worden gemaakt". Al leen Progressief Warmond vindt dat niet naar asfalt hoeft te worden gekeken ("De raad heeft dat nooit gewild"). Dit bleek gisteravond tijdens de vergadering van de raadscommis sie voor financiën en economische aangelegenheden. CDA-wethou der Van Schagen was blij met de steun voor het B en W-voorstel: "Veel geluiden worden weggeno men wanneer je een goede analyse hebt gemaakt. Niet alleen van de kosten, maar ook van zaken als slijtvastheid en dergelijke", sprak hij. Hij beaamde dat tot nu toe altijd een meerderheid tegen asfaltering van de doorgaande route is ge weest, maar stipte aan dat het in het programma van B en W niet werd uitgesloten. De onafhankelij ke christen-democraat Vreeken had dit laatste gesuggereerd, voor dat hij waarschuwde voor het "ploegen in asfalt: Je moet eerst goed inventariseren wat voor ka bels en leidingen onder de route liggen, anders krijg je voor je het weet een lapjesdeken als de weg moet worden opengehaald. Stenen zijn wat dat betreft veel gemakke lijker". Duidelijk Opvallend was de houding van Bonnet (CDA). Tijdens de vergade ring zei hij dat "de kostenontwik keling van klinkers enorm is", maar dat zijn fractie niet op voor hand voor asfalt is. "Pas na het on derzoek kunnen we op financiële gronden ja of nee zeggen", legde hij uit. Na afloop van de vergadering echter spreekt hij de verwachting uit dat uit het onderzoek zal blij ken dat asfalt structureel jaarlijks 60.000 tot 70.000 gulden duurder zal zijn dan klinkers. "En dan ligt de zaak duidelijk. Dan kan hel CDA niet meer kiezen voor klin kers". "Dan kiezen we liever voor bijvoorbeeld het behoud van de streekmuziekschool". Wanneer het verschil kleiner uit valt en bijvoorbeeld tussen de 10.000 en 20.000 gulden ligt, weet hij het nog niet. Hij kijkt dan nog eens goed naar de karakteristiek van het dorp, veiligheid, stroef heid, snelheid en milieuaspecten. De WD en Vreeken gaan in de wandelgangen op dezelfde lijn zit ten. Mevrouw Saris benadrukt ech ter dat "wanneer asfalt even duur of maar iets duurder is, er niet te praten valt. Ons hart gaat uit naar klinkers", zegt de liberale fractie voorzitter, die absoluut niet durft te voorspellen welke cijfers uit het onderzoek zullen rollen. Ook wethouder Van Schagen durft geen inschatting te geven. Hij stipt aan dat alleen al over de le vensduur van klinkers de menin gen uiteen lopen. De een zegt dat de dertig jaar oude stenen nog vijf jaar mee kunnen, anderen houden het op twintig jaar. Ook is het on der meer de vraag hoe sterk nieu we klinkers zijn. Wat betreft asfalt: volgens hem is het helemaal niet zo dat de substantie per se het karak ter van het dorp aantast. Warmond kan volgens hem heel goed kiezen voor rood, grijs en geel asfalt. Verdwenen palen Bewijzen genoeg, aldus de wet houder. Bij de aanleg van het in dustrieterrein, vroeger moerasge bied, verdwenen bijvoorbeeld pa len in de grond. De persleiding van het riool die daar loopt, is drie maal gebroken. Door hevige trillingen. Ook de Nederlandse Spoorwegen hebben grote problemen gehad bij de aanleg van wallen in de polder, aldus de dagelijks bestuurder. BÜ woningbouw in Lommerlust, gelegen tussen twee strandwallen, verdwenen evenals in de Veerpol der palen in de grond. Bij het heien in deze nieuwbouwwijk moesten dan ook koppen op de palen wor den gezet. 'Meerrust', gelegen aan de Dorpstraat, kampte eveneens met het probleem van de verdwij nende palen. Overigens kwam de brief van de rijksgeologische dienst als een vol komen verrassing. De gemeente was niet ingeseind en had geen mensen met sonderingsapparatuur zien rondlopen. Fata Morgana? VOORSCHOTEN - Stapvoets rij dende treinmachinisten hebben vanmorgen tussen half zeven en half tien de Voorschotense politie drie maal gebeld met het verzoek koeien van de spoorbaan te halen. Driemaal kwamen agenten ech ter voor niets. Er was koe noch kalf te zien op de genoemde plekken, achter het Van der Hoevenpark en bij het ANWB-gebouw. De politie heeft dan ook geen verklaring voor de meldingen. Vooral omdat de ge noemde plaatsen zich niet dicht bij weilanden bevinden. Loeiend alarm houdt dieven niet tegen... LEIDERDORP - Een afgaand alarm heeft dieven vannacht niet kunnen weerhouden van een inbraak in een tankstation langs rijksweg 4, ter hoogte van het St. Elisabethziekenhuis. Terwijl sirene's loeiden en zwaailichten draaiden pakten zij koelbloedig rookwaren en nappa bodywarmers met een totale waarde van circa 1.100 gulden. De politie was ter plek ke, vier minuten nadat de gla zen toegangsdeur van het sta tion was ingetrapt en de meld kamer automatisch werd ge beld. Het was toen vier uur. ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt maandag om 24 uur. Spreekuur van 12 tot 12.30 uur. Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meijer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groeneveld, De Ruiter, B. Janssen: za 8 uur tot ma 8 uur: P.L. Tan, tel 210890; spreekuur Schoenerwal 13. ma 8 uur tot 24 uur: Y. Groeneveld, Brikkenwal 19, tel. 218661; spreekuur Rosmolen 2. Groep 2 - Mastenbroek. Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis: za 8 uur tot zo 8 uur: J. van Gent, Zoeter- woudsesingel 28, tel. 122538. R. Taytelbaum, tel. 767646; spreekuur Saffierstraat 3. Groep 3 - Pleiter, J. van Leeuwen, Smit. W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg: za 8 uur tot zo 8 uur: E.K. Fogelberg, de Sitterlaan 18, tel. 132877. zo 8 uur tot ma 8 uur: J. de Bruyne, Kernstraat 11. tel. 141225. ma 8 uur tot 24 uur: J. van Leeuwen, v.d.. Brandelerkade 28, tel. 120412. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn, Benit. Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waard, Arnou: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Rakers, tel. 121356, spreekuur Haagweg 60. zo 8 uur tot ma 24 uur: A. Mol, tel. 144168; spreekuur Haagweg 60. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, de Jong, Prince, Reinders. D. Hammerstein, A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: C. Venteville, tel. 760577. zo 8 uur tot ma 8 uur: H. Prince, Vondel laan 58, tel. 761754. ma 8 uur tot 24 uur: B. Crul, Noord- eindsplein 8a, tel. 142888. Leiderdorp za. M. Landsmeer, Drakestein 2, tel. 413913; zo, F. Kemme, Grotiuslaan 12, tel. 893139; spreekuur za en zo van 12.30- 13 uur op Florijn 10, tel. 891000; ma, J. v.d. Leden, tel. 894539; spreekuur va 12.30-13 uur op Hoofdstraat 8, tel. 894539. Oegstgeest za, zo, E.J. Roelants, Frans Halslaan 10, tel. 153747; ma. J.W. de Haan, Oranje- laan 29, tel. 170605. Voor de praktijk Haaswijk: J.J. Voor- zaafG.A. van der Steenhoven, Querido- laan 2, tel. 176867; dag en nacht bereik baar ook in het weekend. Voorschoten za, F. Koopmans, Churchillweg 19, tel. 6352; zo. A. Meiman. J.W. Frisolaan 13, tel. 2493; ma, C. Meijer, J.W. Frisolaan 13. tel. 2493. Warmond za, zo, F. Walenkamp, Dorpsstraat 45, tel. 01711-10030; ma, J. Hoornweg, Prof. APOTHEKEN van vr tot ma 8 uur door: Apotheek Zuid-West, Brahmslaan 20, Leiden, tel. 763134. Apotheek Boehmer, Florijn 19, Leider dorp. tel. 894400. van ma 8 uur tot vr door: Apotheek Tot Hulp der Menschheid, Rosmolen 13. Leiden, tel. 211611. Apotheek Kok, Topaaslaan 15, Leiden, tel. 763439. Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 01717-2525. LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54. 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij van 8.30-17.00 uur (071)144941 SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8 00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) ADMINISTRATIE ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 REDACTIE (071) 144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. ABONNEMENTEN per jaar. aan huis bezorgd 250,90 per post (binnenland) 345.20 per half jaar, aan huis bezorgd f 131,40 per kwartaal, aan huis bezorgd 65,70 per post (binnenland) 89,30 per maand, aan huis bezorgd 22,10 per maand, per post 30.- (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), losse nummers 1,00 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Bij automatische betaling geen administra tie- en incassokosten. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071144941 REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 112221 JB Katwijk (01718)12383 Hoofdredacteur: drs J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Commentaren: W.F.J. Wirtz, A A van Brussel Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W C H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaff Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn. Brussel. Jo hannesburg, Tokio. Londen. Parijs, Was hington, Rome. Madrid, Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2