'Ik bén niet kwaad op Ajax' Arbiter Rijsdam staakt VTL - LFC Beslissende fase bij jeugdtennis UVS bekert verder Aad de Mos wil in alle rust filosoferen over toekomst Amerikanen bij Blitz TAW VRIJDAG 24 MEI 1985 SPORT PAGINA 15 RIJSWIJK (GPD) - Als Aad de Mos zich zelf al verwijten kan maken dan is het over de gebrek kige manier waarop hij in de laat ste week bij Ajax zijn eigen 'PR' heeft bedreven. In plaats van zijn beleid constant toe te lichten deed hij er aan het eind van zijn vijf 'tropenjaren' bij de Amster damse club juist het zwijgen toe. Nu de 38-jarige trainer in zijn eer ste grote interview sinds het ont slag op maandag 6 mei terugkijkt op die turbulente periode kan hij alleen maar constateren dat hij zijn visie op Ajax-1 veel eerder had moeten prijsgeven. „Maar ja, ik ben geen markt koopman die alleen maar met zijn mond bezig is. Je hebt trai- s die er slechts op uit zijn om zich te verkopen. Zo iemand ben ik niet. Ik wil echt wat doen aan de weerbaarheid van de spelers zonder steeds weer te klagen r blessures en tegenvallers. Daarom heb ik geprobeerd een aantal spelers weer op scherp te krijgen door ze te passeren. In het voetbal heb je vaak ad hoc- situaties en wordt meestal niet verder dan een dag gekeken. Ik wilde gewoon verder kijken. Over de wedstrijd tegen Haarlem (zondag 5 mei red.) heen. Voor mezelf had ik ingeschat dat we daarna met thuiswedstrijden te gen FC Twente en Feyenoord de competitie moesten kunnen be slissen. We zouden dan immers r het eerst dit seizoen met de ploeg kunnen spelen die me voor ogen stond. Iedereen zou dan t beschikbaar zijn. Zelfs een nederlaag tegen Haarlem behoef de niet funest te zijn". De afgang tegen Haarlem (0-1) is Ajax, dat zich daarna zodanig herstelde dat het aanstaande za terdag bij Roda JC kampioen kan worden, ook niet fataal ge worden. Wel De Mos, die de an dere dag te horen kreeg dat op hem geen prijs meer werd ge steld. „Achteraf kan ik slechts zeggen, 'had ik maar steeds be nadrukt hoe ik er over dacht. Hoe ik bezig was, vooral Van Basten weer te prikkelen. Voor het bestuur was het ideaal dat hij zich zelf pas na mijn ontslag in de spiegel is gaan bekijken. Jon gens als Rijkaard en Vanenburg hebben dat al eerder gedaan en zijn tot het inzicht gekomen dat zij zichzelf moesten aanpakken. Ook zij hebben zich eerst tegen mij verzet". Anderen (spelers, bestuurders, journalisten) hebben De Mos op die gedenkwaardige bevrijdings dag ook gebrek aan tact verwe ten. Hij had in zijn flat in Rijs wijk moeten blijven om te her stellen van zijn voorhoofdsholte ontsteking en hij had zeker niet de opstelling moeten veranderen zijn assistent Spitz Kohn. Door de namen van Marco van Basten en Walter Meeuws te schrappen voor het duel tegen Haarlem gaf hij zijn tegenstan ders de troef in handen waarmee hij definitief uit 'De Meer' kon worden gespeeld. „Was ik weggebleven en zou ik mijn filosofie later hebben be kendgemaakt en Ajax had zich net als nu is gebeurd, hersteld, dan was ik op dit moment de beste Europese trainer geweest. Zo is voetbal nu eenmaal. Dat weet ik ook wel. Dus als je het zo bekijkt had ik beter niet kunnen komen", zo geeft De Mos zijn cri tici in eerste instantie gelijk. „Toch blijf ik er bij dat ik goed heb gehandeld. Vergeet niet dat ik thuis al een geweldige twee strijd had gevoerd waarin ik alles steeds weer opnieuw doornam. Tegen de dokter heb ik uiteinde lijk gezegd: 'geef me wat, zodat ik weer fit ben want ik moet naar Ajax toe. Daar gebeurt wat en ik moet er bij zijn'. Ik heb altijd ge zegd dat als je er by Ajax een dag niet bent dat je dan veertien da gen achter ligt. Als je een dag al niet kunt wegblijven kun je na gaan wat er gebeurt als je je acht dagen niet laat zien. Daarom hield ik het thuis niet uit. Ik moest laten zien dat De Mos er nog was. Laten merken dat ik geen marionet was. En dan kun nen anderen wel zeggen dat ik er niet verstandig aan heb gedaan door Van Basten en Meeuws weer te passeren, maar waar het 'my om ging was dat zy op dat moment nog niet in het elftal thuis hoorden. Natuurlijk heb ik er ook aan gedacht om de opstel ling van Kohn maar zo te laten. Dat was het gemakkelijkste ge weest, maar in mijn ogen niet het beste. Daarom heb ik de opstel ling toch veranderd. Ik ben best bereid om alles te verliezen maar niet m'n eigen gezicht". Rugdekking De Mos speculeerde daarbij op de rugdekking van het bestuur dat hem immers twee weken eer der zowel na het verlies tegen FC Groningen als twee dagen later na de 'op karakter' gewonnen wedstrijd tegen FC Utrecht zo uitgebreid complimenteerde 'dat mijn schouders er zeer van de den'. Hoewel hij wist dat hij risico's nam („want het kon positief en negatief uitpakken") zette hij de spelers op maandagmorgen bij een in het spelershome in de hoop dat zij elkaar zouden op peppen. „Op die manier wilde ik ze gebruiken, zeker niet misbrui ken. Ik wilde ze nog meer op scherp zetten. Laten ze elkaar maar aanpakken, dacht ik. In En-" geland weten de spelers ook pre cies hoe ze zich als professionals moeten gedragen. Dat hoeft ze niet te worden verteld. Naar die situatie wilde ik ook toe. Ik had nooit verwacht dat ze mij zouden laten vallen". Van het zelfonderzoek dat De Mos zich had voorgesteld kwam evenwel niets terecht. De behan delkamer veranderde al snel in een stemlokaal waar Galjé, Schoenaker, Boeve, Silooy, Bos man en De Wit zich uitspraken voor De Mos. De overigen („bankzitters en teleurgestel- den") waren tegen. Het leek op een aanval in de rug. Toch kan De Mos nog altijd niet kwaad zijn op de dissidenten van wie hij niet uitsluit dat ze niet alleen door hem, maar ook door ande ren zijn gebruikt. „Ik denk niet dat ze zelf op het idee van de stemming zijn gekomen. Dat moet van buitenaf zijn ingefluis terd". In ieder geval was het een van de eerste keren dat de buiten- spelval bij Ajax perfect werkte. Nog dezelfde dag kwam De Mos er achter dat niet alleen het me rendeel van de spelers maar ook het bestuur zijn vertrouwen had beschaamd, 's Avonds om zeven uur werd hij opnieuw ontboden in De Meer waar hem werd mee gedeeld dat hij naar een andere baas kon uitkijken. „Zoals ik zelf kleur had bekend door voor de wedstrijd tegen Haarlem vast te houden aan mijn opstelling, zo verwachtte ik ook wat van het bestuur. Toen voorzitter Harm- sen mij vertelde dat het bestuur gedwongen was om in te grijpen verkeerde hij in de veronderstel ling dat dat bij mij als een bom zou inslaan. Ik had het echter al eerder gehoord van Spitz Kohn en van twee spelers die mij bel den. dus zo verrast was ik niet". Mijnenveld De Mos was zich er van begin af aan ook van bewust dat hij zich in een mijnenveld begaf toen hij in het seizoen 1981-1982, na te zijn ingewerkt door de Zwitser Kurt Linder, hoofdtrai ner werd van Ajax. „De punten en de schoonheidsprijs", zolang 4 Ajax die maar veroverde was het goed. Dat principe gold vooral dit seizoen waarin het bestuur de nationale titel en een succesvol optreden in het Europa Cup toernooi eiste. Toen Ajax dan ook al in de tweede ronde door Bohemians werd uitgeschakeld betekende dat het gezag van De Mos voor het eerst werd onder mijnd, in dit geval door Rijkaard en Vanenburg die hard terug sloegen na kritiek van hun trai ner. Een tweede aanslag op het moreel van De Mos was de zware nederlaag (1-4) in Amsterdam te gen PSV op 16 december, daags nadat hij in Het Parool bijzonder voldaan de balans had opge maakt en had geconstateerd dat de 'herfstkampioen' volledig op zijn kompas voer. „Ik wilde daarmee zeggen dat alles rustig en goed verliep. Dat kan bij Ajax echter niet. Of je Mi- chels, Ivic of De Mos heet, als je in de ogen van anderen zo gaat pronken met je ego dan wordt je aangepakt. Zeker als je dan ver volgens afgaat tegen PSV". Ajax is na de winterstop vaak afgegaan en effende daardoor voor De Mos de weg naar de uit gang. Zelf versnelde hij dat pro ces onbewust döor, in een po ging om spelers weer wakker te schudden en te prikkelen, hen te passeren. Juist zij, Van Basten, Van 't Schip, voerden later de op positie aan die De Mos voor het duel tegen Utrecht (eind april) „het mes op de keel zetten" en vervolgens, om de vergelijking van de trainer door te trekken, na de confrontatie met Haarlem tot een macaber ritueel leidde. „Toch ben ik niet kwaad op Ajax", zo maakt hij na bijna drie weken op een voor de Amster dammers nog positieve manier de balans op. Hij toont zelfs be grip voor de situatie waarin Harmsen als 'hoge boom' ver keert en vindt de 'rijke ervaring', die hij bij Ajax heeft opgedaan zo mogelijk nog belangrijker dan de gunstige afvloeiingsregeling: „Die ervaring had ik nergens an ders kunnen krijgen. Welke trai ner kan zo maar ineens een sprong maken van de amateurs naar een elftal met spelers als Cruijff? En dan kan men wel zeg gen dat ik zelf als speler nooit hoog heb gevoetbald en niet zo veel routine als trainer had toen ik bij Ajax kwam, maar dat heb ik nooit als een gemis ervaren. Ik heb juist voor een nieuwe ont wikkeling gezorgd door betrok ken te worden bij de bespreking over transfers, en ach, laten we wel wezen, als je het vijf jaar bij een club als Ajax uithoudt ge tuigt dat toch van klasse". Relativeren 'Aadje', zoals Harmsen hem al tijd pleegt te noemen, zal dan ook voorlopig nog wel Ajacied blijven. Het borstbeeld van Ajax („zoiets hebben niet veel men sen, het is uit 1983 toen we de 'dubbel' veroverden") getuigt in de flat in Rijswijk nadrukkelijk i die betrokkenheid, evenals het contact met zijn tijdelijke op volger Tonny Bruins Slot en de tips, die hij Ajax vrijblijvend geeft: „Het elftal van Ajax moet intact worden gehouden omdat ik daar alle vertrouwen in heb. Je ziet dat jongens als Rijkaard, Vanenburg en Van Basten gaan vechten en zich verder gaan ontwikkelen. Het centrum de verdediging kan alleen n beter worden. Het enige wat dig is is een grote naam, die het elftal meteen beter kan maken, Dus geen type voetballer als Er- win Koeman die een halfjaar dig zou hebben om zich aar passen, maar iemand als Sören Lerby. Om zo'n speler van abso lute klasse zit dit Ajax verlegen, Het zal alleen moeilijk zijn om hem los te weken van Bayem München, waar hij nog een jaar onder contract staat. Een alterna tief zou ik niet zo gauw kunnen bedenken. Frank Arnesen schien, maar die is toch minder". „Als trainer zou Kees Rijvers (ex-bondscoach, red.) een hele goede zijn. Een man die er des kundig is en een groot deel deze jongens heeft meegemaakt tijdens het jeugd-WK in Mexico. Met Rijvers heb ik altijd goed kunnen praten. Hij zou t Ajax die ideale figuur zijn. Als hij zou komen zou de relatie Kohn- Rijvers weer hersteld zyn en bo vendien zou het een goede zaak zijn voor het Nederlands elftal. Ajax wordt straks toch weer de hofleverancier voor Mexico. Als Nederland tenminste zover komt. Of Johan Cruijff ook een goede keuze zou zijn? Ik weet het niet. Voor het bedrijf Ajax wel denk ik, maar niet voor de spelers. Daarvoor is zijn aanpak te hard. En verder is in december natuurlijk onderhandeld met Jupp Heynckes. Dat hoorde ik drie maanden later pas toen de besprekingen allang achter de rug waren en niets hadden opge leverd. Ik heb begrepen dat het bestuur hem pas in juni '86 wilde aantrekken als mijn contract zou aflopen". Zelf wil Aad de Mos, die .kan bogen op drie nationale titels („ook het kampioenschap van nu beschouw ik als het mijne") en een bekerzege, „in alle rust" filo soferen over zijn toekomst. „Ik heb de tijd. Een paar oud-spelers van mij voetballen in het buiten land. Wim Kieft bij Pisa, Jesper Olsen bij Manchester United. Misschien ga ik die eens opzoe ken als je begrijpt wat ik bedoel. En verder is het echt niet zo dat hier een uiterst teleurgesteld man zit. Na mijn ontslag heb ik een aantal dagen in het zieken huis gelegen vanwege die voor hoofdsholte-ontsteking. Daar1 leer je wel relativeren en ga je in zien dat je het echt nog niet zo slecht hebt". Alkmania op herhaling DELFT - De vrouwen van Alkma nia en Texas DHB moeten zater dag op herhaling. In Delft, op het veld van KFC, eindigde de beslis singwedstrijd om het kampioen schap van de eerste interregionale voetbalklasse (zondag) na verlen ging in 1-1. Alkmania toonde zich in de eer ste helft de beter voetballende ploeg. Tegen het felle Texas kwam de ploeg van trainer Albert van der Berg al na ruim tien minuten op voorsprong door een wonderscho ne treffer van Stephanie Kalker. Van ruim zestien meter verschalk te Kalker de Haagse doelverdedig- ster met een lob. Na de pauze bleef spelbepaalster Ria de Jong gebles seerd achter in de kleedkamer en Alkmania kon dit verlies niet op vangen. De omzettingen in het team van Albert van der Berg kwam het spel beslist niet ten goede en twee mi nuten voor tijd sloeg het noodlot toe toen de bal via de voet van de op de doellijn staande Ellen Bak ker in het doel verdween (1-1). In de verlenging leek Alkmania als nog de verdiende zege te grijpen, maar in kansrijke positie lobde Stephanie Kalker de bal recht in de handen van de Haagse keepster. De districtsjeugdkampioenschap- plaatst in de groep tot en met 16 pen tennis bereiken de beslissende jaar, kreeg de nationale jeugdkam- fase. Eergisteren werd dat al duide- pioen tot en met 12 jaar, Kees J an lijk. De winst kwam niet meer zo gemakkelijk. Er werden al enkele geplaatsten uitgeschakeld, die resultaten v pier verrassend, Gisteren was dat anders. Vijf partijen waren niet alleen van goed niveau, zij brachten ook andere uitslagen dan werd Schuilenburg, tegenover zich. In een partij die technisch geen ver schil te zien gaf maar die op kracht alleen op pa- werd beslist, won Mark Nagelker- ken met 6-4, 6-2. De eerste set was het aankijken volop waard. Erik Snellenberg van Artesia liet zien dat hij voor iedere titelkandi daat een gevaarlijke opponent is. wacht. De kijkers kregen zodoende Een sterke jongen met een ijzeren goed spel en spanning. mentaliteit en degelijk spel. Manus Zo stond in de groep tot en met Pieters van OLTC kreeg zelfs zijn 16 jaar Irma van den Oudenrijn van teen niet tussen de deur, 6-2, 6-1 Tear, tegen Marguerite Pattiwael voor Erik Snel. Alarm dus voor de van de Munnik met 2-5 achter in de geplaatste spelers die hem ontmoe- eerste set om toch die set nog te ten. winnen met 7-6. Na anderhalf uur Bij de meisjes tot en met 14 jaar spelen, Marguerite bleef ook in de bereikte Fleur Meijer de halve fina- tweede set goed spelen maar de le na een zenuwslopend, gelijkop- verloren eerste set werkte toch gaand gevecht tegen Bionda Zon- VOORSCHOTEN - Blitz ontvangt op tweede pinksterdag in sporthal De Vliethorst een Amerikaanse basketbalselectie, bestaande uit spelers die uitkomen in de Natio nal Little College Athtletic Asso ciation (NLCAA). Geen hoogvlie gers in de rijk geschakeerde Ame rikaanse basketbalwereld, maar een ploeg die toch voor aardig spel kan zorgen. Blitz ontmoet het all- star team in het kader van een mi ni-toernooi (aanvang 13.30 uur), waaraan ook de 'Leidse' selectie- ploeg Holland Lioris zal deelne men. Lions komt onder andere met de in Amerika acterende Oranje-re servisten Peter Dam (East Caroli na) en Ron van der Schaaf (Central Washington) en met Jim van Dam, Richard van Pbelgeest en Henk Jan Piket. VOORSCHOTEN - Op het veld, van SVLV heeft WSB voor de tweede achtervolgende keer de Ad Dusee penalty bokaal gewonnen. De voetbaljeugd uit Noordwijkerhout wist vanaf de kalkstip de doelman van PSV en het Nederlands elftal, Hans van Breukelen, twaalf keer te verschalken. Dat was twee keer meer dan de jeugd van SJC, dat beslag legde op de tweede plaats. In deze finaleronde, die door zo'n driehonderd voornamelijk jeugdige toeschouwers werd. gevolgd, legde SJZ zes treffers) beslag op de derde plaats en wist het zevental van Alphense Boys Van Breukelen in drie rondes slechts drie keer te passeren. (foto Holvast) door, 6-3 voor Irma. Tean kwam gisteren overigens niet alleen door Irma van den Ou denrijn goed voor de dag. Richard Oskam, kampioenschap in de competitie in de tweede klas se, speelde zich in twee sets langs Philip Nagtegeller. Mark Nagelkerken, no 3 ge- Smeets maakt seizoen af LEIDEN - Scheidsrechter Wijnand Rijsdam hield het gisteravond in het kwartfinaleduel van de strijd om de LD-Cup tussen VTL en LFC bij 0-0 al na één helft voor gezien. De Leidse arbiter riep in de pauze van deze felle bekerwedstrijd de aanvoerders van beide teams bij zich en besloot zich om te kleden Huner-bokaal LEIDEN - Voor de strijd om de Klaas Huner bokaal werden gister avond 4 wedstrijden gespeeld: VNL-ZLC (za) 2-1, ZLC (zo)-Sleu- tels 2-3, Leidsche Boys-Unitas Lei den 1-1, VNA-Docos 0-1. na een korte, maar hevige discus sie met LFC-doelman Peter van der Wal. In de eerste helft, die Rjjsdam een paar minuten te vroeg affloot, had zondagvierdeklasser VTL zich de sterkste ploeg getoond en Van der Wal zich een paar keer opge wonden over beslissingen van de spelleider in zijn nadeel. De aan voerder van derdeklasser LFC meende dat Rijsdam hem een paar keer ten onrechte niet in bescher ming had genomen bij aanvallen van VTL. In de rust van het duel kwam het tot een woordenwisseling tussen Van der Wal en Rijsdam, waarna laatstgenoemde besloot het verder voor gezien te houden. Dit tot stomme verbazing van LFC-trainer Wim Visser, die geen enkele aanlei ding had kunnen ontdekken voor het staken van deze kwartfinale- wedstrijd. "Er werd beslist niet gemeen ge speeld. In de rust riep Rijsdam mijn aanvoerder Peter Van der Wal en dé aanvoerder van VTL bij zich. Peter kwam na een tijdje terug met de mededeling dat er met 'die man' niet viel te praten en of ik even naar hem toe wilde gaan. En inder daad, er viel met Rijsdam niet te praten. Hij wilde niet meer verder spelen. Voor mij een onbegrijpelij ke zaak", aldus een verontwaardig de Visser. VTL-aanvoerder Fred van Haar lem kon iets meer begrip voor de beslissing van de leidsman opbren gen. Van Haarlem: "Maar als hij consequent was geweest dan had hij Van der Wal voor de tweede helft moeten uitsluiten. Peter maakte nogal wat misbaar over zijn manier van leiden. Als Rijs dam zich daardoor beledigd voel de, had hij moeten zeggen: 'Dan gaan we wel verder zonder jou'. Met zijn beslssing heeft hij nu ook VTL benadeeld, terwijl wij er hele maal niets mee te maken hadden". Overigens in het niet de eerste keer dat Rijsdam en LFC het met elkaar aan de stok hebben. Competitieleider Van Steijn was niet bepaald gelukkig met het inci dent, dat naar de tuchtcommissie wordt doorgeschoven. "Voor dins dag, wanneer de halve finales wor den gespeeld, wil ik dat er een win naar bekend is. Ik hoop dat de wedstrijd morgenmiddag of maan dag kan worden uitgespeeld", hoopt Van Steijn. Morgenmiddag wordt in elk ge val het dinsdag afgelaste duel Meerburg-Rijnsburgse Boys ge speeld. De aanvang is 16.00 uur. DEN HAAG (GPD) - Huub Smeets maakt het seizoen in prin cipe af bij FC Den Haag, maar mocht hij zich de komende weken nog één keer bedreigd voelen dan houdt de Limburger het definitief voor gezien. Dit was de uitkomst van een gesprek dat gisteren plaatsvond tussen Den Haag-voor zitter Dé Stoop en de van MW ge huurde spits. Het gesprek werd ook bijgewoond door de vrouw van Smeets, die hiervoor speciaal een dag eerder naar de Residentie was afgereisd. Smeets werd zaterdagavond na afloop van de thuiswedstrijd tegen De Graafschap bedreigd door en kele Haagse aanhangers omdat zij in hem de boosdoener zagen voor de 2-3-nederlaag. Een aangeslagen Smeets liet toen weten er de brui aan te geven in Den Haag. Stoop kon de voor zijn ploeg onmisbare spitsspeler gisteren alsnog op an dere gedachten brengen. „Stoop zal maandag (FC Den Haag speelt dan de belangrijke thuiswedstrijd tegen RKC, red.) voor voldoende politiebegeleiding zorgen om een herhaling van afge lopen weekeinde te voorkomen", aldus Patricia Smeets gisteravond. Haar man wilde niet aan de tele- te pas derop van de Munnik, 7-5, 7-6. Gisteren won Heieen van der TER AAR Leiden heeft de com- Berg in de groep tot en met 14 jaar petitie in de zaterdagafdeling Lei als eerste geplaatst, in de groep tot den afgesloten met een 0-1 over- en met 16 jaar met 6-1,6-1 van Co- winning bij het laaggeklasseerde linda Voskuil van Sassenheim die TAW. Hoewel er niets meer op in de competitie in de tweede klas- het spel stond speelden beide ploe- se niet zonder succes heeft geten- gen toch met inzet. Leiden was in nist. de eerste helft het meest kansrijk. Robert van Splunter bereikte in Maar de vele kansen werden niet de groep jongens tot en mét 16 jaar benut. Alleen een vrije trap van zonder al te veel problemen de Fred Kanbier leverde resultaat op kwartfinale via Marco van Trigt toen Henk Landwaard daaruit van Hillegom, 6-1, 6-3. koppend wist te scoren: 0-1. Na Onno Quineau had hét als no 4 rust bood TAW wat beter tegen- geplaatste in de groep tot en met 14 stand. Maar de Ter Aarders slaag jaar aanzienlijk gemakkelijker te- den er toch niet in om de achter- gen Omar Leihitu van de Munnik, stand nog weg te werken, zodat 6-0, 6-0. Leiden twee punten kon bijboe- FRANK BONTE ken. LEIDEN - In de strijd om de Doelpunten UVS: Rob Vermeer KNVB-beker kwamen gisteravond (2x), Hennie Koet, Leon Meys, Bert drie clubs uit de Leidse regio in ac tie. Alleen UVS bereikte de vijfde Jansen en invaller Peter Klink. SVLV speelde in Gouda een ver ronde door een afgtekende zege op dienstelijke wedstrijd. De Voor- derdeklasser VCS (6-2). In Gouda schotense zondagvierdeklasser moest SVLV het onderspit delven kwam zelfs door een treffer John tegen het twee klassen hoger spe lende Olympia (4-2), terwijl Rijns- burgse Boys verrassend onderuit ging tegen zondagvierdeklasser Voorburg (0-1). VCS kwam met Veen aan de leiding. Na 45 r nuten moest doelman Dolf van der Zijl evenwel geblesseerd uitvallen en nam grensrechter(l) Mart van Zutphen zijn plaats onder de lat over. Nadat Olympia de leiding reserve-elf- had genomen, scoorde Edward de Kikkerpolder omdat de Duindam de gelijkmkaer en miste Perry Berk een unieke kans op 2-3. In de slotfase besliste Olympia de ze bekerstrijd uit de vierde ronde met twee treffers. Rijnsburgse Boys, dat met een handvol invallers speelde, ging op foon komen. Haagse derdeklasser meer belang hechtte aan de Haagse bekerstrijd waarin het nog steeds is verwik keld. Toch nam VCS na een mi nuut of twintig verassend de lei ding, maar nog voor de pauze had de Leidse zondageersteklasser or- de op zaken gesteld. In de tweede eigen veld verrassend onderuit te- helft kwam VCS er niet meer aan gen Voorburg. De beslissende tref- kon alleen nog bij een 4-1 fer werd al na een kwartier in de achterstand tegenscoren. eérste helft gescoord.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 15