Onzekerheid rond begin verbouwing Zon staat centraal bij opzet woonwijk Inschrijving voor kinderdagverblijf vandaag begonnen Leiderdorpse hulp aan Kaapverdische eilanden REGIO LEIDEN WOENSDAG 22 MEI 1985 Oegstgeestse gewond door niet opletten SASSENHEIM - Een 34-jarige in woonster van Oegstgeest is gister middag rond zes uur gewond ge raakt bij een ongeval op de Rijks straatweg in Sassenheim. De vrouw werd door een perso nenauto, bestuurd dooreen 51-jari- ge Warmonder, aangereden op het moment dat zij onverwacht de weg overstak. Volgens de politie heeft de Oegstgeestse niet goed opgelet. Zij is per ambulance overge bracht naar het Diaconessenhuis in Leiden. In het ziekenhuis bleek dat zij alleen wat schaafwonden had opgelopen. DEN HAAG - Het botulisme heeft in het afgelopen jaar in Zuid Hol land aanzienlijk minder slachtof fers gemaakt onder vogels dan het jaar daarvoor. Dat blijkt uit het jaarverslag van de provincie Zuid- Holland over de bestrijding van botulisme in deze provincie. Vorig jaar waren er slechts 4544 meldin gen van dode dieren tegen 1983 16.205 in 1983. "Ondanks de afname van het aantal dieren dat is gestorven als gevolg van botulisme, moeten we toch op onze hoede blijven", aldus gedeputeerde drs. J. Borgman in een toelichting op het jaarverslag. Botulisme kan, zodra de tempera turen zomerse waarden bereiken, weer veel slachtoffers eisen onder vooral watervogels. Het provinciebestuur stuurt daarom binnenkort aan alle ge meenten, recreatieschappen en waterschappen in Zuid-Holland richtlijnen voor een doeltreffende bestrijding van botulisme onder Veel minder slachtoffers botulisme in Zuid-Holland watervogels. Aan die bestrijding kan ook het publiek een belangrij ke bijdrage leveren, aldus de pro- Gedeputeerde staten vinden dat er veel aandacht moet worden ge schonken aan het opruimen van kadavers van watervogels, want het blijkt dat er op sommige plaat sen wel sporen van botulisme wer den aangetroffen, maar dat de be trokken gemeenten daar geen mel ding van hebben gemaakt", zegt het provinciebestuur. Gevraagd wordt nu onder meer de kadavers onmiddellijk te mel den aan de provinciale waterstaat. In een folder die de provincie gra tis ter beschikking stelt wordt het publiek onder meer geadviseerd de vogels niet te voederen om con centraties van dieren te voorko men. "Waar veel watervogels tege-. lijk zijn is de kans op het uitbreken van botulisme namelijk groter dan elders". IN DE SLOOT - Een 20-jarige au tomobilist uit Noordwijk is gister avond beland in een sloot naast de Oegstgeester Haarlemmerstraat- weg. De man had de bocht bij huize 'Buitengebeuren' te laat in de ga ten. Op het natte wegdek werd remmen slippen, en voordat hij de sloot in dook schoof hij af op een lantaarnpaal en een boom. De paal werd beschadigd en de boom brak af. De Noordwijker raakte bij het gebeuren niet gewond. LEIDERDORP - De gemeente Lei derdorp zal waarschijnlijk een NO- VIB-project op de Kaapverdische eilanden gaan steunen. Althans, als de raad volgende maand akkoord gaat met het voorstel van de werk groep, bestaande uit leden van alle gemeenteraadsfracties. De werkgroep werd in januari dit jaar op voorstel van CDA-fractie- voorzitter Den Boeft ingesteld om te bekijken of, en zo ja: op welke manier Leiderdorp een Derde We reld-project kan steunen. Nu, vier maanden later, zal ze de gemeente raad gaan schrijven dat er wat haar betreft met ingang van volgend jaar een NOVIB-project wordt ge steund. Of het inderdaad het be- Winkeliers Noord-Hofland tekenen nog niets VOORSCHOTEN - De verbouwing van het Voorschotense winkelcentrum Noord-Hof land wordt bedreigd met een vertraging. Precies een week voordat de eigenaar Delta Lloyd wil beginnen met de 2,5 miljoen kostende renovatie, zijn de huurovereenkomsten nog steeds niet gesloten. "En zolang we niets getekend hebben, wordt hier niet ge bouwd", aldus winkelcentrum-winkelier J. Hoogeveen. De meeste problemen leven vol gens hem bij de vier tot vyf winke liers die na de verbouwing in een ander pand terecht komen. Zij zou den nog niets weten over plaats, ligging en prijs van de nieuwe zaak. Ook middenstanders die niet verhuizen, zouden in onzekerheid zitten. "Die vragen zich nog steeds af wat zij moeten gaan betalen", al dus de Noord-Hoflandse onderne mer. "We hebben het afgelopen jaar over alles vragen gesteld, maar we kregen gewoon geen exacte antwoorden van de eigenaar". A. Hermans van Delta Lloyd om schrijft het anders. "Door de win keliers zijn indringende vragen ge- Auto in brand na valse start VOORSCHOTEN - Aan het Osta- dehof in Voorschoten is gistermid dag een auto in brand gevlogen toen de eigenares het voertuig startte. De oorzaak van de brand is niet bekend. De Voorschotense brandweer was snel ter plekke, maar kon niet voorkomen dat'de wagen na de brand rijp was voor de sloop. Heiblok valt op wegdek in Leiderdorp steld en we zijn nu druk bezig met hét formuleren van de antwoor den", zegt hij. Vanmiddag nog zou zijn firma de ondernemers concre te aanbiedingen voorleggen, "op gesteld in overleg met Noord-Hof land". De winkeliers kunnen de zaak vervolgens overdenken. Hoeveel bedenktijd zij krijgen, kan Her mans niet zeggen. Hij hoopt echter dat morgen de eerste reacties bin nen zijn en is "vol vertrouwen dat het goed komt". Als het een beetje meezit kan burgemeester P. Can- negieter volgende week woensdag dus gewoon het startsein geven, sa men met wethouder J. van Leeu- Ingrijpend De Delta Lloyd-woordvoerder is niet verbaasd over de "lichte span ningen". "Toen we 'ja' zeiden tegen de verbouwing, wisten we dat het een van de moeilijkste operaties zou worden die we als belegger/ bouwer onder handen hebben ge nomen", aldus Hermans. "Ingrij pend bouwen in een bestaand win kelcentrum, dat ligt niet eenvou dig. Je moet ook zorgen dat winke liers en klanten zo weinig mogelijk last hebben". Volgens hem kan hiervoor wor den gezorgd. De bouwactiviteiten worden aan het oog onttrokken door een 25 meter lange schutting, te beschilderen door Noord-Hof landse lagere schoolkinderen. En ook de winkeliers die naar een an der pand verhuizen, kunnen door- nieuwe winkel kl£ huizen tijdelijk i kei. noodwin- LEIDERDORP - Een 4.800 kilo zwaar heiblok is gisteravond van een vrachtauto gevallen, die reed op de Leiderdorpse kruising Per sant Snoepweg/Engelendaal. Op het moment van de val (kwart over elf) was geen verkeer in de buurt Een takelbedrijf heeft het blok weer snel op de auto gezet. Of de weg zwaar beschadigd is, is on bekend. Deze operaties zijn nodig omdat een gedeelte van de vleugel langs de Admiraal de Ruytersingel tegen de vlakte gaat en herrijst tegenover de supermarkt, die op zijn beurt ook weer uitbreidt. Andere punten van de operatie: het centrum, dat veertien winkels blijft tellen, wordt geheel 'dicht' gemaakt en van tochtsluizen voorzien. Ook komen er gladdere vloeren. Daarnaast wordt het gebeuren beter aangekondigd vanaf de Ad miraal de Ruytersingel en komt er een parkeerplaats die goed bereik baar is vanaf deze singel. Het totaal aantal parkeerplaatsen bij het cen trum blijft gelijk, aldus de woord voerder, die hoopt dat de verbou wing eind oktober klaar zal zijn, vóór de drukke laatste maanden van het jaar. Mes Winkelier Hoogeveen waagt zich niet aan een dergelijke voorspel ling. Hij hoort duidelijk op van de mededeling dat Delta Lloyd van daag met een aanbieding komt. "Dat is nieuws voor mij". Goed nieuws of slecht nieuws? Hooge veen weet dat niet, vooral omdat Hermans van Delta Lloyd nog niets wil vertellen over de inhoud van de boodschap. Eigenlijk wil hij alleen maar kwijt dat de investerin gen, ook na de huuraanpassingen, pas na vele tientallen jaren kunnen worden terugverdiend. Toch, de opmerking van Her mans dat deze morgen al de eerste reacties verwacht, doet de midden stander vermoeden dat het zéér gunstig of zéér ongunstig nieuws betreft. Hoe dan ook, hij had deze aanbieding veel eerder verwacht. Ziet hij het als een mes op keel, een week voor de de ruim aangekon digde opening? "Ach, hij die het mes op de keel zet, zal de moord moeten begaan. Wij zullen nooit toehappen". En dan: "We zijn niet bang, zijn ook van niemand afhan kelijk". 'Eigenaars dwingen om olietanks Het zand voor Leiderdorps toekomstige nieuwbouwwijk wordt van de Vlietlanden per schip via de Zij aangevoerd. Vrachtauto's staan ter hoogte van het LOI-gebouw te wachten om het 'kostbare goed' mee te nemen Voor het eerste kwart deel is 105.000 kubieke meter zand nodig. (foto Holvast Leiderdorp begint met Buitenhof midden/west te legen' In Leiderdorp DEN HAAG - Het provinciebe stuur van Zuid-Holland wil onwil lige eigenaren van olietanks in wa terwingebieden in deze regio dwin gen hun tanks te laten onderzoe ken, en als deze niet meer in ge bruik zijn, te laten leegpompen. Dat maakte gedeputeerde dr. J.W. Hekkelman gisteren in het Haagse provinciehuis bekend. "De situatie is op dit moment hoogst verontrustend", aldus de gedeputeerde. Het gaat om eigena ren van olietanks in het waterwin gebied tussen Wassenaar, Katwijk en Den Haag. "In totaal hebben er ongeveer 700 mensen nog niet ge reageerd op een oproep van de pro vincie". Volgens Hekkelman heeft een onderzoek uitgewezen dat een groot aantal olietanks in slechte staat verkeert. "Er bestaat daar door steeds gevaar dat de bodem met olie wordt verontreinigd", al dus Hekkelman. LEIDERDORP - Het is eindelijk zo ver: Leiderdorpse ouders kun nen hun kind(eren) vanaf vandaag inschrijven voor een plekje in het kinderdagverblijf, dat medio sep tember moet gaan draaien. On danks de recente breuk tussen de twee 'poten' van het kinderdagver blijf (de gelijknamige werkgroep en de Stichting Kinderspeelzaal Leiderdorp) lopen de plannen geen vertraging op. De Stichting gaat als ene 'poot' gewoon door, zo meldt SKL-woordvoerder Conny van de Broek. Bang dat de gemeenteraad mor gen nog roet in het eten, gooit is ze niet. Hoewel de raad destijds koos voor een constructie waarbij zowel de werkgroep als de stichting het nieuwe kinderdagverblijf samen op poten zouden moeten zetten, denkt Van de Broek niet te worden teruggefloten nu die samenwer king van de baan is. Ze voelt zich daarbij gesteund door gesprekken met wethouder Gehner en met vertegenwoordi gers van de politieke partijen. Con ny van de Broek: "Aanvankelijk wilden we nog even wachten tot dat de kwestie weer in de raad zou worden behandeld, maar ik heb nu begrepen dat dat niet gebeurt. Dus gaan we door, eventueel totdat we 'rood licht' krijgen. Maar we kun nen nu niet wachten. Anders kun nen we de opening in september wel vergeten". Hoewel de inschrijving vandaag officieel is geopend, beschikt de stichting al over een 'belangstel lenden-lijst' met zo'n twintig na men. "Het loopt storm. Ik denk dus dat we binnenkort met een wachtlijst zullen moeten werken". Voor de belangstellende ouders: het dagverblijf Leiderdorp is be doeld voor de opvang van kinde ren vanaf zes weken tot vier jaar. Het zal dagelijks geopend zijn van acht uur tot half zes, behalve op feestdagen en gedurende twee we ken in de zomervakantie. Er komt een aparte babygroep (kinderen van 6 weken tot IVfe jaar) en een peutergroep (IV2 - 4 jaar). Het kin derdagverblijf neemt alleen kinde ren aan voor minimaal vier halve dagen. De inschrijfformulieren liggen nu klaar in de speelzaal Ukke Puk- ke aan het Kwikstaartplein. Voor verdere inlichtingen: dagelijks tus sen negen en tien via telefoonnum mer 890459/890484. Wassenaarse 'recherche' steelt video WASSENAAR - Een Wasse naarder is gistermiddag be roofd door twee twintigers die zich uitgaven als rechercheur, de bewoner bij zijn voornaam noemden en zeiden dat ze bin nen even een kijkje wilden ne men. De bewoner van de Van Lim burg Strirumstraat kreeg ech ter een vreemd gevoel toen de een een koperen vaas bekeek en de ander een video-recorder lostrok. Hij liep snel naar zyn buren en belde de politie. Toen hij naar zijn huis terug keerde, waren de dieven net verdwenen. Een kennis, die toevallig langskwam, probeer de ze klem te rijden. De 'recher cheurs' wisten te ontsnappen, maar lieten wel de video-recor der vallen. LEIDERDORP - De zand- hopen spreken voor zich: Leiderdorp heeft een begin gemaakt met de aanleg van Buitenhof midden en west. Een wijk, die er rond 1997 voor moet zorgen dat Lei derdorp eindelijk de 25.000- ste inwoner kan verwelko men. Tegen die tijd zijn de voormalige weilanden her schapen in zo'n 2000 huizen. Maar zo ver is men nog lang niet. Voorlopig mag een kwart deel van de grond tussen Engelendaal en de Dwarswatering, nabij de Louise de Coligny-scholengemeenschap, worden volgebouwd. Een eerste aanzet is het bouwrijp maken. Voor het eerst wordt bij dat pro ces gebruik gemaakt van integrale zandophoging. De gemeente is door schade en schande wijs ge worden: men heeft geen zin meer om, zoals bij Binnenhof is gebeurd, na een paar jaar al met verzakken de grond te worden geconfron teerd. Nog voor de bouwvakvakantie zal dat werk zijn geklaard. En dan is het een kwestie van geduld uit oefenen: de grond moet 'zetten', voordat er woningen op gezet kun nen worden. Medio september 1986 - mits overal toestemming voor binnen is - zal het zover zijn, voorspelt de verantwoordelijk wet houder Meerburg. Maar voor het echt zo ver is dat er tuintjes worden aangelegd en schuttingen neergezet, zal Buiten hof de wethouder de nodige zweet druppels hebben gekost. Als geen andere wijk duiken hier de proble men op. Om te beginnen bij de grond. Die is "niet al te best". Van daar dat zand. Probleem nummer twee: het gaat de gemeente allemaal te lang zaam. Veel liever had men meer dan dat kwart deel aangepakt, maar de onzekerheid over het bouwtempo maant tot voorzichtig heid. Van de huidige 400 tot 450 woningen zijn de risico's te over zien. Het vergt meer investeringen om een groter deel bouwrijp te ma ken. De rentelasten zouden dan wel eens te hoog kunnen worden. Het plan is sowieso het duurste in de Leiderdorpse geschiedenis, omdat de grond al langere tijd in gemeentelijk bezit is (rentever lies!), het zand van buiten af moet komen Vlietland heeft een conces sie op de zandwinning in de regio) en de bewerking van de grond ex tra duur is. Grondverlies De onzekerheid rond het verkrij gen van contingenten (zeg maar: toestemming van de hogere over heden om een bepaald aantal hui zen te bouwen) speelt Leiderdorp eveneens parten. Voorlopig geeft men groen licht voor 170 huizen per jaar. "Maar het is de vraag of dat na 1990 zo blijft doorgaan", be seft de wethouder. "De provincie wil de overloop van Leiden liever in Voorhout dan in Leiderdorp si tueren". En ten slotte baart Buitenhof midden/west meer kopzorgen om dat van de in totaal 35 hectare slechts 19 hectare echt kan worden bebouwd. De rest is 'afsnijdsel', onbruikbare randen, bijvoorbeeld bij de Dwarswatering. Ook al om dat men volgens de nieuwe wet ge luidshinder niet te dicht bij de En gelendaal en de Provinciale weg mag bouwen. Grondverlies is geld verlies, waardoor de kosten per woning hoger uitvallen dan elders. Meerburg zint nu op een 'trucje' om wel langs de drukke weg te bouwen. Hij denkt aan het neerzet ten van een flat met een geluidwe- rende kant naar de Engelendaal toe. Vaag plaatje Hoe ziet het 'plaatje' voor de 400- 450 woningen er momenteel uit? Nog uiterst vaag, volgens Meer burg. Bekend is tot waar het zand wordt aangebracht. Dat er twee mogelijkheden voor bruggen ko men naar De Bloemerd II. Dat de molen, nu midden in de weilanden, wat extra ruimte om zich heen zal blijven houden. Dat er in principe een buurtwinkel kan worden ge sticht en dat de toekomstige jeug dige bewoners wat de scholen be treft waarschijnlijk zijn aangewe zen op de wijk aan de overkant van de Engelendaal. Eventueel kan wel een plekje worden ingeruimd voor een sporthal. In principe wil Leiderdorp zo veel mogelijk woningwet- en pre miekoopwoningen neerzetten, on der het motto: "Alles wat je nu krijgt kunnen ze je later niet meer afpakken". Daarmee zegt Meer burg geenszins de vrije sector te willen uitsluiten, maar "daarin kun je altijd nog bouwen". Hij signaleert vrij veel vraag naar de normale eengezinswoning. Een woning, die iets kleiner moet uit vallen dande doorsnee-woning. Juist omdat het aantal bewoners per huis steeds minder wordt (de zogeheten gezinsverdunning) hoeft van heel wat woningzoeken den die extra zolder niet zo nodig. In principe zijn ook de woningen in Buitenhof midden/west voor de eigen woningzoekenden bedoeld. Leiderdorp heeft er genoeg: mo menteel staan er zo'n 900 mensen ingeschreven. Wat de bouwers betreft: de 'oude bekenden' als Panagro, Noorlan- der en Aannemers Combinatie Lei derdorp zullen weer ruimschoots aan hun trekken kunnen komen. Maar daarnaast is er ruimte gere serveerd voor particulieren, die zelf willen (laten) bouwen. Meerburg: "Er zijn al wat voor zichtige aanmeldingen. De Stich ting Milieu Woningen Leiden heeft zich al gemeld, en dan is er een Lei derdorper met een initiatief om voor oudere mensen een terras achtig iets neer te zetten. We staan best positief tegenover zulke ideeën. Alle mensen die zich mel den worden dan ook keurig geno teerd". Zon centraal Niet dat die mensen ongebrei deld hun gang kunnen gaan: de wethouder is weliswaar niet vies van wat originele huizen, maar de particuliere plannen moeten wel passen bij het 'gezicht' van de nieu we wijk. Een bolwoning, om maar een dwarsstraat te noemen, past volgens hem niet in dat beeld. "Daar heb je grond omheen voor nodig, en daarvoor is de verkave ling toch echt te dicht". De Leiderdorpse nieuwbouwwij ken zijn allemaal een kind van hun tijd. Voorhof ziet er weer heel an ders uit dan Buitenhof. Eerstge noemde wijk wemelt van de 'krom me' straatjes, de woonerfjes en groettstrookjes. In Buitenhof oost werd het allemaal strakker en rech ter, ook al omdat met een veel krapper budget moest worden ge bouwd. De nieuwe wijk wordt op haar beurt weer anders, zo belooft Meer burg. Niet ruimer in elk geval. "Er wordt minstens zo dicht op elkaar gebouwd als in Buitenhof-oost. Dat moet wel, vanwege het budget. Maar het wordt wel anders: er zul len wellicht veel woningen rug- aan-rug worden neergezet. Een vrij zuinige manier van bouwen, maar waardoor je toch een ruimer idee krijgt vanwege die tuinen er om heen". Centraal bij de opzet wordt de zon. De woningen worden zo gesi tueerd dat elk zonnestraaltje wordt opgevangen. Eventueel ook om van zonne-energie te kunnen profi teren door een aantal aanpassin gen. WOENSDAG trokken project op de Kaapverdi sche eilanden wordt, moet de raad zelf bepalen. Den Boeft is er wel voor: "Wil je enige continuïteit hebben, dan kun je het beste aan een groter geheel deelnemen", meent hij. Met het geld uit Leiderdorp zou de aanplant van groen, bedoeld om erosie tegen te gaan, kunnen wor den gesteund. De raad heeft zich nog niet over de hoogte van zo'n jaarlijkse bijdrage gebogen. Den Boeft zelf denkt ("maar dat is echt een persoonlijke mening") aan een bedrag tussen de 20.000 en 25.000 gulden per jaar. De werkgroep zelf heeft daar geen uitspraak over ge daan. Leiden PSP-Pand - Lange Mare 37a, openban avond 'Seksueel Geweld en Straf, 2l Gulden Vlies - raadscommissies volk» huisvesting en openbare werken e keer, 20 uur. Energiebedrijf Rijnland - Langegracht, vergadering algemene raad, 20 uur. De Vlietschans - Apollolaan, toneel groep De Jonkies speelt 'Biedermann en de brandstichters' van Max Frisch. 20 uur. International Centre - Rapenburg 0, le. zing Dr. Robert Cohen 'De demografie van het Joodse volk in het verleden, he. den en de toekomst', 20.15 uur; The Jam - 2e Binnenvestgracht, optre- den Rinus Groenevelt and the Bluei Bastards. 22 uur. 22.15 Kükhuis - Vrouwenkerkkoorstraat, film 'Kaos' van Paolo en Vittorio Taviani, 20 Leiderdorp Gebouw Irene - Hoofdstraat, avond- fietsvierdaagse, 18 DONDERDAG voordeurdelers', 15-21 Stadsbouwhuis - Langegracht, Raad van Advies voor Verkeers- en Vervoer- saangelegenheden, 15 uur. Stadhuisplein - politie-informatiebus, 10-17 i Ned. Ver. v. Huisvrouwen straat 18, modeshow, 14 uur. Caecilia- APOTHEKEN Doeza Apotheek, 5 Meiplein 3-5, Leiden, 250.90 345.20 131.40 65.70 89.30 22.10 30. LEIDSCH m DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54. 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij. van 8.30-17,00 uur (071) 144941 SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071)144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) ADMINISTRATIE ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 REDACTIE (071) 144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. ABONNEMENTEN per jaar. aan huis bezorgd per post (binnenland) per halfjaar, aan huis bezorgd per kwartaal, aan huis bezorgd per post (binnenland) per maand, aan huis bezorgd per maand, per post (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), losse nummers 1,00 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Bij automatische betaling geen administra tie- en incassokosten. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 tn.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071) 144941 REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 11. 2221 JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Commentaren: W.F.J. Wirtz, A.A. van Brussel Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaff Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn. Brussel. Jo hannesburg, Tokio, Londen. Parijs. Was hington. Rome. Madrid, Mexico-City. Tel Aviv en Beiroet. Collecte De collecte voor het Nationaal Epilepsie Fonds van 'Meer en Bos' Heemstede, die in Oegstgeest is gehouden, heeft f 8098,50 opge bracht. Met dank van de Oegst geester organisatie aan gevers en collectanten. Plantenmarkt C.O.V. 'Excelsior' staat komen de zaterdag voor de vijfde maal met planten bij het Leiderdorpse winkelcentrum Santhorst en de Oranjegalerij. Tussen negen en vier uur kunnen er volop éénjari ge plantjes worden gekocht. Met de opbrengst steunen de kopers de christelijke oratoriumvereni ging. Beginnende bands Het Voorschotense jongeren centrum 'de Lindehoeve' geeft be ginnende bands de gelegenheid op te treden voor 'n groot publiek. Bands die er wat voor voelen om tegen een onkostenvergoeding en wat gratis consumpties te spelen j kunnen Ed Lelieveld van de Lin dehoeve bellen, telefoon 01717- 5357. Boekenmarkt De afdeling Voorschoten/Wasse naar van Amnesty International houdt komende vrijdag en zater dag de jaarlijkse markt van twee dehands boeken. Plaats van han deling is de jachthavenloods van de Princehaven aan de Zijllaan. Daar ligt een grote hoeveelheid gesorteerde boeken te wachten: vrijdagavond tussen zeven en ne gen en zaterdag van tien tot vier. De opbrengst van de boeken markt komt ten goede aan Amnes ty International, de organisatie die zich inzet voor gewetensge vangenen. Relax Gaga, de Nederlandse popgroep die op Pinkpop het spits afbijt, zal op zaterdag 8 juni bij Relax in Oegstgeest te beluisteren zijn. De uit zes personen bestaande band heeft eerder de 'Grote prijs van Nederland' gewonnen, een talen tenjacht die door de VARA en Mu- ziekkrant Oor is georganiseerd. De kaarten voor het optreden in Taberna aan de Julianalaan zijn verkrijgbaar bij het VW-kantoor in Leiden en bij platenzaak John Hankart in Oegstgeest.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2