'Ik ben bang dat ik stil blijf staan' UVS-plan: moedig, maar ook haalbaar? Zes maanden geschorst Westerhof in beroep tegen zware straf Vertrek Rijvers kost KNVB bijna vier ton Finale LD-Cup op veld Lugdunum DINSDAG 21 MEI 1985 SPORT PAGINA 11 Wat voor moeite er tegenwoordig moet worden gedaan, hoe inge wikkeld het allemaal is en hoe kostbaar ook om het voetbalpeil op te krikken, leert het artikel in de krant van zaterdag: "Het voetbalveld als schoolplein, een opmerkelijk experiment van UVS in de Kikkerpolder". Met een team B-regionalen heeft UVS sinds 1 maart een proef gedaan om te kijken of de vorming van een voetbalschool realiseerbaar is. De bedoeling is de trainingsfrequentie van jonge spelers aanzienlijk op te voeren, want volgens de ontwerper van het plan, Gerard Désar, is dat één van de belangrijkste oorza ken van de huidige malaise. Het lijkt wel of er meer wordt getraind dan vroeger, maar in feite is dat niet zo. Désar: "Vroe ger voetbalde je per week een uurtje georganiseerd en 20 uur op straat. Je ging een uur eerder naar school om te 'metsen' op het plein. Dat kan niet meer, dat mag niet meer. We wilden dat bij UVS weer mogelijk maken, een schoolpleinfunctie geven aan de velden in de Kikkerpolder, waar 'gespeeld' kan worden onder des kundige leiding. In plaats van een uur eerder naar school, ko men de jongens nu een uur eerder voor schooltijd (kwart voor ze ven) naar het veld". Ook 's avonds wordt er trouwens ge traind. Aan het experiment werkten twaalf jongens van zestien jaar mee, vier oefenmeesters, studiebe geleiders om te zorgen dat de rapportcijfers op peil bleven en gastgezinnen voor de jeugdspe lers die niet in de buurt woonden. Het resultaat is kennelijk heel bemoedigend, want Désar zou nu gaarne overgaan tol een voetbal- school voor 15-16 jarigen, 17-18 jarigen en zo mogelijk ook voor 10-12 jarigen. Tot dusver heeft ie dereen belangeloos meegewerkt, maar voor een voetbalschool op grote schaal is geld nodig, om de oefenmeesters en studiebegelei ders te betalen en voor kleding en schoeisel van de spelers. "Het moet niet alleen gelden voor de elite, maar voor iedereen", aldus Désar. Gek Die Désar. In het gewone leven een keurige conrector van het Stedelijk Gymnasium en in zijn vrije tijd nog steeds een complete gek op voetbalgebied. Het woord 'gek' spreek ik dan wel op een be wonderende toon uit. Wat haalt die man zich niet op zijn nek In het weekeinde sprak ik ie mand die zeer cynisch zei: "La ten Désar en UVS zich maar flink uitsloven dan zijn ze helemaal een goede kweekvijver voor het betaalde voetbal". Een stand punt van niks, hoor. Als je dat als uitgangspunt neemt, kun je beter elke activiteit staken en met je armen over elkaar gaan zitten. Ik ben het geheel met Désar eens dat er tegenwoordig wel meer officieel, op het clubveld, wordt getraind, maar dat er vroeger in straten, op pleinen en grasveldjes alles bij elkaar veel meer (spelenderwijs) werd geoe fend. "Dat kan niet meer", zegt hij. Daarin heeft hij slechts ge deeltelijk gelijk. Goed, op straat is het vrijwel onmogelijk gewor den, maar er zijn nog genoeg trapveldjes te vinden voor wie wil. (Inde Mors, bij het Diamant plein, lag een paar jaar een prachtig veld - er werd zelden of nooit op gevoetbald Het probleem is dat jongens in een buurt elkaar niet meer zo ge- 'makkelijk vinden; buurten en wijken hebben niet meer de hechtheid van weleer. Ach, en er is ook zoveel meer vertier. Boven dien leven we in een tijd dat bij na niets tot stand lijkt te kunnen komen zonder 'deskundige lei ding'. Dit moest mij even van het hart. Verder vind ik dat Désar het experiment wel heel snel voor ge slaagd verklaart. Met twaalf jon gens en een paar enthousiaste vrijwilligers 2l/z maand bezig zijn is dat voldoende voor een gewogen oordeel? Ik twijfel daar aan. Het is dan nog zo'n nieuwtje voor iedereen, lollig om eens mee te maken, Je doet iets wat anderen niet doen. De vraag is of het enthousiasme ook nog stand houdt als het maand in maand uit gebeurt, een heel seizoen lang. Het is mo gelijk, begrijp me goed, ik sluit het niet uit. Wat ik alleen wil aantonen is dat Désars oordeel een wat steviger fundament zou hebben als het experiment wat langer dan de beginfase had ge duurd. Kosten Een bezwaar tegen het plan, roert Désar zelf al aan: je moet eigenlijk school gaan vlakbij de Kikkerpolder, in het Houtkwar tier, anders wordt het racen en rennen. Nu staan er in die wijk veel (om niet te zeggen: te veel) scholen, maar er zullen toch heel wat jongens zijn die elders on derwijs volgen. De voornaamste hinderpaal zullen echter de kosten blijken, vrees ik. Er is een fonds nodig, zo heeft Désar berekend, van vijftigdui zend gulden. Ik moet even een slokje port ne men van de schrik. Wat ooit op straat, op pleinen en veldjes door jongens in hun vrije tijd zelf werd geregeld zon der dat er een stuiver en een stu diebegeleider (het idee!) aan te pas kwam, vergt nu een halve ton. Ga er maar even aan stadn. De club kan dat uiteraard niet betalen. De hoop is nu gevestigd op een sponsor, maar wie zal geld geven aan een project, waarvan (het begin even daargelaten) maar weinig publiciteit is te ver wachten? Ik vraag me ook af of het zó kostbaar moet zijn. Désar vindt bijv. nodig dat de club kleding en schoeisel voor haar rekening gaat nemen om te voorkomen dat het iets voor de 'elite' wordt. Dat lijkt me schromelijk overdreven. Veruit de meesten ouders kunnen dat soort dingen nog wel betalen, voor wie daartoe niet in staat is, kan er discreet voor gezorgd wor den via een noodfonds. Het is langzamerhand een modegril om al bij betrekkelijk simpele zaken met het woord elite te zwaaien. Los van de kosten, als ik het plan in zijn geheel bekijk, lijkt het me niet iets dat op grote schaal kan worden doorgevoerd. Er is te veel geregel en gestuur buiten het veld bij nodig. Met een kleine schare bezetenen valt er misschien wel aardig mee te ploe gen. Maar ook dan zal de clubin spanning groot zijn en de kosten factor aanzienlijk. Is dat het alle maal wel waard? De tijd én UVS zullen het leren. Maar ook al loopt dit experi ment dood, de blauwwitten ver dienen lof voor de moed en de moeite die ze opbrengen om een probleem dat er wel degelijk is te lijf te gaan. Everton Het is Everton net niet gelukt om in het verloop van een paar ROB DE WIT weken de hand te leggen op drie vette hoofdprijzen: na het verove ren van het Engelse kampioen schap en de Europa Cup II ging de finale om de Engelse beker op het nippertje, in de verlenging, verloren. Merkwaardige ploeg, dat Ever ton. Het bezit een stel massieve spelers, een sterke, zeer weinig fouten makende defensie, een middenlijn waar je alleen met een tank doorheen komt en een volijverige vuurlinie, die als-ie zelf niet aan de bal is de tegen partij bij de opbouw constant en heftig loopt te storen. Een ijzeren conditie hebben die jongens. Maar als u mij nou vraagt: zie je Everton wel eens iets moois, op vallends, iets geraffineerds, iets superieur verrassends doen, dan zeg ik na het bezichtigen van de duels tegen Fortuna, Bayem München, Rapid Wien en Man chester United: nee, hoogst zel den. Het is voetbal van een genre dat me wel imponeert door inzet, gedrevenheid, concentratie, ploegverband maar daar houdt het mee op. Het spél zal me niet bijblijven. Het zou me ook geenszins ver bazen als Everton volgend sei zoen heel wat minder aan de weg timmert. Want één korreltje zand tussen zo'n vechtmachine kan in grijpende gevolgen hebben. Vraag Je hebt sportlieden die al heel jong een opmerkelijke prestatie leveren waar ze grote faam mee oogsten. Dat moment zal de elle- stok blijven waar ze dan in hun verdere carrière mee worden ge meten. Zoiets kan een ware last worden voor de sportman in kwestie als hij verder wel een ver dienstelijk, maar geen constant grote voetballer blijkt te zijn. In dit verband is de melancho lieke vraag gewettigd: zal Rob de Wit ooit nog eens iets klaarspelen dat het platina doelpunt tegen Hongarije evenaart of overtreft? Anders gezegd: heeft hij het schoonste uur van zijn voet bal loopbaan al achter zich? Leedvermaak Bondscoach Leo Beenhakker is de afgelopen week, na de triomf op Hongarije, zo ongeveer plat geïnterviewd. In kranten, op de radio en voor de tv. Je kwam hem overal tegen. Na de 1-1 tegen Oos tenrijk werd er nog misprijzend over hem gesproken en nu ineens was hij de gevierde held. De spe lers werden ook niet moe om te roepen dat deze triomf vooral het succes van Beenhakker was. Hij had dit en hij had dat. Ik weet het: zo gddt het. Je kunt het voorspellen. Als Oranje straks toch Mexico niet haalt, is er weer van alles op de trainer aan te merken. Daar kun je nu al vergif op innemen. In het radio-programma 'Goal' van de KRO werd Beenhakker gevraagd wat in zijn korte car rière als bondscoach zijn meest bittere ervaring was. Ik ver wachtte iets over de journalistiek te zullen horen, maar nee, het sloeg op de houding van zijn col lega-trainers. "Na de 6-0 over winning op Cyprus werd ik door wel twintig collega's enthousiast aangesproken. Dat was heel sti mulerend. Na dat gelijke spel te gen Oostenrijk kwamen er maar twee of drie naar me toe. De rest keerde zich van me af. Ik voelde iets van, ja, hoe zal ik het zeggen: leedvermaak. Je doet je best, dat weten zij toch ook. We hebben er toch allemaal belang bij dat ons voetbal goed voor de dag komt. Dan past toch geen leedvermaak. Dat raakte me wel, ja". Ik kan het me wel indenken als het om een doorsnee-trainer met weinig ervaring gaat, maar van iemand zo door de wol geverfd als Beenhakker verbaast het me. Hij kent het wereldje toch, met zijn jaloezie en gekonkel. Iedereen wil zich zonnen in het succes, met teleurstellingen wenst niemand iets te maken te hebben. Daar moet je je verre van hou den. Dat is een stelling zo oud als de voetbalsport zelf. Bovendien: Beenhakker heeft zelf een zekere rol gespeeld in het vertrek van Rijvers, een man die op zijn manier óók zijn best deed. Hij kon dus op zijn vingers natel len dat hem iets onaangenaams wachtte toen hij, zelf op de troon gezeten, niet met de overwinning kwam die alom werd verwacht, om niet te zeggen geeist. Hoe naïef kunnen ook toptrai- ners zijn. Dat verbaast me tel kens weer. Gullit drie jaar bij PSV EINDHOVEN (GPD) Ruud Gullit gaat in de leer bij PSV. Afgelopen vrijdag al tekende de 22-jarige Feyenoor- der een driejarige verbintenis met de Eindhovense club. Op verzoek van Feyenoord werd de officiële bekendma king van wat iedereen al wist, uitgesteld tot gisteren. „Als je te lang bij een werkgever blijft, leer je niet veel meer bij. Daarom kies ik voor iets anders. PSV heeft een eigen stijl. Ik was bang dat ik bij Feyenoord stil zou blijven staan in en redden we het niet. PSV heeft mijn ontwikkeling", aldus Gullit, voor wie PSV negen ton noolt ?°'n man phad, maar be- - - - - wees dit seizoen toch mee te kun- red.). Dit jaar was hij er niet op tafel legde. Afgezien van de ambities van Gul lit hebben vooral commerciële be langen de keuze van de donkere Feyenoorder bepaald. Gullit heeft nogal wat vingers in de sponsor pap en een contract met PSV bete kent dat hij op dit vlak geen con cessies hoeft te doen. „Ik heb niet voor het geld gekozen", meldde Gullit desondanks. „Ik ga er bij PSV wel financieel op vooruit, maar ik hou te veel van het spel letje om puur op het geld af te gaan. PSV heeft mogelijkheden op het internationale vlak. Dat is wat ik wil", aldus Gullit, die een vorste lijke aanbieding van Feyenoord in de wind sloeg om zijn heil in Eind hoven te zoeken. Bij PSV wordt de international het volgend seizoen de centrale man. Trainer Jan Reker maakte gisteren nog eens duidelijk dat hij voor Gullit een plaats wil inruimen in de as van het elftal. „Daar is hij op zijn best. Als Ruud op de flank speelt, is hij teveel afhankelijk van de ballen die hij krijgt. Op het mid denveld kan hij het spel dirigeren. Ruud moet het team dragen als het niet goed loopt, zoals nu", ver klaarde Reker. Met het aantrekken van Ruud Gullit heeft PSV nog eens onder streept dat de club over een machtspositie beschikt in het Ne derlandse voetbal. In de rug ge steund door sponsor Philips be schikt PSV over schijnbaar ongeli miteerde fondsen. De Eindhoven- se eredivisionist is jaar in jaar uit vaste klant op de voetbalmarkt. Manager Kees Ploegsma: „Van een machtspositie is geen sprake. Ie dere club heeft zijn grens. Het is kinderachtig om met enorme be dragen te smijten in kranten. Dit is een normale transactie, zoals er zo veel zijn". Buitenland Bij Feyenoord is men er inmid dels van overtuigd dat tegen PSV niet op te bieden valt. Het gemak waarmee Gullit een jaarsalaris van meerdere tonnen afwees, zegt in dat verband genoeg. Ploegsma: „De topclubs hebben onderling af gesproken elkaar correct te bena deren en dat hebben wij gedaan. We hebben niet achter de rug van Feyenoord om met Gullit onder handeld. Ze wisten van onze con tacten. Ik geef toe dat wij de laatste jaren flink geinvesteerd hebben, maar wat wil men dan? Dat spelers als Gullit naar het buitenland gaan? Ik denk dat het een goede zaak is dat wij op deze wijze door gaan". Ruud Gullit toonde zich intussen in zijn nopjes met zijn nieuwe werkgever. „PSV is een ploeg waarvan je weet dat het er in zit, maar het toch steeds laat afweten. Misschien kan ik daar verandering in brengen. Bij Feyenoord hadden we vorig jaar een man, die de touw tjes in handen had. Velen gingen beter spelen door die man (Cruyff. nen op het internationale vlak", al dus Gullit, doelend op de duels die PSV vorig jaar speelde tegen Man chester United. Ontroerd Gullit, die geen clausule in zijn contract heeft, waardoor PSV over drie jaar niet aan een maximum- transferbedrag is gebonden, maakt het seizoen bij Feyenoord overi gens gewoon af. „Anders had ik zondag ook niet gespeeld, terwijl het medisch haast onverantwoord was. Ik wil er niet met mijn pet gooien. Ik heb het bij Feye noord altijd goed gehad. Het heeft me zondag ontroerd dat de suppor ters myn naam riepen, hoewel ze wisten dat ik weg zou gaan bij Feyenoord", stelde de Feyenoor der, die vermoedelijk in Eindho ven of omgeving gaat wonen. René van der Gijp heeft voorals nog afwachtend gereageerd op het tweejarige contract dat PSV hem heeft aangeboden. Morgen gaat Van der Gijp met PSV om de tafel zitten om te praten over de voor waarden, die volgens manager Ploegsma dezelfde zijn als dit sei zoen. Bij PSV hebben zich nog geen belangstellenden gemeld voor Van der Gijp. Ploegsma: „Het is zo dood als een pier". Ook Brandts en Van Aerle hebben nog niet getekend. De eventuele komst van Eric Ge- rets naar PSV is uiterst twijfelach tig. Manager Ploegsma heeft een informatief gesprek gevoerd met vertegenwoordigers van MW. „Maar de vraagprijs heeft de deur dichtgedaan", aldus Ploegsma. In de wandelgangen wordt echter druk gespeculeerd over de moge lijke komst van de Belgische ver dediger. Ploegsma: „Misschien gaan we nog wat doen op de trans fermarkt, maar dat hangt ook af van wie er weggaat. We hebben hier geen bodemloze put tot onze beschikking". ZEIST (GPD) Het tussentijdse vertrek van Kees Rijvers en de daaropvolgende benoeming van Leo Beenhakker tot interim- bondscoach van het Nederlands elftal heeft de KNVB 392.000 gul den extra gekost. Het grootste ge deelte van dit bedrag is overge maakt op de bankrekening van Rij vers, die bovendien nog een jaar salaris van de voetbalbond tege moet kan zien. Het resterende ge deelte komt ten goede aan Been hakker en diens werkgever Nike, dat 50.000 gulden vergoeding had geeist om de Volendam-trainer aan de bond uit te lenen. Aldus maakte penningmeester Henk Hut gister avond in Zeist bekend tijdens de voorjaarsvergadering van het be taalde voetbal. Voor volgend seizoen heeft de KNVB op de begroting een bedrag van 200.000 gulden gereserveerd voor de nieuwe bondscoach, Leo Beenhakker dus. Een en ander houdt in dat de sectie betaald voet bal van de KNVB het seizoen '85- '86 met een negatief begrotingsre sultaat van 36.000 gulden zal afslui ten. Er was weliswaar een over schot van 229.000 gulden, maar door het aantrekken van de nieuwe bondscoach en de tol die men moet betalen voor het nieuwe medezeg- genschapsmodel blijft er van die winst dus niets over. De KNVB hoest, zoals overeengekomen in een vorige vergadering, het budget op waarmee het nieuwe overlegor gaan van de spelers, de Centrale Spelersraad (CSR), naar behoren kan functioneren. De voorzitter van die CSR, Sparta-speler Louis van Gaal, en voorzitter André van der Louw van het sectiebestuur zou brengen. Men is daarvoor zelfs zijn daarvoor een bedrag van 65.000 gulden overeengekomen. Een compromis, omdat de werkne mers in eerste instantie een ton hadden geëist. De overwinning op Hongarije, dat stiftballetje van Rob de Wit, is watertandend ontvangen door de penningmeesters van de profclubs. De portemonnee van de KNVB is o.a. door het uitverkochte stadion tegen Oostenrijk en de verwachte stormloop op kaarten voor de alles- beslissende wedstrijd tegen de nummer twee uit groep 1 (voorals nog gepland voor woensdag 20 no vember) overdadig gevuld. Het be stuur betaald voetbal maakte gis teravond dan ook bekend dat het 925.000 gulden uit het zogenaamde Egalisatiefonds over zal maken aan de clubs. Die 25.000 gulden die el ke club ontvangt mag overigens al leen worden aangewend voor de nieuwe jeugdcompetitie die met ingang van volgend seizoen van start gaat. Het enige dat de clubs moeten doen is een begroting bij de KNVB inleveren waarin zij uit de doeken doen hoe dit geld zal worden uitgegeven. En aangezien het gisteravond om een vergadering van het betaalde voetbal ging, was het niet verwon derlijk dat dit de clubs nog niet te ver ging. Nu we dat geld hebben, moet het ook maar uitgegeven worden, vond men massaal. Van daar dat het sectiebestuur werd voorgesteld om het niet bij die 925.000 gulden te laten, maar het bedrag op te schroeven naar twee miljoen gulden, wat de eenmalige uitkering per club op 50.000 gulden bereid om afstand te nemen1 onderlinge solidariteit en het met een miljoen gulden gevulde Nood fonds van de KNVB, waar dit sei zoen al zes wanhopige clubs een beroep op deden, volledig leeg te halen. De aanleiding voor de poging om de bond bijna het dubbele te ont futselen ligt niet alleen in het feit dat de KNVB momenteel goed bij kas zit, maar ook in de verminder de uitkeringen die de clubs dit en volgend seizoen van WVC en de to to-lotto (SNS) kunnen verwachten. Het ministerie trekt in het kader van de concept-nota 'betaald voet bal 1985-1990' dan nog maar 1,2 miljoen gulden uit voor de be drijfstak, waarvan bovendien nog eens vier ton naar de onduidelijke post Landelijke Taken verdwijnt. Acht ton mogen de clubs onderling verdelen, wat neerkomt op 22.500 gulden per vereniging. Mede door de teruglopende inleg van toto en lotto zakt de bijdrage van de SNS eveneens: van de als een verwor ven recht beschouwde 5,6 miljoen naar ruim 3,5 miljoen. De KNVB, die vorig jaar al een Arob-procedure tegen WVC had aangespannen uit protest tegen de verminderde subsidie, heeft in middels eenzelfde maatregel tegen de SNS getroffen. Volgens de bond staat de korting van ruim twee mil joen gulden in geen verhouding tot de kortingen die de SNS de andere sportorganisaties heeft opgelegd. Na een schorsing over dit punt ging Van der Louw ermee akkoord dat de verplichtingen die de clubs in de nieuwe overeenkomst met de overheid op zich nemen ook met een zullen vervallen in het geval de eventuele nieuwe bewindsman de concept-nota als overbodig be schouwd. Overigens heeft staatsse cretaris Van der Reijden van WVC al laten doorschemeren dat hij zijn werkzaamheden voor het ministe rie graag nog eens vier jaar wil voortzetten. Van der Louw bleef echter op zijn strepen staan daar waar de clubs een financiële injectie van twee miljoen eisten. Afhankelijk van de inkomsten uit de WK-kwali- ficatiewedstrijd tegen België of Po len op 20 november (geschatte winst omstreeks 850.000 gulden) zal de 'smeekbede' van de clubs in december opnieuw worden beke ken. ARNHEM (GPD) Via zijn advo caat Eric Vilé gaat Vitesse-trainer Clemens Westerhof in beroep te gen de schorsing die hem door de tuchtcommissie van de KNVB is opgelegd naar aanleiding van uit spraken in het voetbalmaandblad Elf over dopinggebruik tijdens de wedstrijd AZ'67-Feyenoord in 1980. De tuchtcommissie betaald voet bal schorste Westerhof gisteren met onmiddellijke ingang voor zes maanden. Tot 20 november van dit (foto anp) jaar mag Westerhof geen enkele functie in de voetballerij uitoefe nen. De in Arnhem woonachtige trainer werd tevens veroordeeld tot het betalen van de kosten van de twee openbare zittingen die de commissie aan deze zaak heeft ge wijd. Westerhof werd gistermorgen te lefonisch door Vilé ingelicht over de uitspraak van de tuchtcommis sie en direct werd besloten tegen de straf in beroep te gaan bij de commissie van beroep, het hoogste rechtsprekende orgaan binnen de KNVB. Een rechtstreeks gevolg van deze stap is dat Westerhof zijn werkzaamheden voor Vitesse kan voortzetten omdat de schorsing wordt uitgesteld zolang de zaak bij de commissie van beroep in behan deling is. De uitspraak van de tuchtcom missie van de KNVB, die onder voorzitterschap stond van mr. Henne Boskamp, is voornamelijk gebaseerd op uitlatingen van de Feyenoord-speler André Stafleu, verzorger Gerard Meijer van Feye noord en ex-manager Peter Ste- phan van de Rotterdamse club. Dit viertal, dat speciaal voor een twee de zitting van de tuchtcommissie was opgeroepen, verklaarde dat uitlatingen van Richard Budding (ex-Feyenoorder en momenteel bij Vitesse onder contract), die al in de eerste zitting beweerde in zijn Rot terdamse periode geregeld „du bieuze witte pilletjes van Gerard Meijer te hebben gekregen". Budding tijdens die eerste zit ting op 12 april. „Voor het eerst slikte ik die dingen toen ik me niet zo goed voelde. Het bleek dan dat je nergens meer last van had. Je kon normaal doortrainen alsof je nooit ziek was geweest. Later bij topwedstrijden werd dat spul ook uitgedeeld. Je had dan het gevoel alles te kunnen. Je kon bij wijze van spreken een corner nemen en die ook nog zelf inkoppen. Maar na de wedstrijd merkte ik aan allerlei bijwerkingen. Je werd onrustig en kon niet slapen. Dat gevoel had ik alleen na het gebruik van die pil len. Dat gebeurde, schat ik, zo'n tien keer per seizoen". Westerhof s raadsman Eric Vilé is vooral verbolgen over het feit dat de tuchtcommissie zich in het von nis beperkt tot de wedstrijd AZ'67- Feyenoord en geen rekening heeft gehouden met de verklaringen van Budding over dopinggebruik in veel breder verband. Clemens Westerhof: „Ik heb met mijn uitspraak de discussie over dopinggebruik op gang willen brengen in het belang van het be taalde voetbal. Het vervelende is nu dat de KNVB de zaak heel an ders gaat uitleggen. De voorzet van mij en van al die anderen die de laatste maanden een boekje heb ben opengedaan over dopingge bruik wordt niet ingekopt maar er wordt iemand gezocht die moet hangen. Dat ben ik dus geworden". Westerhof wil wel toegeven dat de zwaarte van de straf hem onaan genaam heeft verrast. „Het komt inderdaad hard aan. Hier had ik in de verste verte niet op gerekend. Het wordt mij verboden zes maan den lang mijn beroep uit te oefe nen. Een bijna onmenselijk zware straf'. Het bestuur van Vitesse, dat ove rigens vandaag pas in het bezit komt van de complete aanklacht, hedft maandagmiddag in een spoedvergadering besloten voorlo pig de ontwikkelingen af te wach ten. Voorzitter Karei Aalbers: „Wij zijn ook afhankelijk van wat de commissie van beroep nu gaat doen. Duidelijk is wel dat het be lang van de club de hoogste priori teit heeft. Maar uiteraard telt ook het belang van werknemer Wester hof. We laten ons deze week in ie der geval uitvoerig informeren over de juridische consequenties van de uitspraak van de tuchtcom missie". nen voor voetbalmateriaal en de les, die op 28 mei worden gespeeld, club die als derde eindigt mag voor zijn de winnaars van de krachtme- LEIDEN - De finales van de strijd om de Leidsch Dagblad-Cup wor den afgewerkt op het veld van Lugdunum. De wedstrijd om de derde en vierde plaats staat op het programma voor donderdag 6 juni (aanvang 19.00 uur). Het duel om de hoofdprijzen is op zaterdag 8 ju ni (15.00 uur), eveneens op het veld van Lugdunum in de Kikkerpol der. Direct na de finale volgt de uit reiking van alle prijzen. De win naar van de LD-Cup krijgt een trainingsweekeinde in Zeist ter waarde van 3.000 gulden óf waar debonnen voor hetzelfde bedrag aangeboden. De nummer twee ont vangt 1.500 gulden aan waardebon- 500 gulden aan voetbalmatariaal besteden. Kagia heeft zich al'verzekerd van de prijs voor de beste afdelings club (1000 gulden aan waardebon nen), maar de vereniging uit Lis- serbroek kan natuurlijk nog verder komen. Vanavond worden in de strijd om de Leidsch Dagblad-Cup de volgende wedstrijden gespeeld: Noordwijk-UVS, Lisse-Kagia en Meerburg-Rijnsburgse Boys. Het tingen Meerburg/Rijnsburgse Boys-Lisse/Kagia en Noordwijk/ UVS-VTL/LFC aan elkaar gekop peld. Huner-bokaal In de strijd om de Huner-bokaal worden vanavond de volgende wedstrijden gespeeld: ZLC (zo)-Sleutels, Leiden- LDWS, Roodenburg-Oranje Groen, UVS-VTL, VNL-ZLC (za), Unitas-Leidse Boys, VNA-Docos. Volgende week woensdag vol- duel VTL-LFC wordt donderdag gen de laatste poulewedstrijden. Op 1 en 2 juni worden de finales verspeeld.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 11