lonkt AV Holland naar hoofdklasse v Leidse zwemploegen verzamelen titels 5^J Ceulemans terug op troon bij driebanden Eindelijk een sneees voor Noah Wereldrecord Beamon blijft nog overeind Tijdens Speedo-fmale Geurtsen redt gelijkspel Marathonzege Beurskens MAANDAG 20 MEI 1985 SPORT PAGINA 19 HEESWIJK-DINTHER (GPD) - Het zweet op het voorhoofd en in de handen, de ogen bijna bloed doorlopen. Raymond Ceulemans had het uiterste moeten geven. De negentiende wereldtitel drieban den werd hem niet in de schoot ge worpen. Want in de finale in Hees wijk-Dinther heette zijn tegenstan der Nobuaki Kobayashi. Een droomfinale dus. Een eind strijd om op voorhand al van te smullen. Ofschoon het geen weer was om te biljarten zat sporthal D'n Tol toch barstensvol. Vol met toeschouwers die het eigenlijk bei de vedetten gunden. En die vooral afgekomen waren op de enige ech te finale om een wereldkampioen schap driebanden, die tussen Ceu lemans en Kobayashi. Verandering van de spelsyste men, van de toernooiopzet, zorg den er de afgelopen jaren voor dat de beide grootmeesters niet auto matisch tegenover elkaar kwamen te staan aan het slot van een we reldtitelstrijd. Zo moest Ceule mans vorig jaar in Krefeld niet al leen voortijdig afhaken op het WK. maar greep hij bovendien ook twee MODESTO (ANP) - Het oudste we reldrecord in de atletiek heeft in Modesto opnieuw een aanval over leefd. De 8,90 meter waarmee Bob Beamon bij de Olympische Spelen in Mexico Stad in oktober 1968 het verspringen won, werd bij wed strijden in Westwood zaterdag, ook door viervoudig Olympisch kam pioen Carl Lewis niet verbeterd. Lewis won in Modesto het ver springen met 8,77 meter maar werd daarbij gesteund door een niet toe laatbare rugwind van 3,86 meter per seconde. Lewis maakte in Mo desto slechts vier sprongen, waar van er drie geldig waren: 8,48 - 8,73 - 8,77 meter. De Amerikaan veront schuldigde zich na zijn vierde sprong, pakte zijn spullen en ver trok met de woorden: „Het is te koud en er staat te veel wind. Ik wil PAARDESPORT - De bekende Westduitse ruiter Hermann Schridde (47) is zaterdagavond bij een vliegtuig-ongeluk in de omge ving van Celle om het leven geko men. Schridde, die in 1964 bij de Olympische Spelen in Tokio met de Westduitse ploeg de landen- wedstrijd won en in de individuele wedstrijd het zilver veroverde, werd in 1965 Europees kampioen. De laatste jaren was hy als trainer van de Westduitse ruiter-equipe actief. Schridde bestuurde het vliegtuig zelf. Naast zijn activiteiten in de paardesport, was hij eigenaar van een vliegtuig-onderneming. Zater dagavond vervoerde Schridde pa rachutisten. Nadat vier parachutis ten uit het toestel waren gespron gen, raakte het vliegtuig in een vril le en stortte neer. ROME (Reuter/AFP) - Voor het eerst sinds het winnen van de Open Franse titel in 1983 heeft Yannick Noah weer een belangrijk toernooi op zijn naam gebracht. In de finale van de Open Italiaanse kampioenschappen van Rome ze gevierde hij zondag met 6-=3,3-6.6- 2,7-6 over de Tsjechoslowaak Mi- loslav Mecir. De 25-jarige Fransman moest hard werken voor de zege. De als zevende geplaatste Mecir forceer de in de drie uur durende partij in de vierde set een tiebreak. Deze werd door Noah met 7-4 gewon nen. Hij verdiende er 56.000 dollar (bijna twee ton) mee. Noah blesseerde zich vrijdag aan de rechterdij en speelde met een groot verband om het been. Deson danks won hij zaterdag van zijn 17- jarige dubbelspelpartner Boris Becker met 6-3,6-3 en zondag van Mecir. Deze had zaterdag gewon nen van de favoriet voor de titel; de Zweed Mats Wilander (6-2,6-4). Het was de eerste keer dat Noah en Mecir elkaar ontmoetten. Twee jaar gelden, toen de Fransman op het hoogtepunt van zijn kunnen was, speelde de Tsjechoslowaak nog in satelliettoernooitjes. Terwijl Noah het slachtoffer werd van de door hemzelf verworven roem en geestelijk en lichamelijk gebles seerd naar New York uitweek, werkte Mecir zich naar voren. Hij won dit seizoen onder meer Rotter dam en Hamburg. In Rome echter schudde Noah alle muizenissen van zich af en speelde sterk als nooit tevoren. Beide finalisten maakten zich nogal kwaad op een politie-helicopter en vier reclame- keer naast de voor hem bijna gere serveerde Europese titel. Niet onberoerd Maar Raymond Ceulemans is nu weer waar hij wezen moet en waar hij thuis hoort: op zijn troon als keizer van het driebandenspel. En dat zijn come-back hemzelf niet onberoerd laat, moge blijken uit zijn reactie op de triomf gisteren in Heeswijk-Dinther: „Ge mag het een revanche noemen, ge mag het noemen zoals ge wilt, ik heb hier in elk geval gewonnen, verdiend ge wonnen. Ik ben in dit toernooi de enige geweest die niet één duel verloren heeft, ik heb de kortste partij gespeeld en het hoogste moyenne gedraaid. Dat zegt alles". Bijna alles. Want Ceulemans 'vergat' te zeggen hoeveel juist dit geen risioco meer nemen. Het sei zoen is nog lang genoeg." Lewis had in Modesto problemen met zijn aanloop. Bij zijn beste poging zette de Amerikaan ruim voor de balk af. Toen hij na zijn vierde sprong lichte kramp in een van de bovenbenen voelde, staakte Lewis de strijd. Hij verliet onder gejuich van de ruim 12.000 toeschouwers in het Drake-stadion het terrein. Bob Beamon, die als televisie-com mentator het verspringen volgde, was zichtbaar opgelucht dat zijn inmiddels bijna zeventien jaar ou de record overeind was gebleven. Er werd in Modesto nog een serie topprestaties geleverd. Bob Roggy zorgde voor de beste wereldsei- zoenprestatie speerwerpen met 91,70 meter. Oud-wereldrecord- houderr Tom Petranoff kwam tot 90,80 meter. De wereldkampioen discuswerpen, de Tsjechoslowaak Imre Bugar, en de Amerikaanse kogelstoter Kevin Akins bleven met respectievelijk 69,02 en 21,49 meter slechts weinig bij de beste wereldseizoenprestaties van de Cubaan Delis (70,00 m) en de Ita liaanse Olympische kampioen Andrei (21,69 m) achter. Op de loopnummmers impo neerde tweevoudig wereldkam pioene Jarmilla Kratochvilova. De Tsjechoslowaakse won de 800 me ter in 2.00,72 en anderhalf uur later de 400 meter in 49,89 seconden. De 800 meter bij de heren was voor de Amerikaan Johnny Gray in 1.44.72. Hij was daarmee een fractie langza mer dan Sebastian Coe, die in En geland bij de Graafschaps-kam- pioenschappen 1.44.00 liep. ifll k na zijn zege op Mecir in Rome. (foto EPA) vliegtuigjes, die pal over het Foro Italico scheerden. Noah begon sterk en verzekerde zich in 38 minuten van de eerste setwinst(6-3). Mecir antwoordde met sterk spel in de tweede set (3- 6). Bij een voorsprong van 4-2 van de Fransman in de derde set, wis selde Mecir dropshots en smash zo bekwaam af, dat hij vier game- points teniet deed. Desondanks pakte Noah de game, waarna hij uitliep naar 6-2. De vierde set gaf het beste spel te zien, waarbij het evenwicht pas in de tiebreak werd verbroken. kampioenschap voor hem bete kende. Dat de titel in Heeswijk- Dinther niet zomaar het negentien de wereldkampioenschap was dat hij behaalde. Maar dat hij een triomf juist op dit moment zo hard nodig had, op het moment dat zijn ster wat aan het verbleken leek. Nodig voor zichzelf vooral en ook nodig voor de biljartliefhebbers die aan zijn nu al tientallen jaren durende suprematie op drieban- dengebied begonnen te twijfelen. „Maar zelf wist ik hoe sterk ik nog kan spelen", aldus Ceulemans. „Het probleem is natuurlijk dat ik in steeds toenemende mate gecon fronteerd word met spelers die juist van mij'willen winnen, die te gen mij niets te verliezen hebben, die frank en vrij spelen. Ik mag niet falen". Maar dergelijke spelers trof Ray mond Ceulemans in de slotfase van het toernooi in Heeswijk-Din ther niet. Eerst in de halve finale de regerend Europees kampioen Torbjorn Blomdahl, die bijna net zoveel te verliezen had, in elk geval moest bewijzen dat zijn zege in Amersfoort geen uitschieter was. Maar Blomdahl werd in de kortste partij van het toernooi, 50-14 in 22 beurten, als een beginneling te recht gewezen. Als een beginneling, zo voelde hij zich ook gekleineerd. De sym pathieke Zweed naderhand: „Oef, dit is pijnlijk, zo ben ik nog zelden weggespeeld". En zijn begeleider: „Torbjorn is na het behalen van het Europees kampioenschap wat te druk geweest. Nu nog staan er ie dere dag mensen voor de poort van het biljartcentrum in Helsingborg, die hem willen zien en spreken. Het was beter geweest als dit kam pioenschap een maandje later was gekomen". Nerveus Blomdahl af en Ceulemans dus moeiteloos naar de finale. Waarin hij zijn vriendelijke aartsvijand Kobayashi ontmoette. Lange tijd ging de partij gelijk op totdat Ceu lemans na de 24e beurt afstand be gon te nemen en via 42-37 op 48-40 kwam. Bij 49-43 miste de Belg een gemakkelijke 'rondspeler'. „Die had ik nooit mogen missen, maar wat was ik nerveus. Ik wist wat Ko bayashi kon natuurlijk. Toen ik uit was en hij er in de nabeurt nog vijf moest, was ik niet gerust. Zijn laat ste carambole, de vierde, getuigt van klasse. Met de linkse hand sto ten en dan nog zo gedoseerd kun nen spelen....". Uiteindelijk kwam de Japanner in de nabeurt slechts één carambo le tekort voor een verlenging. Zijn gezicht was niet grauw meer, zoals het gehele toernooi, maar er lag zelfs een groene waas over zijn ge laat, toen hij na de beslissende mis ser van ellende even de ogen sloot. Om kort daarna weer de beminne lijkheid zelve te zijn. „Ik speelde niet goed in deze finale", aldus Ko bayashi zelf. „M'n stootarm wilde niet wat ik wilde. Ik wilde winnen, hoe dan ook. Een tweede plaats zegt me niets meer en ik heb al ge noeg van Ceulemans verloren in Demonstraties Kobayashi krijgt deze week nog wel de kans op revanche want hij is samen met Ceulemans uitgeno digd voor de nodige demonstra ties, iedere dag ergens anders. Zo doet Kobayashi op uitnodiging van Rini van Bracht ook Waalwijk aan op zijn Europese 'toernee'. „En vooral daarom", aldus Van Bracht die op de zesde plaats eindigde, „wil het er bij mij niet in dat Ko bayashi in de laatste poulewed strijd Blomdahl heeft laten winnen om mij buiten de halve Finales te houden". Feit was wel dat Kobayashi een onverwachte nederlaag leed tegen de Zweed en daarom Blomdahl en niet Van Bracht naar de laatste vier overging. Voor de Nederlandse kampioen restte daarna slechts nog de strijd om de vijfde plaats, een partij die door een wat geirri- teerde en ongemotiveerde Van Bracht uit handen werd gegeven. „Triest toch dat zo'n eigen publiek meer aandacht voor de andere par tijen heeft dan voor de tafel waar ik aan sta te spelen", aldus de Waal- wijker, die niettemin te kennen gaf over zijn eindmoyenne van 1.147 best tevreden te zijn. Holland-shirt uitkomt. In Hengelo was hij de beste discuswerper met 44.62. Het clubrecord kogelstoten van zijn nieuwe vereniging verbrij zelde hij meteen door in zijn eerste poging 14.96 te halen. Als hij nog aan een derde onderdeel had mo gen deelnemen, zou hij ook het speerwerpen naar een wat hoger niveau hebben kunnen tillen. Ook op de slotnummers, de esta fettes, streed Holland in het voor ste gelid. De 4 x 100 meter ging in 44.0 en de traditioneel sterke 4 x 400 meter werd in 3.23.3 afgelegd. Dat laatste gebeurde overigens na een korte maar hevige onweersbui, waarvoor het gehele programma werd uitgesteld. De vreugde bij de Hollanders was er niet minder om. Behalve een goede teamprestatie hadden de meeste atleten ook indi vidueel ongekende prestaties gele verd. De andere eerste klasser uit de regio, De Spartaan uit Lisse, kwam in Krommenie behoorlijk uit de verf. Met een derde plaats en 23103 punten kunnen de Lissenaren voorzichtig op de finale hopen. Aan de estafettes zal het zeker niet liggen. De 4 x 100 meter werd in 43.8 afgeraffeld. Aan de basis daar van stond Kees Toussain, die de 100 meter al in 11.2 had afgelegd. De 3.27.5 op de 4 x 400 meter kwam zonder John van der Zwet tot stand. Hij had er al een 400 meter vlak (51.0) en horden (56.3) opzit ten. Gertjan Faase had 1.57.0 voor de 800 meter nodig. Paul Grimber gen beëindigde zijn 1500 meter na 4.02.4. Voor de tweede keer binnen korte tijd legde Jan Laan een goe de 5000 meter af. Zijn eindtijd be droeg nu 15.02.5. Dan resten de technische num mers. Nico van Noort krijgt weer zin in het werpen gezien zijn 48.36 (discus) en 12.60 (kogelstoten). Hein van Heek wierp de speer 48.46 weg en sprong 3.70 polshoog. Dat laatste deed Ton de Koning met 4.10 nog beter. De hoogsprin gers Vincent Stijn en Gé Paarde- kooper lonken naar de twee meter. Zij kwamen tot respectievelijk 1.95 en 1.90. Hinkstapspringer Hans van Tol kwam tot 13.23. Malaise De vrouwen van De Spartaan be leefden een slechte dag in de twee de klasse. Alleen Lenie van der Poel trok zich van de malaise niets aan door 10.38.4 over de 3000 meter te lopen. De overige Spartaansen presteerden matig tot slecht waar door met een tiende plaats genoe gen moest worden genomen. Veel beter deden de Bataven- vrouwen het in die klasse. De vier de plaats (12650 punten) biedt zelfs uitzicht een finale plaats. Marian van der Niet sprong 1.60 hoog en liep de 100 meter horden ondanks tegenwind in 14.9. Op de 400 meter liet juniore Hellen Bank 60.5 note ren. Karin van der Berg droeg haar steentje bij door de 3000 meter in 10.40.7 af te leggen. Ondanks een 400 meter-tijd van 48.9 van de ontspannen lopende Han Kulker verging het de man nen van de Bataven in Krommenie wat minder: een 13e plek in de tweede klasse met 16202 punten. Aan de loopnummers zal het niet liggen. Op de 1500 meter liet Jan Verloop 3.58.9 noteren tegen Wibo Lelieveld 4.00.2. Henk van der Oe ver won de 5000 meter in 15.05.1. De werpprestaties van Gerrit Ver does vulden de loopsuccessen aan: 54.52 speer en 12.78 kogel. Al met al lijkt deze Leidse atletiekvereni ging nog niet voor promotie in aan merking te komen. De volgende competitieronde wordt op 23 juni gehouden. Resultaten van de zaterdag afge werkte competitie voor B-junio ren: jongens Spartaan I 8510 pun ten, Holland 7313, Spartaan II 6314 en Spartaan III 5254, meisjes Spar taan I 6600, Holland 5915, Spartaan II 5274 en Bataven 4730 punten. Een opmerkelijke prestatie leverde Holland-atlete Sandra Parlevliet met een 400 metertijd van 61.8. TIM BROUWER DE KONING LEIDEN - AV Holland heeft de eerste stap gezet op de terugweg naar hoofdklasse- atletiek. De Leidse mannenploeg behaalde gisteren in Hengelo een eerste plaats in poule drie van de eerste klasse. Belangrijker nog is het puntenaantal dat de Leidse atleten bijeensprokkelden: 24.074. Alleen Lycurgus uit Krommenie kwam aldaar met 24.095 punten tot een hoger totaal. Dat betekent dat Holland zich goede vooruitzichten heeft verworven voor de finale, die in september plaatsvindt en als inzet twee finaleplaatsen heeft. Het was jammer dat de Holland vrouwen het voorbeeld van hun medeatleten niet volgden. Hen viel een achtste plaats ten deel in een veld van 12 verenigingen, waar door de kans op een finaleplaats op het eerste gezicht klein lijkt. Schijn kan bedriegen. De achterstand van de Leidse atletes op andere ploe gen bedraagt minder dan 1000 pun ten, zodat een tweede wedstrijd met meer dan de nu behaalde 14704 punten de deur naar de hoofdklasse op een kier kan hou den. Klein drama Carl Lewis springt, in perfecte balans waarop de Holland-at letes zo bescheiden op de ranglijst geklasseerd raakten, kan als een klein drama worden beschouwd. Nog vóór zij aan haar warming-up was begonnen, zat de frêle afstand loopster Regina van Duyn al met een gekneusde enkel in de water bak. De omzetting die dit tot ge- DUISBURG (ANP) - Het Nederlands waterpoloteam is in het toernooi om de FINA-beker als zesde geëindigd. Gisteren zegevierde Nederland in de laatste wedstrijd tegen Griekenland (12-11), nadat zaterdag het gere nommeerde Spanje op 7-7 was gehouden. Op die voorlaatste dag stelde West-Duitsland de toernooi-zege reeds veilig. Tijdens het toernooi bewees Nederland tegen Olympisch kampioen Joegoslavië en Spanje over mogelijkheden te beschikken. Als de instel ling bij iedereen deugt en de bereidheid bestaat persoonlijke vaardighe den in dienst te stellen van het team, is Nederland voor veel concurrenten een naam om rekening mee te houden. Wel moest coach George Geurtsen het winstpunt tegen Spanje zelf gaan halen in de jury-toren. Bij de stand 7-7 werd Ton Buunk uit het water gestuurd op het moment dat de klok nog één seconden speeltijd aangaf. Geen tijdsbestek waarin twee passes en een doelpoging passen, zodat de Spaanse jubel om de winnende treffer verstomde en plaats maakte voor razernij. Gaf de scheidsrechter Selzsam zijn blunder onmid- delijk toe, de internationale jury had toch nog anderhalf uur nodig om zich over het Nederlandse protest te beraden. De malaise van eerdere dagen werd met dat ene winstpunt even verge ten en verder naar de achtergrond gedrukt door de ovrrwinning op de Grieken, onder leiding van de ex-KNZB-coach Trumbic. ALKMAAR- De beide ploegleid- sters, Nel Barnhoorn (LZ'86) en Er na van Belkum (De Zijl/LGB), wa ren het afgelopen weekeinde zeer verheugd met het optreden van hun zwempupillen, tijdens de lan delijke Speedo Finale wedstrijden in Alkmaar voor de jeugd. Karin Stastra (LZ'86) zegevierde twee maal terwijl Robert Janssen en Niels Ouwerkerk (beiden De Zijl/ LGB) ieder eenmaal de hoogste trede van het erepodium beklom men. Het meisjesklassement werd zelfs door LZ'86 gewonnen terwijl de jongens van de Zijl/LGB de tweede plaats bezetten. Vooraf werden Karin Stastra en clubgenote Nancy Kijk inde Vegte evenveel kansen voor een eerste plaats toebedeeld. Stastra maakte dit tweemaal waar, terwijl Kijk in de Vegte met 'lege' handen de te rugreis moest aanvaarden. Voor Kijk inde Vegte was dit jaar geen titel weggelegd. Stastra daarente gen kon wel twee Speedo-kam- pioenschappen op haar overwin ningslijstje bijschrijven. De Sas- senheimse zwom breedinstekend op de 100 meter vlinderslag (meis jes geb. in 1975) 1.23.6. Bijna 5 se conden moest de nummer twee op deze afstand op Stastra toege ven. De 100 meter vrije slag gaf we derom hetzelfde beeld, alhoewel de concurrentes Stastra ditmaal re delijk konden bijbenen. Stastra tikte met 1.12.5. bijna IVz seconde voor 'het veld' aan. Nancy Kijk inde Vegte kon al leen op de 100 meter vlinderslag (meisjes geb. in 1974) een vuist ma ken. Zaterdag had Kijk inde Vegte een 'slippertje' gemaakt op de 200 meter wisselslag. Ook trainster Nel Barnhoorn constateerde dat. Barn hoorn: "De 200 meter wisselslag viel mij wel wat tegen. Ik had op dit nummer meer van Nancy ver wacht, temeer daar zij als tweede in de Finale ging. De 100 meter vlin derslag heeft ze wel goed gezwom men", aldus Barnhoorn. Op de 100 meter vlinderslag moest Kijk inde Vegte het opnemen tegen de plaat selijke favoriet Marion Duinmayer. Opgejaagd door het thuispubliek en Kijk inde Vegte kwam Duin mayer uit op 1.16.7. Kijk inde Veg te kon zich, een laatste wanhoop- sprint ten spijt, nog net nummer drie van het lijf houden (1.17.2 om 1.17.4.). De 9-jarige Jeffrey Kortekaas hield stand op de 100 meter school slag (jongens geb. in 1976/77). De als tweede geplaatste Kortekaas kon ongeschonden het strijdperk verlaten. Zijn tijd was aanmerke lijk beter dan in de 'series'. Hij zwom nu 1.42.6 tegenover 1.44.9. eerder dit jaar in de series. Hij moest echter wel zes seconden aan de kampioen toegeven. Bianca Singeling (eveneens LZ'86) was met twee vierde plaatsen zeer on fortuinlijk. De 100 meter vrije slag legde ze af in 1.23.6 en de 100 meter schoolslag in 1.40.9 voor meisjes geb. in 1976/77. Trainster Van Belkum van de Zijl/LGB kon zich geen beter slot wensen. Op het laatste nummer, de 200 meter wisselslag voor jongens geb. in 1972, kwam, zag en over won Robert Janssen. De als vierde geplaatste Janssen had ook al in het allereerste nummer (100 meter schoolslag) een medaille veroverd. Hij werd derde in 1.29.4. De 'outsi der' Janssen verraste echter vriend en vijand op de 200 meter wissel slag. Janssen: De vlinderslag liep al voortreffelijk. Ik ging zelfs snel ler af dan dat ik normaal op de 100 meter doe. Daarna ging ook de rug slag beter dan normaal en dat was de basis voor mijn eerste plaats". Zijn persoonlijk record stelde hij meteen 3 seconden scherper tot 2.30.5. Clubgenoot Niels Ouwerkerk, dè kanshebber voor de 100 meter vlin derslag (jongens geb. in 1972), deed wat van hem verwacht werd. Als een kampioen waardig leidde hij vanaf de start het veld en zwom on- bedreigt naar de eindoverwinning. Onlangs had Ouwerkerk nog snel ler gezwommen dan zijn 1.08.4 van zaterdag. Dat kon hem echter niet deren. Hij was per slot van reke ning Speedo-kampioen geworden. De laatste 'Leidse' medaille viel ten deel aan Maaike Parrel (De Zijl/ LGB). De Leiderdorpse werd op de 100 meter vrije slag (meisjes geb. in 1974) tweede na een nek aan nek race met Karin Vermons (Den Hel der). De jury had de Helderse één- tiende seconde eerder zien finis hen dan Parrel en moest in 1.07.0 met een tweede plaats genoegen nemen. Voor zwemvereniging Katwijk heeft Dirk Haasnoot 'geschiedenis' geschreven. Hij was de eerste Kat- wijker die in deze 13-de editie van deze finale wedstrijden een me daille wist te behalen. Op de 100 meter schoolslag voor jongens geb. in 1974 zwom Haasnoot aanvanke lijk naar een vierde plaats. Echter een van zijn concurrenten had niet reglementair gezwommen en moest worden gediskwalificeerd. Met 1.26.2. legde Haasnoot zodoen de beslag op de derde prijs. Overige uitslagen: zie scorebord. EDWARD MAASDIJK volg had, kon de kleine Leidse af vaardiging niet opvangen. Inval ster Cathy van Loon werd voor de onmogelijke opgave geplaatst om eerst een snelle 3000 meter te lopen en daarna nog haar favoriete 400 meter horden. In de brandende i kon zij niet meer doen wat iedere competitiewed strijd het belangrijkste is: het uitlo pen van de wedstrijd. Wel kostte deze tegenspoed Holland heel wat punten. Dat wil niet zeggen, dat de Hol land-vrouwen slecht presteerden. Esther Schouten toonde zich een aanwinst door 1.65 hoog te sprin gen en 14.7 te lopen over de 100 meter horden. Yvonne van Dorp sprong 5.74 ver en deed 56.8 secon den over de 400 meter. Tanja Ma- hieu wierp de speer 40.56 weg en de 4 x 100 meter werd afgesloten in 49.1, net boven het clubrecord. Het 800 meter-duo Willy Don en Brigit- ta Bakker kwam behoorlijk uit de voeten met respectievelijk 2.22.0 en 2.22.9. Jacqueline Baljet vol bracht de 100 meter horden in 15.5 en stootte de kogel 10.47 ver. Zoals gezegd verging het de mannenploeg van Holland nog veel beter. Hier geen domme pech, of het zou de kwetsuur van pols stokhoogspringer Marc van Vliet moeten zijn, die hem verhinderde hoger dan 3.90 te springer. Het hoogspringen zonder polsstok le verde een verrassende 1.95 op voor Walter Botman en 1.90 voor Gert jan Palm, die alle hordenlopers op de 110 meter al achter zich had ge houden (15.6). Op de andere springnummers doorbrak Rob Ult- zen zijn eigen grenzen: 6.73 ver en 14.14 hink stap sprong, twee resu- taten die de gedurfd springende Oegstgeestenaar pas in zijn laatste poging bereikte. Ook de loopnummers gingen Holland goed af. Menno Swier was een klasse apart op de 400 meter horden (54.1) en liep 100 meter in 11.3. Michel Moll knokte zich op de 800 meter naar 1.55.4. Nog meer in druk maakte Jan Jansen, die in zijn snelle serie een derde plaats behaalde in de knappe tijd van 3.56.1. Als altijd goed voor een overwinning liep Martien van der Hoorn 9.35.5 over de 3000 meter steeple chase. Theo van der Veer weet het aan zijn schoeisel dat er voor hem op de 5000 meter niet meer inzat dan 15.15.0. De rentree van Erik Ulrich op de 400 meter verdient vermelding door de ma nier waarop hij zijn 50.6 realiseer de: nauwelijks training vooraf, maar op karakter een zeer accepta bele tijd lopen. Sterk Op de gewoontegetrouw zwakke werpnummers kwam Holland gis teren sterk voor de dag. Dat lag hoofdzakelijk aan Nico Kriatkow uit Oud-Beijerland, die speciaal voor'competitiewedstrijden in het FRANKFORT (ANP) - Voor de tweede maal in nog geen maand tijd heeft Carla Beurskens een op zienbarende overwinning geboekt. De Limburgse won enkele weken geleden in Milaan, de Stramilano, een wedstrijd over twintig kilome ter. gisteren triomfeerde Carla Beurskens in de marathon van Frankfort. Zij liep de 42 kilometer en 195 meter in 2 uur 28 minuten en 37 seconden. Het betekende een nieuw officieus Nederlands record. Carla Beurskens was in Frankfort twee minuten en 34 seconden snel ler dan op 27 januari in Osaka, waar zij achter de Ierse Carey May, tweede werd en Marja Wokke (2.32.28) afloste als Nederlands snelste marathonloopster. Carla Beurskens, die Frankfort als 124 e van de 8706 deelnemers over de eindstreep kwam, werd in de Westduitse stad niet bedreigd. Haar voorsprong op de Westduitse Charlotte Teske bedroeg vier mi nuten en 1 seconde. Met haar pres tatie in Frankfort heeft Carla Beurskens de definitieve door braak naar de wereldtop gemaakt. Record De Bruin VUGHT (ANP) - Erik de Bruin heeft voor de veertiende maal het Nederlandse record kogelstoten scherper gesteld. De atleet van Sparta uit Den Haag kwam zon dagmorgen tijdens wedstrijden voor de nationale competitie in Vught tot 20,24 meter. Het record stond sedert 6 juli 1984 (Hengelo) op zijn naam met 20,20 meter. De Bruin leverde de recordpres tatie bij zijn eerste poging. Daarop volgde twee ongeldige pogingen. In de vierde en laatste poging kwam de Hagenaar tot 20,17 meter.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 19