Unicum stelt titel veilig TOP lost belofte uit vijfjarenplan eindelijk in Succesvol toernooi Vlietwijk §g> 6 mtm *i 1 ->•- Doek valt voor handbalsters MMO Krappe overwinning Ajax Leiden Damtrio aan de leiding Deling ten concurrent Noorderlicht 4-4 - PAGINA 18 DO/ST SPORT MAANDAG 20 MEI 1985 LEIDEN - Unicum pakte gisteren in eigen huis tegen concurrent Noorderlicht meer dan de benodig de twee puntjes voor het kam pioenschap van de eerste klasse in de tenniscompetitie. De einduit slag werd 4-4. Na 3-3 werden de twee gemengd dubbelspelen "ge deeld". zoals dat in vaktermen heet. Een deling, die in de tennis competitie vaker plaatsvindt als dat geen averij voor andere ploe gen tot gevolg heeft. De eerste confrontatie tussen de kampioenskandidaten eindigde eveneens in een puntendeling. maar Noorderlicht liet tegen de an dere ploegen steekjes vallen en dat deed Unicum niet. De verwachtin gen voor de allesbeslissende return waren echter toch gespannen bij Unicum. Alles leek van een leien dakje te zullen gaan toen Carole de Bruyn met degelijk en bekeken tennis in twee sets het eerste puntje voor Unicum aan haar racket reeg: 6-3, 6-2 tegen Sandra Hagman. Op baan 2 leverden Margot van Overloop en Suzanne Gadroen een gevecht waar de vonken vanaf spatten. In de felle slagenwisselingen was Margot van Overloop geduldiger. Suzanne Gadroen virtuozer. Het geduld leek doorslaggevend want Margot van Overloop won de eer ste set met 6-4 en leidde in de twee de set met 3-2. En op die stand vond de Amsterdamse haar beste slagen. Zij won met 6-3, 6-2. Hans Tönjann kwam daarna te gen de fysiek minstens zo sterke Tjark Tjin niet in zijn gewone doen. Hij koos noch voor de aan val, en dat is nog altijd zijn stiel, noch voor de verdediging met als gevolg dat Tjin de strijd dicteerde. Met 6-3,6-3 bracht hij Noorderlicht op een 2-1 voorsprong. Freek van der Capellen zou, zo werd verwacht, geen kans maken tegen René Gorter. Maar het werd een partij die Unicum tot diep in de tweede set terecht de hoop deed koesteren dat 'Freekie' het zou gaan maken. Drop en lob en daar tussendoor de aanval met die be kende, gevaarlijke wegschuivende backhands deden René Gorter her haaldelijk gebaren van wanhoop maken. Maar hij hield wel vol en dat kon Freek van der Capellen gisteren niet opbrengen. Zijn te leurstelling over enkele fraaie drops en volleys die net even over de zijlijn belandden, resulteerden in missers die Gorter dankbaar ac cepteerde: 7-6 (7-5), 6-3 voor de man van Noorderlicht en derhalve 3-1 in plaats van 2-2. Maar de vrouwen zouden het dan wel klaren in hun dubbelspel. Dat gebeurde inderdaad, maar niet eer der nadat de Unicummers toch even serieus op de nagels hadden gekloven. Na 6-4 winst in de eerste set werd het door een explosie van de Amsterdamse vrouwen 0-3 in de tweede set. De Australische opstel ling in het servicespel van Margot van Overloop ontregelde de return van Sandra Hagman en hét betere volleren van het Unicum-koppel gaf tenslotte toch de doorslag. De 6-3 betekende bloemen, gelukwen sen en "lekker" uitspelen voor de mannen van hun dubbelspel. Het werd dan ook 3-3 en daarna door de deling van de twee ge mengd dubbelspelen 4-4. Unicum weer kampioen en wie weet lukt het nu wel om de hoofdklasse naar Leiden te tennissen. Vonnis Casino Noord wijk verloor we derom met 1-7. Tegen Joy Mozaiek 2 redden Els Veentjer en Trudy Groenman de eer met hun dubbel spel. Unicum 2 boekte in de over gangsklasse A een alleszins ver dienstelijke puntendeling, 4-4, maar dat was niet voldoende om aan de degradatie naar de over gangsklasse B te ontsnappen. De start was veelbelovend, een 3-1 voorsprong uit de enkelspelen. Al leen Anne Jan van der Meer moest een nederlaag incasseren. Het mannen- en vrouwendubbelspel gingen echter naar Sittard 2 en met dat verlies was Unicums vonnis ge veld. De gemengd dubbelspelen werden gedeeld. Dekker Tennis had in de over gangsklasse B maar een puntje no dig om kampioen te worden. Hen- ny Fehling zorgde daarvoor met -playing captain Peter Klein, Margot i een simpele 6-1,6-4 winst op Agnes van Rossum. Brigit van der Maarel en Stefan Faas wilden toch nog wel even aan de bak en zij deden dat voortreffelijk. Brigit klopte Suzan ne Hoornweg, pupil op de Tennis- school van Henk Verhulst. 6-3, 7-6 in een van weerszijden goed ge speelde partij en Stefan maakte he le korte metten met Paul Meys: 6-0, 6-1. Kampioen de Munnik won met 5-3 van DEM Beverwijk. Marieke van Gilst, in de voorgaande compe titiewedstrijden een rots in de branding voor de Munnik, ging gis teren driemaal met verlies van het gravel. Afbouwen noemt men dat. De Leidsche Hout deelde de punten met Metselaars 6. 4-4. Voor de winstpunten zorgden Ellen de Groot en Jan Willem Lugthart in hun enkelspel en Annette Hins en Ellen de Groot in hun dubbelspel. Het was toen al te laat en te donker om de twee gemengddubbelspelen nog te spelen. Besloten werd tot deling, 4-4. Oegstgeest speelde tegen de Hei- ze eveneens 4-4, maar in die wed strijd werd geen punt cadeau gege ven. Marcel Gerritse en Nancy Toole wonnen hun enkelspelen. Marcel Gerritse en Jasper van Mar wijk pakten hun dubbelspel en Marcel Gerritse won met Evelien Krul het tweede gemengddubbel- spel. Simpel Voor Roomburg was Joost van Leeuwen met twee overwinningen de grote man. Bijna had Rob van Marwijk voor een derde Roomburg punt gezorgd. Hij verloor van van Bril met 4-6, 6-0, 6-7. Bewijs van zijn vooruitgang. In de eerste partij tegen van Bril ging in twee korte sets van de baan. Joost van Leeu wen won van Zwartjes, 6-1, 6-3 en Joost van Leeuwen en Rob van Marwijk wonnen hun dubbelspel simpel, 6-4, 6-3. De Rijnkanters heeft nog een zeer goede kans om zich in de over gangsklasse B te handhaven. Gis teren werd weliswaar verloren van Leeuwenbergh 4, 3-5, maar de Rijnsburgers hebben nog vijf par tijen in te halen tegen mededegra datiekandidaat Markendaal. Die partijen worden thuis in Rijnsburg afgewerkt en de Rijnkanters staan twee punten voor op Markendaal. Gisteren gingen alle enkelspelen en het vrouwendubbelspel van Nolly Bennink en Liz Weare verlo ren, maar via de twee gemengd- dubbelspelen en het mannendub- belspel kwamen de Rijnsburgers toch terug. TEAN bleef tegen concurrent Pellikaan 4 steken op 4-4. Dat is niet voldoende voor het kampioen schap, maar die punten kunnen alsnog worden binnengehaald in de resterende twee gemengdubbel- spelen tegen THES Eindhoven. In beide partijen stond TEAN voor toen vanwege de regen moest wor den afgebroken. Ook Pellikaan heeft nog twee gemengddubbel spelen af te werken tegen Hoofd dorp. Een set ging al voor de Pelli- kaanploeg verloren. De beslissing valt op eerste Pinksterdag. Gisteren wonnen de vrouwen Ti ne Langeveld en Margot van den Oudenrijn hun enkelspelen en hun dubbelspel. Tine Langeveld en Charrel Asselbergs waren verder ongenaakbaar in hun gemengd- dubbelspel. Tweede klasse In de tweede klasse won kam pioen Merenwijk met 5-3 van Sas- senheim. Leontien Poots en Her man van der Capellen wonnen hun enkelspelen, Pascal Jongmans ver loor krap van Colinda Voskuyl (4-6, 5-7) en Dave Wijnveldt moest na drie sets Humprhrey Stuyver feli citeren: 6-3, 2-6, 1-6. In de dubbel spelen, een beste combinatie van routine en jeugd, Herman van der Capellen en Dave Wijnveldt en Leontien Poots en Pascal Jong mans, bleef de Merenwijk gemak kelijk overeind. De resterende ge mengddubbelspelen werden ge deeld. 5-3. Het succes van de Me renwijk? "De coaching van Her man van der Capellen", zegt Leon tien Poots beslist. Unicum 3 verloor van kampioen Nieuw-Vennep met de grote man Marcel van Ryn. Geen nederlaag in de hele competitie. Het werd 2-6. De Leidsche Hout 2 won met 6-2 van NWTL en heeft nog een kam pioenskansje als Badhoevedorp Hillegom 2 meer dan twee punten afsnoept. Roomburg 2 haalde tegen Oude Eik twee punten binnen en dat was net genoeg om aan de degradatie te ontkomen. Pufkus In de mannencompetitie won nen de mannen van Unicum in de landelijke eerste klasse met 4-2 van Zee en Duin. Willem Puflcus sluit met deze wedstrijd zijn carrière bij Unicum af. Hij heeft besloten zijn oude nest, Thor RW in den Haag, weer op te zoeken. Met hem ver dwijnt een kleurige speler van het Unicum-tapijt. Een technicus die, als hij de mogelijkheden kreeg om te variëren, de kijkers iets kon bie den. Ook Har Meijer zal niet meer in de competitie aantreden en ook dat zal best even wennen zyn, want er zijn maar weinig spelers in de Leidse contreien te vinden die zo met hart en ziel aan het werk zijn op het gravel. Voor de nog lang niet versleten Bob van Overbeeke en Arnold van der Capellen zal binnen Unicum stellig wel ander emplooi worden gevonden. FRANK BONTE VOORSCHOTEN - Badmintonver eniging Vlietwijk hield het afgelo pen weekeinde een toernooi voor A2, B en C-spelers/speelsters. Le den van de organiserende vereni ging wisten in het B-toernooi een aantal finales te halen. Rick Pielaat en Harry van de Berg versloegen in de eindstrijd van het mannendub- bel Ardom en Klo met 5-15,15-5 en 15-11. Het vrouwenkoppel Joke Tebeest en Sandra Kroon verloor van Van Driel/Zandbergen met 15- 10, 3-15, 6-15. Helga van Balgooy behaalde met gelegenheidspartner Lean Verheul een tweede prijs in het gemengd dubbel. Zij moesten hun meerdere erkennen in Van Driel en Klok: 11-15, 15-10, 9-15. Het ongekend grote aantal partijen dat drie games vergde, zorgde er voor dat van het tijdschema uitein delijk niet veel meer klopte. Het toernooi kon desondanks succes vol en geslaagd worden genoemd. mm ÉSlIËf^ Huib Schotte, een bat, wordt gebowld, terwijl in het midden Ray van de Berg toekijkt. Schotte ga LEIDEN - In de veldhandbalcom- petitie werd gisteren de laatste ron de afgewerkt. De mannen van HW'70 wonnen in de landelijke tweede klasse met 12-10 van het Goudse V. et C. Met de rust leidde de Goudse ploeg nog met 8-6. Spel maker Nanne Prevo was ondanks de persoonlijke dekking die hij van de Voorschotenaren van meet af aan kreeg niet af te stoppen. Een ongelukkige val in de tweede helft belette hem verder te spelen en HW'70 maakte daar gretig ge bruik van: 12-10 voor HVV'70. Voor de vrouwen van MMO viel het doek in de landelijke tweede klasse. Een 7-13 nederlaag (rust 6- 8) tegen de Meeuwen maakte de degradatie onafwendbaar. In de afdelings eerste klasse vrouwen won HW'70 in Voorhout van èen met enkele speelsters van het eerste zaalteam, waaronder Nel Geerlings, versterkte veldploeg van Foreholte. Met de rust was het 3-4 in het voordeel van de Voor- schotense vrouwen. Na de hervat ting kwam Foreholte nog wel langszij, 8-8, maar HW'70 pakte toch de winst: 8-11. Niet in het minst dankzij keepster Aimee Vis ser, die drie strafworpen stopte. De vrouwen van Saturnus beslo ten de veldhandbalcompetitie met een aan duidelijkheid niet te wen sen latende 17-8 winst tegen Schip luiden. Met de rust was de score nog gelijk, 4-4, maar na de hervat ting raasde de Leidse ploeg met Conny van der Werf in een hoofd rol naar de grote zege. Op bijna identieke wijze verliep de wedstrijd tussen de vrouwen van HVS en Olympia'72. Rust 4-4, eindstand 4-13 in het voordeel van de Wassenaarse ploeg. Overige uitslagen Vrouwen, afdelings tweede klas se: Wings 1-Northa 9-10. Derde klasse: HEC 2-MSV 15-4. Mannen, afdelings eerste klasse: Hercules- Foreholte 20-12. Tweede klasse: Olympia'72-Velo 13-20. Vierde klasse Wings 4-Fairplay 15-12. FRANK BONTE varinrMniTDn AMDI KT« Ia» „.„o Turntitel Lamboo ZUTPHEN (ANP) - Ron Lamboo (Pro Patria, Zoetermeer) heeft za terdag in de Hanze-hal in Zutphen de nationale turntitel bij de man nen geprolongeerd. De turner uit Zoetermeer kwam op de zes onder delen tot een totaal van 49,60 pun ten. loan Moraru (Volo, Haarlem) eindigde met ruim een punt ach terstand als tweede. OEGSTGEEST - Door met slechts 3 runs ver schil van het Haagse KZKC te winnen heeft Ajax zijn eerste overwinning van dit cricket- seizoen behaald. Het was een zeer spannende wedstrijd die pas laat in de laatste (60ste) over van de wedstrijd zijn beslag kreeg. Ajax, na gewonnen toss eerst battend, had met name door een uitstekend battende Ray v.d. Berg een goede opening. Via 12 voor 1, 94 voor 2 (Huib Schotte 21) moest bij een totaal van 111 runs V.d. Berg met 61 persoonlijke runs het veld ruimen. Ajax ging goed door en had in captain Danny Eldering (37) en Fazil Mabmond (37) bekwame rungetters. Via 159 4, 178 voor 5, 194 196 op 222 voor 8. Ton eindigde Ajax na 60 Eldering nog 13. Ajax had derhalve een uitstekend uitgangs punt weten te bereiken maar moest het werk nog trachten af te ronden. De eerste 3 wickets vielen vrij vlot (43 voor 3), maar daarna wist KZKC zich te herstellen en kwam via 143 voor 4 en 183 voor 5 terug tot 214 voor 6. Doordat de Oegstgeester cricketers het hoofd figuurlijk gesproken koel hielden viel in de laatste over van de wedstrijd het 10de en laatste KZKC- wicket. Voor Ajax bowlden: Hans Reier de Wit 1-44, Frits de Jongh 1-45, Ton Eldering 2-33, Roel Veldhuizen 2-34, Danny Eldering 3-11. A.s. weekend speelt Ajax een dubbel: zon dag 26 mei uit tegen het Schiedamse Hermes DVS en maandag 27 mei thuis tegen De Kievi ten uit Wassenaar. VALKENBURG (ANP) - Het Ne derlandse damtrio Van der Wal, Clerc en Sybrands heeft in het eer ste toernooi om de wereldbeker in Valkenburg na twee ronden de lei ding. Zowel Afrika als Europa B werd met 5-1 verslagen. De Sovjet unie versloeg het Europese A- team met 5-1, maar moest tegen Amerika met een zege van 4-2 ge noegen nemen, waardoor de Sow- jet-grootmeesters wel evenveel wedstrijdpunten hebben, maar een bord punt op Nederland achter staan. Het Afrikaanse team begon met een verrassing voor de organisato ren. Nadat de Ivoriaan Memel Me- less niet was komen opdagen en vervangen was door de Senegalese grootmeester Abdoulaye Der, bleek bij de opening ook de Mali- nese grootmeester Mamina N'Diaye niet op het appèl aanwezig te zijn. Hij werd vervangen door de Senegalese bestuurder van de we- relddambond Issa M'Baye, die in het openingsduel Jannes van der Wal bijna verraste. De Nederlandse oud-wereldkampioen had de door braak van de Senegalees echter op juiste waarde getaxeerd en won vrij eenvoudig. Clerc kwam tegen grootmeester Diallo niet verder dan remise en Sijbrands won over tuigend van Der, waardoor Neder land slechts met 5-1 won. LEIDEN - Met uitzondering van de eersteklassers sloten de korfballers het afgelopen weekeinde de veld- competitie af. Fides Pacta eindigde ondanks een 7-4 verlies bij BW Heerenveen op een tweede plaats in de promotieklasse B, terwijl Pernix door een 19-9 zege op Ritola als derde eindigde in A. Voor De Danaïden is de competitie na de 6- 4 nederlaag bij Ten Donck, in feite al voorbij, maar voor TOP, 13-4 winst op Excelsior, ligt de titel bin nen bereik. Tweedeklasser Cres cendo redde ternauwernood het vege lijf. De problemen dreigden Pernix een kwartier na rust boven het hoofd te groeien. Was tegenstander Ritola voor rust op een ruime 9-5 achterstand gezet, een inhaalma noeuvre bracht de ploeg uit Zuid laren via 10-6 op 10-9. "Goed bij de les blijven", had coach Jasper En gel zijn pupillen voorgehouden, die in de aanval onvoldoende profi teerden van het op de bal jagen van de tegenstander. "Het spel van Ritola is nu een maal heel anders dan wat we zelf spelen. Er wordt erg veel gegrab beld en daar moet je van kunnen profiteren. Aangeven vanaf de zij kanten en aanvallen zonder paal- bezetting, want Ritola heeft indivi dueel sterke spelers, die uit stil stand heel hoog kunnen springen". Engel wilde per se winnen ("Vriendenschaar rekent op ons") en zette Erika Velders in voor Caro Verhagen. De wissel kwam eerder dan verwacht voor de Pernix-da- me, die haar korfbalcarrière zater dag beëindigde. Ondanks de grote bos bloemen was de teleurstelling groot. Kort na de vervanging scoorde Kees Brokaar de elfde treffer en maakte een einde aan de impasse, die een kwartier had geduurd. Ge decideerd werd Ritola in de reste rende twintig minuten aan de kant gezet en de doelpunten vielen met grote regelmaat: 19-9. Gescoord werd er door Kees Hortensius (6), Kees Brokaar (3), Carla Kuipers (2), Erica Hardam (2), Geerten Breed- veld (2), Caro Verhagen, Denise Smits, Janneke Mulder en Eelco Koolhaas. Gezapig "Ach. 't Is jammer, maar het kon niet anders". De woorden van Fi- des-coach Matty Baart spraken boekdelen. Fides Pacta wenste zich in Heerenveen niet bovenma tig in te spannen tegen het plaatse lijke Blauw Wit en het resultaat was navenant: een 7-4 nederlaag. Het ontbreken van vaste krach ten als Wilma Neuteboom, Janne ke Verlind en Robin Sommeling kon als excuus worden opgevoerd en bovendien: "Het was lekker weer". Zomeravondkorfbal dus van Fides, dat overigens ondanks die prima omstandigheden voor de schutters slechts viermaal tot sco ren kwam. Tot driemaal toe kwam de Leid se promotieklasser voor, maar de tweede goal van Ronald van der Velden was drie minuten na rust (3-3) het laatste wapenfeit. Wim Pi ket miste bij 6-4 vanaf de stip, maar dat was slechts een van de vele kansen. Henny Piket, schitterend aangeven door Nico Pikaar, en Hennie van den Top wisten er voor rust nog twee van te benutten. Weinig geïnspireerd speelde ook De Danaïden haar duel tegen Ten Donck, alsof er niets meer op het spel stond. Langs de lijn Gerard Nap ("Niet als coach, want het moet ook zonder kunnen en je in vloed is uiterst beperkt") in plaats verviel in de slotfase nog in dezelf de fout, zodat de 7-4 nederlaag on afwendbaar werd. De overige goals kwamen op naam van Eric Peters (2) en Monique Slingerland. LEIDEN - De adspiranten van Pernix zullen in een nacompetitie met Fortuna uit moeten maken wie er op 8 juni in Wageningen Handbereik deel mag nemen aan het toernooi om het Nederlands kampioen schap. Bij dit duo kan zich ook nog Die Haghe Al voegen, dat af gelopen zaterdag de Leidse jeugd een 7-7 gelijkspel afdwong. van de nog met vakantie zijnde Hans van Huis. De oud-speler moest met gekromde tenen toezien hoe de ploeg haar laatste kansen op de titel vergooide. Technisch was Ten Donck de mindere ploeg en het wist zich maar met mondjesmaat kansen te creëren. Dit ging De Danaïden aan merkelijk beter af, doch het breek punt was de afwerking, zodat een 6-3 welhaast niet weg te branden was van het scorebord. Uiteindelijk scoorde Frans Brand acht minuten voor tijd 6-4, nadat hij al eerder een strafworp had gemist. Ook Eric Kromhout Met alleen nog het duel tegen De Meervogels voor de boeg heeft TOP de titel binnen handbereik. De belofte uit het roemruchte vijf jarenplan 'TOP in de hoofdklasse' lijkt na vele jaren eindelijk te kun nen worden ingelost. Vooralsnog had TOP een zware dobber aan het door vele blessures geteisterde Excelsior (de reserves speelden vrijdagavond al tegen TOP 2 om een viertal vrouwen ook in het eerste te kunnen laten spe len). De eerste aanval werd volle dig lamgelegd door de Delftse ver dediging, als enige vak compleet spelend. Het duurde bijna een half uur, voordat er voor de eerste maal van vak kon worden gewisseld. Ook de ruststand was uiterst be scheiden: 3-2. Na de hervatting liep de Oele- twaalf echter simpelweg over Ex celsior heen. Het schot won aan zuiverheid en de voorsprong werd uiterst regelmatig uitgebouwd. Voor arbiter Scharloo ging het kennelijk allemaal wat te snel, want hij raakte de tel kwijt en no teerde abuisievelijk 12-4 op de for mulieren. De juiste einduitslag was echter 13-4, waarbij de Sassen- heimse treffers op naam kwamen van Barbare Romsom, Stella van der Zaag, Jacqueline Winter, Ron van der Willik en Gerco Langelaan, allen tweemaal, alsmede Wil van der Bent, Gert Jan Natzijl en Sjoerd van der Klaauw. Ons Eiland bleef tot een kwar tier na rust (5-4) in de nabijheid van Snel. Na het uitvallen van Jan Boon, die niet kon worden vervan gen, was echter het hek van de dam. In het resterende half uur joe gen de Dordtenaren de score nog op naar 16-7. Rob Hasselbach (2), Patrick Verra (2), Barrie van Duin, Cobie Deegenaars en Wim Nijen- huis scoorden tegen. Met een minimum aan inzet wist Fiks Tempo onder zich te houden. De Alphenaren kwamen snel op 2- 0, maar werden na rust (3-2) door treffers van Diederick van Veen, Theo Vreeken en Nico van Weizen gedegradeerd: 4-5. Velocitas won met 10-7 van het al gedegradeerde DVS'69. Toos van Poelgeest, Steven de Ronde en Jan Scheffers namen zes van de goals voor hun rekening. Op eigen kracht moest Crescen do zich redden, nadat hekkesluiter ONDO zaterdag twee punten had vergaard. De ploeg van coach Ruud Niesing slaagde er evenwel in kampioen Olympiaan onderuit te halen. Mooi was het duel niet, want in de gehele tweede helft werd niet meer gèscoord: rust- en eindstand 4-7. Hans Westerbeek werd met twee goals topscorer. De Algemene verloor in het duel tegen Merwic na het uitvallen van Bert Molloy alsnog een 7-10 voor sprong. Na de goals van onder meer Enrico Mud (3) scoorde Mer wic in de laatste twintig minuten nog viermaal: 11-10. Fluks besloot het seizoen met een regelrechte sensatie door Quick van de titel af te houden. De Noordwijkers, zonder coach Kees van Vliet (toertocht Parijs-Rou- baix) wonnen via 4-1 en 4-6 tenslot te met 10-7 van de gedoodverfde fa voriet. Anne Passchier scoorde drie, Aad van Drongelen twee tref fers. BRAM VAN GENT

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 18