Randstad houdt hoofd boven water 'Ik verwijt Meerburg laksheid' Alecto redt zich Haz. Girls komen erg goedkoop aan titel Kickers haalt uit tegen Warmunda: 1-7 GWS wint nacompetitie Lex Bos 'pusht' jubilerend Roomburg Trainer Henny de Klerk: PAGINA 16 DO/ST SPORT MAANDAG 20 MEI 1985 Altior pakt titel in vierde klasse zondag LEIDEN - Terwijl Meerburg in de zondagvierdeklasse B het kind van de rekening werd, speelde zich ook in de slotronde van de competitie in de vierdeklassc A een spannen de degradatiestrijd af. Altior eiste met een 1-0 zege op Van Nispen de titel voor zich op, maar bracht met die winst tegelijkertijd wel de Zil- ker-équipe in grote^moeilijkheden. Teijlingen kwam namelijk met een 1-2 winst op Foreholte in veilig heid. terwijl Randstad Sport met een 0-0 gelijkspel tegen Alphen het hoofd boven water hield. Onder tussen greep Alkmania de laatste strohalm beet, door SVLV met 2-0 klop te geven. De ploeg uit Oude Wetering dwong daarmee een be slissingsmatch tegen Van Nispen af. die zaterdagavond om zeven uur op het terrein van het Noord- wijkse SJC zal worden verspeeld. Foreholte - Teijlingen 1-2 Foreholte kwam in de loop van de eerste helft flink opzetten en stelde via Max Bleijswijk en Cock van Leeuwen goalie Leo Dols da nig op de proef. In de 30ste minuut had Teijlingen met een snelle uit val via de op de rand van buiten spel staande Fokke van de Reijdt meer succes: 0-1. Na de rust nam Foreholte meer risico's, hetgeen echter de beste kansen aan Teijlin gen bood. In de 53ste minuut plaat ste Fokke van de Reijdt na een snelle uitval het leder op Rene van de Voort, die de aarzelende Paul van de Zwaan het nakijken gaf: 0-2. Vier minuten voor tijd kwam Fore holte alsnog terug, dankzij een goed geplaatst afstandsschot van Loek van Kesteren: 2-1. Alkmania - SVLV 2-0 Voor de rust trof SVLV in Alk mania een mat spelende tegenstan der, maar de Voorschotenaren kwamen zelf evenmin tot veel aan vallende acties. De beste mogelijk heid voor de rust was nog voor De Rijk. die alleen voor keeper Dolf van der Zijl faalde in de afwerking. In de tweede helft kreeg de SVLV- defensie minder grip op de wed strijd. Na tien minuten kopte Sjaak van de Werff de bal voor de handen van keeper Dolf van der Zijl weg. waarna het leder pardoes voor de voeten van Ron de Rijk belandde. Deze had, ondanks een uiterste reddingspoging van Hans van Gils, geen problemen met de afwerking: 1-0. Tien minuten later kreeg Cock Bouwmeester bij een tegenstoot al le ruimte om door te gaan, om ver volgens ook Van der Zijl het nakij ken te geven: 2-0. In de slotfase probeerden de Voorschotenaren het nog met een slotoffensief, maar doelwachter Muller hield zijn doel bekwaam schoon. Altior - Van Nispen 1-0 Van Nispen speelde een onge lukkige maar. ondanks het feit dat er voor beide ploegen veel op het spel stond, ook erg spectaculaire wedstrijd. Al na vier minuten had de Zilker-defensie het nakijken toen André van Eeden een voor het doel getrokken bal verkeerd op de voet kreeg en het kleinood pardoes in het net caramboleerde: 1-0. De thuisclub wist het heft nog gedu rende een tiental minuten in han den te houden, maar vervolgens kwam Van Nispen toch sterk op zetten. De sterk spelende Wim Ras en Ronald de Jong lieten daarbij goede kansen onbenut, terwijl Ton van Meurs het leder in de 35ste mi nuut op de lat deponeerde. Na de hervatting hielden de ploegen el kaar goed in evenwicht, met kan sen voor beide doelen. Niemand had echter het vizier op scherp staan. Een minuut voor tijd ver scheen Frits Klinkenberg nog al leen voor de keeper, maar ook hij wist zich met deze ideale kans geen raad en liet zijn ploeg vooralsnog in het onzekere. Randstad Sport - Alphen 0-0 Voor de rust zaten de Voorscho tenaren volledig vast. Doelman Arend van de Oever moest een drietal spectaculaire reddingen verrichten om zijn ploeg overeind te houden. Ook in de tweede helft wilde het aanvankelijk niet vlotten met Randstad Sport. Langzamer hand wist de thuisclub toch nog een overwicht te bewerkstelligen. Kansjes van Cees Dreef, Paul Poli tiek en Jules Perel bleven daarbij onbenut. Niemand kon daar echter mee zitten, want ook het gelijke spel was voor Randstad voldoende om zich in de vierde klasse te handhaven. VTL - ROAC '79 2-0 ROAC wekte de indruk niet echt meer in zijn laatste kampioenskans te geloven, waardoor VTL voortdu rend het initiatief had. In de 30ste minuut verlengde Ted van Berkel de bal met het hoofd naar Steef Pattiaporr, die het leder boven de handen van de goalie uit in het doel schoot: 1-0. Kort daarop miste Jan ten Bosch van dichtbij de idea le mogelijkheid op 2-0. Na de rust bood ROAC nog maar weinig ver weer. De wedstrijd kreeg dan ook het karakter van een "zomeravond partij", waarbij de als speler stop pende Ted van Berkel zichzelf en zijn scheidende trainer Mat Kante been met een beheerste treffer een waardig afscheid bezorgde: 2-0. Hillegom - LDWS 4-4 Een ontspannen partij voetbal, waarin de beide defensies het niet zo nauw namen. Mike Korenvaar opende in de vijfde minuut de sco re. een stand die Bart van der Weij- den na twee minuten weer egali seerde: 1-1. Via Erik van der Weij- den en Wibo Loos liep LDWS daar na vlotjes naar een 1-3 voorsprong uit. In de 30ste minuut leverde Mi chel van der Loo echter de aanslui tende treffer voor Hillegom af: 2-3. Nog voor de rust plaatste Mike Ko renvaar zelfs de 3-3 achter doelman Frans Stouten. Tien minuten na de hervatting bracht Ruud van Lierop Hillegom op voorsprong: 4-3. Toen de doorgebroken Erik van der Weijden een kwartier voor tijd in het strafschopgebied was ge vloerd, mocht Ger de Roode de eindstand vanaf de stip op 4-4 be palen. Quick Steps - SJZ 4-1 Erik Hoenson bracht SJZ kort na het beginsignaal aan de leiding, maar oud Meerburg-speler Han Paulides verstoorde al spoedig de Zoeterwoudse vreugde: 1-1. De beide teams hielden elkaar daarna geruime tijd in evenwicht, totdat het gemotiveerde Quick Steps in het tweede part toesloeg. Via Storm en tweemaal Van Rooijen was SJZ binnen een kwartier de geklopte ploeg: 4-1. Unitas - DWO 0-3 Nadat Jan van der Reijden een goede kans had laten liggen, open de DWO in de 30ste minuut de sco re. Toen in de tweede helft John Eradus en Loek Drost geblesseerd waren uitgevallen, stortte de Leid- se defensie in elkaar en konden de gasten vlotjes naar 0-3 uitlopen. LEIDEN - De vrouwenteams uit de afdeling Leiden vinden toer- nooivoetbal kennelijk belangrijker dan competitiewedstrijden. Talrij ke wedstrijden worden wegens toernooi-aktiviteiten gewoon niet gespeeld of, op eigen houtje, op een doordeweekse dag ingehaald. Door allerlei afzeggingen vonden in de competitie voor zaterdag teams slechts twee van de zes wed strijden plaats. In de eerste klasse verloor LSW '70 met 1-0 van KRV 2. Koploper Hazerswoudse Girls kwam door de nederlaag van de Leidse ploeg nogal goedkoop aan de titel. In promotiewedstrij den moet de ploeg proberen een plaats in de interregionale klasse af te dwingen. De overwinning van KRV 2 was overigens niet geheel verdiend. LSW had de hele wed strijd het beste van het spel maar verzuimde de kansen te benutten. Keepster Petra de Knegt voor kwam bovendien met fraaie red dingen een paar Leidse goals. In de tweede helft doelpuntte Jacqueli ne Pet via een uitval wel verras send voor KRV 2. Het eerste team van KRV, dat eerder in de week al Lugdunum had bedwongen (3-2), besloot het seizoen met een 0-2 ze ge op Zevenhoven. Omdat er voor beide ploegen niets meer op het spel stond was het een matte partij. Sonja van Duyn scoorde in de eer ste helft voor KRV en Cora van Duyn deed dat na de pauze. KMD - Valken '68 wordt in deze klasse komende disndag gespeeld. Op diezelfde dag treden Valken '68 2 en Randstad Sport tegen elkaar aan. Het vrouwenteam van Ter Leede werkt donderdag de achterstallige competitiewedstrijd tegen DSVP (in Pijnacker) af. Eveneens op don derdag 23 mei speelt Alkmania op het veld van KFC '71 in Delft een beslissingswedstrijd tegen Texas DHB. De winnende ploeg m^g zich de kampioen van de interregionale klasse (zondag) te noemen. Op dinsdag 21 mei overigens moet Alkmania ook al een belangrijke wedstrijd afwikkelen. Die dag strijdt de ploeg uit Oude Wetering op het terrein van Foreholte (aan vang 19.00 uur) samen met Ter Leede in de Leidse bekerfinale. Teylingen - UDO (tweede klasse zonc^gsectie) is na onderling over leg eveneens verplaatst naar dins dag 21 mei. Ajax wint jeugdtoernooi (ANP) - Ajax is zondagmiddag winnaar geworden van het in ternationale jeugdtoernooi van Feyenoord. De Amsterdam mers versloegen in de finale Sparta na verlenging met 4-3. Na 90 minuten spelen hadden beide teams drie maal ge scoord. De organiserende ver eniging legde beslag op de der de plaats door PSV te verslaan met 2-0. LEIDEN - Nu de beslissingen in de afdelingscompetitie gevallen zijn, vallen in de slotwedstrijden de doelpunten als rijpe appelen van de boom. Op het competitie verloop valt geen peil te trekken omdat met de resterende duels als golden het schaakpionnen gescho ven wordt. In de zaterdagafdeling rest nog de naar donderdag ver plaatste ontmoeting tussen TAW en Leiden, terwijl de ontmoetingen Alphia-SVOW (2-2) en ZLC-Oegstgeest (5-4) vorige week al werden afgewerkt. Kagia won zaterdag met 2-6 van LSW en KRV besloot zijn campagne met een 2-1 zege op Woubrugge. In de onoverzichtelijke zondag afdeling zegevierde Bernardus met 1-2 bij Leidsche Boys, haalde Kic kers fors uit tegen Warmunda (1-7) en won kampioen ASC met 4-0 van hekkesluiter VNA. Zaterdag LSW - Kagia 2-6 Dat er voor beide ploegen niets meer op het spel stond was goed te merken aan het vrije spel. Cupfigh- ter Kagia nam met 0-1 de leiding door een treffer van Willem Blom, waarna de studenten het heft in handen namen en met goals van John Steijn en Edwin Heespelink de achterstand wegwerkten. Ri chard Trompert herstelde nog voor rust het evenwicht (2-2). Na de her vatting maakten Trompert en Blom hun hattrick vol (2-6), waar door Kagia met de winst ging strij ken. KRV - Woubrugge 2-1 Theo Vol water opende de score voor het reeds gedegradeerde Woubrugge in de lauwe ontmoe ting met KRV, dat nog voor de pauze de strijd in haar voordeel be sliste. Corné van Duivenbode en Kees Kuyt zetten de thuisploeg op een 2-1 voorsprong, die na rust niet meer in gevaar kwam. Zondag Warmunda - Kickers 1-7 Warmunda had zich van dé af- scheidswedstrijd van Frans Beu- gelsdijk meer voorgesteld dan het debacle dat de zonder inzet spelen de Warmondèrs hun scheidende speler voorschotelden. Arno Ver- bruggen bracht Kickers op voor sprong, waarna Hein Visser met één treffer voor rust (0-2) en drie erna het verschil vergrootte. Ook Anton Broers en Ronald Vallet de den een duit in het zakje, waardoor Eric Molenaars alleen nog maar de eer kon redden: 1-7. ASC - VNA 4-0 Een ontspannen wedstrijd voor beide ploegen, waarin Hans Nagte- geller de Oegstgeester formatie in de eerste helft op voorsprong bracht. Treffers van Douwe Splin ter, Peter van Heukelom en Robert Ludiger bepaalden de eindstand op 4-0 voor de kampioensploeg. Leidsche Boys - Bernardus 1-2 Ook hier een matte partij, die het best werd omschreven met de term zomeravond voetbal. John de Wit scoordè voor de Boys, die echter na rust (1-1) de punten moesten in leveren bij Bernardus: 1-2. SASSENHEIM - De tweede pro motieplaats in de tweede klasse van de zaterdagafdeling gaat naar GWS. De Sassenheimse ploeg plaatste zich zaterdagmiddag bui ten bereik van zijn naaste concur renten in de nacompetitie door Kickers met 5-0 te kloppen. SVLV ging de ploeg van Anton Marijt op grond van de eerste plaats in de eindrangschikking al voor. "GWS heeft het beste duidelijk voor het laatst bewaard", aldus Kickers secretaris Möllers. "Inder daad, als we de hele competitie zo gespeeld hadden, dan waren we kampioen geworden", beaamde Marijt de lof van de tegenstander, die op het Sikkens-terrein met een aantal invallers moest aantreden. Marijt rekent erop dat zijn ploeg volgend seizoen in de eerste klasse enige versterking krijgt: "Toen ik hier vorig jaar begon heb ik het be stuur direct gevraagd om met een jeugdafdeling te beginnen, zodat we wat kunnen opbouwen. Anders kom je nooit verder. Volgend jaar hoop ik dat we kunnen meedraaien en er een paar spelers bij krijgen, mensen die ergens anders buiten de boot vallen". GWS leidde tegen Kickers bij de rust al met 2-0 dankzij treffers van Jan kouperus en Peter Dijkstra. Kickers stribbelde nog even tegen, maar werd na de hervatting defin- tief verslagen. Percy Lohman, Al fred van der Plas en Dirk Dorres- teijn (strafschop na het onderuit halen van Gijs van der Meij) maak ten het feest voor GWS compleet: 5-0. Het resterende duel tegen Ab- benes is nu van geen belang meer. LEIDEN - De Leidse hockeyclub Roomburg viert deze weken met tal van evenementen haar 50-jarig bestaan. De officiële opening van het al geruime tijd in gebruik zijn de kunstgrasveld werd zaterdag middag gecombineerd met een re ceptie en de start van het lustrum. Na geschenken als een vlaggestan- daard van de leden en een dun doek van de hockeybond scheurde burgemeester Goekoop, als ope ningshandeling, het papier weg van de maquette van het kunst grasveld. Daarvoor was een strafballen- wedstrijd georganiseerd voor de jeugd van Roomburg met als hoog tepunt het pushen op de nationale hockeydoelman Lex Bos. Bij de jongere jeugd werd Bob van den Steenhoven met drie treffers win naar, Tirsa Seriier won bij de meis jes door een van de vijf pogingen te benutten. Rutger van Schaik bleef bij de oudere jongens Michel Lan- gezaal de baas nadat beiden vier maal wereldrecordhouder Bos (Spanje scoorde slechts vier uit tien tegen hem in Los Angeles) hadden verslagen. Oudere juniore Myra Verkuyl won van haar leef tijdgenoten door twee rake ballen vanaf de stip. LMHC sluit af met deling LEIDEN - De hockeyers van Alecto zijn er gistermiddag door een 1-0 overwinning op het Delft- se Dopie in geslaagd het twee deklasserschap te behouden. LMHC sloot in de uitwedstrijd te gen HDM de competitie af met een puntendeling (3-3). Het fanatiek spelende LMHC kwam al na drie minuten op ach terstand door Peter Westerink die het stuitereffect van de bal beter inschatte op het Haagse kunstgras veld. Hij soleerde tot vlak voor Tom van der Meer die geen ver weer had. Al snel daarna kwamen de individueel fellere LMHC'ers aan de gelijkmaker van de stick van Harmen Jansen Schoonhoven nadat Wouter Eikenhout de Haag se doelman Richard Lemaire al had omspeeld. Met nog vijf minuten te spelen in de eerste helft kwam Leiden op voorsprong door Martin Bennis die de afschuiver bij een strafcorner benutte om de ruststand op 1—2 te brengen. De eerste aanval na de hervatting werd door de op het middenveld opererende Boude- wijn van Eyck met diens actie be kroond tot 1-3^ De bezoekers ver zuimden hierna de aangeslagen Hagenaars verder op de knieën te krijgen. In een verder rommelig duel ga ven de opponenten elkaar niet veel toe. Een counter van HDM leidde in de twintigste minuut tot 2-3 met Frank van der Laan als doel puntenmaker. Met nog vijf minu ten te spelen ging de volle winst verloren voor de Oegstgeester ploeg door Ragnar Rooda die een strafbal benutte en de eindstand 3-3 liet aantekenen. Leiden raakt zijn uitzonderingspositie als enige hoofdklasser zonder shirtredame kwijt. Het LMHC-bestuur is met het bedrijf Fasson tot een reclame verbintenis gekomen. Het zich in de hoofdklasse gehandhaafde LMHC en oefenmeester Nol Baar- schers zijn voorts tot overeenstem ming gekomen het contract van de Hagenaar als trainer/coach van de mannenselectie te verlengen. Alecto In een wedstrijd waaruit min stens een punt moest worden ge haald om niet te degraderen uit de tweede klasse gaf Alecto-coach Fe lix Zweegers opdracht strakke mandekking toe te passen. Dat had tot gevolg dat het nog voor een tweede plaats strijdende Dopie in zijn thuiswedstrijd weinig doel kansen creëerde. Keeper Rogier Bos hoefde maar een paar keer in actie te komen. Tien minuten voor rust scoorde Roland de Jongh het belangrijke Leiderdorpse doel punt. Een mogelijkheid om uit een strafbal van Eric Brabander de sco re uit te bouwen mislukte. ZOETERWOUDE - Het was uiteindelijk allemaal tever geefs. Ondanks een 2-1 overwinning op Vredenburch, moest Meerburg toch afdalen naar de Leidse afdeling. Me de-degradatiekandidaten BMT (uit tegen HBS met 0-2) en Quick Steps (thuis tegen SJZ met 4-1) wonnen namelijk beide hun wedstrijden, zodat de degradatie voor de ploeg van oefenmeester Henny de Klerk een feit werd. Vreugde en verdriet liggen dus weer eens vlak naast elkaar. De Klerk: "Cruciaal was het moment dat we verloren van BMT toen we zes punten voorsprong hadden. Daarna verloren we ook nog van de andere degradatiekandidaten. Col lectief en technisch is het allemaal voldoende, maar we kunnen nu eenmaal niet bikkelen", stelde hij somber. De Leidenaar had zo zijn bedenkingen over de instelling van zijn ploeg. "Ik verwijt de spelers laksheid. Als we het hele seizoen met dezelfde inzet van de laatste twee wedstrijden hadden ge speeld, dan waren we niet gedegra deerd". Geruchten als zou het tussen hem en de spelers niet boteren wees hij van de hand. "Ik ben héél erg fel. De één pikt dat, de ander niet, maar er is geen wrevel tussen mij en de spelers". Toch kon De Klerk er niet omheen dat zelfs spe lers van het tweede geen wissel wilden zijn bij deze belangrijke wedstrijd en dat zijn te prestatieve aanpak averechts werkte. "Het kan wèl", was hij van mening. "Spiegel het niet af aan één seizoen. Het eer ste was uitstekend, de tweede re delijk en de laatste matig. De spe lers hebben dat echter te laat inge zien. De Klerk liet er geen gras over groeien dat zijn ambities hoger wa ren gesteld dan de vierde klasse. „Meerburg te min? Ja, maar je moet toch ergens beginnen. Kijk, ik ben geen broodtrainer. Ik doe dit puur voor mijn hobby. Mijn maatschappelijke carrière staat voorop. Ik heb een goede baan en tegen die achtergrond kan ik op een hoger niveau communiceren", sprak de in het volgend seizoen bij de naar de derde klasse gedegra deerde zaterdagvereniging Lyra startende oefenmeester. De betere accomodatie bij Lyra trekt hem ook erg aan. "Hier bij Meerburg zijn de voorzieningen erg matig, er is nauwelijks stromend water. Dat is op zich niet erg, maar mijn naam wordt err Meerburg heeft in deze alles of niets wedstrijd wel degelijk gepro beerd de dreigende degradatie af te wenden. Hoewel Vredenburch reeds in de derde minuut door een prima doelpunt vah Ronny van Bentvelsen op 0-1 kwam, waren de Meerburgers allerminst aangesla gen. In de 15de minuut profiteerde linker-middenvelder Martin van der Meer van aarzelend ingrijpen in de Vredenburch-defensie en liet doelman Hans Heystek in de korte hoek kansloos (1-1). Meerburg kwam op voorsprong door spits Ton Weyers, die aangespeeld door Hans Boom op links verdediger Marco van Ruyven zijn hielen liet zien en de bal onbereikbaar voor de uitstekende Heystek in de ver ste hoek mikte (2-1). Na de rust on derging de stand geen wijziging, hoewel Meerburg fel bleef aanval len, maar alle moeite was voor niets geweest, zo bleek later. De Klerk: '"I^a, dit is niet zón best af scheid van mij, maar het viel dit jaar in alle linies tegen". RUUD PATTIAPON Roomburgvoorzitter Geert Reijns helpt burgemeester Goekoop een hand je bij het uitpakken van het kunstgrasveld op klein formaat, (foto Holvast) Kampong doorbreekt hegemonie UTRECHT (ANP) Op ondubbelzinnige wijze heeft Kampong zondag een einde gemaakt aan de al acht jaar durende heerschappij van Klein Zwitserland in de hoofdklasse hockey heren. De Utrechters wonnen de laatste wedstrijd tegen Klein Zwitserland op eigen veld met 7-2 en bleven de ploeg van coach Dalhuisen, met de vele internationals, drie punten voor. De Hagenaars eindigden op de derde plaats van de ranglijst omdat zij Bloemendaal, dat twee punten op Kampong achterbleef, nog voor moesten laten gaan. Bloemendaal sloot de competitie in en tegen Tilburg af met een zege van 5-2. Het is zesde keer, dat Kampong kampioen van Nederland is geworden. De laatste keer gebeurde dat in 1976, het jaar voordat Klein Zwitserland een begin maakte met de onafgebroken reeks van acht titels. Voor coach Hans Jorritsma betekent het kampioenschap een fraai afscheidsge schenk. Enkele weken geleden kondigde de oud-international aan, dat hij Kampong zou gaan verlaten. p Henny de Klerk stapt tijdens fel". het duel met Vredenburch met gebalde vuisten de dug-out uit:

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 16