mm PSY komt goed weg met remise EfH^r Leids vrouwenteam: kroon op het werk leeg De tank van Everton is Tweede plaats zaalteam Scores in profvoetbal Dodental brand in Bradford gestegen Nuttig punt voor MW Celtic winnaar van Schotse bekerfinale PAGINA 14 SPORT MAANDAG 20 MEI 1985 Braunschweig gedegradeerd HAMBURG (DPA) - Op de 31 e speeldag in de Bundesliga is de eerste beslissing gevallen. Ein- tracht Braunschweig, dat met 2-3 bij Arminia in Bielefeld verloor, degradeert uit de Bundesliga. Ook het lot van Karlruher SC lijkt beze geld. De club, die dit seizoen pro moveerde, is na de nederlaag van 0-3 bij Bayer Uerdingen nauwe lijks meer te redden. In de strijd om de titel behield Bayern Mün- chen de beste papieren. De Beierse club had het zaterdag in het eigen stadion echter knap benauwd te gen Bayer Leverkusen. Vanaf de 57 e minuut speelde Bayern Mün- chen, na twee wissels, slechts met tien man omdat Höness gebles seerd was uitgevallen. Bayern München hield de voorsprong van 2-1 echter vast en daarmee de voor sprong van twee punten op Werder Bremen. Er zijn nog drie wedstrij den te spelen. België In de één na laatste competitie- ronde zijn de belangrijkste beslis singen in de eerste voetbalklasse van Belgiè gevallen. Behalve landskampioen Anderlecht spelen Club Brugge, Waregem en Club Luik volgend seizoen Europees voetbal. Welke ploeg aan het toer nooi van de bekerwinnaars zal deelnemen wordt 5 juni duidelijk, als Cerkel Brugge en SK Beveren de landelijke finale spelen. Gede gradeerd zijn Racing Jet en Sint Niklaas, de clubs die vorig jaar uit de tweede klasse kwamen. RWDM speelt volgend seizoen weer in de hoogste afdeling. Door de 1-1 tegen Eendracht Aalst werd het kam pioen van de tweede klasse. Italië Als Juventus volgend seizoen Europees voetbal speelt, zal dat in ieder geval niet zijn gelukt door goede prestaties in de nationale competitie. De Turijnse miljoenen ploeg speelde zondag in de laatste ronde van de Italiaanse voetbal competitie 3-3 tegen Lazio. Torino, Internazionale en Sampdoria won nen wel en verdienden een plaats in het toernooi om de UEFA-beker. Juventus, eind deze maand in de finale van het toernooi der lands kampioenen tegen Liverpool spe lend, heeft nog een kleine kans in de Italiaanse bekercompetitie. Het moet dan zelf winnen of de finale verliezen van landskampioen Ver ona, dat Avellino met 4-2 versloeg. Ascoli, Lazio en Cremonese degra deerden AMSTERDAM - Het Leids jeugd- zaalvoetbalteam heeft tijdens het Nederlands kampioenschap een zeer verdienstelijke tweede plaats gehaald. Leiden was veruit het sterkste team, maar door een kron kel in de reglementen moest de eerste plaats aan het Amsterdams team worden gelaten. Leiden begon in de voorronde te gen Noord-Holland met een 2-1 overwinning. Daarna volgde 3-1 verlies tegen Amsterdam, dat naar later zou blijken verstrekkende ge volgen had. Met vervolgens ruime overwinningen op Haarlem (7-3) en Den Haag (8—2) ging Leiden met Amsterdam over naar de fina le-poule. Het resultaat van de wed strijd die beide clubs speelden, na men de ploegen daar naartoe mee. Amsterdam startte derhalve met twee winstpunten, uit de andere groep plaatsten zich Limburg en Zeeland (beiden met één punt om dat hun onderlinge duel gelijk was geëindigd, terwijl Leiden op nul stond. Met Limburg en Zeeland maakten de pupillen van coach Jan Schoen, die andermaal initia tieven zal ontplooien tot de oprich ting van een jeugdzaalvoetbalcom- petitie in Leiden ("Moeilijk, want de animo is gering"), korte metten: respectievelijk 7-2 en 3-2 winst. Amsterdam kon echter niet meer worden achterhaald. "Maar als je alle resultaten bij elkaar optelt ko men wij op tien punten met een goed doelsaldo terwijl Amsterdam niet verder dan 9 komt", aldus Schoen. "Toch ben ik zeer tevre den. Ik had nooit op een tweede plaats gerekend, want we hadden pas twee wedstrijdjes gespeeld. Maar het viel alles mee". „Buiten verwachting", aldus het trainersduo Theo Kraan (SVLV) en Albert van de Berg (Alkmania), „maar daarom des te leuker", vul de Rose Hazebroek van de techni sche commissie damesvoetbal di rect aan. „Dit is de propaganda die we net nodig hadden, want we za ten, vooral met de senioren, een beetje op dood spoor. Alles was de laatste tijd gericht op de jeugd, op de meisjes en daardoor verzwakte de belangstelling voor het vrou wenvoetbal van alle kanten. Daar om komt dat kampioenschap juist nu zo goed uit. Het is voor alle speelsters en de mensen erom heen de bekroning voor al het werk dat is gedaan. Met al die wed strijden voor de competitie, op het veld, in de zaal en voor de beker, moetje ze toch maar bij elkaar zien te krijgen en te houden". Bedelen Dat is vaak zeer moeilijk, omdat de voetballende vrouwen nog te vaak bij clubs moeten 'bedelen' om velden, waarop geoefend en ge speeld mag worden. "En daarbij moeten we ook nog bietsen om de kosten niet in rekening te bren gen", aldus Rose Hazebroek. Gere geld stoten de dames nog het hoofd, „want sommige clubs wil len het niet op hun veld en keuren het dan op het laatste moment af, waardoor je Jan en alleman weer moet gaan opbellen. Daarom is het alleen al zo'n prestatie om die groep in tact te houden". Hoe goed dat dit jaar is gelukt, werd zaterdag bewezen. Na de zege in de voorronden, waarin Leiden winnaar werd van het district West II en na twee oefenduels, stond er in Zeist een echt team op het veld. Zestien voetbalsters uit zeven cliibs (zes van Ter Leede, vier van Alkmania, twee van SJZ, één van Lugdunum, SJC, Iduna en Rand stad Sport) vormden daar een hecht collectief, gedragen door aanvoerster en spelbepaalster Wil- leke van Ruiten van Alkmania. Zij zorgde in de eerste wedstrijd voor de winnende goal tegen Dor drecht, waarmee de basis was ge legd voor een sterk toernooi. Daar op namen haar clubgenoten Ria de Jong, die gaat spelen voor Celeri- tas, en Els Schoon die naar DCO in Haarlem vertrekt, afscheid van het Leidse team. Op gepaste wijze, want 'toevallig' scoorden die twee in de navolgende duels belangrijke treffers. Die van Ria de Jong stond borg voor de 1-1 deling met Lim burg; Els Schoon 'versloeg' Gro ningen in de derde wedstrijd vanaf de penaltystip. Het oude kam pioensteam van Amsterdam werd daarna op 0-0 gehouden; dankzij Yvonne van Wieringen van SJZ werd het toernooi 'bekroond' met een 1-0 zege op Gelderland en de titel. EREDIVISIE Ajax - Feyenoord 4-2 (1-1). 26. Rij kaard 1-0,28. Houtmarf (strafschop) 1- 1. 56. Duut 1-2. 61. Rijkaard 2-2, 68. Schoenaker 3-2, 81. Van Basten 4-2. Scheidsrechter Keizer, toeschou wers: 41.000. Gele kaart: Tahamata (Feyenoord) en Rijkaard (Ajax). FC Den Bosch - Go Ahead Eagles 3-0 (1-0) 3. Van der Waart 1-0, 74. Van der Waart 2-0, 77. Gillhaus 3-0. Scheids rechter: Van der Niet. Toeschouwers: 2.300. Twente - Haarlem 3-1 (1-0). Ten Caat 1-0, 57. Liesdek 1-1, 78. Sanchez Tor res 2-1,85. Sörensen 3-1. Scheidsrech ter: Van Vliet. Toeschouwers: 5.600. Excelsior - Roda JC 4-0 (1-0). 35. Snoei 1-0, 58. Van Goozen 2-0, 77. Rutjes 3-0, 83. Van Tour 4-0. Scheids rechter: Hobé, toeschouwers: 2000 door Paul de Tombe „Ze zijn in Zeist boven zichzelf uitgegroeid. De goeden deden wat ze moesten doen, de 'minderen' hebben zich daaraan opgetrok ken", zo verklaarden de pro—deo trainers Van de Berg en Theo Kraan de opmerkelijke stunt van 'hun' vrouwen, die ze nu twee sei zoenen begeleiden, nadat zes oe- fenmeesters hen vooraf waren ge gaan. „Dit is het resultaat van vele jaren werk en natuurlijk niet alleen van ons. Wij hebben alleen het laat ste zetje gegeven". Volwassen Op weg naar het succes speelde ook de herstructurering binnen de Leidse bond, doorgevoerd door voorzitter Jan Persoon, een rol. Al le commissies die zich met vrou wenvoetbal bezig hielden, werden gebundeld in één groep. „Vroeger werd het werk verbrokkeld ge daan, nu het door een paar mensen wordt geregeld, is het allemaal veel beter en overzichtelijker", schet sten de betrokkenen de vooruit gang op dat gebied. „Meer mensen zijn gaan beseffen dat het dames voetbal volwassen is geworden en zo wordt het nu ook benaderd. Niet alleen op het niveau van de clubs die ermee bezig zijn, maar ook bin nen de bond. De begeleiding is nog niet optimaal, maar er is verbete ring". Die is ook terug te vinden op het veld. Rose Hazebroek, voorvecht ster van het eerste uur; „Vroeger werd er om damesvoetbal gela chen, maar dat hoeft niet meer en dat mag niet meer. Qua techniek zaten we in Zeist op het niveau van de A-junioren. Normaal gespro ken is het peil te vergelijken met dat van B-junioren. Het kijken er naar is nu ook de moeite waard, maar dan heb je het wel over dit team, waarin de zestien besten van de regio spelen. Dat heb je toch wat meer techniek in huis, dan wordt het toch allemaal wat profes sioneler". Op het veld leidde het zaterdag tot een (nog) niet verwacht |cam- pioenschap. Erbuiten zouden de vrouwen nu ook graag een wat pro fessioneler begeleiding zien. Rose Hazebroek opnieuw: „Tot nu toe knapten de trainers af op het feit dat ze het pro deo moeten doen. Het was allemaal liefdewerk oud papier. Ik vind dat de afdeling nu best eens een trainer op professio nele basis aan mag trekken. Niet alleen voor ons, maar voor alle ver tegenwoordigende teams. Verder zou er ook een vast veld gehuurd moeten worden, met verlichting, Sparta - FC Volendam 3-0 (0-0). 58. Lengkeek 1-0, 79. Lengkeek 2-0, 88. Lengkeek 3-0. Scheidsrechter: Geurds. Toeschouwers: 3000. Gele kaart: De Wolf (Sparta). Fortuna Sittard - Groningen 2-0 (1-0). 30. Reijners 1-0, 53. Hoyer 2-0, 62. McDonald 2-1, 90. De Koek 2-2. Scheidsrechter De Munnik, toe schouwers: 6000. Gele kaart: Broeken en Neeskens (Groningen). MVV-PSV 1-1 (1-0). 8. v.d. Luer 1-0, 80. Brandts 1-1. Scheidsrechter: Van Et- tekoven. 4000 toeschouwers. Gele kaart: Brylle (PSV). AZ 67 - FC Utrecht 1-0 (0-0). 90. Stein- mann 1-0. Scheidsrechter: Bannet, toeschouwers: 3500. Gele kaart: Haar (AZ 67) waar alle selectiewedstrijden op gespeeld kunnen worden. Dat zou den we eindelijk op kunnen hou den met dat bietsen. Het wordt tijd dat dat nu eens goed geregeld word. Het zal nog een lange weg die we ervoor moeten gaan, maar misschien werkt dit succes eraan mee". EERSTE DIVISIE Veendam - RKC 3-3 (3-2). Keukens 1 0, 8. Cornelissen 1-1, 16. Dieterman 2- 1, 18. Bruurmijn (strafschop) 2-2, 32. De Haan 3-2, 69. Bruurmijn 3-3. Scheidsrechter Bakker, toeschou wers: 2400. Gele kaart; Gouda en Bo- gers (RKC). Den Haag - De Graafschap 2-3 (1-1). 21. Booy 0-1, 44. Roode 1-1, 68. Kel derman 1-2, 78. McNulty 1-3, 87. Bou- wens 2-3. Scheidsrechter Van der Laar, toeschouwers: 8200. Heerenveen - Cambuur 1-0 (0-0). 57. Van den Wildenburg 1-0. Scheids rechter Blankenstein, toeschouwers: 9200. Gele kaart: Schouwenaar en Er- kelens (Cambuur). Helmond Sport - SVV 2-1 (1-0). 8 Van Breemen (strafschop), 52. Van Kapel 1-1, 89. Vincent 2-1. Scheidsrechter Van der Leek, toeschouwers: 2000. Gele kaart: Meeuwsen (Helmond Sport) en Salari (SVV). Eindhoven - RBC 1-0 (0-0). 81. Brui nen 1-0. Scheidsrechter De Wit, toe Historie op Wembley, (foto anp> Everton een goede kans gehad met een poging van Reid, die op de paal eindigde. Daarna ontwikkelde de slag zich voornamelijk op het mid denveld, waar de botsingen hard schouwers: 1000. Gele kaart: Van der Heyden (Eindhoven). Willem 2 - Heracles 1-1 (1-1). 6. Poell (strafschop) 0-1, 8. Van der Ven 1-1. Scheidsrechter Dolstra, toeschou wers: 3900. Gele kaart: Poell en Ri chardson (Heracles), Verkes en Van Gils (Willem 2). DS '79 - FC VW 0-2 (0-0). 62. Reijnier- se 0-1, 77. Verbeek 0-2. Scheidsrech ter: Smeenk, toeschouwers: 700. Gele kaarten: Lems en Wijnberg (DS '79), Valckx (FC VW) Telstar - Wageningen 2-0 (0-0). 47. Oosterveer 1-0, 90. Reuvekamp 2-0. Scheidsrechter: De Schepper, toe schouwers: 750. Vitesse - NEC 0-4 (0-3). 25. Van de Pol 0-1, 34. Vievermans 0-2, 44. Hoekman 0-3, 66. Van de Pol 0-4. Scheidsrech ter: Verhoef, toeschouwers: 2500. en Brits, maar niet werkelijk ge meen waren. De botsing tussen enigszins ver gelijkbare elftallen zorgde voor evenwicht, maar Everton kon niet voorkomen dat erkende talenten als Olsen en Whiteside toch meer en meer hun stempel op de wed strijd gingen drukken. Meer dan Reid in ieder geval, die dertien mi nuten voor tijd plotseling vrij baan naar Bailey kreeg. Moran verhin derde het uiterst onreglementair en scheidsrechter/politieman Wil lis trok eerst zijn boekje, noteerde het nummer van Moran en stuurde hem vervolgens van het veld. Manchester United herstelde zich snel. De organisatie van de verdediging vergde even tijd, Dux- berry kwam voor Albiston in het veld om de verdediging te verster ken en Stapleton trok zich ook wat terug, maar dat was geen succes. De Ierse spits maakte het zijn doel man Bailey met een terugkopbal verschrikkelijk moeilik. De club van Atkinson liet zich echter niet onder druk zetten, omdat Everton er de middelen voor miste. Na 110 minuten doorbrak Whiteside de patstelling op het veld met een subtiele beweging in de linkerhoek van het strafschopgebied en een krommend schot dat goed was voor de overwinning van de ploeg die het best bestand was tegen de specifieke moeilijkheden van een Engelse Cupfinal voor 100.000 toe schouwers op Wembley. BRADFORD (AFP) - Het aantal doden van de tribunebrand bij Bradford City dat met zekerheid is vast te stellen, is zaterdag met één gestegen tot 53.. Bijna een week na de ramp overleed een 72- jarige man aan zijn opgelopen brandwonden in het ziekenhuis van Wakefield. Het aantal gewonden dat nog in ziekenhuizen wordt verpleegd bedraagt 50. De behandelende artsen achten de overlevingskan sen van een van de slachtoffers miniem, vier anderen verkeren nog in levensgevaar. De Engelse eerste minister Margaret That cher heeft zaterdag een bezoek aan Bradford gebracht en ter nage dachtenis van de overledenen een krans gelegd op de plaats van de ramp. MAASTRICHT (ANP) - PSV voelt er kennelijk niets voor zich nog te mengen in de strijd om de landstitel. Zaterdagavond in Maastricht leverden de Eindhovenaren andermaal een bar slechte prestatie en mochten uiteindelijk nog blij zijn dat ze niet tegen een nederlaag opliepen (1-1). Het Leidse vrouwenteam (plus begeleiding) dat zaterdag in Zeist kampioen t afloop vond plaats in Zoeterwoude. ZEIST - „Een hoogtepunt voor de afdeling Leiden", „de bekroning voor vele jaren werk" en „promotie voor het vrouwenvoetbal in de regio". Zo omschreven dol-enthou- siaste trainers, begeleidster en speelsters de waarde van het Nederlands kampioenschap dat het vrouwenteam van de afdeling Leiden zaterdag in Zeist veroverde. Met acht pun ten uit de vijf wedstrijden die daar werden gespeeld (drie 1—0 overwinningen, twee gelijke spelen) greep het selecte groepje vrouwen uit de regio de eerste landelijke titel, dertien jaar nadat in deze omstreken de eerste bal rolde in competitieverband. Een vroeg doelpunt van MW beïnvloedde het gebeuren in Maas tricht. Al na acht minuten verkeek Hysen zich op een lange pass van Van Staveren en doelman Van Breukelen twijfelde tussen uitlo pen en staan blijven. Voordat hij een beslissing had kunnen nemen, had Van de Luer de bal al opgepikt en in de lange hoek geschoven. 1-0. Voor MW was dat, in de strijd tegen de degradatie, een geweldige opsteker. In de twee wedstrijden, zaterdag tegen PSV thuis en dins dag uit tegen Feyenoord, die de ploeg voor de boeg had, rekende men niet op winstpunten. Nu had men er ineens twee in handen en was niet van plan die zonder slag of stoot af te geven. Na de treffer van Van de Luer mocht PSV het heft in handen ne men. MW, mét Vermeulen en Van de Luer in de frontlinie, bekom merde zich amper nog om aanval len en vormde op het middenveld een eerste verdedigingslijn. Tot daar mocht PSV doen wat het wil de. maar eenmaal op MW-helft vlogen de Maastrichtenaren erin. PSV wist met de ruimte niets aan te vangen. Met name omdat Valke weer eens een complete off-day had en Van der Gijp en Lokhoff volkomen faalden. Ook Brylle en Thoresen maakten er weinig van. Brylle kon voor rust, in de 29stee minuut, nog wel scoren, maar hij gebruikte daarbij zijn handen. Drie minuten later miste dezelfde speler een unieke mogelijkheid, nadat Lokhoff de bal uit een vrije trap op de lat had geschoten. Kennelijk had trainer Jan Reker in de rust een flinke donderspeech gehouden, want in de tweede 45 minuten waren de PSV'ers in elk geval een stuk agressiever. Een stormloop van drie kwartier, zon der dat PSV overigens tot grote hoogte groeide, was daarvan het gevolg. Een onbestrafte overtre ding van Gerets op Lokhoff in het strafschopgebied, missers van Brylle en een kopbal naast het doel door Hysen waren daarvan het ge volg. De gelijkmaker bleef echter ach terwege. Op de linkerflank van PSV was Valke kennelijk in slaap gevallen, want hij kwam in het •stuk niet meer voor. Het gevaar moest derhalve van de andere kant komen, waar Lokhoff en Van der Gijp elkaar de bal probeerden toe te schuiven. Al te best lukte dat niet en naarmate de tijd verstreek werd daarom steeds vaker gekozen voor de lange trap richting de op geschoven lange mensen Hysen en Brandts. Eric Gerets, door interim trainer Jo Bonfrere als voorstopper geposteerd, kon met zijn routine en inzet lange tijd de zaak gesloten houden. Pas tien minuten voor tijd moest ook hij het hoofd buigen. Een voor zet van Van der Gijp werd door Hy sen teruggekopt naar het centrum, waar Brandts de gelijkmaker ein delijk tegen de touwen kon schie ten. Even raakte MW in paniek en twee minuten later moest doelman Baetsen inzetten van opnieuw Hy sen en Brandts met katachtige reacties uit zijn doel halen. Hoewel Van Breukelen in de tweede helft geen enkele keer in actie hoefde te komen, zou een overwinning van PSV toch te veel zijn geweest. Zover kwam het ook niet en voor de tweede keer in korte tijd - enke le weken geleden eindigde de be kerconfrontatie in 2-2 - hield MW de Eindhovenaren in bedwang. De schuld daarvoor mogen ze in eigen gelederen zoeken en trainer Jan Reker zal heel wat moeten praten om de ploeg weer op scherp te krij gen voor de halve finale om de be ker morgen tegen Utrecht. GLASGOW (RTR) - De honderdste Schotse bekerfinale heeft Celtic zijn 27e overwinning opgeleverd. Dundee United, dat in de halve fi nale kampioen en bekerhouder Aberdeen had uitgeschakeld, leek een eind te maken aan meer dan een eeuw Schots voetbal zonder bekeroverwinning. Negen minu ten na rust opende Stuart Beedie de score voor Dundee United na een slimme voorzet van David Dodds. De achterstand was voor Celtic een geweldige prikkel. Dundee werd teruggezet naar de eigen helft en dertien minuten voor tijd maak te Davie Provan gelijk met een schitterende vrije trap van ver bui ten het strafschopgebied om de muur en langs doelman McAlpine. De gelijkmaker betekende het ein de van het georganiseerde verweer van Dundee en zes minuten voor het einde gaf Ron Aitken, die met een pijnstillende injectie speelde, de voorzet aan Frank McGarvey, die de tweede treffer maakte. Gelijkspel jeugdploeg MOSONMAGYAROV (DPA) - Het Nederlands jeugdelftal voor spe lers tot 16 jaar heeft ook de tweede wedstrijd van het toernooi om het Europees voetbalkampioenschap gelijk gespeeld. Tegen Noorwegen bleef het gisteren in Mosonmagya- rov (Hongarije) 0-0. Vrijdag speel den de jonge internationals 1-1 te gen de DDR, dat later met 1-0 van Bulgarije won. In groep C staat Ne derland derde. De uitslagen van groep C zijn: Noorwegen - Nederland 0-0, Bul garije - DDR 0-1. De stand is: 1. DDR 2 gespeeld, 3 punten, 2. Noorwegen 2-3,3. Nederland 2-2,4. Bulgarije 2-0. Moran en United schrijven geschiedenis LONDEN (RTR) - Kevin Moran en Manchester United hebben voor geschiedenis gezorgd in de Engelse bekerfi nale. In 103 eerdere finales was nog nooit een speler door de scheidsrechter uit het veld gestuurd. Scheidsrechter Willis zond de verdediger van de Mancunians weg na een „professionele" overtreding op de doorbrekende Steve Reid. Van dat moment was het Manches ter tiental feitelijk sterker dan Everton. De ploeg ontdekte twaalf dagen na het winnen van het kam pioenschap en drie dagen na het Rotterdamse bekersucces tegen Rapid Wien, dat de totale overwin ning, beker en titel in eigen land en een Europese beker (in deze volg orde van belangrijkheid voor de Britten) een onmogelijkheid is. Tegen het einde van de tweede helft verminderden de krachten van Everton duidelijk, in het extra- half uur bepaalde Manchester het spel. De machine uit Liverpool, die sinds de wintermaanden perfect had gedraaid haperde, simpelweg omdat de brandstof op was. Tien minuten voor het einde van de tweede verlenging besliste Nor- man Whiteside, twee jaar geleden de jongste man die ooit in een Cup final scoorde, de wedstrijd met een schitterend krom schot, waarop Southall net niet perfect reageerde. De finale brak alle records. Voor het eerst -en na de waardevermin deringen van het pond- kwam de recette boven een miljoen pond, rond vier en een half miljoen gul den, uit. De Engelse bekerfinale werd in 53 landen rechtstreeks op de televisie uitgezonden, met naar schatting een total van 1,5 miljard kijkers, ook een record met een on gekende opbrengst. De laatste wedstrijd van het be kertoernooi was tevens de minst aantrekkelijke finale van de laatste jaren. Manchester United, voor de league een keer met 5-0 verslagen door Everton, kon in een klap een net niet goed seizoen tot een suc ces maken met zijn zesde beker- overwinning. Het legde een druk op de ploeg. Everton had na Arse nal (1961) en Tottenham Hotspur (1971) in deze eeuw de derde club kunnen worden, die zowel Cup als league-titel won en bovendien de eerste Engelse vereniging met een drievoudig topsucces. De span ning daarvan heeft „De Toffees" niet zozeer verlamd als de lange reeks wedstrijden die de ploeg zo dicht bij de trilogie hadden ge bracht en die in het midden van de week nog een uitstapje naar Rot terdam en een oefenwedstrijd te gen Rapid Wien kende. Alleen in de eerste fase heeft

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 14