Geen rozen maar doornen voor Kozakken Boys RCL leeft nog van dag tot dag Noordwijk pakt laatste kans' Met 3-2 zege bij Barendrecht Ook na winst op Heerjansdam UVS: volgend jaar moet alles wijken Lugdunum zoekt naar nieuwe mogelijkheden Quick Boys van slag VRIJDAG 17 MEI 1985 DO/ST SPORT PAGINA 17 Rijnsburgse Boys geeft titelgegadigde lesje in mentaliteit: 4-1 RIJNSBURG - Ze leken op rozen te zitten, maar hadden blijkbaar niet gerekend op de doornen die regerend kampioen Rijnsburgse Boys voor hen aan het eind van de steel had laten zitten. Hele grote stekels waaraan de gedoodverfde opvolger Kozakken Boys zich gis teren op Middelmors flink open haalde. Dat deed goed zeer die 4-1 nederlaag en het is maar de vraag in hoeverre de wonden zijn ge heeld als morgen de nummer drie Spijkenisse onverhoopt nog eens met de hamer gaat zwaaien. Vallen de Werkendammers, in het zicht van de haven, dan toch nog met z'n allen uit de boot Gert Bals moet er niet aan denken. Een kwartier maar liefst had de voormalige sluitpost van het grote Ajax en de verantwoordelijke man achter het opmerkelijke succes dit seizoen van Kozakken Boys nodig om tot bezinning te komen. Pas toen waagde hij zich weer in het felle licht om tot de slotsom te ko men dat er, met twee punten voor sprong op Noordwijk en nog één duel voor de boeg, in feite nog geen reden was voor paniek. Al gaf hij volmondig toe dat deze afgang wel zo'n beetje het laatste was geweest waaraan hij had gedacht. "Stel je voor dat Noordwijk bij Barendrecht een punt had laten Bals bij 1-4. (foto's Holvast) zijn eerste maar tevens laatste posi tieve daad. Ook hij kwam er niet meer aan te pas. Omdat de derde pijler waarop Kozakken Boys is gebouwd, de van Den Bosch afkomstige Dick Salm, zich zowel voor als na rust helemaal niet kon beroepen op één goede actie en bij het verzuimen van dat drietal de rest blijkbaar doelloos rondzwalkt moest Gert Bals na de pauze meteen al weer naar de lijn. Te laat. Nog voordat zijn opbeurende woorden in de kleedkamer enig effect op het veld sorteerden fungeerde zijn laatste li nie opnieuw als een zeef en velde Rob Gillissen met een halve om haal het vonnis over de ontredder de Werkendammers. Die er daarna helemaal niet meer aan te pas kwamen. Natuurlijk, er was nog tijd. Maar vooraf blijkbaar niet berekend op zoveel tegen stand en agressie bij Rijnsburgse Boys en geconfronteerd met een dergelijk alerte instelling van de te genstander zakte het laatste restje moed de Werkendammers in de schoenen. Er leek zich dan ook een compleet drama (voor zover daar al geen sprake van was) te voltrekken toen Marcel van der Blom, na op nieuw zo'n vloeiende Rijnsburgse aanval over het hele veld, knap 4-1 binnentikte. Met gebogen hoofd, het gezicht in de handen, moest Gert Bals zich daarna nog een paar maal afwen den. Tot zijn opluchting lieten de Rijnsburgers, bij wie Taalman naast De Jong en De Louw knap debuteerde, de resterende moge lijkheden onbenut. De echte ste kels waren er vanaf. Of de pijn bij Kozakken Boys morgen ook over is moet worden afgewacht. AD VAN KAAM Bals bij 0-1. liggen. Dan waren wij ondanks de ze dikke nederlaag toch kampioen geweest. Dat had natuurlijk een blamage betekent. Aan de andere kant, als ik mag kiezen, had ik dat natuurlijk voor lief genomen. Nu moet het morgen dan maar gebeu ren, al werkt de toegenomen span ning vanzelfsprekend niet in je voordeel. Maar hopen dat we de ac cu nog tijdig kunnen opladen". Dan zal Bals, afgemeten aan wat de kampioen in spé op het zon overgoten en goed bezette sport park van Rijnsburg liet zien, in die korte tijd nog heel wat mentale stroomstoten zijnerzijds richting spelersgroep moeten geleiden. Je mag toch verwachten, met een kampioenschap in het vooruit zicht, dat de vonken er vanaf vliegen. Zeker bij een ploeg die het, zoals Bals zelf aangaf, toch al voornamelijk van inzet en karakter moet hebben. Maar onbegrijpelij kerwijs was daar gisteren helemaal niets van te bespeuren. Geen spoortje van bezieling, geen grein tje gretigheid. Vooral dat stak de oefenmeester. "Ik begrijp het niet. Het leek verdorie wel of Rijnsburg se Boys kampioen moest worden." Gram Daar had het, zo op het oog, in derdaad alle schijn van. Hoewel ge teisterd door blessures (Aande- wiel, Houtekamer) en schorsingen (Toet, Paul van der Blom) was het net alsof de onbetwiste nummer één van vorig jaar juist de kam pioenswedstrijd van Kozakken Boys had uitgekozen om zijn gram te halen voor het tegenvallende sei zoen. Juist op de fronten waar Ko zakken Boys het liet afweten stre den de Rijnsburgers met een over gave Rijnsburgse goals van Gillis sen (kopbal na fraaie voorzet Mar cel van der Blom) en Martin de Jong (één-tweetje dwars door het centrum met andere invaller Mar tin de Louw) 2-0 en dat was ge schied geheel conform de veldver- houding. Niet Kozakken Boys, dat in de beginfase twee kansjes liet liggen, joeg aggressief op de bal, maar Rijnsburgse Boys deed dat. Niet Kozakken Boys bepaalde het spel, maar Rijnsburgse Boys. En niet Lagendijk stond constant bui ten de dug-out zijn spelers op te jutten, maar Bals. De omgekeerde wereld, zeg maar. Pas tien minuten voor rust kon de bloednerveuze Veenendaler, op wiens gezicht de spanning stond afgetekend, even gaan zitten toen Arroyo voor het eerst (maar ook voor het laatst) Philip den Haan die meter ruimte bood die de spelbe paler van Kozakken Boys zo gaar ne wenst om zijn ploeg de aanval lende impulsen te geven waarvan de Werkendammers dit seizoen al zoveel vruchten plukten. Den Haan tikte de bal door de benen van De Kroon, werd op zijn beurt tegen de hielen getikt en stortte fraai vallend ter aarde. Vanaf elf meter schoot Ger Klop, een andere Werkendamse steunpilaar, 2-1 bin nen. Dat was, net als bij Den Haan, gave die ze dit jaar nog niet eerder etaleerden, één van de oorzaken (naast blessures, bezadiging e.d) misschien waardoor het allemaal wat minder is geworden. Dat de heren kunnen voetballen was al bewezen. Hoe dan ook, na twintig minuten vroegen de 1500 toeschouwers zich collectief af wat er hier nu precies aan de hand was. De stand was na Bals bij 1-3. daarvan weer moeilijk dragen. De ploeg kreeg zat kansen op meer doelpunten, dacht op een gegeven moment 'binnen' te zijn, maar kreeg net als een paar weken gele den in Oostkapelle de deksel op de neus. Een minuut of zes voor het einde leken alle gemiste kansen Noordwijk noodlottig te worden, toen Paul Kooien keeper Dick Dortmundt onaangenaam verras te: 2-2. Nog geen twee minuten later produceerden aan de andere kant Marijt en Van Beveren op identie ke wijze als waarop de 1-2 tot stand was gekomen toch nog de winnen de Noordwijkse goal. Dit keer trof Scheffers echter geen enkele blaam: 2-3. BARENDRECHT - Aan de reacties langs de kant merkten de Noord- wijkers dat er iets moest gebeuren, gistermiddag bij Barendrecht. "Ik heb Eelman in negen jaar niet zo fanatiek gezien", sprak verdediger Sjaak Sluys na de 3-2 overwinning op sportpark De Bongerd. Met de agressie die een voor het eerst sinds tijden weer complete Noord wijkse selectie na rust ten toon spreidde, maakte Noordwijk dui delijk nog in een kansje op het kampioenschap te geloven. "Wat zullen ze in Werkendam met bleke bekkies lopen". Op die manier gaf Sjaak Sluys aan nog in een verrassende ontknoping van de competitie te geloven. "Spijke nisse is er de ploeg niet naar om het op een akkoordje te gooien met Kozakken Boys, ook al hebben ze dan allebei aan een punt genoeg voor het kampioenschap en de pe riode-titel". Noordwijk vocht bij Baren drecht voor zijn laatste kans, toen bekend werd dat het Werkendams kampioensfeest in Rijnsburg moest worden uitgesteld. Dat was vooral de tweede helft merkbaar. Voor rust had de sterk gewijzigde AMSTERDAM - Waar Roodenburg enkele weken geleden nog kon dansen na een doelpunt van Ronald Jansen, daar werd de muziek gistermiddag plotseling uitgezet. Afgelo- pen zondag werd het geluid na de 0-4 nederlaag tegen het spefMarcei Brienen bracht dat Aalsmeer al naar een lager volume gedraaid, maar op He- ook in de score tot uitdrukking. melvaartsdag ging de knop definitief om. Met het gelijk spel (1-1) tegen directe concurrent Rood Wit schoten de Leidenaars niets op. Sterker nog, er moet nu een wonder gebeuren wil Roodenburg alsnog aan degradatie ontsnap pen. Peter Siera komt bij deze actie niet tot scoren, maar bezorgde RCL op de valreep wel een kostbare overwinning. (foto Holvast) LEIDERDORP - RCL leeft mo menteel van dag tot dag. Wat giste ren gebeurde, moet vandaag al weer vergeten zijn. Ook na de krap pe 3-2 overwinning op Heerjans dam, die in blessure-tijd op het scorebord kwam na een benutte penalty van Peter Siera, wankelt de positie van de Leiderdorpse ver eniging nog steeds. Morgen moet bij PPSC voor de derde keer in acht dagen alles worden gegeven om het verblijf in de eerste klasse te rekken. Afhankelijk van het re sultaat in Schiedam en van wat de concurrenten SSS en Excelsior Maassluis op deze laatste competi- formatie van trainer Jan Rab, die morgen al met al met een tevreden gevoel afscheid neemt van Baren drecht, aanvankelijk het beste Noordwijk had het daarmee, als vanouds bijna, stukken moeilijker. Pech-hield Klaas Vink een aantal keer van een doelpunt af, terwijl hem ook een strafschop werd ont houden toen hij binnen het straf schopgebied onderuit werd ge haald. Die actie leverde niet meer dan een corner op. Wetzel belastte zich daarmee en vond het hoofd Reken maar uit. De ploeg heeft nog twee wedstrijden voor de boeg en staat drie punten achter op ZFC i de in de basis teruggekeerde ^at yerk>or van DWS) Geert Jan Bakker ter afwerking: 1- 1. "Na rust moesten we wel voor twee punten gaan voetballen. Het was onze laatste kans", schetste Sjaak Sluys de noodzaak om in het offensief te gaan. Noordwijk trok het initiatief volledig naar zich toe. Het werd een aantrekkelijk potje. Noordwijk voetbalde onbevangen en Barendrecht kon het met een 1- 1 stand allemaal niet zoveel sche len. Simon van Beveren hielp Noordwijk tijdig aan de beoogde voorsprong door een corner van John Marijt strak onder de lat in te koppen, waarbij gezegd moet wor den dat lijnkeeper Pierre Scheffers niet geheel vrijuit ging. De voorsprong was echter ver diend, al kon Noordwijk de weelde Rood Wit Amsterdam, de tegenstander van gistermiddag. Een overwinning was het enige waar het elftal van John Huguenin iets aan had gehad. Dan was de ploeg de Amsterdam mers tot op één punt genaderd en was de strijd weer helemaal open geweest. Het kwam er niet van, terwijl Roodenburg de mogelijkheid had om het duel in zijn voordeel te be slissen. Beter gezegd: de Leidene- naars lieten de kansen om twee punten aan het totaal toe te voegen liggen. Het duel verliep voor de Leidenaars aanvankelijk beter dan John Huguenin in zijn stoutste dromen had durven hopen. Na de snelle openigstreffer van Ronald Jansen, die een voorzet van Dun can Alberga in de zesde minuut met het hoofd tot doelpunt promo veerde, hadden de Leidenaars de thuisploeg 'liggen'. Op het eigen sportpark De Wee- ren liep Rood Wit achter Rooden burg aan, zoals de Leidenaars deze competitie zelf zo vaak achter hun tegenstanders hebben aangelopen. De gasten zetten de ploeg uit Am sterdam Noord met de rug tegen de muur en de tweede treffer leek dan ook slechts een kwestie van tijd. Het liep, zoals vaker dit seizoen, weer eens heel anders. Marcel van der Burg miste op aangeven van opnieuw Alberga een uitgelezen kans; Kees Verver schoot de bal nét over het doel van keeper Jan Waerner en op het moment dat Van der Burg de bal als het ware panklaar legde, was er geen enkele Roodenburger aanwezig op het karwei af te maken. Woede Inplaats van een ruime voor sprong voor Roodenburg ver scheen na vijfentwintig minuten de 1-1 op het scorebord. Één mo ment van onachtzaamheid in de defensie bood Kees Fafiani de ge legenheid om door te lopen naar de achterlijn, waarna zijn voorzet door Ronald Symons in de gelijk maker werd omgebogen. Tot woe de van alles wat Roodenburg was, maar niemand was zo kwaad als John Huguenin. "Zo'n doelpunt mag nooit vallen. Op bepaalde mo menten zijn sommige jongens niet bij de les en dat komt je duur te staan". Roodenburg was na die treffer de kluts kwijt. Wat in de openings fase lukte, mislukte nu. Kortom, het spelbeeld veranderde plotse ling, maar Rood Wit slaagde er niet in het overwicht in treffers tot uit drukking te brengen. In tegendeel. De beste mogelijkheid was toch weer voor Roodenburg, dat in de persoon van Ronald Jansen dicht bij de 1-2 was. Het doelpunt bleef evenwel uit, zoals de treffers ook in de tweede helft zouden uitblijven, al kregen de Roodenburgers in die periode nóg betere kansen dan in het eerste part. Boudy Pijnakker, Koos Siera (knal op de lat), Richard Gottmer en Van der Burg misten, in volgor de van opkomst, de scherpte, die de voorwaartsen van Rood Wit eveneens ontbeerden. Omdat de Leidse ploeg de poort achterin had opengegooid, kwam Nievaart re gelmatig oog-in-oog te staan met LEIDEN - In een gezellig potje zo meravondvoetbal hebben UVS en Papendrecht gisteren de punten gedeeld (1-1). Hoewel ook Papen drecht, zoals zovele bezoekers in de Kikkerpolder, zich vooral in eerste helft van de counter bedien de, was de deling terecht omdat de Leidenaars niet bij machte waren meer bressen in de hechte Papen drechtse verdediging te slaan. Reden hiervan was vooral dat UVS—spits Ton Kamphues door Papendrechter Bert Dutler goed in bedwang werd gehouden. En dat scheelde een flinke slok op de bor rel. Het manco bij UVS is eigenlijk dat de ploeg teveel technici her bergt. Wil deze ploeg in het nieuwe seizoen 85/86 hogere ogen gaan gooien, dan zal zeker op het mid denveld een "schoffie" moeten worden opgesteld. Een echte win naar dus, die de ploeg door de dode momenten heensleept. De enige echte loopt echter in de spits en zat gisteravond aan de leiband bij de Papendrechtse voorstopper. Trai ner Raboen heeft echter grootse plannen. „Volgend jaar moet alles wijken voor het resultaat, stelde hij ambitieus. „Er zullen minder facili teiten worden verleend voor studie en zaalvoetbal. Wie dat niet op kan brengen zit op de bank. Ook het team van ex-Feijenoor- d-spits Joop van Daele heeft geen mensen die een wedstrijd open kunnen breken en het was zich daar tegen UVS ook terdege van bewust. Bevreesd als de Papen- drechters waren voor het tech nisch surplus van de tegenstander legden zij met name in de eerste helft het accent op de verdediging. Dat leek in het begin een succes volle manier van spelen. UVS sloeg het middenveld vaak over en bediende zich van de lange trap die bij voorbaat kansloos was. Eén van de sporadische momenten dat het middenveld wél werd ingescha keld leverde dan ook in de 29ste minuut de verdiende openingstref fer op. Leen de Goeij drong sole rend tot vlak bij het doelgebied de Papendrechtse verdediging bin nen en mocht tot zijn eigen verras sing vrij uithalen (1—0). Deze voorsprong bleef tot diep i tie-dag doen, wordt vervolgens be keken wat er verder moet gebeu ren. Voorlopig is dat echter van la ter zorg. Hoe mooi die voorsprong ook was, en echt niet onverdiend, toch bood die RCL weinig zekerheid. "Het oude probleem", kenschetste In wezen is de situatie er voor Mouter de situatie na de pauze. de Amsterdamse spitsen. Maar Henk de Vries (die drie opgelegde kansen miste) en Bertus Faydher- be weigerden ook al het spannende duel te beslissen. Met Hans Tisseur en Eelco Fiele- mon voor Alberga en Gottmer hoopte Huguenin de opponent nog meer onder druk te zetten. Dat ge beurde ook, maar opnieuw Siera (bal tegen de paal) en Pijnakker verzuimden hun ploeg aan de over winning te helpen. Roodenburg kwam zelf trouwens ook nog een keer goed weg toen Faydherbe al leen voor Nievaart de bal volledig verkeerd raakte. Dat de einduitslag net zo goed 6-6 had kunnen zijn, mag derhalve duidelijk zijn. Maar ook met die eindstand was Roo denburg geen steek verder ge weest. 'Gevallen' "Het doek is gevallen", berustte Huguenin na afloop in degradatie. "Het vertrek vorig jaar van belang rijke pionnen, hebben we niet kun nen opvangen. Deze jongejongens maken op essentiële momenten fouten. Je moet ze constant oppep pen, anders blijven ze niet bij de les. Daar komt nog bij dat op be paalde posities te zwakke spelers lopen. Je kan je afvragen wat hun bijdrage vandaag is geweest. Het is verschrikkelijk dat het zo is gelo pen. Alleen een wonder kan ons nu nog redden". FRED SEGAAR RCL, ondanks de feestelijk begroe te overwinning op Heeijansdam, niet veel rooskleuriger op gewor den. De zege van Excelsior op Quick Boys maakt het voor de Ra cing een stuk moeilijker om nog op de veilige twaalfde plaats te finis hen. Belangrijker was gistermid dag dan ook het verlies van SSS bij Oostkapelle, omdat RCL daardoor niet langer alléén nummer laatst is in IA. Het is meer regel dan uitzonde ring, maar toch altijd weer opval lend dat de staartclubs in de laatste competitie-weken heel wat meer punten pakken dan de 'prijsjagers'. Ook al worden er in het algemeen dan geen cadeautjes verstrekt, de clubs die niets meer te winnen of te verliezen hebben berusten tame lijk gemakkelijk in puntverlies. Kon van de 1-2 overwinning bij Quick Boys nog worden gezegd dat RCL zich uiteindelijk zélf wist te redden, gistermiddag ontmoette de Racing 'n met een Hongaars sopje overgoten opponent. Heeijansdam-trainer Maarten de Keizer toonde zich weliswaar zeer verbolgen over de toegekende strafschop ("Een schandaal. Op de ze manier komen we toch niet ge loofwaardig meer over") en durfde aan de hand van het score-verloop ook nog wel te stellen dat zijn ploeg zich na rust voor honderd procent had ingezet om iets aan de 2-0 achterstand te doen. Maar ge durende de eerste drie kwartier deed Heerjansdam niet veel meer dan nodig was, trouwens óók nog wel verklaarbaar in die warmte. Eenmaal op 2-2 dachten de groen- hemden hun sportieve plicht voor een goed deel te hebben vervuld, waarbij zij er niet van uit gingen dat het volledig vastgepinde RCL nog winnend zou afsluiten. Daar zag het halverwege wel naar uit. Het mocht kenmerkend voor de instelling worden ge noemd dat de thuisclub het spel maakte, maar RCL kreeg daarvoor ook de tijd en de ruimte. Maar aan de daarbij behorende lessen is Laurens Mouter nog lang niet toe, waardoor het trage duel zich voor het merendeel op de Leiderdorpse helft afspeelde. Nadat Ab Braat in de eerste tien minuten twee levens grote kansen had weggegeven ("Waarom denk je dat ik gewisseld werd?") aan Ron van der Neut en Leen Rijnenberg en kee per Peter twee krampachtige "Voor rust konden we het nog wel bijhouden, omdat Heerjansdam het ook rustig aandeed. Maar toen zij een verdediger naar het mid denveld opschoven, was het ge daan. Daar kunnen wij niet tegen op. En ik moest met drie spitsen blijven voetballen om te voorko men dat de vleugelverdedigers achter elkaar hoge ballen op Van der Neut zouden kunnen gooien. Dan kom je zeker in moeilijkhe den". RCL kwam er niet meer uit, bij lange trappen van Van der Heyden uitgezonderd. Het werd weer wachten op de goal, "al hebben die gasten toch weinig echte kansen gehad", constateerde Mouter te recht. Kammenga bewaakte knap de gevaarlijke Rijnenberg, die voor rust de meerdere was van Braat en dóórom plaats moest maken voor Thijs Bruna. Na een half uur knalde Van der Neut uit de hoek van het zestien metergebied via de bijna reddende hand van Van der Heyden 2-1 in de kruising, acht minuten later veran derde Paul Wesel ongelukkig een schot uit de tweede lijn van Fred Bijl, waardoor Van der Heyden naar de verkeerde hoek uitviel (2- 2). Diezelfde Bijl liep bij het schei den van de markt invaller Sieto Schalkers in kansrijke positie van de sokken. Scheidsrechter Wolt huis aarzelde niet, "al stond hij op de middenlijn", foeterde De Kei zer. Zijn misprijzingen lieten Peter Siera koud: 3-2. Feest en hoop. Op naar de dag van morgen. GERARD HAVERKAMP AMSTERDAM Quick Boys is behoorlijk van slag. Gistermiddag ging de tweede ontmoeting in een serie van drie tegen de degradatie kandidaten in IA verloren. Excel sior Maassluis was, na RCL afgelo pen zaterdag, dolgelukkig met de winst (3-2). Excelsior staat bekend als een ploeg die goed voetbal speelt, die eigenlijk niet mag ontbreken in de eerste klasse waarin jammer ge- j tt j -y, _t noeg het werkvoetbal het meeste der Heyden RCL met resultaat oplevert. Een tien minu- Dachtige reddingen ten durende demonstratie van hun overeind had gehouden, bewees mogelijkheden, leverde Excelsior RCL incidenteel het voetballen de 1-0 op van Henk Boomsma. Tot AMSTERDAM - Lugdunum, reeds gedegradeerd uit de eerste klasse, is al volop bezig met het nieuwe seizoen. Gistermiddag bij DCG (waar met 3-0 werd verloren) bracht trainer Clement Koster een sterk gewijzigde, jonge formatie in het veld. Noodgedwongen, dat wel, door absentie van de de tweede helft behouden, waarbij zieke Ligtvoet en de geblesseerden Zee, Henskens, Van der Weyden en het spel van beide ploegen steeds Collé. Op de vraag of hij bij aanwezigheid van deze spelers ook al zou meer verzandde in doelloos heen hebben geëxperimenteerd, antwoordde Koster gevat: "Nee. Want als ik en weer getrap. Opvallend was het ze allemaal tot mijn beschikking zou hebben gehad, waren we niet gede- onbevangen voetbal van de jeugdi- gradeerd". ge Arthur Ortsagen en de beheerst Het mag duidelijk zijn: Koster treurt niet lang na en zoekt nu naar naar oplossing zoekende Leon nieuwe mogelijkheden. De jeugd toonde gisteren zijn goede wil, maar het Meijs. Ook zij konden niet verhin- verband was dikwijls zoek. Lugdunum speelde over het algemeen fanta- deren dat invaller Peter Michiel- sieloos, ook al startten de Kikkers voortvarend. Het openingsoffensief sen, na misttasten van de Leidse leverde kansen op voor Albert Siera, Jan Hölper en Kees Schouten, die verdediging, Papendrecht aan de met een kopbal de lat raakte. Meer moeilijke ballen kreeg DCG-keeper gelijkmaker hielp (1—1). Hierna Peter Vriens daarna niet meer te verwerken. werd er niets noemenswaardig Halverwege de eerste helft nam DCG met een goal van Paul Aarsman meer gepresteerd, waarop arbiter de leiding. Vlak na rust miste Karei Knaap een penalty, maar vijf minuten Verbeek besloot maar wat vroeger later maakte hij die fout goed door een voorzet van Theo Deen in te af te fluiten. koppen. Uit een scrimmage scoorde de Amsterdamse spits vlak voor tijd RUUD PATTIAPON ook nog 3-0. niet helemaal te zijn verleerd Twee fraaie goals waren het ge volg. In de tiende minuut stuurde Paul Wesel René Kammenga met een gave dieptepass door het hart van de vijandelijke verdediging. De middenvelder pikte de bal keu rig op en gaf keeper Kleinjan vanaf de rand strafschopgebied het na kijken. Het tweede doelpunt volg de na precies een half uur, nadat Heemskerk en Siera al eerder in vrije positie voor Kleinjan waren verschenen. Nu bereikte de ander maal uitblinkende Siera op aange ven van Dick van der Bijl de ach terlijn, zette volgens het boekje voor en Pierre van Gemerden, een van de spitsen, liep tegen zijn eer ste goal van dit seizoen aan: 2-0. In de 29ste en 36ste minuut hielp Cees Ruys keeper Van der Heyden bij de beste Heeijansdamse kansen voor Rijnenberg en Van der Neut. aan de rust bewees Quick Boys echter beduidend meer in zijn mars te hebben. Er werd soepel en vlot gecombineerd. Nadat Marco van der Plas een te korte terug speelbal van Dick van der Berg op keeper Robert van den Broucke tot de gelijkmaker had verlengd, schoot Kees van Rooyen Quick Boys met een mooie 'streep' naar een 1-2 voorsprong halverwege. Hoe goed en aardig het voor rust ging, zo belabberd was het daarna. Quick Boys leverde een wan prestatie. De Katwijkers konden niet meer de motivatie opbrengen, die Excelsior nadrukkelijk wel ex ploiteerde. Met de hulp van keeper Hennie Guyt zorgde de ingevallen spits Aad Moerman de 2-2. Quick Boys bleef nadien in de verdruk king en Moerman hielp de degra datie-kandidaat aan de treffer, die Excelsior mogelijk van alle zorgen verlost.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 17