BAANVAK Werkloosheid jongeren Leiden e.o. weer lager Drie dagen circus in Leiden Tijdslot om muziek eetcafé te beperken PAGINA 4 LEIDEN WOENSDAG 15 MEI 1985 LEIDEN - Circus Holiday treedt vrijdag, zaterdag en zondag in Lei den op. De circustent wprdt opge zet op het terrein van de Groenoordhallen, waar zowel 's middags als 's avonds voorstellin gen worden gegeven. Circus Holiday afficheert zich als "Nederlands laatste grote circus". Een Nederlands circus, al telt het onder zijn medewerkers veertien nationaliteiten. Het circus, waar van Hans Martens directeur is, moet het nog altijd zonder subsidie van het ministerie van wvc stellen. In een begeleidend schrijven merkt de circusdirectie wrang op: "Hoewel wij vorig jaar een succes vol eerste lustrum mochten vieren, was dit voor de hoge heren van het ministerie volstrekt geen aanlei ding een van onze 453 voorstellin gen te bezoeken". Circus Holiday geeft zijn voor stellingen onder het motto 'de Rus sen komen'. Daarmee wordt ge doeld op het nummer van de Gol- gojews: zeven kozakken, vyf step- pepaarden en twintig Russische barsoi-honden. Luchtnummers worden aan de vliegende trapeze verzorgd door The Circus Holiday Flyers en verder door The New Eli- sons aan de vaste- en Stéphane aan de solotrapeze. Behalve de Russische paarden en honden zijn er nog veel meer dieren in het circus: tien Bengaalse tijgers, Afrikaanse baby-olifanten, een hele stoet kleine dieren, waar onder apen en vossen, en tientallen witte duiven. Het programma wordt niet ge De bedrijfsbrandweer van Circus Holiday, die volgens de medewerkers zonodig ook kan rekenen op de olifan ten Holly en Vanessa voor het nathouden van de belendende percelen. (foto po presenteerd door een spreekstal- meester, maar door de clown Didi, die samen met zijn collega Gionni voor nog meer grappen zorgt, ter wijl de Saltarini's koddige kunsten vertonen. In het tweeëneenhalf uur durende programma zijn verder een grote parade te zien, de Merlins Magic Show en de draadloopsters Maria en Daniela. Een orkest zorgt voor de begeleidende koperklan ken. Circus Holiday kent sinds dit jaar een bedrijfsbrandweer, waar van de leden zijn opgeleid bij de brandweer van het stadsgewest Breda. Van tijd tot tijd worden er tijdens de voorstellingen oefenin gen gedaan: het is verplicht min stens tweemaal per maand op die manier de kennis op peil te hou den. Met de instelling van de be drijfsbrandweer spaart het circus per jaar ongeveer 25.000 a 30.000 gulden uit, doordat het geen be roep meer hoeft te doen op ge meentelijke brandwachten. De voorstellingen zijn vrijdag en zaterdag om drie uur en acht uur en op zondag om één uur en kwart over vier. Overigens treedt later dit jaar ook het Duitse circus Krone in Leiden op. Dat zal zijn in de perio de van 8 tot en met 11 augustus. Aanrijdingen LEIDEN Twee identieke aanrij dingen gebeurden er gistermorgen even na achten op de rijksweg A44 ter hoogte van Holiday Inn. Een grote plas was er de oorzaak van dat twee automibilisten uit Maas tricht en Wassenaar vlak na elkaar de macht over het stuur kwijtraak ten in een slip terecht kwamen, te gen de vangrail botsten en vervol gens tegen een andere auto klap ten. Er deden zich geen persoonlij ke ongelukken voor. Wel was er veel blikschade. LEIDEN/STREEK - De ge westelijke arbeidsbureaus (GAB's) overwegen om minder aandacht te beste den aan het bestrijden van de jeugdwerkloosheid. Vol gens de Leidse GAB-direc- teur C.A.J. Tibbe is de laat ste tijd te merken dat de werkloosheid onder jonge ren sneller daalt dan de to tale werkloosheid. Tibbe verklaarde gisteren dat de arbeidsbureaus er daarom over denken om hun aandacht wat meer te verleggen naar de bestrijding van de werkloosheid onder vol wassenen. Overigens overwegen niet alleen de GAB's in Leiden er Lisse om dit te doen. Ook de ar beidsbureaus in andere rayons in Nederland spelen met die gedach te. In de Leidse regio en de duin- en bollenstreek nam de werkloosheid onder jongeren in april, zoals ge zegd, opnieuw sneller af dan de to tale werkloosheid. Het aantal werkloze mannen jonger dan 23 jaar nam in april af met 158 tot 1448 en onder werkloze jonge vrouwen met 46 naar 1331. Met name in het Leidse GAB-rayon profiteerden schoolverlaters in gelijke mate mee van deze ontwikkeling. De daling is voor een deel te ver klaren uit seizoeninvloeden. In een aantal takken van bedrijvigheid kunnen bedrijven gedurende dit deel van het jaar meer mensen ge bruiken dan anders. Ook vorig jaar was dit merkbaar. Uit cijfers van marktonderzoeker Roodzant van het GAB blijkt echter dat een stij gend aantal jongeren vaste banen vindt. Hoewel het aantal langdurig werklozen in de Leidse regio en de duin- en bollenstreek groot is, overwegen de directies van de Leidse en Lissese GAB's in eerste instantie niet om juist deze groep van werklozen extra te helpen. "Het kost ontzettend veel energie en geld om iets voor deze groep werkzoekenden te doen, maar al die inspanningen leiden niet tot het resultaat datje graag zou willen bereiken", aldus Tibbe. Hij bena drukt echter dat de Leidse en Lis sese arbeidsbureaus de werkloze jongeren en de langdurig werklo zen niet zullen 'verwaarlozen'. De afgelopen maand is de werk loosheid onder volwassenen en jongeren vooral in de Leidse regio fors gedaald. Ook in de duin- en bollenstreek nam het aantal werk lozen af, zij het dat hier slechts sprake was van een lichte daling. Bij het gewestelijk arbeidsbu reau (GAB) in Leiden meldden in april 772 mensen zich aan als werk zoekende. Tegelijkertijd konden echter aanmerkelijk meer werklo zen worden uitgeschreven. In Lei den en omgeving daalde de werk loosheid daardoor met ongeveer 400 personen tot 9554. In de duin- en bollenstreek nam de werkloosheid vooral onder mannen af. In totaal werden er 97 mannelijke werklozen méér uitge schreven dan ingeschreven. Het aantal werkzoekende steeg de afgelopen maand echter met 61. De daling van de werkloosheid is voor een groot deel - bijna de helft - te danken aan het feit dat er meer werk voorhanden was in de bouw. Ook in de horeca konden de afgelopen maand veel werklozen terecht. Het is overigens gebruike lijk dat gedurende dit deel van het jaar in deze takken van bedrijvig heid meer werk ontstaat. Behalve in de bouw en de hore ca, steeg het aantal banen ook in de sectoren verzorging (44 nieuwe ba nen), handel (43) en metaal (39 nieuwe banen). Opvallend is dat in het rayon Lisse het aantal onge schoolde werkzoekende vrouwen fors steeg: van 80 naar 207. Volgens de Lissese GAB-directeur C.A.J. van der Zwet is dit voornamelijk te wijten aan de gedaalde vraag naar arbeidskrachten bij kleinhandels- bedrijven voor bloembollen. Ook dit is een gebruikelijk verschijnsel rond deze tijd van het jaar. Bij de arbeidsbureaus in Leiden en Lisse meldden zich in april in totaal 1252 nieuwe werkzoekenden aan, 692 mannen en 560 vrouwen. Daarmee was de toestroom van nieuwe werklozen opnieuw be hoorlijk lager dan het maandelijk se gemiddelde van 1984 (ongeveer 1500). Het aantal openstaande ba nen dat bij beide arbeidsbureaus is gemeld, is nog steeds hoog. In de Leidse regio en de duin- en bollen streek waren aan het eind van de maand nog 500 banen onvervuld: met name in de bouw, de handel en de horeca. Duivensport Uitslagen wedvluchten uit Minderhout. De Rijnklievers: l, 5, 6 J. v.d. Wal2 Koster!Akerboom; 3 C. Kop; 4 J. v.d. Velden; 7 J. Kok; 8 B. van Mil; 9 T. Kraan; 10 K. Dokkum en zn. De Snelvlieger: 1 G. van Leeu wen; 2, 9 A. v.d. Dop en zn.; 3 M. van Klaveren; 4, 10 J. Groenen dijk; 5 A. Witteveen; 6 L. v.d. Tuin; 7 J. Schouten; 8 N. Nie- vaart. Het Oosten: 1,3,4,9 J. Smit; 2, 7, 8 R. v.d. Nieuwendijk; 5 C. v.d. Berg; 6 T. van As en zn.; 10 G. Hendrikse. LPC: 1, 4, 57,10 P. de Haas; 2, 8 T. Staffeleu; 3 C. v.d. Horst; 6 W. Siera; 9 v.d. Meer/Halewijn. De Blauwkras: 1,2 P. Landens- bergen; 3, 6 C. v.d. Nieuwendijk; 4 R. Verhoogt; 5, 7 A. v.d. Holst; 8, 10 H. Koome; 9 B. Diersman. De Reisduif: 1 W. Kop; 2,5, 6, 7 W. v.d. Hoogt; 3 W. Tolboom; 4. 9 N. de Groot en zn.; 8 G. Jong bloed; 10 F. Penseel. P.V. Leiderdorp: 1 B. Roug; 2, 4, 6, 7, 8 J. van Alphen; 3 comb. Reijka; 5,9,10 F. van Heusden. De Vriendenclub: 1, 8 W. Vijl- brief; 2 A. Houwéling; 3, 4, 10 Kooy/Werkhoven; 5 S. Pracht; 6 P.J. de Jong; 7 P.J. Schlagwein; 9 A. Siera. Hengelsport WL '85 uiste haar vijfde wed strijd in de Drecht. Uitslag: 1 G. v.d. Blom 7550 gram-26 stuks, 2 K. Kappa 6075-18, 3 F. Slagwein 4350-15, 4 J. Wijling 3100-10, 5 F. Noordermeer 2700-8, 6 J. Siebert 2175-9, 7 J. Sloot 2175-8, 8 N. v.d. Blom 975-8, 9 J. van Aggelen 1650-5,10 P. Filemon 1475-6. De Sportvrienden hield de eer ste wedstrijd met bootjes in de Zijl. Uitslag: 1 D. Schrama 1830 gram-7 stuks, 2 S. Gommans 1790-10, 3 W. Schouten 1710-5, 4 B. Honsbeek 890-4, 5 J. Janssen 780-4, 6 T. Kneijber 550-2, 7 J. Zee 130-1. Einduitslag seizoen 1984- 1985: 1 r. Kneijber 25.750 gram- 332 stuks, 2 S. Gommans 23.250- 291, 3 H. Jansen 21.910-252, 4 J. Janssen 19.830-296,5 W. Schouten 19.230-223, 6 D. Schrama 19.090- 279, 7 C. Schouten 17.260-196, 8 B. Honsbeek 15.560-217,9 K. Keijzer 14.250-185, 10 J. Zee 14.090-180. Chili-collecte Het Chili Front Leiden houdt deze week huis-aan-huis de jaar lijkse bevrijdingscollecte. Zater dag wordt er een straatcollecte gehouden. De collecte wordt door diverse organisaties onder steund, waaronder de gemeente raad. Het Chili Front Leiden hoopt met de opbrengst vijf pro jecten in Chili te kunnen steunen. Voor meer informatie: tel. 071- 149293 of 899272, vragen naar Ed van der Veen. Popmuziek In The Jam aan de 2e Binnen vestgracht staat een reeks van popconcerten op het programma op de woensdagavond. Van avond treedt The Kevin Chap man Band op. Deze Nederlands Engelse R&B-band bestaat uit Kevin Chapman (zang en gi taar), Nicky Walker (bas), Mick Heine (gitaar en zang) en Kees Meerman (drums en zang). Chapman en Walker speelden vroeger in 'The Old Tennis Shoes', Heine in Ravage, Roberto Q and. the Boppers, Delrose en The Goodtime Gang en Meerman werd eind jaren zeventig bekend als drummer en zanger van Her man Broods Wild Romance. Het optreden begint om tien uur. Schoolrugby Op het terrein van Diok aan de Smaragdlaan wordt donderdag het eerste Leidse schoolrugbytoer- nooi gehouden. Deelnemende scholen zijn de Louise de Coligny, MSG en de Rijnlandse lycea van Oegstgeest en Wassenaar. Er wordt 'mini-rugby' gespeeld, met negen in plaats van vijftien spe lers. Voor de meesten van hen is dit de eerste ervaring met rugby, al hebben ze wel getraind. Het toernooi begint om één uur. Vrouwenhuis In het Vrouwenhuis, Hooi gracht 79, wordt vrijdag een the ma-avond gehouden over vrou wen in Zuid-Amerika. Dorien Plantinga vertelt over haar werkervaringen met vrouwen in de sloppenwijken van Rio de Ja.- neiro. Vervolgens is er een muzi kaal optreden van Jacqueline Castro en leest de schrijfster An- kie Peijpers gedichten voor van Zuidamerikaanse vrouwen. Aanvang negen uur. Strandloop Atletiekvereniging Holland or ganiseert vanavond een strand loop met start en finish bij de Wassenaarse Slag. De afstanden variëren van twee tot twaalf ki lometer. Om half zeven kunnen belangstellenden zich inschrijven bij het parkeerwachtershuisje bij het laatste terrein voor de stran- dafgang. Het startschot valt om half acht. Folk Folkclub Honis organiseert vrijdagavond in Aniba's Mu ziekkamer, Herenstraat 1, een optreden van de driemansforma tie Pezelaar. Het repertoire be staat uit lichte muziek uit de zes tiende en de zeventiende eeuw en eigen composities. Het trio bege leidt zich op viool, kromhoorn en schalmei. Aanvang negen uur. Prestatieloop Hardloopvereniging Quintoch (een onderdeel van studentenver eniging Quintus) organiseert vrijdagavond een prestatieloop door het centrum van Leiden. Op acht uur wordt op de Lange Mare het startschot gelost. Deelnemers kunnen dan 5,5 of 11 kilometer lo pen. De inschrijving begint om zeven uur, in het gebouw van Quintus, Korte Mare 34. Er is daar geen kleedgelegenheid aan wezig. Voor meer inlichtingen: Huub Pragt, tel. 071-142920. Kort geding tegen Pardoeza DEN HAAG/LEIDEN - Er komt een tijdslot op de cassetterecorder van eetcafé Pardoeza, waardoor het apparaat niet meer aan kan op tijden waarop dat niet mag. Dat is gistermiddag tussen partijen over eengekomen tijdens de behande ling van een kort geding dat een van de vier boven het eetcafé wo nende kamerbewoners tegen de cafébaas had aangespannen. Volgens de kamerbewoner houdt de cafébaas zich niet aan de vergunning die voorschrijft dat slechts tot een half uur voor slui tingstijd, doordeweeks een uur en in het weekeinde twee uur 's nachts, muziek ten gehore mag worden gebracht. Hij had de poli tie er ook wel eens bijgehaald maar dat had niet tot het gewenste resul taat geleid en zelfs tot gevolg ge had dat personeelsleden van het cafe aan de Doezastraat bij hem bo ven verhaal kwamen halen. De be woner meldde vice-president mr. J.J. Brinkhoff van de Haagse rechtbank dat er wel eens muziek wordt gemaakt tot twee en drie uur 's morgens. Hij kan dan niet sla pen, terwijl hij overdag gewoon moet werken en dus zijn nachtrust nodig heeft. Volgens directeur L. Kamphues van Pardoeza waren de beschuldi gingen onjuist. Nadat hij eens met de politie over de zaak had gepraat, had hij zijn personeel op het hart gedrukt dat de cassetterecorder op tijd uit moet. Ook de beschuldi- Jubilea bij 'Druk en Papier' LEIDEN - De grafische bond Druk en Papier viert op 17 mei 25 jubilea van leden die 25, 50, 60 en 70 jaar lid zijn van de bond. Ter gelegenheid van de huldi ging heeft de bond op de leden avond ook voor de nodige ontspan ning gezorgd als toneel en muziek. Het toneel zal gebracht worden door medewerkers van het Leidsch Dagblad die een komische klucht brengen. In de pauze en na afloop speelt Koos Henzen vrolijke muziek op zijn Hammondorgel. De avond begint om 20.00 uur en wordt gehouden in 'De Muzenhof aan de Gordijnsingel 3 in Leider dorp. ging dat zijn personeelsleden de bewoner hadden bedreigd, ver wees hij naar het rijk der fabelen. Zij hadden slechts met de kamer bewoner willen praten en hem zeg gen dat als hij last had van muziek hij dat hun dan moest meedelen en niet direct naar de politie moest gaan. De bewoner had bij die gele genheid het personeel bedreigd met een eind hout en een lege fles, aldus de cafébaas. Dwangsom Op voorstel van de advocaat van Kamphues, mr. L. van der Niet, drong ook vice-president mr. Brinkhoff bij de bewoner en zijn raadsman aan om tot de tijdslot op lossing te komen. Want nog afge zien van het feit of hij de eis, een dwangsom van duizend gulden per overtreding, zou toewijzen, vrees de hij ook problemen bij de inning hiervan. De bewoner verklaarde zijn aarzeling met het compromis in te stemmen met het feit dat hij al eerder afspraken met Kamphues had gemaakt die niet tot een oplos sing hadden geleid. Uiteindelijk stemde hij er echter toch mee in. Het tijdslot wordt nu bij wijze van proef een half jaar gebruikt en tot dan is het .kort geding aangehou den. Mocht blijken dat Pardoeza zich in die tijd niet aan de afspraak houdt, dan kan cafébaas Kam phues opnieuw een oproep ver wachten om voor de rechter te ver schijnen. Ondertrouwd: S.F.M. van Noort en A. Zandvliet; M.F. Legué en J.E. Smit; E.P.M. Bolsius en A.A.R. van Noorden; M.A. van Rumt en S.M. van den Dorpel; J. van der Meij en M. Tolsma; B.J. Schiphorst en W. Pekelder; J.L.A. Sevat en L.C.H. Tros; J. Neuteboom en G. van Diesen; A. Ie Febre en S. Kloos; R.P. Snoep en H.D. Jansen; O.M.D. Scholten en HM. van Gennep; P.M.J. van Poelje en J.J. Rietkerk; B.J. Stouten en W.J van den Hoek. Nieuw fonds voor startende ondernemers De Nederlandse Middenstands- bank is bereid om startende on dernemers via het fonds werkge legenheid van de Stichting Werkgelegenheid Leiden lenin gen te verstrekken. Daardoor heeft de stichting meer mogelijk heden om beginnende onderne mers te helpen. In totaal wil de NMB hiervoor 150.000 gulden beschikbaar stellen. Een 'starter' kan een maximale lening van 25.000 gulden krijgen. Het bestuur van de Stichting Werkgelegenheid vindt het een aantrekkelijk aanbod van de bank. De organisatie wil echter wel het standpunt van de raads commissie voor economische aangelegenheden hierover ho ren. De commissie buigt zich vanavond over deze zaak. Overigens is het niet de bedoe ling dat de stichting alleen met de NMB gaat samenwerken. Als andere banken met aantrekkelij ke aanbiedingen komen, wil de Stichting Werkgelegenheid daar op ook ingaan. De raadscommissie voor eco nomische aangelegenheden wordt eveneens gevraagd een principe-uitspraak te doen over de toekomst van de bedrijfsver zamelgebouwen voor startende ondernemers. Aanvankelijk was het de bedoeling dat 'starters' de bedrijfsverzamelgebouwen, zo als Olga en later ook het Mostert- complex, na drie jaar verlaten en een 'normaal' onderkomen zoe ken. De ondernemers zelf voelen daarvoor echter niet zoveel. Ze stellen dat ze allerlei investerin gen in het gebouw hebben ge daan waarvan nog maar moet worden afgewacht of volgende huurders daaraan iets hebben. Bovendien lopen ze kans dat een eventuele WIR-premie gedeelte lijk moet worden terugbetaald als ze verhuizen. Daarnaast ma ken ze bezwaar tegen de kosten die een verplaatsing met zich meebrengt en het feit dat de tus sen de verschillende onderne mers gegroeide samenwering in het bedrijfsverzamelgebouw op de tocht komt te staan. De huidi ge ondernemers in het Olga-com- plex zijn bang dat de levensvat baarheid van hun bedrijfjes door dit alles gevaar loopt. Een oplossing voor dit pro bleem kan worden gevonden als de stichting de mogelijkheid krijgt om, naast Olga en het Mos- tertcomplex, telkens nieuwe be drijfsverzamelgebouwen aan te bieden aan startende onderne mers. De bedrijfjes in de be staande gebouwen zouden dan geleidelijk een 'normale' huur voor de bedrijfsruimte moeten betalen. Uiteraard kan deze op lossing alleen worden verwezen lijkt als er voldoende gebouwen in Leiden zijn te vinden die ge schikt zijn om te worden inge richt als bedrijfsverzamelge bouw en als er voldoende star ters zijn. De Stichting Werkgele genheid is nu benieuwd hoe de leden van de raadscommissie voor economische aangelegen heden over deze zaak denken. Marokkanen maken wieken Een aantal Marokkanen wil met hulp van een ondernemer uit het Leidse bedrijfsverzamelgebouw Olga wieken voor windmolens gaan produceren. Uit een onder zoek, verricht door twee heao- studenten, is naar voren geko men dat daarvoor een markt is. De Marokkanen verzoeken het projectbeheerbureau energie-on derzoek om een prototype te ont wikkelen en deze door een onaf hankelijke instantie te laten tes ten. Een ondernemer in het Olga- complex, Hugo Bos, is bereid om bedrijfsruimte, ideeën en machi nes ter beschikking te stellen. De plannenmakers wilden aan vankelijk complete windmolens vervaardigen die naar hun vader land geëxporteerd zouden moe ten worden. Voor een dergelijk bedrijf bleek in Nederland ech ter geen ruimte te zijn. Uiteinde lijk kwamen zij by Bos en de door hem 'uitgevonden' molen wiek terecht. Aangezien deze on dernemer zelf geen mogelijkhe den ziet de wiek zelf te vervaardi gen, wilde hij zijn vinding af staan aan de Marokkaanse werk lozen. Het kan overigens nog gerui me tijd duren voor dat dit project van de grond is. Wel zouden de Marokkanen eventueel ingescha keld kunnen worden bij het ver vaardigen van het proto-type van de wiek. Kalender voor jongeren Heel soms wordt een wilde droom werkelijkheid. In Gouda gingen werkloze jongeren, gehol pen door Brabantse paters, zelf bier brouwen: Goudsch Kuyt. Naast de brouwerij kwam er al snel een groothandel in bieren en frisdranken bij. En als klap op de vuurpijl ook nog een restaurant. Goudsch Kuyt werd zo'n succes, dat sommige vrijwilligers er een betaald baantje aan hebben over gehouden. Het loopt lang niet altijd zo goed af met bepaalde projecten voor werklozen. Maar in Gouda brouwen van een nieuw soort bier. Het is een van de vele aardi ge verhaaltjes die staan op de verjaardagskalender 'Voor nop pes' die onlangs officieel is over handigd aan Tante Truus en le vensgezel Oom Ben, bekend van het jongerenprogramma 'Dubel- lisjes' op Hilversum 3. De verjaardagskalander, ook wel jongerenkalender genoemd, behandelt elke maand een ander onderwerp. Via interviews, infor matieve stukjes, foto's en teke ningen worden tal van onderwer pen besproken die betrekking hebben op situaties waarin jon geren na hun schooltijd terecht komen: werkloosheid, werken met behoud van uitkering en be taald werk. Maar de nadruk ligt op verha len van werkloze jongeren. Waar om? Omdat de samenstellers van 'Voor noppes' van mening zijn dat er meer dan genoeg aandacht wordt besteed aan de fraaie plan nen vban politici, ambtenaren en beleidmakers met betrekking tot de jeugdwerkloosheid. Zij zijn het, aldus nog steeds de makers van de kalender, die werkerva ringsprojecten, werkleerprojec- ten en cursussen voor jeugdige werklozen, enzovoorts hebben bedacht. En zij zijn het ook, die het de werkloze jongeren vaak onmogelijk maken om zelf iets op poten te zetten. Betaald werk. Dat is wat jongeren zoeken als ze van school komen. Dat is de eer ste keus. Dat is er lang niet voor ieder een. De 'Voor Noppes-kalender' wil jongeren helpen bij het ma ken van een tweede keus: vrij willigerswerk. De kalender is verkrijgbaar tegen betaling van 7,50 gulden op gironummer 44377 ten name van LWS- Utrecht onder vermelding van 'Voor noppes'. kijkboek over vrijwilligerswerk De voorpagina van de jongerenkalender die onlangs is uitgegeven door de LWS-Utrecht.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 4