'Tikkie-terug' PSV dwingt replay af Feyenoord schuttert Crisiscentrum bijna ontploft Matige inspanning Oostenrijk Reker: Resultaat heilig Sparta op weg naar EC-voetbal Verlies bij Eagles Matig duel op Berg Ajax vlak voor tijd naast FC Twente Kohn heeft interesse in Ajax DEMONSTRATIEWAGENS MET AANZIENLIJK VOORDEEL I* kamsteeg WOENSDAG 8 MEI 1985 SPORT PAGINA 19 UTRECHT (GPD) - De 17.000 toeschouwers in stadion Galgenwaard moeten gedacht hebben dat ze bij de halve bekerfinale tussen twee eerste-divisieclubs op de tribune zaten, misschien wordt de een na hoogste afdeling met die kwalificatie wel tekort gedaan. FC Utrecht en PSV moeten dinsdag 21 mei in Eindhoven nogmaals aan de slag, omdat de ploeg uit de Domstad niet kon en de Brabanders niet wilden. De paniek bij de topclubs is uitge- lukte niet, koele blikken werden broken, dat blijkt uit het ontslag van Aad de Mos bij Ajax en ook uit de angsthazentactiek die Jan Re ker zijn ploeg inseinde. Een eenza me spits (Thoresen slechts), tikkie- terug troef, applaus van de Eindho- vense spelersbank als de bal in de tribune verdween. International Van der Gijp bleef op de bank om dat hij niet in vorm is, ook omdat de trainer geen enkel risico wilde FC Utrecht-trainer Nol de Ruiter haastte zich na afloop naar de pers kamer, niet om de journalisten van dienst te zijn, maar omdat hij geen behoefte had om met collega Jan Reker in een ruimte te vertoeven. De Utrechtse oefenmeester: „Het is toch schandalig wat PSV hier laat zien. Diep treurig is het. We hebben het aanvallend ook niet kunnen maken, maar we hebben tenminste de goede mentaliteit ge toond, we zyn niet laf en daar ben ik trots op". De poging om Reker te ontlopen ROTTERDAM (ANP) - Sparta heeft gisteravond alles gedaan de kans op de vierde plaats en dus op Europees voetbal te vergroten. Groningen ook, maar op een ui terst vreemde manier, die uiteinde lijk een averechts effect had. Door de winst van 2-0 heeft Sparta nu evenveel punten als Groniggen. Het doelsaldo van de Rotterdam mers is echter slechter. Hoe be trekkelijk voetbal kan zijn, hoe doelloos alle inspanningen van de Rotterdammers geweest kunnen zijn, zal pas blijken als PSV niet al leen de kans op het kampioen schap, maar na de 0-0 van Utrecht ook nog de mogelijkheid op het veroveren van de KNVB-beker verspeelt. Een zege van Utrecht be tekent immers voor zowel Sparta als Groningen het einde van het Europese dromen en denken. Van de Berg vlak voor- en Schmidt vlak na de pauze bestraf ten het merkwaardige uitgangs punt van trainer Han Berger van FC Groningen. Lengkeek deed dat ook bijna, maar de paal redde twee keer het gezicht van Berger. Heintze, Ton Lokhoff en Kenneth Brylle een muur op voor Hans van Breukelen. Aan het front Thoresen als eenzame soldaat loerend op de counter. Het onmachtige FC Utrecht, dat de geschorste John van Loen mis te, kon in die muur geen bres slaan, het kwam niet eens tot een uitge speelde kans. En zo had Reker nog gelijk ook toen hij opmerkte dat de miljoenenploeg nog de beste kan sen kreeg. FC Utrecht-doelman Jan Willem van Ede moest in actie komen bij een terugspeelbal in de bovenhoek van laatste man Gerrit Plomp en had geluk bij een schot van Heintze tegen de paal. Een wedstrijd krijgt de scheids rechter die het verdient, Keizer dus. Hij riep de overijverige spe lers te weinig tot de orde, liet aan- PSV miste Willy van de Kerkhof slagen ongestraft gewisseld en daar bleef het niet bijl De tien meter tussen de stadionuit gang en de spelersbus moest Reker afleggen onder begeleiding van de ME. Toeschouwers voelden zich bekocht, konden zich niet vinden in de excuses van de trainer. Als je acht punten verliest in acht wed strijden, als je niet in vorm bent en een overvolle ziekenboeg hebt dan is een dergelijke tactiek ge rechtvaardigd, vindt tenminste Re ker. „Het resultaat was heilig en dan is zo voetballen de enige ma nier. Je weet het bij Utfecht, alles boven de 1,90 meter gaat naar vo ren. Daar mag je je toch tegen wa penen. We hebben niet angstig ge speeld, we hebben voorzichtig ge voetbald, als een topclub in de pro blemen". DEVENTER (GPD) - Feyenoord is er gisteravond uitste kend in geslaagd een tegenprestatie te leveren voor het presentje dat de ploeg het afgelopen weekeinde onver wacht kreeg aangeboden. Door de vrijgevigheid van Ajax en PSV, die beiden verloren, promoveerden de Rotter dammers zichzelf na de zege op Utrecht ineens tot titel kandidaat. In het zwoele Deventer smolten de pretenties van Feyenoord gisteravond echter tot minimale propor ties. Go Ahead zegevierde volkomen terecht met 2-0. „Ik weet niet of ik van de grond ben geweest, maar het is nu wel ze ker dat ik weer met beide benen op de grond sta", verzuchtte Feye- dammers hielden de Deventer-for- matie dinsdagavond in eerste in stantie weliswaar redelijk in be dwang, maar de ploeg kwam nau- noord-trainer Ab Fafié. „Ik heb welijks aan enige opbouw toe. Het - De Zweed Glenn Hysen ontfutselt de Utrechter Plomp het leder. geen kampioenskandidaat gezien vandaag. Je ziet Go Ahead groeien en je wacht op het moment dat ze toeslaan". Twee dagen na de krachtsin spanning tegen FC Utrecht wekte Feyenoord niet een keer de indruk duel in de Adelaarshorst tueerde het gebrekkige niveau van de bovenlaag in het Nederlandse voetbal. Feyenoord, dat de laatste weken allerminst kon imponeren, kwam afgelopen zondag doordrongen te zijn dat de de kijker. De spanning die was te- i had in Ernie Brandts, Huub Ste vens, Glenn Hysen en Michel Val- ke (Oranje ziet hij niet zitten) half- fitte spelers. Ze trokken met Berry van Aerle, Piet Wildschut, Jan WAGENINGEN (GPD) - „Beker- hield alleen voetbal in optima forma" sprak Hans van Breukelen geel voor om- Jan van Eijck na afloop van de hal- r gisteravond bleek Ai titel binnen bereik was. De bange vermoedens van Ab Fafié bleken gegrond. „Ik heb een paar minuten voor de wedstrijd al tegen Ruud Gullit gezegd dat het mis zou gaan. Ik zag het in de warming up. We dat hij in de slotfase ballpoints te ruggooide naar het publiek. Het Utrechtse voetbal volk finale tegen Helmond Sport. Wat de Wageningen-trainer met die even stormen, uitspraak precies bedoelde werd nig of niets van een Wageningse waren niet goed bezig", aldus Fa- suprematie. Alleen in de openings- fié. minuten mochten de gastheren Feyenoord ging verrassender- tactische wijs niet voluit in Deventer en op boos en niet helemaal ten onrech- echter niet duidelijk. Wageningen te. Supporters die in veertien da- en Helmond Sport legden gister- gen zestig gulden neertelden om avond een spelletje op de mat dat achtereenvolgens Ajax, Feyenoord de bijna 6000 toeschouwers nauwe- ren, konden bij Feyenoord niet treft viel er weinig op de 1-1-eind- j meer aanschouwen dan veel ijver stand aan te merken. Over twee en PSV maakte het van de top drie weken, op 21 mei mogen beide het bontst. Negatiever kon niet. I Reker liet zijn spelers na afloop zich te plaatsen van de 0-0 terugkomen uit de kerfinale. kleedkamer om het publiek te be- Gezien het thuisvoordeel leek danken, helaas vergat hü ze een Wageningen inderdaad de beste portemonnee mee te geven. kansen te mogen worden toege- omzetting van Brouwer (die eind maakte aan de vrijheid van Armand Mannen) perkte het ge vaar behoorlijk in. Dat Wagenin gen halverwege de eerste helft via een rake kopbal van Tommy Krommendijk toch de score open-| de was dan ook nauwelijks ver diend te noemen. Veel plezier be- leefde de Bergbewoners ook niet uiterste gaan. Desnoods aan de voorsprong. Acht minuten later prikte Jan Groeneweg uit een hoekschop van Hans Vincent de bal achter Wageningen-doelman Peter Heemskerk en de stand was alweer gelijk: 1-1. AMSTERDAM (GPD)-FC Twente is er bijna in ge- slaagd om het crisiscen trum bij Ajax zelf in de lucht te laten vliegen. In de explosieve sfeer, die na het ontslag van trainer Aad de Mos in de Meer was ont staan, zou een nederlaag gisteravond ongetwijfeld tot een nóg grotere uitbar sting hebben geleid. Nu de Twentenaren alsnog kon den worden achterhaald (4- 4) werd na afloop de indruk gewekt alsof er niets was gebeurd. Feyenoord had immers van Go Ahead Eagles verloren, zodat de voorsprong door de koplo per toch weer met één punt was uitgebreid. De op non-actief gestelde De Mos was zelfs bij de voorbereiding voor het duel tegen FC Twente betrok ken. De Hagenaar werd telefonisch geconsulteerd door de nieuwe, tij delijke hoofdtrainer Ton Bruins Slot en Spitz Kohn. „Ik vond het - Spitz AMSTERDAM (GPD) Kohn is wel degelijk geïnteres seerd in de functie van hoofdtrai ner bij Ajax, maar acht het mo ment niet geschikt om de leiding van de Amsterdamse club op dit moment al over te nemen. Driejaar geleden heeft de Luxemburger bij FC Twente „slechte ervaringen" opgedaan toen hij in de loop van het seizoen het werk overnam van de ontslagen Rob Groener. ruggekeerd in de competitie bleek echter van tijdelijke aard, omdat Go Ahead de Rotterdammers in Deventer voor schut zette. De 2-0- eindstand was het logische gevolg van het goede spel van Go Ahead. Nivellering dus in het betaalde voetbal waarin topclubs verande ren in tobclubs. Lauw Vooral in de eerste fase van de heb altijd al gezegd dat we een ontmoeting met Go Ahead ope- werkersploeg hebben We moeten reerde Feyenoord lauw. De tram- elke wedstrijd tot op de bodem melant bij Ajax en de uitzichten op gaan. Dat is onze kracht, dat bleek de iandstitel betekenden kennelijk wel tegen Utrecht. De spelers wis- geen prikke, v00r de Rotterdamse ten dat er vanavond gewonnen formatie. Het was tekenend dat de moest worden Dan moet je tot het enige serieuze mogelijkheid ont- an Desnoods maar drie stond toen witbaard en Oude Wes- de monitor selink binnen enkele seconden bei- Feyenoord acteerde in Deventer den foutief terugspeelden op Jong- echter net zo moeizaam als enkele bloed weken geleden inde Kuip, toen Go De voorsprong, die Go Ahead Ahead ook al een haast onoverko- vijf minuten na rust verkreeg via meluk obstakel bleek. De Rotter- René Eijkelkamp kon Feyenoord nog steeds niet aanzetten tot groot se daden. Tahamata was volledig onzichtbaar, terwijl Houtman en Petursson al evenmin op de voor grond traden. Been (een half dozijn overtredingen) werkte hard, maar liet voortdurend het hoofd moede loos hangen. De enige dreiging kwam nog op momenten dat Van de Korput opschoof naar het mid denveld. De machteloosheid voerde ech ter de boventoon en ook doelman Hiele deelde een kwartier voor tijd in de malaise door een simpele schuiver van Woudsma te laten glippen: 2-0. Vanavond om tafel met Johan Cruijff AMSTERDAM (GPD) - Het be stuur van Ajax zal vanaVond op nieuw om de tafel gaan zitten met Johan Cruijff. Nu de verzoening tussen de Amsterdamse club en de voormalige werknemer een feit is streeft Ajax ernaar om Cruijff te betrekken bij het werk van de technische commissie. Daarbij zou het gaan om pro deo-werk. Vice-voorzitter Van Eijden van Ajax: „Als Cruijff een echte Aja- cied is en dat is hij nog altijd, dan zal hij geen geld vragen en belan geloos voor Ajax gaan werken". Overigens ontkende Van Eijden dat Ajax er op uit is om Cruijff als hoofdtrainer aan te trekken. „Al weet je in het voetbal natuurlijk nooit wat er kan gebeuren". Stijlvol stort Marco erg goed van De Mos dat hij ons te zijn. Hij is tenslotte steeds bij het woord wilde staan. Hij wenste ons eerste elftal betrokken geweest, zelfs succes", aldus Bruins Slot, Toen hij zei dat hij per se assistent die zelf pas maandagavond laat te wilde blijven, heb ik uiteindelijk horen had gekregen dat hij het toch maar ja gezegd". werk moest Nadenken „Zo'n situatie", aldus Kohn, „wil ik niet opnieuw meemaken. Daar om heb ik stuur De 37-jarige Heemstedenaar had „1 Haarlem het interregionale gezegd toen het be- jeugdteam van Ajax naar de titel- het ontslag van Aad de van het district West I geleid, toen Mos benaderde. Ik heb mijn les ge- hem werd gevraagd met spoed „papieren hoofdtrainer", zoals Bruins Slot zichzelf tijdens zijn eerste persconferentie betitelde, was niet om een eind te maken aan de winterslaap waarin de spelers van Ajax verkeerden, maar juist om in alle opzichten de rust te la ten weerkeren. In samenwerking met Kohn alles kon naden- deed Bruins Slot daarom een drin- I bijvoorbeeld af, gend beroep op de spelers om zich- De Mos te zelf vooral niet voorbij te hollen. In werkelijkheid draafden de Ajacie- 0_..den echter van het begin af aan voorkomen. Vandaar dat ik voorlo- vendien vroeg ik me af of Kohn door, zoals dat onlangs ook het ge- assistent-trainer blijf'. niet beter eerste man zou kunnen val was bij FC Utrecht toen de Am sterdammers op eerherstel uit wa ren na het verlies tegen FC Gronin gen. Toen werden de onrustgevoe lens echter uitsluitend vertaald in een grote inzet. Ditmaal leidde het De belangrijkste opgave voor de door Haarlem (zondag met 1-0 win- leerd. Bij Twente heb ik destijds geprobeerd om te redden wat er nog te redden viel. Had ik Twente dat ik rustig toen in de eredivisie kunnen hciu- ken. Ik vroeg r den dan was ik de Messias ge- of het wel goed Amsterdam te komen. „Ik heb dat op mijn gemak gedaan z weest. Omdat me dat niet lukte werd ik vertrapt. Dat wil ik vervangen. Ik heb immers altijd goed met hem samengewerkt. Bo naar) en het bestuur van Ajax ver oorzaakte schokeffect eveneens tot klasserijke acties. Althans in het begin van deze spectaculaire wedstrijd waarin Twente de dupe dreigde te worden van de Amsterdamse agressie. Meeuws en Van Basten, het in ere herstelde duo, verzorgden de ope ningsgoal en nadat Carbo vrij ver rassend voor 1-1 had gezorgd, leek Twente na goals van Schoenaker en Koeman alsnog overlopen te zullen worden. Bruins Slot: „Met die voor sprong na een half uur had Ajax VOLENDAM (GPD) - Oostenrijk verslaan wil het nog uitzicht be- heeft zich gisteravond in Graz niet houden op de mondiale titelstrijd echt ingespannen om met een zo in 1986. hoog mogelijke score van Cyprus Interim-bondscoach Leo Been- te winnen. De Oostenrijkers zijn er hakker greep de niet bepaald ver- zo van overtuigd dat het Neder- rassende winst van Oostenrijk lands elftal volgende week tegen (treffers van Hristic, Polster, De stand in groep 5 Hongarije Oostenrijk Nederland Cyprus 5 5 0 0 10 12- 3 6 3 12 5 2 12 6 0 0 6 Hongarije minimaal een punt speelt, dat de uiteindelijk 4-0-winst op het nietige Cyprus voor kennis- geving werd aangenomen Oosten- SepênT°Üongaryêwint thuis'met Schachner en Willfurth) 7-1 -overwinning van Oranje op Cy prus nog eens in de herinnering te rijk staat nu met een wedstrijd meer gespeeld twee punten voor op Oranje in groep 5 van het kwali ficatietoernooi voor het WK in Me xico met een positief doelsaldo van één. Oranje heeft twee punten min der met vijf doelpunten in de plus. Nederland moet dus komende dinsdag Hongarije in eigen huis tenrijk-Cyprus niets aan de situatie van het Nederlands elftal nu. „Het kwam en komt er gewoon op neer dat we dinsdag van Hongarije moe- Cyprus, Oostenrijk met 4-0.' ten winnen. Zo 'simpel' is dat. En daar gaan we ons de komende da gen ook op concentreren. Eerst maar eens de balans opmaken van welke spelers er geblesseerd zijn. Er zijn nogal wat vraagtekens wat dat betreft, Valke (gisteravond te gen FC Utrecht weer uitgevallen, red.), Van de Kerkhof, Ophof en I nog steeds Gullit. De keuze wordt vrij beperkt eigenlijk", aldus Been hakker gisteravond. Vandaag maakt de interim- bondscoach zijn selectie voor Hom- 10- 5 garije bekend. Donderdag verza- 3-18 melt de groep van zestien spelers zich op Papendal, zondagmiddag vliegt men naar Boedapest. 2-0 v Dan is die 7-1 van ons thuis niet alledaags te noemen. Daaruit blijkt nogmaals dat de verhoudingen in het internationale voetbal steeds meer worden rechtgetrokken. De kleine voetballanden hebben dui delijk bijgeleerd". Maar afgezien van die constate ring verandert de uitslag van Oos- Jeugdploegen De voetbalwedstrijd tussen de jeugdploegen van Oostenrijk en Cyprus, uit de voorronden van het toernooi om het Europees kam pioenschap voor nationale elftallen voor spelers onder de 21 jaar, is gis teren in Graz geëindigd in een ge lijkspel van 0-0. Maandag 13 mei wordt de laatste wedstrijd gespeeld in Boedapest tussen Hongarije en Jong Oranje. voet heeft dwarsgezet. (foto anp» rustig de wedstrijd moeten uitspe len. Maar de jongens bleven ge jaagd voetballen en dachten niet aan het verdedigen van die mar- Ajax trof het ook niet dat het in FC Twente een minstens zo gemoti veerde tegenstander had die ook in kwalitatief opzicht niet wenste on der te doen. Met uitblinkers als So- rensen, Sanchez Torres en Vreijsen vocht het terug en maakte het dui delijk dat Ajax in een schijnwereld leefde. De Twentenaren renden naar een voor onmogelijk gehou den voorsprong van 4-3dankzij doelpunten van Sorensen (vrije trap), Carbo en Ten Caat. Twente leek dicht bij de eerste zege in de Meer in 19 duels maar een wan hoopspoging van Koeman (de eni ge gevaarlijke actie van Ajax na rust) zorgde ervoor dat de Amster damse kruitfabriek niet opnieuw tot ontploffing kwam. Met de nodige moeite en geluk hadden de spelers, die zelf hadden aangedrongen op het vertrek van De Mos, daarmee de schade weten te beperken tot zeven verliespun- ten in de laatste zeven wedstrijden. Omdat Feyenoord niet geinteres- seerd lijkt te zijn in de titel ziet het er derhalve toch weer naar uit dat Ajax ondanks zichzelf landskam pioen zal gaan worden. Bruins Slot, na tien seizoenen FC Amsterdam sinds driejaar bij Ajax in dienst: „In die laatste periode ben ik met de interregionale jeugd tweemaal nummer een van Neder land geweest. Het zou wel leuk zijn om nu met het grote Ajax kam pioen te worden, maar daar denk ik nu niet aan. Het belangrijkste is nu dat de zestien selectiespelers op een lijn blijven zitten. Vanavond was dat aardig het geval". ADVERTENTIE MERK-TYPE-BIJZ.H. Audi 100 CC Avanl 1.8 (mod. '84) Audi 80 CC 1.6 4-drs. (extra's) Audi 80 CL 1.6 4-drs. (mod. '84).... VW Polo Coupé 1.3 VW Santana 5X1.6 (mod. '84 VW Jetta C 2-drs. 1.6 VWJettaC 4-drs. 1.3 VW Jetta C 4-drs. 1.3 (extra's) VWJettaC 4-drs. 1.3 VW Golf C 1.6 (extra s) VW Golf CL Diesel (extra s) VW Passat Rimini Ólesel (mod. '84) VW Passat Royal (mod. *84) VW Polo Oxford VW Passat C 5-drs. (nw. model) VW Golf CL 1.3 Audi 80 GTE (extra's) Audi 80 Quattro (extra's) Audi 90 (2.2) 5 e (extra's) Audi 80 CC Turbo Diesel... Audi 80 C 1.6 (mod.'84) Audi 1001.8 (mod.'84) Audi 100 CC 1.9 (mod. 84) Audi 80 CC Automaat 1.6 Audi 100 CC 2.2 Audi 100 CC1.9 Audi 80 GL 1.8 Audi Coupé GT VW Golf GL 5-drs. 1.6 zilver met. wit groen met. rood groen wit wit wit blauw met. wit bl. met. wit zilver met. broos met. zilver met. bl. met. d.grijs met. d.grijs met. zilv. met. bl. met. d.grijs met. zilver met. zilver met. I.blauw met. groen met. 3.500, 1.000, 2.750, 1.000, 2.000, 1.000, 1:188: 2.000:: 1.200, 1.700, 2.000,- 1.500,- 700, 2.500, 6.000,- 17.000,. 2.000,. 3.500, 3.500, 2.000,. 3.000,. 2.500, 3.000, 7.500,- 6.000,. 12.500, 2.000, L'dorp L'dorp L'dorp L'dorp L'dorp Oegst. Oegst. Oegst. Oegst. Oegst. Oegst. Oegst. Oegst. Oegst. Oegst. Oegst. Oegst. Oegst. Oegst. Oegst. Oegst. °X Katw. V'schoten V'schoten V'schoten V'schoten V'schoten KAMSTEEG-ZUID B.V. Leiderdorp 071-899212 Oegstgeest 071-173414, Voorschoten 071-769307 Katwijk 01718-15141

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 19