Unicum pakt buitenkans tegen Leeuwenberg: 8-0 winst binnen Olijslager en Wielart springen er uit Gehavend Fides sleept Dagen van Noordwijk lijken geteld Snelle tijd Plaatjies Tennisser Meeir stunt in Hamburg Boeiende atletiekwedstrijden in Lisse Optimisme bij titelkandidaat De Danaïden MAANDAG 6 MEI 1985 SPORT PAGINA 17 LEIDEN - In de eerste klasse van de tenniscompetitie lijken de da gen van Casino Noordwijk geteld. Gisteren verloren de Noordwijkers weer met 1-7. Bij de reserves van Manege konden alleen Trudy Wal hof en Els Veentjer hun vrouwen- dubbelspel in winst omzetten. Maar 'dubbelen' is ook een heel an der vak dan 'enkelen'. Unicum pakte in de eerste klasse een 8-0 zege tegen Leeuwenbergh. De absentie van Jansje Vermaat bij Leeuwenbergh was voor Unicum uiteraard een buitenkans. Concur rent Noorderlicht zal die punten moeten verdienen en dat is geen eenvoudige klus. De eerste wed strijd eindigde in 4-4. Toen won Hans Tönjann driemaal en Freek van der Capellen tweemaal. In het gemengde dubbelspel stond toen Jansje Vermaat een derde winst partij voor Freek van der Capellqn in de weg. Overigens deed gisteren Margot van Overloop door winst van haar enkelspel tegen Irene Maarschalk 6-1,7-6 ook een kost baar punt in de tas. Freek van der Capellen had tegen Rob Krullaards vijf matchpunten nodig. Het vijfde maakte hij op de hem eigen wijze met een dropshot en een lob. De resultaten: Freek van der Ca- pellen-Rob Krullaard 7-6, 7-5. Hans Tönjann-E. Warmenhoven 4-6. 6-3, 6-3, Carole de Bruyn/Hans Tön- jann-Rob Krullaards/Irene Maar schalk 6-4, 6-4, Hans Tönjann/ Freek van der Capellen-Rob Krul- laards/E. Warmenhoven 6-3, 6-2. In de overgangsklasse A staat Unicum 2 verloren tegen Joy Mo zaïek 3, 1-5. De wedstrijd kon door regen niet worden uitgespeeld. De twee gemengd dubbelspelen kun nen voor Unicum misschien nog Net als. Olijslager reageerde de winnaar van de "Ter Specke"- bo kaal, Ruud Wielart, bescheiden op zijn prestatie, een hoogtesprong PORT ELIZABETH (AFP) - De Zuidafrikaanse atleet Mark Plaatjies heeft zaterdag een ma rathon in Port Elizabeth ge- wonnnen in de snelle tijd van 2 uur 08 minuten en 58 seconden. Plaatjies, een student medicij nen, bleef ruim anderhalve mi nuut boven de beste wereldtijd. Die kwam twee weken geleden in het bezit van Carlos Lopes. De Portugees liep tijdens een marathon in Rotterdam de klassieke 42 kilometer en 195 meter in 2 uur 07 minuten 11 seconden. Carlos Lopez Olympisch kampioen Carlos Lopes, winnaar van de Rotter damse marathon, heeft zater dag de Portugese ploeg naar de eerste plaats gesleept in de ma rathon-estafette van Milaan. Portugal lag vierde toen Lopes als laatste loper aan zijn veer tien kilometer begon. De uit slag is: 1. Portugal (Rios, Capi- tulo, Lopes) 2 uur 3 minuten en 36 seconden, 2. Italië 2.04,13, 3. BR Duitsland 2.05,49, 4. Groot- Brittannië 2.06,11. een kostbare winst opleveren in de strijd tegen degradatie. In de overgangsklasse B won Dekker Tennis met 6-2 van Uden. Concurrent Son zal vermoedelijk met 8-0 van Uden winnen, maar kan de 0-8 nederlaag tegen Dekker Tennis daarmee niet goedmaken. Hoe het zij, in de waarschijnlijk be slissende wedstrijd tegen Son zal Dekker Tennis in de sterkste op stelling uitkomen. Dan zullen Hen- ny Fehling en Carel de Bruyn ze ker in drie partijen aantreden. De resultaten waren: Freek Ta- nis-Frank Boef 6-0, 6-1, Rene van der Wilk-H. Buding 5-7, 3-6, Brigit van der Maarel-J. Bultman 7-5, 6-1, Diana Euser-I. Nelisse 1-6, 2-6, Ta- nis/Stefan Faas-Boef/Buding 6-1,6- 3, Henny Fehling/Diana Euser-J. Bultman/I. Nelisse 6-0, 6-0. Henny Fehling/Rene van der Wilk-J. Bult- man/H. Buding 6-1, 6-4, Brigit van der Maarel/Stefan Faas-I. Nelisse/ Boef. 6-1 6-2. De Munnik lijkt niet af te stop pen. Gisteren werd Rhijnauwen met 6-2 teruggewezen. Verloren gingen voor de Leiderdorpers het LEIDEN - Nu de grootste verschil len in aantallen gespeelde wedstrij den in de veldkorfbalcompetitie na twee inhaaldagen weer wat zijn rechtgetrokken, wordt duidelijk wat de titelkansen van de 'Leidse' eersteklassers nog waard zijn. Zuiderkwartier ontfutselde welis waar koploper De Overkanters een punt (7-7), maar de positie van het lager geklasseerde De Danaïden (9- 13 winst op De Bermen) is relatief beter. Ook TOP heeft in IB na de 7-13 zege op Animo betere vooruit zichten dan koploper Swift(M). Fides Pacta sleepte in Leek/Tol- bert de laatste punten binnen, die het nodig had om zich van lijfsbe houd te verzekeren. Mochten deze kwade kansen voor de Leidenaars eigenlijk nog louter theoretisch zijn, voor tegenstander Rodenburg was de degradatiedreiging accuut. En daar is na het duel tegen Fides geen enkele verandering in geko men, want de Groningers verloren met 7-9. Coach Matty Baart was 's och tends vroeg met een zwaar geha vende selectie naar het hoge noor den afgereisd. Zonder de nog altijd geblesseerde Robin Somméling, die ditmaal werd verangen door Wim Piket en ook zonder enige re serve. De verre reis, noch de gewij zigde opstelling, invaller Piket in de derde aanval en Jeanet Smit in het eerste aanvalsvak, geruild met Ilonka van der Steen, bleek een be letsel voor een flitsende start. tweede mannenenkelspel van Tho mas Koemans en het mannendub- belspel. Het laatste verlies was een dubbeltje op zijn kant. De resultaten waren: Henk Jan- se-P. v.d. Born 7-6, 6-4, Th. Koe- mans-E. Sakkers, 4-6, 3-6, Christel Verwoerd-S. Roeleveld 6-4, 6-2, Marieke Vergilst-E. Oostrom 6-0,6- 4, Janse/Koemans-v.d. Born/Sak- kers 6-3, 3-6, 5-7, Christel Ver woerd/Marieke Vergilst-S. Roele- veld/E. Oostrom 6-4, 6-3, Th. Koe mans/Christel Verwoerd-E. Sak- kers/E. Oostrom 6-0, 6-1, Janse/Ma- rieke Vergilst-v.d. Bron/S. Roele veld 6-1, 6-4. Oegstgeest stond Vliegende Hol landers 2 maar een winstpunt toe, 7-1. De Oegstgeestenaren doen het voortreffelijk in de overgangsklas se B. Alleen Son 4 blijkt voor Oegstgeest te sterk. De resultaten waren: Marcel Ger- ritse-M. de Bruyn 6-3, 6-2, Jasper van Marwijk-B. Brouwer 7-5, 6-2, Nancy Toole-M. Burgerhof 6-0, 7-5, Evelien Krul-A. Wij man 0-6, 3-6 (een offday, dat kan voorkomen), Gerritse/van Marwijk-de Bruyn/ In de eerste twintig minuten til den Ronald van der Velden, Kitty Dool (2-0), Nico Pikaar en Henk van der Waals (2x) de score naar 1- 5. De concentratie verslapte echter en nog voor rust (5-5) kon Roden burg weer aanhaken om tot de slot fase niet meer los te laten. Fides bleef de betere ploeg, ge tuige goals van Wim Piket (5-6) en Ronald van der Velden (6-7), maar het duurde tot in de achtendertig ste minuut eer de beslissing viel. Na vier minuten eerder al 7-8 door de mand te hebben gejaagd scoor de Henny Piket het verlossende doelpunt: 7-9. Lift "We zitten nog steeds in de lift. Winnen we woensdagavond van OSCR, dan gaan we zeker nog voor het kampioenschap spelen". Coach Hans van Huis gelooft weer helemaal in de titelkansen van De Danaïden. Directe aanleiding voor de optimistische taal van de War- monder was het duel tegen De Ber men. Een belangrijk treffen ook voor de thuisploeg, want in Capelle stond het eersteklasserschap van De Bermen op het spel. Alleen in de beginfase was daar enig zicht op, want De Danaïden opende te gemakkelijk en bezon digde zich aan domme plaats- en vangfouten. Na een kwartier was de rekening hiervoor opgemaakt Brouwer 6-0,6-1, Nancy Toole/Eve- lien Krul-M. Burgerhof/A. Wijman 7-5, 7-5, Nancy Toole/Van Marwijk- A. Wijma/De Bruyn 7-5, 6-2, Gerrit- se/Evelien Krul-M. Burgerhof/ Brouwer 6-2, 6-4. TEAN won van Hoofddorp 5-3. Dat deed Pellikaan Tennis 4 ook tegen Cash. De Alphenaren staan dus maar een puntje achter de Limburgers in de race naar het kampioenschap. TEAN heeft nu 19 punten en Pellikaan Tennis 20. De 5-3 winst moest gisteren overigens wel uit het vuur worden gesleept. Tine Langeveld was weer goed voor drie winstpunten, maar voor het zo belangrijke vijfde punt zorg den Johan Vis en Margot van den Oudenrijn in het tweede gemengd dubbelspel tegen J. de Jong/A. Zekveld 6-0, 6-7, 7-5. De resultaten: Ch. Asselbergs-J. Ydsma 5-7,6-3,4-6, Johan Vis-J. de Jong 2-6, 3-6, Tine Langeveld-A. Zekveld 6-0, 6-0, Margot van den Ouclenrijn-E. Veldt 7-6, 6-3, Ch. As- selbergs/J. Vis-J. Ydsma/J. de Jong 2-6, 2-6, Tine Langeveld/Mar- got van den Oudenriin-A. Zekveld/ katlete, juniore Hellen Bank (De Bataven), verraste aangenaam met een 400 metertijd van 58.98, waar mee zij alleen Ineke de Jong (Hor ror) voorrang moest verlenen (57.68). Enkele andere verdienstelijke prestaties van atleten uit de regio en keek De Danaïden tegen een 4-1 achterstand aan. Door goals van René de Louw en Leon Brouwers, die twee door In- grid Slingerland geforceerde straf- worpen benutte, kwam het twaalf tal van Van Huis weer op gelijke hoogte. De erg sterk spelende en driemaal scorende Frans Brand bracht zijn ploeg aan de leiding, waarna Monique Slingerland de marge uitbouwde naar 4-6. De tweede helft liep De Danaï den weg naar 6-11, besliste daar mee het duel en bezegelde het trieste lot van De Bermen: 9-13. Na rust werden de overige Leidse goals gescoord door Leon Brou wers (2), Eric Kromhout (2), Moni que Slingerland en Hennie Devi- lee. Hoewel uitgeschakeld voor het kampioenschap speelde Zuiderkwartier gisteren nog wel een belangrijke rol in de titelstrijd. Koploper De Overkanters kwam in Leiden niet verder dan een gelijk spel en gezien het spelbeeld in de slotfase was een nederlaag zeker niet denkbeeldig geweest. In de eerste helft kwamen de Rotterdammers met 3-4 voor en toen na een half uur een 4-6 tussen stand was bereikt leek de zege bin nen bereik. Zuiderkwartier liet zich echter niet afbluffen door het fysieke tegenspel en bleef gecon centreerd in de achtervolging. De ploeg van coach Wim Niesing kreeg loon naar werken toen Char- Veldt 6-3, 7-5, Ch. AsselbergsTi- ne Langeveld-J. Ydsma/E. Veldt 6- 2. 6-2. Roomburg heeft zowaar nog kampioenskansen. Gisteren won nen de Roomburgers knap van De venter, dat zich nog had versterkt met Peter Ranty. Hij won zijn en kelspel van Rob van Marwijk 6-0, 6-3. Ranty won ook het tweede ge mengd dubbelspel met F. Menso- nides van Juliette Grimbergen en Rob van Marwijk, maar zijn derde wedstrijd bracht niet het door de Deventenaren verwachtte derde punt. Daar stak Joost van Lee'u- wen (drie winstpunten!) een stokje voor. Hij deed dat natuurlijk niet alleen. Maatje Rob van Marwijk, die uitstekend voor de dag komt in de overgangsklasse B, was present om revanche te nemen op Ranty in het mannendubbelspel 6-4,6-4. On danks verlies kan verder Juliette Grimbergen terugzien op een goe de prestatie. Zij verloor haar enkel spel van J. van Eekhout, na match- punt in de tweede set 6-4, 6-7, 3-6. Resultaten: Van Leeuwen-Berg- ström 6-3. 3-6. 6-2. Van Marwijk- les Stijger na een treffer van Dirk Jan de Kreek de gelijkmaker scoorde: 6-6. In de uiterst gespannen slotfase kwam kwam De Overkanters nog maals op voordeel, miste Erik van Lunteren een strafworp, maar re vancheerde zich in de allerlaatste minuut nog door van grote afstand de bal in de korf te deponeren: 7-7. Van Lunteren was ook de maker van de eerste goal, terwijl de reste rende treffers op naam kwamen van Theo van Leeuwen, Wil de Wit en Rens Henzen. Gespeeld Na een helft was Animo-TOP al wel gespeeld. De Zeeuwen waren volstrekt niet bestand tegen het aanvallende geweld, dat de ploeg van coach Hans Oele ontketende. Na nauwelijks een kwartier was het al 1-5 en toen scheidsrechter van Spronsen na drie kwartier af blies was het verschil opgelopen tot 5-11, een meer dan modale eind- score. "Ik opperde nog er mee op te houden", grapte Oele. "Dit was tenslotte al een mooie eindstand geweest. Maar we moesten er toch nog een helft tegenaan". Dat was ook letterlijk het geval, want Ani mo wenste beslist niet af te gaan en dat doel heiligde alle middelen. TOP was tegen het afbrekende spel van de thuisploeg allerminst bestand en kwam nog maar twee- Ranty 0-6 ,3-6, Monique Reynierse- F. Mensonides 7-5, 6-0, Reynierse/ Grimbergen - Mensonides/Van Eekhout 6-7, 6-1, 1-6, Reynierse/ Van Leeuwen-Van Eekhout/Bergs- tröm 6-4, 2-6, 6-2. De Leidsche Hout moest uit te gen Ede een 3-5 revanche toestaan voor de in Leiden behaalde winst 6-2. Annette Hins zal nog wel even moeten bekomen van het verlies in de vrouwendubbel met Ellen de Groot. Die ging verloren met 4-6, 7-6,6-7! De Leidsche Hout heeft nu 21 punten. De concurrent heet Beekhuizen. De resultaten: H. Jorna-J.W. Lugthart 3-6, 6-3, 6-3, M. Nijssen- Waldo Jansen, 6-7, 3-6, Y. Hydra- Annette Hins 2-6, 1-6, M. Bruyl-El- len de Groot 6-4, 6-3, Jorna/Nijssen - Jansen/Lugthart 6-4, 6-4, Lug- thart/A. Hins-Y. Hydra/Jorna 6-7,6- 4, 0-6,Jansen/E. de Groot-Nijssen/ M. Bruyl 6-4, 6-4. Rijnkanters verloor met 3-5 van THES. Liz Weare won driemaal. Haar enkelspel van Yvonnen Rooymans 6-0, 6-1, het vrouwen- dubbelspel met Nol Bennink van Y. Rooymans/Jacqueline Janssen 6-4, 6-1 en het eerste gemengd dub belspel met Peter Paul Pruyn van Yvonne Rooymans/Douts 6-2, 6-1. Rijnkanters heeft nu 10 punten te genover koploper THES 13 pun ten. Er is dus nog van alles moge lijk in deze afdeling. In de mannencompetitie eerste klasse speelde landskampioen Unicum 3-3 tegen Venlo en dat kan weieens het verlies betekenen van het landskampioenschap. Concur rent Ray Prick won namelijk met 6-0 van Zee en Duin uit Katwijk. Voor de winstpunten bij Unicum zorgden Pufkus, Arnold van der Capellen en Har Meijer met Pufkus in het tweede dubbelspel. In de overgangsklasse verloor Voorhout met 0-6 van Alta. FRANK BONTE maal, via Gerco Langelaan tot sco ren: 7-13. Sjoerd van der Klaauw (3), Ron van der Willik (2), Hans Oudshoorn (2), Aad Wiegerink (2), Monique Ar- kink, Egbert Dijkstra tekenden voor de elf goals voor de rust. Fiks blijft door een 7-10 zege op TOP(A) leider IJsselvogels op af stand volgen, nog altijd hopend op een misstap. In het duel tegen de hekkesluiter raakten de Oegstgees tenaren in de eerste helft achterop (4-2), maar nog voor rust (4-4) was het met het hoge tempo van de Zeeuwen gedaan. Bij 6-8 miste de ploeg uit Arnemuiden een straf worp en prompt werd het duel door Theo Vreeken (2) en Gwenny de Best beslist. Robert van der Kraan scoorde driemaal. Crescendo hield een kostbaar punt over aan het duel tegen Ro zenburg en daardoor blijft het ON- DO(M), dat zaterdag won, nog net voor. Coach Ruud Niesing sprak echter over een verliéspunt en ge zien de verlate gelijkmaker van Ro zenburg, in blessuretijd gescoord, was dit niet onterecht. In de eerste helft verspeelde Crescendo een 3-1 voorsprong en moest zich vervol gens tot de slotfase beperken tot volgen. De 7-6 van Carolien van Noort (2) was twee minuten voor tijd niet voldoende voor de winst. Daarvoor scoorden Debby Blog (2), Tessy Burghouwt, Wijnand Al berts en Peter Baak. BRAM VAN GENT HAMBURG/LAS VEGAS (SID/ Reuter/ANP) - De Tsjechoslowaak Miroslav Mecir heeft gisteren het open tenniskampioenschap van de Bondsrepubliek veroverd. Mecir versloeg in Hamburg de Zweed Henrik Sundström in drie sets: 6-4, 6-1 en 6-4. Eerder dit jaar won Me cir een indoortoernooi in Rotter dam. De twintigjarige Oosteurope aan had opmerkelijk weinig moei te met Sundström. Ook de eind strijd was vlekkeloos; hij liet zijn tegenstander geen set. Het toer nooi was gedoteerd met een prij- zenbedrag van ruim een miljoen gulden. „Hamburg ligt me wel", ver klaarde Mecir. Achtereenvolgens schakelde de rechtshandige num mer 27 van de wereldranglijst de Australiër John Frawley, de Israeli Shlomo Glickstein en de Zweden Joakim Nyström en Mats Wilander uit. Miloslav Mecir is de derde Tsje choslowaak die de open Duitse kampioenschappen op zijn naam heeft gebracht. Roderich Menzel (1931) en Jaroslav Drobny (1950) gingen hem voor. De 20-jarige Tsjech, die over veertien dagen ja rig is, verdiende met de zege 42.500 dollar (bijna 150.000 gulden). Evenals bij het Grandprix-toer- nooi van Rotterdam ontpopte Me cir zich in Hamburg als een ware „Zweden-doder". In de kwartfina les versloeg hij Joakim Nystroem met 6-1,6-4. In de halve finales van zaterdag schakelde hij de als eerste geplaatste Mats Wilander in min der dan een uur uit: 6-3,6-0 en in eindstrijd had Sundstroem, ook al een lid van het Zweedse daviscup- team, dat in december de beker veroverde, weinig in te brengen: 6- 4,6-1,6-4. Alleen in de eerste set maakte Sundstroem het Mecir met zijn verdedigende speltype lastig. Hij kwam met 4-2 voor en het zat er dik in, dat Mecir zijn eerste set-ver lies in Hamburg zou leiden. Maar de Tsjechoslowaak herstelde zich, won negen games achtereen en liet zich de zege niet ontgaan. Voor de derde maal na 1980 en 1981 wonnen Andres Gomez en Hans Gildemeister (Ecuador/Chili) de titel in het dubbelspel. Zij ver sloegen de oud-wereldkampioenen Balazs Taroczy/Heinz Guenthardt (Hong/Zwi). Las Vegas De ongeplaatste Amerikaan Jo han Kriek heeft de Tsjechoslowaak Tomas Smid zaterdag in de halve finale van het internationale ten nistoernooi van Las Vegas verrast. Kriek gaf zijn als zesde getipte te genstander geen schijn van kans. In de finale van het met een prij- zenbedrag van ruim een miljoen gulden gedoteerde toernooi komt de in Zuid-Afrika geboren Kriek uit tegen de Amerikaan Jimmy Arias, die zijn landgenoot Ken Flach uitschakelde. De winnaar van het treffen ontvangt drie ton, de verliezer de helft. Smid had in de eerste set tegen Kriek een voorsprong van 4-3. Ver volgens schreef de Amerikaan acht achtereenvolgende games op zijn naam: 6-4, 6-3. Arias had eveneens een moeilijke start. Pas na een tie break (10-8) eiste hij de eerste set op: 7-6. In de tweede set was het verzet van de onbekende Flach iets eerder gebroken. Fides-jeugd sleept nieuw kampioenschap in de wacht LEIDEN - De junioren van Fides Pacta hebben door een 4-9 zege op De Algemene opnieuw het kam pioenschap in de wacht gesleept in de hoogste klasse van de afdeling. Hen wacht nu nog een beslissings wedstrijd tegen een nog onbeken de tegenstander om het kampioen schap van Rijndelfland, dat recht geeft op deelname aan het Neder lands kampioenschap en promotie naar het district. Fides Pacta, dat dit seizoen al leen van Die Haghe verloor, nam door twee goals van Roland Sjar- din al snel een 1-3 voorsprong op De Algemene. De overwinning kwam daarna eigenlijk niet meer in gevaar: 4-9. Jan Willem Meijer werd met vier goals topscorer, ter wijl Rene Rodenburg (2) en Lex Jan dé Haas de resterende treffers voor hun rekening namen. Voor De Algemene scoorden Alfred Lambooy, Remco Molloy, Fred 'Verweij en Marcel Duyvebode. DAMMEN, PRAAG (ANP) - De Nederlander Hans Ladage is tij dens de vijfde editie van het Gol- den-Praagtoernoi als tweede geëin digd. Ladage veroverde twaalf punten uit zeven partijen, evenveel als de winnaar, Vladimir Kolesnik uit Sovjetunie. Aan het toernooi namen 26 dammers uit zeven lan den deel. ADVERTENTIE ZEG AAAAR fcMYL TEGEN 'N J KAMSTEEG OCCASION keus uit 200 occasions LISSE - In Maijan Olijslager er. Ruud Wielart hebben de wedstrijden om de "Ter Specke"- bokaal twee winnaars gekregen die er gisteren duidelijk uitsprongen. Zonder zich iets aan te trekken van de lastige weersomstandighe den presteerden deze topatleten op nationaal niveau. Mar jan Olijslager trotseerde gisteren tot twee maal toe de te genwind, die de tijden op de korte loopnummers nadelig beïnvloedde. Ruud Wielart, had misschien minder last van de wind, maar slaagde er bijna in 2.20 hoog te springen. Ook de 2 meter 15, die hij uiteindelijk haalde, is een hoogte die jarenlang niet meer door Nederlanders is gesprongen. Ondanks de tegenwind die al te op windende tyden in Lisse onmoge lijk maakte, hebben de talrijke toe schouwers ruim drie uur lang goe de atletiek voorgeschoteld gekre gen. Sprint-atlete Marjan Olijslager trok zich van niets en niemand iets aan door de 100 meter vlak in 12.02 en de 100 meter horden in 13.69 af te raffelen. Met deze dubbelslag werd zij winnares van de 'Ter Specke"- bokaal, die de organise rende vereniging De Spartaan jaar lijks zowel voor mannen als voor vrouwen ter beschikking stelt. Olijslager maakte een ontspannen indruk. "Dit jaar staat er niets be langrijks op het spel" was een van de uitspraken van de atlete, die vo rig jaar volgens velen ten onrechte niet naar de Olympische Spelen in Los Angeles werd uitgezonden. Hoewel Marjan Olijslager de bo kaal plus bloemen stralend in ont vangst nam, reageerde zij nuchter op de relatief goede tijden, die zij zo vroeg in het seizoen al liep. "Ik heb vandaag twee keer geluk ge had. Juist als ik moest lopen, viel de wind even weg" meldde de Zeeuwse, zonder erbij te vertellen dat al haar concurrentes slechts haar hielen konden zien. Één van van 2.15. De Haarlemmer, die aan zijn tweede atletiekleven lijkt te zijn begonnen, is nog niet eens op zijn oude niveau terug, maar staat in Nederland op eenzame hoogte. In tegenstelling tot andere berich ten traint Wielart nauwelijks. "Ik heb het nog te druk met andere za ken. Ach, kon ik maar eens wat va ker trainen" berichtte hij pal na zijn derde vergeefse poging om over 2.20 te wippen. In de schaduw van Wielart en Olijslager toonden ook andere be kende atleten hun vorm. Sprinter Achmed de Kom (AAC) won de 100 en 200 meter. Piet Meydam trok het discuswerpen en kogelstoten naar zich toe. Bij het kogelslinge ren kwam Wil van Uythoven (THOR) tot een winnende 56.20. Tienkamper Enno Tjepkema (AAC) bracht het verspringen met 7.39 op zijn naam. Teleurgestelden Bij de vrouwen trok de verte- sprong van Mieke van der Kolk DEM) de aandacht: 6.06 met rug- wind. Deborah Dunant (ADA) won het kogelstoten met 15.45. Bij het discuswerpen kwam Bea Wiarda Ook zonder horden op de baan kan niemand Marjan Olijslager bijhouden. Tanja Tjepkema (uiterst links) en van links naar rechts Maureen Freelink, Yvonne van Dorp, Mieke van der Kolk en Margriet Rota volgen de winnares van de "Ter Specke"-bokaal op eerbiedige afstand. (foto Holvast) (Impala) tot 53.28. Het hoogsprin gen was een prooi voor Jolanda Bleker van DEM met 1.80. Op de 200 meter was Tanja Tjepkema (Startbaan), eerder al tweede op de 100 meter, een klasse apart. Met 24.76 bleef zij de teleurstellende Yvonne van Dorp (AV Holland, ruim voor (25.69). Een andere stree- Leiden: 400 meter horden: John van der Zwet (De Spartaan) 56.2, 3000 meter: Jan Verloop (Bataven) 8.33.7, Jan Laan (NSL) 8.38.2, Nico van Noort (Spartaan) discus 43.98 en kogel 12.74, Paul Grimbergen (Spartaan) 1500 meter in 3.58.6, Vincent van Stijn (Spartaan) 1.95 hoog. Jeugdteam Afgelopen zaterdag hebben ver scheidene Leidse jeugdteams aan de districtskompetitie deelgeno men. AV Holland behaalde met de jongens-B een vierde plaats (6834 punten) en met de meisjes-B een vijfde plaats (5827 punten) in Dor drecht. Jolanda van Rooyen liep daar 100 meter in 13.2, de meisjes estafette (4 x 100 meter) ging in 53.6. TIM RROTTWF.R DF. KONING hen was Marian van der Niet (De Bataven), die een fraaie 14.61 op de 100 meter horden liet noteren. Eenzaam

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 17