Franse aanval op dollar afgeslagen Spreiding PTT vertraagd Het gaat Hoogovens weer beter Nieuwe GATT-ronde bijna zeker Topman van Hagemeyer om afwezigheid berispt IBB-Kondor trotseert malaise woningbouw Directie afgeluisterd bij Howson Algraphy VRIJDAG 3 MEI 1985 BONN (Reuter/DPA/AP) De Franse president Mitterrand is al voor de officiële bespre kingen in Bonn alleen komen te staan met zijn standpunt dat er pas een nieuwe onder handelingsronde over liberalisering van de wereldhandel kan komen, als ook de koers van de dollar ten opzichte van andere munten ter discussie wordt gesteld. Een akkoord over begin 1986 te houden handelsoverleg binnen de Algemene Overeenkomst inzake Tarieven en Handel (GATT) is voor de Amerikanen de belangrijkste doelstelling op de economische top. President Heagan wist giste ren Japan en West-Duitsland aan zyn kant te krijgen tijdens afzon derlijke besprekingen met premier Nakasone en bondskanselier KohL Van de kant van de Britse delega tie werd verklaard dat niets derge lijke onderhandelingen in de weg staat. Volgens Mitterrand heeft het geen zin om afspraken te maken over het slechten van handelsbar rières en het bevorderen 1 De Britse premier Thatcher wees al voor haar vertrek naar Bonn het idee om te komen tot vaste wissel koersen tussen dollar, yen en de Europese Ecu van de hand als "te statisch in een veranderende we reldeconomie". De Westduitse mi nister Stoltenberg (financiën) heeft het Franse voorstel als 'onrealis tisch* bestempeld. Frankrijk zal dus op de topconfe rentie de belangrijkste vier indus trielanden tegenover zich vinden. De positie van de overige twee deelnemers, Canada en Italië, is van wat minder belang. De Ameri kaanse onderminister van finan ciën Beryl Sprinkel zei niet te ver wachten dat het op het punt van de nomische groei, als dit niet ge- handelsbesprekingen tot een har- paard gaat met een stabiele dollar- de botsing zal komen. Ook al blijft koers. Voorts moet er van tevoren een agenda zijn over de te bespre- ken mogelijkheden voor verlaging van invoerrechten. Tenslotte vindt Mitterrand handelsbesprekingen alleen zinvol als de ontwikkelings landen bereid zijn deel te nemen. Mitterrand onvermurwbaar, het is geen zaak van leven of dood, zo verklaarde hij tegenover journalis ten. Voorzitter Jacques Delors van de Europese Commissie, die op de economische topconferentie de Europese Gemeenschap vertegen woordigt, maakte in Bonn duide lijk meer op de lijn van Mitterrand te zitten. Hij zei dat handelsbespre kingen „uiterst zorgvuldig" moe ten worden voorbereid en dat die parallel moeten lopen met mone taire besprekingen en overleg over de schulden van de Derde Wereld. Delors verklaarde er overigens van overtuigd te zijn dat de deelnemers aan de top in Bonn "een positief signaal zullen geven". KLM-vluchten naar Zweden geannuleerd SCHIPHOL (ANP) - Als gevolg van de gisteren uitgebroken sta kingen in Zweden van onder ande re de luchtverkeersleiders heeft de KLM de vluchten van en naar de Zweedse bestemmingen Stock holm en Gotenburg geannuleerd. Gotenburg wordt aangedaan op de diensten van en naar Helsinki. De vluchten naar Helsinki zullen nu zonder tussenlandingen plaats vinden waarbij de vliegtuigen een andere route buiten het Zweedse luchtruim om zullen vliegen. Voor Nederland betekent de sta king van de Zweedse ambtenaren onder meer dat het vrachtverkeer over de weg stil komt te liggen, zo verklaarden transportorganisaties gisteren. Het dagelijks vervoer van verse bloemen van het Westland naar Zweden vormt verreweg het belangrijkste deel van het goede renvervoer naar Scandinavië, zei een woordvoerder. Volgens zijn bronnen zijn de ha vens van Landskrona en Ystad nog wel open voor vrachtwagens. De laatste onderhoudt een veerdienst op Polen, wat het voor Nederland se chauffeurs vrijwel onmogelijk maakt om via die route terug te ke ren naar Nederland door het ont breken van visa. Het veer van Landskrona naar Denemarken kan twee vrachtwagens per keer mee nemen. Volgens de transportorga nisaties zijn er enkele tientallen Nederlandse vrachtauto's in Zwe den. De Zweedse douane laat wel personenauto's passeren. Kort Zakelijk AMSTERDAM (ANP) - De com missarissen van het handelscon cern Hagemeyer hebben topman Bom stevig op de vingers getikt naar aanleiding van zijn pijnlijke "afwezigheid op^een recente pers- persbijeenkomst in het land zijn. Voor de commissarissen was de bijeenkomst. „De vinden vertraging middel geen excuus om niet aan wezig te zijn", zo meldde commis sarisvoorzitter Roef in de jaarver gadering ten overstaan van een kleine 100 aandeelhouders. Bestuursvoorzitter Bom liet on langs zonder mededeling verstek gaan op een persbijeenkomst. Zijn in verlegenheid gebrachte mede bestuursleden probeerden zijn af- zaak hiermee afgedaan, waarmee wezigheid te verklaren eerst door de aandeelhouders genoegen na- verkeersdrukte en vervolgens door men LEIDEN - Het Leidse bouwcon- ongeveer gelijkblijvende resulta- cern IBB-Kondor heeft een terug- ten, hoewel de concurrentie nog gang in de woningbouw vorig jaar toeneemt. De woningbouw droeg ruimschoots kunnen compenseren i 1984 i het eerst procentueel door een toenemend aantal op- minder bij tot de totale omzet. In drachten voor de bouw van kanto- de vrije sector wordt minder risico ren en scholen, ondanks de ook op genomen en bij de woningwetwo- dit terrein toegenomen (prijs)con- ningen is sprake van sterk vermin- Dat blijkt uit het vandaag gepu- ringen, derde gemeentelijke contingente- bliceerde jaarverslag. De omzet steeg in 1984 met vier procent Het gevolg is dat steeds meer aannemers zich richten op de utili- i 75 tot ruim 78 miljoen gulden; teitsbouw, een terrein waarop IBB het brutobedrijfsresultaat nam toe desondanks haar traditioneel ster met ongeveer zeven procent 2,89 tot 3,2 miljoen gulden. Dankzij leen in het noorden forse rente-inkomsten (zo'n 2,4 mil- enigszins zorgelijk ke positie wist te verbeteren. Al- de situatie IBB's joen) op de eigen reserves kwam dochterbedrijf Ebbinge. De de brutowinst zelfs op 5,6 miljoen mindering van bouwactiviteiten al- uit en de nettowinst op 3,45 mil- daar is groter dan elders; de con- joen, respectievelijk 33 en 25 pro- currentie heviger, cent meer dan in 1983. Het bedrijf zit zeer ruim in de li- quide middelen, kan opnieuw bouwbedrijven, een projectont- ruim twee miljoen gulden aan de wikkelingsbureau (exploitatie v; reserves toevoegen en toch het di- winkelpanden in Wageningen) vidend met vijf gulden verhogen investeringsmaatschappij op Volkswagen tot 30 gulden per aandeel van 100 Curagao. Buiten de hoofdvestiging gulden. De beurswaarde van een zijn er districtskantoren in Amster- aandeel is momenteel bijna 400 dam, Peize en Apeldoorn. IBB- gulden; de aandeelhouder die dat Kondor is overigens nog altijd in bedrag ervoor heeft betaald krijgt aanzienlijke mate aangewezen op dus een rendement van 7,5 pro- Leidse projecten, zoals de bouw Het Westduitse automobielcon cern Volkswagen heeft na een aan tal slechte jaren de opgaande lijn te pakken. Het aantal afgeleverde au to's is in het eerste kwartaal van dit jaar ten opzichte van dezelfde pe riode van 1984 met vier procent ge stegen tot 570.700 stuks. Dat was het beste verkoopresultaat sinds de eerste drie maanden van 1981, zo heeft de voorzitter van de raad van bestuur, Carl H. Hahn, gisteren verklaard bij de presentatie van het jaarverslag over 1984. Klachten Veel land- en tuinboilwers heb ben last van hun rug of van pijnlij ke spieren en gewrichten. Dat blijkt uit een onderzoek dat het Landbouwschap liet houden bij 836 mensen met een agrarisch be roep. Voor de bloembollensector werden mensen in de omgeving van Noordwijkerhout onderzocht. De deelnemers klaagden relatief vaak over overgevoeligheid in ver band met bestrijdingsmiddelen. Daarnaast constateerden de onder zoekende artsen huidafwijkingen. Nutricia Nutricia verwacht dit jaar een verdere lichte toeneming van het resultaat en een voortgaande stij ging van de omzet, zo staat in het jaarverslag over 1984. Het jaar 1985 is goed begonnen. De doelstellin gen voor omzet en resultaat zijn tot nu toe gehaald, aldus de hoofddi rectie. Nutricia heeft zich in het af gelopen jaar ingespannen om met name bij consumentenprodukten omzetverlies te vermijden, des noods met enige verkleining van de winstmarge. cent. Begin dit jaar lag de koers op 330 gulden (rendement 9 procent). IBB-Kondor verwacht op grond van de orderportefeuille in 1985 het nieuwe GAK-kantoor, de recente bouw van 132 woningen en een scholencomplex in de Stevens hof en de verbouwing van station Lammenschans. SOEST (ANP) - By het bedrijf Howson Algraphy in Soest zijn ze ker vier maanden lang de gesprek ken in de'directiekamer afgeluis terd. In het plafond van dit vertrek is een zendertje gevonden, dat in verbinding heeft gestaan met een maandag gevonden draagbare ra dio. Dit heeft de politie van Soest gisteren bekendgemaakt. Maandag vonden personeelsle den van de technische dienst van het bedrijf, een produktiemaat- schappij voor de grafische indus- rectiekamer. De directeur werd on middellijk ingelicht en deze waar schuwde op zijn beurt de politie. Nog dezelfde dag ontdekte de r plafond moet hebben gezeten. In december zijn nieuwe lichtarmatu- ren in het plafond aangebracht, dat toen ook voor een deel is vervan- trie, in een container een uit elkaar cherche een zendertje, dat op bat- gen. Onderzocht wordt nog of die gevallen draagbare radio. Toen - cente "ontwikkkelingen in het be drijf'. Directeur H. L. Bilek ver klaarde desgevraagd dat er zolang er geen dader gevonden is de direc tie met alle mogelijkheden reke ning houdt. Ook bedrijfsspionage wordt niet uitgesloten. De directie van het bedrijf wil de produktieaf- deling in Soest sluiten en over brengen naar Leeds in Engeland waar het moederbedrijf van How son Algraphy gevestigd is. Daar door zullen 138 arbeidsplaatsen in Soest verloren gaan. Bij Howson Algraphy in Soest werken 230 - terijtjes werkte en dat verstopt was werkzaamheden iets met de zender er op de werkplaats aan prutsten, achter een plafondtegel. Volgens te maken hebben, ontdekten ze dat ze gesprekken, de politie gaat het om zelfgemaak- het slaan van deuren het schuiven te, maar wel zeer professionele ap- Volgens een politiewoordvoer- paratuur. Uit onderzoek van onder meer de spanning van de batterijen trok de politie de conclusie dat de voorwerpen op tafels konden horen. De geluiden bleken op het moment dat de personeelsleden 2 Woordvoerders van de industrie bonden en van de ondernemings raad hebben gisteren nadrukkelijk hoorden te zijn gemaakt in de di- zender zeker sinds januari ziekte. Tot verrassing van ieder meldde Bom zich aan het eind van de bijeenkomst per telefoon en zei dat hij een weekeindje naar de VS was geweest en dat zijn terug vlucht vertraging had opgelopen. Een aandeelhouder vond dat Ha gemeyer hiermee de prijs voor de slechtste perscommentaren ver diende. Roef ging hier verder niet op in, maar zei wel dat zijn naast hem zittende bestuursvoorzitter beterschap heeft beloofd. Bom zal zich voor een herhaling hoeden en het vervolg een dag voor der wordt bij het onderzoek reke- verklaard, dat zij niets met de af- ning gehouden met de mogelijk- luisterapparatuur te maken heb- heid dat de afluisterapparatuur ge- ben en dat zij zich distantiëren van plaatst kan zijn in verband met re- dergelijke praktijken. Havenconflict over 5 mei is opgelost ROTTERDAM (ANP) - Het conflict in de Rotterdamse haven over het werken op 5 mei is opgelost. De werkgeversorganisatie SVZ heeft aan de vervoersbond FNV laten weten de dag als feestdag te zullen erkennen. Dit houdt in, dat perso neel van de massagoedbedrijven EECV en EMO niet verplicht kan worden die dag te werken. Bij de containerbedrijven geldt die ver plichting wel. Havenwerkers die op bevrijdingsdag werken krijgen hiervoor een feestdagentoeslag. Vólgens FNV-bestuurder Kees Marges zijn de havenwerkgevers „morrend" door de bocht gegaan en zijn zij nog steeds van mening, dat zij niet verplicht zijn 5 mei als nationale feestdag te erkennen, ze ker niet nu die op zondag valt. De bond heeft gedreigd met acties in de Rotterdamse haven, als de werkgevers bij hun standpunt zou den blijven om 5 mei als gewone zondag te beschouwen. Om proble- ROTTERDAM - Op de beurs Total Energy die van 7 tot en met 11 mei wordt gehouden in Rotterdam/Ahoy, is debond?er naar strevend mornet deze opengewerkte Deense windmolen te zien. Denemarken heeft wereldwijd een forse voorsprong genomen de werkgevers waterdichte afspra- <foto anp) ken te maken. betreffende de leverantie van windmolens. Geen uitkering voor ontslagen Bhagwan bij boekwinkel UTRECHT (ANP) - Een 22-jari- ge Bhagwan-volgeling uit Kam pen, die vanwege zijn oranje kle dij zijn baan als assistent bij een Kampense boekhandel is kwijt geraakt, kan geen aanspraak ma ken op een ww-uitkering. De be drijfsvereniging Detam (detail handel) heeft de man na zijn ont slag in augustus 1983 terecht een uitkering geweigerd. Dit heeft de Centrale Raad van Beroep in Utrecht, de hoogste in stantie in uitkeringsgeschillen, bepaald in het beroep dat de De- tam had ingesteld tegen de be slissing van de Raad van Beroep in Zwolle om de man vanwege onvrijwillige werkloosheid wel een uitkering te geven. Deze be slissing acht de Centrale Raad "alsnog in volle omvang onge grond". De boekhandelassisent sloot zich tijdens een langdurige ziek teperiode aan bij de Bhagwan- beweging. Zijn werkgever, boek handel Boom in Kampen, stond uit angst voor verlies van klanten niet toe dat iemand die aan zijn kledij herkenbaar was als Bhag- wan-aanhanger, in de winkel zou werken. Zowel de Bhagwan-vol geling als de boekhandel vol hardden in hun standpunt, zodat na een schorsing ontslag volgde. De Detam weigerde een ww- uitkering omdat de man heeft nagelaten het conflict met de werkgever in een vroeg stadium op te lossen en na zijn ontslag geen moeite heeft gedaan ander werk te vinden. De Centrale Raad van Beroep heeft met deze motivering ingestemd. Door nieuw overleg met bonden DEN HAAG - De ambtenarenbon den voorspellen dat het plan 1 de herfst een plan zal hebben overgelegd, zullen de bonden nog 1400 PTT'ers vanuit Den Haag beoordelen of men er mee uit de naar Groningen te spreiden wat be- voeten kan. "Als het gebodene niet treft 900 personen zeker "bijge- in onze lijn past, hebben we het steld" zal worden. Met 500 functies recht een extern adviesbureau in te 1 groeidiensten hebben schakelen om de financiële, perso- ze geen moeite. Wel zal dit hele jaar nele, sociale en organisatorische nog met de directie van de PTT ge- gevolgen door te rekenen", aldus praat worden over omvang van het Jan Dekker. aantal te spreiden banen e ten van de operatie. Met een aantal diensten heeft de personeelsvertegenwoordiging, die gisteren met ir. Wit sprak, geen De bonden verwachten dat als moeite. Dat zijn het computercen- gevolg van nieuw overleg directeur trum, het opleidingscentrum, het C. Wit per 1 januari volgend jaar laboratorium en niet in Groningen zal functioneren, automatisering zoals wel de bedoeling was. De PTT-directie heeft gisteren toege geven dat "het overleg met de bon den tijdens het maken van een dy namisch plan wel iets vertragend zal werken". De PTT-directie moest gisteren wel overleggen met de vakbonden omdat onlangs de arbitrage-com- missie-Albeda had vastgesteld dat overleg over het spreidingsplan niet had plaatsgevonden en wel de gelijk alsnog moest gebeuren. Van dit verplichte overleg, gisteren was het eerste gesprek, hebben de bon den gebruik gemaakt om ruimte te claimen voor bijstelling van de spreidingsplannen. "We hebben die ruimte", aldus Abva-kabo-on- derhandelaar Jan Dekker na het gesprek. De PTT-directie heeft beloofd dat de bonden de komende maan den betrokken zullen worden bij het opstellen van het "dynamisch" plan voor de spreiding. Dat plan moest er toch al komen, maar door bemoeienis van de bonden zal het vermoedelijk pas in de herfst of la ter afkomen. Nadat de PTT-direc- deel Post en Tele communicatie die samen 500 men sen in Groningen zullen omvatten. "Daar heben we verder geen pro blemen mee, het zijn groeidiensten en wij vinden al tijden dat de PTT juist groeidiensten voor Groningen moet pakken". Diensten die uit het spreidings ken. Totaal 200 mensen zouden uit gezonderd moeten worden van de spreidingsopdracht. Van de DOB wil tóch al 93 procent niet meer naar Groningen. Bovendien kan de DOB wel eens gaan vallen onder het Commissariaat Media, dat bij Welzijn, Volkgezondheid en Cul tuur wordt ondergebracht. Niet onaangeroerd blijft de ver plaatsing van ir. Wit en 100 staf mensen naar Groningen. "Voor ons is die kwestie nog wel degelijk in discussie. In de herfst is het plaatje compleet en dan zullen we dat toetsen aan eisen van bestuur baarheid en sociale gevolgen. Zon odig willen we wijzigingen kunnen aanbrengen. Dat kan betekenen dat ir. Wit niet per 1 januari 1986 in Groningen zit. Het hangt gewoon af van wat ons wordt voorgelegd". Of de bemoeienis van de vakbon den met het spreidingsplan nu geld gaat kosten is nog niet te plan moeten, volgens de bonden, overzien. "Als je plannen gaat wij zijn de Dienst Omroep Bijdragen, de Kust en Scheeps Radio en een afdeling Omroep en Televisieza- zigen heeft dat zonder meer gevol gen voor het bedrag", aldus Jan Dekker. Steunverlening in EG verstoort optimisme IJMUIDEN (GPD) - De eerste drie maanden van het lopende jaar zijn voor Hoogovens beter geweest dan aan het begin van het jaar werd verwacht. De winst lag ook boven die van vorig jaar in het eer ste kwartaal. Toch wilde drs. J. D. Hoogland, voorzitter van de raad van bestuur, tijdens een toelichting op het jaarverslag 1984 niet verder gaan in zijn voorspelling voor dit jaar. "Zo als het er nu naar uit ziet, zal het ook in 1985 mogelijk zijn een be vredigende rentabiliteit op het ei gen vermogen te behalen", aldus Hoogland. Hoogland noemde daarnaast een aantal factoren dat dat beeld zou kunnen verstoren. Bijvoorbeeld de situatie binnen de EG, waar een aantal lidstaten opnieuw extra steun verleent aan hun noodlijden de staalindustrieën, waarmee het saneringsproces in de staalindus trie in West-Europa een stap achteruit zet. Ook het gevaar van de openlijke toeneming van het protectionisme, met name vanuit de Verenigde Staten, speelt een rol. Hoogovens behoorde het afgelo pen jaar tot de weinige staalindus- De top van Hoogovens presenteerde g isteren het jaarverslag. (foto anpi trieën in Europa die meer winst maakten: een bedrag van 206,5 mil joen gulden. In 1983 werd nog een verlies van 38,4 miljoen gulden ge leden. Voor Hoogovens was er sprake van een opmerkelijke ver betering, aldus Hoogland. Vooral in Italië en Frankrijk werden nog miljarden verlies geleden in de staal. Voor een deel is de verbetering bij Hoogovens te danken aan de nu al jaren doorgevoerde inspannin gen de kosten terug te brengen. Op die manier werd de afgelopen ze ven jaar jaarlijks zo'n 100 miljoen gulden bespaard. Op technisch ge bied, op het gebied van energiebe sparing en op personeelskosten. Het afgelopen jaar bedroegen die besparingen 113 miljoen gulden, waarvan 40 miljoen gulden dank zij een in 1983 in gebruik genomen koleninjectie-installatie, waarmee aanzienlijk op de energiekosten bespaard kan worden. De besparingen die op technolo gisch gebied bereikt kunnen wor den, lopep nu wel ten einde, maar in de loop van 1986 en daarna gaat Hoogovens de vruchten plukken van de investeringen in de afgelo pen jaren. Over de periode 1982- 1985 bedragen die 2,7 miljard gul den. De positie van Hoogovens was al verbeterd dankzij een aandelene missie vorig jaar, die 130 miljoen gulden opbracht. Daarnaast kreeg het concern een achtergestelde le ning van 570 miljoen van de over heid, terwijl ABN en Amro een kredietfaciliteit verleenden van 500 miljoen gulden. De financiële armslag die daardoor ontstaat is nodig in verband met de hoge in vesteringen. Inmiddels heeft Hoogovens een converteerbare obligatielening aangekondigd van 200 miljoen gul den. De omwisselkoers en de rente van de lening worden maandag be kend gemaakt. Hypotheekrente 3 mei 1985 Rentepercentages met zonder gemeentegarantie rente afsluit- bet. vast prov. Opg. Wer- Opg. Werke- wijze gedur. in% bank kelijk bank lijk Nat. Ned optie bij nieuwbouw NMB Postg./RPS Rabo Leiden Westland Utr. standaard standaard standaard no-risk lage lasten interim 2e kw. budget M/A 1 jr. 1,5 7,5 7,93 7.7 8,15 M/A 3 jr. 1.5 8.0 8,47 8.2 8,69 M/A 5 jr. 1.5 8.3 8,80" 8,5 9.02 M/A 7 jr. 1.5 8,5 9,02 8.7 9,24 M/A 1,5 7,4 7.82 7,6 8,04 M/A 2jr. 1,5 7,9 8,36 8,1 8,58 M/A 5 jr. 1.5 8,3 8,80 8,5 9,02 M/A 7 jr. 1.5 8,5 9,02 8,7 9,24 M/A 1.5 7,6 8,04 7.6 8,04 M/A 5 jr. 1,5 8,2 8,79 8,4 9,01 M/A renter. 1,5 8,3 8,90 8.5 9,12 M/A 10 jr. 1.5 8,5 9,12 8,7 9,34 M/A ljr- 1 7.7 8,09 7.9 8,31 M/A 5 jr. 1 8.4 8,85 8,6 9,07 HJ/A 5 jr. 1 8.7 9,01 8,9 9,22 M/A ideaal 1 8,25 8,69 8,45 8,90 M/A 10 jr. 1 8,2 8,63 8,5 8,96 M/A 10 jr. 1 8,0 8,41 8.5 8,96 M/A ljr. 1,5 7,4 7,82 7,6 8,04 M/A 3 jr. 1.5 8,0 8,47 8,2 8,69 M/A 5 jr. 1,5 8.3 8,80 8.5 9,02 M/A 7 jr. 1.5 8,5 9,02 8.7 9,24 M/A 2 jr. 1 7.6 7,98 7,8 8,20 M/A 5 jr. 1 8,1 8,52 8,3 8,74 M/A 7 jr. 1 8,3 8,74 8,5 8,96 M/A 1 7,9 8,31 8,1 8,52 M/A stabiel 1 8,6 9,07 8.8 9,28 M/A 5 jr. 1 8,4 8,85 8,6 9,07 HJ/A 1 XXX XXX 8,3 8,59 HJ/A stabiel 1 XXX XXX 9,0 9,32 HJ/A 5 jr. 1 XXX XXX 8,8 9,11 M/V 2 jr. 1.5 7.9 8,54 8,1 8,76 M/V 5/9 jr. 1.5 8,5 9,21 8.7 9,43 M/V 10/15 jr. 1,5 8,6 9,32 8.8 9,54 M/V 5 jr. 1,5 op aanvraag op aanvraag M/V 7 jr. 1.5 8.9 9,50 8,9 9,50 M/V ljr. 1,5 7.8 8,43 7,8 8,43 KW/A 1.5 8,2 8,74 8.3 8,74 en (met verplichte afsluiting levensverzekering) M/A 5/10/15/20 8.0 8,30 8.0 8,30 M/A 5/10/15/20 8,0 8,30 8,0 8,30 KW/A 5/10 jr. nvt 8.1 8.35 M/A 5/10 jr. 8.0 8,30 8,0 8,30 KW/A 5/10/15/20 nvt nvt 8,1 8.0 8,35 M/A 5/10/15/20 8.0 8,30 8,30 De vorige week aangekondigde en ingezette rentedaling heeft inmiddels vrijwel algemene bijval gevonden. Daarmee is de rentestijging van begin februari ongedaan gemaakt, de huidige tarieven komen overeen met het peil van begin '85, overigens het laagste niveau sinds jaren. In die lijn zou een verdere daling waarschijnlijk zijn. 0 Copyright „Vereniging Eigen Huis" te Amersfoort

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 9