Voorschoten claimt grond rijksweg 11 'Gemeente ligt niet onder één deken met Duinrell' 'Fusieschool uiteindelijk naar Schenkelweg' Voor honkbalveld en woonwagenkamp Wereldwinkel wil niet in caravan gaan bivakkeren VRIJDAG 3 MEI 1985 Opzienbarend voorstel volgende week door politiek behandeld ZOETERWOUDE - De fusie- school in Zoeterwoude moet vol gend jaar worden gehuisvest in de Aloysiusschool en de Zonnegaar- de. Het jaar daarna moet de nieuwe school volledig zijn verplaatst naar de Schenkelweg. Om dit mogelijk te maken moet voor dertigduizend gulden aan het gebouw worden vertimmerd. Dit staat in een voorstel, geda teerd op 18 maart 1985, dat het be stuur van de stichting katholiek onderwijs Zoeterwoude (SKOZ) aan de Zoeterwoudse gemeente raad doet. Maandag moet de com missie onderwijs zich over dit voorstel buigen. De secretaris van de SKOZ licht het voorstel toe dat opzienbarend is omdat een maand na de datering van deze brief het bestuur besloot te kiezen voor een aanvankelijke spreiding van de nieuwe school over Sjaloom- en Aloysiusschool: "We hebben dit voorstel gemaakt om aan de ouders van de Aloysius school tegemoet te komen. Op ba sis hiervan zal zwart op wit een uit spraak van de Zoeterwoudse poli tiek komen. We verwachten niet dat ze 'ja' zullen zeggen, omdat ook het advies van de onderwijsinspec- teur zal worden meegewogen. Nog steeds wijst alles er op dat uitein delijk de Sjaloomschool zal wor den aangewezen als locatie voor de fusieschool. Het verzoek van 18 maart staat inderdaad haaks op het voorstel dat nu bij de geschillen commissie ligt". De brief aan de gemeenteraad moet worden gezien als een poging om de Aloysiusschool te behouden voor het onderwijs. Opvallend is dat de argumenten van de SKOZ in de brief overeenkomen met die van de medezeggenschapsraad van de Aloysiusschool. Als de gemeen teraad akkoord gaat met het voor stel van de SKOZ om de school over een jaar volledig aan de Schenkelweg te huisvesten, acht de secretaris van de SKOZ de kans een stuk groter dat de Aloysius school behouden kan blijven. Overigens loopt de fusie tussen de scholen op onderwijskundig ge bied naar wens. "De begeleidings commissie werkt hard aan de inte gratie van de twee systemen. Zeker voor zo'n complexe fusie loopt het gesmeerd", aldus SKOZ-secretaris L. Smit-Meijer. VOORSCHOTEN - De Voorschotense wereldwinkel heeft 'nee' gezegd tegen het gemeentelijke aanbod om in een caravan te krui pen. Huisvesting in een caravan zou het einde kunnen betekenen van 15 jaar wereldwinkel in de gemeente en is zeer oncomfortabel. Sanitaire voorzieningen en verwarming zouden in de accommo datie ontbreken, er zou weinig ruimte zijn om mensen te ontvan gen en materiaal en produkten op te slaan. De wereldwinkel vreest dat het (wereld)winkelend publiek zal worden afgestoten door de huisvesting: "men stapt nu eenmaal niet zo makkelijk een caravan binnen". Het liefst zou de organisatie worden ondergebracht in een ver plaatsbaar gebouwtje, ook wel porto-cabine genoemd. Dit zou een plaatsje moeten krijgen op het Sir Winston Churchillplein, vlakbij de oude keet waarin de organisatie momenteel is gehuisvest. Zo als bekend wil de gemeente deze keet snel verwijderen. VOORSCHOTEN - De gemeente Voorschoten heeft vergevorderde plannen voor de grond die bestemd is voor rijksweg 11. Ze denkt aan de aanleg van een honkbalveld en een definitief woonwagenkampje met 3 tot 6 standplaatsen, langs de Admiraal de Ruyter- singel. Ook woningbouw (100 huizen naast het terrein van Randstad Sport) wordt niet uitgesloten. derde, meest noordelijke, voetbal veld van Randstad Sport. In dit ge val haalt het honkbalveld niet de internationale afmetingen, maar kunnen er wel competitiewedstrij den op worden gespeeld. Al beseft de gemeente dat het niet eenvoudig zal zijn goedkeuring te krijgen van het rijk voor definitie ve zaken als woningbouwplannen. Immers, het rijk wil na 2000 begin nen met de aanleg van het stuk rijksweg tussen Zoeterwoude en Wassenaar. Dit stuk moet langs buitenplaats Berbice lopen, sport park Adegeest kruisen en het ter rein van de volkstuinen snijden. Op een deel van dit tracé, vroe ger gebruikt door de Cross Caters, heeft voetbalvereniging Randstad Sport een oogje laten vallen. De club wil hier graag een honkbal veld aanleggen met internationale afmetingen (90 meter). De regiona le honkbalvereniging Scorpions zou hier gebruik van moeten ma ken en in ruil daarvoor onderdeel van Randstad dienen te worden, onder de naam Randstad Scor pions. Wanneer de gemeente een deel van het crossterrein wil omtoveren tot woonwagenstandplaatsen, dan schuift het veld iets door richting Het Wedde. Een deel van het honk balveld valt dan samen met het Naaktstrand nu 'officieel' WASSENAAR - Het Wassenaarse CDA-raadslid W. Olyslagers gaf gisteravond in de commissie ruim telijke ordening groen licht voor de aanwijzing van een stuk naakt strand. "De plek ligt zeer aan de Haagse kant en kan hierdoor in on ze ogen net genade vinden", aldus Olyslagers. De strook van vijfhonderd meter ligt anderhalve kilometer van het Meyendelse strand en grenst aan het Haagse naturistenstrand. Vuilstort Uit de woorden van gemeente secretaris De Graaff valt op te ma ken dat de laatste variant, mét een woonwagenkampje op het voor malige fietscrossterrein, een aardi ge kans maakt: "Aan de andere kant van de singel, naast het Nico- laespad ligt een voormalige vuil stortplaats. Niet zo geschikt om woonwagenbewoners te huisves ten", spreekt hij. Twee inbraken in Leiderdorp LEIDERDORP - Uit een woning aan de Van Poelgeestlaan in Lei derdorp is gisteravond een bedrag van circa drieduizend gulden ont vreemd. De inbraak werd ontdekt toen de bewoners rond kwart voor twaalf thuis kwamen. De inbrekers waren binnengeko men door de achterdeur van de wo ning te forceren.De technische re- cherche stelt een onderzoek naar de zaak in. Een inbraak in een woning aan de Ratelaarkamp in Leiderdorp rond kwart voor tien gisteravond leverde niets op, omdat de bewo ners wakker werden en de inbre kers verstoorden. De bewoonster hoorde nog iemand roepen: 'Weg- De politie, die een vaag signale ment van één van de inbrekers heeft, onderzoekt ook deze zaak. Wanneer de knopen worden doorgehakt, kan hij niet zeggen. Vooral het overleg over het woon wagenkampje kan nog geruime tijd in beslag nemen. Over het honkbalveld kan eerder een beslis sing worden genomen. Een woord voerder van Randstad Sport hoopt op een snelle beslissing, zodat dit seizoen nog kan worden gespeeld. "Er is grote behoefte aan zo'n veld", zegt hij. "Tussen Haarlem en Wassenaar is er geen enkel honk balterrein en buiten tennis is er geen enkele zomersport in Voor schoten". Ook de voetbalvereniging wijzer van honkbal: haar accommodatie wordt beter benut en de club heeft leden meer te bieden (honkbal én voetbal). Dit laatste is belangrijk in een tijd waarin steeds meer men sen over veel vrije tijd beschikken. Honkbalvereniging Scorpions, die nu 62 leden telt, zou onder de vleugels van Randstad snel kun nen uitgroeien tot een club met meer dan 100 leden. Ook klinkende competitieresultaten zouden bin nen het bereik liggen. Nu al speelt de club landelijke competitie. De thuiswedstrijden moeten echter al tijd op het terrein van anderen worden gespeeld. In Voorschoten zou hier veran dering in kunnen komen. Voor weinig geld en in een mum van tijd. "Met een buldozer halen we de startheuvel weg, vlakken en rollen we het veld en plaatsen we een hoog hek achter de slagplaats. In een week is dat klaar", aldus de woordvoerder van de voetbalclub. Met het zaaien of leggen van gras is minder haast. Dat zou na een sei zoen kunnen gebeuren. Ook het plaatsen van hekken kan in etap pes. De honkbalbond heeft daar geen moeite mee, aldus de Rand stad Sporter. VRIJDAG Leiden Buurthuis - Du Rieustraat 4, avond v bezinning onder het motto 'Dit no Aniba's muziekkamer - Herenstraat 1, Open Podium voor iedereen die folk speelt. 21 uur. Microtheater Imperium - Oude Vest, musical 'Weg, weg, weg', 20.30 uu Leiderdorp Doeslaan - straatfeest t.g.v. de bevry. ding, 19 uur. Warmond Meerrust - Dorpstraat 36, slot gala avond jazzseizoen, met de Millers Ted Eastons Hot Shots, 20.30 uur. ZATERDAG Leiden Nieuwe Mare/hoek Oude Singel - an tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Hartebrugkerk - Haarlemmerstraat, wandelorgelconcert René van den Berg, 15-15.30 uur. Vanaf kantoor VW - Stationsplein, rondwandeling door de Binnenstad, 10.30 uur. Medische Diensten WASSENAAR - Minister De Ruiter heeft vanmorgen bij de strandopgang van Wassenaarse Slag een oorlogs monument onthuld, ter herinnering aan zes Franse commando's, die in de nacht van 27 op 28 februari de Duitse linies moesten verkennen ter hoogte van Wassenaar. De minister verrichtte de plechtigheid samen met de Franse ambassadeur, Gaultier de la Ferriere, die als eerste een krans neerlegde bij de granieten gedenksteen met de namen van de gevallenen. Na hem volgden De Ruiter, een afgezant van de commissaris der Koningin, burgemeester Schoute en Gordon Stevens, bemanningslid van het schip dat de commando's afzette. De oranjevereniging sloot de rij. Prins Bern- hard moest wegens ziekte verstek laten gaan. Hij had zijn lijfarts Hers van het Academisch Ziekenhuis Leiden gestuurd en gevraagd gedetailleerd verslag te doen van het gebeuren. (foto Holvast) Omwonenden trekken aan de bel over keerlus WASSENAAR - Omwonenden van de Storm van 's-Gravesande- weg in Wassenaar hebben gister avond waarschijnlijk vergeefs ge tracht de commissie ruimtelijke or dening en openbare werken en thousiast te krijgen voor een alter natief plan met als doel de komst van een keerlus voor Duinrell-be- zoekers te voorkomen. Wethouder Cocheret de la Morinière zal echter nog eens overleg voeren met de bo ze buurtbewoners. LEIDERDORP Kastanjeschool, Kastanjelaan - Ten toonstelling van Anne Frank en de Tweede Wereldoorlog, tot en met 4 mei te zien van 14 tot 22 uur. Dorpskerk, Hoofdstraat - Expositie over de bevrijding van Leiderdorp, van daag tot 22 uur. 3 mei van 14-22 uur, 4 mei 10-16 uur. VRIJDAG 3 mei Doeslaan - Straatfeesten van Buurt vereniging Doesbrug. ZATERDAG 4 mei Gebouw Zijlkwartier, Van der Marck- straat - Start en inschrijving wandel marsen over 5,10 of 15 km. van gymnas tiekvereniging 'Sparta', inschrijven tus sen 10.30 en 11.30. Wijkcentrum, Van der Marckstraat - bevrijdingswijkfeest voor kinderen 4-8 en 8-12 jaar van de buurt- en speeltuin vereniging, met diverse spelen en om 14.30 playback-optreden, 13.30-16 uur. Dorpskerk, Hoofdstraat - Bijeen komst nationale dodenherdenking, m.m.v. kerkkoor 'Hart en Stem', thema: 'Wij gedenken', 19 uur. Hoofdstraat - Vertrek stille tocht naar begraafplaats Hoogmadeseweg, 19.45 uur, aankomst 19.55 uur, daarna vlagge- wacht Van der Does Liethorpgroep. Begraafplaats Hoogmadeseweg - Do denherdenking, twee minuten stilte, ge volgd door het Wilhelmus en kransleg- ging. ZONDAG 5 mei Muzenhof, Gordijnsingel - Bevrij dingsconcert met Collegium Lugdu- num Batavorum, 12 uur. Laan van Ouderzorg, - Opening ten toonstelling stoomvoertuigen, oude trekkers, landbouwmachines e.d., 13 Park de Houtkamp - Optreden Thea ter Toverlei met 'DiUema's', 13 uur. Speelweide park De Houtkamp - Showuitvoering drumfanfare en m^jo- rettenvereniging 'Tamarco', 14 uur. Vijver langs de Laan van Ouderzorg - Demonstratie modelboten Leidse mo- delbotenclub, 14.30-16 uur. Park de Houtkamp - Optredens Rui- tervereniging 'Liethorp' met o.m. acht bereden paarden, 15.15 en 16 uur. Park De Houtkamp - Optreden mu ziek- en showgroep 'Con Bravura', 15.45 Park De Houtkamp - Optreden Lei derdorps Operette Gezelschap met werk uit o.a. 'Die Csardas Fürstin', 16.20 Park De Houtkamp - Massale herden- kings-samenzang vaderlandse liederen, ongeveer 16.45 uur. Meijelaan - Straatfeest, m.m.v. disco 'Scopas' en duo 'The Evergreens', vanaf 19 uur. DINSDAG 14 mei Dorpskerk, Hoofdstraat - Concert C.O.V. 'Excelsior' met Cantate 37 van Bach en psalm 112/Dettingen TE DEUM van Handel. VOORSCHOTEN Cultureel Centrum, Pr. Marijkelaan - Herdenkings-tentoonstelling tot en met 5 mei, vrijdag van 10-12 en 18-22 uur, za terdag van 10-17 en 20.30-22 uur en zon dag 13-21 uur. ZATERDAG 4 mei Cultureel Centrum, Marijkelaan - To neelvoorstelling 'Hoezo bevrijd?' door Theatergroep Mei', 14 uur. SVLV-sportterrein, Juliana van Stol- berglaan - Prestatie-trimloop over 2. 5 en 10 km. en 10 Engelse myl, inschrij ven vanaf 10 uur, start 11 uur. Monument Koningin Julianalaan - Dodenherdenking, vertrek vanaf het ge meentehuis om 19.50 uur, twee minuten stilte om 20 uur, kranslegging om 20.02 ZONDAG 5 mei Plein Cultureel Centrum, Marijkelaan - Fietspuzzeltocht door Voorschoten en omgeving, inschrijven vanaf 11.30 uur in het Centrum, start tussen 12 en 13.30 Moeder Godskerk, Boschgeest - Be vrijdingsconcert met The British Choir, Voorschotens Christelijk Vocaal En semble, Chr. Oratoriumvereniging Exultate Deo en Henry Blackmon, 14.30-16 uur. Johan Vermeerplantsoen, zondag 5 mei straatfeest van half twee tot vijf uur, met (kinder)spelen, horecakraampjes, discotheek en draaiorgel, 's Avonds vanaf negen uur bevrijdingsbal in de bar op de hoek. MAANDAG 6 mei Sportpark Adegeest - Bevrijdings voetbaltoernooi SVLV, Randstad Sport, SJZ Zoeterwoude, SEV Leidschendam, v.v. Wassenaar en s.v. Voorschoten, 18.30 uur. OEGSTGEEST ZATERDAG 4 mei Rijnlands Lyceum - Opvoering toneel spel 'Stilte', het verhaal van een Joodse jongen, met na afloop gelegenheid tot discussie, 14.30-16 uur. WASSENAAR kranslegging, 19.45 t ZONDAG 5 mei Koetshuis kasteel Oud Poelgeest - Openingswoord burgemeester Scheen- stra, aansluitend declamatie mevr. H. Querido en optreden Bodin-trio, 14 uur. Koetshuis kasteel Oud Poelgeest - Be vrijdingstentoonstelling, hele middag. Park rond kasteel Oud Poelgeest - Op treden Canadees christelijk mannen koor 'The Ambassadors', daarna diverse SJJO, Capolla pro Cantibus e Park rond kasteel Oud Poelgeest - Barbeque met muzikale omlijsting 'Di xieland Beker's band', 16.30 uur. Kasteeltuin Oud Poelgeest - Fietspuz zeltocht, starten tussen 14 en 15 uur. Kindertent park Oud Poelgeest - Op tredens Leids poppentheater voor kin deren 3-10 jaar, 14-16.30 uur. ZOETERWOUDE ZATERDAG 4 mei Hervormde kerk - Dodenherdenking, 19 uur. Daarna vertrek stille tocht vanaf de kerk naar het gemeentehuis. Gemeentehuis, Noordbuurtseweg - Kranslegging bij de gedenksteen, 20 ZONDAG 5 mei Don Bosco, Zuidbuurtseweg, en Een denkooi, Kooikerspad - Vertrek fiets tocht door Zoeterwoude, langs punten die met de oorlog te maken hadden, 12- Hervormde kerk - Bevrijdingsconcert, met medewerking van 'Zing de Heere', 'St. Jansfanfare', 'De Rijntamboers', 'Zoeterwoudse Mandoline Vereniging' en Ria en Klaas van Rijt, 20 uur. VRIJDAG 17 mei Sportpark Haasbroek - Voetbaltoer nooi voor leerlingen 5e en 6e klassen, vanaf 9 uur, finale om 14 uur. ZATERDAG 4 r Dorpskerk - Twee exposities: 'Oorlog- bevryding-vrijheid' en 'vrijheid', 12-16 uur. Te zien tot en met 5 mei. n, Schoolstraat 6 - Verto ning films en videobanden oorlog van de Rijksvoorlichtingsdienst, 12-16 uur. Marktplein Berkheistraat - Aanleg bloemenmozaïek, daarna loslaten van duiven, 16 uur. Schouwweg - Vertrek stoet dodenher denking tussen 19.30 en 19.45 uur, aan komst oorlogsmonument Schouwweg 20 uur, twee minuten stilte en herden king. Dorpskerk - Klokgelui oude (geroof de) klok, 12 uur, intussen: aankomst be vrijdingsvuur op het Plein. diverse toespraken, 12.20 i.__ Dorpscentrum, Schoolstraat - Start bevrijdings-fietsralley, starten op elk gewenst tijdstip. ZATERDAG 11 mei WARMOND ZATERDAG 4 mei Monument, t.o. gemeentehuis Heren weg - Dodenherdenking, 20 uur. Kantine v.v. Warmunda, sportpark Het Overbos - Oranjebingo, 20.30 uur. De Pomp - Expositie bevrijding 1945- 1985. ZONDAG 5 mei - Sportdag verschillende leeftijdsgroe pen, jeugd t.m. 15 jaar vanaf 10.15 uur, ouderen om 14 uur, daarna 'Warmondse marathon' voor Warmonders v.a. 13 jaar. De Zon, Dorpstraat 114 - Jazz oude stijl door 'Black Bottems', 15-19 uur. De Zon, Dorpstraat 114 - Klaverjassen en sjoelen, 20.15 uur. Tijdens de inspraakronde bleek hoe bitter gestemd de omwonen den van het pretpark Duinrell zijn. Met lede ogen hebben zij de laatste jaren de gedaantewisseling van het park gadegeslagen. De rustige camping veranderde in een natio nale attractie voor massatoerisme. Vooral de verkeersdruk op de buurt nam volgens de buurtbewo ners door de aanzwellende bezoe kersstroom toe. Het parkeervraag- stuk is een van de grootste proble men voor buurt en gemeente. Gisteravond stond de komst van parkeerlus ten behoeve van bussen centraal. De lus, die door Duinrell wordt betaald, moet lei den tot een grotere verkeersveilig heid. Het openbaar of particulier busvervoer kan in de lus bezoekers veilig laten uitstappen. Omwonen den vrezen echter een grotere over last voor de buurt. "U trekt uitsluitend meer bezoe kers aan en geeft Duinrell voorzie ningen die ten koste gaan van het welzijn van Wassenaarse inwo ners", aldus een van de insprekers gisteravond. Hij stelde voor dat Duinrell op eigen terrein een op lossing zoekt. Incident Een klein incident deed zich voor toen een inspreker opperde dat Duinrell met de gemeente 'on der één hoedje speelt', "omdat de directie meer informele contacten heeft met het gemeentebestuur". De wethouder maande de inspre ker deze "insinuatie" te schrapp- pen. De inspreker volhardde ech ter en vond dat er niet naar de buurt was geluisterd en de kans op behoorlijk inspreken klein was omdat men .te laat was geïnfor meerd over de hoorzitting. Inspreker Schönbach kwam met een alternatief plan, dat inhield dat men de bussen via de Katwijkse- weg laat omrijden om vervolgens van de bestaande halte bij het Sop- hiekehuis gebruik te maken. De verschillende commissiele den schaarden zich achter het col legevoorstel. "De Katwijkseweg is op zomerse dagen al overbelast", vond Goulooze in antwoord op het alternatief dat hij karakteriseerde als "verplaatsen van de verkeers last". Wel verzocht hij "met grote Le Blanc De Zoeterwoudse formatie Le Blanc speelt vanavond 'in eigen huis'. De swingende white-wave band verzorgt een optreden in de Westender (Klaverhal). In het voorprogramma de Leidse Bona Beu-band (rond een uur of tien). Le Blanc begint om een uur of elf te spelen. Entree zes gulden. klem" bij Duinrell te bedingen dat bussen op het eigen terrein dienen te worden geparkeerd en niet el ders, zoals de directie van het pret- Voorschoten park gesuggereerd zou hebben. ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag o uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12 tot 12.30 uur, (alleen spoedeisende medische hulp). Groep 1 - Tan, v. Tol, Zwynenburg, Meijer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groe- neveld, De Ruiter, B. Janssen: za van 8 uur tot zo 8 uur: J. de Ruiter, tel, 125096; spreekuur Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: M. Zwijnenburg, Gallaslaan 24, Leiderdorp, tel. 412166; spreekuur Rosmolen 2. Groep 2 - Mastenbroek, Pieterse, v. Gent. Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Klaassen, Zwa- nenzyde 27. tel. 213546. zo 8 uur tot 24 uur: J. v. Gent, Zoeter- woudsesingel 28. tel. 122538. Groep 3 - Pleiter, J. van Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg: za 8 uur tot zo 8 uur: J. v. Leeuwen, v.d. Brandelerkade 28, tel. 120412. zo 8 uur tot 24 uur: E.K. Fogelberg, de Sitterlaan 18, tel. 132877. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waard, Arnou: za 8 uur tot zo 8 uur: A. Boer, v.d. Helm laan 5, tel. 310420; spreekuur Haagweg 60. zo 8 uur tot 24 uur: A. v. Ryn, Paganini- straat 1. tel. 314349; spreekuur Kenne. dylaan 24. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, de Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein, A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: D. Hammerstein, tel. 720936; spreekuur Saffierstraat 3. zo 8 uur tot 24 uur: A. Hammerstein, tel. 767646; spreekuur Saffierstraat 3. Leiderdorp za, O. Du Ry v. Beest Holle, Vlaskamp 16. tel. 891100; zo. R. v. Velzen, Drake- stein 3, tel. 891100; za en zo spreekuur van 12.30-13 uur op Vlaskamp 16, tel. 891100. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur: J.W. de Haan, Oranjelaan 29, tel. 170605. Voor de praktyk Haaswijk: J.J. Voor- zaat/G. A. van der Steenhoven, Querido- laan 2, tel. 176867; dag en nacht bereik baar ook in het weekend. De commissieleden Pruis (WD) en Graafland-Haitsma (CDA) ver zochten de wethouder om alsnog met de buurt overleg te voeren over de verkeerssituatie. Beiden meenden "niet in te moeten gaan op de emotionele bezwaren van de omwonenden". Zij beperkten zich' liever "zakelijk tot de feiten". In zijn beantwoording trachtte wethouder Cocheret de la Moriniè re op uitvoerige wijze de omwo nenden ervan te overtuigen dat het college "nimmer zaken wil door drukken" en dat hoorzittingen er zijn "om écht te luisteren en geza- melijk oplossingen te zoeken". Volgens hem ligt het college "niet onder één deken met Duinrell en stelt men zoveel mogelijk paal en perk". Ook de wethouder vond gister avond echter dat de keerlus "de minst slechte oplossing is". Hij deed de toezegging vóór de raads vergadering met de omwonenden te praten over maatregelen om de verkeerslast zoveel mogelijk te be perken. LEIDSCH iO. DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54. 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071)144941 SLEUTELTJES ma -vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19 30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) ADMINISTRATIE ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 REDACTIE (071) 144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. ABONNEMENTEN per jaar. aan huis bezorgd 250,90 per post (binnenland) 345,20 per kwartaal, aan huis bezorgd 65,70 per post (binnenland) 89.30 per maand, aan huis bezorgd 22.10 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), losse nummers 1,00 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogehik. Bij automatische betaling geen administra tie- en incassokosten. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071144941 REGIOKANTOREN Juhanastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 11,2221JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Commentaren: W.F.J. Wirtz. A A. van Brussel Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaff Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel. Jo hannesburg. Tokio. Londen, Parijs, Was hington, Rome, Madrid? Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet. 19, tel. 6352. Warmond J. Hoornweg, Prof. Aalberselaan 2, Voorhout, tel. 02522-11393. Wassenaar noord: J. Huls. Herenweg 19, tel. 13027; zuid: J.W. Stuyfzand, Van Polanenpark 138, tel. 12460 APOTHEKEN Van: vr 3 tot vr 10 mei door: Apotheek Reyst, Steenstraat 35, Leiden, tel. 120136. Apotheek Noord-Hofland, Thorbecke- weg 3, Voorschoten, tel. 762877. DIERENARTSEN F. Muurling, Plantsoen 23, Leiden, tel. 125057. H. Vestjens, Rijn en Schiekade 23, Lei den, tel. 144323. R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest. tel. 173266; of D.J. Brandt. Homanstraat 1, Rijnsburg, tel. 173266. Voorschoten J. Frencken, J. Röntgenlaan 14, Leid schendam, tel. 070-271110.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2