Spectaculaire bede om vrede Concept deugf niet Brittens' W ar Requiem' 400 medewerkers Residentie Orkest gaat Mahler en Berlioz spelen Exposities Concerten Dichters Keramiek eist hoofdrol Leiden Den Haag Amsterdam Rotterdam VRIJDAG 3 MEI 1985 RADIO-TV-KUNST ARNHEM (GPD) In Arnhem en Utrecht wordt in de eerste meidagen het grootse 'War Re quiem' van de Engelse compo nist Benjamin Britten tot leven gewekt door bijna vierhonderd medewerkenden. Britten wilde met dit werk de mensheid nog eens muzikaal waarschuwen voor de gruwelijkheid van de oorlog. Dat verklaart waarom het ter gelegenheid van de veertigste bevrijdingsherden king weer eens is afgestoft. door Joh. M. Pameijer De directe aanleiding tot het com poneren van het War Requiem was de hernieuwde inwijding van de verwoeste kathedraal van Conven- try in 1962. Coventry was de eerste Engelse stad, die in 1940 door de Duitse luchtaanval werd gebom bardeerd. Daarbij ging de vijftien de eeuwse kathedraal in vlammen op. Het gigantische muziekstuk heeft dus alles te maken met oor log, vernietiging, herdenking, maar vooral herrijzenis. Als zoda nig doet het een beroep op de men sen om af te zien van oorlog als middel om conflicten op te lossen. Belangrijkste drijvende kracht achter deze drie uitvoeringen is de Haagse koordirigent Jaap Hillen. Een man, die zich door de jaren heen een muzikale doorbijter heeft getoond. Geen avontuur ging hij uit de weg en het overwinnen van grote technische problemen schuwde hij niet, ook al bestonden zijn koren uit pure amateurs. Hij sleepte ze mee en er doorheen. Niet voor niets was hij jaren cantor aan de Utrechtse Universiteit, in welke functie hij studentenkoren en stu dentenorkesten leidde. „Ik heb het werk tien jaar gele den al gedaan", vertelt hij een uur voor de koorrepetitie. „Het is mooie muziek, een knap werk, een grandioze compositie. De sfeer heeft me bijzonder getroffen. Ik leerde elke keer van de inhoud van het werk. En dat is geen loze kreet. Iedere keer weer ben ik verwon derd over de wijze, waarop Britten de tekst op muziek heeft gezet. Het Programma nieuwe seizoen DEN HAAG (ANP) - Het Residen tie Orkest heeft voor het seizoen 1985-1986 twee nieuwe concertse ries opgezet en twee buitenlandse reizen georganiseerd: van 2 tot 7 november naar Oostenrijk en West-Duitsland voor concerten on der leiding van Hans Vonk met de tweede symfonie van Mahler in Wenen, Hoechst, Hannover en Kassei, en van 28 april tot 12 mei naar Engeland onder leiding van Alain Lombard. Behalve Mahlers werk staan voor deze tournee ook de Symphonie Fantastique van Berlioz en le Sacre du Printemps van Stravinsky op het programma. Het programma is het laatste Waarvoor artistiek directeur Piet Veenstra tekent. Het voorziet in 61 concerten in Den Haag, verdeeld over acht series. De twee series in Leiden zijn gehandhaafd. Acht keer wordt opgetreden op het po dium van het muziekcentrum Vre- denburg in Utrecht. In Amsterdam en Rotterdam worden gastvoor- stellingen gegeven. Tijdens de af wezigheid gaan de series in Den Haag door met gastorkesten. Nieuw is de serie in samenwer king met het Concertgebouwor kest, dat in goed overleg heeft be sloten zijn eigen serie in Den Haag te stoppen. De nieuwe reeks omvat zes concerten op de zaterdag avond. Elk van de ensembles neemt een helft ervan voor zijn re kening neemt. bloemen. Met houtskool tekent ze portretten en poppen. Ze kreeg haar opleiding aan de Koninklijke Acade- Deh Haag en bij Ars Aemula Leiden. Mieke van Tilburg woont m Hazers- woude en maakte in het verleden veel poppen en wandkleden, maar legt zich tegenwoordig toe op schilderen: olieverf en aquarellen. Ze illustreerde vorig jaar het boek 'Amber' over de belevenissen van een jonge Labrador van Pien Lemstra uit Koudekerk aan den Rijn. Die aquarellen zijn tot 6 mei te zien in de Driehof in Hazerswoude- dorp, dagelijks geopend van 10.00 tot 22.00 uur. Paul Stikkelorum heeft pentekenin gen gemaakt van nieuwe gebouwen en wijken in Leiden, zoals het Doe lencomplex. het universiteitsgebouw aan de Witte Singel, de Stevenshof- polder en het Van der Sterrepad. Die tekeningen zijn vanaf morgen tot 25 mei te zien bij Ars Aemula Naturae aan de Pieterskerkgracht. Openings tijden: ma t/m vr van 9.00 tot 12.00 uur, ma t/m do van 19.30 tot 21.30 uur en di t/m zo van 13.00 tot 16.00 uur. In de Muzenhof in Leiderdorp wordt vanaf donderdag 9 mei werk van drie kunstenaars tentoongesteld. Van Pie- ter Pauptit staat er ceramiek, Kees Visser toont zijn aquareliep en Joop van Bommel brengt aquarellen en pastelschilderijen in. Openinestiiden: Marianne Geertsma woont in de Me- renwijk in Leiden en toont haar werk vanaf 6 mei bij Piggelmee in de Jan- vossensteeg. Zij tekent en schildert Rijksmuseum Volkenkunde - Het 'War Requiem' van Benjamin Britten wordt op 4 mei uitgevoerd in Muziekcentrum Vredenburg en op 6 mei in de Stadhuishal in Hengelo. De NCRV maakt radio-opnamen die op 7 20.00 uur worden uitgezonden i Hilversum 4. Een nieuw aanbod wordt voorts gevormd door zes concerten met voornamelijk meesterwerken uit de periode van klassiek tot vroeg in deze eeuw. Er zitten nogal wat orkestrale hoogstandjes is zoals ge noemde Sacre van Stravinsky. Bruckners achtste, de Enigma va riaties van Elgar en Sheherezade van Rimsky-Korsakof. De orkestleden bieden op 24 ja nuari een uitbundig muzikaal spektakel in de verschillende zalen van het Congresgebouw. Het wordt in de grootste zaal gepresen teerd door Willem Nijholt. Alles is anders dan de concertbezoeker ge wend is, maar het orkest speelt de hoofdrol. Het evenement is het slotakkoord van de Bouw-Mee- Festival, ter ondersteuning van de acties voor de bouw van het Haags Muziektheater in het hartje van de stad. Prijs voor bariton AMSTERDAM (ANP) - De bariton Frans Huyts (29) uit Den Haag heeft in Parijs op het Concours de la Mélodie Francaise de „Prix Ga- bri:el Fauré" gewonnen. Huyts vol tooide in 1984 zijn studie aan het Haagse Koninklijk Conservato rium. waar hij studeerde bij Mei- nard Kraak. voorwerpen met een geschiedenis, zoals speelgoed, schoenen en muziek instrumenten. Lidy van der Spek exposeert tot 30 mei haar wandkleden in ontmoe tingscentrum 'Het Anker' aan de Cho- pinlaan in Hazerswoude-Rjndijk. Zij stelde haar werk eerder op tal van plaatsen in eigen land tentoon en hoopt binnenkort in Aken in Duits land te exposeren. De tentoonstelling is van ma t/m vr geopend van 19.00 tot 23.00 uur en op za en zo van 20.00 tot 23.00 uur. tekeningen van kunstenaars die rond de eeuwwisseling hebben gewerkt; tot 19/5. Burcht - lichtobjecten en tekeningen van Frans Mossou. t/m 12/5; woe t/m zo van 12-17 uur. Lak-galerie - Marion Busch, foto's, Christie van der Haak, schilderijen, t/ m 17/5, ma t/m za van 10-22 uur, zo van 10-17 uur. Leidse Beleg - foto's van Hanoi van Kees Planquë, tot eind mei; ma t/m za van 9-18 uur. Piggelmee - Janvossensteeg, Hol landse wolken gefotografeerd door Dick Seip, t/m 4/5; ma 11-18 uur. di. woe, vr van 9-18 uur, do tot 9-21 uur. za van 9-17 uur. De Oude Rijn - Stille Mare, Herbert Engel, sieraden; Sho van der Eeren- beent, foto's, tot 9/5; ma 12-18 uur, do van 10-21 uur, zo 11-18 uur, overigen dagen van 10-18 uur. Vrouwenhuis - pentekeningen van Ineke Bergh, tot 9/5; di en woe van 21-1 uur. De Lakenhal - schilderijen uit eigen bezit, rond het thema 'Leven in Lei den in de 17e eeuw', tot 9/6; di t/m za 10-17 uur. zon- en feestdagen vn 13-17 't Pand - Caeciliastraat 18, Annie God- dijn, schilderijen. Nienke Menalda, grafiek, Ria Roelofs. kijkkastjes en schilderijen, tot 18/5; za en zo van 12- is een dankbaar werk voor een diri gent. Ik zou ook het woord uitda ging willen gebruiken. Een uitda ging voor de koorleden, die er toch huiverig tegenover staan, omdat er zoveel muzikale problemen in zit ten. Maar ze vinden het toch fijn om te doen. Ik ben geen man, die alleen de platgetreden paden van 'Die Jah- reszeiten', de Matthaus Passion en de Messiah betreed. Ik merk dat ze het leuk vinden om iets anders te doen. Ze willen moeilijkheden overwinnen, zich ergens in vast bij ten. Het War Requiem moet je ook met je verstand benaderen. Het is geen muziek, die je onderweg op de fiets naar huis fluit. Maar het zet zich wel vast in je geest". Juist bij het veertigjarig bevrij dingsjubileum is het een passend werk. Probleem is dat het uitvoe ren een kostbare onderneming is. Je hebt twee orkesten nodig, twee grote koren, een jongenskoor en solisten. Vier onderdelen zijn dus bij de organisatie betrokken. Ge lukkig hebben die vier een War Re quiem-commissie gevormd, waar door de kosten enorm gedrukt konden worden". Gesneuveld Het grote orkest is het Gelders Orkest en het kleine orkest wordt gevormd uit leden van het Overijs selse Filharmonisch Orkest. De ko ren zijn Toonkunst uit Utrecht en Arnhem en het Haags Matrozen- koor. Verder doen mee de sopraan Roberta Alexander, de tenor Ken neth Woollam en de bariton John Shirley Quirk. Koor 250 mensen, kinderkoor 50, orkest 85 musici en drie solisten plus de organist Tijn van Eijk, alsmede drie dirigenten: Jac van Steen voor het OFO, Sipke de Jong voor het Haags Matrozen- koor en Jaap Hillen, die het geheel in handen heeft. „Iedere groep heeft zijn eigen taak. Het grote koor begeleid door het grote orkest, zingen gewoon de Requiem-tekst. Gedeelten ervan worden onderbroken door vrije lie deren door tenor of bariton, bege leid door het kleine orkest. Zij zin gen gedichten van de dichter Wil fred Owen, die aan het eind van de Eerste Wereldoorlog gesneuveld is. De taak van de jongens is aanvul lingen te zingen op de tekst van het grote koor. De vele klankkleuren van deze drie groepen vormen en stencilprenten van Mori Yoshitoshi, tl m 16/6; di t/m za, 10-17 uur, zo en feestdagen van 13-17 uur. Unieke Produkten - Hooigracht, Ca- rel van Laere, kledingontwerpen, Carla Feijen, ontwerpen voor ka- doverpakkingen, tot 12/5; do en vr van 13-18 uur, za van 13-17 uur. Leiderdorp Gemeentehuis - textielapplicaties van Ine Groot-Koopmans, t/m 22/5; ma t m do van 8-17 uur, vr van 8-15.30 uur. Leythenrode - Charles Müller, pente keningen en schilderstukken in acryl verf, tot 30/5; dag. van 10-20 uur. Groen, 30 kunstenaars, diverse technieken, t/m 31/5; woe 10-12 uur, do. za, zo 14-16 uur, di 19-21 uur. Het Oude Raadhuis - Dorpsstraat, Ton de Bruin, schilderijen, gouaches, tot 10/5; woe, do. zo 14-16 uur, za 11-16 uur, di van 19-21 uur. Stad Rome - grafiek van Ries Kleij- nen, tot eind mei. Katwijk Katwijks Museum - schilderijen en aquarellen van Toon Koster; tot 18/5. Voorschoten Openbare Bibliotheek - aquarellen van Erli Essenlink, tot 17/5; openings- Noordwijk De Baak - Kon. Astridboulevard, por tretten Alice Knufman, tot 4/6; ma tot vr van 10-17 uur. zeer indrukwekkend geheel. De moeilijkheidsgraad is vrij hoog. Het werk zit vol vreemde interval len en moeilijke maatsoorten. Die koren moeten echt op hun tenen staan. Het wordt een happening", jubelt de VUT-dirigent met jeug dig elan. Mag het publiek zijn gevoelens de vrije loop laten in een geweldige ovatie aan het slot? Jaap Hillen: „In de commissie is besloten om het aan het publiek over te laten. Ik hoop dat ze niet applaudiseren. Het stuk eindigt pianissimo met een zacht Amen. Mijn uitvoeringen van de Matthaus Passion eindigen ook altijd zacht, in tegenstelling met anderen. Als je zacht eindigt heb je een bepaalde sfeer opge bouwd. Het is niet prettig die te verbreken met luid handgeklap. Dat klappen geeft zo'n lawaai". En na even gezwegen te hebben be sluit hij: „Ik zou het prettig vinden als ze alleen maar gaan staan". Concert afgelast LEIDEN - Het concert dat de Schola Cantorum morgenavond in de Hooglandse Kerk zou geven, gaat niet door. Dirigent Wim de Ru is ziek. Geldgebrek regionale omroepen HILVERSUM (GPD) - De regio nale omroepen Radio Stad Amster dam, Omroep Brabant en Radio Rijnmond zitten in de financiële problemen. „Door de in 1983 ook aan deze omroepen opgelegde be zuinigingen, kunnen de drie regio nale radiozenders moeilijk uitvoe ring geven aan de cao 1984-1985", aldus een woordvoerder van Radio Stad. De bezuinigingen die de lande lijk omroep heeft kunnen opvan gen met onder meer vervroegde uittreding (VUT) en premieverho ging, maakt het Stad, Brabant en Rijnmond (de regionale omroepen die direct met de minister onder handelen) onmogelijk om rond te komen van het nu ter beschikking staande budget. „In een klein club je als het onze met weinig oude me dewerkers zit niet dezelfde rek als bij de grote omroepen. Bovendien krijgen wij maar 3000 gulden per radio-uur, tegenover 12.000 bij de landelijke omroepen", aldus de woordvoerder van Stad. De drie regionale stations heb ben hun problemen al geruime tijd geleden bij de arbeidsvoorwaar- dencommissie van de NOS aange kaart, maar hebben nog geen ant woord gehad. Om uit de proble men te komen, zien zij twee moge lijkheden: de NOS moet jonge ra diomedewerkers 'uitlenen' of de minister van WVC moet extra geld vrijmaken voor deze regionale om roepen. Over dit laatste punt hebben de vertegenwoordigers van deze om roepen eind mei een gesprek met minister Brinkman, nadat deze uit China is teruggekeerd. SPAANSE PRIJS TEKENFILM - De animatiefilm „A good turn daily" van Gerrit van Dijk uit Haarlem is op het internationale festival voor korte films in het Spaanse Murcia uitgeroe pen tot de beste film van het festival. De film kreeg de speciale prijs, een beeld houwwerkje plus een bedrag van onge veer 1500 gulden. De dertien minuten durende film toont een soort wereldverbeteraar, die voortdurend in verschillende gedaanten verandert. Peter Vrouwer produceerde de film met subsidie van het ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cul- De film kreeg vorig jaar op de Neder landse Filmdagen in Utrecht het Gou den Kalf als beste korte Nederlandse film. The Fuzztones, vanavond in het LVC Aquarel van Mieke van Tilburg uit het boek 'Amber'. Te ziet Driehof in Hazerswoude-dorp (foto p gegeven. Medewerking daaraan lenen het Rijnlands Christelijk Man nenkoor, de Cantonj uit de Grote Kerk van Monnickendam en man nenkoor The Ambassadors uit Hamil ton. Canada. Dit laatste koor maakt momenteel een rondreis door ons land. Veel van de leden zijn van Ne derlandse geboorte of herkomst. Louis van Dijk verzorgt een deel van de begeleiding en treedt ook solis tisch op. De overige begeleiding wordt gedaan door Addie de Jong en Crist Teeuwsen. Sander van Marion heeft de algehele leiding in handen. Aanvang 19.30 uur. Het Collegium Lugdunum Batavo- rum geeft zondag 5 mei een koffie concert in de Muzenhof in Leider dorp met als thema bevrijding. Vero nica Steinbach (fluit), Marijke Meijer (cello), Sophie Holleman (altviool), Marjolein Hennes (viool) enlbo van Ingen (clavecimbel) spelen werken van o.a. Mozart, Haydn en Tcherep- nin. Aanvang 12.30 uur. René van den Berg geeft zaterdag 4 mei om 15.00 uur een wandelconcert op het orgel van de Hartebrugkerk aan de Haarlemmerstraat in Leiden. Daniël Wolfe uit de Verenigde Staten bespeelt woensdag 8 mei om 12.30 uur het orgel van de Leidse Pietërs- In kasteel Duivenvoorde in Voor schoten wordt elk jaar in de zomer maanden een kwalitatief hoogstaan de serie kamerconcerten gegeven. De eerste avond van de serie van dit jaar draagt de titel 'Bredero Burlesque' en wordt gehouden op donderdag 9 mei. Marina Wehmelsfelder (mezzo-so praan), Marijke Smit Sibenga (clave cimbel, portatief) en Hank Lambooy (violoncello, viola da gamba) schetse een muzikaal portret van de historie van Duivenvoorde en voeren muziek uit die op het kasteel aanwezig is. Aanvang 20.30 uur. Pop The Fuzztones komen uit New York en maken muziek die tegenwoordig als garagerock wordt aangeduid. Rau we, sterk op de gitaren leunende pop met dikke wortels in de jaren zestig. De Fuzztones vallen op door lange ha ren, zwarte kleren en voorkeur voor een Vox-instrumentarium. Invloeden van The Doors, The Seeds, voodoo en rockabilly zijn herkenbaar. Ze spelen vanavond in het Leids Vriietijds Cen trum aan de Breestraat. De VPRO maakt opnamen voor het programma 'De Wilde Wereld'. De Warmondse Jazz Sociëteit geeft haar slotbal de wijdse benaming 'Ga la of the year' mee. In Restaurant Boerderij Meerrust treedt vanavond de zanger Eddy Doorenbos op, be kend van The Millers. Hij wordt bege leid door Rob Agerbeek, Dolf Delpra- do. Jan Opgenhaeffen, Jaap Redelaar en Rudy Brink. Na middernacht wordt de muziek verzorgd door Ted Easton en zijn Hot Shots. Aanvang 20.30 uur. 'De Dordtse Chinees', Bazip Zeehok' en 'Daar ga je, Deibel' zijn titels die op naam staan van Cees Buddingh. Deze schrijver/dichter uit Dordrecht draagt dinsdag 7 mei voor uit eigen werk in café Scarabee in Leiden. Aanvang 21.30 uur. 'Kuhr De Boer Show'in Schouwburg De 'Kuhr en De Boer Show' met Len ny Kuhr en Herman Pieter de Boer. Muziek: Freek Dicke. Regie: Jules Croiset. Gezien op 2 mei in de Leidse schouwburg. LEIDEN Eigenlijk staat de ti tel 'Kuhr en De Boer Show' al van te voren een beetje lacherig. Het woord 'show' is dan wel niet wettig gedeponeerd, maar je kunt nu eenmaal niet alles zo noemen. Bovendien maakt dat uiterst goedkope (Kuhr-Boer) rij- meffect het allemaal nog erger. Hoe komen een verdienstelijke zangeres en een schrijver er toe om samen op het toneel een thea terprogramma te maken? De ver klaring daarvoor moet in hun (uit de roddelbladen bekende) privé- relatie gezocht worden; maar dat mag toch nog geen reden zijn om dat persoonlijk geluk op'het to neel te prostitueren. Niet dat bei den verliefderig of zo tegen el kaar zouden doen maar het concept voor dit programma deugt gewoon niet. Dat had een regisseur als Jules Croiset toch moeten zien. Lenny Kuhr zingt één a twee liedjes en dan komt Herman Pie ter de Boer weer een eigen ver haaltje vertellen. Nu is voordra gen, ook het voordragen uit ei gen werk, een vak apart, dat schrijver De Boer echter vol strekt niet beheerst. Aan zijn on beholpen bewegingen, aan zijn niet-geschoolde stembeheersing, eigenlijk aan alles is te merken, dat deze man niet op een podium thuis hoort. En de keuze van de verhaal tjes, die hij gisteravond vertelde, was ook een barre tegenvaller. De meeste waren uiterst zwak en haalden nauwelijks het school krantenniveau. Het verhaal over een man die winden liet, is daar een goed voorbeeld van. Om nog maar te zwijgen van de pogingen tot een geestige sketch voor twee personen, die echt totaaPmisluk- ten. Gelukkig heeft De Boer een paar goede liedteksten voor Len ny Kuhr geschreven, waarmee zij al geruime tijd succes heeft. Zij had er vele malen beter aan gedaan wanneer zij als soliste met een paar musici een echt tour de chant-programma had gebracht. In deze 'show' heeft ze zich op een kort (en imponerend) Spaans nummer na tot Neder landstalig repertoire beperkt, waaronder natuurlijk de hits 'Maar ja', 'De Troubadour' en 'Vi site'. Maar ze kan meer en had dat gerust kunnen tonen. Met haar aantrekkelijke stem redt Lenny Kuhr nog net het pro gramma - maar dan ook wel op het nippertje. WIJNAND ZEILSTRA Expositie bij galerie De Greef Tentoonstelling met keramiek van Ben Oldenhof en aquarellen van Ge rard Ram, t/m 15 mei. Galerie Henk de Greef, Schoolstraat 27, Wasse naar. Geopend di. t/m vr. van 10-15 uur en wo. van 10-12 uur. WASSENAAR - Op veel ten toonstellingen treft men de geijkte combinatie van twee di mensionale werken (schilderij en, tekeningen of grafiek) met keramiek, dat meestal een plaats op de achtergrond inneemt. Bij de Wassenaarse galerie Henk de Greef echter kan de keramiek de hoofdrol voor zich opeisen. Het werk in porcelein en steengoed van Ben Oldenhof valt vooral op door de simpele, strakke vor- Hij gebruikt voor zijn vazen en schalen behalve matzwart of dof en glanzend wit porcelein ook porcelein met een prachtige groene kleur, die aan een lichte tint jade doet denken. Het zwarte steengoed kenmerkt zich door krachtige vormen in tegenstel ling tot de sierlijk gemodelleerde porcelein voorwerpen. Deze laat ste categorie lijkt mij vooral bëinvloed te zijn door Japanse keramiek. Gerard Ram duidt zijn aquarel len aan met de term 'poldervaria ties'. Met uitzondering van een paar duinlandschappen dient de polder als uitgangspunt voor Ram's werk, dat verschillende stadia van abstractie toont. In sommige stukken laat het onder werp zich vrij gemakkelijk her kennen. Via een lichte mate van vereenvoudiging van de vormen wordt het landschap uiteindelijk herleid tot geometrische figuren, waarvan de kleur beperkt is tot enkele tonen (bijvoorbeeld al leen blauw-tonen). Dergelijke ge stileerde vormen zijn geplaatst op een wit fond waardoor zij in de ruimte lijken te zweven. Deze steriel aandoende werken heb ben de relatie met het landschap verloren. Bij andere aquarellen leidde de benadering van Ram tot een ab stracte kleurcompositie. Daar naast zijn er voorbeelden van het samengaan van de strakke vor men van het weiland en de vrijer behandelde luchtpartij. Een ge slaagd voorbeeld van de semi-ab- stracte uitbeelding is de vlot uit gewerkte aquarel waarin subtiel het silhouet van een dorp aan de horizon is aangeduid. Enkele an dere stukken spreken minder aan door het wisselende kleurge bruik, dat soms te troebel, soms weer te nadrukkelijk voorkomt. Mede hierdoor ontstaat de one venwichtige indruk van dit werk. NANCY STOOP Schouwburg vr 3, 20.15 uur, Litteris Sacrum met twee éénakters: 'De meiden' van Jean Genet en 'Een wonderbaarlijke nacht' van Mrozek. woe 8, '20.15 uur, Josée Ruiter, Nettie Blanken e.a. in 'Het duel/de dode stad'. do 9, vr 10, 20.15 uur. De Hoofdstad Operette 'Die lustige witwe'. vr o, ZU.oU uur, vcmgiueiJ ncunwuuo speelt 'Een Sneeuw' van Willem-Jan Otten. za 4, 20.30 uur, Open Podium, woe 8, do 9, 20.30 uur, Produktie 't Hoogt: 'M.D./La maladie de la mort'. Microtheater Imperium vr 3, za 4, 20.30 uur. Imperium speelt de musical 'Weg, weg. weg'. Leids Vrijetijds Centrum zo 5, 21 uur, 'Hot Shots', Fools-pro- gramma van Georgo Peugot en Jack 'De Troonsafstand' van Ruth Wolff, zo 5, 14 uur, woe 8, do 9, 20.15 uur, Haagse Comedie speelt 'Medea' van Euripides. ma 6, di 7, 20.15 uur, Toneelgroep Theater met 'Vrouwen van Troje' van Euripides/Sartre. zo 5, 19 uur, 'Appel van Oranje', ge danst door het Scapino Ballet, ma 6, 20.15 uur. Het Nationale Ballet 'Apollon Musagëte' 'Le Tombeau de Couperin' en 'Theme and Variations', ai.v Nederlands Congresgebouw ma 6, 20.15 uur, concert door het Ne derlands Kamerorkest o.l.v. Antoni Ros-Marba met werken van Mozart. Diligentia woe 8, 20.15 uur, concert door orkest Intermezzo met werken van o.a. Strauss. uur, Freek de Jonge in 'De bede vaart'. Concertgebouw vr 3, 20.15 uur, Concertgebouworkest o.l.v. Bernard Haitink. za 4, 20.15 uur, Het Nederlands Ka merorkest o.l.v. Antoni Ros-Marba m.m.v. Ruud van der Meer, bas, Ca therine Patriasz, alt, Hein Meens, te nor, Margaret Marshall, ma 6 t/m woe 8, 20.15 uur, Jaap van Zweden viool en Berdien Stenberg. fluit 'Ode aan Amadeus'. Cultureel Centrum Amstelveen vr 3, 20.15 uur, 'Pingping' musical van Annie M G. Schmidt, di 7, 20.15 uur. Koninklijke Neder landse Schouwburg uit Antwerpen 'Romantische komedie' van Bern- hard Slade. woe 8, 20.15 uur, Nieuwe Komedie met 'De president' van Thomas Bern- hard. do 9, 20.15 uur, Noordhollands Phil- harmonisch Orkest o.l.v. Roelof van Driesten. Kleine Komedie di 7 t/m za 11, 20.15 uur, New York Ballet Comedy 'Funny feet'. De Nieuwe Kerk za 4,20.10 uur, Amsterdams Kameror kest Bachkoor Holland o.l.v. Charles de Wolff. Nieuwe De La Mar Theater t/m za 11, beh. zo/ma, 20.15 uur, za 4. 21 uur, 'Bij gebrek aan bewijs' met o.a. Jasperina de Jong. Stadsschouwburg di 7, 20 uur, De Nederlandse Operas- ii Konrad De Doelen vr 3, kl. zaal, 20.15 uur. Het Neder lands Kamerorkest o.l.v. Antoni Ros- Marba. za 4, kl. zaal, 20.15 uur, Balazs Szoko- lay, piano. ma 6, kl. zaal, 20.15 uur, Theo Olof, viool. do 9, gr. zaal, 20.15 uur, Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Herbert Blomstedt. Theater Zuidplein di 7, gr. zaal, 20.15 uur, Tineke Schou ten met 'Tiepies Tien', woe 8, gr. zaal, 20.15 uur, Toneelgroep Theater met 'Vrouwen van Troje' van Euripides. do 9, gr. zaal, 20.15 uur, Youp van 't Hek in het programma 'Verlopen en verlaten'. Hofpleintheater vr 3, 20.16 uur, Peter Faber in 'Wilde Utopia zo 5, 14 en 19.30 uur, woe 8, 19.30 u RO Theater speelt 'Mieke Mom' Guus Kuijer.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 27