mededelingen gemeentebestuur 6 t/m 10 mei '85 ft? Gemeenteraad Maandag 6 mei a.s. om 20.00 uur Agenda: Benoeming bestuursleden Stichting Wel zijn Leiden Wijziging tarieven Stadsgehoorzaal Verhoging entreegelden Stedelijk Mu seum "De Lakenhal" en Molenmuseum "De Valk" Actieplan migranten 1985 Garantie klimgeldlening woningbouwver eniging "De Goéde Woning". Garantie klimgeldlening woningbouwver eniging "De Eendracht" Energiezuinige installatie pand Apothe- kersdijk 33 (Stichting Leidse Volkshuis) Aanpassing en ingebruikgeving voorge bouw Pesthuis Verzoeken van schoolbesturen om mede werking Aankoop en sloop pand Herman Coster- straat 1 Definitieve vaststelling medezeggen- schapsreglementen Garantie klimgeldlening Stichting Leidse Studentenhuisvesting Garantie klimgeldlening Stichting Huisyes- ting Werkende Jongeren Garantie klimgeldlening Stichting Leidse Studentenhuisvesting Toewijzing van een vergunningverlening voor de circa 388 huurwoningen in vlek 15 van de Stevenhofjespolder Rehabilitatie gemeentelijke panden Gere- gracht 6 t/m 16 en 20 t/m 36 (even) Energiebesparende maatregelen openba re Mytylschool Initiatief voorstel van het raadslid Van der Nat namens de WD-fractie inzake open baarmaking gegevens onroerend-goed belasting. Initiatief voorstel van het raadslid Van der Nat namens de WD-fractie inzake wijzi ging legesverordening in verband met openbaarmaking gegevens onroerend goedbelasting Energiebesparingsplan gymnastiekzalen Energiebesparingsplan Louise de Colig- ny-scholengemeenschap en het Stedelijk Gymnasium Commissie voor Maatschappelijke Aan gelegenheden Volksgezondheid en Cul tuur Maandag 6 mei a.s. om 16.30 uur In kamer 222a van het stadhuis Agenda: Reorganisatie Leidse Schouwburg LAK Commissie Ruimtelijke Ordening, Open bare Werken en Verkeer Woensdag 8 mei a.s. om 19.30 uur in ka mer 23/24 van het Gulden Vlies Agenda: Presentatie woningbouwplannen - v.m. terrein Perquin - Sliksteeg - Hekkesteeg - Telderskade Voorstel inzake sluiten overeenkomsten met Rijkswaterstaat ivm ontsluitingsweg Roomburg B en W-besluit inzake anti-speculatiebe- ding in subsidieverordening S.V. B en W-besluit inzake onttrekking woon ruimte aan de bestemming woning Oude Singel 72 Bovenstaande punten worden gezamen lijk met de commissie Volkshuisvesting behandeld Behandeling bezwaarschriften tegen bouwplan gymzaal achter geprojecteerde school aan de Vliet Behandeling bezwaarschriften tegen de bouw van twee bruggen over de Trekvliet Presentatie ontwerp-plan wachtaccomo- datie Stationsweg Afsluiten Gerecht Benoeming lid en plv.lid Raad van Advies Verkeer en Vervoer Benoeming voorzitter, leden en plv. leden Welstandscommissie Advies Inspraakcommissie over centrale parkeermeter Kaasmarkt Beschikbaarstellen krediet sloop opstallen en bouwrijpmaken RHW-terrein tbv wo ningbouw Beschikbaarstellen krediet tbv bouwrijp maken v.m. terrein Perquin aan de Haag- weg Nemen voorbereidingsbesluit enkele loca ties Stevenshof Kredietverlening aanleg Rembrandtpark Instelling Begeleidingsgroep Openbaar Vervoer Nemen voorbereidingsbesluit gedeelte Roomburg Ontwerp-uitwerkingsplan Mostertcomplex Behandeling toilettennota Notitie gemeentelijk terrassenbeleid Belangstellenden, die naar aanleiding van één van de bovengenoemde agendapunten het woord willen voeren, v/ordt aangeraden dit uiterlijk één dag voor de vergadering aan de secretaris van de commissie ruimtelijke ordening, openbare werken en verkeer, mw. E. Visser-v.d. Vlist, telefoon 254236, ken baar te maken. Commissie voor Onderwijs, Samenle vingsopbouw en Emancipatie Donderdag 9 mei a.s. om 20.00 uur In ka mer 23/24 van het Gulden Vlies. Agenda: Afrekening subsidie Internationaal Kinder dagverblijf Vaststelling nota Vakonderwijs en vast stelling getal wekelijkse uren vakonderwijs 1985/1986 Vaststelling benoemingsprocedure basis onderwijs en speciaal onderwijs Instelling adviesorgaan openbaar onder wijs Stand van zaken schoolwerkplannen ba sisonderwijs Stichting centraal gymnastieklokaal in de binnenstad Vervangende nieuwbouw openbare basis school Lorentz Vervangende nieuwbouw openbare scho len De Goudsbloem en Marnix van St. Al- degonde Definitieve huisvesting vrije scholen voor k.o. en l.o. in de Pasteurstraat Tweede fase verbouwing Willem de Zwij- gerschool Bovenstaande vergaderingen zijn openbaar. Wie meer wil weten over de te behandelen agendapunten kan daarvoor terecht in het informatie centrum In de hal van het stadhuis. Overige vergaderingen Commissie voor het psychiatrisch zie kenhuis Endegeest Woensdag 8 mei a.s. om 17.30 uur in het ontspanningsgebouw a.d. Endegeester- straatweg Agenda: Vacature commissie Endegeest Functiewaardering Concept-verordening voor de commissie Rapport kwaliteit en doelmatigheid psy chiatrische ziekenhuizen Voor informatie kunt u bellen 179210 Monumentencommissie Lelden Woensdag 8 mei a.s. om 20.00 uur In het Gulden Vlies, kamer 12 Agenda: Vaststelling beoordeling panden wandel route langs een aantal voorgedragen pan den (o.a. Oude Varkenmarkt 13, Vrou- wensteeg 16, Boommarkt 11 en Manden- makerssteeg 9 en diverse voorgedragen panden in Pancras-west) Verslag subcommissie Vreewijk (nog be- schermenswaardige panden in die wijk) Verdere discussie over de beschermens- waardigheid van het complex Haagweg 1 - 3 (de sluis en het voormalige sluiswach tershuis) Verdere discussie over de beschermens- waardigheid van het voormalige fabrieks complex Van Wijk en Co. aan de Hoge- woerd/Levendaal Voor informatie kunt u bellen 254508. Commissie Polderpark Cronesteyn Woensdag 8 mei a.s. om 20.00 uur in ka mer 13 van het Gulden Vlies Agenda: Plan 3e fase Polderpark Cronesteyn Voor informatie kunt u bellen 254199 Commissie voor de Beroep- en Bezwaar schriften Vrijdag 10 mei a.s. om 14.30 uur In de koffiekamer van het stadhuis Agenda: 14.30 uur: Hoorzitting inzake het be zwaarschrift van de heer Witsenburg tegen de afwij zing op zijn verzoek om een tegemoetkoming in de ver huis- en herinrichtingskos- ten; 14.50 uur: Hoorzitting inzake het be zwaarschrift van mevrouw Winter tegen de afwijzing op haar verzoek om een tege moetkoming in de verhuis- en herinrichtingskosten: 15.10 uur: Hoorzitting inzake het be zwaarschrift van Groen Zuid-Holland tegen de ver leende bouwvergunning voor leidingoverkluizingen en het verlengen van duikers in en nabij rijksweg nr. 4 16.00 uur: Hoorzitting inzake het be zwaarschrift van de Winke liersvereniging Noord-Hof land te Voorschoten tegen een verleende bouwvergun ning voor winkelcentrum Stevensbloem Voor informatie kunt u bellen 254168. Voor informatie "Overige vergade ringen" zie telefoonnummer(s) con tactpersonen onderaan agenda's. Verkeers maatregelen Burgemeester en Wethouders brengen ter kennis van belanghebbenden, dat zij voor nemens zijn de hierna te noemen verkeers maatregelen vast te stellen: Academiewljk Galgewater - intrekken verbod stil te staan aan de waterzijde, tussen perceel no. 14 en de Weddesteeg: De Camp Nadat de bouwwerkzaamheden in de Camp zijn voltooid wordt deze wijk heringericht. Hierbij wordt een aantal stegen d.m.v. palen afgesloten voor motorvoertuigen. Alle gel dende verkeersmaatregelen in de volgende straten worden ingetrokken: Caeciliastraat, Lange Lijsbethsteeg, Korte Lijsbethsteeg, Hazewindsteeg, St. Ursula- steeg, Klooster, Sionsteeg, Lange St. Agnie- tenstraat, Korte St. Agnietenstraat, Vrou wenkerksteeg, Vrouwenkerkhof, Vrouwen- kerkkoorstraat en Dolhuissteeg. In de Camp wordt een parkeerverbodszone ingesteld. Parkeren in een dergelijke zone is slechts toegestaan in parkeervakken welke als zodanig zijn aangeduid. De parkeerver bodszone omvat: de Caeciliastraat - Lange Lijsbethsteeg - Korte Lijsbethsteeg - Klooster - Vrouwenkerksteeg - Sionsteeg, voor zover gelegen tussen de Lange St. Agnietenstraót en de Caecilia straat Vrouwenkerkkoorstraat, voor zover gele gen tussen Vrouwenkerkhof en Lange Ma- Lange St. Agnietenstraat Korte St. Agnietenstraat - Vrouwenkerkhof - Dolhuissteeg Voorts worden de volgende maatregelen vastgesteld: Caeciliastraat - eenrichtingverkeer richting Turfmarkt, m.u.v. (brom)fietsers; - aanwijzen twee algemene invalidenpar keerplaatsen aan zuidzijde t.h.v. het Elisa beth Gasthuishof; Sionsteeg - eenrichtingverkeer richting Lan ge St. Agnietenstraat, tussen Klooster en Caeciliastraat, m.u.v. (brom)fietsers; Vrouwenkerksteeg - eenrichtingverkeer richting Caeciliastraat, tussen Lange St. Ag- inietenstraat én Caeciliastraat, "m.u.v. XbromMietsers. Vrouwenkerkkoorstr. - aanwijzen als voet pad, voor zover gelegen tussen Haarlem merstraat en Vrouwenkerkhof; Dolhuissteeg eenrichtingverkeer richting Lange Mare, m.u.v. (brom)fietsers; Een informatie-avond over de herinrichtings plannen volgt binnenkort. Bewoners van de wijk krijgen hierover afzonderlijk bericht. Levendaal-west Korevaarstraat - aanwijzen laad- en losha- ven aan de westzijde nabij de Hoefstraat, geldend van maandag t/m zaterdag van 8.00 tot 18.00 uur; Morskwartier Damlaan (i.v.m. herinrichting) - intrekken van alle geldende verkeersmaatregelen; - aanleggen fietsstrook aan beide zijden; - instellen eenrichtingverkeer tussen Stuw- straat en Lage Morsweg, in de richting van de Lage Morsweg. zulks m.u.v. autobussen in lijndienst èh (brom)fietsers; - aanleggen voetgangersoversteekplaats bij de kruising met de Stuwstraat en bij de krui sing met de Lage Morsweg; - instellen verbod doorgaan bij nadering ver keer uit tegengestelde richting, ter hoogte van het aan te leggen sluisje bij de ingang van de scholen in de Damlaan, in de richting van de Dr. Lelylaan; Noorderkwartier Bronkhorststraat - aanwijzen algemene in validenparkeerplaats aan de oostzijde t.h.v. perc. nrs. 49/51, geldend van maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 18.00 uur; Prinsenstraat - verwijderen algemene inva lidenparkeerplaats aan de noordwestzijde t.h.v. perc. nr. 3 Stationskwartier Stationsplein - tijdelijk, voor de duur van de bouwwerkzaamheden aan de Stationsweg, het eenrichtingverkeer op de inrit en in de onderdoorgang naar het parkeerterrein ach ter het flatgebouw aan het Stationsplein (tus sen het Stationsplein en dit parkeerterrein) in die zin wijzigen, dat het bouwverkeer hier van is uitgezonderd; Tulnstadwijk Schelpenkade - intrekken geslotenverkla ring voor alle motorvoertuigen en bespan nen wagens in de richting van de Witte Sin gel, voor zover gelegen tussen de perc. nrs. 7 en 30; - intrekken aanwijzing als B-weg van het ge deelte gelegen tussen perc. no. 7 en no. 30. Voor zover nodig zullen de nu op bo vengenoemde wegen geldende ver keersmaatregelen worden aange past. De op de voorgenomen verkeersmaatrege len betrekking hebbende tekeningen liggen, voorzien van een bijbehorende korte toelich ting of een ontwerpbesluit, met ingang van heden gedurende 14 dagen ter inzage op het informatiecentrum van het stadhuis en bij de directie Verkeer en Vervoer op kamer 216 van het Stadsbouwhuis. Gedurende die periode bestaat de gelegenheid tot het indie nen van schriftelijke bezwaren tegen het vaststellen van die maatregelen. Deze be zwaren dienen te worden gericht aan Burge meester en Wethouders, per adres directie Verkeer en Vervoer, Stadsbouwhuis, Lange- gracht 72, 2312 NH Leiden. Belanghebbenden worden voorts in de gele genheid gesteld te worden gehoord in de openbare vergadering van de Raad van ad vies voor verkeers- en vervoersaangelegen- heden, die zal worden gehouden op donder dag 23 mei aanstaande in kamer 001 van het Stadsbouwhuis, aanvang 15.00 uur. Voor nader informatie over de verkeers maatregelen kan men zich wenden tot me vrouw Wassenaar van de directie Verkeer en Ven/oer, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, kamer 216 (tel. 254501). Afsluiting Trekvlietbrug In de periode van maandag 6 mei tot vrij dag 24 mei te 17.00 uur wordt de Trekvliet- brug over de Trekvliet tussen Lammen- schansplein en Voorschoterweg afgeslo ten voor motorvoertuigen. Deze afsluiting houdt verband met de noodzakelijke ver nieuwing van het brugdek en vormt een onderdeel van de door provinciale water staat uit te voeren reconstructie van het Lammenschansplein. Verkeersomleidingen 1.) Gemotoriseerd verkeer Gemotoriseerd verkeer tussen Leiden en Voorschoten en verkeer richting Katwijk wordt omgeleid via de route Tomatenstraat - (of Koninginnelaan) - 5 Meilaan - Churchilllaan Bussen uit de richting Den Haag/Voor schoten richting Leiden, rijden om via de Rooseveltstraat, 5 Meilaan en To matenstraat. De bushalte bij de flat ut tosieyi i wui ui itjueiijiv opgescho ven tot bij de Tomatenstraat (wordt nader aangegeven op de bushalte bordjes). Het verkeer vanaf rijksweg A4, dat via de Europaweg richting Voorschoten rijdt, wordt langs de rijksweg al verwe zen naar de afritten Hoogmade en Leidschendam. 2.) (Brom)fietsers en voetgangers Voor deze verkeersdeelnemers wordt ten Zuiden van de Trekvlietbrug, in het verlengde van het Delftse Jaagpad, een brug aangelegd. Van 6 t/m 9 mei blijft deze tijdelijke brug dag en nacht in gebruik. Vanaf 10 mei is deze brug alléén over dag tussen 7 en 17.00 uur te gebrui ken. 's Avonds en 's nachts wordt de brug dan wel verwijderd voor het scheepvaartverkeer in de Trekvliet. Dan moeten voetgangers en fietsers hun weg vind^en over de provisorisch opengestelde'Trekvlietbrug. Start rioleringswerkzaamheden Ridderstraat en Wasstraat Maandag 6 mei wordt een aanvang gemaakt met de voorbereidende werkzaamheden voor de aanleg van een hoofdriool in de Wasstraat en Ridderstraat. Ongeveer twee maanden duren de werkzaamheden. De aannemer begint in het kruispunt Thor- beckestraat/Wasstraat. Vandaar wordt in de richting van de De Laat de Kanterstraat ge werkt (fase 1). Fase 2 is terug naar genoem de kruispunt, vanwaar in de richting van de Ridderstraat gewerkt wordt. Na de voorbereidende werkzaamheden wor den de te werken trajecten afgesloten voor verkeer. De bewoners ontvangen spoedig een brief van de direktie voorlichting met meer infor matie over de werkzaamheden en over het hoe en wat m.b.t. opnieuw bestraten van de Ridderstraat en Wasstraat. Herbestrating Druivenstraat Maandag 6 mei a.s. wordt de Druivenstraat opnieuw bestraat en ingericht. Begonnen wordt bij de Tomatenstraat. Na het voorbereidende werk zoals, het stel len van de trottoirbanden, kolken, enz. wordt de straat afgesloten voor verkeer. Aan de bewoners/autobezitters het verzoek tijdelijk een ander parkeerplekje te zoeken? Binnenkort krijgen de bewoners een brief en een tekening van de nieuwe indeling. Over twee maanden is de Druivenstraat klaar. Diversen Informatieavond Verversbrug en Herenpoortsbrug Voor bewoners rondom de Verversbrug en Herenpoortsbrug wordt op maandag 6 mei a.s. om 8 uur 's avonds In de kantine van de Reinigingsdienst Noor derstraat 18 een gemeentelijk Informatie avond gehouden. Onderwerp is de vernieuwing van de Ver versbrug en Herenpoortsbrug. Half juni wordt een aanvang gemaakt met de vernieuwing van die bruggen. Daarnaast zijn er nog andere werkzaamhe den, zoals bestratings- en asfalteringswer- ken en de aanleg van een noodbrug (begin mei). Overzicht plannen In de hal van het Stadsbouwhuis is in de week van 6 mei een klein tentooristellinkje opgesteld. Belangstellenden kunnen daar tekeningen zien van de nieuwe bruggen en hoe de omgeving er verder uit gaat zien. Ook is er een maquette te bezichtigen. Presentatie nleuwbouwplannen Rem- brandtstraat en omgeving Dinsdag 7 mei a.s. zijn bewoners en om wonenden van de Rembrandtstraat/Var- kenmarkt welkom bij de presentatie van enkele bouwplannen In de Academiewljk. Het gaat hier om de volgende plannen; ±13 woningen hoek Rembrandtstraat/Noord- elnde, 6 twee-kamerwoningen en 5 een gezinswoningen aan de Varkenmarkt en Groenhazegracht. En tenslotte de bouw van een 7-tal woningen In de Sliksteeg. Gemeentelijke vertegenwoordigers zullen over de plannen nadere uitleg geven zoals: de hoogte van de te bouwen woningen, soort/indeling enz. De bijeenkomst wordt gehouden In de kantine van Gezinsverzorgingstehuis, Rembrandtstraat 17 en begint om 20.00 Uitbreiding serviceverlening afdeling rioleringen Antwoordapparaat bij de afdeling riole ringen, waterwerken en werktuigbouw (R.W.W.). Voor een persoonlijk gesprek kunt u op deze afdeling terecht op werkdagen tussen 11.00 en 12.00 uur op het Stadsbouwhuis, Lange gracht 72, kamer 232 en telefonisch van 09.00-16.00 uur: 254528 en 254529. Vanaf heden kunt u ook buiten werktijd naar deze afdeling bellen, echter alleen om klach ten door te geven. U moet dan bellen: 254360. U wordt dan verbonden met een antwoord apparaat. Na het uitluisteren van de meld- tekst kunt u uw klacht gedurende maximaal 3 minuten op de band inspreken. Wél uw naam, adres en telefoonnummer duidelijk vermelden! Voor klachten In huls en op eigen terrein dient u zelf een aannemer of loodgieter In te schakelen. Voor verhelpen van bv een verstopping van een rioolaansluiting van uw huis in de open bare weg, buiten de normale werktijden dient u wel rekening te houden met extra kosten wegens doorberekening van over- werktarieven. Is de klacht ernstig, dus er bestaat direkt gevaar voor personen en goederen, dan wordt u verwezen naar een ander telefoon nummer, zodat direkt aktie ondernomen kan worden. Gaten of wateroverlast Meldingen over spontaan optredende gaten in de weg of klachten over wateroverlast kunt u ook op 254360 doorgeven. Maakt u gepast gebruik van deze service. Overzicht aktiviteiten i.v.m. 5 mei-viering Do 2 mei t/m do 9 mei Tentoonstelling "Leiden 1940-1945" in het Waaggebouw. Geopend: 5 mei van 13.00-17.00 uur; overige dagen van 10.00-17.30 uur. Za 4 mei 19.30 uur Dodenherdenking in de Marekerk, gevolgd door stille tocht naar het monument bij "de Valk". 21.00 uur Culturele avond over onderdruk king en verzet, Antonius Clubhuis. Zo 5 mei 13.00 tot 16.00 uur Uitreiking Zweeds witte brood op Stadhuisplein. 14.00 uur Onthulling monument "Vrouwen in het Verzet" in de Stevenshof. 14.00 uur Kindercircus op Stadhuisplein. 15.00 uur Film over bevrijding van Leiden in het Waaggebouw. 16.30 uur Bevrijdingstaptoe door K G op het Pieterskerkplein. 19.30 uur Bevrijdingsconcert in de Pieters kerk. 20.00 uur Bevrijdingsbal Stadsgehoorzaal. Behalve bovengenoemde aktiviteiten wor den er ook in verschillende buurten en wij ken van de stad aktiviteiten rond de bevrij dingsdag georganiseerd. Voor meer bijzon derheden daarover raadplege men de me dedelingen van het'5 Mei comité in de plaat selijke bladen. Ook het feestprogramma van de Vereniging Koninginnedag, dat alom gra tis verkrijgbaar is, bevat naast het volledige Koninginnedagprogramma een overzicht van de 5 Mei viering in Leiden. Informatieavond voor bedrijven omgeving Evertsenstraat In het kader van de ontwikkeling van het nieuwe bestemmingsplan Zeeheldenbuurt/ De Waard zal erop 9 mei, 20.00 uur een informatieavond gehouden worden over het bedrijvengebied in de omgeving Evertsen straat. In dit gebied zijn de volgende bedrijven ge vestigd: Burgy, Jesse, v. Galen, Kluivers, Bracol (opslag), en het Bedrijfsverzamelge bouw Olga. Het is o.a. de bedoeling op deze avond een drietal varianten te presenteren over de toe komstige ontsluitingsmogelijkheden van bo vengenoemde bedrijven. Ambtenaren die zitting hebben in de projekt- groep Zeeheldenbuurt/De Waard zullen aanwezig zijn om nadere toelichting te ge ven over de verdere voortgang van het be stemmingsplan en stadsvernieuwingsplan voor dit gebied. De bijeenkomst vlrtdt plaats in het Olga- gebouw aan de Evertsenstraat 99. Tentoonstelling "Niet Ge bouwd Leiden" De komende week kunt u in de hal van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, de ten toonstelling "Niet Gebouwd Lelden" be zichtigen. Plannen van Leidse architecten en gemeentelijke ontwerpers, die om een of andere réden niet zijn doorgegaan. Wegen, huizen, pleinen, kantoren en bruggen die slechts als tekening of maquette voortleven. De achterkant van het architektonisch gelijk, bijeengebracht door het Leids Architekten Kafee. Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 1 en 3 maandag 6 mei Wijk 2 en 8 woensdag 8 mei Wijk 5 en 7 donderdag 9 mei Wijk 4 en 6 vrijdag 10 mei Bouwplannen Burgemeester en Wethouders zijn van plan de volgende bouwvergunningen te verlenen met toepassing van artikel 19/17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 8, van de Woningwet: Bakkersteeg 12, 14 en 16, verbouwen panden Kortenaarstraat 1bouw peuterspeelzaal Boshuizerlaan/Telderskade, verbouw sau na Hansenstraat/W. de Zwijgerlaan, bouw koffieshop Rijndijk, bouw noodwinkel voor maximaal 3 jaar Alle bovengenoemde bouwplannen liggen vanaf 6 mei 1985 gedurende veertien dagen (bij voorkeur tussen 10.00 uur en 12.00 uur) ter inzage in het Stadsbouwhuis, Lange gracht 72. In die periode kan iedereen schrif telijk bezwaar tegen de bouwplannen indie nen bij Burgemeester en Wethouders van Leiden, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Als Burgemeester en Wethouders ondanks de ingediende bezwaarschriften en de eventue le toelichting in de commissie ruimtelijke or dening, uiteindelijk toch een bouwvergun ning verlenen, krijgen de indieners van be zwaarschriften hiervan bericht. Daarbij krij gen ze ook informatie over nog openstaande beroepsmogelijkheden. Ruimtelijke Ordening Voorbereidingsbesluit voor een vijf tal locaties in de Pieterswijk Hierbij wordt bekend gemaakt, dat de ge meenteraad op 15 april 1985 heeft ver klaard, raadsvoorstel no. 79, dat een herzie ning wordt voorbereid van het bestemmings plan Pieterswijk voor wat betreft een vijftal lokaties. Dit bestemmingsplan ligt overigens thans nog ter eindbeoordeling bij de Kroon. De vijf lokaties zijn aangegeven op de teke ning nr. 11 ST 9169 door middel van een balletjeslijn. Het betreft: A. het perceel Breestraat 6 en 8; B. het perceel Kloksteeg 13; C. de tuintjes bij de Pieterskerk; D. de tuin bij de bebouwing Breestraat 127/ 129; E. het gebied Aalmarkt/Mandemakersteeg. Dit voorbereidingsbesluit heeft behoudens de goedkeuring van Gedeputeerde van Zuid-Holland een geldingsduur tot 10 april 1987. Het voorbereidingsbesluit beoogt o.a. de realisering van bouwplannen mogelijk te maken in afwijking van het bestemmings plan Pieterswijk met toepassing van het be paalde in artikel 50, lid 8 van de Woningwet. Het besluit en de tekening liggen voor een ieder in kamer 241 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72 te Leiden, vanaf maandag 6 mei 1985 ter inzage. Wet geluidhinder Ontheffing Wet Geluidhinder Raads- herenbuurt In de vrijdagadvertentie van 28 december 1984 hebben Burgemeester en Wethouders hun voornemen bekend gemaakt om het col lege van Gedeputeerde Staten te verzoeken een hogere geluidsbelasting toe te staan voor kantoorbebouwing, hoek Rijnsburger- weg/Paulus Buysstraat, dan de Wet geluid hinder toestaat. Dit verzoek heeft vanaf 31 december j.l. één maand lang ter inzage gelegen. Tevens heeft op 2 januari 1985 de openbare zitting plaatsgevonden. In het ontwerp-bestem- mingsplan wordt het bedoelde gebied aan geduid met de bestemming Mc. Hoewel het in de bedoeling ligt dat uitslui tend kantoren worden gerealiseerd, kunnen er door deze aanduiding ook andere be stemmingen (o.a. woonbebouwing') in' het gebied worden gerealiseerd. Daardoor is het noodzakelijk om een aanvullend verzoek voor deze woonbebouwing ter inzage te leg gen. Vanaf 6 mei a.s. ligt dit (aanvullende) verzoek met een aantal bijbehorende stuk ken één maand lang ter inzage in kamer 241 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. leder die opmerkingen heeft over het ver zoek kan deze tot 6 juni 1985 schriftelijk in dienen bij B W van Leiden, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Verder wordt op donder dag 9 mei a.s. van 15.00 tot 15.30 uur een openbare hoorzitting gehouden in kamer 230 van het Stadsbouwhuis. Belanghebbenden kunnen daar mondeling hun opmerkingen toelichten. Wilt u over een en ander nadere inlichtingen hebben dan kunt u met de Directie Milieu in het Stads bouwhuis bellen, telefoon 254355.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 21