'Lastendruk moet dalen tot 40 pet Japan voor grotere vrijhandel KNOV: krachtig verder bezuinigen Betere controle nodig op grotere projecten Benzine duurder Strop in VS schrikt 'Nationale' niet af Omzet van Bredero in buitenland valt tegen 'Relatie op werk mag niet leiden tot ontslag' FINANCIAL TIMES Stadsposten verkopen zegels met portret paus -LEASING? DONDERDAG 2 MEI 1985 ECONOMIE PAGINA 9 DEN HAAG (ANP) - De Commis sie voor de Rijksuitgaven uit de Tweede Kamer wil dat de controle op de financiering van zogeheten grote projecten wordt verbeterd en meer effectief wordt. De commis sie meent, dat deze betere controle vooral is te bereiken door een toe reikende informatievoorziening van de zijde van de regering aan het parlement. "Het is de verant woordelijkheid van de regering de Kamer van juiste en volledige in formatie te voorzien", aldus de Ka mer-commissie. De commissie heeft een model voor een dergelijke informatie voorziening ontwikkeld, dat zowel betrekking heeft op de voorberei ding en besluitvorming van grote projecten als op de uitvoering en voortgang daarvan. Als illustratie DEN HAAG (ANP/GPD) - De maximale collectieve lastendruk op het inkomen, dus m^sle^de^osterscheldèwerken belastingen en premies, mag niet meer zijn dan veertig procent zijn. Die belasting- en de bestelling van twee onderzeebo- premiedruk bedraagt thans vijftig tot bijna zestig procent. Om terugkeer tot het niveau ten van de Walrus-klasse en het van veertig procent, dat van de zestiger jaren, te bewerkstelligen, moet er in de volgende Plan tot spreiding van de Centrale kabinetsperiode een ombuigingspolitiek worden gevoerd van 6,5 tot 9 miljard gulden. dèr^van^mogdjte ^toekomstige grote projecten worden genoemd de inpoldering van de Marker- Dit staat in de nota 'Met het oog op....' van het Koninklijk Neder lands Ondernemersverbond (KNOV), die gisteren werd gepre senteerd. In de nota worden een aantal wensen van de onderne mersorganisatie opgesomd in de hoop daarmee de verkiezingspro- grammaé van de verschillende po litieke partijen te kunnen beïnvloe den. Hoewel de ondernemersorgani satie niet precies aangeeft hoe het fikse bedrag van 6,5 tot 9 miljard gulden kan worden bezuinigd is zij ervan overtuigd dat dat geld te vin den is als de investeringen worden gestimuleerd, er een beleid wordt gevoerd waardoor de export blijft groeien en er op de overheidsuitga ven wordt bezuinigd. Mr. J.A. Oosterhof, voorzitter ROTTERDAM (ANP) - De prijzen van super en normale benzine gaan morgen met twee cent omhoog. De prijsstijgingen zijn het gevolg van ontwikkelingen op de internatio nale produktenmarkt in combina tie met de stijging van de dollar koers. De meest voorkomende prij zen aan de zelftankpompen zijn morgen 198 cent voor super en 192 cent voor normale benzine. Dollar De koers van de Amerikaanse dollar is gisteren flink gestegen. Op de wisselmarkt in Amsterdam werd een officiële middenkoers vastgesteld van 3,5420 gulden. Dat was weliswaar slechts 1,5 cent meer dan de 3,5270 gulden van maandag (dinsdag werd er wegens Koninginnedag niet gehandeld), maar wel omstreeks vijf cent meer dan de slotkoers in New York op dinsdag. Tegen het slot van de va- lutahandel in Amsterdam noteerde de dollar met ongeveer 3,56 gulden nog hoger. De banken hebben hun balietarieven met twee cent ver hoogd tot 3,60 gulden bij verkoop van dollars en 3,48 gulden bij aan koop ervan. Kort Zakelijk van het KNOV, zei dat het genoem de percentage van veertig procent niet heilig is. Ook mag er langer over worden gedaan als het niet in vier jaar bereikbaar is. Het gaat het KNOV er maar om dat er sprake zal zijn van een aanmerkelijke da ling. "Het is toch redelijk dat men van het inkomen meer mag hou den dan men moet afstaan aan de gemeenschap?", aldus Oosterhof. Het KNOV vindt dat de door het kabinet toegezegde lastenverlich ting aan het bedrijfsleven prioriteit heeft. Pas daarna komt de lasten verlichting voor de burger. Het standpunt is dat de lastenverlich ting aan het bedrijfsleven direct de rendementen ten goede komt. ter wijl een lastenverlichting voor de burger niet helemaal ten goede komt aan het bedrijfsleven omdat dan veel van de extra koopkracht toch weer via het buitenland (vakanties) verdwijnt. Speciaal met het oog op het mid den- en kleinbedrijf pleit het KNOV voor een lagere prijs van ar beid. Dit kan door verlaging van de loon- en inkomstenbelasting en van de werknemerspremies, ver mindering van de werkgeverspre mies volksverzekeringen voor het bedrijfsleven en door verlaging van het btw-tarief van negentien naar vijf procent op een aantal diensten, zoals onderhoudswerk, auto- en rijwielreparatie, schoon maakbedrijven, kapper, hoveniers- werk, autorijscholen en door het weer invoeren van de fiscale af trekbaarheid van onderhoud eigen woning. Op die manier wordt ook het ver schijnsel van zwarte arbeid stevig aangepakt, omdat het prijsverschil tussen het formele (echte bedrijfs leven) en het informele circuit wordt verkleind. Het KNOV wijst er op dat het midden- en kleinbe drijf, dat met 350.000 ondernemin gen voor zestig procent van de to tale werkgelegenheid zorgt, steeds meer schade van beunhazerij en zwart geklus ondervindt. Voorts pleit het ondernemers- verbond voor een arbeidsplaatsen- toeslag en een belastingvrije voet in de vennootschapsbelasting. Zo'n belastingvrije voet werkt sti mulerend op de investeringsnei ging van de ondernemer. waard, de bouw van twee of meer nieuwe kerncentrales en de bestel ling van twee of meer fregatten. De Kamercommissie heeft in het model voor de noodzakelijke infor matievoorziening "spelregels" op gesteld, waaraan deze moet vol doen. In de fase van voorbereiding en besluitvorming wordt daartoe een volledige financiële onderbou wing van het project-voorstel gere kend, inclusief een analyse van de daaraan verbonden risico's. Ook meent de Commissie, dat de infor matie die alternatieven moet be vatten, die tijdens de voorberei ding ervan zijn overwogen, inclu sief de financiële onderbouwing en de risico-analyse daarvan. In de fa se van de uitvoering en voortgang moet, zo meent de Commissie, pe riodiek verslag worden gedaan van de aangegane verplichtingen en van de verrichte betalingen. De Commissie voor de Rijksuit gaven stelt zich op het standpunt, dat de Kamer, in geval de informa tie te wensen overlaat, de mogelijk heid moet hebben om die informa tie dan zelf te vergaren. In die ge vallen zou de hulp moeten kunnen worden ingeroepen van onafhan kelijke deskundigen als bij voor beeld organisatie-adviesbureaus, accountantsbureaus en de Algeme ne Rekenkamer. Voor deze externe hulp (de commissie spreekt van contra-expertise) moeten, zo meent de Commissie, gelden op de begroting van de Kamer worden uitgetrokken. In een gisteren gepubliceerd ver slag van de Kamercommissie wordt geconstateerd, dat de ac countantsdienst van een vakdepar tement bij de beoordeling van een projectvoorstel tot nu toe "niet of nauwelijks" wordt betrokken. De commissie schrijft dit toe aan de volstrekt onvoldoende capaciteit van de meeste van deze diensten. Met name Verkeer en Waterstaat, Defensie en Economische Zaken zouden moeten worden uitgebreid wat betreft capaciteit en financiën. In haar verslag spaart de Kamer commissie de Kamer zelf niet. Het ontbreken van een effectieve con trole wordt mede toegeschreven aan "een gebrek aan tijdige interes se in de financiële gevolgen van grote projecten van de kant van de Kamer". De commissie conclu deert, dat de Kamer bij beslissin gen over grote projecten onder druk staat van dezelfde factoren, die de besluitvorming (in de minis terraad) beïnvloeden: de zich roe rende belangengroeperingen en de belangstelling van de media. DEN HAAG (ANP) - Nationale Ne derlanden blijft ondanks een strop van 100 miljoen gulden in de Ver enigde Staten geloven dat de scha deverzekeringen in dit land op ter mijn winstgevend zullen blijken. Vice-voorzitter mr. O. Hattink van de raad van bestuur van het verze keringsconcern zei dat gisteren bij de presentatie van het jaarverslag over 1984. Hattink baseerde zijn optimisti sche toekomstverwachtingen over de ontwikkeling van schadeverze keringen in Amerika op het feit dat Nationale Nederlanden zich vooral richt op regionale markten. Ook de verwachtingen dat de premies, die volgens de verzekeraars jarenlang veel te laag zijn geweest, zullen stij gen maakt dat schadeverzekerin gen in de Verenigde Staten een winstgevende onderneming kun nen worden. Anders dan Aegon, de tweede verzekeraar in Nederland, zal Na tionale Nederlanden geen beursno tering in de Verenigde Staten aan vragen, omdat het concern geen overnemingen wil plegen via aan- directe aankoop. Zo zyn alle aandelen van de Indiana Insurance Groep over genomen voor 105 miljoen dollar. Het premie-inkomen in de Ver enigde Staten zal dit jaar de grens van een miljard dollar passeren. 36 uur Tot nu toe zijn er 310.000 werkne mers, die werken of gaan werken op basis van afspraken over een 36- delentransacties, maar urige werkweek in de een of ande re vorm. Dit is 10,5 procent van alle drie miljoen werknemers in het particuliere bedrijfsleven. Onge veer 18.600 werknemers werken al volgens de 36-uurs-formule; voor ruim 290.000 werknemers zijn daartoe akkoorden gesloten of in tenties uitgesproken door werkge vers en werknemers gezamenlijk. Dit blijkt uit een gisteren bekend gemaakt overzicht van het ministe rie van sociale zaken en werkgele genheid. Ziekteverzuim Het ziekteverzuimpercentage over het eerste kwartaal van 1985 ten opzichte van het eerste kwar taal van vorig jaar is gedaald van 8,4 naar 8,1 procent (mannen en vrouwen samen). Dit blijkt uit gis teren bekendgemaakte gegevens van het CBS. Voor de mannelijke werknemers bedroeg het percenta ge 7,8 en voor de vrouwelijke 10,0. Deze cijfers geven in vergelijking met het eerste kwartaal van 1984 een daling te zien van 0,2 voor mannen en 0,6 voor vrouwen. Aat Plugge Op 34-jarige leeftijd is dinsdag Aat Plugge overleden. Plugge, die in 1975 bij werkende jongeren CNV in dienst trad, werd begin dit jaar projectleider werkverenigin- gen van de jongerenbeweging. De dag voor zijn overlijden ontving hij de jongerenprijs van het CNV-dis- trict Zuid-Holland, vanwege zijn bijzondere inzet voor de positie van jongeren. Plugge, beleidsme dewerker van de jongerenbewe ging van het Christelijk Nationaal Vakverbond, was bekend om de originele wijze waarop hij zijn werk binnen het CNV deed. ADVERTENTIE Amfas Zoals eerder bekend werd be droeg de nettowinst over vorig jaar 523 miljoen gulden, een stijging van 10 procent. De bijdrage van Amfas, de verzekeringsgroep die door Nationale Nederlanden is overgenomen en in 1984 voor het eerst in de cijfers is verwerkt, be droeg 8 miljoen gulden. Amfas maakte op levensverzekeringen een winst van 75 miljoen, maar leed op de schadeverzekeringen een verhes van 83 miljoen gulden. Dankzij een winst op beleggingen bleef er uiteindelijk 8 miljoen over. Volgens bestuurslid drs. L. van Zwol zijn de uit het verleden te compenseren verliezen van Amfas zo groot, dat belastingbetaling er de eerste acht jaar niet in zit. Van het schadeverlies van 83 miljoen is ongeveer driekwart afkomstig van activiteiten die intussen zijn stop gezet. Nationale Nederlanden hoopt dat er vanaf 1986 betere re sultaten uit Amfas zullen komen. De naam Amfas zal overigens ge leidelijk verdwijnen. De naam RVS, waaronder de meeste activi teiten van Amfas vallen, zal wel ge handhaafd blijven. Afgezien van Amfas was het schaderesultaat in Nederland gunstig, in Engeland klimt deze sector uit het dal en in Australië was zij het afgelopen jaar winstgevend. UTRECHT (GPD) - Het bouwbe drijf Bredero heeft het afgelopen jaar vooral in het buitenland een aantal tegenvallers moeten incas seren. Dat was dan ook de belang rijkste reden dat de winst over 1984 een derde lager uitkwam dan de verwachte verbetering (f8,3 mil- den, dan zullen we er zeker in springen". De pijpbekledingsector, die zich onder meer bezighoudt met aan brengen van anti-corrosiebekle- ding en het isoleren van leidingen, leed sterk onder een te laag inves teringsniveau in de olie-industrie. joen tegen f 12,1 miljoen). Het ging Veel orders werden uitgesteld en vooral om de pijpbekleding-divi- sie, waar het veel minder goed ging, en om de bouwactiviteiten in Nigeria, die stil kwamen te liggen. doorgeschoven. Hoewel een om zetdaling voorzien werd was die veel groter dan verwacht. De om zet liep terug van 30 naar 21 pro In Nigeria bouwt Bredero twee cent van de concernomzet (f 1,365 hotels, een ter waarde van f300 miljoen en een kleiner ter waarde van f 100 miljoen. De vertraging werd veroorzaakt door een achter stand in de termijnbetalingen i miljard). Vooral de eerste drie kwartalen waren slecht. In het vierde kwartaal kwamen de activi teiten weer op het oude peil en dat de eerste maanden van het lokale valuta en door het niet tijdig jaar doorgelopen. verlenen van invoervergunningen. „Dat laatste", zo vertelde Bredero- topmanir. A. Feddes tijdens een toelichting op het jaarverslag, „had te maken met de regeringswisse ling. Het land legde vrijwel alle in voer stop om deviezen te sparen". De activiteiten in Nederland be reikten met f630 miljoen wel de verwachte omvang, hoewel de re cessie in de bouwnijverheid onver minderd voortduurt. Bredero verwacht dit jaar wel dat de omzet wat zal toenemen Inmiddels lijken de problemen evenals de winst per aandeel. In de grotendeels opgelost. Voor ir. Fed des zijn de moeilijkheden, die Bre dero het afgelopen jaar zo'n f80 staan, maar die in het buitenland Het "beeldtelefoonnet" dat Siemens heeft geïnstalleerd i miljoen kostten maar niet tot i liezen leidden, geen reden om zich uit Nigeria terug te trekken. „We hebben daar altijd naar tevreden heid gewerkt, en wanneer ons daar goede werken worden aangebo- verbeteren. In de fabricage-activi- teiten wordt een hogere omzet en winst verwacht, terwijl ook in de pijpbekleding de omzet weer zal toenemen, hoewel het niveau van voor 1984 niet gehaald zal worden. NAGOYA Het eerste commerciële vliegtuig van Japan, de Asuka, werd onlangs gepresenteerd. In de herfst zal dit vliegtuig, dat ongeveer hon derd personen kan vervoeren, de eerste proefvluchten maken. (foto anpi Beeldtelefoon op economische topconferentie MUENCHEN (GPD) - De hon derden deelnemers en duizen den journalisten bij de econo mische topconferentie in Bonn kunnen de komende dagen kennis nemen van de laatste snufjes in communicatietech niek. Het Westduitse elektroni caconcern Siemens heeft een van haar proefopstellingen met 'beeldtelefoon' in München af gebroken en ter beschikking gesteld van de bondskanselarij. Wanneer president Reagan bij voorbeeld toch zou besluiten om maar niet naar het kerkhof Bitburg te gaan, dan kan hij dat over de telefoon aan bondskan selier Kohl vertellen en hem toch recht in de ogen zien. Evenals de andere grote elec- tronische bedrijven - Philips, ITT, IBM, AT&T etc. - is het Duitse concern Siemens druk bezig met het ontwikkelen van systemen en apparatuur voor digitale twee-richtings-commu- nicatie. Alle denkbare vormen van communicatie het ge sproken woord via de telefoon, alle vormen van tekst en data transmissie en ook het over brengen van videobeelden op een en dezelfde kabel. Met de presentatie, eind april, van een kant-en-klaar- concept voor de toepassing hiervan binnen een gesloten circuit van. glasvezelkabel op de Hannover Messe, lijkt Sie mens een kleine voorsprong op de concurrenten te nemen. Tij dens de economische topconfe rentie die deze dagen in Bonn wordt gehouden kan het onder deel beeldtelefoon zich op nieuw bewijzen. Ecotop in Bonn vanavond geopend BONN - In de Westduitse hoofd stad begonnen gisteren de leiders van de westerse industrielanden te arriveren die de drie dagen duren de economische topconferentie zullen bijwonen. Voor de gelegen heid zijn bijzonder strenge veilig heidsmaatregelen getroffen, waar bij 11.000 politie-agenten worden ingezet. Kort voor de Amerikaanse presi dent Reagan in het regenachtige Bonn aankwam, werd in Bad Go- desberg aan de andere kant van de stad een bom onschadelijk ge maakt. De bom, een in een tas ver borgen brandblusapparaat gevuld met explosieven, was neergelegd in het gebouw van de Federale Bond voor Duits Lucht- en Ruim- teverkeer, zei de politie, die overi gens geen aanwijzingen had over de daders. De politie was gewaar schuwd door een 'oplettende bur ger.' De komst van Reagan wordt overschaduwd door de veront waardiging over het bezoek dat hij zondag zal brengen aan de militai re begraafplaats van Bitburg. Rea gan zal tijdens de top ook vele vra gen te beantwoorden krijgen over zijn voorgenomen Star Wars-on- derzoek. De top zal worden bijgewoond door staats- en regeringsleiders van West-Duitsland, Groot-Brit- tannië, Frankrijk, Italië, Canada, Japan, de Verenigde Staten en de voorzitter van de EG en wordt van avond officieel geopend met recep tie en diner. Morgen zal de eerste zitting plaatsvinden. De Japanse premier Nakasone, die voorafgaand aan de top al twee dagen in de Bondsrepubliek op staatsbezoek was, heeft aange drongen op maatregelen om de 'groeiende neiging' tot protectio nisme te keren. De ontwikkeling van de wereldeconomie 'valt of staat bij een vrije markt,' zei Naka sone na een onderhoud met bonds kanselier Kohl. Nakasone zelf zal tijdens de top zeker onder druk worden gezet Japanse importbe perkingen op te heffen, die volgens velen de oorzaak zijn van de enor me overschotten op de betalings- en handelsbalans van dat land. Nakasone, Reagan en de Canade se premier Brian Mulroney hebben aangekondigd te zullen aandrin gen op een nieuwe ronde van eco nomisch overleg begin volgend jaar. Volgens zijn medewerkers is overeenstemming hierover een van Reagans voornaamste doelen in Bonn. Europese landen hebben gezegd dat de Amerikanen eerst maar eens een top moeten organiseren om het monetaire systeem in de wereld aan te passen om de sterk wisse lende dollarkoers aan banden te leggen. De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Shultz heeft gisteren echter gedreigd dat de Verenigde Staten bij achterwe- geblijven van een afspraak over een nieuwe top 'zal moeten voort gaan' op grond van eigen handels akkoorden, hetgeen naar Europa vreest ontbinding zou betekenen van de GATT-regels, de Algemene Overeenkomst inzake Tarieven en Handel. De economische problemen van de diep in de schulden gestoken ontwikkelingslanden staan ook op de agenda, evenals de gevolgen op de lange termijn van droogte en honger in Afrika. Mulroney heeft eerder deze week aangekondigd dat hij de problemen van de Derde Wereld hoog op de lijst wü plaat sen. De Franse president Mitterrand zal volgens medewerkers een plan indienen om de honger in Afrika te bestrijden en internationaal onder zoek te laten verrichten om graan soorten te ontwikkelen die onder de dorre Afrikaanse omstandighe den kunnen gedijen. Leiders van internationale vak verenigingen hebben een dringend beroep gedaan op de deelnemers aan de topconferentie van de wes terse industrielanden in Bonn om snel maatregelen te treffen tegen de werkloosheid. Volgens een verklaring, uitgege ven door de Britse voorzitter van de vakbonds-adviescommissie van de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling, Davis Basnett, veroorzaakt de werkloosheid "een gevaarlijke po larisering tussen werkenden en niet-werkenden, tussen degenen met zekere, goedbetaalde banen en degenen met onzekere, slechtbe- taalde banen". Europe's Business Newspaper operates an early morning delivery service in LEIDEN, LEIDERDORP, DELFT, OEGSTGEEST 12 other Dutch towns/cities) r details Kamer wil weer overleg PTT-tarieven DEN* HAAG (ANP) - De Tweede Kamer neemt geen genoegen met de herziene wijziging van de PTT- tarieven, zoals deze door staatsse cretaris Scherpenhuizen (verkeer) is bekend gemaakt. Het CDA-Kamerlid Eversdijk heeft - mede namens collega's van de fracties van PvdA, WD, D'66, SGP en GPV - gevraagd de Kamer commissie voor verkeer en water staat bijeen te roepen om opnieuw over de PTT-tarieven te praten. In een brief aan de commissie wijst Eversdijk erop, dat de staats secretaris een aantal tarieven en prijzen in neerwaartse richting heeft aangepast, doch daartegen over staan andere, nog niet eerder aangekondigde verhogingen. HAARLEM (ANP) - Alle particu liere stadspostdiensten in Neder land zijn deze week begonnen met de verkoop van zegels met het por tret van de paus erop. De actie is een idee van directeur K. Blokker van de stadspost Haarlem. Volgens Blokker brengen de par ticuliere stadspostdiensten de zo genoemde pauszegels uit, omdat de PTT heeft verzuimd aandacht te besteden aan het komende bezoek van de paus aan Nederland. Er is al een enorme vraag naar de zegels, vooral i: Blokker. legenheid van de Elfstedentocht Zuid-Nederland, aldus brachten de stadspostdiensten ook een speciale zegel uit. Alle speciale De pauszegels worden per setje zegels zijn zowel voor gebruikers van drie verkocht met een waarde ais verzamelaars bestemd, aldus respectievelijk tachtig cent, éën gulden en 1,15 gulden. Ter ge- Blokker. Blokker heeft geruime tijd gele den het Vaticaan schriftelijk mee gedeeld dat de stadsposten het plan hadden om een pauszegel uit te brengen. Hij heeft het Vaticaan gevraagd om te reageren als men moeite had met het pauszegel. Blokker heeft geen reactie gehad en gaat er nu van uit dat het Vati caan het goed vindt. De Stichting Pausbezoek zei gisteren desge vraagd dat het de stichting niets kan schelen. De PTT heeft overigens wél ter gelegenheid van het pausbezoek een speciaal stempel gemaakt. Ver zamelaars kunnen dit krijgen door hun post naar het districtspostkan toor in Utrecht te sturen met het verzoek deze af te stempelen met het pausstempel. GRONINGEN (ANP) - Het be vrachtingskantoor Seatrade Gro ningen BV in Groningen heeft van de kantonrechter in die stad geen vergunning gekregen om een 22-ja- rige secretaresse te ontslaan op grond van haar relatie met een werknemer van het bedrijf. Vol gens kantonrechter mr. P. Rippen is niet gebleken dat - zoals de werk gever beweert - door die relatie de arbeidsverhoudingen zijn ver stoord. Ook het argument van de directie van het bedrijf dat, sinds de vrouw zeven maanden geleden op non-actief is gesteld, de sfeer op de afdeling weer goed is, werd door de kantonrechter van de hand gewezen. Nu deze uitspraak is ge daan wordt zij met ingang van maandag 6 mei op een'andere afde ling te werk gesteld. De president van de Groninger rechtbank mr. G. Overdiep, had in februari in een kort gedingproce dure geoordeeld dat de directie de vrouw terecht op non-actief had gesteld. Hij vond dat de relatie tus sen de secretaresse en een 20 jaar oudere man de werksfeer wel de gelijk ernstig had verstoord. De secretaresse werkte een jaar bij het bedrijf toen er in 1983 een relatie opbloeide tussen haar en een toen nog gehuwde werknemer in de buitendienst. Na de echt scheiding van de man zijn ze in no vember 1984 gaan samenwonen. Een maand later kreeg de vrouw haar ontslag aangeboden, terwijl ze bovendien als enig personeelslid zonder opgaaf van reden geen der tiende maand salaris ontving. Nadat de ontslagvergunning door de kantonrechter is gewei gerd heeft de directie alsnog gepro beerd de zaak bij de werkneemster af te kopen door haar zes maanden salaris aan te bieden in ruil voor haar ontslag. De vrouw heeft dit geweigerd. ADVERTENTIE VW GOLF VAN v.a. 459.- PASSAT 5-drs. f B jÊÊ A WM "I Komsteeg Auto Lease B V. IMALJ 01720-21521 Kamsteeg heeft vestigingen in: Oegstgeest, Voorschoten. Leiderdorp, Katwijk, Lisse, Hillegom en Alphen a/d Rijn.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 9