Ortega haalt in Moskou band aan Tsaar Mexicaanse drugshandel gevallen Challenger moet plannen wijzigen Gorbatsjov geeft Nicaragua steun Walesa onder vuur van pers poggenpöhT keukens Aanhoudende vlucht Libanese christenen Reagan: bezoek moreel juist EG bezorgd DINSDAG 30 APRIL 1985 BUITENLAND PAGINA 7 MOSKOU (AFP/UPI/DPA) - Moskou gaat, tot ongenoegen van de Amerikaanse Senaat en het Witte Huis, Nicaragua economische en wetenschappelijke steun geven in wat partijleider Gorbatsjov „de strijd van Nicaragua tegen de agressieve listen van het impe rialisme" noemt. Gorbatjov deed zijn uitspraak tijdens een onderhoud met de Nicara guaanse president Daniel Ortega, die sinds zondag voor een kort werkbezoek in de Russi sche hoofdstad is. WASHINGTON (UPI) - Amerika- nen nemen een conservatieve hou ding aan ten opzichte van zwanger schap en scheiding maar bewerin gen over een „behoudende ople ving" in de Verenigde Staten ten aanzien van andere seksuele en ge zinskwesties zijn een mythe, aldus Tom Smith, medewerker van het Nationaal Onderzoekscentrum voor Publieke Opinie (NORC). Het instituut verricht al jaren on derzoek op dit terrein. Volgens Smith is er de afgelopen 20 jaar sprake van een toenemende steun in de Amerikaanse samenleving voor zaken als seks voor het huwe lijk, samenwonen, voorlichting over geboortenbeperking en abor tus. Hij zei dit in een toespraak tot leden van het Amerikaanse Con gres. „In veel gevallen neemt een meerderheid van de Amerikaanse Eerder op de dag tekenden de dele gaties uit de twee landen een ak koord over de vorming van een in- ter-gouvernementele commissie die belast zal zijn met economische en commerciële vraagstukken en met wetenschappelijke en techno logische samenwerking. Over eventuele militaire hulp in het ge val van een Amerikaanse inval in Nicaragua werd niets bekend ge maakt. De twee leiders deden een scher pe aanval op de „groeiende aanwe zigheid van de Verenigde Staten in Latijns-Amerika", die een belang rijke bedreiging vormt voor de lan den in het gebied, aldus Tass. Gor batsjov verklaarde dat zijn land Ni caragua op economisch gebied zal helpen en maakte melding van zijn „diplomatieke en politieke steun" aan de Sandinistische revolutie ter verdediging van zijn soevereiniteit. HOUSTON (AFP) - Het Ameri kaanse ruimteveer Challenger dat gisteren vanaf Cape Canaveral is gelanceerd, heeft tijdens de vlucht al meteen met problemen te kam pen gekregen. Door een batterij de fect lukte het niet om volgens plan twee satellieten te lanceren. De lancering van Nusat lukte, maar Glomr wilde niet loskomen en van zijn lancering is afgezien, aldus een mededeling van de NASA, het Amerikaanse bureau voor de lucht- en ruimtevaart. Challenger beschreef zijn vierde omwenteling rondom de aarde op een hoogte van ongeveer 350 kilo meter, toen Nusat om 22:17 uur on ze tijd uit de laadruimte werd los gelaten. In tegenstelling tot de gro te telecommunicatiesatellieten die door raketmotoren naar geostatio naire banen worden gestuwd, is Nusat met zijn 52 kilo een satel lietje dat is bedoeld voor een lage baan. Enkele minuten later deelde commandant Overmyer van Chal lenger aan het volgstation in Hous ton mee dat de antennes van de sa telliet volgens plan waren uitge klapt. Om 22:30 uur liet de bemanning van Challenger weten dat de 68 ki lo zware Glomr ("Global Low Orbi ting Message Relay") niet naar bui ten wilde komen. De zeven astro nauten probeerden het drie keer, maar zonder succes. Na ruggespraak met Challenger besloot NASA Glomr niet meer te proberen te lanceren en de satelliet komt dus op 6 mei met het ruimte veer terug naar de aarde. Onder de zevenkoppige beman ning van de Challenger bevindt zich de in 1932 in Sluiskil geboren chemisch ingenieur Lodewijk van den Berg. Hij heeft een Zeeuwse vlag en de gemeentevlag van Axel bij zich. Het is de bedoeling dat Van den Berg de in bruikleen ge kregen vlaggen persoonlijk aan de commissaris van de koningin van Zeeland en aan de burgemeester van Axel komt teruggeven. Hij woont sinds 1961 in de Verenigde Staten en is daar verbonden aan een bedrijf dat voor het ministerie van defensie werkt. Vietnam In Vietnam worden minstens vijfhonderdduizend politieke ge vangenen vastgehouden in herop voedingskampen en gevangenis sen. Dat zegt een uit ballingen be staande Vietnamese comité voor mensenrechten in Parijs in een rapport. De gevangenen zouden zich bevinden in 150 kampen en gevangenissen. Het aantal gevan genen in het rapport is veel hoger dan eerdere schattingen en een woordvoerder van Amnesty Inter national zei dan ook dat het met voorzichtigheid moet worden be keken. Rel bij Le Matin hoofdredactie, van het linkse Fran se dagblad „Le Matin" hebben ont slag genomen na de benoeming van de voormalige regerings woordvoerder Max Gallo tot lid van de hoofdredactie. De journalis ten zeggen dat de onafhankelijk heid van het blad door de benoe ming in gevaar wordt gebracht. De oppositiepartijen hebben Gallo's benoeming omschreven als een po ging van de socialistische regering Le Matin te gebruiken als een in strument in de parlementsverkie zingen van maart volgend jaar. F-16 neergestort Een F-16 van de Belgische lucht macht is gisteren bij Court Saint- Etienne (20 km ten zuidoosten van Brussel) neergestort. De piloot van het eenzitstoestel is om het leven gekomen, zo heeft het ministerie van defensie meegedeeld. De oorzaak van het verongeluk ken van het vliegtuig, dat aan een oefenvlucht bezig was, is niet be kend. WARSCHAU (Rtr/AFP) - De Poolse communistische partij heeft een harde persoonlijke aan val gedaan op de leider van de ver boden vakbond Solidariteit, Lech Walesa. De aanval komt aan de vooravond van 1 mei. Ondergrond se leiders van Solidariteit hebben opgeroepen tot een tegen-manifes tatie op deze Dag van de Arbeid. De officiële Poolse pers drong er gisteren bij de arbeiders op aan op roepen van de ondergrondse lei ding van Solidariteit (TKK) tot protesten tegen prijsverhogingen en politieke arrestaties te negeren. Walesa had afgelopen weekeinde gezegd dat hij wil proberen te infil treren in de officiële parade van 1 mei in zijn woonplaats Gdansk, maar hij deed geen oproep tot de monstraties. Onze ervaring berust op honderden Poggenpohl- keukens. Voor u betekent deze Poggenpohl-dege- lijkheid: zekerheid, even als kwaliteit, een maxi male montageservice, perfekte planning en ad vies Verliest u deze voor delen niet uit het oog Industrieweg 14 De Grote Polder! Zoeterwoude-Rijndijk Tel 071-899206 'Amerikaan doet soepel over seks' bevolking progressieve standpun ten in", aldus Smith. Het NORC spreekt tegen dat in de Verenigde Staten, onder in vloed van de door paus Johannes Paulus II gepropageerde „gezins- moraal" en de uitgangspunten van „fundamentalisten" als Jerry Fal- well, sprake is van een „restauratie van de moraal". Uit een in 1983 ge houden nationaal onderzoek van het instituut is gebleken dat 86 pro cent van de ondervraagde protes tanten en 85,5 procent van de ka tholieken voorstander is van voor lichting over geboortenbeperking aan tieners. Tweederde van de protestanten en viervijfde van de katholieken vindt seks voor het huwelijk „niet afkeurenswaardig" terwijl 85 pro cent van de protestanten en 88 pro cent van de katholieken voorstan der is van sexuele voorlichting op school. Volgens het onderzoek stelt slechts 10 procent van de on dervraagde katholieken zich on omwonden achter de standpunten van het Vaticaan inzake abortus. Het NORC heeft dit afgeleid uit de antwoorden die werden gegeven op de zeven vragen die betrekking hadden op zwangerschapsonder breking. „Terwijl de paus en de „Moral Majority" zeer traditionele stand punten over deze kwesties inne men worden hun uitgangspunten door een meerderheid van de ka tholieken en protestanten verwor pen", aldus Smith tot de Congres leden. Arrestanten in Chili weer vrij SANTIAGO (AFP) - De Chileense militaire regering heeft gisteren de vrijlating gelast van meer dan 230 personen die vrijdag waren gear resteerd toen zij deelnemen aan een bijeenkomst ter gelegenheid van de 52ste verjaardag van de op richting van de (verboden) Chi leense socialistische partij. Dertig personen die op hetzelfde moment werden gearresteerd - onder wie de Franse professor Mi chel Bourguignat en zijn echtgeno te - worden nog vastgehouden en de Chileense autoriteiten bestude ren op het ogenblik de sancties die tegenover hen genomen zullen worden. Ook onderspreepte Moskou zijn „totale steun aan de initiatieven van de Nicaraguaanse regering om de spanning in Midden-Amerika te doen afnemen". Beide landen ver klaarden zich tenslotte voorstan der van een „versnelling van de ac tiviteit" van de Contadora-groep (Mexico, Venezuela, Ecuador en Colombia) voor het vinden van de vreedzame oplossing voor de situattie in Midden-Amerika. Het bezoek van Ortega aan Mos kou volgt op de afwijzing door het Amerikaanse Huis van Afgevaardi- gen van het voorstel van president Reagan 14 miljard dollar extra steun te geven aan de Nicara guaanse contra's, die tegen het Sandinistische regime strijden. Het bezoek van de Nicaraguaan se president geeft volgens het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken blijk van een „sterke en goed geplande strategie om de banden met het Sowjet-blok te versterken". In de Senaat, waar de Republikeinen een meerder heid hebben, werd gisteren tot vreugde van het Witte Huis een re solutie aangenomen waarin wordt vastgesteld dat "de reis van Ortega duidelijk blijk geeft van de voort gezette Sandinistische inspanning om de banden met de Sowjet-Unie te versterken, ter ondersteuning van het Sandinistische beleid ge richt op militarisering, repressie en inmenging in de aangelegenheden van buurlanden". ADVERTENTIE Opgelucht en. met stralende gezichten verlieten Israëlische militairen gisteren de Libanese havenstad Tyrus, de plaats waar zoveel van hun collega's het slachtoffer zijn geworden van terreuracties. Ook de inwoners van Tyrus juichten, want zij zijn na driejaar Israëlische bezetting, weer baas in eigen huis. Tenzij de voorspelling uitkomt dat ook in Tyrus de strijd tussen de verschillende Libanese groeperingen zal losbarsten. TEL AVIV - Terwijl Israëlische troepen in Zuid-Libanon zich gis teren verder terugtrokken naar de grens, vluchtten nog eens tiendui zenden door moslims, druzen en Palestijnen opgejaagde christenen uit de regio rond Sidon in dezelfde richting. Sinds hoofdzakelijk met Syri sche tanks uitgerust druzen zon dag christelijke dorpen binnenvie len en huizen in brand staken, zochten er volgens schattingen van ooggetuigen honderdduizend christelijke Libanezen de afgelo pen dagen bescherming in de ste den Jezinne en Maijayoun; ruim 3000 vluchtelingen bereikten giste ren de christelijke enclave ten noorden van de Israëlische grens plaats Metulla bereikt. Hoewel er geen officiële cijfers over doden en gewonden onder de christelijke bevolking ten gevolge van de felle gevechten rond Sidon bekend zijn, is het aantal slachtof fers volgens verschillende bronnen groot. Vanwege gebrek aan capaci teit in het hospitaal van de Zuidli- banese stad Maijayoun zijn tiental len gewonde christenen naar een ziekenhuis in de Israëlische stad Safad overgebracht. Een gevluchte Zuidlibanese vrouw met drie kin deren, die zich radeloos bij de Is raëlische grenspost in Metulla meldde, werd gastvrij onthaald in het huis van de burgemeester van die plaats. Franz Rizk, een van de christelij ke leiders van Zuid-Libanon, riep de christenen in de wereld op hun geloofsgenoten in het bedreigde gebied te redden van wat hij noem de een „slachting" onder Zuidliba- WASHINGTON (Rtr/AFP/DPA/ UPI) President Reagan heeft gis teren gezegd dat hij ondanks alle kritiek vastbesloten is een bezoek te brengen aan het oorlogskerkhof in het Westduitse Bitburg, waar ook SS'ers begraven liggen. De Amerikaanse president zei dat "wat hem betreft, het laatste woord is gezegd over het bezoek". "Ik denk dat het moreel juist is wat ik doe en ik verander niet van ge dachten".Reagan: "Ik begrijp wat sommige mensen voelen". Maar hij wil, zo zegt hij, met het bezoek dui delijk maken dat er nooit meer zoiets mag plaats hebben als de ho locaust (de massale vernietiging van de joden in de Tweede Wereld oorlog). Ja, ik ken alle slechte din gen die in de oorlog gebeurd zijn ik droeg zelf het uniform voor vier jaar", aldus Reagan die tijdens WO II diende in de eerste filmafdeling van het luchtwachtkorps van het Amerikaanse leger. Volgens Reagan hebben opinie peilingen die het Witte Huis heeft laten uitvoeren, uitgewezen dat het verzet tegen de plechtigheid in Bit burg niet "zo groot is" als anderen doen veronderstellen. Reagan ver weet de media verantwoordelijk te zijn voor het verkeerde beeld dat is gewekt van het bezoek aan het kerkhof. Volgens een opiniepeiling van gisteren vindt 55 procent van de Amerikanen dat de president het kerkhof, waar behalve militai ren van de Wehrmacht ook een aantal SS'ers begraven ligt, moet mijden. De Israëlische premier Shimon Peres verklaarde gisteren dat Bonn het bezoek moet schrappen. Peres vindt overigens niet dat het bezoek aan Bitburg de vriend schappelijke betrekkingen met Reagan verstoort: "Een vriend is een vriend en een fout een fout, een vriend blijft ook een vriend wanneer hij zich vergist". Het was het eerste commentaar van de Is raëlische premier op het omstre den bezoek. Zijn voorganger, Me- nachem Begin, verklaarde dat Rea- gans bezoek aan "een kerkhof waar Nazi-misdadigers begraven liggen, ons diepe smart zal bezor gen". Hij riep Reagan op zijn plan nen te heroverwegen. In het Poolse parlement werden eveneens harde noten gekraakt over Reagans reisplannen. Met zijn bezoek aan Bitburg zal Reagan zich "verzoenen met Hitiers oor- logs- en bezettingsmachinerie", al dus Ozga Michalski onder luide bijval van zijn mede-parlementa- Reagan komt morgen in Bonn aan. Eerst woont hij de economi sche top bij van de leiders van de zeven belangrijkste westerse in dustrielanden. Daarna volgt een staatsbezoek aan West-Duitsland, met op 5 mei de kranslegging in Bitburg. Als tegenwicht voor die omstreden gebeurtenis besloot Reagan achteraf ook een bezoek aan het concentratiekamp Bergen- belsen in te lassen. nese christenen. Rizk verwacht dat de vluchtelingenstroom naar het zuiden nog verder zal toenemen. tussen ontruimde het Israëlische leger in de loop van maandag de havenstad Tyrus en omliggende dorpen en voltooide daarmee de tweede fase van het terugtrek kingsplan. Militaire eenheden heb ben nu posities ingenomen in de bufferzone langs de noordgrens. Deze strook, tussen de acht en 15 kilometer breed, zal eind mei wor den verlaten, maar blijft daarna dienst doen als uitvalsbasis voor gewapende aanvallen vanaf Liba nees grondgebied op steden en dorpen in Galilea. Het vertrek van het Israëlische leger uit Tyrus was niet zonder pijnlijke ironie: de door sektarisch geweld achtervolgde Zuidlibanese christenen, eens trouwe bondgeno ten van Israël, hoefden dit keer niet op de steun van de eens zo be jubelde beschermheer te rekenen. Het Israëlische leger toonde geen interesse meer voor de slachtingen in de christelijke dorpen die nu door Jeruzalem tot de „interne aangelegenheden" van Libanon worden gerekend. Of die houding strookt met het regeringsstandpunt is nog maar de vraag. Premier Peres van Israël zei gisteravond in het televisiejour naal dat het niet is uitgesloten dat het Israëlische leger alsnog zal in grijpen als er echt sprake is van een bloedbad onder de christenen. Volgens Peres is dat echter nog niet het geval. Dat de christelijke dorpen na de evacuatie van het Israëlische leger uit Sidon en de streek rond Jezin ne zouden worden aangevallen door druzen en moslims was geen verrassing. Maar Jeruzalem had niet verwacht dat de opleving van de burgeroorlog in dit deel van Li banon zulke vormen zou aanne men. LUXEMBURG (AP) - De ministers van buitenlandse zaken van de EG hebben gisteren hun bezorgdheid geuit over het toenemende geweld in Libanon. Tijdens de maandelijk se bijeenkomst van de Europese ministerraad gaven de ministers een verklaring uit waarin bezorgd heid werd uitgesproken over 'het lijden van het Libanese volk en de ontvoeringen van buitenlanders.' De ministers herhaalden hun steun voor de VN-vredesmacht Unifil en eisten opnieuw de terug trekking van het Israëlische leger 'en alle andere troepen die zich niet op verzoek van de Libanese rege ring in Libanon bevinden.' De mi nisters verwelkomden de recente vredesinitiatieven in het Midden- Oosten, vooral het akkoord tussens de Jordaanse koning Hoessein en PLO-leider Jasser Arafat. Vuile oorlog De voormalige leiders van de Ar gentijnse militaire junta's, tegen wie op dit moment in Buenos Aires een proces gevoerd wordt, waren directer bij de geheime verdwijnin gen van duizenden mensen betrok ken dan tot nu toe bekend was, zo meldt het Amerikaanse weekblad Newsweek in zijn jongste uitgave. Als de documenten authentiek zijn, leveren zij het bewijs dat de junta-leiders bewust veel ophef hebben gemaakt over de sterkte van de guerrillabeweging in Ar gentinië en het schrikbeeld van een marxistisch opstand als voor wendsel hebben gebruikt om de macht naar zich toe te trekken, zo schrijft het blad. Toen Rafael Caro Quintero vorig week voor zijn rechters verscheen, barstte het applaus en gejuich, op de publieke tribune los. Het fluit concert deed vermoeden dat er een beroemde popster voorkwam. Maar Caro Quintero is een schatrij ke handelaar in verdovende mid delen. Het leven van Caro Quintero ont vouwt zich als een goedkope beeldroman, zoals die in de slop pen van Mexico-stad verslonden worden. Tien jaar geleden was hij nog een doodarme vrachtwagenbe stuurder die veevoer transporteer de en niet kon lezen of schrijven. Hij verdiende ongeveer vijfhon derd gulden per maand. Maar toen hij in marihuana ging handelen, steeg zijn ster snel. Nu, op zijn ne genentwintigste, wordt zijn fortuin op meer dan 4,5 miljard gulden ge schat. De story van een willekeuri ge Hollywood B-film was werkelijkheid geworden. Caro Quintero leeft alsof hij wij len Elvis Presley zelf is. Hij smijt volgens de Mexicaanse pers met geld, schrijft tussen neus en lippen door cheques met vele nullen uit. Hij verrast zijn vrienden, familiele den, zakenrelaties en stromannen met peperdure auto's alsof "het snoepjes zijn. Diamanten Hij draagt, trots als een pauw, met diamanten ingelegde pistolen in zijn broekriem, zo weten de Me xicanen te vertellen. Zijn collega's en ondergeschikten spreken hem cian met „Don Pedro" of „Don Ra fael", als teken van respect. Kroon op de carrière van de voormalige chauffeur is zijn ver houding met de 17-jarige Sara Cos- sio, nicht van een van de belang rijkste leiders van de regerende In stitutioneel Revolutionaire Partij (PRI). In zijn verklaring voor de rechtbank zei Caro Quintero dat hij met Cossiao getrouwd is. Hij zou zich van zijn eerste vrouw, met wie hij vijf kinderen heeft, hebben la ten scheiden. De ouders van de gegoede jonge vrouw hebben het huwelijk diep verontwaardigd ontkend. Volgens hen is hun dochter ontvoerd door de drughandelaar. Toen Caro Quintero gearresteerd werd in de buurt van San Jose, de hoofdstad van Costa Rica, was Sara Cossio bij hem. Zij bezwoer de politie ook dat zij tegen haar wil in zijn gezelschap verkeerde. Het is onduidelijk in hoeverre dit overeenkomt met de werkelijkheid. Voor de Mexicaan se roddelpers staat als een paal bo ven water dat de zeventienjarige Sara het liefje van de drugstsaar is. Marihuana In de loop der jaren heeft de voormalige landarbeider een ille gaal imperium in verdovende mid delen opgebouwd. Zijn specialiteit is de marihuana gebleven. In no vember vorig jaar ontdekte de Me xicaanse politie een uitgestrekte marihuana-plantage in de „El Bu- falo" streek in het noorden van het land. Volgens de politie behoort Quintero: miljarden. (foto api het bedrijf vrijwel zeker aan Caro Quintero. Er stond ook een verpakkingsfa- briek. De politie nam 8.000 ton van het genotmiddel in beslag. Dat zou in de straten van New York wel 40 miljard gulden hebben opgeleverd. Hoeveel de jonge drugstsaar daar aan over zou hebben gehouden is moeilijk te zeggen. Maar zelfs een procent is nog altijd vierhonderd miljoen gulden. Het fortuin dat Caro Quintero met de marihuana verdiende, be legde hij in naar schatting van de politie driehonderd bedrijven in Mexico. Hoeveel hij in het buiten land heeft geïnvesteerd, is een groot vraagteken. Caro Quintero werkte nauw sa men met de gebroeders Eduardo en Javier Cordero Staufer, welge stelde zakenlieden te Guadalajara, de tweede stad van Mexico. Ook zij zitten nu achter slot en grendel. Een andere invloedrijke partner die Caro Quintero voor zich wist te winnen is Arcadio Velenzuela, oud-voorzitter van een bankiersor ganisatie. Gevieren waren ze eige naar van het meest luxueuze hotel van Guadalajara „Fiesta America na", waar de crème de la crème van het zakenleven elkaar informeel pleegt te ontmoeten. Rijke bazen Caro Quintero is niet de enige grote handelaar in verdovende middelen van Mexico. Hij is een van de drie hele rijke bazen. De drie verdeelden de markt onder ling. Ernesto Fonseca Carrillo legde zich toe op de heroine, de Hondu- rees Jose Ramon Matta Ballesteros beheerste de cocaine en Caro Quin tero de marihuana, zo blijkt uit rap porten van de speciale narcotica- eenheid van de politie. Vorige maand keerde het tij in de „successtory" van de doodarme jongen die multimiljonair werd. Begin maart vond de Mexicaanse politie het lijk van de Amerikaanse rechercheur van de Drugs Bestrij- dings Agentschap (DEA), Enrique Camarena Salazar, en dat van diens Mexicaanse helper. De DEA- agent, die in Mexico zijn werk zaamheden verrichtte, was begin februari ontvoerd. Na de moord opende de Mexi caanse overheid de jacht op de handelaren in verdovende midde len. Behalve Caro Quintero werd ook Fonseca Carrillo gearresteerd. En vervolgens nog dertig anderen, onder wie politiemensen die in het netwerk betrokken waren. Balles teros was onvindbaar en zit ver moedelijk in Spanje. De beide prominente bazen, die wel in het cachot belandden, zijn beschuldigd van het opdracht ge ven tot de moord op de twee agen ten. Vorige week zondag las de rechter twee op papier gestelde be kentenissen van de beklaagden voor. Daarin schoven beide ver dachten elkaar de schuld in de schoenen. Onmiddellijk na de be kendmaking ontkenden de arres tanten hun geschreven verklaring Zij zeiden, dat de bekentenissen door marteling waren afgedwon gen. Caro Quintero kwam dit weekeinde op een korte persconfe rentie met de mededeling dat zijn "maat" noch hijzelf ook maar iets met de zaak te maken hadden. De Mexicaanse pers speculeert gretig naar aanleiding van de te genstrijdige "bekentenissen". De regeringskrant "El Nacional" schreef dat Fonseca de DEA-agent Camarena in zijn bekentenis be schuldigt van gemene zaak met de handelaars. Maar de drie drugsko ningen wantrouwden Camarena en besloten op een gezamenlijke bij eenkomst om hem aan de tand te voelen. Fonseca zou volgens het dagblad echter ontkend hebben dat de drie gesproken hadden over een executie, zoals later plaatshad. Het weekblad "Processo" po neert de theorie dat de DEA een geheel andere groep verantwoor delijk houdt voor de moorden. De drie drugshandelaren die nu onder vuur genomen worden zouden niet de peetvaders van de Mexicaanse onderwereld zijn, maar slechts de stromannen van de echte, onbe kende bazen. Volgens het week blad zoeken de Amerikanen de werkelijke verantwoordelijken in politieke kringen. (INTER PRESS SERVICE)

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 7