Tk zou dolgraag prof willen worden' 'Verscherp regels voor bedrijven in Zuid-Afrika' Nederlanders op hun nummer gezet in Vuelta Volleyballers spelen 'opvullingswedstrijden' Eisen voor uitkering kunstenaars soepeler Geldrovers in New York lieten 12 miljoen liggen Toerist in Turkije niet op droogje Overtuigend debuut van wielertalent Jagt: WOUBRUGGE - In de persoon van de 18-jarige Ariejan Jagt lijkt de Leidse regio er een groot wieler talent bij te hebben. De sinds twee jaar in Woubrugge woonachtige Jagt, maakt momenteel als "jong broekie" een overtuigend debuut temidden van de gevestigde ama teurs. In zijn eerste amateurklas- sieker, de omloop van de Baronie, was Jagt al goed voor een vijfde plaats. Nog beter verging het hem anderhalve week geleden tijdens de internationale Sealink-race in Engeland. Daarin eindigde de door Ruud Dobbelaar Woubruggenaar, met reeds een etappezege op zak, als vierde, na zelfs één dag in de leiderstrui te hebben gekoerst. Ook in de zaterdag voor zijn ploeg zo succesvol verlopen ronde van Zuid-Friesland liet Jagt met een negende plaats een goede in druk achter. En passant won hij vorige week woensdag nog met overmacht een juniorenkoers in het Belgische Routheux. De scho lier aan de Leidse avond-HAVO was op grond van zijn leeftijd ver plicht om in het Waalse als junior aan het vertrek te komen, bij onze zuiderburen hanteert men immers nog de oude leeftijdsnormen. Dit in tegenstelling tot Nederland. In eigen land behoort Jagt namelijk tot de "gedupeerden" van de over gang naar de nieuwe, aan interna tionale normen aangepaste, rege ling van de KNWU. Die verplicht renners om al aan het begin van het jaar waarin zij de 19-jarige leef tijd bereiken, naar de gelederen der amateurs over te stappen. Om dat Jagt pas in september jarig is. heeft hij door die regeling slechts één seizoen in plaats van de gebrui kelijke twee bij de junioren kun nen koersen. Een hoop lauwer kransen liep hij daar ongetwijfeld mee mis, maar Jagt kan daar niet echt mee zitten: "Ik wil zo snel mo gelijk hogerop. Ik vertrouwde erop dat het wel zou lukken, een ver wachting waarin ik niet ben teleur gesteld". Commotie Desalniettemin mocht Jagts sei zoensouverture opmerkelijk heten. In het verleden hadden immers veel junioren moeite met een over stap naar de amateurs. Voor Arie jan Jagt kwam daar dan nog de handicap bij, dat hij deze overstap al als 18-jarige diende te maken. Zyn optreden als tweedejaars nieuweling en eerstejaars-junior beloofde echter al veel goeds: "Na dat ik een jaar zonder al te grote successen bij de nieuwelingen met wielrennen was begonnen, ver huisde ik van Den Helder naar Woubrugge. Ik sloot me aan bij de Woerdense wielerclub, die in Huub de Hoog een goede begeleider voor de jongere renners had. Onder zijn auspiciën won ik bij de nieuwelin gen 16 koersen. Zo'n score was vo rig jaar"bij de junioren niet voor me LAGOS DE COVADONGA (Van een speciale ANP-verslaggever) - Wie geen Spaans sprak kon niet klimmen in de eerste bergetappe van de Ronde van Spanje. Er was één uitzondering. De Schot Robert Millar werd op de top van Lagos de Covadonga tweede achter etappewinnaar en nieu we gele-truidrager Pedro Delgado, een van de vele peseta-miljonairs. De in zichzelf gekeerde Millar is iemand die kan zwijgen. Soms zegt hij een week lang geen stom woord. Veel te zeggen hadden de Nederlandse klimmers ook niet. Peter Win nen, Gerard Veldscholten en Steven Rooks kregen een zware nederlaag te slikken. Ze verloren meer dan drie minuten op Delgado en tuimelden met een boog uit de top-tien van het algemeen klassement, waar ze bij het begin van de zonovergoten dag in Oviedo nog zo prat opgingen. Ze moch ten nog van geluk spreken dat de hemelbestormers uit Spanje. Colombia en de zwijgzame Schot hun knechten niet naar huis wilden fietsen. Zij begonnen het gevecht pas op de laatste berg in een kort aaneengesloten reeks van vijf. Als ze na het begin van de 145 kilometer lange rit direct voluit hadden gereden, was de helft van het peloton wegens overschrij ding van de tijdslimiet naar huis gestuurd. weggelegd. In de klassiekers moest ik het met één overwinning doen, maar ik zat in die koersen wfel altijd bij de eerste vijf en werd verschillende malen tweede. Op grond van mijn goede resultaten werd ik geselecteerd in de ploeg voor de wereldkampioenschap pen. Daarin reed ik goed, verricht te ik veel werk voor Tom Cordes (die kampioen werd, red.) en fi nishte ik uiteindelijk als negen tiende". Kort na die voor de Nederlandse- junioren zo succesvolle wereld kampioenschappen ontstond er de nodige commotie in de vaderland se wielerwereld. De gehele talent volle junioren-lichting (inclusief wereldkampioen Tom Cordes), bleek al voor het jaar daarop als amateur bij de Batavus-équipe Piet Hoekstra onder contract te staan. Dit viel bij Hoekstra's colle ga's danig in slechte aarde, zij meenden op onheuse wijze de boot met talenten te hebben gemist. De storm luwde echter snel. Hoekstra bleek gewoon de slimste te zijn ge weest. Ariejan Jagt over zijn ploeglei der: "Toen ik vorig jaar mei dis trictskampioen van Midden-Ne derland was geworden, stapte Hoekstra onmiddellijk na afloop op me af met de vraag of ik het vol gende jaar voor zijn ploeg wilde komen rijden. Die kans liet ik me niet ontgaan, de anderen kwamen gewoon te laat. Van die vroege toe zegging heb ik geen spijt. Hoekstra oogt wat stuurs, maar hij is een aar dige man met veel verstand van za ken. Als je slecht gereden hebt heeft hij overigens geen medelij den met je, dan kan hij bikkelhard zijn. Voor mij betekent dat alleen maar een stimulans. In de ploeg heerst bovendien veel discipline. Gelukkig zitten er niet alleen jon gere renners in, maar ook ouderen zoals Henk Boeve, van wie je het nodige kan opsteken". Wilskracht Zijn goede optreden in de om loop van de Baronie ("Bij de junio ren hoorde je altijd zeggen dat ze je als nieuwkomer bij de amateurs niet in de eerste waaiers tolereren, maar dat viel mij erg mee"), lever de Jagt gelijk een plaats in de ploeg voor de Sealink-race op. Ge durende deze negendaagse etappe wedstrijd diende Jagt het op te ne men tegen een flink veld aan Britse professionals (die in eigen land een relatief goed belegde boterham verdienen), de Deense selektie- DINSDAG 30 APRIL 1985 Ariejan Jagt, het wielertalent uit Woubrugge: "Aan wilskracht ont breekt het me niet". (foto Holvast) ploeg en een aantal Britse amateu réquipes. Tijdens de derde etappe sloeg de Woubruggenaar zijn slag: "Ik zat al snel met een Deen, een Ier en een Brit voorop. We bleven weg, waarna het winnen van de spurt mij de etappe-winst en de ge le leiderstrui opleverde. Lang heb ik die niet gehouden, want de vol gende dag wist die Deen mij com pleet te verrassen door er vanuit de neutralisatie met een paar anderen meteen vandoor te gaan. Piet Hoekstra wilde vervolgens niet dat de ploeg zich op deze ontsnapping kapot zou rijden, mede ook omdat ploeggenoot Eddie Schurer (die za terdag in Friesland zegevierde, red.) in de ontsnapping zat. Ik moest mijn concurrent daarom la ten begaan. Jammer genoeg wist Schurer, die uiteraard geen kop be hoefde te doen, de etappe echter niet te winnen". Ondanks die te genvaller werd Jagt nog wel vierde in het eindklassement, met slechts een halve minuut achterstand op de uiteindèlijk winnaar Mclough- lin. De gang van zaken tijdens de Britse etappekoers heeft Jagt da nig in zijn ambities gesterkt: "Als ik de kans krijg zou ik dolgraag prof willen worden. Mijn sterke punt is dat ik een constante renner ben, die elke dag goed kan preste ren. Aan wilskracht ontbreekt het me ook niet. In Engeland heb ik bovendien gemerkt, dat ik aardig omhoog kan. Allereerst zal ik me echter als amateur waar moeten maken. Via de Nederlandse klas siekers, het N.K. of Olympia's ron de moet ik een plaats in de nationa le selektie van Piet Libregts zien te verwerven. Dat moet wel op deze manier. Als ik namelijk zie wat Pe ter Harings al gepresteerd heeft en er toch nog niet bij zit, lijkt het er op dat prestaties in het buitenland niet erg meetellen". VOETBAL - In het komende sei zoen zal Thijs Libregts (Aris) waar schijnlijk als enige Nederlandse voetbaltrainer in Griekenland werkzaam zijn. Maandagavond diende Georg Kessler, die aan zijn tweede jaar bij Olympiakos Pi raeus bezig is, zijn ontslag in LEIDEN - De laatste competitie wedstrijd in de volleybalcompeti tie van het rayon Leiden ging tus sen de vrouwenploegen van Gemi- ni/Kangeroes 3 en S'70. Het al ge degradeerde team uit Voorschoten nam afscheid van de eerste klasse met een eervolle puntendeling. Gemini/Kamgeroes wilde op de valreep nog wel voor een verassing zorgen. Het veel hoger geklasseer de S'70 (derde plaats) hielp aanvan kelijk dapper mee door de eerste en tweede set aan Gemini/Kange- roes af te staan. Dat kwam mede doordat Ans de Bok door haar en kel ging, maar noodgedwongen binnen de lijnen bleef omdat Wou- brugse reserves niet aanwezig wa ren. Ondanks deze handicap ver loor S'70 niet. Via plaatsballen greep het de derde set met 15-12 en de vierde met 15-6. Voor het ko mend seizoen hoopt S'70 overigens weer een trainer/coach aan te trek ken. Een seizoen zonder is niet bij ster goed bevallen. Gemini/Kangeroes 4 sloot het seizoen af met een knappe 3-0 over winning op het tweede vrouwen team van DAC. Bij de mannen in de eerste klasse is een protest van Donar 2 niet ontvankelijk ver klaard. De Leidenaren protesteer den tegen een beslissing van de scheidsrechter in de wedstrijd VCS-Donar 2. Zij wilden dat de (met 3-0 verloren) ontmoeting overgespeeld werd, te beginnen met een 1-0 achterstand en een voor VCS voordelige 9-3 score in de tweede set. Zoals de zaken er nu voorstaan is Donar samen met DAC 3 gedegradeerd. Donar weegt in beroep te gaan tegen de beslissing. In de Goudse eerste klasse ging Fiks blijft nog hopen MOORDRECHT - "IJsselvogels moet ook nog naar DES". Aan deze strohalm klampt Fiks zich vast na de 8-10 overwinning op koploper IJsselvogels. Een zege, die echter overschaduwd werd door het ver lies in het weekeinde van datzelfde DES, waardoor de titelkansen van de Oegstgeestenaren in feite verlo ren gingen. Wellicht nam Fiks meer dan lou ter moreel revanche op IJsselvo gels. Na 3-3 liep de beheerst spe lende ploeg van coach Berendes weg naar 3-6, een voorsprong die na rust (4-6) bij 6-7 nog even in ge vaar kwam. Mede dankzij goals van Theo Vreeken (3), Dirk Jan El- zenga (2) en Robert van der Kraan (2) werd het verschil weer tot 8-10 opgevoerd. bij de mannen de titel naar het Boskoopse Agon. De ploeg zege vierde in een beslissingswedstrijd, in Schoonhoven gespeeld, met 2-3 over DOS 3 (12-15,15-10,15-9,13-15 en 10-15). De twee ploegen waren gelijk bovenaan geëindigd. Het is toch een goed jaar voor Agon, want ook de vrouwen werden kampioen (van de tweede klasse). Na een goe de start maakten de Boskopers in het tweede en derde bedrijf teveel passfouten om succesvol te zijn. Bovendien bleef het spelverdelen onder de maat. In de vierde set maakte John Ogink zijn opwach ting in de ploeg. Via goed blok- keerwerk zorgde hij er voor de om mekeer. In de laatste set verander de Agon een 8-7 achterstand in een 8-13 voorsprong. De nummers twee van de eerste klasse van het rayon Leiden, SKC (mannen) en Orion (vrouwen), spe len komende zaterdag 'opvullings wedstrijden' in de sporthal Broek plein te Leiden. Beide ploegen werken twee wedstrijden af. Te genstanders zyn de nummers twee uit de eerste klasse van de rayons Gouda en Delft. Indien er, om wat voor reden dan ook, een ploeg weg valt uit de promotieklasse, neemt de winnaar van de 'opvullingswed strijden' de opengevallen plaats in. De eerste wedstrijd van zowel Orion als SKC begint om 10.00 uur. De tweede vangt om 12.00 uur aan. juiste rijtje cijfers leverde een bedrag opl van bruto f411.625,60. Toto 16a Eerste prijs: geen winnaar. Tweede prijs: 2 deelnemers, die elk bruto f 6.647,40 ontvan gen. Derde prijs: 14 deelnemers, die elk, bruto f 1.899,20 ontvangen. Cijferspel 16 en 16a Lotto 17 Eerste prijs: 1 winnaar, die brutol f411.625,60 ontvangt. Tweede prijs: 2 deel nemers. die elk bruto f75.000,00 ontvan gen. Derde prijs: 87 deelnemers, die elk bruto f2.135,90 ontvangen. Vierde prijs: 4.291 deelnemers, die elk f43,30 ontvan gen. Vijfde prijs: 63.974 winnaars, die elk| f 5,00 ontvangen. Toto 17 Eerste prijs: 21 winnaars, die elk bruto f 1.655,90 ontvangen. Tweede prijs: 468: Toto-gelijk 17 Eerste prijs: geen winnaar. Tweede prijs: geen winnaar. Derde prijs: 30 deelnemers, die elk f 145,50 ontvangen. Vierde prijs: 545 winnaars, die elk f 10,90 ontvangen. De uitslagen van dubbeltoto nr. 17a ei cyferspel nr. 17 en 17a zullen in verband met de uitslag van de dubbel-toto - bekend worden gemaakt. LUXEMBURG (ANP) - Nederland zal zijn partners in de Europese Gemeenschap voorstellen de ge dragscode voor filialen en dochter maatschappijen van Westeuropese bedrijven in Zuid-Afrika verder aan te scherpen. Dit heeft minister Van den Broek gisteren in Luxemburg meegedeeld na een bijeenkomst van ministers van buitenlandse za ken van de tien landen van de Eu ropese Gemeenschap over eenma king van het buitenlandse beleid. De ministers waren het er alge meen over eens dat bij het uitblij ven van wezenlijke hervormingen de kans op een vreedzame oplos sing van de problemen van Zuid- Afrika steeds kleiner wordt. Economische sancties om Zuid- Afrika te dwingen afstand te doen van de apartheidspolitiek zijn vooralsnog politiek onhaalbaar. Binnen de Europese Gemeen schap is Nederland een van de zeer weinige landen die, onder bepaal de omstandigheden, voorstander is van economische dwangmaatrege len om het bewind in Pretoria on der druk te zetten. De tien spraken gisteren in Lu xemburg ook de hoop uit dat het mogelijk zal zijn een oplossing te vinden voor de problemen van de Unesco, de opvoedkundige, weten schappelijke en culturele organisa tie van de Verenigde Naties. De Verenigde Staten hebben de Unes co de rug toegekeerd, en Engeland, Japan en Singapore hebben ge- Van Haren fuseert AMSTERDAM (ANP) - Van Ha ren Schoenen gaat fuseren met het Duitse schoenenconcern Deich- mann, dat ook vestigingen heeft in Zwitserland en North Carolina in de Verenigde Staten. Van Haren heeft dat gisteren bekendgemaakt. Het bedrijf omvat 86 schoenwin kels in Nederland en schoenfabrie ken in Waalwijk en het Belgische Weelde. Er werken 800 mensen. Van Haren verwacht dat door de fusie de werkgelegenheid tenmin ste gehandhaafd kan blijven. dreigd het Amerikaanse voorbeeld te volgen. De tien menen dat een begroting moet worden opgesteld die uitgaat van de verminderde inkomsten door de Amerikaanse uittreding, dat een tijdschema moet worden opgesteld voor het doorvoeren van administratieve hervormingen, en dat al dit jaar de uitgaven zullen moeten worden verminderd. Enigszins verlaat - omdat de jongste Europese Top in Brussel door de problemen van de Spaanse en Portugese toetreding niet toe kwam aan uitspraken over de bui tenlandse politiek - verwelkomden de tien de pogingen van koning Hoessein van Jordanië en van pre sident Mubarak van Egypte om MiV^pn^oQtprf1 veroana mei een aaniai oerovingen aai ae taaiste nja n gen stad en verzamelden zich enige tijd op het Museumplein AMSTERDAM - Een kleine honderd taxichauffeurs hebben gisteravond in Amsterdam gedemonstreerd in verband met een aantal berovingen dat de laatste tijd heeft plaatsgehad. De chauffeurs reden in optocht door de (foto ANP) DEN HAAG (GPD) - Inkomsten uit docentschappen of uit activitei ten in adviescommissies tellen voortaan mee bij de berekening van de inkomensgrens voor kun stenaars die in de BKR (beeldende- kunstenaarsregeling) willen ko men. Staatssecretaris De Graaf (so ciale zaken), die dit heeft vastge legd in een circulaire aan de ge meentebesturen, komt daarmee gedeeltelijk tegemoet aan een wens van de Tweede Kamer. In de Kamer werd destijds met brede steun een motie van de PvdA aangenomen die in deze richting ging. Aanvankelijk wilde De Graaf vanaf 1 januari 1986 uit sluitend inkomsten uit verkoop en verhuur van kunstwerken laten meetellen voor het bereiken van de inkomensgrens waarbij aapspraak kan worden gemaakt op een BKR- uitkering. Maar onder druk van de Kamer heeft hij van deze verscher ping van de inkomenseis afgezien. Als kunstenaars dit jaar voor de BKR in aanmerking willen komen, moeten zij kunnen aantonen dat zij NEW YORK (Rtr) - De vier man nen die gisteren hebben ingebro ken in een depót van het geldtrans portbedrijf Wells Fargo in New York, zijn ontsnapt met een buit van acht miljoen dollar. Ze lieten evenwel 12 miljoen dollar liggen. Volgens de politie hebben de vier, die over informatie van binnenuit moeten hebben beschikt, de op een na grootste gelddiefstal in de Verenigde Staten gepleegd. De diefstal had plaats nadat de mannen, die skimaskers droegen, met voorhamers door de muur van het depót in de buurtschap Green wich Village waren gebroken en hadden gewacht op vier werkne mers voor het openen van de kluis. Zij boeiden de personeelsleden aan een vorkheftruck, laadden het geld in een gepantserde geldauto van Wells Fargo en vluchtten. De truck werd een uur of twee later verlaten teruggevonden onder de Brooklyn Bridge. Hoofdrechercheur Richard Nica- stro zei dat de kluis 20 miljoen dol lar bevatte, grotendeels geld van banken dat na sluitingstijd op vrij dag was binnengebracht. De die ven ontkwamen met 8 miljoen dol lar en lieten de rest liggen. "Ze lie ten meer liggen dan ze meena men", zei Kenneth Walton van de FBI in New York City. De politie had de buit aanvanke lijk geschat op 50 miljoen dollar, waardoor de diefstal de grootste uit de Amerikaanse geschiedenis zou zijn geweest. De grootste dief stal in de Amerikaanse geschiede nis was die van 12 december 1982 in New York City, toen een inbraak in de Sentry Armed Car-Courier Company 11 miljoen dollar ople verde. Nicastro zei op een persconfe rentie dat de dieven over informa tie vanuit het bedrijf moeten heb- .ben beschikt, omdat ze de blauw druk van het kantoor kenden en het feit dat de muur die ze open braken niet was verbonden met het alarmsysteem van het pand. Nicastro vertelde dat de diefstal van gisteren op videoband was op- genomen door veiligheidscame ra's, maar hij wilde niet zeggen wat erop te zien was. Walton verwacht te een ontwikkeling in de zaak "binnen een dag". Verder wilde hij £r niet op ingaan. De dieven kwamen in het de£ot van Wells Fargo door eerst een gat te slaan in de muur van makelaar dij Merrill-Lynch ernaast. ROTTERDAM (ANP) - Het voor arrest van twee communeleden van de Kommunistische Eenheids beweging Nederland (KEN) is met zes dagen verlengd. De rechter commissaris in Rotterdam heeft hiertoe gisteravond besloten. De twee, een man en een vrouw, wa ren eind vorige week gearresteerd op verdenking van het plegen van ontuchtige handelingen met min derjarige kinderen. De twee com muneleden ontkennen overigens met klem dat daarvan sprake is ge weest. Volgens persofficier mr. R.A.F. Gerding zal de Familiekamer van de rechtbank in Rotterdam beoor- Voorarrest van leden commune wordt verlengd delen of de maatregel van justitie om zes kinderen uit de commune te halen en voorlopig toe te ver trouwen aan de Raad voor de Kin derbescherming, rechtmatig was. De rechtbankpresident in Den Haag zal morgen uitspraak doen i eer. kort geding dat de had aangespannen en dat gisteren heeft gediend. In deze procedure wordt een bezoekregeling geeist voor de zes kinderen die in leeftijd variëren van vier tot acht jaar. De zeden- en kinderpolitie in Rotterdam deed afgelopen vrijdag naar aanleiding van een gerechte lijk vooronderzoek een inval in de woongroep aan de Schietbaanlaan in Rotterdam, gevormd door leden die deel hebben uitgemaakt van de voormalige marxistisch-leninisti- sche eenheidsbeweging KEN. Vol gens justitie in Rotterdam werden de zes kinderen daar bedreigd met "geestelijke en lichamelijke onder gang". ISTANBOEL (GPD) - Toeristen die dit jaar naar Turkije komen, hoeven niet bevreesd te zijn dat ze door Frans van Hasselt alcoholisch op een droogje komen te zitten; zo is meegedeeld door het Turkse ministerie van toerisme. Vorige week was er nogal wat dei ning toen bekend werd dat een in 1984 aangenomen wet die de ver koop van sterke drank in 'agrari sche districten' verbiedt ertoe leid de dat allerlei horecabedrijven hun klanten geen alcohol, zelfs geen biertje konden aanbieden. De wet was doorgedreven door de minister van onderwijs en jeugdzaken Vehbi Dincerler die tot de sterke islamitisch fundamenta listische vleugel in het kabinet Ozal behoort. Het hield ook in dat binnen honderd meter van mos keeën, scholen, kazernes, hospita len en begraafplaatsen geen sterke drank mocht worden aangeboden omdat dit 'rustige zones' moesten blijven. Elf horecabedrijven in de in 1984 ten minste een bedrag van 6.000 gulden aan eigen inkomsten hebben verdiend. De gewijzigde regeling treedt morgen in werking. Dan zal ook de verrekening van buiten de BKR om verkregen in-j komsten niet langer op weekbasis maar op jaarbasis plaatsvinden. De staatssecretaris vindt dat gewenst uit een oogpunt van rechtsgelijk heid. Nadat 6.000 gulden aan eigen inkomsten is verrekend, geldt voor de meerdere inkomsten een be perkte vrijlating. De verrekening van eigen inkomsten heeft uitslui tend betrekking op inkomsten die zijn verkregen gedurende de perio de waarin van een BKR-voorzie- ning gebruik werd gemaakt. De Beroepsvereniging van Beel-I dende Kunstenaars (BBK) consta- teert dat staatssecretaris De Graaf de wensen van de Tweede Kamer slechts uiterst minimaal heeft uit gevoerd. Beleidsmedewerker Nicq Klous erkent desgevraagd dat ei van enige verruiming in vergelij king tot wat de bewindsman wilde wel sprake is, maar "het ii niet meer dan een doekje voor he' bloeden". „De bezuinigingsopera tie gaat in feite onverkort door ei de verruiming van de inkomensei: is eigenlijk alleen van toepassin op docenten van academies, niel voor de volledige beroepsgroep van beeldende kunstenaars". schaduw van de vermaarde Blau we Moskee in Istanboel bleken plotseling gedupeerd, terwijl de toeristen ook niet begrepen wat er aan de hand was. Volgens een wetswijziging krijgt nu de gouverneur van elke provin cie de bevoegdheid, licenties te verschaffen aan bedrijven die het buitenlandse en binnenlands toe risme dienen. Deze zullen elk jaar moeten worden vernieuwd. En één krant heeft al de vrees uitgespro ken dat zich in plaats van een alco holgevaar een papieren gevaar (bu reaucratie) aandient. Advertenties vai politievliegers heeft al succes SCHIPHOL (GPD) - De dant van het korps Rijkspolitii Dienst Luchtvaart gaat de recht: positie en het salaris van politie vliegers bespreken op het ministe rie van justitie. De commandan heeft dit beloofd aan de vijftie vliegers die vorige week in een vertentie hun diensten aanbode aan luchtvaartmaatschappijen. De politievliegers vinden da hun rechtspositie en het salaris t< veel zijn afgestemd op de rest de politie en dat te weinig is geke ken naar de posities van colleg; vliegers. In de burgerluchtvaar kunnen zij vaak een hoger salari verdienen. Of er al luchtvaartmaat schappijen op de advertentie vai de vliegers hadden gereageerd koi de woordvoerder van het korp gisteravond niet meedelen.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 10