SUIZEBr 4LLEN Geen zorgen over voorj aarsmoeheid LFC Tonegido Tuchtcommissie behandelt morgen al klacht Inter Heger mag blijven van autoriteiten SATERDAG 27 APRIL 1985 SPORT PAGINA 15 Nummertje De uitslagen in de Europa Cup bewijzen het tegendeel, maar het rommelt by Real Madrid. De eens zo trotse 'Koninklijke' ein digde in de competitie liefst 17 punten achter de Spaanse kam pioen Barcelona. Dat feit was voor het Real-bestuur aanleiding trainer Amancio een 'strafschop' te verkopen en hem op de keien te smijten. De oefenmeester sloeg in de Spaanse kranten (en in De Volkskrant) genadeloos te rug: "Nu men mij de slechte resulta ten van Real Madrid verwijt, ben ik gedwongen mijzelf te verdedi gen. Dit team heeft een ernstig ge brek aan zelfdiscipline, hetgeen ik met recente feiten kan aanto nen". De harde feiten. Verslaggever Ben de Graaf tekende op: "Een wilde nacht in Milaan is Real Madrids vrijgezellen Juani- to en Lozano duur komen te staan. Het clubbestuur heeft bei den een boete van achtduizend gulden opgelegd, omdat ze twee weken geleden na het duel met Inter in de halve finale van het UEFA Cup-toernooi een vreemde vrouw tot hun hotelkamer had den toegelaten. Het is niet de ge woonte van Real dergelijke avon tuurtjes aan de grote klok te han gen, maar de hevig bekritiseerde clubleiding probeert met dit voorbeeld misschien te bewijzen, dat het de voetballers van tegen woordig aan verantwoordelijk heidsbesef ontbreekt. Waardoor er ook op de velden maar een beetje wordt aangerommeld". Commentaar van Lozano, ex- speler van Anderlecht en de duurste bankzitter van Spanje: Popie Jopie Simon Kelder is de 'paus' bij Ba- rendrecht. Al zeven jaar deelt hy als voorzitter van de zaterdageer steklasser nadrukkelijk de la kens uit. Dat de club tijdens zijn bewind nog geen titel heeft kun nen begroeten, is voor Kelder een bron van ergernis. In Trouw, van maandag j.l. haalde 'Mister Barendreeht' uit naar de spelers groep: "De spelers missen vooral een goede mentaliteit. Er is toch geen ploeg die met lood in de schoenen naar Barendreeht komt. Ik schaam me dit seizoen diep voor wat er zo nu en dan wordt Ver toond. In het eerste staan spelers die nog te lamlendig zijn om te werken. Kijk, we praten er elke week over, maar het haalt niets uit omdat het telkens anderen zijn die er niets aan doen. Was dat niet zo, dan zouden de inzet- lozen er direct worden uitge gooid. Maar ik zal persoonlijk af rekenen met die gasten. Van het huidige eerste team zullen er zo maar zes verdwijnen dit seizoen. Dat zal ik ze wel zeggen". Zo, zo. Die acties zien we Arie Guyt niet een, twee, drie onder nemen bij Quick Boys. Kelder vervolgt zijn tirade en noemt man en paard: "Een voorbeeld: zo'n Pierre Scheffers komt tegen Rijnsburgse Boys weer eens in een nieuwe out fit: een gele trui had-ie aan. Voor de wedstrijd zeiden wij dat dat niet kon. Hij vond van wel, want die moet er altijd tip-top uitzien. De scheidsrechter verzocht hem echter ook een andere trui aan te trekken. Pierre schelden en tieren natuurlijk. Maar de eerste de bes te hoge bal in de wedstrijd liet hij wel door zijn handen glippen. En dat kan niet. Nee, er moet rigou reus gesneden worden, en het mo ment is er rijp voor. Er komt na melijk ook een nieuwe trainer". Jan Rab, ook werkzaam bij de KNVB, wordt aan het einde van het seizoen uitgewuifd in Baren dreeht. Kelder meende dat het 'trainerseffect' was uitgewerkt: "Rabs werkwijze is daarnaast zo dat hij te lang vertrouwen houdt in een speler en het krediet dat hij op deze manier verstrekt is dit seizoen door de spelers mis bruikt. Dus is het tijd dat Rab en Barendreeht uit elkaar gaan". Rab zelfheeft een andere visie: "Barendreeht heeft een histori sche achterstand op clubs bij voorbeeld uit de Bollenstreek, waar al veel langer wordt ge werkt aan de onderbouw dan bij Barendreeht. Rob Theuns (hulp trainer) en Feyenoorder André Stafleu hebben de laatste jaren veel goed werk verricht. Maar je moet geduld hebben. Daarnaast heb ik in de jaren dat ik bij Ba rendreeht heb mogen werken een andere, meer aanvallende speel stijl ingebracht. Dat heeft ook tijd gevraagd. Concluderen dat het schort aan de mentaliteit vind ik dan ook te gemakkelijk. Dan speel je ook geen reeks van elf ongeslagen wedstrijden, zoals vorig s Redactie Jaap Visser en Rob Onderwater Wat is nu de werkelijke reden van de benedenmaatste presta ties van Barendreeht? Verslagge ver Peter Wilschut trekt zijn con clusie: Juan Lozano: nummertje. "Al jaren incasseert de club veel kritiek vanwege de jaarlijk se waslijst van overgeschreven spelers die de ambities gestalte moeten geven. Die werkwijze ver sterkt de band tussen spelers, pu bliek en club op geen enkele wij ze. In de jaren vanaf 1980 heeft Barendreeht liefst 33 nieuwe se lectiespelers verwelkomd, meer dan de helft vertoeft inmiddels bij andere verenigingen. Om die reden is het niet onbegrijpelijk dat de spelers niet voor hun club de beuk er in zullen gooien". Advies aan Kelder: Een ver hoogde winstpremie zet de spe lers wellicht tot meer inspannin gen aan. Amancio Amaro: strafschop. Doetjes Menig korfballer kampt met een minderwaardigheidscomplex. De beoefenaars van de familie- sport korfbal vinden vaak dat zij en hun hobby belachelijk wor den gemaakt. In Fiksflitsen, het clubblad van de Oegstgeester korfbalvereniging Fiks, klimt ene Nico op de barricade om het op te nemen voor de korfballer: "Wat hebben we afgelopen za terdag een geweldige avond ge had. Het schijnt dat korfballers allemaal van die doetjes zijn, maar voor mij staat vast dat de- Archieffoto's) ze 'doetjes' heel erg gezellig zijn en uitstekend kunnen feesten. Ik had 12 clubs aangeschreven en ik denk dat zo'n 7 a 8 clubs hier ge hoor aan hebben gegeven. Er werd met elkaar gepraat, ge-, danst, een neutje genomen etc., kortom 1 grote familie". Boetekleed De in de Centrale Organisatie van Voetbalscheidsrechters ver enigde arbiters uit Leiden en om streken sprongen vorige maand massaal in de fout op hun jaar vergadering in Leiderdorp. In een uit drie delen bestaand treur spel werd COVS-voorzitter Hen- ny van der Leek afgedankt en vervolgens afgevoerd. Hoewel secretaris Piet van der Meer staande de vergadering liet we ten dat het complete bestuur had gefaald en dat hij daarom de eer aan zichzelf wenste te houden, bleven de overige bestuursleden zitten waar zij zaten. En daar, achter de bestuurstafel dus, lie ten de mannen in het zwart hun falende collega's rustig zitten. Ten onrechte, zo vindt de redac tie van COVS-nieuws, die in het april-nummer een duidelijk standpunt inneemt: "Al snel bleek op de vergade ring dat Henny van der Leek vele vrienden had, die hem door dik en dun zouden steunen en hem al le lof toezegden die hij verdiende. De argumenten van de overige bestuursleden waren gering en voor de meeste leden riepen deze meer vragen op dan antwoorden. Een groot aantal leden begreep de akties van het bestuur niet en wilde graag een verzoening tot stand brengen. Voor een verzoe ning was deze problematiek reeds te ver geëscaleerd. Een oud spreekwoord zegt: 'Waar twee kijven hebben twee schuld'. In dit licht bezien zou volgens mij de beste oplossing zijn geweest dat het voltallige bestuur was wegge stuurd. Gedurende een korte pe riode zou dan een interimbestuur orde op zaken kunnen stellen. Henny van der Leek wenste dit compromis niet, maar wilde een stemming. Ik denk nog steeds dat deze laatste oplossing de beste was geweest voor de vereniging en betreur het dat nu in feite al leen Henny van der Leek het boe tekleed heeft gekregen. Hij zal misschien vele zaken verkeerd hebben gedaan, maar u moet niet vergeten dat hij ook veel goeds heeft gedaan. Eén van de grootste is natuurlijk de verbouwing van het clubhuis. Het is dan ook triest om te moeten zien hoe deze man het clubhuis verliet, hetgeen hij mijns inziens niet alleen ver diend heeft. Jammer was het dat velen in zijn kielzog de vergade ring verlieten, want ook dat vind ik een erg goedkope oplossing". Visitekaartje De nieuwe voorzitter van de COVS, Cor Cozijn, geeft verder op in het arbiterblaadje zijn visi tekaartje af. In de vorm van een sprookjed?) vertelt hy hoe een scheidsrechter vergeefs aanklop te bij de belangenorganisatie COVS: "Er was eens een voetbal scheidsrechter. Hij had veel ple zier in zijn hobby en floot er lus tig op los. Hij ondervond nauwe lijks problemen, en zo ze er waren vond hij altijd het juiste ant woord. En omdat hij zelf alles op kon lossen had hij de COVS niet nodig. Dat was toch maar een clubje waar je niets aan had. Öm van andere kwalificaties maar te zwijgen. Tot op een dag onze scheidsrechter niet zelf tot de bes te oplossing was gekomen en hij voor de tuchtcommissie zou moe ten verschijnen. Hij vreesde bo vendien dat hij bij de behande ling van de zaak steun goed kon gebruiken. Plots herinnerde hij zich dat er iets was met de COVS en de tuchtcommissie in de vorm van bijstand bij de behandeling. En wat deed onze scheidsrechter? Hij schreef een verzoek aan het bestuur van de COVS om bij stand bij de behandeling van de zaak. Echter: die bijstand wordt in principe alleen gegeven voor leden... Het verzoek kon niet wor den gehonoreerd. De moraal: be ter lid van de COVS, dan dat je later moet betreuren geen lid te zijn". Fijne belangenvereniging. Co- zijn en zijn collega's hadden de 'bijstandsaanvrager' op z'n minst hulp kunnen bieden in ruil voor zijn lidmaatschap. We kunnen ons niet voorstellen dat de COVS zo bot heeft gehandeld. Een on geloofwaardig verhaal, maar wij geloven dan ook niet in sprook jes. Verslikken In de rubriek Trefpunt in het programmablad van Feyenoord- Excelsior geeft Sjaak Troost zijn mening over de zogenaamde Westerhof-affaire: "Ik kan zo'n man niet begrij pen. Wat is de reden dat hij zoiets op gang brengt? Ik zie er totaal het nut niet van in. En dan die jongens. Budding en Bouwens, die zijn hier toch altijd goed be handeld? Dat ze uiteindelijk min of meer zijn weggestuurd, daar hebben ze het zélf naar gemaakt. Als je buiten de pot piest, moet je daar de consequenties van aan vaarden. Als bestuurslid was van een club waar zo'n jongen thans speelt, zou ik totaal geen vertrouwen meer hebben in hem. Altijd zou ik me afvragen: wat zullen ze straks over óns rondba zuinen? Nee, ik vind het onpro fessioneel wat Bouwens, Bud ding en Westerhof hebben ge daan, ik kan niet anders zeg gen". Sjaak Troost heeft gelijk. De ware prof slikt alles. Letterlijk en figuurlijk en houdt voor de rest z'n hoofd dicht. 'Interland is anders dan de competitie' KIJKDUIN (GPD) - De technische staf van de voet balbond maakt zich vijf da gen voor de interland tegen Oostenrijk geen zorgen over de vooijaarsmoeheid die op de prestaties van de top clubs zo'n verlammende werking heeft. De Oranje leveranciers verspelen punt na punt, en geen toeschou wer die na een duurbetaald bezoekje aan Ajax, Feye- noord of PSV met een ver zadigd gevoel de tribune verlaat. Nanninga: vier duels 1 ZEIST (ANP) - Dick Nanninga, de spits van MVV, heeft vrijdagavond na mondelinge behandeling van zijn. zaak van de tuchtcommissie van de KNVB een schorsing van vier wedstrijden opgelegd gekre gen. Het betekent dat MW zijn aanvaller nog drie wedstrijden zal moeten missen omdat hij donder dagavond al niet meespeelde tegen Volendam. Scheidsrechter Keizer gaf Nan ninga afgelopen zondag in de wed strijd tegen Roda JC een gele kaart omdat de speler moedwillig met de borst tegen hem opbotste. De tuchtcommissie achtte niet bewe zen dat Nanninga arbiter Keizer ook in de nek had geslagen. De commissie was van mening, dat Nanninga na de eerste actie al een I rode kaart had moeten hebben en legde hem daarom de schorsing van vier wedstrijden voor de gele kaart op. De tuchtcommissie van de KNVB heeft na de mondelinge be handeling van de strafzaak tegen Ben Rietveld de Utrecht-speler ge schorst voor drie wedstrijden. Bo vendien kreeg hij een boete van 150 gulden. Tegen Vitesse-trainer Westerhof werd een voorwaardelij ke geldstraf geeist van 250 gulden. Lovens (De Graafschap) en Hoek man (NEC) werden voor ieder drie duels uitgesloten. „Het is waar", erkent interim- coach Leo Beenhakker, „dat we voor de internationals de laatste weken niet op de banken geklom men zijn. Maar een interland is an ders. Een uitverkocht stadion, het belang van de partij, je groeit naar de wedstrijd toe". Een mening die de sterk vermagerde technisch- coördinator van de KNVB Rinus Michels met hem deelt: „Je moet de partij tegen de Oostenrijkers los zien van de slechte competitiepres taties. Kijk naar Real Madrid. Ze verliezen van een degradatiekandi daat in de competitie en kloppen drie dagen later Inter Milaan met 3-0". Leo Beenhakker probeert in een hotel in Kijkduin, tijdens een trai ningspartijtje in het Feyenoord- stadion en maandag en dinsdag in de Zeister bossen de vormcrisis bij de internationals weg te praten. Ri nus Michels wil hem daar als be langstellend toeschouwer bij hel pen. „Iedere trainer heeft een praatpaal nodig, sommigen heb ben voldoende aan het horen van hun eigen echo. Leo is verantwoor delijk, hij heeft Hongarye-Oosten- rijk gezien, ik kom net terug van vakantie. Maar helpen wil ik ze ker". Michels heeft zyn portie voetbal genuttigd in Cannes, waar een Ne derlands jeugdteam een internatio naal toernooi speelde. Hij ontdekte daar dat de jeugd aan dezelfde ziekte lijdt als het hoogste team: „Het oude euvel". „We missen de dragende krachten, wij hebben de vier, vijf spelers niet meer die voor op gaan als de druk toeneemt". Technisch-coördinator en inte rim-coach verschillen daarover niet van mening. Beenhakker: „Als je de wedstrijd Everton—Bayern ADVERTENTIE A.s. zondag Aanvang 14.30 uur. De wedstrijd Nederland - Oosten rijk, voorlopig beslissend voor het nationale elftal met het oog op kwalificatie voor het wereldkam- pioenschapstoernooi van 1986 in Mexico, zal woensdag recht streeks door de Nederlandse tele visie worden uitgezonden. Het stadion Feyenoord is voor de wed strijd, die op 1 mei om 20.00 uur begint, volledig uitverkocht. ziet, dan moeten we helaas consta teren dat we te kort schieten. Niet in aanleg, niet in klasse, wel in hardheid, fysieke kracht, mentali teit en volwassenheid. Puur voet ballend blijven we overeind, maar is het echt oorlog, dan gaan we er onderdoor". Bewust kiest Beenhakker woensdag tegen Oostenrijk voor spelers die constant presteren. Wel Frank Rijkaard, die aan een sterke serie wedstrijden bezig is, niet Marco van Basten, die een zwakke periode doormaakt. „De jeugd is wispelturig, dat is geen verwijt maar een constatering. Been, Van enburg, Van Basten, ze spelen schitterende wedstrijden, maar daarom zie je ze in een duel hele maal niet". En dat laatste risico wenst de interimcoach niet te ne men. Hij kiest voor zekerheden. „Het wordt alles of niets en dan heb je niets aan een supernerveuze jongen", meent Beenhakker. Blessures Gisteren liep hij met een licha melijk en geestelijk allerminst fitte selectie langs het strand. Vandaag wordt drie keer tegen het tweede team van Feyenoord gevoetbald. In een normale opstelling. In een formatie die de zaak moet forceren als de Oostenrijkers de stand in evenwicht houden en tenslotte met een ploeg die bij een Nederlandse voorsprong de winst thuis moet brengen. Welke namen bij de opdracht in gevuld moeten worden wilde de in terimcoach nog niet prijsgeven, blessures zijn daarvan de oorzaak.. Michel Valke heeft een kneuzing aan de voet die hem het wandelen vrijwel onmogelijk maakte, Ernie Brandts heeft door overbelasting („Ik heb alle wedstrijden van PSV gespeeld") pijn in beide liezen. KNVB-arts Kessel is over het mee spelen van de rossige verdediger optimistischer dan over Valke. De Nederlandse selectie op hei Katwijkse strand. Beenhakker en Wijnstekers hebben zich t spannen. „Een paar dagen troeteltherapie en Brandts is weer fit", zegt hij. Vandaag of morgen wordt over het spelen van Valke een beslis sing genomen. „Voor een dergelij ke wedstrijd mag je geen risico ne men", zegt Beenhakker, die het re sultaat tegen de Oostenrijkers laat meetellen in de beslissing over zijn toekomst. Woensdag w.eet hij of Michels en de KNVB voor hem een functie hebben in de modder of als trainer die een keer of vier per sei zoen met het Nederlands elftal op pad mag en de rest van zijn tijd achter het bureau slyt. Opstelling Verrassingen heeft de opstelling van het Nederlands elftal nauwe lijks nog, zeker na de mededeling van Beenhakker dat Frank Rij kaard zeker mee draait. Is iedereen van de selectie beschikbaar dan kiest hij voor Hans van Breukelen in het doel, Michel van de Korput als laatste man, Ben Wijnstekers en Ernie Brandts als dekkers van de Oostenrijkse spitsen. Daarvoor een middenveld met de ervaren Dick Schoenaker en Willy van de Kerk hof en de jongelingen Erwin Koe man en Frank Rijkaard. Aan het front René van de Gijp op rechts, Willem Kieft als stormram en Si mon Tahamata op links. Op de bank heeft hij dan Joop Hiele als tweede doelman, Adrie van Tigge- len als all-rounder voor de achter hoede, Mario Been en Michel Val ke voor het middenveld en Peter Houtman voor de aanval. ZURICH (SI) - De tuchtcommissië van de Europe se Voetbal Unie (UEFA) zal morgen in een speciale zitting bijeenkomen om zich te buigen over de klacht van Inter Milan. De Italiaanse club eist dat de return tegen Real Madrid in de halve eindstrijd van het UEFA-bekertoemooi wordt overgespeeld. In die wedstrijd, die Real door de overwinning met 3-0 in de finale bracht, werd Inter-verdediger Ber- gomi in de eerste helft vanaf de tribune door een glazen knikker geraakt. De verdediger liep een hoofdwond op en werd vervolgens per brancard van het veld gevoerd. Inter Milan refereert in zijn klacht aan het voor val tijdens het duel Celtic - Rapid Wien. Toen raak te een Oostenrijker in dé Slotfase door toedoen van een Schotse toeschouwer zodanig geblesseerd, dat Rapid de laatste minuten met tien man moest uit spelen, omdat het zijn wisselspelers al had ingezet. Celtic won de wedstrijd met 3-0, plaatste zich daar mee voor de kwartfinales bij de bekerwinnaars, maar werd na protest van Rapid gedwongen het duel in Engeland over te spelen. In die replay woii xtapid Wien met 1-0. Een kostbare overwinning, want de Oostenrijkers veroverden uiteindelijk een plaats in de finale, die op 15 mei in het Feyenoord- stadion wordt gehouden. Rapid Wien baseerde zich bij zijn protest op een soortgelijk voorval uit 1971, waarbij Inter Milan be trokken was. In de uitwedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach moest Inter-spits Boninsegna na een actie van een toeschouwer geblesseerd het veld verlaten. Inter verloor het duel met 7-1, diende klacht in, werd in het gelijk gesteld en speelde __.ar in West-Berlijn g nog in de finale van 1 naars belandde. In het geval Real Madrid - Inter Milan van afgelo pen woensdag is voor de tuchtcommissie van de UEFA haast geboden. De eerste finale-wedstrijd staat geprogrammeerd voor 8 mei op het veld van de Hongaarse club Videoton. Indien de tuchtcom missie de klacht van Inter honoreert, dient voor die datum nog een derde duel gespeeld te worden. Om die reden wil de tuchtcommissie niet de reeds ge plande zitting op 2 mei afwachten, maar morgen middag al uitspraak doen. Van de kant van Real Madrid wordt de klacht van Inter Milan 'schromelijk overdreven' ge noemd. DEN HAAG (ANP) - Vladimir He ger heeft van de Tsjechische sport- autoriteiten toestemming gekre gen zijn functie als basketbalcoach van Nederland tot en met 31 juli 1986 te blijven uitoefenen. Door deze toezegging, die dankzij actie ve bemiddeling van de NSF tot stand kwam, blijft Heger tot en met het wereldkampioenschap 1986 in Spaiye in dienst van Neder land. Toronto nu ook opgeheven TORONTO (Reuter) De professio nele voetbalclub Toronto Blizzards is na een bestaan van zes jaar op geheven. Voor de Canadese miljo nair Karsten von Wersebe, de eige naar van de club, en het bestuur was het ondoenlijk 3,5 miljoen Ca nadese dollars (bijna negen mil joen) gulden op tafel te leggen voor een nieuwe jaargang met een twin tigtal internationale wedstrijden op het programma. Voorzitter Clive Toye verklaarde dat de club niet verdwijnt wegens gebrek aan prestaties of toeschou wers, maar als gevolg van de moei lijkheden in de Noordamerikaanse league (NASL). De NASL hield vo-. rige maand in feite op te bestaan. In 1978 sterk gestart met 24 vereni gingen, waren er voor een nieuwe competitie in 1985 nog slechts twee gegadigden over: Toronto Bliz zards en Minnesota Strikers. Als laatste viel New York Cosmos, de ■voormalige club van onder ande ren Johan Neeskens, af door de wei gering op voorhand een half mil joen gulden te storten. Csernai naar Bor. Dortmundt DORTMUND (SID) - Pal Scemai zal op 1 juli als trainer in dienst tre den bij Borussia Dortmund. De 52- jarige Csernai heeft een contract voor een seizoen getekend. Voor de Hongaar betekent het dienst verband een terugkeer in de Bun- desliga. Van december 1978 tot mei 1983 was hij werkzaam bij Bayern München. Daarna ging hij aan de slag bij PAOK Saloniki en vervol gens bij Benfica Lissabon.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 15