hjr is hier veel te weinig enthousiasme SCOREBORD Petra de Bruin aan de leiding Oostenrijkse bondscoach hekelt mentaliteit '17 1 1 O Volkerijk bondstrainer Maassen van de Brink in Spanje Baronchelli bekijkt het goed Snelste in wanordelijke tijdrit Jeugd kan kennismaken met atletiek ZATERDAG 27 APRIL 1985 SPORT PAGINA 14 (Van onze sportredactie) WENEN (GPD) - August Starek is niet bepaald de 'Dick Advocaat' van het Oostenrijkse voetbal. De tweede bonds coach heeft heel wat te vertellen, in de dubbele betekenis van het woord. Na het vertrek van Erich Hof functioneert hij op voet van gelijkheid naast Branko Eisner en daarbij heeft Starek, 'Gustl' voor intimi, het hart op de tong. Hij spaart het nationale team allerminst. Aan de vooravond van de allesbeslissende kwalificatie- interland tegen Nederland, spuit hij harde kritiek op de situatie in zijn land, waar de oudjes het voor het zeggen hebben. „Eenvoudig omdat de jonge talenten ontbreken". Starek legt in zijn betoog een even grote felheid aan de dag als vroeger in zijn actieve carrière als speler van Rapid Wien, Bayern Muenchen, Neurenberg en het Oostenrijkse elftal, waarin hij niet zelden overhoop lag met iedereen. De 40-jarige trainer die eerder als zodanig werkte bij een paar clubs (ondermeer bij Graz, „met Barry Hulshoff nog. een man van wereld klasse"). hekelt de mentaliteit van de huidige Oostenrijkse voetbal lers. „Op een paar uitzonderingen na zijn hier geen echte profs meer. Wel qua verdienste, niet qua instel ling". Verder gaat hij vooral in op het ontbreken van „de nieuwe Pro- haska's". De oude onderwerpen zijn na het debacle van Oostenrijk tegen Hon garije weer actueel in Wenen, waar het nationale team nog maar heel weinig krediet blijkt te hebben bij de media en het publiek. „Ze heb ben geen geduld en eisen presta ties. Die moeten van bovenaf ko men, zodat we niet van onderaf kunnen beginnen", schetst Starek enigszins bitter de universeel gel dende verhoudingen. Gelijk Zijn gelijk is vóór en na de con frontatie met de weer bijna magi sche Maygaren bewezen. In het voetbal zit geen muziek meer in het land waar die vorm van kunst zo ongeveer is uitgevonden. De twee Oostenrijkse jeugdteams (on der 21 en onder 18) gingen in de duels met de buur onderuit: 1-2 en zelfs 0-6, en in de euforie rond de eenmalige rentree van Hans Krankl was Starek de enige die het optimisme trachtte te temperen. Hij had zich neergelegd bij de te rugkeer van de oude vedette, maar was het er in zijn hart beslist niet mee eens. „Hij is in vorm, ja", zei hij de dag voor de wedstrijd, „maar dat komt omdat hij met Rapid nog een doel heeft. De finale halen van het Europa Cup li-toernooi. Ik ben bang dat hij die motivatie mist in het nationale elftal. Ik sta er in elk geval zeer sceptisch tegenover". Nadat zijn vrees bewaarheid was geworden onderstreepten de pers commentaren nogmaals de juist heid van zijn opvatting dat naar de jeugd niet wordt omgekeken. Er was wel kritiek, maar voorname lijk op de Oostenrijkse voetbal bond, die het had bestaan een der de van het aantal kaartjes uit te le veren aan Hongarije, „zodat de thuiswedstrijd een uitwedstrijd was" en die een trainingskamp van te korte duur had uitgeschreven. Geen woord over de verjonging, die toch zo noodzakelijk lijkt met zoveel dertigers in het nationale tricot. Starek begrijpt het wel. „We zitten in dezelfde situatie als Hol land een paar jaar geleden. Er gaapt een gat momenteel en dat moet je met geroutineerde spelers overbruggen. Er zijn gewoon geen anderen. Aan de ene kant is dat een natuurlijke gang van zaken, want niet elke jaargang levert talenten op. Aan de andere kant spelen er ook andere zaken mee". Hij noemt ze keihard bij de naam: „het uitblijven van presta ties van het nationale elftal", „het ontbreken van de juiste voorbeel den", „het gemis aan enthousias me en de juiste mentaliteit", „de verkeerde constellatie van onze competitie". Het zijn allemaal za ken die de doorstroming tegenhou den. Jeugdproject Wel is er een ambitieus jeugdpro ject van start gegaan in 1977, met regionale centra voor de opvang van talentvolle jongeren (waaraan oud-Feyenoorder Franz Hasil op bescheiden niveau meewerkt), maar de regio Wenen bijvoorbeeld doet daaraan niet mee. Het levert wel iets op, Willfurth en Hörmann zijn produkten van die school, maar lang niet genoeg. „Het vindt geen weerklank", geeft Starek als reden op. „Het in teresseert de media niet, dus blij ven die jongeren in de schaduw. Ze missen de extra motivatie en de be langstelling van de jeugd versplin tert over meer sporten. Vroeger was het alleen voetbal, nu allang niet meer. Dat ligt aan het gebrek aan resultaten van het nationale team, maar ook omdat de school voorrang heeft gekregen in deze maatschappij. Kinderen moeten daar nog langer zijn, ze hebben geen tijd meer om 's middags te voetballen en daarvoor zijn boven dien te weinig plekken door de toe name van het verkeer. Ze trainen misschien drie, vier keer een half door Paul de Tombe uur in de week by hun clubs, maar dat is voor een kind te weinig. Wij pakten er op straat nog 4 a 5 uur bij. Dat kan niet meer". Daarbij speelt bovendien nog iets anders mee. In Oostenrijk kan een kind niet zomaar van de ene naar de andere club switchen als zijn vereniging dat niet wil. „En dat wil zo'n club vaak alleen als er geld gegeven wordt", zegt Starek. „Amateurs vragen in zo'n geval erg veel, omdat er geen limiet voor staat. Een groot probleem voor de grote clubs om talenten te krijgen. Die blijven steken in de provincie. Het kan zijn dat daar nog wel een aantal Prohaska's rondlopen". Pogingen om aan die absurde si tuatie een einde te maken, zijn in middels mislukt. „Wij wilden van die regeling af, we wilden het vrij hebben", aldus Starek. „Dat heb ben we ook voorgelegd aan de ne gen voorzitters van de afdelingen. De belangrijkste zeiden nee. Dat is misschien wel het grootste pro bleem. Die talenten krijgen niet de kans zich te ontwikkelen, vermoe delijk ook niet op die regionale centra. Want vanuit die instelling zijn er ook clubs die zeggen: we ge ven 'm niet vrij en jongetjes voor wie het zelf niet hoeft. Dat heeft wel te maken met mentaliteit". „Ik zag al op mijn veertiende dat de enige kans om mijn levensom standigheden te verbeteren in het voetbal lag", voegt hij als persoon lijk tintje aan het verhaal toe. „Ik was niet zo'n studiehoofd, maar beet me vast in het voetbal. Daar om speelde ik in Rapid, terwijl Ha sil met zijn zoveel mooiere schoten op de bank zat. Ik kon niet verlie zen", typeert hij en passant zijn mentaliteit, „vandaar dat ik ook veel geschorst ben geweest. Die in stelling is er nu te weinig". Het Oostenrijkse voetbal telt te veel Hasils, te weinig Stareks, daar komt het op neer. De bondscoach zelf, praktijkman naast de voetbal- professor Eisner, heeft aan zijn car- Praktijkman Starek wijst de bezorgd kijkende 'professor' Elsmer op de feiten. Die liegen er. wat betreft het Oostenrijkse voetbal, niet om. <foto Robert coiietto riere ook wel wat overgehouden. Een auto-reparatiebedrijf en een casino in Graz („met Happel als klant") maken hem als coach onaf hankelijk. „Ik sta niet onder druk, want ik heb toch wel inkomsten". Hij kan dan ook vrijuit zeggen wat hij denkt en maakt van dat voor recht ook graag gebruik. Tegen de spelers, „ze laten zich door mij met mijn achtergrond meer vertellen dan door een ander", naar buiten toe ook. Te jong En passant solliciteert hij. „Ik ben nog te jong voor bondscoach, als er een club komt, die sportief interessant is, ben ik weg. Een Duitse club, maar ook een topclub uit Holland is welkom. Dan kom ik met Hasil als tweede man", grapt hij met serieuze ondertoon. Begrij pelijk tegen de achtergrond van de Oostenrijkse situatie. „Er is hier te weinig enthousiasme", stipt hij on middellijk aan. „De spelers besef fen niet dat voetbal hard werken is. Zodra ze in het buitenland komen,, zien ze dat pas. daar moeten ze wel. Hier niet. Dgt ligt ook aan de men taliteit. Er zijn te weinig goede voorbeelden bij de ouderen". Het excuus ligt voor het opra pen. „Onze competitie is niet goed. Rapid en Austria domineren zoda nig over de andere 14 clubs dat ze niet hoeven te knokken. Het gaat allemaal te gemakkelijk en als een mens het zich gemakkelijk kan maken, waarom zou hij het dan moeilijk doen. Dat geldt helemaal in Oostenrijk. Met de competitie van tien clubs die we vroeger had den (van '74 tot '83) was het wel goed. De teams ontmoetten elkaar daarin vier keer per seizoen en de spelers leerden knokken. Het is niet zo vreemd dat we juist in die periode meer succes hadden met het nationale team, dan met de clubs, waarin de spelers moe wa ren. Nu, in de competitie met zes tien clubs is het precies andersom. Internationaal gaat het wel goed met de clubs, maar met het natio nale team niet. Maar daar moet je ook bij betrekken dat op de sleutel posities bij de toppers buitenlan ders lopen. Nyilasi en Panenka bij voorbeeld". Een van de oplossingen ligt dus voor de hand. Terug naar een com petitie met minder deelnemers. „Doen we ook", knikt Starek. „In het nieuwe seizoen gaan we met twaalf clubs verder. Misschien is het niet zo, maar wij geloven dat het de goede weg is. Ook de trai ners, hoewel het eigenlijk tegen hun belang is. Maar ze zien in dat het beter is voor het voetbal. Ook voor jongeren als Polster. Grotere concurrentie vraagt om betere prestaties. Betere prestaties ver groten het enthousiasme. Meer en thousiasme leidt tot nieuwe ideeën. Het is net als in zaken. Met voortdurende concurrentie moetje wel nieuwe ideeën ontwikkelen, anders ga je failliet". Dood spoor Het Oostenrijkse voetbal is dat punt genaderd, staat op dood spoor, maar de wissel is omgezet. „Dit seizoen degraderen vier clubs en dat geeft dan meer strijd voor de toppers, omdat er meer voor lijfs behoud vechten", aldus Starek. Daar is in het nationale team tot nu toe echter maar weinig van te mer ken. „Klopt", beaamt hij. „Er zijn qua instelling maar weinig echte profs hier. De ouderen laten zich bovendien nog maar weinig over tactiek vertellen. Die gaan het veld alleen in om te voetballen". Jongeren kun je nog van alles le ren. „Voor een trainer is het altijd mooier om een jonge speler te „brengen", maar we krijgen geen kans om daaraan te beginnen, om dat het gewoon niet wordt geac cepteerd. Het interesseert niemand hoe de prestatie er komt, als die er maar komt", tekent Starek de vi cieuze cirkel waarin het Oosten rijkse voetbal gevangen zit. „We kunnen pas weer onderaan begin nen, als de prestatie bovenaan is neergezet". De laatste kans daarop ligt op 1 mei in de Kuip. Oranje is gewaar schuwd. HAARLEM (ANP) - Leen Volke rijk is door de Koninklijke Neder landse Base- en Softbalbond aan getrokken als bondscoach voor de werpers van het nationale honk balteam. Hij wordt de opvolger van Jan Dick Leurs, de coach van Haarlem Nicols, die om privé rede nen kortgeleden bedankt heeft voor de nationale selectié. Met de aanstelling van Volkerijk is de coaching van het A-team voor het internationale seizoen rond. De Amerikaan Harvey Shapiro treedt als manager op, Hennie Jenken neemt de coaching van de veldspe- lers voor zijn rekening en Volke rijk de pitchers. 'Scorpions' De nieuwbakken Leiderdorpse honk- en softbalvereniging 'The Scorpions', dat verblijf houdt op het zesde voetbalveld van RCL, boekte gisteravond het eerste suc ces in eigen huis. Worden de honk balwedstrijden voorlopig nog bij de tegenstander gespeeld, gister avond maakte het vrouwen-soft- balteam op De Bloemerd de start van de nieuwe competitie. Die mocht, met een ruime 17-7 over winning op ADO 6, beslist succes vol worden genoemd. Scorpions kwam in de eerste in nings al op een 7-0 voorsprong. In de tweede slagbeurt werd de score onder meer door twee home-runs van Dagmar Bolina en pitcher Ariën van der Horst (5x3-slag) uit gebouwd. De Haagse vrouwen kwamen nog even terug, maar in de laatste innings bepaalde Scor pions de einduitslag op 17-7. LEIDEN - Snelwandelaar Dirk Maassen van de Brink neemt mor gen deel aan een internationale wedstrijd in Spanje. Samen met Jan Cortenbach en Hans van der Knaap ontving de AV Holland-at leet een uitnodiging om in Hospita- let in de omgeving van Barcelona op de 20 kilometer op de weg uit te komen. Temidden van het sterke inter nationale veld zal ongetwijfeld ook een onderling duel worden uitge vochten tussen de drie Nederlan ders. Daarin gooit Maassen van de Brink, die momenteel in de vorm van zijn leven verkeert, in ieder ge val hoge ogen. De richttijd die de 36-jarige Leidenaar gekozen heeft, bedraagt 1 uur 36 minuten, ruim een minuut onder zijn persoonlijke toptijd. Of hij daaraan komt, is ech ter ook van de weersomstandighe den afhankelijk. 'battista Baronchelli heeft in de met kritiek. Hij had het verdiend derde etappe van de Ronde van en hij had het Spanje de verzamelde sprinters lijk weer eens een loer gedraaid. Hij ontsnapte maat te leveren, vijf kilometer voor het einde van een warme tocht uit Orense halver wege een plaatselijke ronde in het In tegenstelling tot in de tweede etappe hielden de Colombianen zich rustig. De Spanjaarden van de jonge gele-truidrager Miguel Indu- rain verroerden zich i De vierde plaats in het eindklas sement van de Tirreno-Adriatico het enige waarop hij kon bo- pelgrimsoord Santiago de Com- gen. Weinig voor iemand met een postella om met vijftig meter voor- buitensporig hoog salaris. spong op het peloton over de eind streep te fietsen. Matthieu Her mans uit Drunen was in de zeven de hemel met de derde plaats. De 31-jarige Baronchelli kon na zijn triomf zijn ploegleider Luigi De heibel in zijn ploeg zo kort na het begin van de Ronde van Span je, trok Baronchelli zich aan. De geprikkelde Italiaan was de vierde meest succesvolle solist in de Stanga en zijn knechten weer on- eerstè rit onder Spaanse tempera- der ogen komen. Hij was woens- A T dag in Zamora, ondanks elf seizoe nen en tachtig overwinningen bij de profs, uitgemaakt voor een be ginneling. Bij een tempoverhoging van de apostel Jacobus was bijna brak het peloton en de kopman 200 kilometer in een bergachtig de- turen. In het wonderschone Gali- cië boven Portugal brandde de zon in de nekken van de renners. De tocht naar de immense kathedraal de enige Italiaanse ploeg volgens de overlevering kwam met de verliezer tweëeneen- vele jaren geleden het toerisme op halve minuut na winnaar Plane- gang kwam. Het peloton, zonder Jos Alberts die al snel moest loslaten, bereikte vrijwel voltallig Santiago de Com- postela. Bij het binnen rijden van de stad deed zich een valpartij voor. De Fransman Pascal Simon, een kanshebber voor de gele trui, lag onderop in de kluwen met on der anderen Bert Wekema. Simon bereikte, ondanks dat de hele ploeg op hem wachtte, met vertra ging de eindstreep en verdween uit de top-tien. Mathieu Hermans sprintte knap naar de derde plaats en Peter Winnen en Steven Rooks schoven een plaatsje op, maar kon den niets doen tegen de vlucht van Baronchelli. „Het was heel gevaar lijk tijdens de plaatselijke ronde", vertelde Gerard Veldscholten. „Veel bochten, klimmen en dalen. Baronchelli had het goed bekeken. Wie hier voor lag, kon niet meer worden teruggepakt". EN (ANP) - Het korte tijdsbestek van vijf weken, waarin de nationa le wielerronde voor vrouwen werd opgezet als alternatief voor de start van de Ronde van Frankrijk in Ne derland, is aan de korte kant geble ken. De organisatorische wanorde in de eerste uitgave van de etappe koers kwam in Dronten, dat een behoorlijke traditie heeft in het houden van wielerwedstrijden, tot een uitbarsting. De in allerijl getrokken eind streep voor de aankomst van de derde etappe, de verontruste en onwetende politie ter plaatse, de boz§ hoteleigenaar, die vergeefs op zijn gasten zat te wachten en de hooglopende ruzie tussen de lan delijke en plaatselijke organisato ren, illustreerden de puinhoop van de ronde, waarin aanvangstijden en routeschema's steevast op de vooravond van de ritten worden gewijzigd. Ook in de door Petra de Bruin gewonnen tijdrit van vrijdagmor gen ging het nodige mis. Leen van der Parel, de ploegleider van De Bruin en Meijer, was woedend op de wedstrijdleiding en Ben Sche perkamp, die bij afwezigheid van een jurylid in de ploegleiderswa gen enkele van zijn rijdsters uit de wind zou hebben gehouden. Dat kwam Scheperkamp op een scheldkanonnade, gevolgd door verontschuldigingen, van Conny Meijer te staan. De gebrekkige begeleiding leid de tot het trieste en met tranen om lijste afscheid van Linda van den Berg. Vanwege het tijdgebrek, de zestig rensters startten om de mi nuut, konden de ploegleiders slechts drie van hun pupillen vol gen. Van den Berg werd daarvan het slachtoffer. Na enkele kilome ters siste de achterband van haar fiets leeg en een materiaalwagen ADVERTENTIE Heieen Hage liet gisteravond tij dens de vierde etappe niets aan het toeval over. De tengere Arnhemse trotseerde de harde wind tussen Dronten en Heerenveen met over macht. Meteen nadat het in het vlakke polderland de vrije hand kreeg .drong Heieen Hage de ande ren haar wil op. Tot drie keer toe werden haar vluchtpogingen beantwoord, bij de vierde demarra ge was het helemaal raak. Daar door kwam kleine Heieen na 82 ki lometer alleen aan de finish. Zij had op dat moment ruim een halve minuut voorsprong op het peloton en daardoor knabbelde zij kostba re seconden van haar achterstand op oranje truidraagster Petra de Bruin af. „Ik reed vandaag erg goed en wilde daarom dit proberen", aldus de sterkste troef uit de Chimano- ploeg van Bella Hage. „Je kunt wel afwachten, maar dat helpt ook wei nig. Bovendien stond ik twee mi nuten achter in het klassement, echt gevaarlijk voor de leidende plaatsen was ik dus niet". Het dag succes werd Heieen Hage door nie mand misgund. Zelfs Petra de Bruin die door een valpartij in de laatste kilometer haar trui bijna verspeelde, gaf haar opponente op het erepodium een dikke pakkerd. Van de schuiver over het asfalt hield de vroegere wereldkampioe ne overigens verder geen nadelige gevolgen over. Zij kreeg dezelfde tijd als Connie Meier die de spurt Behalve Petra de Bruin kwam ook Mieke Havik ten val vlak voor de streep in het kille Heerenveen. De Volendamse klaagde na afloop over lichte hoofdpijn, maar zal on getwijfeld evenals de andere slachtoffers van de valpartij, van daag toch weer op de fiets klim men voor de laatste etappe van de ze eerste vrouwenronde van Ne derland. Zwitserland. EERSTE KLASSE A Etten Leur - MOP, DSHC - AMHC '65, Spirit - Push. Groen Geel - Ring Pass, Were Di - Forescate. TWEEDE KLASSE B Alecto - Te Werve, Dopie - Badhoeve dorp, Cartouche - VCL, Aeolus - Room burg, Zoetermeer Capelle. VROUWEN EERSTE KLASSE A Craeyenhout - Breda, Ring Pass - Aeolus, Leiden - Spirit, Alliance - Noordwijk, Zandvoort Bennebroek. TWEEDE KLASSE A Forescate Zoetermeer, Qui Vive - HDS, Rijswijk - Cartouche, Te Werve - Alecto. Ronde van Nederland voor vrou wen. De uitslag van het eerste gedeelte van de vierde etappe is: 1. Petra de Bruin (Nieuwkoop) 12 km in 18.08,45 (gem. 39,69 km/uur); 2. Hennie Top (Wekerom) op 0.05; 3. Connie Meijer (Vlaardingen) op 0.44; 4. Rita Timpers (Almelo) op 0.49; 5. Monique Kaufman (Den Haag) op 0.52; 6. Gonny van Koert (Nieuw koop) op 0.53; 7. Thea van Rijnsoever (Breukelen) op 1.05; 8. Petra van der Stel (Wemeldinge) op 1.05; 9. Moni que de Bruin (Hoogland) op 1.06; 10. Corrie Timmermans (Den Bosch) op 1.07; Erica Oomen (17e) beboet met 20 strafseconden wegens stayeren. De uitslag van het tweede gedeelte van de vierde etappe is: 1. Hage 82 km in 2.10.36, 2. Meyer op 37 seconden, 3. Oomen, 4. Brouwer, 5. Top, 6. Van de Mosselaar, 7. Otting, 8. Sörensen, 9. Janssen, 10. Groen. Algemeen klassement: 1. Petra de Bruin 8.26.07,2. Top op 14 sec, 3. Griep op 1.19, 4. Van Rijnsoe ver op 1.20, 5. Van Koert op 1.21, 6. Hage op 1.22, 7. Groen op 1.51,8. Mo nique de Bruin op 1.51, 9. Timpers op 1.52, 10. Kaufmann z.t, 11. Timmer mans op 2.02,12. Van der Stel op 2.16, 13. Havik op 2.24, 14. Oomen op 2.25, 15. Sörensen op 2.26, 16. Hoogeveen op 2.36, 17. Koloos op 2.38, 18. Van Galen op 3.23, 19. Van de Mosselaar op 3.34, 20. Brouwer op 3.57, 26. Twigg op 7.05. van Spanje. De uitslag van de derde etappe is: 1. Gianbattista Baronchelli (Ita), 197 km in 5.11.25; 2. Giovanni Mantovani (Ita), op vier seconden; 3. Mathieu Hermans (Ned); 3. Jose Luis Navarro (Spa); 5. Jesus Blanco Vilar (Spa); 6. Jesus Suarez Cueva (Spa); 7. Pedro Delgado (Spa); 8. Francis Castaing (Fra); 9. Sean Kelly (Ier); 10. Juan Fernandez (Spa), allen in dezelfde tijd. 11. Steven Rooks (Ned), op vier seconden van winnaar Baronchelli; 12. Eddy Planckaert (Bel); 13. Maria no Bayon (Spa); 14 Vladimir Malakov (Sov); 15. Sabino Angoita (Spa); 16. Antonio Esparza (Spa); 17. Carlos Marta (Spa); 18. Vladimir Volosjin (Sov); 19. Jose Luis Laguia (Spa); 20. Federico Echave (Spa); 30. Peter Winnen (Ned); 32. Gerard Veldschol ten (Ned), allen in dezelfde tijd als Rooks; 88. Theo de Rooy (Ned), op 28 seconden; 89. Bert Oosterbosch (Ned), 112. Alexi Grewal (VSt); 115. Walter Planckaert (Bel); 127. Bert Wekema (Ned), allen in dezelfde tijd als De Rooy. Afgestapt: Jos Alberts (Ned). Algemeen klassement: 1. Miguel Indurain (Spa) 16.13.25; 2. Sean Kelly (Ier), op vijf seconden; 3 Pello Ruiz Cabestany (Spa), op zes seconden; 4. Jesus Blanco (Spa) z.t.; 5. Jose Recio (Spa), op negen secon den; 6. Steven Roooks (Ned), op twaalf seconden; 7. Peter Winnen (Ned), op veertien seconden; 8. Ge rard Veldscholten (Ned); 9. Pedro Munoz (Spa), z.t.;10. Eric Caritoux' (Fra), op vijftien seconden, 11. Jose Luis Navarro (Spa), op achttien se conden; 12. Federico Echave (Spa), z.t.; 13. Pedro Delgado (Spa), op ne gentien seconden; 14. Pierre Bazzo (Fra), z.t; 15. Robert Millar (GBr), op 20 seconden; 16. Arsenio Gonzalez (Spa), op 21 seconden; 17. Jose Luis Laguia (Spa), op 22 seconden; 18. Je sus Rodriguez Magro (Spa), op 23 se conden; 19. Faustino Ruperez (Spa), op 24 seconden; 20. Julian Gorospe (Spa), op 26 seconden; 42. Theo de Rooy (Ned), op 33 seconden; 47. Ma thieu Hermans (Ned), op 2.38; 87. Bert Oosterbosch (Ned), op 21.10; 103. Eddy Planckaert (Ned), op 21.11; 109. Bert Wekema (Ned), op 21.35; 110. Walter Planckaert (Bel), op 21.39; 138. Alexi Grewal (VSt), op 23.38. WK in Praag: West-Duitsland-DDR 6-0, Verenigde Staten-Finland 3-8. Stand: 1. Sovjet-Unie 6-12 2. Tsj. Slowakije 6- 9 3. Ver.staten 7- 9 4. Canada 6- 7 5. Finland 7- 6 6. Zweden 6- 4 7. Bondsrep. 7- 3 8. DDR 7- 2 LEIDEN - In het kader van z'n 50- jarig bestaan organiseert de Leidse atletiekvereniging AV Holland dit jaar zeven instuifwedstrijden voor de jeugd van 10 tot 18 jaar. Op maandag 29 april a.s. vindt de eer ste wedstrijd plaats, op het Lugdu- numterrein aan de Oegstgeester- weg in Leiden. Iedereen die eens kennis wil ma ken met de atletiek kan gratis mee doen aan onderdelen als 60 en 1000 meter hardlopen, verspringen, bal- werpen en 4 x 60 meter estafette. Behalve op het Lugdunumveld worden de komende weken de in stuiven op nog vier andere plaat sen in Leiden en verder in Leider dorp en Wassenaar gehouden. Met uitzondering van het pinkster- weekeinde worden de wedstrijden steeds op maandagavond ver werkt. De aanvang is in alle geval len 19.00 uur. Inschrijven is moge lijk vanaf 18.00 uur. Iedereen ont vangt een herinnering. De winnaars en winnaressen op de diverse nummers worden uitge nodigd voor de grote finale op za terdag 22 juni op de kunststofbaan in de Leidse Hout.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 14