'In Wassenaar snel 615 woningen nodig' Motie raad leidraad bij actie 'Laat auto's voortaan ook over Noord-Hoflandbrug' Aktiviteiten in de streek op en rond koninginnedag Oude Wannondse kaarten blijven noodgedwongen duur Conclusies onderzoeksrapport Heidemij PAGINA 2 REGIO LEIDEN DONDERDAG 25 APRIL 1985 Vlaggetjesdag op de Kaag REGIO - Een vlaggetjesdag, compleet met vlootschouw, roei- en wrikwedstrijden. Dat staat de zeeverkennersgroepen uit deze regio, aangesloten bij de Admiraliteit Rijnland, ko mende zaterdag te wachten. Het gebeuren speelt zich op de Kaag, ter hoogte van de Zijl, af. Zo'n driehonderd zeeverken ners nemen er tussen drie en vijf uur aan deel. De finale wordt tussen vier en vijf uur gehouden. Ouders, maar ook wethouders uit Oegstgeest, Warmond, Wasse naar, Voorschoten en waar schijnlijk ook uit Leiden, Noordwijk en Katwijk zullen het schouwspel gadeslaan. 'Leiderdorp tegen Apartheid' schrijft fruitverkopers aan LEIDERDORP - De Leiderdorp- se groentehandelaren en super markten krijgen binnenkort een brief van de 'Werkgroep tegen Apartheid' met het verzoek voor taan geen cape-vruchten en out- span-sinaasappelen meer te verko pen. Bij de brief wordt een motie van de Leiderdorpse gemeente raad ingesloten. In die op 25 fe bruari van dit jaar aangenomen motie besloot de raad om instellin gen, scholen, verenigingen en der gelijke "dringend uit te nodigen" geen contacten te onderhouden met Zuidafrikaanse instellingen en/of personen. Dat wil zeggen: als het om contacten gaat die kunnen worden uitgelegd als een onder steuning van het apartheidsregi me. Ook wordt men verzocht geen geld of andere middelen ter be schikking te stellen ten behoeve van deze contacten binnen de ge meentegrenzen van Leiderdorp. Achterliggende gedachte van de actie zelf: elke outspan- en cape- vrucht die in Leiderdorp over de toonbank gaat, helpt Zuid-Afrika verder bouwen aan het apartheids- bewind. De werkgroep: "De aanvoer van cape-vruchten zoals druiven, abri kozen, perziken, pruimen, peren en appelen is dit jaar sterk toege nomen. De algemene vooruitzich ten vor het seizoen 1985 zijn veel belovend. Volgens de Decidnous Fruit Board in Londen wordt het een topjaar. Dit kan alleen gerea liseerd worden als u, in uw arge loosheid, deze vruchten koopt, niet wetende dat u hiermee de apart heid in Zuid-Afrika in stand blijft houden". De werkgroep zal komende za terdag bij de Splinterlaan, de Sant horst en de Oranjegalerij een en an der mondeling nog kracht bijzet ten. Leiderdorpers worden dan in de gelegenheid gesteld om kaarten te ondertekenen, waarmee ze hun steun met de actie kunnen betui gen en tegelijkertijd verklaren geen cape-vruchten en outspan-si- naasappelen meer te kopen. De werkgroep hoopt dat de win keliers zich uiteindelijk gedwon gen zien de verkoop van deze "wrange vruchten van de apart heid" te staken. WARMOND - De kadastrale kaarten van Warmond blijven duur. Het historisch genoot schap Warmelda, dat de kaarten wil herdrukken zodra de raad de ze week 2000 gulden opzij legt, heeft al bindende prijsafspraken gemaakt met de uitgever. Dit schrijven B en W in hun voorstel, dat vanavond in de raad komt. Het betekent een teleur stelling voor de CDA-fractie en Vreeken. Zij hadden tijdens de vergadering van april kenbaar gemaakt alleen de subsidie te willen geven wanneer dit geld wordt gebruikt om de prijs van de kaarten te verlagen. Zoals het er nu naar uitziet gaan de kaarten 150 gulden kos ten voor niet-leden. Leden beta len 95 gulden wanneer ze voor 30 april inschrijven en 125 gulden wanneer ze later interesse tonen voor het kaartmateriaal, dat uit 1667 stamt en gemaakt is door Johannes Dou(w), landmeter van Rijnland. Naast een pre-kadastrale kaart, die tot 1832 is gebruikt, zijn der tien bladen van het minuutplan uit het begin van de negentiende eeuw toegevoegd. Daarnaast ont vangt de koper een geïllustreerd tekstboek met zestig bladzijden. In dit boek wordt het kaartbeeld van Warmond in de periode van vóór 1667 beschreven en staan aantekeningen over de War- mondse percelen. WASSENAAR - Op korte termijn zijn in Wassenaar welgeteld 615 woningen nodig om de urgente woningzoekenden te helpen. Totale 'harde' behoefte tot 1989: 865 woningen. Nog eens 275 woningen hierbovenop en Wassenaar kent in 1996 geen woningtekort meer. Aldus het Heidemij-rapport 'Wo ningbehoefte 1985-1989', dat aan stipt dat Wassenaar geen 2.000 maar 1.560 woningzoekenden telt. B en W van Wassenaar zullen de gewenste woningbouw echter niet halen: tot na 1990 zullen 'slechts' 700 tot 750 woningen worden ge bouwd. 300 tot 350 hiervan komen in de nieuwbouwwijk het Wete ringpark en de rest verrijst op 'snipperlocaties' binnen de ge meente. De WD-wethouders hebben hier geen moeite mee, zien het aan tal zelfs als grens. De PvdA-wet- houder Greep vindt daarentegen dat pas achterover mag worden ge leund wanneer voor iedere wo ningzoeker een plek is gevonden. Verwijzen naar groeigemeentes, waar de woningzoekenden eerder aan de beurt zijn, doet hij liever niet. De aanbevelingen worden echter door het hele college gedragen. Ze zien er als volgt uit: in het Wete ringpark komt negentig procent Lijm in sloten OEGSTGEEST - Bij een drietal winkels aan de Irislaan in Oegst geest is de afgelopen nacht lijm in de sleutelgaten gespoten. De eige naren van de Albert Heyn-super- markt, Jamin en slagerij Van der Zalm moesten vanochtend een ruit inslaan om in hun winkel te kun nen komen. sociale woningbouw en tien pro cent eigen woningen, met lage stichtingskosten. Ook dienen hier bejaardenwoningen te komen, evenals in het centrum. Woningen in het dorp, die wel geschikt zijn voor bejaarden, maar niet door hen worden bewoond (30 procent), die nen alsnog te worden toegewezen aan ouderen. Onderzoeken komen er naar: bevordering van de doorstroming, Het woningbehoefte-onderzoek maakt eens temeer duidelijk dat er in Wassenaar méér moet wor den gebouwd. Met name om jonge inwoners in de eigen gemeente te houden. Weliswaar zijn er aardig wat plannen voor woningbouw op korte termijn, maar voldoende soelaas bieden ze niet. Helaas denkt een meerderheid van het college van burgemeester en wet houders daar anders over. "De meerderheid is niet bereid geble ken om logische conclusies te trekken uit het woningbehoefte onderzoek", aldus reageert de PvdA-Wassenaar als eerste fractie op het onderzoek van de Heide mij. De PvdA acht het B en W- voorstel voor wat de overige pun ten wél "een redelijk verdedig baar compromis". De PvdA zegt verder niet om de conclusies van het rapport heen te kunnen en te willen. Ondanks alle moeilijkheden dient Wasse naar te blijven bouwen voor alle woningzoekenden. "Gedachten om hen naar andere regiogemeen ten te verwijzen kunnen niet op onze steun rekenen", aldus de PvdA in de reactie. het opzetten van een woningkar- thotheek en de mogelijkheden van het bureau huisvesting om een ser vice-verlenende rol te spelen bij de bemiddeling van kamerhuur. Jonge vertrekkers Daarnaast moet samen met de woningbouwverenigingen en de stichting Jongerenhuis vesting worden bezien of enkele grote flat woningen kunnen worden ver huurd aan groepjes jonge woning zoekenden. Geachte hierachter: omdat de huren in Wassenaar hoog zijn, verlaten zeer veel jongeren tussen de 20 en 24 jaar de gemeen te. Het percentage jonge vertrek kers ligt 60 tot 70 procent boven het landelijke gemiddelde. Volgens de Heidemij moet een groot deel van de te bouwen wo ningen in Wassenaar een huur krij gen tussen de 350 en 500 gulden, twintig procent tussen de 500 en 750 gulden. Voor de koopwonin gen noemt het rapport een bedrag van 160.000 gulden. In het Weteringpark wordt aar dig aan deze wensen voldaan: van de negentig procent sociale wo ningbouw, wordt een groot deel huurwoning, een kleiner deel pre mie-A koopwoning en 15 procent is bestemd voor bejaarden, dan wel geschikt voor deze bevolkings groep. De kale huren zullen, in de geest van het Heidemij-rapport, tussen de 350 en 600 gulden per maand liggen en er komen meer eengezins dan meergezinshuizen. Gestreefd wordt naar 3 tot 4 kamerwoningen, met slechts enkele 5 tot 6 kamer woningen. Schooljeugd interviewt burgemeester WASSENAAR - Drie Wosse- naarse meisjes, Sandra Karre- mans (15), Mirjam Okkerse (17) en Gerda Okkerse (16) hebben burgemeester Schoute het hemd van z'n lijf kunnen vragen. Als leerlingen van de Schout bij Nacht Doormanschool wilden ze de nieuwe burgemeester van hun woonplaats interviewen voor de deze week verschenen schoolkrant. Welwillend gaf de burgemeester in zijn monumen tale werkkamer antwoord op vragen als: wat doet u in uw vrije tijd, haalde u vroeger kat- tekwaad uit, hoe vindt u het in Wassenaar en hoe denkt u over de instandhouding en de verbe tering van het milieu hier? "Best diepzinnige vragen", meldt Mirjam Okkerse er zelf over. (foto Okkerse). DONDERDAG Leiden Leidse Pabo - Galgewater, i.k.v. jeugd boekenmanifestatie forumdiscussie, 20 Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat, film 'Paris, Texas' van Wim Wenders, 19.30 en 22.15 uur. Gravensteen - lezing prof. P.H. Kooij-- mans over Verenigde Naties e rechten, 20 uur. Leiderdorp Parkeerterrein zwembad De Does - Hoogmadeseweg, kermis, vanaf 16 l Gemeentehuis - raadscommissie wel zijn, 20 uur. Oegstgeest Gemeentehuis - raadsvergadering, 19.30 VRIJDAG Zoeterwoude Huize Emmaus - Bennebroekweg, stek- jes-plantenruilbeurs, 13.30-16 uur. Parkeerterrein zwembad De Does - ker mis, vanaf 16 uur. Aanhangwagen en dief terecht OEGSTGEEST - Een 20-jarige Leidenaar is gistermiddag door de Leidse politie aangehouden in ver band met diefstal van een aan hangwagen in Oegstgeest op 13 april. De aanhangwagen was gestolen bij een bedrijf aan het Rustenbur gerpad in Oegstgeest dat aanhang wagens maakt. De politie van Oegstgeest vond de wagen afgelo pen weekeinde in Oegstgeest en kwam er achter dat de nieuwe 'ei genaar' de wagen van de Leidenaar had gekocht. De Oegstgeestse politie heeft in middels proces-verbaal tegen hem opgemaakt. Gemeente Voorschoten houdt de boot voorlopig af VOORSCHOTEN - Een bewoner van de Voorschotense Jan van Ga lenlaan wil de Noord-Hoflandbrug openstellen voor autoverkeer. In een brief aan de gemeenteraad schrijft hij het belachelijk te vin den dat alleen bussen rijden over de brug die "vele miljoenen heeft gekost en uiteindelijk toch is be taald uit de opbrengst van de be lastingen". Thans moeten ettelijke kilometers worden omgereden ten einde in Leiden te komen, vervolgt hij klagend. Veel uithalen zal het protest niet. LEIDERDORP 7 - Örapjebridge-drive met paren i verse gewesten, 19.30 uur, voor inlich tingen: tel. 895396. Parkeerterrein zwembad De Does, Hoogmadeseweg - Kermis, vanaf 16 uur. ZATERDAG Gebouw Zijlkwartier. Van der Marck- straat - Verzamelpunt vijf muziekkorp sen en showbands, die muzikale rond toer door het dorp maken, met show bij het Zijlkwartier, begin 14 uur, einde plm. 16.15 uur. Dorpshuis, Kerklaan - Klaverjas- avond, 20 uur. Parkeerterrein zwembad De Does. Hoogmadeseweg - Kermis, vanaf 10 uur. MAANDAG Gebouw 't Splintertje, achter Zijl- kwartier, Van der Marckstraat - Oranje dans-discoshow met 'Disco Scopas' r jeugd 12-19 jaar, 20 KONINGINNEDAG Van der Marckstraat/Hubrechtstraat/ Kwikstaartplein - Vertrek kinderop tochten naar het gemeentehuis aan de Statendaalder, 08.30 uur, aankomst ca. 09 uur. Gemeentehuis, Statendaalder - Sho woptreden m.m.v. muziekverenigingen 'De Burcht', 'Con Bravura' en 'Tamar co', 9.15 uur. Gemeentehuis, Statendaalder - Auba de aan burgemeester en wethouders door leerlingen van de basisscholen, 9.30 uur. Karolusgulden - Vertrek muzikale wandeling 'Tamarco' via Gallaslaan, Voorhoflaan, Simon Smitweg en Ley- thenrode naar huize Philadelfia en Ley- thenrode, 10 uur. Parkeerterrein zwembad De Does, Hoogmadeseweg - Kermis, vanaf 10 uur. Kantine voetbalvereniging RCL, De Bloemerd - Geraniummarkt, 10 uur. 't Trefpunt, Eikenlaan- Start puzzel- tocht voor klassen 5 en 6 van de basis scholen, start 5e klassen om 10.30; 6e klassen 10.45 uur. RCL-terrein, De Bloemerd - Oranje voetbaltoernooi D en E junioren, 11 -16 Zijlkwartier, Van der Marckstraat - Kleutervoorstellingen met goochelaar en poppenkast, 10.30 en om 14 uur. Dorpshuis, Kerklaan - Kindervoor stellingen klassen 1 t/m 4 van de basis scholen, 10.30 en om 14.15 uur. Samsonveld, Hoogmadeseweg t.o. de kermis - Demonstratie-optreden korf balvereniging 'Velocitas', 11 en om 16 Van Diepeningenlaan, bij winkelcen trum - Start Oranje-Prestatieloop over vijf kilometer. 17 uur. Wijken Zijlkwartier. Vogelwijk, Schansen, Ouderzorg, Kerkwijk - Muzi kale rondwandeling 'Con Bravura' en Tamarco', vanaf 19.30 uur, tot 20.30 uur. ZOETERWOUDE VRIJDAG Westender, 'De Klaverhal' - Klaverjas- en kruisjaswedstryd, georganiseerd door de KPJ, 20 uur. KONINGINNEDAG Muziekcentrum, Schenkehveg - Ver trekpunt rondgang door het dorp Emrr Klaverhal - Volleybaltoernooi van KPJ, voor opgave tel. 3212, 10 uur. Loetheveld - Kinderspelen van 't Spinneweb voor jeugd 4-12 jaar, 10.30- 11.45 uur. Sportpark Haasbroek - Klaverloop voor dames, heren en junioren over 4250 meter. 12 uur. Sportpark Haasbroek - Vliegerwed strijden. 13 uur. Don Bosco, Zuidbuurtseweg - Disco bal m.m.v. studio 17 en Fer Giezen, 14 Loetheveld - Oranjeraces voor teams met touwtrekken, skilopen en zeephel- Muziekcentrum, Schenkelweg - Film middag voor de jeugd, 14.30 i Westender. Klaverhal - Disco-avond KPJ mmv Exodus en Ad Blijleven, 20.30 uur. Eendenkooi, Kooikerspad - Oranjebal mmv. 'Atlantics', 20 uur. WASSENAAR MAANDAG Hele dorp - Herdenkingsvlucht door grote formatie vliegtuigen, waaronder de Lancaster, Spitfire en Hurricane, plm. 13.15 over Wassenaar. KONINGINNEDAG Van Heeckerenhuis, Wassenaarstraat - Oranjemars, afstanden van 5 tot 40 kilo meter, 07-18 uur. Terrein sportvereniging Wassenaar, Kerkehout - Schoolsportwedstrijden leerlingen voortgezet onderwijs, vanaf 09 uur. Blauw-Zwart terrein, Dr. Mansveltka- de - Mixed Sex Voetbaltoernooi ge mengde teams, 10-17 uur. Sterrenbad - Start Oranjeloop over 2500, 5000 of 10000 meter, 11 uur, in schrijven vanaf 10 uur. Gezondheidscentrum - Startpunt kin deroptocht naar sporthal Dr. Mansvelt- Huize Willibrord. Ridderlaan - Oranje aubade van trompetterkorps 'Oase', 10.15 uur. Sporthal. Dr. Mansveltkade - Kinder feest-programma met Martin Brozius, 9.45-11.45 uur. Sporthal, Dr. Mansveltkade - Oranje sporthal festijn, met kraampjes, stands en attracties, 11.45-17 uur. Blauw-Zwart terrein, Dr. Mansveltka de - 'Operatie Manna': acht oude vlieg tuigen voeren een dropping uit, plm. 15 uur, disco vanaf 20 i WARMOND KONINGINNEDAG Schoolplein Laan van Oostergeest - Jurering van door kinderen versierde voertuigen, 9 uur. Laan van Oostergeest - Opstellen van de stoet kinderen en voertuigen; vertrek om 9.30 uur via o.a. de Herenweg, Ende- poellaan. Wassenaarstraat, Dorpstraat naar het gemeentehuis. Trefpunt, Herenweg - Uitreiking trak tatie kinderen, 12-13 uur. Sportpark Overbos - Voetbaltoernooi met teams van culturele- en sportver enigingen, 12 uur. Trefpunt, Herenweg - Kindervoorstel ling kleuters en eersteklassers. 14 uur. Dorpstraat - Kinderspelen jeugd 7-12 jaar met behendigheidspel, kruiwagen- race, hoepelen, vlagheisen en skelterra- 14.30 U d< 14.30 Oude Raadhuis - Prijsuitreiking kin derspelen, 16.30 uur. Trefpunt, Herenweg - Drive-in disco theek mmv Disco American 35 en Ro berto Lumiero, 20 uur. Kantine v.v. Warmunda. Sportpark Overbos - Oranje Bingo, 20.30 uur. OEGSTGEEST VRIJDAG Lijtweg - Kermis, dagelijks vanaf 16 uur behalve op zondag. MAANDAG Lijtweg - Kermis, vanaf 16 uur. De Roode Leeuw, Dorpsstraat - Kla- verjaswedstrijd, 20 uur, inschrijven van af 19.30 uur. Terweeschool/Borneostraat/Greet Koemanplein - Start lampionoptocht, 21 uur, aankomst Louise de Colignylaan ca. 21.30 uur, daarna via het Griethuy- senplein richting Irislaan tot 22.30 uur. KONINGINNEDAG Plein raadhuis, Wilhelminapark - op treden twee clowns, 9.30 uur, vlaghij- sen, 9.55 uur en aubade, 10 uur, aanslui tend optreden kindertheater tot ca. 11 Gemeentecentrum, Lijtweg - Bijeen komst 65-plussers met gratis Oranjebit ter, met mogelijkheid om rit te maken met paardetram naar het Wilhelmina park. 10.30 -11.30 uur. Endegeesterlaan - Ringrijderij met paarden en rijtuigen, inschrijven van 10- 10.30 uur, rijderij zelf van 10.30-12 uur nabij 'Het Witte Huis'. Lijtweg - Rit met paardentram naar het Wilhelminapark, voor ouderen gra tis, vertrek om 10 en om 10.45 uur. Gemeentecentrum, Lijtweg - Schaak- simultaan wedstrijd mmv Alexander Münninghoff, opgave bij tel. 174006, 10 Terrein Van Wijckerslooth. Rijngees- terstraatweg - Geraniummarkt met tal van buitènplanten, terras en muziek, 10- 17 uur. Terrein Jelgersmakliniek - Spelen als tonknuppelen, touwklimmen, kruiwa genraces, ringsteken (allen om 10.30 Terrein Jelgersmakliniek - Kinderspe len 5-10 jaar, 11-12.15 uur. Lange voort - Trottoir-tekenwedstrijd kinderen 10-16 jaar, 14-15 uur. Irislaan - Autobehendigheidswed- strijd, 15-16.30 uur. Hofdijck - Touwtrekken voor volwas senen, aanmelden vanaf 13.30 uur, be gin wedstrijden 14 uur. Lijtweg - Crossfietsdemonstraties 'De Rakkers', afgewisseld door behendig heidswedstrijden, vanaf 14 uur. Irislaan/Lange Voort - Majoretten- show D.W.S., 15 uur. Hofdijck - Skiloopwedstrijd, aanmel den vanaf 14 uur, strijd om 14.30 uur. Hofdijck - Penalty-schieten voor pu pillen mmv. Jan Formannoy van Spar ta, 14-15.30 uur. Hele dorp - Overvliegen oude oorlogs vliegtuigen, ca. 15.30-16 uur. Witte Huis - Oranje Bridge Drive, 20 Kauffeld, 21-0.30 c VOORSCHOTEN VRIJDAG Terrein sporthal Vliethorst - Kermis, Clubhuis SVLV, Burg. v.d. Hoeven- park - Klaverjaswedstnjd, 20 uur. in schrijven vanaf 19.30 uur. ZATERDAG Terrein sporthal Vliethorst - Kermis. 14-23.30 uur. Zaal de Werf, Schoolstraat - Rapid- schaaktoernooi voor alle schakers, aan melden 9.30 uur aan de zaal. aanvang 10- 16.30 uur. Cultureel Centrum. Marijkelaan - Dis co-avond jeugd vanaf 16 jaar, 21-01 uur. MAANDAG Terrein sporthal Vliethorst - Kermis, 15-23.30 uur. Cultureel Centrum, Marijkelaan - Oranje-instuif voor alle Voorschotena ren,met optredens Combo Raymond, big band 'Art Bird', vanaf 21 uur. 9-24 l Dorpstoren, centrum - Concert door beiaardier Addie de Jong, 09 uur. Jan van Galenlaan - Verenigings'kin- deroptocht via o.a. de Leidseweg. Grieg- laan, Marijkelaan. Papelaan, Oranje- boomstraat naar de Voorstraat, vertrek 9 uur, aankomst 11 uur. Bloklaan en omgeving - Jeugdrom- melmarkt kinderen 6-16 jaar, 11-15 uur. Voorstraat - Poppenkastvoorstelling 'Develin' voor alle kinderen, 11.30-13 Dorpskerk - Loop-in concert en toren beklimming, 10.45 en 11.30 aanvang n, beklimming tussen 11 en 13 Treubplein - Karting demonstratie 'Delfia', 12 uur. Handbalveld bij sporthal Vliethorst - Skelterraces kinderen 6 tot 13 jaar, in schrijven vanaf 13 uur bij het veld, aan vang 13.30-15 uur. Voorstraat - Volksspelen als kuipje steken, zakgooien, touwtrekken, 13.30 uur, inschrijven tussen 12 en 13 uur in het Baljuwhuis. SVLV, Van der Hoevensportpark - Damesvoetbalwedstrijd SVLV - Rand stad Sport. 15 uur. SVLV, Van der Hoevensportpark - Demonstraties parachutespringen, 16.10 uur. SVLV. Van der Hoevensportpark - Voetbalwedstrijd met elftallen uit de drie clubs, 16.30 uur. Voorstraat - Taptoe/avondfeest met muzikale show Laurentius, Flora Band en combo Raymond, vanaf 21 tot 01 uur. B en W weigeren, zoals de brief schrijver vraagt, de zaak aan de or de te stellen. Ze wachten totdat de NZH de brug heeft geëvalueerd. En dit kan nog wel zes jaar duren. De organisatie evalueert namelijk pas wanneer duidelijk is hoe de rit ten lopen naar station 'De Vink'. Concrete plannen voor 'Vink-rit- ten' zijn er echter nog niet en rond het station hangen nog heel wat vraagtekens. Zo is het nog tamelijk onzeker of het een bustunnel krijgt. Wethouder Van Dalen denkt de evaluatie dan ook niet meer te zul len meemaken als wethouder. Het zelfde geldt voor de daarna los brandende gesprekken tussen Voorschoten en Leiden. Beide ge meenten hebben zeggenschap over de brug, die op grondgebied ligt van beide gemeenten en omdat zij de vijf procent die het rijk niet be taalde, samen hebben opgebracht. WD-wethouder Van Dalen: "We moeten echt samen een beslissing nemen. Want als je maar aan één kant verkeersmaatregelen neemt, begin je natuurlijk weinig". Hij wil de volgende procedure volgen: de raad neemt een principe-beslissing en organiseert, voordat ze de uit eindelijk beslissing neemt, een hoorzitting voor de bevolking. Racen en sluipen Hij verwacht grote tegenstellin gen op deze bijeenkomst. Mensen als de briefschrijver vinden tegen over zich de winkeliers van Noord- Hofland en bewoners van de Na- ssauwijk en bewoners van de Trompweg, die bang zijn voor race baan-effecten. De eersten vrezen dat de Voor schotenaren na het openstellen van de brug naar Leiden Zuid-west uitwijken en de laatstgenoemden vrezen grote overlast: veel automo bilisten zullen van Leiden naar Den Haag sluipen via hun wijk. "En ik denk dat die angst wel te recht is", aldus Van Dalen. Die daarmee niet wil zeggen tégen de openstelling te zijn. "We zullen dat nog zorgvuldig moeten afwegen", brengt hij uit. Op dit moment ziet hij geen reden de brug open te stel len en de camera weg te halen. De ze camera is geplaatst om foto's te maken van iedere automobilist die over de brug rijdt, maar Van Dalen betwijfelt of hij werkt: "Leiden en Voorschoten delen de kosten van dat ding, maar we hebben al jaren niks betaald". Zinloos is het apparaat echter in geen geval: "Het feit dat hij er staat is al belangrijk. Zo wordt de men sen de stuipen op het lijf gejaagd". En als ze nu weten dat hij niet werkt? Van Dalen reageert laco niek: "Ach, de automobilisten ko men aan beide kanten in rare situa ties wanneer ze over de brug rij den. Ze krijgen nooit groen licht, omdat alleen bussen apparatuur hebben die de lichten kunnen beïnvloeden. Nee, ik denk niet dat een doorsnee burger zoiets doet". LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54, 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071)144941 SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta- NABEZORGING ma.-vrij. van 18 00-19 30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) ADMINISTRATIE ma.-vnj. van 8.30-17.00 uur (071)144941 REDACTIE (071)144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. ABONNEMENTEN per jaar, aan huis bezorgd 250,90 per post (binnenland) 345,20 per kwartaal, aan huis bezorgd 65,70 per post (binnenland) f 89,30 per maand, aan huis bezorgd 22,10 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), losse nummers 1,00 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Bij automatische betaling geen administra tie- en incassokosten. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071144941 REGIOKANTOREN Julianastraat 19, 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720)93961 Vuurbaakplein 11. 2221JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Commentaren. W.F.J. Wirtz, A A. van Brussel Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaff Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel. Jo hannesburg, Tokio. Londen, Parijs, Was hington, Rome, Madrid, Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2