Bollencor so mooiste sinds jaren Knallende ruzie tussen advocaten Natuurcamping Zegersloot half mei open Steken van anderhalf miljoen hyacinten vandaag begonnen Komende dagen zijn mooiste op Keukenhof DONDERDAG 25 APRIL 1985 REGIO LEIDEN PAGINA 23 Vertrouwen in collega opgezegd DEN HAAG/ALPHEN - "Mijn cliënten hebben in het jaar dat zij samen met De Kort een maatschap vormden, moeten constate- ren dat voor De Kort de kas sa centraal staat. Bij het kantoor kwamen vele klachten binnen dat er ten onrechte declaraties waren verstuurd". Aldus mr. H.P. Utermark, advo caat van de Alphense advocaten M A. Goedkoop en A.R.M. Bernt- sen, gisterochtend tijdens het kort geding dat hun voormalige partner A.J.L. de Kort tegen hen had aan gespannen. De Kort eist dat hij in het kantoor aan het Burgemeester Visserpark 15 op elk gewenst tijd stip vrij toegang heeft tot alle ruim ten, inzage krijgt in de boekhou ding, het bord waarop zijn naam prijkt weer aan de buitenmuur wordt bevestigd en dat Goedkoop en Berntsen een opgenomen be drag van 120.000 gulden weer te rugstorten op de rekening van de maatschap. Of de president van de Haagse rechtbank uitspraak zal doen wordt maandag bepaald. De advo- I eaten van beide partijen, mr. J.C. de Vroom voor De Kort en mr. H.P. Utermark voor Goedkoop en Berntsen, gaan op aandrang van de president een poging doen om via een arbitragecommissie de ruziën de advocaten op één lijn te krijgen. De status quo, zoals De Korts ad vocaat het omschreef, moet wor den hersteld. "De Kort moet rustig op zijn kantoor kunnen werken. Ook 's avonds. Dat wordt hem nu onmogelijk gemaakt. De stemming is van dien aard dat men niet meer met elkaar praat. Thuis kan De Kort zijn werk niet naar behoren doen, omdat hij daar geen ruimte heeft waar hij gesprekken met zijn cliènten kan voeren". Kortom, de verhoudingen in het Alphense advocatenkantoor zijn danig vertroebeld. Toen Goedkoop en Berntsen De Kort per brief ver zochten de maatschap, die iefS lan ger dan een jaar heeft gefunctio neerd, op te heffen, liet De Kort niets van zich horen, aldus Uter mark. Maar korte tijd later nam hij zelf het initiatief de maatschap eenzijdig te beëindigen. De Kort wilde over die stap niet praten. "Deze eenzijdige beëindiging heeft diep ingrijpende consequen ties", zo zei Utermark. "De feiten die De Kort in zijn brief aandraagt, zijn stuk voor stuk onjuist. De be langen van mijn cliënten (Goed koop en Berntsen) zijn hierdoor ge schaad". Bovendien, zei mr. Utermark, constateerden Goedkoop en Bernt sen dat De Kort drie maanden was geschorst, omdat hij een cliënt had bewogen een bedrag van 170.000 gulden via hem te belenen. Die cliënt kon er pas na vijftien jaar weer over beschikken. Voor het ra dioprogramma 'Ombudsman' van de NOS was dit aanleiding om uit gebreid (met het bij naam noemen van de advocaat) op de zaak in te gaan. Mr. Utermark: "Veel mensen zijn verontrust over deze gang van za ken. Daarom is het ook duidelijk dat De Kort een poging heeft wil len doen om de maatschap op te heffen vóór zijn collega's hierover iets aan de weet zouden komen. De Kort heeft zich onwaardig gedra gen. Berntsen en Goedkoop, die een goede praktijk hebben, willen hun belangen zo goed mogelijk be schermen". Over het eventueel voortzetten van de samenwerking merkte mr. Utermark op, dat dit niet mogelijk is. De advocaten spreken niet meer met elkaar. "Er is te veel gebeurd. Je kunt niet net doen alsof er niets aan de hand is. Als je dat doet, dan bedrijfje struisvogelpolitiek". Over de toegankelijkheid van de ruimten, zei mr. Utermark: "Er is slechts één kamer afgesloten: die van De Kort zelf. Overdag kan hij zo overal bij komen. Alleen 's avonds gaan de deuren op slot. Want een kat in het nauw kan rare sprongen maken. De afrekeningen die binnenkomen, worden niet achtergehouden. Als De Kort dat wenst kan hij ze zo inzien. Maar hij is niet dagelijks op kantoor. Inder daad hebben Berntsen en Goed koop een nieuwe girorekening ge opend. Het geld dat daarop wordt gestort en nog betrekking heeft op de maatschap, wordt direct naar die rekening overgeschreven". De aanleiding om het naambord van de buitenmuur te verwijderen was een bezoek van een deurwaar der, die wegens schulden van De Korte beslag kwam leggen op de spullen. Ook op de eigendommen van Goedkoop en Berntsen. Met veel moeite, aldus mr. Utermark, konden zij de deurwaarder ervan weerhouden dat hun spulletjes ook werden meegenomen. Na dit voor val besloten beide advocaten het naambord te verwijderen. Mr. Utermark: "Handhaving van dat bord zou misleiding zijn. Boven dien is de naam van De Kort, na die radio-uitzending, bepaald geen trekpleister". De advocaten Goedkoop en Berntsen willen niets meer van hun ex- collega De Kort weten. Dat is zelfs voor niet-insiders te zien, daar de advocaten de naam van De Kort van het naambord hebben geschrapt. De Kort Partners Advocaten is nu 'Partners Advocaten' geworden (foto Wim Dijkman) Jeugdtoernooi ALPHEN AAN DEN RIJN - Evenals in andere jaren heeft Al phense Boys voor het tiende Oran- je-jeugdtoemooi weer aantrekke lijke tegenstanders uitgenodigd. Op 30 april komen de volgende verenigingen naar Alphen: Excel sior, FC Haarlem, NAC, FC Utrecht, Tonegido en ARC. De meeste ploegen komen met A-, B-, C-, D- en E-jeugd. By de A-jeugd verdedigt Haarlem de wisselbo kaal. BEDRIJFSONGEVAL - Een 39- jarige Utrechtenaar heeft aan een bedrijfsongeval, gisteren op de bouwplaats aan de Zadelmaker, in Alphen rugletsel overgehouden. De man werd naar het Rijnoordzie- kenhuis overgebracht. Het ongeluk gebeurde toen de man samen met een collega een honderd kilo wegende schuurplaat van een stapel wilde halen. Dat ging niet helemaal goed; de stapel viel om en de Utrechtenaar sprong te laat opzij. LISSE "Het wordt het mooiste corso dat we in ja ren hebben gehad". Dat zegt bestuurslid Piet Goe- mans over het 'bloemen corso van de bollenstreek' dat zaterdag voor de 38ste keer door de streek rijdt. Het corso vertrekt 's mor gens om tien uur uit Haar lem en arriveert 's avonds rond half zeven op de Ko ningin Wilhelmina Boule vard in Noordwijk. Daar zijn de praalwagens uit de stoet die avond en de dag daarop te bezichtigen. Goemans is niet steeds zo opti mistisch over het komende corso geweest. Pas sinds afgelopen weekeinde is hij vol vertrouwen over de goede afloop. Tot voor het afgelopen weekeinde waren Goemans en zijn medebestuurs leden zelfs zeer somber gestemd. De reden: het koude weer van de laatste weken. Daardoor stonden er maar weinig hyacinten in bloei. In het corso worden nu juist hoofdzakelijk hyacinten als basisbedekking gebruikt. Het zag er naar uit dat andere bol- bloemen voor het corso zouden moeten worden gebruikt, in plaats van de traditionele hyacin ten. Om het eventuele tekort aan die bloemensoort te voorkomen, besloot het corso-bestuur een Nederlandse hyacintenkweker in Fankrijk in de arm te nemen. Bij de oorspronkelijk uit de 'noord' (het Noordhollandse bloembollengebied) afkomstige kweker werd een groot aantal hyacinten besteld. Gisteren arri veerde de lading Franse hyacin ten met een vrachtauto in Lisse. De 'versierders' konden aan de slag. Bloei Door het mooie weer eind vorige week is in de bollenstreek overi gens toch nog een groot aantal hya cinten in bloei gekomen. "Dank zij de medewerking van veel Neder landse kwekers zitten we goed in de bloemen en kunnen we weer een prachtig corso maken. Daar door hadden we uiteindelijk veel minder Franse hyacinten nodig dan we vorige week nog dachten", aldus de corso-bestuurder. door Kees van Kuilenburg Naar schatting van Goemans worden voor het corso ongeveer anderhalf mihoen hyacinten ge bruikt. Een vijfde deel daarvan is afkomstig uit Frankrijk. De voorbereidingen zijn in middels in volle gang. In de Ho- baho-hallen in Lisse is momen teel een groot aantal leden van verenigingen uit Lisse en omge ving bezig met het 'steken' van de trossen hyacinten in het stro waarmee de 20 corsowagens zijn bedekt. Behalve vrijwilligers is ook een aantal arrangeurs vanaf vandaag vrijwel dag en nacht ac tief met het maken van de onge veer 350 grote bloemstukken voor het corso. In da bloemstuk ken worden hoofdzakelijk ama ryllissen en lelies verwerkt. Vrij dagavond en zaterdagmorgen vroeg bekijkt een deskundige ju ry dat werk. Daarna worden de prijswinnaars bekendgemaakt. Export De corsowagens worden dit jaar onder het motto 'Wereld in bloemen' opgetuigd naar ont werpen van de vaste corso-ont werper Kees van Driel. Het was een thema waarmee Van Driel al le kanten uit kon want bolbloe- *_Ook een groot aantal leden van scoutinggroepen uit de bollenstreek is hard aan het werk bij het 'steken', enheid van het 75-jarig jubileum van Scouting Nederland ruimde het corso-bestuur een plaatsje e padvinders uit de bollenstreek. (foto Holvast) men worden naar meer dan 100 landen geëxporteerd en de groei zet nog steeds door. Kenners ver wachten dan ook dat de omzet dit jaar de 900 miljoen gulden zal halen. Rond de opbouw en de exposi tie van de corsowagens, wordt in de Hobaho-hallen door de Lions Club Bollenstreek in samenwer king met het corso-comité een groots opgezet corso-festival georganiseerd. Vele attracties, muziek en optredens van beken de artiesten staan voor morgen en zaterdag op het programma. Het corso vertrekt zoals dat al vele jaren gebruik is, zaterdag ochtend in Haarlem. Rond tien uur begint de stoet van 20 corso wagens en 20 versierde luxe wa gens aan de tocht van 35 kilome ter door de streek. Om 11.45 is het corso in Bennebroek. Daar is tot 13.15 uur een rustpauze. Het centrum van Hillegom wordt, als alles volgens het schema ver loopt, om 13.50 uur bereikt, om 14.45 uur het hart van Lisse. Om 15.40 uur is de stoet in Sassen- heim. Een kwartier later wordt de stoet op de Wasbeeklaan ont bonden. Rond 17.30 uur arriveert het corso in Noordwijk. Via de Schiestraat, Van de Mortelstraat, Duinweg en Palaceplein gaat de tocht naar de Koningin Wilhel mina Boulevard. Daar zijn de wa gens gedurende het weekeinde te bezichtigen. ALPHEN AAN DE RIJN - Op de natuurcamping, de kinderboerde rij, de jeu de boulesbaan en de mid- getgolfbaan in het recreatiegebied Zegersloot wordt momenteel hard gewerkt om klaar te zijn voor de officiële opening op 15 mei. Op de natuurcamping is men momenteel bezig met de sanitaire voorzienin gen en moet van de midgetgolf de baan nog worden aangelegd. De kinderboerderij is al helemaal klaar. Daar is het wachten alleen nog op de beesten. De natuurcamping is vooral be doeld voor mensen die rust zoe ken. Huisdieren worden bijvoor beeld niet toegelaten. Ook auto's worden geweerd. De toegangsweg naar de camping is met opzet niet veranderd. De smalle asfaltweg mag alleen worden gebruikt voor de aan- en afvoer van campings pullen. Een ander belangrijk ver schil tussen een gewone camping en een natuurcamping zijn de mi nimale sanitaire voorzieningen. 'Natuurlijk kamperen' betekent in dit geval dat er maar één watertap punt en twee toiletten zijn. Tevens is de oppervlakte van het terrein, volgens de regels, beperkt tot maximaal anderhalve hectare. Voorlopig begint men in Zeger sloot, volgens het hoofd van de af deling groen- en recreatieve voor zieningen Dubois, met een halve hectare. "Als dat een succes is, hebben we ieder geval de moge lijkheid om het terrein uit breiden tot een hectare". Het seizoen voor de 'natuurlijke' kampeerders begint op één april en loopt tot één oktober waarbij men maximaal vier weken van het terrein gebruik mag maken. Kos ten van een verblijf op de camping zijn nog niet bekend maar per per soon zal het hoogstens een paar gulden zijn, aldus Dubois. De kinderboerderij is bijna hele maal klaar. Het wachten is alleen op de beesten, die volgens een me dewerkster, een week voor de ope ning zullen arriveren. Ook de ex ploitant van de midgetgolfbaan verwacht op 15 mei klaar te zijn. In ieder geval een deel ervan, namelij- ke het paviljoen waar versnaperin gen verkrijgbaar zijn, zal op konin ginnedag opengaan, aldus exploi tant W. Roggeveen. Ruim 10.000 tulpen, verwerkt in tal van fraaie bloem stukken, zijn vanaf vandaag tot en met 8 mei te zien in het nieuwe Koningin Beatrix Paviljoen in De Keuken hof in Lisse. In twee dagen tijd hebben 25 bloembin- ders kans gezien een expositie (een tulpenparade heet dat in Keukenhof-termen) in te richten waarop ruim 100 tulpen variëteiten zijn te zien. Behalve tulpen wor den als extraatje ook 100 bijzondere soorten narcissen in het paviljoen tentoongesteld. De Keukenhof is vijf jaar gele den begonnen met dit soort bij zondere shows. Volgens H. Kos ter, tuinarchitect van De Keu kenhof, zorgen de shows ervoor dat De Keukenhof continu aan trekkelijk blijft. "Om de veertien dagen wordt de tentoonstelling gewisseld. Na de tulpen komen de bijzondere bolbloemen aan de beurt. Daardoor is het leuk om meerdere keren De Keukenhof te bezoeken. We zorgen er op de ze manier voor in de markt te blijven". Koster voegt daaraan toe d^t de overdekte tentoonstel lingen natuurlijk extra aantrek kelijk zijn op dagen dat het weer het laat afweten. Jaarlijks trekt De Keukenhof 900.000 bezoekers. In hoeverre de shows het aantal bezoekers vergroten durft Koster niet te zeggen. "Een enquête onder de bezoekers heeft uitgewezen dat de shows zeer op prijs worden gesteld. De meeste mensen zeg gen echter ook zonder de shows De Keukenhof te bezoeken. Naar mijn mening zijn de shows mede debet aan het grote bezoekers aantal van De Keukenhof. Tijdens de paasdagen kampte de Keukenhof met de gevolgen van het slechte vooijaarsweer. De Keukenhof lag er begin april wat kaal bij. Die achterstand is inmiddels ruimschoots inge haald. Volgens Koster is de voor in,alige kruidentuin van Jacoba van Beieren nu het mooist. "Al les bloeit: de tulpen, narcissen, crocussen, hyancinthen en ga zo maar door. Bovendien zullen de komende dagen de bomen hun volle bloei bereiken. De Keuken hof is altijd mooi, maar de ko mende zijn toch de mooiste da gen". Tuintip De tijd is aangebroken om ro zen en jonge bomen als bijvoor beeld berken te planten. Volgens hovenier Piet van der Burg uit Rijnsburg die in deze rubriek wekelijks een tuintip zal ver strekken, zijn de bomen nu het sterkst zodat de kans het grootst is dat ze na het planten 'aan slaan'. Belangrijk is vóór het planten een ruim plantgat te ma ken. De boom moet zijn wortel gestel in diepte en breedte goed kunnen uitbreiden. Bemesting kan beter achterwege worden ge laten omdat een teveel aan be mesting wortelverbranding kan veroorzaken. Keurmeesters vanmorgen aan het werk op de Tulpenparade die tot 8 Jonge bomen worden over het algemeen aangevoerd met een jute zak om de wortels heen. De ze zak kan blijven zitten, maar moeten aan de bovenkant wel worden losgemaakt. Bij de aan koop van de boom moet gelet worden op een juiste vorm van de boom (voldoende zijtakken) en een goed ontwikkeld wortel gestel. Van der Burg is geen voorstan der van het planten van bloeien de bomen, zoals de prunus. Het kan wel, maar de groei zal vol gend jaar toch iets minder zijn dan die van boompjes die vóór de bloei al zijn geplant. Roos favoriet De bloemen- en plantenomzet op de tien Nederlandse bloemen veilingen is vorig jaar met bijna tien procent gestegen tot ruim drie miljard gulden. Favoriet bij de bloemen is nog steeds de roos. (qua omzet) In 1984 werd voor 485 miljoen gulden aan rozen op de veilingen omgèzet. De tweede plaats op de bloemen-toptien wordt ingeno men door de chrysant. Deze bloem is goed voor een veiling- omzet van 381 miljoen gulden. De ficus en begonia delen de eerste plaats bij de veilingomzet- ten van potplanten. In 1984 be reikten beide gewassen een vei- lingomzet van 31 miljoen gulden. Geraniummarkt Voor de negentiende keer wordt volgene week zaterdag (4 mei) op het Lange Voorhout in Den Haag de 'Nationale Gera niummarkt' gehouden. Het eve nement is een initiatief van de Haagse afdeling van de Konink lijke Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde (KMTP). Met de markt wil de KMTP de stadsbewoners onder meer sti muleren tot het aanleggen van stukjes groen op trottoir en bal kon. Behalve geraniums zullen ook fuchsia's, margrieten, muurbloe men en tal van andere gevel- en balkonplanten op de markt ver krijgbaar zijn. Een keuringscom missie zorgt ervoor dat eventuele zieke planten worden verwij derd. De markt is geopend van 08.00 tot 16.00 uur. Veilinghal Het almaar groeiende aanbod van bloemen en planten op de bloemenveiling in Aalsmeer heeft het veilingbestuur doen be sluiten tot de bouw van een nieu we veilinghal. Begin april is de eerste paal voor een 90 miljoen gulden kostende hal, de grond ingegaan. Voorjaar 1986 moet het gebouw gebruiksklaar zijn. Holvast) Nog deze zomer zal worden be gonnen met de bouw van een nieuw expeditiecentrum op het veilingterrein. De export naar de zogenaamde verre landen is de afgelopen ja ren enorm toegenomen. Om deze exportgroei in stand te kunnen houden en afzet in nog verder ge legen vliegtuigbestemmingen te stimuleren, is volgens het vei lingbestuur een nieuw expeditie- centrum noodzakelijk. Mollen Mollen en woelratten kunnen veel schade veroorzaken in de tuin. Naast de hekende klemmen en cnemische preparaten is er sinds kort een apparaat op de markt dat de beesten door mid del van trillingen zou moeten verdrijven. Het apparaat bestaat uit een kastje met een staaf die in de grond wordt gezet. De staaf zendt zeer hoge tonen uit die voor mensen niet hoorbaar zijn. Twee woelratdeskundigen uit Duitsland hebben het apparaat onderzocht en concluderen dat de bestrijdende werking nage noeg nihil is. De ratten trekken zich niets aan van het geluid, maar gaan gewoon door met eten, gangen graven en kinderen krijgen. Veel geld besteden aan deze manier van mollen- en rat tenbestrijding lijkt dus niet raad-

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 23