The Bassets: hondsbrutaal Kassa voor Post-ploeg 5DT SCOREBORD Van Koert niet in problemen Glasbergen in eindstrijd Na knappe winstpartij op Ascrum in ereklasse DONDERDAG 25 --PRIL 1985 SPORT PAGINA 14 AMSTERDAM - Terwijl het la waai verstomde ■en aanmoedi- gingskreten plaat'maakten voor een doodse stilte wees Martin Groeneveld resoluut naar de pa len. En er was nie mand die hem ditmaal nog een strobreed in de weg durfde te leggen, zó zelfver zekerd trad de full-back van The Bassets in d\' zandbak van Buitenveldert na;ir voren. Hon derdvijftig Sassenheimse sup porters en veertien Ascrum-spe- lers hielden de ad»'m in. Iedereen besefte dat dit hét moment was, dat hier de beslis :ing ging vallen over promotie nair de ereklasse rugby. Het vreugde-gehuil dat los barstte na die perfect gemikte knal moet in het Bollendorp te horen zijn geweest. Hoewel er nog tien minuten te spelen wa ren liet menig supporter zijn emoties, na de score die de stand op 7-3 in het voordeel van The Bassets bracht, de vrije loop in de overtuiging dat er nu niets meer mis kon gaan. Het was maar goed dat van die euforie in het veld althans niets te merken was. Geconcentreerd en gedisci plineerd hield het keurkorps van de coach Jan Schaap namelijk ook in die slotfase wél het hoofd koel. Pas na het laatste en bevrij dende fluitsignaal en letterlijk overspoeld door dolenthousiaste toeschouwers maakte ongeloof plaats voor geloof. Het zal nog wel even duren aleer het besef van een kam pioenschap en de daaraan ge koppelde promotie naar het wal halla van het rugby echt bij The Bassets is doorgedrongen. Het is dan ook allemaal wel erg snel ge gaan. In tijdsbestek van zeven jaar van niets naar de top. On danks het feit, dat de sport in Ne derland verhoudingsgewijs jong en kleinschalig is, is dat een pres tatie van formaat. Te vergelijken met die van streekgenoot DIOK, welke Leidse club destijds een dergelijke opzienbarende op mars in het land van ovaal maak te. Uitgerekend trouwens tegen de reserves van datzelfde DIOK leek vorige week de Sassenheim se stoomwals in zijn schier on stuitbare triomftocht dan toch tot staan te zijn gebracht. Met de hoofdprijs voor het grijpen was het alsof op het cruciale moment de zenuwen de overhand namen en de teleurstellende generale die uitmondde in een 4—4 deling voorspelde weinig goeds voor de beslissende match tegen de ge routineerde Amsterdamse con current in de promotieklasse. Al hoewel, achteraf werkte mis schien juist dat puntenverlies wel positief uit. In die zin dat de druk nu enigszins van de ketel In vergelijking met vier dagen geleden stond er ditmaal name lijk een totaal ander team in het veld. Zo aarzelend en onsamen hangend als DIOK .werd bestre den, zo doortastend en gedisci plineerd pakten The Bassets gis teravond de Amsterdamse stu denten aan. Center Bertus Groenveld verklaarde die ge daanteverandering alsvolgt: "We hadden eigenlijk niks meer te verliezen. Hebben vanmiddag, in ongedwongen sfeer, besloten om maar gewoon te kijken hoever we zouden komen. Proberen het eigen spelletje te spelen. Ons niets van hun reputatie aan te trekken". Die meer ongedwongen hou ding waarmee The Bassets zich op de Amsterdamse zandvlakte, waarop waarlijk geen sprietje gras te bespeuren viel, presen teerden deed de ploeg zichtbaar goed. Weliswaar kwam de forma tie van trainer Schaap opnieuw niet tot oogstrelend spel in de driekwartlij n, maar de wils kracht en het karakter a de geelbruinen de vroeg verkre gen 4-0 voorsprong (try Jan Schrama) met man, macht en ze ker ook met kunde en overleg verdedigden was op zich al het ereklasserschap waardig. Ten slotte is Ascrum ook niet de eer ste de beste. De ploeg, onder leiding van in ternational Joost Takken, kent namelijk als ex-ereklasser het klappen van de zweep donders goed en dat geldt zowel letterlijk als figuurlijk. Dat drie Bassets na afloop hun wonden in het And- reasziekenhuis moesten likken (hechtingen) zegt voldoende over de fysieke inbreng van de studenten, die overigens nimmer over de schreef gingen. Net zo min als de Sassenheimse voor- waartsen die een perfecte partij vertolkten met Jelte Tilma als uitblinker. Die gaven de Amster dammers, vaak toch té solistisch bezig, strijd op elke korrel zand. En weerstonden daarmee het veldoverwicht dat de Amster dammers op de eerste en laatste tien minuten na kenden. De spanning in de toch al zo enerverende pot steeg een kwar tier na rust tot ongekende hoogte toen Rien Kroese zijn vierde kic k—mogelijkheid benutte en de stand op 4-3 bracht. Maar net als uit het duel met DIOK putten The Bassets ook uit deze tegen slag moed. Ascrum moest terug en in tweede instantie kreeg de sterk spelende Martin Groene veld dan toch zijn zin. Of beter, hij nam gewoon het heft in han den. Met een (honds)brutaliteit die kenmerkend mag heten voor zijn club. En die The Bassets, ge- kV örft Jelte Tilma -uitblinker- tuige het resultaat, bepaald geen windeieren heeft gelegd.... AD VAN KAAM Ronde van Spanje ZAMORA (ANP) - De tweede dag in de Ronde van Spanje verliep, net als de eerste, geheel volgens de voorspellin gen. De Belg Eddy Planckaert won de eerste vlakke rit in lijn van Valladolid naar Zamora in een massasprint, zijn Nederlandse ploeggenoot Bert Oosterbosch kreeg een nieuwe gele trui. Het aantal verdiende peseta's liep zo doende voor de renners van Post al in de honderdduizen den. a 20 seconden, gemiddel de snelheid 39.430 km/uur, 2. Francis Cas- taing (Fra), 3. Werner de Vos (Bel), 4. Jesus Suarez Cueva (Spa), 5. Dominique Lecrocq (Fra), 6. Pol Verschuere (Bel), 7. Sean Kelly (Ier), 8. Giovanni Mantovani (Ita), 9. José Luis Navarro (Spa). 10. Ronny van Holen (Bel). 12. Bert Oosterbosch (Ned),31. Peter Winnen (Ned), 32. Bert Wekema (Ned), 35. Gerard Veldscholten (Ned), 58. Steven Rooks (Ned), 70. Theo de Rooy (Ned) allen de zelfde tijd als Eddy Planckaert, 157. Eddy Planckaert drukt na 176 kilometer als eerste zijn voorwiel c de ploeg Post in de Ronde van Spanje is een feit. Het uitvoeren van de opdrachten was gisteren geen moeilijke opga ve. In beestachtig weer tijdens de eerste helft van de 177 kilometer lange rit in de richting van Portu gal had geen van de 169 Roodenburg en ZLC in tweede ronde LEIDEN - Roodenburg en ZLC bereikten gisteravond de tweede ronde van de strijd om de Leidsch Dagblad Cup. Eerstgenoemde ploeg schakelde RCL uit, laatstge noemde boekte een verrassende overwinning op buur Docos. Tussen Roodenburg en RCL ont spon zich op sportpark De Bloe- mert zeker geen hoogstaande par tij. RCL, dat dinsdagavond al in competitieverband uitkwam tegen Heeijansdam, trad aan met het tweede team. Voor rust besliste Roodenburg, dat net als de oppo nent in degradatiegevaar verkeert, de partij door een treffer van Hans Koree. Bij 0-1 bleef het. Afdelingsclub ZLC (zo) slaagde er op eigen veld in om derdeklas ser Docos een hak te zetten. De Morschbewoners troefden de bu ren af met 2—0. Voor de doelpun ten tekenden Ed van Klink en Piet van Egmond. Laatstgenoemde knalde vanaf de penalty—stip raak. Finale van de Zilveren Molen LEIDEN - De finale om de Zilve ren Molen wordt op Koninginne dag, 30 april gespeeld. In het strijd perk treden LFC en Alphense Boys aan. De wedstrijd, die wordt gespeeld op het terrein aan de Bos- huizerkade, begint om 19.00 uur. trek in een harde koers. In het eer ste halfuur onder zondvloedachti- ge regen werden niet meer dan der tien kilometers afgelegd. De cou reurs waren dik gekleed in trai ningsjacks en regenjasjes. Pas toen die kledingstukken onder een bleek zonnetje waren uitgetrokken en de wind in de rug blies, werd het tempo opgeschroefd. De wedstrijd werd ingeluid door de Spanjaard Sarrapio, bekend van zijn monstersolo in Milaan-Sanre- mo met Peter van der Knoop. Hij kreeg geen ruimte van de renners uit de Belgische ploeg van Florent van Vaerenbergh, die het tussen- sprintklassement op het oog had den. Zij werden meteen de bond genoten van Oosterbosch en Planckaert, die Van Holen glimla chend de twee tussensprints lieten winnen. In de slotfase hielpen de Belgen de Nederlanders het tempo hoog houden voor de door Planc kaert begeerde massasprint. Door een misverstand le ken alle mooie voornemens overi gens in het honderd te lopen. Der tig kilometer voor het einde vroeg Bert Oosterbosch aan ploeggenoot Theo de Rooy, kort nadat hij zijn regenjasje bij de ploegleiderswa gen had ingeleverd: „Hoe staat de zaak ervoor? Is er niemand weg?". De Rooy antwoordde: „Volgens mij is er niemand weg". Waarna Oosterbosch doorging met het bekijken van het land schap. Een vrijwel vlak en kaal land, met hier en daar herders met kudden schapen als levend decor. De straatarme mensen leven er in bouwvallen met muren van leem. De tijd lijkt daar al een eeuwigheid stil te staan. De gele-truidrager werd door Steven Rooks weer in het moderne wielertijdperk gehaald. Rooks had aan de staart van het peloton een hogelijk verontwaardigde ploeglei der De Wever bij zich gehad. „Waarom rijden jullie niet keihard op kop?", vroeg de assistent van Peter Post. „Bernaudeau heeft al meer dan twee minuten voor sprong". De ontsnapping van deze Frans man was de Panasonics ontgaan. Het was gebeurd bij de 144ste kilo meter. Oosterbosch schrok slechts heel even. Hij verzamelde de ploeg om zich heen en schakelde de zwa re versnelling in. Bij kilometer paaltje 155 zat Bernaudeau weer opgesloten in het peloton, dat door de bruuske tempoverhoging in tweeén brak. Bij de huldiging zei Oosterbosch tegen de nog steeds enigszins ontdane De Wever: „Ber naudeau had voor mijn part ook vier minuten mogen hebben- Ik had in de finale het gevoel dat ik kon vliegen". Bij de eindstreep sloeg de aanvankelijke paniek om in feeststemming. Eddy Planckaert werd door zijn broer Walter voor beeldig naar de laatste 200 meter getrokken. Daar deed de sprinter de rest zelf. Volgens zijn broer kwam Eddy zelfs te vroeg op kop, maar die uitspraak sloeg nergens op gezien de twee fietslengten voorsprong op de eindstreep. Het was zijn zesde zege dit seizoen na de Omloop het Volk, Dwars door België, twee etappes in Parijs-Nice en een in de Driedaagse van De Panne. In '82 won Eddy Planckaert in zijn eerste Vuelta vijf etappes. De Vlaming zei in Zamora het dit jaar beter te willen doen. „Ik zit nu in de beste ploeg, dus moet het kunnen". Om die reden ook tekende Planckaert graag bij tot en met het jaar 1987. Ook al zal hij wellicht nooit meer worden dan derde man achter Anderson en Vanderaerden. „Ik verdien goed bij deze ploeg. Ik krijg mijn geld elke maand op tijd en bovendien als ik bij een andere ploeg teken, moet ik tegen de man nen van Post rijden. Je moet er bij zijn geweest om te weten hoe goed en sterk die ploeg wel is". Ploeggenote Connie Meijer wint derde etappe Gonny i - zelfvertrouwen - HILVERSUM (ANP) - De stimule rende werking, die van de leiders trui uitgaat, maakt in de wieler sport dikwijls onbekende meefiet- sers tot zelfverzekerde heersers. Ook de eerste uitgave van de natio nale damesronde, gevorderd tot de helft, onderging dat verschijnsel. De tot haar eigen verbazing in het oranje gestoken Gonny van Koert kende ook op de derde dag nauwe lijks problemen. In het kamp van de klassementsleidster waren, na de overwinning van Connie Meijer in de 77 kilometer lange rit van Lis- se naar Hilversum, louter vrolijke gezichten te zien. Hoe anders was dat 24 uur eer der. Van Koert en Meijer verklaar den elkaar na de aankomst in Lisse openlijk de oorlog. Volgens Leo van de Parel, de ploegleider, had dat niets te maken met onderlinge naijver, maar alles met een emotio nele uitbarsting na de nederlaag in de etappe, een tamelijk zeldzame gebeurtenis dit seizoen. „Zulke dingen gebeuren", suste Van de Parel, die de dames in de (amateur- )ploeg van Frans Klardie begeleidt. „Na een half uurtje zijn ze het ver geten". Van Koert beaamde dat: Naast Van Koert telt de ploeg nog twee troeven. Petra de Bruin, de één, opende in de rit van giste ren de aanval, Conny Meijer, de an- KATWIJK/VOORHOUT - Glasber gen heeft zich gisteravond pro bleemloos geplaatst voor de finale van de zaalvoetbalbeker-strijd. De Rijnsburgers versloegen in de Kat- wijkse Clejm Duin-hal Van der Plas met 10 2. De Katwijkers kon den al met al een minuut of zes, ze ven redelijk partij geven. Toen de doelpuntenmachine bij Glasber gen eenmaal liep, was er geen hou den meer aan. Bij rust was het 4-0 dankzij tweemaal Peter Hogewo- ning, Mart van der Plas en Huug Aandewiel. Gerard Zuyderduin redde al sr.el na de doelwisseling de eer, mzar Peter Hogewoning, Arie van Dijk (2x) en Aandewiel haalden vroegtijdig alle spanning uit het duel. Na de 8-2 van Koos Schoonewille bepaalde Mart van der Plas met twee goals de eind stand op 1 )-2. In de finale ontmoet Glasbergen het Voorhoutse Bax. De eindstrijd wordt waarschijnlijk op 13 of 15 mei gespeeld. Aanvankelijk was die voor 8 mei vastgesteld, maar die avond moet Glasbergen aantre den tegen NeptunUs in het toer nooi om promotie naar de interre gionale klasse. In deze competitie, waarin Glasbergen maandagavond startte met een 4-1 overwinning op Alter Boys, klopte gisteravond Project (de hoofdklasse-kampioen Leidse selecties Het Leids zaalvoetbalteam speel de gisteravond in de Voorhoutse Gaasbak tegen Zekveld Sport uit Amsterdam de eerste van een serie oefenwedstrijden ter voorberei ding op het Nederlands afdelings kampioenschap, 1 juni in Zwolle. De einduitslag was 9-4 na een 4-2 ruststand. De doelpunten kwamen op naam van Mario Faber, Hans van Leeuwen (beiden 3x), Wim Bouckaert en de goed draaide de butant in het gezelschap, Lugdu- num-junior Kees Schouten. Hij mocht sfeer proeven van coach Jan Schoen, die in verband met blessu res drie spelers miste. Schouten scoorde tweemaal. Het vrouwenteam speelt dinsdag al om het Nederlands kampioen schap in de Haarlemse Kennemer- hal. Zag het er door de afmelding van drie SJZ-speelsters (na onenig heid bij een vorige gelegenheid) aanvankelijk naar uit dat coach Van der Zwan in de problemen zou komen, in het oefenduel gister avond tegen De Sleutels (7-2 na 3-1 halverwege) bewees de aangepaste selectie toch klaar te zijn voor het toernooi op Koninginnedag. "Ik wil niet katten nu die SJZ-meisjes weg zijn", zei Van der Zwan, "maar voorheen was het altijd een beetje tam. Gisteravond was er wel fel heid". Invalster Wendy Eksel (Bax) on derscheidde zich met twee treffers. Ellen van Oosten (Lisse) en Henny Steensma (Zwarte Wolf) scoorden eveneens twee keer. THB'ster Ani ta de Bakker zorgde voor de ont brekende goal. Nederlands B-team Het Nederlands B-team speelt zaterdag in Goes een oefeninter land tegen België B. Daarvoor zijn de in de Leidse contreien zaalvoet ballende Hennie Koet, Nico Groe- neweg en Wim Bouckaert uitgeno digd. In het nationaal jeugdteam, dat vóór die wedstrijd tegen de Belgische jeugd speelt, doet Je roen Ouwerkerk mee. der, won de etappe. Duidelijker kon de overmacht niet worden aangetoond. „Mijn toprijdsters zijn op het beslissende moment uit vorm", constateerde Ben Scheper kamp, uit wiens ploeg met Mieke Havik en Hennie Top de meeste te genstand werd verwacht, bitter. De buitenlandse inbreng, de aanwe zigheid van Rebecca Twigg ten spijt, bleef eveneens ondermaats. „Acclimatiseringsproblemen"al dus Andrezj Bek, de Amerikaanse ploegleider, hoewel Twigg een dag na aankomst in Nederland de Om loop van het Molenheike won. reldkampioene van 1979 was zelfs virtueel leidster, maar zag de po ging vlak voor het binnenrijden van Hilversum mislukken. „Jam mer, maar ik ben doorgegaan om Conny in een zetel naar de eind streep te ryden", aldus de strijdlus- tigste renster van de dag. Die opzet slaagde wonderwel. Halverwege de nationale wielerronde lijkt Gon ny van Koert nog slechts een aan val te vrezen te hebben uit het ei gen kamp. Zoals in de tijdrit van morgen. „Het ploegbelang staat voorop", riep het drietal in Hilver sum eensgezind. Algemeen klassement: 1. Oosterbosch 4 uur, 35 conden, 2. Miguel hidurain (Spa) op 8 se conden, 3. Gilbert Duclos-Lassalle (Fra) op 0.10,4. Sean Yates (Ier) z.t., 5. Julian Goros- pe (Spa) op 0.11,6. Sean Kelly (Ier) op 0.13, 7. Ruiz Cabestany op 0.14, 8. Jesus Blanco Villar (Spa) z.L, 9. Eduardo Chozas (Spa) op 0.15,10. José Recio (Spa) op 0.17,19. Rooks z.t, 20. Winnen op 0.22, 21. Veldscholten z.t. 34. De Rooy op 0.26, 72. Eddy Planc kaert op 0.46, 74. Wekema z.t, 78. Walter Planckaert op 0.50, 96. Hermans op 2.41, 124. Grewal op 2.49, 161. Alberts op 3.46, 169. en laatste Antony Mortimer (Vst) op 20.20. Eerste punt ijshockeyteam Duitsland PRAAG (SID/DPA) - De naüonale ijshockeyploeg van de DDR heeft woensdag bij de wereldtitelstrijd in Praag de Verenigde Staten op sensationele wijze één punt afhan dig gemaakt. In de laatste periode maakten de Öostduitsers een ach terstand van 1-4 goed. Die laatste twintig minuten ging met 4-1 naar de DDR, die een dag tevoren al had verrast door Finland een gelijkspel (4-4) te ontfutselen. De Amerikanen waren weinig verontrust, toen Bögelsack elf mi nuten voor tijd 4-2 maakte. Drie minuten later immers was de mar ge al weer drie treffers door Fer gus. In 150 seconden werd die voorsprong echter uitgewist. De Oostduitsers scoorden drie keer op rij en verdubbelden in hun zesde wedstrijd uit het toernooi voor A- landen bijna hun produktie uit de eerste vijf duels. Voor de Ameri kaanse ijshockeyploeg betekende het concentratieverlies een verdere achterstand op het in de Tsjecho- slowaakse hoofdstad superieure Sovjet-team. Later op de avond speelde West- Duitsland gelijk (3-3) tegen Fin land. 1. Connie Meijer (Vlaardingen) 1 uur, 47 mi nuten en 56 seconden gemiddelde snel heid 42.80 km/uur - met tijdvergoeding L selaar (Schijndel) 1.47,56; 6. Monique Kauffman (den Haag); 7. Corrie Timmer mans (Den Bosch); 8. Aija Ottinga (Den Hoorn); 9. Heieen Hage (Arnhem) met 3 se conden tijdvergoeding; 10. Monique de Bruin (Hoogland); ll. Corina Griep (Spy- kenisse); 12. Petra van Tilburg (Halsteren); 13. Anneke Barrie (Sittard); 14. Anneke Kroon (Den Haag); 15. Helen Sörensen (Den); 16. Thea van Rijnsoever (Breuke- len); 17. Gonnie Brouwer (Mantgum); 18. Betsie van Eyken (Baam); 19. Roelien Hoo- geveen (Coevorden); 20. Mary van Galen (Delft); 24. Petra de Bruin (Nieuwkoop) met 5 seconden tijdvergoeding; 49. Rebec ca Twigg (Vst). 1. Van Koert 3 uur, 42 minuten en 21 secon den; 2. Meijer op 13 seconden; 3. Oomen op 0.15; 4. M. de Bruin op 0.23; 5. Kroon op 0.28; 6. Kauffmann op 0.32; 7. Timmermans z.t; 8. Van Rijnsoever z.t.; 9. P. de Bruin op 0.33; 10. Havik op 0.35; 11. Van de Mosse laar z.L; 12. Timpers z.L; 13. Groen z.t; 14. Kolloos z.t; 15. Van Galen op 0.36; 16. Top z.L; 17. Hage op 0.38; 18. Barrie op 0.39; 19. Hoogeveen z.t,; 20. Langenbach Z.L; 21. Twigg op 0.41. 2. Ver. taten 3. Canada 4. Tsj.slow. 5. Zweden 6. Finland 7. DDR 8. W.-DuitsL 5 5 0 0 6 4 11 5 3 11 5 3 11 5 2 0 3 6 12 3 6 0 2 4 6 0 15 9 (21-26) 7 (26-11) 7 (22- 9) Neyenrode (M. Bouwhuis) 2.46,6 -1.21,1; 2. Zeus Buitenzorg; 3. Zambesi Cede. Niet ge start: Zepplin Fortuna. Toto: winnend f. 1,80,. plaats f. 1,30 f. 2,80 f. 2,80, koppel f. 17,10, trio f. 123,20 TWEEDE KOERS, 2040 meter: 1. YUucy (J. Joosen) 2.49,5 - 1.23,1; 2. Willi Oostende; 3. Velasco N. Niet gestart: Yros Odilia e 62.168,60. DERDE KOERS, 2040 meter: 1. Wendy Wuiverhof (B. Dapper) 2.48,2 -1.22,5; 2. Ze- VIERDE KOERS, 1300 meter: 1. Double Payment (J. Smith) 1.22,2; 2. Cocky Dun- das; 3. Songs Pride. Toto: winnend f. 2,20, plaats f. 1,50 f. 2,10, koppel f. 11,30, trio f. 24,30. VIJFDE KOERS, 2040 meter: 1. Wicardo Peter (G. de Jong) 2.45,4 -1.21,1; 2. Yshamo Van der Ham In uw artikel in de krant van maan dag 22 april suggereert u dat Siem van der Ham (de ex-trainer van Leiden, die vorige week op ver zoek van het bestuur van de w Lei den plaats moest maken voor Hen nie Beerenfenger, red) in het verle den op onprettige wijze afscheid heeft genomen van LDWS. Bij de ze wil ik dit met klem ontkennen. Siem heeft op eigen verzoek zijn verbintenis met ons aan het einde van het seizoen beëindigd, nadat hij volledig zijn contractuele ver plichtingen was nagekomen. Zijn beslissing heeft hij aan ons medegedeeld, voordat hij van ons vernomen zou hebben dat ook wij zijn verbintenis wilden beëindi gen. W(j zijn op prettige wijze uit elkaar gegaan, hetgeen wel beves tigd wordt door het feit dat Siem nog steeds lid is van onze vereni ging. Het laatste regeltje dat u in het artikel schrijft komt bij mij over alsof u het gras onder zijn voeten wilt wegmaaien. Ik hoop dat Siem van der Ham door dit stukje in een beter daglicht komt te staan dan u doet vermoeden. G. Boshuizen, penningmeester LDWS Anne Frankweg 34 LEIDEN 14,70, trio f. 491,50. ZESDE KOERS, 2040 meter: 1. Van Sic- kengha (J. Hennink) 2.45,6 -1.21,2; 2. Won der Boy; 3. Ulrica Wilkes, Toto: winnend f. 2,40, plaats f. 1,10 f. 1,00, koppel f. 1,90, trio f. 20,80. ZEVENDE KOERS, 2150 meter: 1. Ilvico (J. Smith) 2.19,8; 2. Afterprint; 3. Royal Da kota. Niet gestart: Circuit Judge. Toto: winnend f. 3,50, plaats f. 1,50 f. 1,6" ACHTSTE KOERS. 2600 meter 1. Yobbo (C. de Leeuw) 3.31,3 - 1.21,3; 2. Venit; 3. Yves Hazelaar. Niet gestart: Wicky del Sol. pel f. 21,00, trio f. 774,00. TIENDE KOERS, 2040 meter: 1. Udet Westlandia (G. van Eykelenborg) 2.42,3 - 4,10, plaats f. 1,60 f. 1,50, koppel f. 4,40, trio f. 64,00. ELFDE KOERS, 2040 meter: 1. Urica Ma rijke (G. Kleyweg) 2.44,2 - 1.22,5; 2. Uresco Double; 3. Thor Wolfrath. Toto: winnend f. 7,90, plaats f. 1,80 f. 2,60 f. 4,80, koppel f. 59,90, trio f. 1629,70. Totalisatoromzet: f275.624,-. 'Brom go home' INNSBRUCK (GPD) - Enige uren nadat het bestuur van Wacker Innsbruck besloten had het con tract met oefenmeester Cor Brom aan het eind van het seizoen niet te verlengen is de trainer op non-ac tief gesteld. Het teleurstellende op treden van Wacker Innsbruck te gen het nietige Eisenstadt (0-0), was voor de supporters afgelopen weekeinde de druppel die de em mer deed overlopen. Met een „Brom, go home!" werd de Neder landse trainer naar de kleedkamer begeleid. Dat Brom als reactie daarop obscene gebaren naar het publiek maakte, werd hem uitein delijk noodlottig.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 14