Schoenaker pleit voor 'open gesprek' 'Nu gaan we die cup óók pakken' 'Wonder van Anderlecht' herhaalt zich in Madrid Droomfinale in strijd om EC 1 Conflict bij Ajax Real ondergaat metamorfose tegen Inter Leo Beenhakker nog niet weg bij Volendam Andy Gray sloopt Bayern en blikt vooruit: Rapid dankt finaleplaats aan Otto 'Maximaal' Bangor gaat Europa in Videoton met één schot in UEFA-finale DONDERDAG 25 APRIL 1985 SPORT PAGINA 13 AMSTERDAM (GPD) - Voorzitter Ton Harmsen heeft gisteren duide lijk laten blijken dat het bestuur van Ajax nog altijd achter zijn trai ner Aad de Mos staat. Volgens Harmsen heeft De Mos, wiens posi tie na de nederlaag van Ajax afge lopen zondag tegen FC Groningen behoorlijk verzwakt leek, goed ge handeld door Marco van Basten in de uitwedstrijd dinsdag tegen FC Utrecht aan de kant te houden. „Van Basten mist op dit moment scherpte en heeft de afgelopen we ken veel kansen laten liggen", al dus Harmsen. „Daarom is het goed dat de trainer hem heeft proberen te prikkelen. De Mos heeft zich met zijn beslissing om Van Basten niet op te stellen zeer moedig opge steld. Wat zou er niet gebeurd zijn als Ajax in Utrecht verloren had? Dan had hij helemaal iedereen over zich heen gekregen, ze zijn nu eenmaal op z'n bloed uit. Daar is nu geen sprake van. Ik weet ten minste van geen onrust af. Zeker niet in het bestuur. Voor de wed strijd tegen Groningen zijn goede afspraken gemaakt. In die wed strijd zyn de gevolgen nog niet ge bleken, maar tegen Utrecht wel". De Mos gelooft dan ook niet dat zijn contract, dat tot 30 juni 1986 loopt, op korte termijn ontbonden zal worden: „Alle verhalen als zou Linder als mijn opvolger terugke ren bij Ajax zijn opgeklopt. Linder heeft helemaal geen interesse om terug te komen bij Ajax". Over Van Basten merkte De Mos gisteren op: „Het kan best voordelen hebben dat hij zich nu zo opwindt. Kijk naar Rijkaard en Vanenburg. Die heb ik destijds ook bekritiseerd en kijk nu eens hoe goed ze spelen". Toch wil aanvoerder Dick Schoenaker alsnog een 'open ge sprek' om alle spanningen bij Ajax weg te nemen. Dat de rust ook na de zege op Utrecht nog niet is te ruggekeerd, bleek gistermiddag overduidelijk. Zo herhaalde Van Basten (Harmsen: „Ik vond zijn uitspraken dinsdagavond aan het adres van de trainer niet juist") nog eens dat hij het in De Mos niet ties niet nog een jaar verder gaan". Schoenaker vindt hét best lo gisch dat zijn collega teleurgesteld is, „maar hij moet het niet naar bui ten gooien. Iedereen heeft wel eens een periode dat het minder gaat. Zelf heb ik dat destijds ook gehad onder Cor Brom. Juist nu iedereen op zijn tenen loopt kunnen we die extra spanningen niet gebruiken. Daarom wil ik dat alles voor de vol gende wedstrijd tegen Haarlem (zondag 5 mei - red.) wordt uitge sproken". Dat neemt niet weg dat De Mos door veel spelers, zo niet alle, wordt beschouwd als „eèn aardige, enthousiaste oefenmeester, die niets nieuws meer te vertellen heeft". De Ajacieden nemen het De Mos ook kwalijk dat hij spelers in het openbaar aanvalt, zoals hij na het Europa Cup-duel tegen Bohe mians met Rijkaard en Vanenburg deed, en zoals hij de laatste weken Van Basten behandelde. Boven dien wordt De Mos in taktisch op zicht niet al te hoog aangeslagen. Ronald Spelbos: „Ik heb tien we ken aan de kant gezeten, zodat ik het allemaal goed heb kunnen be- kijken. Zodra je in het veld staat zie je die tekortkomingen niet meer, maar juist daarom moet van af de kant meer worden gezegd". Volgens Spelbos zijn de proble men door de goede resultaten steeds verborgen gebleven: „Nu wij van Groningen hebben verlo ren valt iedereen over elkaar heen. Wat er moet gebeuren is dat wij één team vormen. Het talent is er, maar er moet ook worden ge werkt". MADRID (GPD) - Na het laatste fluitsignaal van de briljant leidende Schotse arbiter Valentine begroef Inter-doelman Zenga het gezicht diep in de keepershandschoenen. Zenga vormde de verpersoonlijking van de totale ontreddering van Inter Milan, dat vol zelfvertrouwen en met een vorstelijk ogend krediet van een 2-0 voorsprong naar Madrid getogen was, maar in een zinderende partij voetbal toch door een herboren Real Madrid buiten de UEFA-Cupfinale gehouden werd (3-0). Het 'wonder van Anderlecht' herhaalde zich gisteravond in het bomvolle Bernabeu-stadion, gevuld met 100.000 uitzinnige sup porters, die voor een record-recette zorgden van 2,4 miljoen gulden. VOLENDAM (GPD) - Leo Beenhakker mag pas weg uit Volendam wan neer de eredivisieclub een nieuwe oefenmeester heeft aangesteld. Been hakker, die afgelopen dinsdag voor de derde keer binnen een maand op een voortijdige ontbinding van zijn tweejarig contract heeft aangedron gen, heeft dit gisteravond te horen gekregen na overleg tussen bestuur en sponsors van de eredivisionist. Het bestuur van Volendam heeft gisteravond tijdens een gesprek met de belangrijkste geldschieter Michel Lukkien (Nike) niet die garanties op tafel gelegd, die een continuering van het verblijf van de rossige oefen meester uit Papendrecht rechtvaardigen. „We willen evenwel een uit wijkmogelijkheid hebben, voor het geval Volendam er niet in slaagt een nieuwe oefenmeester te vinden", stelt suikeroom Michel Lukkien. „Maar inderdaad, het bestuur van Volendam heeft mij onvoldoende garanties kunnen bieden op een verdere professionalisering van het betaalde voet bal bij de club. Daardoor is het op morele gronden niet langer mogelijk om Beenhakker aan zijn contract te houden". Waarmee niet gezegd is dat Volendam tegelijkertijd met het vertrek van de interim-bondscoach ook haar suikeroom kwijtraakt. Lukkien: „Het bedrijf Warming Up Sport BV heeft vorig jaar een tweejarig con tract afgesloten met Volendam en dat komen wij na. Ook het komende jaar. Wij blijven schoenen- en kledingsponsor van Volendam en wij ga randeren evenzo het salaris van een trainer van het niveau van Cor van der Hart". Real Madrid is typisch een geval voor voetbalpsychologen. Terwijl de Madrilenen in de competitie af gang op afgang stapelden, met als trieste anticlimax de vernederende nederlaag tegen het onaanzienlijke Hercules (0-1) van afgelopen zon dag, ondergaat de „witte brigade" in het Europese voetbal een ware metamorfose, zoals eerder Ander lecht en Tottenham moesten erva ren. Niemand gaf in feite gister avond een peseta voor de Madri- leense kansen na de treurige verto ning van twee weken geleden in Milaan. Maar eens te meer bewe- •zen de Madrilenen hoe onbereken baar zij dit seizoen zijn. Vanaf het begin zette Real Ma drid de Inter-verdediging onder zware druk, op jacht naar een vroe ge goal, die perspectieven moest bieden op neutraliseren van de in Milaan opgelopen achterstand. Real had het geluk aan haar zijde, dat die goal inderdaad snel viel. In de tiende minuut legde Valdano keurig terug op Santillana, die de bal alleen maar hoefde in te lopen. Het doelpunt betekende niet alleen de definitieve verzoening met het publiek, dat zijn spelers na fluit concerten van afgelopen zondag nu met olé-geroep begeleidde, maar gaf Real bovendien vleugels. Te meer toen bleek, dat de anders zo hechte Inter-verdediging steek op steek liet vallen. WondermooiHet gevaar kwam vooral van links, waar uit blinkers Michel en Gallego keer op keer Bergomi en Cucchi voorbij- stoven. Kort na de eerste treffer ging Inter door het oog van de naald, toen Pineda op de paal ko gelde. Real bleef drukken, op zoek naar de tweede verlossende treffer. Ook die kwam op een psycholo gisch beslissend moment. Vijf mi nuten vóór rust bediende Michel Santillana op maat. De bonkige spits, voor lange tijd naar de reser vebank verbannen door het nu ge blesseerde talent Butragueno, klom ver boven zijn boomlange be wakers Collovati en Mandorlini uit en kopte schitterend via de paal in. Een wondermooi doelpunt, waar alleen Santillana het patent op heeft. Met zijn uitspraak van voor de wedstrijd „Inter ligt nog goed, te gen de Italianen pik ik altijd wel een goaltje mee" bleef Santillana daarmee ruimschoots onder zijn ei gen raming. Tegenover de aanvals golven van Real wist Inter bitter weinig te stellen. De sleutel van het Real-succes was wellicht dat inte rim-coach Malowny tijdig de takti- sche fout van Milan wist te corrige ren. Liam Brady, in Milaan de vo gelvrije spelmaker, werd gisteren volledig aan banden gelegd door de agressieve Chendo. Slechts een keer wist Inter met gevaar door te dringen tot het heiligdom van Real-doelman Miguel Angel. De aanvaller Altobelli speelde zich handig vrij maar zijn schot ging voorlangs. MOSKOU (DPA/ANP) - Rapid Wien mag wel een klein monument oprichten voor trainer Otto Baric. In de uitwedstrijd voor de tweede ronde tegen Celtic verhinderde hij aanvoerder Krankl van het veld te lopen, toen Weinhofer door een van de tribune gegooide fles was neergegaan. De UEFA besliste dat de wedstrijd moest worden overge speeld en het in eerste instantie uitgeschakelde Rapid plaatste zich alsnog voor de volgende ronde om vervolgens via overtuigend spel te gen Dynamo Dresden en Dynamo Moskou door te stoten naar de fina le van de Europa Cup 2. De Westduitse titelhouder VFB Stuttgart zal gisteren het zoveelste succes van Rapid Wien, dat door de 1-1 tegen Dynamo Moskou de eindstrijd bereikte, met instem ming hebben begroet. Immers, Ba ric ruilt Rapid, dat de eerste wed strijd van de halve finales met 3-1 had gewonnen, volgend seizoen voor Stuttgart. Wegens de verrich tingen van zijn elftallen wordt de 51-jarige Joegoslaaf in Oostenrijk 'Otto Maximaal' genoemd. In Moskou toonde Rapid aan op 15 mei in Rotterdam een serieuze kandidaat te zijn voor de Europa Cup voor bekerwinnaars. Rapid, na stadgenoot en aartsrivaal Au stria de tweede Oostenrijkse ploeg die ooit de Europese eindstrijd be reikte, bleef voor 55.000 toeschou wers onbewogen onder een zwaar Sowjet-offensief. Onder leiding van twee 'dertigers', Hans Krankl en de Tsjechoslowaakse internatio nal Antonin Panenka, draaide Ra pid de rollen om. Doelpunten kwa men toen niet meer tot stand. Pa nenka had de Oostenrijkers al in de derde minuut op 1-0 gezet. Nadat verdediger Bospjakov ruim twin tig minuten later voor 1-1 had ge zorgd, kreeg Dynamo nog enkele scoringsmogelijkheden. Daarna nam de aanvalsdrift vanwege de Oostenrijkse onverzettelijkheid in hoog tempo af. In de daarop vol gende kansenreeks voor Rapid troffen Krainjca en Panenka nog de lat. LIVERPOOL (GPD) - Andy Gray toonde zich de on schuld zelve. Het eenpersoons-destructiebedrijf van Ever- ton, dat gisteravond zo ongeveer geheel alleen de defensie van Bayern München had gesloopt, was zich van geen kwaad bewust. "Wat nou hard, dit is toch voetbal?", merk te hij laconiek op, nadat Everton zich naar de eerste Euro pese finale in de precies honderdjarige profhistorie van de club had gevochten (3-1). "Niks hard, er staat een grote prijs op het spel en dan is dit volkomen normaal". manager Kendall het uitdrukte, die vooral Everton tegenwoordig ken merkt. Zelfs bittere tegenslagen als de 0-1 bij rust (countergoal van Dieter Hoeness) kunnen de vecht machine niet ontregelen. Nog in de slag voor drie hoofdprijzen - het kampioenschap, de FA-Cup en de Europa Cup 2 - beukt Everton ge woon door. Al 24 wedstrijden lang ongeslagen bewijst het keer op keer de kracht van het collectief, getrokken door de eenlingen. An dy Gray, die de verdedigers murw beukt en Graeme Sharp die daar van profiteert. Zijn snelle gelijkmaker na de pauze betekende het breekpunt in de botsing van gisteravond. "Die goal viel te vlug", aldus Sören Ler- by. "Als we die voorsprong wat langer hadden kunnen vasthou- de druk geweken. Nu De centrumspits meende het nog ook. Rotterdam kan het wilde fe nomeen straks van dichtbij aan schouwen. Op 15 mei in de Europa Cup 2-finale tegen Rapid Wien in de Kuip. De Oostenrijkers kunnen hun borst alvast natmaken. Gray ruikt succes en is los, "Bayern was de sterkste tegenstander in deze competitie, nu gaan we die cup ook pakken", keek hij alvast zelfverze kerd vooruit en die stellige overtui ging beloofd weinig goeds voor Ra pid. Vraag het aan Norbert Eder, de voorstopper van Bayern München die gisteravond het ongeluk had als zijn bewaker te moeten optre den. Hij moest voortijdig afhaken, murw gebeukt, met een gebroken neus. Vraag het manager Uli Hoe ness. "Wat die Gray pleégt zijn lou- ter aanslagen op het lichaam. Dat den« heeft niets meer met voetballen te maken". dat niet het geval. En er was nog zó gewaarschuwd voor hoekschop- pen en ingooien en dan geven ze Enig gelijk kon hem niet worden jujst daarmee twee doelpunten ontzegd, hoewel zijn eigen spelers weg". Gray zelf velde het vonnis na zich ook niet bepaald als engeltjes weer een ingooi van Garry Stevens hadden gedragen. Evertons Peter Reid bijvoorbeeld, moest met een zware enkelblessure op krukken het slagveld verlaten in het fees- hij genadeloos in de fout. Dat Tre- blunder van doelman Jean- Marie Pfaff. Vooraf aangewezen als de sleutelfiguur van Bayern ging tende Goodison Park in Liverpool. Collectief Everton-Bayern was dus bikkel hard, maar ook uiterst spektaculair Shock en afgezien van de excessen (Gray kreeg eenmaal geel, maar had rood moeten krijgen bij een natrap- en een kopstootbeweging naar een te genstander) precies zoals een cup duel behoort te zijn. Niet mooi, maar wel lang wurgend spannend, vor Steven later nog 3-1 vond, leuk voor de 50.000 kijkers, maar in feite niet meer van belang. Bayern wist zich al geklopt door Gray. De door Graeme Sharp belaagde Jean-Marie Pfaff moet zich tot het uiterste strekken c lijk te maken. verschil typeerde in het voordeel van Everton. Net als zovele andere Duitse teams in het verleden (in 45 confrontaties 30 keer), beet Bayern zich over twee wedstrijden stuk op de enorme fysieke kracht van het Britse voetbal. Op die niets ontziende "onver zettelijke wil om te winnen", zoals LONDEN (DPA) - Een club uit de Noordengelse regionale voetbalafdeling zal volgend seizoen namens Wales deelne men aan het toernooi om de Europese beker voor beker winnaars. FC Bangor City be reikte dinsdag de finale van het toernooi om de nationale beker door een overwinning "Deze wedstrijd kwam eigenlijk te vroeg voor dit team", berustte trainer Udo Lattek. "We zijn nog geen Europese topper. Het kam pioenschap en de beker kunnen 0rwe misschien wel halen nu deze waarbij tenslotte de instelling het druk eraf is. Ik geloof toch niet dat ^2^ by de spelers een shock teweeg zal brengen". Bij de voetballers misschien niet, de reserves en de officials van Bayern zullen zich de trip naar Li verpool nog lang herinneren. De wisselspelers werden voortdurend bespuwd in Goodison Park; de of ficials werden in de stad bestolen. In de nacht van dinsdag op woens dag werden hun hotelkamers opengebroken terwijl het bestuur ontvangen werd op een receptie van Everton.... Vliegtickets en pas poorten (later elders teruggevon den) en ongeveer 5000 gulden wa ren verdwenen. Evenals 70 entree- kaarten voor de wedstrijd van gis teravond, die de Engelse gastheer overigens verving. Everton beroof de Bayern daarna ook nog van een sportieve illusie. "We hebben ge daan wat we konden, meer zat er niet in", legde manager Hönes zich neer bij de uitschakeling. "Geluk kig krijgen we nu tien dagen echt rust". Dat is er voor Everton niet bij. De ploeg strijdt onvervaard door len alles", riep manager Kendall op drie fronten om zich te ontwor- zonder een spoor van bescheiden stelen aan de schaduw van het ook heid op de voor de stad Liverpool gisteravond weer succesvolle Li- zo glorierijke dag. Het eenper- verpool. "Dit is mooi, maar we wil- so ons-destructiebedrijf Gray staat klaar om zijn sloperswerkzaamhe den voort te zetten. "Als er zulke prijzen op het spel staan is dit vol komen normaal". PAUL DE TOMBE Hersenschudding De tweede helft moest Inter wel komen. Altobelli zocht bewust de enige zwakke plek in het hechte Madrileense blok, de voor de ge blesseerde Salguero ingevallen Fraile. Maar ook van de derde blunder op rij van Fraile wist Alto belli niet te profiteren. In de tiende minuut hoefde Altobelli eindelijk niet de hand in eigen boezem te steken. Op een splijtende pass van Brady, de enige keer dat hij aan Chendo wist te ontsnappen, ver keek doelman Miguel Angel zich gruwelijk, maar de inzet werd op de doellijn gekeerd door uitblinker Stielike. Geen moment viel bij de Duitser te bespeuren, dat hij twee maanden wegens geelzucht afwe zig was geweest en pas de tweede wedstrijd na zijn ziekte speelde. Real ving de aanvallen van Inter echter kundig op en plaatste in de 14e minuut de dodelijke tegen stoot. Michel goochelde zich op links vrij, ontving de bal via een ca rambole terug en denderde van af stand langs de verraste Zenga. In- ter was definitief verslagen en mocht van geluk spreken dat Zen ga in grote vorm stak en inzetten van Michel, Pineda en Juanito (weer in genade aangenomen na betaling van een boete van 8000 gulden en ingezet voor de falende Fraile) magistraal stopte. Het laat ste fluitsignaal van Valentine, die geel uitdeelde aan Gallego, Fraile en de Italianen Sabato en Mandor lini werd als een verlossing door het hysterische publiek ervaren. Toch dreigt het enige incident van de wedstrijd een staartje te krijgen. Een kwartier voor rust kreeg Inter-verdediger Bergomi een fles op het hoofd en moest met een hersenschudding per brancard van het veld afgevoerd worden. Het Inter-bestuur diende na afloop een protest in bij de UEFA, waarin in navolging van de wedstrijd Cel tic-Rapid Wien wordt geëist dat de wedstrijd zal worden overge speeld. ZELJEZNICAR (SID) - Videoton Szekesfehervar (Hongarije) heeft zich geplaatst voor de uit twee wedstrijden (8 en 22 mei) bestaan de finale van het toernooi om de UEFA beker. Zeljeznicar Serajewo (Joegoslavië) won woensdagavond weliswaar in eigen huis met 2-1, maar had de eerste wedstrijd met 1-3 verloren. Met nog drie minuten te spelen leek Zeljeznicar voor 27.000 toe schouwers nog zeker van een plaats in de finale van de Uefa be ker. Het tegendoelpunt van verde diger Csuhay, waarmee Videoton de achterstand tot 1-2 verkleinde, bracht echter alsnog de Hongaarse provincieclub in de finale. Csuhays schot was merkwaardig genoeg de enige doelgerichte actie, die de Hongaren in tweemaal drie kwar tier ontplooiden. Onder de bezie lende leiding van Bazdarevic en Bahtic domineerden de Joegosla- viërs van start tot finish. In de zevende minuut verwerkte de bebaarde doelman Peter Disztl een schot van Bahtic onvoldoende, zodat de Joegoslavische midden velder alsnog kon inschieten (1-0). In de 72ste minuut viel het tweede doelpunt, dat naar de Joegoslavi sche aanhang dacht, voldoende zou zijn voor het bereiken van de finale. Bahtic bediende Curie, die vanaf de vleugel Disztl passeerde. De concentratie hield echter niet lang genoeg stand. Een cross-pass van Vegh werd niet onderschept en Cshuhay produceerde Video- tons eerste schot. Het was genoeg voor het bereiken van de finale. ATHENE (ANP/SID/DPA/AFP/ halve-eindstrijd de beste indruk. van 1-0 op Newport County. In de eindstrijd staat Bangor te genover de Engelse vereniging Shrewsbury Town. De UEFA verbood Shrewsbury vorig jaar ook al aan Europees voet bal mee te doen als zijnde geen vereniging uit Wales. Daar door is Bangor, wel Welsh, bij voorbaat verzekerd van een plaats in het Europese be kertoernooi. Bangor vertegen woordigde Wales ook al eens in 1962. Toen bleek de Ita liaanse topclub Napoli in de eerste ronde te sterk. Rtr) - De droomfinale in het toer nooi om de Europa Cup landskampioenen is ogenschijnlijk volgens een strak scenario tot stand gekomen. Juventus verpool, de kampioenen twee sterkste competities i ropa, bleven door het lot In Athene raakte de Reds niet uit het geestelijk evenwicht door het gegil van 60.000 Grieken, die re vanche wilden voor de nederlaag Li- van 0-4 uit de heenwedstrijd. De rol van de Nederlandse scheids rechter Jan Keizer was in dat duel Helleense ogen beslissend. Die ceerde de Ierse international de enige treffer. De treffer van Lawrenson in het Olympisch stadion van Athene viel tegen de veldverhouding in. Het aandringende Panathinaikos be dreigde Grobbelaar twee keer echt Vlak voortijdige ontmoeting in de 30ste indruk wiste Liverpool op eigen editie van het bekertoernooi ge- kracht uit. spaard. Op 29 mei in Brussel staat het duo tegenover elkaar. Juventus als de kapitaalkrachtigste club, die het ontbreken van de voornaamste Europese beker na het falen in de finales van 1973 en '83 wil goed ma ken. Liverpool als de houder van de bokaal, die al vier keer in de prijzenkast van de Engelse ploeg belandde. De Engelse kampioen, die in de eigen competitie de hoofdrol is kwijtgeraakt aan stadgenoot Ever ton, maakte in de returns van de In Athene spreidde Liverpool vooral rust tentoon. Het ijverige Panathinaikos, in 1971 al eens fina list (tegen Ajax), deed wat het kon in aanvallend opzicht, maar de ge groepeerde Engelse verdediging was een te lastig obstakel om te scoren. Zelfs de eer van een over winning was niet weggelegd voor de ploeg van de Poolse coach Ja- cek Gmoch. Mark Lawrenson maakte aan dat idee een definitief einde. Na een uur voetbal produ- Argëntijn RoCha de lat. Tien minu ten voor tijd deed Saravakos, een van de grootste plaaggeesten voor Feyenoord dit seizoen, hem dat dige Gernot Rohr was belast met die taak. De Portugese ster-pinge laar Chalana was buiten het team gelaten voor die taktische opzet. Juventus kreeg het zonder de ac tieve inbreng van Platini moeilijk tegen Girondins Bordeaux, dat ge tuige de vier gele kaarten met veel rust raakte de inzet het laatste Europa-Cupduel zijn seizoen aanpakte. In de eerste helft bracht de Westduitse scherpschutter Dieter Müller, twee weken geleden hopeloos falend in In Bordeuax, waar het plaatselij- Turijn, Bordeaux op 1-0. Aan die ke stadion een recordaantal bezoe kers herbergde (42.000), was het beste spel voor de thuisclub. Ju ventus, dat met een comfortabele voorsprong (3-0) naar de Franse ha venstad was gekomen, kreeg nu aanzienlijk meer weerwerk dan in het duel in Turijn. Met name Mi chel Platini, de Franse internatio nal in Italiaanse dienst, werd be perkt in zijn bewegingen. De jeug- treffer ging fraai voorbereidend werk van lacombe vooraf. Tien mi nuten voor tijd bracht internatio nal Battiston de spanning echt te rug door van 30 meter raak te schieten. In de furieuze slotminu ten bewezen de Torino's onder lei ding van de gelouterde libero Sci- rea, dat verdedigen in Italië nog al tijd een sterk ontwikkeld voetbal ambacht is.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 13