BAANVAK KRANT Woningbouwvereiiigmgen: geef garantie voor fusie Tentoonstelling over 'de warme bakker in de bouw' SCHOOLVERLATERS Verzoek aan gemeente moet financiële positie versterken Ander verdach van poging tot doodslag VRIJBAAN APRIL 1985 PAGINA 4 LEIDEN WOENSDAG 24 APRIL 1985 Ambachtslieden laten op de tentoonstelling over het restauratie-ambacht zelf zien hoe oude en nieuwe technie ken. materialen en gereedschappen heden ten dage worden toegepast. Op de foto boven: de glazenier die het gebrandschilderde glas maakt dat we veel in kerken zien. Door de glazenmaker wordt het glas in lood gezet. (foto Holvast) LEIDEN - De Hooglandsekerk zou deze week heel goed het decor kunnen zijn van een reclamespot. 'Vakmanschap is meesterschap', de uitdrukking waarmee een bier brouwer sinds jaar en dag goede sier maakt, is namelijk de rode draad die loopt door een tentoon stelling waarin het restauratie-am bacht centraal staat. Een ambacht dat, volgens de organisatoren, aan het uitsterven is. De tentoonstelling in de Hoog landsekerk is georganiseerd door de vier restaurerende instellingen in Leiden, de stichtingen Dioge nes, het Kleine Leidse Woonhuis, Stadsherstel en de Leidse Hofjes. Voor de restauratie van monu menten is de laatste jaren, als ge volg van de bezuinigingen bij de overheid, steeds minder geld be schikbaar gekomen. De werkgele genheid is daardoor sterk terugge lopen, om niet te zeggen: achteruit gehold. In 1976 waren er in de res- tauratiebouw nog 9000 mensen werkzaam. Nu zijn dat er nog maar 5200 en gevreesd wordt dat dit aan tel in 1988 met nog eens 2000 zal zyn teruggelopen. De restaurerende instellingen vrezen dat daardoor veel vakman schap verloren gaat. Temeer daar door de teruggang van arbeids plaatsen ook de opleiding van nieuwe vakmensen stagneert. De restauratievakken kunnen op school nu eenmaal niet geleerd worden. Dat kan alleen in de prak-' tijk: op de bouwplaats of in de werkplaats. Minder werk betekent daarom ook minder opleidingsmo gelijkheden. In de huidige nieuwbouw wordt ook geen perspectief geboden voor voor het dreigende verlies van res tauratie-ambachten. In deze sector zijn veelal andere vakmensen no dig en worden andere eisen gesteld aan het vakmanschap. Kortom: het restauratie-ambacht moet het heb ben van de restauraties en het be houd van monumenten is niet mo gelijk zonder de restauratie-am bachten. Aan de hand van een aantal ten toonstellingspanelen, ateliers, films en foto's kan men in de Hoog landsekerk kennismaken met wat de ambachtsman kon en nog steeds kan. De organisatoren stel len nadrukkelijk dat het hier gaat om levende beroepen met zowel oude en nieuwe technieken, mate rialen en gereedschappen. Van te kenaar tot timmerman, van leidek ker (een dak gedekt met leien ziet men alleen nog op monumenten, dus een leidekker is bij uitstek een restauratie-ambacht) tot de glaze nier die het gebrandschilderde glas maakt. De manier waarop dat gaat, laten ambachtslieden zelf op de tentoonstelling zien. Burgemeester Goekoop, door wie de tentoonstelling "over de warme bakker in de bouw" giste ren werd geopend, zei dat we zui nig moeten zijn met dit soort werk gelegenheid. Hij wees voorts op de noodzaak van een regelmatige geldstroom voor het onderhoud van monumenten dat evenzeer het restauratie-ambacht ten goede zal komen. Als we onze monumenten nu niet op een goed peil houden dan is over vijftig jaar weer een veelvoud nodig vari het bedrag dat we nu voor het onderhoud nodig hebben", aldus de burgemeester. De tentoonstelling in de Hoog landsekerk biedt, een blik op tradi- Racisme De Leidse Werkgroep Homosek sualiteit/COC organiseert van daag een thema-avond over ra cisme. Aanvang is 20.00 uur. Lezing Prof. P.H. Kooijmans zal mor gen het woord voeren op een avond, georganiseerd door de Studentenvereniging voor Inter nationale Betrekkingen. Hij zal het woord voeren over Verenigde Naties en mensenrechten. Kooij mans was onder meer voorzitter van de Nederlandse delegatie van de VN-commissie voor men senrechten. De lezing begint om 20.00 uur en heeft plaats aan het Gravensteen. Hengelsport (1) HSV Zuid-West, Ringvaart Lis- serbroek: 1. J. Benning 54 st. 1157 cm; 2. R. de Bezemer 45,1101; 3. J. Mark 36,949; 4. C. Cornet 35,933; 5. A. Ruis 36, 845; 6. H. Moenen 32, 838; 7. J. Boef 31, 835; 8. R. Zuidmeer 32, 791; 9. H. vd Laan 32, 786; 10. I. Masurel 31, 771. WL, Amsteldrechtkanaal: 1. G. vd Blom 10,2725; 2. P. Filemon 9, 625; 3. C. Kaffa 8,1425; 4. J. v. Aggelen 4, 600; 5. J. Wijling 4, 300; 6. J. Pardon 1, 625; 7. F. Slagwein 2,575; 8. J. Sloot 2,225; R. Wijling 1, 175; 10. N. vd Blom l, 100. HSV Zaalberg, Noordzeeka naal: l.G.vd Vaart 31, 7850;2. P. Wamelink 21,6675; 3. J. Slierings 16,5360; 4.Jv Went 32,5265; 5. J. v. Zeist 6,1900; 6. C. Kop 6,1500; 7. W. Hillebrand 5,1350; 8. H. vd Linden 5, 900. VOP '75, De Zijl1. F. Reijken 9, 1420; 2. H. van Tongeren 8, 2040; 3. A. v.d. Meij 11-1320; 4. A. Segeijn 7,1000; 5. F. Keereweer 6, 1360; 6. J. Kokkedee 7, 820; 7. R. v.d. Zeeuw 7, 640; 8. P. Aben 7, 480; 9. J. Boot 4,1340; 10. J. Heij- mans 6. 460. TOP, Ringvaart: 1. W. van Ber- kel 23-597; 2. K. Schouten 19-563; 3. H. Schouten 18-447; 4. F. Ouds hoorn 16-420; 5. J. van Rijn 14- 400; 6. T. Hoppenbrouwer 15-353; 7. S. Teunissen 17-345; 8. J. Moe nen 12-315; 9. D. Schouten 15-312; 10. C. Hoppenbrouwer 6-147. In de einduitslag is H. Schouten eer ste geworden (364-8472). De Gulden Voorn, De Rijn: 1. H. van Stephen 2,980 kg; 2. N. Hoogkamer 1.910; 3. T. v.d. Meer I.650; 4. W. Lardee 1,630; 5. B. Velthuijzen 600; 6. H. van Alphen 540; 7. S. Harland 480; 8. H. Schouten 290; 9. F. Smit 220. DVS, Ringvaart: 1. M. Bron- meyer 29-6075; 2. J. Moenen 25- 51003. P. Teske 27-4400; 4. C. Sinteur 25-4500; 5. B. Heemskerk 20-4900; 6. C. Guldenmeester 27- 3600; 7. W. van Berkel 17-5450; 8. W. Schouten 18-4525; 9. W. Teske 23-4375; 10. K. de Gr Algemeen kampioen ten (114-27.950). 'Hengelsport', Ringvaart en Oude Wetering: 1. A. Beij 15- 7260; 2. W. den Edel 10-4300; 3. W. Verhoef 13-4150; 4. T. Blansjaar 6-3630; 5. H. Boelee 10-3410; 6. A. Levahrt 6-2280; 7. H. van Amster dam 6-2260; 8. P. Verhoef 4-2080; 9. C. v.d. Berg 7-1900; 10. N. Ver hoef 7-1780 Duivensport LPC, vanaf Minderhout: 1. P. de Haas; 2. J. Stafféleu; 3. idem; 4. C.vd Horst; 5. I vd Meer-Hale- wijn; 6. idem; 7. P. de Haas; 8. C vd Horst; 9. J. Staffeleu; 10. F. Gijsman. De Blauwkras, Minderhout: 1. J. Franken; 2. B. Diersman; 3. C. Nieuwendijk; 4. comb, vd Blom; 5. A. vd Holst; 6. C. Nieuwendijk; 7. F. vd Wetering; 8. P. de Mooy; 9. idem; 10. P. Landensbergen. De Snelvlieger, Minderhout: 1. P. vd Tuin; 2. idem; 3. F. Jansen 4. A vd Dop; 5. N. vd Blom; 6. A. Witteveen; 7. L. vd Tuin; 8. A vd Dop; 9. G van Leeuwen; 10. J. Groenendijk. De Rijnklievers, Minderhout: 1. P. Juffermans; 2. idem; 3. J. vd Wal; 4. B. v. Mil; 5. H. Sladek; 6. J. Kok; 7. A. de Vries; 8. P vd Wal; 9. J. Zevenhoorn; 10. H. Sladek. Het Oosten, Minderhout: 1. J. de Wolf; 2. J. Smit; 3. G. Hendrik- se; 4. B. van Putten; 5. J. de Wolf; 6. F. van As: 7. C vd Berg; 8. idem; 9. R. vd Nieuwendijk; 10. G. Hendrikse. tioneel vakmanschap, maar ook op modern ondernemerschap. Het is een boeiende tentoonstelling ge worden voor ambachtslieden, voor leerlingen van technische scholen, maar eigenlijk ook voor alle Leide- naren die zozeer met het herstel van de Leidse binnenstad gecon fronteerd worden. Over de restauratie-ambachten is ook een brochure verschenen waarin het bouwen in verleden, het restauraren in het heden en de op leidingsmogelijkheden staan be schreven. Deze brochure is op de tentoonstelling te koop. De tentoonstelling in de Hoog landsekerk (ingang Nieuwstraat) is tot en met zaterdag geopend: don derdag en vrjjdag van 11.00 uur tot 16.00 uur en zaterdag van 10.00 uur tot 17.00 uur. JAN RIJSDAM LEIDEN - De gemeente moet voor tachtig garant staan voor de leningen van woningbouwvereni gingen voor de uitvoering van re novatie- en groot-onderhoudsplan nen. De fusiepartners De Eensge zindheid, Werkmanswoningen, Leidse Woningstichting (LWS) en De Eendracht hebben deze toezeg ging aan B en W gevraagd. Dit zou de financiële positie van 'de vier' na de fusie, die nu in een beslis send stadium is gekomen en voor de zomer rond moet zijn, aanzien lijk steviger maken. Verder hebben de vier verenigin gen B en W gevraagd bij het minis terie van volkshuisvesting aan te dringen op een snellere uitbetaling van de rijksbijdragen. Ook een voorschot op deze verbeteringsgel- den staat op het verlanglijstje van de vier fuserende verenigingen. Op deze manier kunnen mogelijke renteverliezen bij de fusiecombi natie worden beperkt. Tevens wil len de partners dat de gemeente initiatieven ontplooit, om te be werkstelligen dat kosten die het rijk nu niet vergoedt in de toe komst wel worden uitbetaald. Volgens H. Akse, die zich onder meer als voorzitter van Werkmans woningen intensief bezighoudt met de voorbereiding van de fusie, zijn deze verlangens onder de aan dacht van wethouder Tesselaar van volkhuisvesting gebracht. De ze kunstgrepen zijn nodig om de gefuseerde verenigingen een meer solide, financiële positie te ver schaffen. Op aandringen van de gemeente zijn daarom ook de financiële para grafen van de ontwerp-fusienota, die in november van vorig jaar werd gepresenteerd, herschreven. Hoewel Akse er niet aan twijfelt dat de combinatie over vijf jaar fi nancieel gezond zal zijn, blijkt toch dat de stand van de algemene be- drijfsreserve (abr) eind 1990 aan zienlijk lager zal zijn dan eerst was voorspeld. In de concept-nota was men er van uitgegaan dat op 1 januari 1991 de abr ruim vijftien miljoen gulden zou bevatten. Akse verwacht nu dat de grens van ongeveer tiene- neenhalf miljoen niet haalbaar blijkt. Onder deze limiet (het 'laag ste toetsingsbedrag') heeft de ver eniging toestemming van de ge meente nodig heeft om geld uit de abr te halen. Het onderhoudsfonds blijft daarentegen in de gewijzigde financiële opzet gezond, met een stan joeA gulden eind 1990. Renteverlies Als B en W op de voorstellen van de fusiepartners ingaan hoopt Ak se dat het laagste toetsingsbedrag (tieneneenhalf miljoen) eind 1990 toch haalbaar blijkt. Het belang van de voorgestelde veranderingen mag onder meer blijken uit het feit dat vijf Leidse woningbouwvereni gingen nog ongeveer 10,4 miljoen BiiffestplH gulden van het rijk te goed hebben. J 6 Dat kost aan rente alleen al onge veer acht ton per jaar. Het geval Tuinstadwijk spreekt wat dat betreft boekdelen. Deze vereniging had tot voor kort ruim veertien miljoen gulden te goed van het rijk. De jaarlijkse rentelast van meer dan een miljoen hebben de corporatie bijna tot een faillisse ment gevoerd. Het voorstel van de verenigingen, waarbij de gemeente zich voor tachtig procent garant stelt, betekent dat het financiële ri sico voor een groot deel bij de ge meente komt te liggen. Het is nog maar de vraag of Leiden daar wel zo happig op is. Hebben LWS, Eensgezindheid en Werkmanswoningen al eendui dige afspraken gemaakt over sa mensmelting, De Eendracht staat nog niet met beide benen in het fu sieschip. Voorzitter A. Mittelmeijer wil niet vooruitlopen op de ge sprekken die voor deelname van de vereniging in de fusie nodig zijn. Uit zijn woorden valt echter wel op te maken dat De Eendracht voornemens is met deze drie in zee te gaan. Hierop wijst ook het feit dat De Eendracht eerder dit jaar een sane ring heeft doorgevoerd, als gèvolg waarvan vijf werknemers op straat kwamen te staan. Dit was een voor waarde die was gesteld voor deel name van de vereniging aan de fu siebesprekingen met De Eensge zindheid, Werkmanswoningen en de LWS. Eendracht-voorzitter Mit- dracht wel kennen maar Werk manswoningen en de LWS niet, moet na de fusie een commissie! van advies voor het bestuur wor den. Duidelijk is nu ook dat het nieuwe verenigingsbestuur, mengesteld uit de vier besturen van de fusiecombinatie, gedurende twee jaar de club zal besturen. Tijdens een bijeenkomst op 5 ju ni zullen de besturen van de fusie partners de verplichting op zich nemen om de voorgenomen fusie voor hun ledenraden te verdedi gen. De ledenraden, in het geval van de LWS de gemeenteraad, die nen dan te besluiten tot opheffing van hun vereniging, waarna het pad is geëffend voor een grote ver eniging, die voor de zomer hét le venslicht kan zien. Volgens Akse hebben de leden van zijn ve: ging Werkmanswoningen al het besluit tot opheffing genomen. sie weer aan de slag zouden kun nen. "Als er mensen nodig zijn, dan zijn zij de eerste die aan de or de komen", aldus Mittelmeijer. Inmiddels begint de fusienota haar definitieve vorm te krijgen. Uit het overleg tussen fusiepart ners zijn wijzigingsvoorstellen ge komen die half mei in een bijge stelde nota zullen resulteren. Zo is voor een iets andere organisatieop- bouw gekozen, waarin de belang rijkste verandering de samenvoe ging omvat van de financiële en ad ministratieve dienst niet de dienst verhuur en maatschappelijke zorg. De zorg voor de bewonersinspraak is nu geconcentreerd in een stafbu reau dat rechtstreeks onder de di recteur zal vallen. De raad van commissarissen, die De Eensgezindheid en De Een- LEIDEN - De politie heeft gister ochtend een 25-jarige Leidenaar aangehouden op verdenking van poging tot doodslag. De man zou vorige week in een auto met hoge snelheid op twee andere Leide- naars zijn ingereden. Een 24-jarige man die maandag - verdacht van dit misdrijf - van zijn bed. werd ge licht, is vrijgelaten. In de woning van de woeste torijder trof de politie de gestolen televisie en kanarie aan. De man zal poging tot- doodstraf ten laste worden gelegd. UITGAVE: FEDERATIEVE VERENIGING VRIJBAAN BENOORDENHOUTSEWEG 23 2596 BA 'S-GRAVENHAGE Weer krant voor schoolverlaters De schoolverlaterskrant is weer uit. Al een paar jaar achtereen geeft de 'Federatieve Vereniging van Projekten en Initiatieven van en voor mensen zonder baan in Zuid-Holland' een krant uit speciaal voor schoolverlaters. Daarin staan tal van verhalen van jongeren over wat ze na hun schooltijd gaan doen. De krant geeft een uitgebreide, uiteenlopende serie artikelen over en interviews met jongeren: over Marokkkanen die in Leiden een krant uitgeven; over een werkproject als opstap naar een betaalde baan of een eigen be drijf; over sport tegen speciaal tarief voor werkloze jongeren in Rotterdam; over de strijdvaar digheid van jongeren; over ver volgopleidingen en uitkeringen. De krant is verkrijgbaar bij fede ratie met de lange naam, Benoor- denhoutseweg 23, 2596 BA in Den Haag, tel. 070-244595. In de ze rubriek een greep uit artikelen in die schoolverlaterskrant. Sporten tegen een laag tarief In Rotterdam kunnen mensen met een laag inkomen tegen een prijs van slechts 15 gulden in de maand sporten. In sportschool 'Olympia' kunnen cursussen kickboksen, krachtsport, karak- te, boksen en conditietraining worden gevolgd onder deskundi ge leiding. De sporters kunnen van maandag tot en met vrijdag terecht om te trainen. Roel Wildeboer begeleidt de cursussen, hij is de enige betaal de kracht in de sportschool. "Ik wordt voor een deel door het mi nisterie van welzijn, volksge zondheid en cultuur betaald. De activiteiten worden bovendien gesubsidieerd door de deelge meente Charlois en de Rotter damse gemeentelijke dienst sport en recreatie. Anders zou den we de tarieven nooit zo laag kunnen houden", licht de bege leider toe. De cursussen zijn nadrukke lijk recreatief. Indien er mensen aan wedstrijden willen meedoen, zijn zij genoodzaakt naar andere, commerciële clubs uit te wijken. "Daarvoor zijn gespecialiseerde clubs. Ons doel is mensen te be wegen sport te gaan beoefenen. De prijs van vijftien gulden in de maand maakt de drempel laag. Dat kan bijna iedereen wel op brengen". De belangstelling is volgens Wildeboer groot. "De lage prijs is net dat zetje dat veel mensen no dig hebben. Een commerciële sportschool kunnen de meesten niet betelen. De deelnemers ko men uit de verre omtrek van Rot terdam. Ook het aantal vrouwen dat de cursussen bezoekt neemt steeds toe. Er worden gemengde cursussen gegeven". Werkervaring vergroot kansen Je zit waarschijnlijk nog te blok ken voor je eindexamen, maar het einde van het schooljaar na dert met rasse schreden. Met of zonder diploma verlaatje dit jaar de school. En dan? Eerst vakan tie natuurlijk. Maar zo rond au gustus, september gaan toch ve len een baan zoeken. Wie dan gelijk een baan vindt, behoort tot de gelukkigen. Maar voor anderen betekent het vele malen solliciteren tot je er moe deloos van wordt. Tientallen sol licitatiebrieven en een gelijk aan tal afwijzingen. En schoolverla ters hoeven het eerste half jaar niet op geld te rekenen, dus veel mogelijkheden zijn er niet. Pas met ingang van 1 januari 1986 kunnen schoolverlaters een uit kering claimen. En dat is dan geen vetpot. Een jongere van 18 jaar ontvangt maandelijks zo'n 300 gulden en iemand van 23 jaar of ouder krijgt iets meer dan 1000 gulden. Werk vinden is de enige oplossing om echt wat centen in handen te krijgen. Dat trieste beeld staat beschre ven in de Schoolverlaterskrant. Vele sollicitaties stranden op de ervaring. Jongeren die net de schoolbanken hebben verlaten hebben die niet of nauwelijks, vandaar dat de krant in een uit gebreid aritkel wijst op de moge lijkheden die bestaan om aan er- varing te komen. Er wordt na drukkelijk geadviseerd eens langs te gaan bij het arbeidsbu reau omdat daar veel informatie te krijgen valt of bijvoorbeeld werkervaringsprojecten en het verrichten van vrijwilligerswerk. Soms is daarover ook informatie te krijgen in de bibliotheek of het clubhuis. Laten we eerlijk zijn "Laten we eerlijk zijn. Veel werklozen maken er zich met een Jantje van Leiden vanaf. Vooral jongeren". Je bent jong, buiten je schuld werkloos en dan zegt de minister van financiën dat je er met je pet naar gooit als het gaat om het zoeken naar werk. Terwijl je dolgraag wilt werken. Zo begint de brochure 'Laat je tanden zien' die onlangs door Vrijbaan (Federatieve Vereni ging van Projekten en Initiatie ven van en voor mensen zonder baan in Zuid-Holland) heeft uit gegeven. In die brochure vertel- De Schoolverlaterskrant is weer uit. De krant biedt veel informatie :oor jongeren die op het punt staan de schoolbanken te verlaten. len jongeren uit heel de provin-, cie waarom ze aan de slag zijn ge gaan. De4 .geren die aan het woord kor zijn geen overijverige jc jns en meisjes, maar een _ep uit de velen die er net zo vver denken. Ze beschrijven de realiteit van alledag: de proble men om een project te starten; de nadelen van werken zonder er voor te worden betaald; de op- en aanmerkingen uit hun omgeving over het 'genieten' van een uitke ring. De brochure, verkrijgbaar bij 'Vrijbaan' (Benoordenhoutse- weg 23, 2596 BA Den Haag), is geen pleidooi voor vrijwilligers werk met behoud van uitkering maar geeft mogelijkheden hoe het kan en ook hoe het vooral niet moet. 'Al Mizanzoekt medewerkers De redaktie van 'Al Mizan' zoekt versterking. De Marokkaans/Ne derlandse krant, die in Leiden wordt gemaakt, zoekt vooral paar jongeren (schoolverlaters) die met behoud van uitkering aan de slag kunnen bij het blad dat op initiatief van het jongeren centrum Stats wordt uitgegeven. Tot de werkzaamheden behoren schrijven, fotograferen, admini stratie, ledenwerving, etc. Het project is vooral bedoeld om jongeren een stukje scholing te geven in het maken van een krant. "Maar op den duur hopen we betaald werk te scheppen", aldus de redaktie van het blad. 'Al Mizan' wordt gesteund door onder meer de gemeente Leiden. Het ministerie van welzijn, volksgezondheid en cultuur heeft voor een periode van twee jaar subsidie toegezegd. De eerste twee proefkranten zijn volgens de redaktie van de tweetalige krant een redelijk suc ces geweest. De tweede uitgave had een oplage van zo'n 500 stuks die bijna allemaal zijn ver kocht. De verwachting is dat de oplage in de regio Leiden zo tus sen de 500 en 1000 stuks komt te liggen. Als alles eenmaal goed en vlekkeloos draait wordt de .markt misschien uitgebreid met Den Haag. Daar wonen veel meer Marokkanen dan de onge veer duizend in Leiden. Werklozen in kantoorhandels Na een gedegen studie van tien weken kunnen 30 werklozen an de slag als verkoper bij kantoor- machinehandels in Nederland. Een en ander is te danken aan een initiatief van Olivetti en het Gewestelijk Arbeidsbureau in Leiden. Het ministerie van socia le zaken en werkgelegenheid heeft voor het project een subsi die van 750.000 gulden op tafel gelegd, hetgeen neerkomt op 25.000 gulden per deelnemer. De plannen zijn tot stand geko men nadat Olivetti vaststelde dat er in de regio Leiden een tekort bleek aan speciaal geschoold personeel voor kantoormachine- handels. De snelle kantoorauto matisering vergt veel aanpassin gen. Maar tijd om goede verkopers op te leiden hebben kleine be drijven vaak niet. Als gevolg daarvan kunnen grotere firma's weer moeilijk mensen krijgen die voldoende verstand van za ken hebben. Vandaar dat Olivetti in samenwerking met de ar beidsbureaus een cursus heeft opgezet voor 30 mensen die wer den geselecteerd uit 150 werklo- De aankomende verkopers werden tien weken achter elkaar onderwezen in allerlei verkoop technieken en technische ont wikkelingen. Dat gebeurde op het sportcentrum Papendal. De opleiding werd gegeven door deskundigen van opleidingsin stituten en softwarebureaus. Na de tien weken intensieve oplei ding krijgen de deelnemers nu een aanvullende scholing. Oli vetti denkt al aan een nieuwe op leiding omdat de belangstelling voor automatisering blijft stij gen. Fietsenstalling op het Palaceplein Als alles meezit komt er al dit sei zoen een bewaakte fietsenstal ling en een toiletgelegenheid op het Palaceplein in Noordwijk aan Zee. Het Platform Werkgele genheid Noordwijk heeft al inge stemd met de totstandkoming van dat project. Het woord is nu aan de gemeenteraad van de bad plaats. De initiatiefnemers verwach ten dat het project werk oplevert voor tenminste een Noordwijker. Het seizoen-gebonden werk le vert bovendien een wezenlijke bijdrage aan de toeristische dienstverlening in de bloemen- badplaats. Er bestaan goede mo gelijkheden dat de werkloze op langere termijn zijn eigen boter ham kan verdienen. Het eerste jaar moeten de risico's van de aankomende ondernemer tot een minimum worden beperkt. Het eerste jaar betreft een experi ment waarbij met steun van de gemeente aan de slag kan wor den gegaan. Wie interesse heeft voor deze job kan contact opne men met Leen van der List, Zee winde 4 in Noordwijk, tel. (01719) 15649.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 4