Kamer eens met harder drugsbeleid Leiders UDF opgepakt 1 V Armeniërs herdenken volkerenmoord 1915 Zuid-Afrika in actie tegen verzet Winst verkoop soft drugs wordt belast Uitstapje Uitstapje (2) Lezers Schrijven Dropping Sociaal stelsel Tamils Winkel op platteland voelt zich bedreigd nva i. lid R A A i a I WOENSDAG 24 APRIL 1985 PAGINA 21 DEN HAAG (GPD) De meerderheid van de Tweede Ka mer gaat akkoord met een wijziging van de opiumwet, waardoor niet alleen de handelaren in zwaar verdovende middelen maar ook de 'grote bazen achter de schermen' kunnen worden aangepakt. De fracties van CDA, WD en PvdA vinden een strengere aanpak van de opiumdelicten gerechtvaardigd, zo lieten zij gisteravond tijdens een debat met minister Korthals Altes (justitie) en staatssecretaris Van der Heijden (volksgezondheid) weten. De wetswijziging betekent, dat een aantal voorbereidingshandelingen strafbaar wordt gesteld. Wie op een of andere manier betrokken is bij de handel in zwaar verdovende middelen ("bijvoorbeeld door het verschaffen van inlichtingen en middelen, zoals voorwerpen, ver- Havenschap van HetcDA die zes jaar, Delfzijl blijft gifslib lozen DELFZIJL (ANP) - Het Haven schap Delfzijl wil de volgende week het baggeren van giftig slib uit de haven van Delfzijl en het lo zen van dit slib in de Eems voort zetten. Het Havenschap hoopt dat minister Smit-Kroes (verkeer en waterstaat), die tegen de lozing van het slib in de Eems is, politie- dwang zal gebruiken om dit te ver hinderen. Dat heeft gistermiddag de voorzitter van het Havenschap Delfzijl, drs. B. Bos, gezegd. Vol gens Bos moet er zo snel mogelijk een oplossing komen voor het pro bleem van het giftige slib. Een mogelijkheid zou zijn om het aan land te brengen, maar daar voor is een vergunning nodig en dat duurt enkele maanden. Het Ha venschap heeft voorgesteld om al vast een vergunning aan te vragen maar ondertussen het vervuilde slib te blijven lozen in de Eems. Dit voorstel werd door de minister niet aanvaard. Volgens het Havenschap kan dit standpunt van de minister ^en HAAG (GPD) - Oud-premier voer of geld, of door iemand te be wegen te handelen in drugs), kan volgens het wijzigingsvoorstel worden veroordeeld. Hem of haar staat dan een gevangenisstraf van maximaal zes jaar en een boete van hooguit 50.000 gulden te wachten. Strafmaat heeft wat moeite met jaar, omdat verdachten van een dergelijk misdrijf in de B-cate gorie vallen en dus naar huis kun nen worden gestuurd als er niet voldoende celruimte beschikbaar is. In een motie vraagt het CDA dan ook om dit soort verdachten in de A-categorie te plaatsen, zodat het is uitgesloten dat zij op vrije voeten komen. De WD pleit voor een verhoging van de straf tot acht jaar. Maar het CDA is hierop tegen, omdat de handelaar in zwaar ver dovende middelen al tot meximaal acht jaar kan worden veroordeeld- .Hoewel de duur van de gevange nisstraf voor de handelaar voor het CDA voldoende is, willen de chris ten-democraten wel dat de geld boete drastisch wordt verhoogd. De boete bedraagt nu één miljoen gulden en dat is volgens CDA- woordvoerder Gualthérie van Wee zei te gering in vergelijking met de strafmaat in de ons omringende landen. DEN HAAG (ANP) - Dr. Willem Drees kreeg gisteren uit handen van Henk van Mook, voormalig gevangene in het concentratiekamp Mauthausen, het eerste certificaat van de Stichting Vriendenkring Mauthausen. Deze stichting wil in het voormalige kamp een nationaal monument oprichten (foto anp> Van Agt wil wel samen met PvdA in een kabinet juridisch pas worden aangevoch ten wanneer het lozen van het slib in de Eems wordt verboden. Het gif is in het slib terecht geko men door lozingen van AKZO Zout Chemie in Delfzijl. Aan deze lozingen is inmiddels grotendeels een eind gekomen. De Werkgroep Eemsmond heeft inmiddels laten weten een kort geding tegen het Havenschap te zullen aanspannen wanneer het giftige slib inderdaad in de Eems zal worden geloosd. De voorzitter van de afdeling ge schillen van bestuur bij de Raad van State heeft gisteren Hoogo vens in IJmuiden verboden bagger uit de buitenhaven in zee te dum pen. Een schorsingsverzoek van Hoogovens werd afgewezen. Het bedrijf wilde gebruik maken van een vorig jaar afgegeven vergun ning om 200.000 ton vervuild slib in de Noordzee te storten. Maar die vergunning is op verzoek van de stichting Natuur en Milieu door de Raad van State geschorst. Van Agt (nu commissaris koningin in Noord-Brabant) zou best weer zitting willen nemen in een kabinet met de PvdA. Van Agt zei gisteravond voor de KRO-tele- visie dat 'verstandige mensen' het op dit moment binnen de PvdA voor het zeggen hebben. Hij vindt het 'heel interessant' wat er op dit moment binnen die partij gebeurt. Van Agt zei, dat er door het hui dige kabinet "fikse, ingrijpende maatregelen getroffen zijn, waar van men bij aanvang zei: dat is in Nederland ondenkbaar, we zullen dat schielijk terugdraaien". "Maar je hoort niet meer van terugdraai en. De algemene teneur van de uit spraken van verstandige leiders binnen de PvdA is: laten we ver trekken van de situatie die we aan treffen", aldus de oud-minister president. Van Agt zei geen voorkeur meer te hebben voor een CDA/WD-ka- binet boven een regeringsploeg met de PvdA. JOHANNESBURG - De Zuidafri- kaanse veiligheidspolitie heeft gis teren de drie laatste UDF-leiders die nog op vrije voeten waren, gearresteerd. Het zijn Patric Leko- ta, de officiële woordvoerder van het Verenigd Democratisch Front; Popo Molefe, de nationale secreta ris, en Moses Chikane, de voorma lige secretaris van de Transvaalse afdeling. door Ruud de Wit De drie zijn, volgens hun advo caat Zac Yacoob, aangehouden op basis van sectie 29 van de interne veiligheidswet. Hierdoor kunnen zij voor onbepaalde tijd en zonder aanklacht worden opgesloten. Een woordvoerder van het UDF, Jacob Ntshali, bracht de arrestatie van de drie in verband met de rede van staatspresident P.W. Botha af gelopen vrijdag in de blanke Volksraad. Botha zei toen en hij herhaalde dit maandag en dinsdag in resp. het kleurlingen- en Azia- tenparlement dat het UDF ver antwoordelijk kan worden gesteld voor de recente onlusten in de Oost-Kaap, die aan minstens 150 mensen het. leven hebben gekost. Ook beweerde hij, dat het UDF een verlengstuk is van het in Zuid-Afri ka verboden Afrikaans Nationaal Congres, het ANC, dat door de au toriteiten graag als een communis tische organisatie wordt bestem peld. Ook de politie gaf als reden van de arrestatie van de drie UDF-lei- ders 'hun betrokkenheid bij de rel len in de Oost-Kaap' op. Maar alge meen wordt in UDF-kringen aan genomen, dat de arrestatie in ver band moet worden gebracht met door het UDF aangekondigde de monstraties tijdens het bezoek van een rugby-team uit Nieuw-Zeeland aan Zuid-Afrika. Dit bezoek heeft ook in Nieuw- Zeeland zelf veel stof doen opwaai en, en de regering-Lange aldaar is faliekant tegen de trip gekeerd. Maar omdat de Nieuwzeelandse rugby-bond autonoom is, zal het bezoek aan Zuid-Afrika waar schijnlijk doorgaan. Door de arrestaties van dinsdag is het hele uitvoerende lichaam van het UDF achter de tralies be land. Het UDF, een raciaal ge mengde paraplu van circa 600 anti- apartheidsorganisaties, loopt het risico, evenals het ANC en het PAC (Pan-Afrikaans Congres) in 1960, tot een verboden organsiatie te worden verklaard. Opvallend is, dat de Zuidafri- kaanse regering de oprichter en be schermheer van het UDF, dominee Allan Boesak, tot op heden niet heeft aangepakt, hoewel daar wel enige keren mee is gedreigd. Dat geldt ook voor de secretaris-gene raal van de eveneens bij het UDF aangesloten Zuidafrikaanse Raad van Kerken, dominee Beyers Nau- dé en diens voorganger, bisschop Desmond Tutu. DEN HAAG (GPD/ANP) - Over winst die wordt behaald met de handel in soft drugs, moet belasting worden betaald. Dat zei staatssecretaris Koning (financiën) gisteren in de Tweede Kamer naar aanleiding van vragen over de jeugdcentra Happy Family in Amsterdam en Vera in Groningen. Beide jongerencentra hebben winst gemaakt met de verkoop van drugs. Koning verklaarde, dat de fiscus een onderzoek zal instellen naar de omzetten die in Groningen en Amsterdam met de handel in soft drugs zijn gemaakt. De belastingdienst stelt de verkoop vast, waarover omzetbelasting moet worden betaald. Volgens de staatssecretaris is het niet de taak van de belasting dienst om na te gaan of de winst op legale of illegale wijze is verkregen. Als voorbeeld noemde Koning een handelaar in amfe tamine, aan wie een aanslag wegens omzetbelasting is opgelegd. Tegen het vonnis van de rechtbank, die de man sommeerde te betalen, is de handelaar in cassatie gegaan. „De hoogste rechter zal zich er dus nog over moeten uitspreken", aldus Koning. In een accountantsrapport van de gemeente Amsterdam werd indertijd gesteld dat Amsterdam de subsidie voor een van de vier centra van Happy Family (ruim 180.000 gulden) wel kon stopzet ten, omdat het centrum eigen inkomsten had uit de handel in soft drugs. De subsidie werd inderdaad stopgezet, maar inmiddels hebben de afdeling jeugdzaken en de gemeentelijke accountants dienst de Amsterdamse wethouder Walraven gèadviseerd de sub sidiëring te hervatten. Happy Family had in 1983 een baromzet van 650.000 gulden, daarvan bleef 120.000 gulden winst over. Daar onder valt ook de verkoop van soft drugs, voor de handel we het centrum inmiddels een 'huisdealer' heeft aangetrokken. Ik wil in dit schrijven, even terug komen op dat feestelijke en onver getelijke dagje uit, dat ons oudere trouwe lezers en lezeressen is aan geboden door uw blad. Het was fantastisch, wat zal daar een voorbereiding aan vooraf ge gaan zijn, geweldig, 8 bussen zo'n vierhonderd mensen met begelei ding, jammer dat we te laat ver trokken en door de mist in files te zitten, daardoor kwamen we 1 uur te laat in Amsterdam aan, al een verlies van zo'n IVz uur. We gingen direct aan boord, de overtocht naar Volendam duurde 2Vfe uur. Jammer dat we door dat oponthoud niet meer konden gaan stappen in Volendam, maar tja, dat was overmacht, kon niemand niets aan doen. Weer ingestapt en binnendoor naar Hillegom waar we in Treslong een laatste koffiestop hebben ge had met nog een leuke verrassing, fantastisch. En nu dan de begeleiding, ik weet niet of dat in elke bus zo was, wij zaten in bus 5 en uw medewer ker was Aad v.d. Spek die zich ont popte tot een heel goede begelei der, met een beetje meer zou hij een goede reisleider kunnen wor den. Ook dank aan de E.H.B.O. W. Bodrij Langegracht 176 Leiden De mist als spelbreker was in de bus en op de mooie boten snel ver geten; wat een stemming; wat een plezier, fijne, soms hernieuwde kennismakingen, wat een pret om de dikke Katwijkse moppenvertel- ster, wat een service, wat een bege leiding en wat allemaal niet meer. Alles uit de kunst en wat een gehei men!!! Een oudere dame, schuin tegen over ons, zat mij lange tijd te fixe ren, je kon haar zien denken, wie is k; ó-, die vent toch? Opeens, ze kon het zeker niet langer houden, wenkte ze me met een krom vingertje. Ik naar haar toe en ze zei: jij bent toch ook een Noordwijker. Ik: ja, maar ik ken u niet; zij: man, skei uit, mot ik m'n skeltnaam noemen? Ik: nee, je gewone naam mag. Zij noemde haar naam en haar bijnaam er ach ter. Laat het nu een mevrouwtje zijn dat ik in minstens 35 jaar niet* had gezien; en op dat moment was haar uiterlijk een open boek voor mij. Een fijne belevenis, zo'n her nieuwde kennismaking. Een me neer, iets verder, ook schuin tegen over mij, en ik wisten, ieder voor zich heel zeker dat we elkaar ken den. Beleefdheidshalve echter zei den we niet 'kennen we elkaar?'. Jammer, hadden het altijd moeten doen! Later, ik kwam op het tus sendek van het toilet, hoorde ik hem zeggen: ik stond op u te wach ten, want op dat moment liep het dek tjokvol omdat Volendam in zicht was. Ik wist zeker dat we el kaar kenden. Die meneer was van middel grootte, donker krullend haar en een klein snorretje. Misschien het obstakel waarom ik hem niet her kende, de vrouw met wie hij aan tafel zat, kende ik zeker niet. Bij het debarkeren zag ik hem nog even met een witte sjaal of jumper om zijn nek. Als die meneer dit leest en weet dat hij dat was, moet hij beslist eens bellen: 01719-13055 Nogmaals, een heerlijke dag aan geboden door het LD, een blad dat - 2x die leeftijd en lOx zoveel abon- nee's verdient. Op naar de 150, dan zul je wat beleven!!! H. van Roon Groothoogwaak 35 Noord wijk komen er vliegtuigen over Leiden en die droppen dan het een en an der. Dit ter herinnering dat 40 jaar geleden west Nederland van de hongersnood werd gered. De ouderen onder ons weten het nog allemaal, maar onze kinderen weten dit allen maar van overleve ring en kunnen zich geen voorstel ling maken hoe dat gegaan is. De kinderen zouden dit evene ment nu met eigen ogen kunnen aanschouwen, ware het niet dat ze op dat moment allemaal op school zitten. Als 5 mei niet op zondag was ge vallen hadden ze toch ook vrij ge had. Ik heb een idee dat heel Leiden leeg loopt naar de Kikkerpolder om het nog eens mee te maken. De kinderen moeten normaal naar school en zien van dit alles niets. Toch wel jammer hoor. Iets voor de gemeente om over na te denken? J.W. van Es Haven 28 Leiden De koele, cynische, sinistere re kenmeesters en drie-verdieners van het Binnenhof willen het so ciale stelsel herzien. Een stelsel waarin het moeilijker wordt te worden opgenomen en wat met ab solute zekerheid leidt tot de maat schappelijke afgrond van 70% van het minimumloon voor iedere werkloze, oud of jong. De afschu welijke leugen hierbij is de grotere zekerheid, die 50-plussers, zij die hun leven lang werkten, zouden krijgen. De gedachte, dat het nieuwe stel sel alleen werklozen bedreigt is vals. Immers de democratie houdt op bij de poort van het bedrijf. Daar achter heerst dictatuur, af hankelijkheid en willekeur. De il lusie van vast werk duurt niet lan ger dan het de vrije ondernemer behaagt. Het "recht" en de macht zijn bij het ontslag uiteindelijk al tijd aan zijn kant. Zelfs met zijn winsten creëert hij werkloosheid via diepte-investeringen. De enige echte vrijheid is de vrij heid van de ondernemer. De vrij heid zijn huid te redden ten koste van hen, die zijn bedrijf groot maakten. Hoeveel procent van de vrije ondernemers komt terecht, waar 100% van de afgedankte werknemers nu terecht komt? De cynische boekhouders van het Binnenhof willen ten behoeve van de vrije ondernemingsgewijze productie ook het begrip passende arbeid verruimen. Dat wordt straks verhuizen zonder enige werkgarantie Zodat men straks, ver van de eigen plek, volkomen ontworteld van de bijstand kan "genieten". Dringt het wel tot hen door wat het betekent werkloos ge maakt te worden? Ongeveer 10 jaar werkte ik met grote inzet voor toenmaals een van de grootste rijscholen van Leiden, als enige fulltimer in loondienst. Tijdens de uitoefening van mijn werk werd mijn leswagen wach tend voor een stoplicht van achte ren door een vrachtwagen aangere den. Hierdoor was ik drie maanden uit de roulatie. Nauwelijks terug werd mij voorgesteld voor 20 uur per week de WW in te gaan. Dit weigerend werd bij het GAB voor mij een ontslagvergunning aangevraagd. Omdat ik mij beriep op anciënniteit, loondienst in te genstelling tot de free-lancers, en de weigering van mijn werkgever de boeken te openen, werd de ver gunning niet verleend. Hierna volgde een vernederende periode, waarin ik mijn beroepsuit oefening moest inruilen voor het sorteren van bouten en moeren en het soppen van deuren. Hieraan kwam pas een einde toen ik een ad vocaat inschakelde. Na een aantal maanden werd mij alsnog ontslag aangezegd en werd ik met onmid dellijke ingang geschorst. Mijn werkgever beriep zich op art. 2 van het Buitengewoon Be sluit Arbeidsverhoudingen '45. Dit artikel sluit onderwijsgevenden uit van de noodzaak tot ontslagver- ISTANBOEL (GPD) - Vandaag gedenken Armeniërs overal ter we reld het omkomen van honderd duizenden van hen in de zomer van 1915, 70 jaar geleden, in Oost-Tur- kije. Hun leiders - behalve de Is- tanboelse patriarch - noemen het volkerenmoord, de Turkse rege ring spreekt van de gevolgen van deportatie. De datum 24 april, die de Arme niërs in de Verenigde Staten willen uitroepen tot 'Dag van 's Mensen Onmenselijkheid', geldt als het be gin van het drama, omdat toen door de Ottomaanse regering 235 Armeense intellectuelen uit Istan- boel naar Klein-Azië werden gede porteerd als wraakneming tegen opstandige en pro-Russische Ar meense bewegingen in het oosten van het land. Slechts weinigen van hen zijn levend teruggekeerd. Waarschijnlijk niet toevallig buigt het Europese Parlement zich juist vandaag over een rapport van de Belgische socialist Jaak van de Meulebroecke, die in 27 pagina's tot de conclusie komt dat het hier inderdaad een volkerenmoord heeft betroffen, maar dat de tegen woordige Turkse republiek daar niet voor verantwoordelijk kan worden gesteld. Deze zou echter wel een positieve bijdrage aan de nasleep van het gebeuren kunnen leveren als ze de 'realiteit' van de gepleegde volkerenmoord erken de. Het komt de Turkse regering di plomatiek slecht uit, dat nog maar enkele dagen geleden de Westduit- se kanselier Kohl in emotionele be woordingen nog eens de Duitse schuld aan de jodenvervolgingen heeft beleden. Dat ook Ankara soms niet terugdeinst voor erken ning van eigen schuld, bleek nog twee maanden geleden, toen pre- W illem-Alexander in Raad van State DEN HAAG (ANP) - Koningin Beatrix, voorzitter van de Raad van State, zal op 3 juli de dan 18- jarige kroonprins Willem-Alexan- der in de raad binnenleiden. Dat gebeurt in een buitengewone ver gadering van de raad, waarin sinds 1967 ook prins Claus zitting heeft, aldus een bekendmaking van de Rijksvoorlichtingsdienst. De buitengewone vergadering vloeit voort uit artikel 74 eerste lid van de grondwet: "De vermoedelij ke opvolger van de koning heeft na het bereiken van de leeftijd van achttien jaar van rechtswege zit ting in de raad'. mier Ozal bij zijn bezoek aan Alge rije overigens buiten medeweten van zijn minister van buitenlandse zaken - zijn excuses aanbood voor de steun die zijn land in de jaren vijftig had gegeven aan Frankrijk toen dat het Algerijnse volk onder drukte. Maar enigerlei erkenning door Ankara van Turkse 'schuld' aan wat de Armeniërs in 1915 is aange daan, raakt steeds meer uitgeslo ten. De reden daarvan is zonder meer gelegen in het optreden van de Armeense terreurgroepen die zo'n erkenning juist eisen en die daartoe sinds 1973 41 Turken merendeels diplomaten en hun fa milieleden - en negen niet-Turkse vermoordden. Van den Broek: cijfers VS over SS-20's tellen DEN HAAG (GPD) - Minister Van den Broek (buitenlandse zaken) houdt vast aan de informatie van de Amerikanen dat er op Sowjet- grondgebied 414 SS-20's staan op gesteld. Van den Broek zei dit gis teren in de vaste kamercommissie voor buitenlandse zaken, die hij in formeerde over zijn besprekingen met zijn Sowjet-collega Gromyko, 9 en 10 april in Moskou. Van den Broek benadrukte dat als Neder land geen vertrouwen meer heeft in de cijfers van een belangrijke NAVO-partner „elke wapenbe- heersingsovereenkomst zinloos De bewindsman verklaarde dat de Sowjet-Unie doorgaans geen enkele informatie op tafel wilde leggen over aantallen raketten. Het had daarom volgens Van den Broek geen zin om Gromyko er naar te vragen. De PvdA-defensiespecialist Ste- merdink vroeg de minister of het aantal van 414 SS-20's wel 'ge schoond' is, dat wil zeggen of reke ning is gehouden met een „fouten marge van 10 tot 25 procent". Maai Van den Broek zei dat er binnen de NAVO niet met marges gewerkt wordt. Het preciese aantal opgestelde SS-20-raketten in de Sowjet-Unie is van essentieel belang voor het Nederlandse kruisrakettenbesluit. omdat Nederland op 1 november zal besluiten 48 kruisraketten te plaatsen op de vliegbasis Woens- drecht, indien de Sowjet-Unie op dat moment meer dan 378 SS-20- raketten heeft opgesteld. gunning. Er is geen jurisprudentie, die vaststelt dat een zwem- of rijin- structeur onder art. 2 zou vallen. Aantonen dat dit niet het geval is vraagt echter een arrest van de Ho ge Raad en dus een lange juridi sche weg. Door kleine neveninkomsten van mijn echtgenote was het geza menlijke inkomen 25,- te hoog om gratis rechtsbijstand te krijgen en kwamen alle kosten voor eigen rekening. Het gemiddeld tarief is 200,- per uur. Waar blijft in zo'n situatie de rechtstaat? Wetend, dat je het recht aan je zijde hebt, we tend dat je door je werkgever op een schandalige manier op de schroothoop gegooid bent, ben je door rechtsongelijkheid gedwon gen het er bij te laten zitten. Nog afgezien van de financiële consequenties blijf je zitten met een gevoel, dat je groot onrecht is aangedaan. Een onrecht, datje niet kunt vergeten door ergens anders de draad weer op te pakken. Overal om je heen zie je dat harde werkers van middelbare leeftijd hebben af gedaan, ten behoeve van de winst accumulatie op straat worden ge gooid. En het is zeker dat we hard gewerkt hebben, want Nederland moest immers'herrijzen? Is Neder land wel herrezen? Of alleen het kapitaal? W.M. de Water Milanenhorst 182 2317 CL Leiden EEMNES (ANP) - Het kleinbedrijf in levensmiddelen op het platte land heeft alleen overlevingskan sen als de overheid „alleszins rede lijke maar toch harde maatrege len" neemt. Dit heeft voorzitter Ja cobs van de Bond van Kleinhande laren in Aardappelen, Groenten en Fruit, vandaag gesteld tijdens het congres van zijn organisatie in Eemnes. Als belangrijkste maatregel ziet Jacobs dat de boerderijverkoop en het grootwinkelbedrijf verder aan banden worden gelegd. De maatre gelen die staatssecretaris Van Zeil (economische zaken) onlangs heeft genomen om de boerderijverkoop te beperken gaan Jacobs lang niet ver genoeg. Naar zijn mening be houden boeren de mogelijkheid oneigenlijke produkten te verko pen. Onder druk van EG-maatregelen zullen boeren zich volgens hem in de distributiekanalen van de de tailhandel mengen. Van controle op de verkopen verwacht Jacobs niet veel. De overheidsdiensten die daarmee zijn belast kampen als ge volg van de bezuinigingen met per soneelstekort. Jacobs beschuldigde ook het grootwinkelbedrijf van oneerlijke concurrentie. Het prijsbeleid van het grootwinkelbedrijf is er vol gens hem op gericht iedere kleine ondernemer de nek om te draaien. Het grootwinkelbedrijf verkoopt produkten onder de kostprijs en ziet dit „dóódsimpel als een zeer goede investering in zijn toekom stig marktaandeel". Niet alleen het kleinbedrijf, ook de consument is daarvan uiteindelijk volgens Ja cobs de dupe. Om het voor het kleinbedrijf on gunstige tij te keren is volgens Ja cobs een aantal veranderingen noodzakelijk. Stedebouwkundig moet er meer plaats komen voor kleinere winkeliers midden in woonwijken. Voor produkten moet een minimum prijs gelden. De ondernemers in het midden- en kleinbedrijf zelf moeten beter op hun financiële positie gaan letten. Door een slechte boekhouding ko men zij thans nog vaak ongemerkt in de problemen, aldus Jacobs. ADVERTENTIE Ze spreken onze taal niet, de Ta mils. Maar ze mogen wel kenbaar maken, wat ze wel of niet willen eten. Jammer, dat onze geestelijk ge handicapte medemens dat niet kan (b.v. V.d. Bergh Stichting). Die krijgen minderwaardig gemalen vlees voorgeschoteld. Uit de hals van het dier, waar zich de schildklier bevindt. Zo vallen ze zes kilo per half jaar af. Maar ja, zo heeft de overheid bin nenkort wel een zorg minder. Men sen, houdt uw ogen open voor wat hier in Nederland gebeurt. Mevr. H. Prins-v.d. Hoed Geversstr. 29 2341 GA Oegstgeest Als het om een brandverzekering gaat laat u dan adviseren dooreen assurantiekantoor met dit vignet. löp-Adviseurs in Assurantiën Het advies van een NVA-assurantie-adviseur is altijd reëel. NVA. Koningin Wilhelminalaan 12. 3818 HP Amersfoort

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 21