OZO bindt de strijd tegen obstakels aan 'Opknapbeurt Hoofdstraat kan niet langer uitgesteld' 'Bouwverenigingen schreeuwen om locaties' Oegstgeester objecten worden onderzocht Geen eensluidend advies over kunstgrasveld PAGINA 2 REGIO LEIDEN DINSDAG 23 APRIL 198! pI WASSENAAR - "De Wassenaarse woningbouwverenigingen schreeuwen om locaties". Voorzit ter Lammers van de Wassenaarse woningbouwvereniging Sint Willi- brordus zei dit gistermiddag tij dens de overhandiging van de sleu tels van het appartementen-com plex 'Nieuw Rijksdorp' aan de eer ste bewoners. Hij wilde er zoveel mee zeggen als: schep alsjeblieft meer mogelijkheden om de slechte woningsituatie in Wassenaar, waar de wachttijd voor een woning vaak al vijf zes jaar is, te verbeteren. 'Nieuw Ryksdorp' is wat hem be treft dus een stap in de goede rich ting. De Wassenaarsche Woning- bouwvereeniging, verhuurder van de woningen, had burgemeester Schoute weten te strikken om de Eerste bewoners in Wassenaars complex Nieuw Rijksdorp' eerste negen bewoners van het complex, dat ligt op het 'boster- rein' tussen de Schoolstraat en de Berkheistraat, de sleutels te over handigen. Het appartementen complex bevat in totaal 76 wonin gen. vooral bestemd voor alleen staanden, aanstaande echtparen, samenwonenden en gezinnen met één kind. Het complex bestaat uit drie bouwblokken met in totaal 44 tweekamerwoningen, 28 drieka- Terwijl aan dé rest van het com plex nog druk gewerkt wordt, wer den gistermiddag de eerste negen woningen opgeleverd, in bijzijn van onder andere de Wassenaarse wethouders, een aantal raadsleden en leden van de Stichting Jonge ren Huisvesting en van de Vrou wen Adviescommissie. Burgemeester Schoute zei in zijn toespraak dat hij wegens het bij zondere karakter van de gebeurte nis persoonlijk aanwezig was. "Als een burgemeester altijd ja zegt te gen dit soort dingen, dan heeft hij daar een complete dagtaak aan. Dat doe ik dus niet. Dit geval is echter bijzonder genoeg". De bur gervader schetste vervolgens kort de geschiedenis van Nieuw Rijks dorp. Het oude Nieuw Rijksdorp werd in 1898 door de graaf Van Limburg Stirum gebouwd als zijn buiten goed. In 1977 kocht de gemeente het pand, met als bestemming wo ningbouw. Na vasthoudende protesten van de Stichting Histo risch Wassenaar, die wilde dat het pand op de Monumentenlijst kwam, werd in 1982 toch tot sloop van het oude gebouw besloten om er nieuwbouw te kunnen plegen. Waarmee een jaar geleden werd be gonnen. Daarvan konden gistermiddag de eerste Wassenaarders de vruch ten plukken. Weliswaar niet op de precieze plaats van het oude bui tengoed, maar wel op het zelfde terrein. Het grootste bouwblok van het complex staat wel precies op de plaats van het 'oude' gebouw. Van dit vijf verdiepingen tellende com plex werd gistermiddag tevens het hoogste punt bereikt. H. Gelderblom van het architec tenbureau Van Wij k-Gelderblom te Soest, zei dat het in de bedoeling ligt om bij het gebouw aan de Berkheistraat een aantal oude ge velfragmenten als historische ver wijzing op te stellen in de trappen voor de gebouwen. DINSDAG Leiden 't Parlement - Nieuwstraat 45, bijeer komst Leidse Studentenbond 'Stude ren met (behoud) een uitkering', 20 uui Posthof - Wassenaarseweg 1, bijeen komst Leidsche Ver. van Postzegelver zamelaars, 19.30 uur. LI Nieuw Minerva - Vrouwensteeg 11 OEGSTGEEST - "Je zou zelf eens in een rolstoel moeten gaan zitten, dan zou je duide lijk zien waarom wij constant hameren op mentaliteitsverbetering en het opheffen van knelpunten. Poep op de stoep is voor iedereen vervelend, maar als je in een rolstoel zit en je krijgt poep aan je banden, dan zit het ook aan je handen. Daar zouden hondebezitters aan moeten denken". Poep op de stoep is maar één voor- beeld van menselijk gedrag dat heel storend is voor lichamelijk ge handicapten en ouden van dagen. Andere doodgewone dingen als het neerzetten van vuilniszakken op straat en het parkeren van fiet sen en auto's kunnen ook beter. Als het koppie maar even wordt gebruikt. "Vaak staan fietsen voor een huis midden op de stoep. Daarmee wordt voor blinden bijvoorbeeld een heel gevaarlijke situatie ge schapen. Maar ook mensen met een rolstoel kunnen dan geen kant op, ze zyn gedwongen de rijbaan te nemen. Je begrijpt dat zoiets le vensgevaarlijk kan zijn, zeker avonds. Maar ook auto'; ten is een veelvoorkomend schijnsel. En of het nou echt móet, ik vraag het me af'. Hilda Rijkmans ma-Stuve, respectievelijk voorzit ter en secretaris van de werkgroep Oegstgeest Zonder (OZO), zijn duidelijk i: lingen. De inrichters door Dirk Jan Roeleven ken hadden kunnen worden voor komen". Knelpunt De werkgroep werd in november 1982 opgericht door Hilda Rijk ken moeten 'inclusief leren den- mans. In het relatief korte bestaan ken, terwijl de mentaliteit van de heeft OZO al heel wat bereikt. Zo met-gehandicapte mens zodanig worden de gemeentelijke inrich- moet veranderen dat vanzelfspre- tingsplarinen bij herbestratingen Prof. M. Fresco spreekt over 'verande rende normen in de kunst', voor het Hu manistisch Verbond, 20 Bevrijdingskerk, Vredeskerk - schrijf avond Amnesty Internationaal, 19.30 20 uur. AZL - recreatiezaal gebouw 5, ledenver. gadering Diabetes Vereniging Nedert land, afd. Leiden e.o., 20 uur. In de Vroolijcke Arke - Pieterskerk, choorsteeg 15, voorlichtingsavond plan nen plein Gerecht, 20 uur. Oud-Katholieke kerk - Zoeterwoudse- singel, oecumenisch avondgebed, 19- 19.30 uur. Leidse Pabo - Galgewater 1, jeugd boe- kenmanifestatie: spreker Karei Eyk- NVSH infocentrum - Rapenburg 48, tel. 149987, geopend op werkdagen 16 uur, di ook van 20-21 uur. Leiderdorp Dorpshuis - Kerklaan 1, huisschakers- toernooi, 19.30 Gemeentehuis - raadscommissie onder wijs, 20 uur. Oegstgeest Lijtweg 9. avond over voedselprobleem milieu Derde Wereld met lezing noom Opschoor, 20 uur. de Oegstgeester obstakels, veroorzaakt door onoplettendheid: een afrit, geblokkeerd door kend rekening wordt gehouden de werkgroep toegestuurd. Zij met mensen die zich minder ge- kunnen dan hun advies makkelijk verplaatsen. plannen geven. Het meedenken Dat inclusief denken zal vooral over herbestratingen vindt Klazien by de plannenmakers moeten ge- Bosma vooral van belang omdat de beuren. Hilda Rijkmans: "Bijvoor- herbestratingen maar eens in de beeld by herbestratingsplannen tien jaar gebeuren. "Het is dus zaak moeten de ontwerpers automa- dat je er vroeg bij bent, anders zit je tisch rekening gaan houden met tien jaar lang met ongewenste si- afrit- het plaatsen van lantaarnpalen. Ze tuaties", aldus de secretaris van moeten denken aan de mensen in OZO. rolstoelen, maar ook aan de moe- Een ander positief resultaat van der met de kinderwagen. Het komt de werkgroep is de investering van Klazien Bos- nog steeds voor dat een lantaarn- veertig mille die de gemeente heeft 'aal midden op het voetpad staat, gedaan om een aantal knelpunten gesteld. Wel zullen aanbevelingen worden gedaan, zodat een bedrijf dat in de toekomst gaat verbou wen, rekening kan houden met de toegankelijkheid van hun pand voor ouderen en gehandicapten. "We gaan natuurlijk niet zeggen dat er bij bakker X niks van deugt. Dat zou anti-reclame voor de bak ker zijn, maar ook voor ons. We gaan globaal te werk bij het bekij ken van de toegankelijkheid. Soms gaat het om kleine dingen die ge makkelijk te verbeteren zijn. Zelf zien ze dat niet, dat begrijpen we ook wel, maar als wij aangeven waar het beter kan, dan is een win kelier misschien bereid iets te wij zigen. De wil is er, dat is al geble ken". groep krijgt per jaar 175 gulden subsidie. De kans is groot dat dit meer wordt. Hoe krap de kas van de werkgroep is, blijkt uit het re laas van Hilda Rijkmans. "We een eerder stadium meepraten over bijvoorbeeld nieuwe bouw plannen in Haas wijk, staat op de verlanglijst van OZO. Terugblikkend op tweeënhalf moesten dertig houten onderleg- jaar OZO concluderen de voorzit- gers hebben voor de enquêteurs. Dat kon iemand voor vijftig gulden regelen. Toen ik dat bedrag hoor de, schrok ik me naar. Vijftig gul den, dat is bijna een derde van ons jaarlijkse budget. Terwijl het in wezen natuurlijk geen geld is". De rapporten van de werkgroep kunnen bij de gemeente gratis worden gedrukt. Ook die hulp waardeert OZO. Het enige punt van kritiek is eigenlijk dat OZO een aantal zaken wat vlotter gere geld zou willen hebben. Ook het in ster en de secretaris verheugd dat de werkgroep inmiddels zelf een obstakel is geworden waar nie mand meer omheen kan. "Het be gint echt te lopen, de mensen we ten ons te vinden", stellen ze met een tikkeltje - terechte - trots vast. Morgenavond begint om acht uur in het Gemeentecentrum aan de Lijtweg een informatie-avond over het aan staande onderzoek van de werkgroep Oegstgeest Zonder Obstakels. Dia's en een film zullen de problematiek ver duidelijken. 'Plakkers' niet betrapt VOORSCHOTEN - De Voor- schotense politie is vannacht rond middernacht vergeefs op pad geweest om 'illegale plak kers' te betrappen. Toen de po litie bij de kruising van de Ka- rel Doormanlaan en de Veurse- weg arriveerde, waren de vo gels al gevlogen. Wat resteerde, waren enige affiches van de Snuffelmarkt te Leiden. Handje bekneld LEIDERDORP - Een driejarig jongetje uit Leiderdorp is gis termiddag om vier uur met zijn handje bekneld geraakt tussen een lopende band in een super markt aan de Laan van Ouder zorg in Leiderdorp. De oorzaak was dat de lopende band bij de kassa losraakte. Na onderzoek in het Elisabethziekenhuis bleek dat het jongetje niets mankeerde. vreemdste manoeuvres zijn dan Cp te lossen die in het eerste rap- Winlrp>lip*r<s lie om er lanes te komen. Zo vv inj\.cnci o port van de werkgroep werden ge- Obstakels nodig om er langs te komen. Zo tero_ hun bedoe- zijn er talloze simpele voorbeelden si^aieenTi'n^datrappo'rt'werden in woonwy- te bedenken die door mclusief den- negen looproutes door Oegstgeest aan een nadere beschouwing on derworpen. Geen van alle deugde. Binnenkort gaat de werkgroep aan de slag om een tweede rapport over de Oegstgeester situatie uit te brengen. Burgemeester en wet houders van Oegstgeest hebben een aanbevelingsbrief geschreven aan de bedrijven en instellingen biëêf echter kalm.' Ze "klemde die door OZO zullen worden bena- Politie Warmond: 'goede vangst' WARMOND - De politie heeft gisteren een 21-jarige Warmonder aange houden, die inmiddels heeft bekend te hebben geprobeerd een vrouw af te persen. De jongen trachtte op 11 april een vrouw, die by een halte aan de Herenweg op de bus stond te wachten,, onder bedreiging haar tasje afhandig te maken. De haar tasje tegen zich aan en beet de jongen toe: "Je krijgt 'm niet". Waar op de Warmonder, geflankeerd door een andere jongen, de benen nam. De Warmondse politie kon de afperser en de jongen, die zich bij hem ophield, aan de hand van een signalement aanhouden. Ook de inbrekers, die in maart dit jaar een stereo-installatie uit de kan tine van voetbalvereniging Warmunda hebben meegenomen, zijn door de derd. Een gebaar dat de werkgroep zeer op prijs stelt. Het onderzoek richt zich op de toegankelijkheid van gebouwen met een openbare functie. Zestig vrijwilligers zullen er met een Warmondse politie gevonden. Het gaat om twee Leidenaars, die inmid- ^enlijst e^een^meetlat op uit trek- dels hebben bekend in Warmond 'op bezoek' te zijn geweest. De stereo installatie is weer boven water en wordt geretourneerd naar de voetbal vereniging. ken om 250 objecten te onderzoe ken. Het is niet de bedoeling dat er dan een soort zwarte lijst wordt op- De meeste Oegstgeester winke liers zijn behulpzaam als een ge handicapte in de winkel komt. Me vrouw Bosma mag voor haar doch ter kleren meenemen om ze thuis te passen. Dat is noodgedwongen omdat er geen pashokjes zijn waar een rolstoelgebruikster in kan. Bij het onderzoek van OZO zal in zo'n geval gesignaleerd worden dat ge handicapten in de betreffende zaak geen kleren kunnen passen, maar onder het hoofdstukje 'Bijzonder heden' komt dan wel te staan dat de winkelier in principe bereid is thuis kleren te laten passen. Zo on tstaat een genuanceerd beeld. Over de relatie met de gemeente is OZO goed te spreken, hoewel ze het betreurt dat er geen gemeente lijke of politieke vertegenwoordi ger in de werkgroep zit. De werk- Hamvraag: Redt herbestrating oude Leiderdorp? Minderheden De Partij van de Arbeid Leider dorp houdt morgen een avond voor minderheden in de Muzen- hof. De partij wil graag praten over problemen op het gebied van discriminatie, onderwijs, werk, woonsituatie en dergelijke. Even tueel kan de PvdA bij het samen stellen van het verkiezingspro gramma rekening houden met de wensen en verlangens. 'Minderhe den' zijn morgenavond vanaf acht uur welkom in de Muzenhof, die aan de Gordijnsingel ligt. Criminaliteit De WD Wassenaar houdt mor gen een avond over criminaliteit. Officier van justitie mevrouw J.C.M. Couzijn zal een lezing hou den over 'bestrijding van crimi naliteit'. Iedereen is morgen van af negen uur welkom om die le zing aan te horen. Plaats van han deling: de Schaapskooi in Duin- rell. Pentagon-actie Vrouwen voor vrede dorp vertoont morgen een video- Dat er 'iets' voor Alecto moet ge- houden? Van Jaarsveld (CDA) OEGSTGEEST - Met een grote hijskraan zijn gisteren de 92 wisselwoningen nabij het Oegstgeester winkelcen trum Lange Voort verwijderd. Ze hebben daar ruim een jaar gestaan en dienst gedaan als tijdelijke huisvesting voor de bewoners van bejaardenoord Hofwijck aan de Hazenboslaan. Dit oord is in 1984 opgeknapt en eind januari konden de bejaarden verhuizen van wisselwoning naar een vernieuwd tehuis. Volgens directeur Jonk ging dat soms met Leider- flinke tegenzin: "Veel bejaarden wilden blijven zitten". Het liep dus anders. Het weer leegkomende veldje wordt opnieuw ingezaaid en gebruikt voor activiteiten. film over de 'Pentagon-actie' in de Tijdens koninginnedag is het echter nog niet beschikbaar. De oranjevereniging wijkt dan uit. (foto Holvast) Sjelter (Heemraadlaan 67). De film brengt verslag uit van een grote demonstratie van 3500 vrou wen in Washington, in november 1981. De demonstratie gaf uiting aan verdriet en woede van de vrouwen over de zorgwekkende ontwikkelingen op het gebied van bewapening en milieu. De film duurt 50 minuten. Na afloop kan er worden gediscussieerd. Aan vang morgenochtend half tien. Honger De econoom J.B. Opschoor praat vanavond in het Oegstgees ter Gemeentecentrum over het verband tussen onze Westerse leefwijze, het milieu en de struc turele problemen in de Derde We reld, vanuit het gezichtspunt van de bevolking daar. Iedereen is vanaf acht uur welkom om mee te denken en te praten. De avond is georganiseerd door leden van 'Kerk en Ontwikkelingssamen werking', de Wereldwinkel en de Werkgroep Milieuzorg Oegst geest. LEIDERDORP - De Leiderdorp- se Hoofdstraat moet nu snel wor den aangepakt. Uitstel van herbe strating is eigenlijk niet verant woordelijk. Voor fietsers en voet gangers is de belangrijkste straat van het 'oude' dorp in hoge mate onveilig. Dat bleek gisteravond uit de woorden die 'de deskundigen', de mensen van gemeentebedrij ven, richtten tot de leden van de raadscommissie ruimtelijke orde ning. Aanleiding tot zijn waarschu wing was het voorstel dat ter tafel kwam om de Hoofdstraat, tussen de Berkenkade en Eikenlaan, op nieuw 'in te richten'. Gedacht wordt aan het invoeren van een richtingverkeer, het opschuiven van de markt en het aanbrengen van sierbestrating. Burgemeester en wethouders hebben vandaag in een voorlopig standpunt gekozen voor wat voorzichtige maatrege len: alleen herbestrating, het plan ten van wat groen, het maken van parkeerplaatsen in de Berkenkade en een verplaatsing van de markt naar de Eikenlaan en op de Hoofd straat, tussen de Eikenlaan en het Dorpshuis. Maar ook op het ge meentehuis zelf leven al verschil lende standpunten. Volgens wet houder Meerburg is het een kwes tie van 'geloof: "De een gelooft in een herinrichting, de ander vindt het sowieso weggegooid geld. Wie er gelijk heeft, weet ik niet". De plannen stuitten gisteravond bij de raadscommissie op heel wat verzet. Zo vond VVD-raadslid De Waard dat, als er toch geld wordt uitgegeven, dat maar aan een fiets pad voor de Hoogmadeseweg moet worden besteed. Later zou Stam (D'66) hetzelfde zeggen. Van eenrichtingverkeer op de in het invoeren van eenrichtingver- Hoofdstraat wilden de meeste keer, "mits de Berkenkade meer commissieleden in elk geval niet horen. WD'er De Waard: "Iedere belemmering van de bereikbaar- parkeergelegenheid krijgt". Liever wacht de PvdA-man met van meer dan de aller- heid heeft een onmiddellijke weer- noodzakelijkste maatregelen ech- slag. En ik hoef u niet te vertellen ter op de discussie rond de bestem- dat het niet goed gaat met de i keiiers in het oude dorp". Milder toonden zich CDA-raads- ingsplanwijziging van het oude dorp. In de tussentijd kan de ge meente dan geld opzij schuiven, lid Van Jaarsveld ("mits de markt waarna de politiek eind dit jaar de logisch geheel blijft") en bur gerlid Bos. Deze laatste oordeelde dat het wegdek en de trottoirs op de Hoofdstraat zich in een ver schrikkelijk slechte staat bevin den. Ereschuld Ronduit voor een grootscheepse aanpak van de Hoofdstraat was PvdA-burgerlid Molkenboer. Hij Hoofdstraat hoger op het 'verlang lijstje' kan zetten. Waarop gemeen tebedrijven-directeur Van den Berg hem waarschuwde dat langer uitstel van de herbestrating onver antwoordelijk is. "Vorig jaar heb ben we het ook al vooruit gescho ven, en er moet nu echt iets gebeu- Hetgeen raadslid Van der Zande (PPR) de opmerking ontlokte: "Al- worden vereffend ten s het oude dorp". Molkenboer: "Alle plannen te spijt zijn we er nog steeds niet i sprak van een "ereschuld die moet leen herbestraten, dan is het met de Hoofdstraat ook gebeurd". Een meerderheid van de raads- koos uiteindelijk toch r het alternatief om zo snel mo- geslaagd iets voor het oude dorp te gelijk te herbestraten, inclusief wat realiseren. Dit zou een project kun- 'extraatjes' zoals groen en het aan- nen zijn om het op te kalefateren", leggen van parkeerplaatsen op de aldus Molkenboer, die wél iets zag Berkenkade. LEIDSCH m DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN gisteravond eens. Maar dat 'iets' hoeft niet per definitie een kunst- LEIDERDORP - De raadscommis- sie ruimtelijke ordening is er gis- beuren, daarover was iedereen het kwam met regelrechte kritiek op teravond niet in geslaagd een t sluidend advies uit te brengen c de al dan niet aanwezige noodzaak grasveld te zijn. om voor hockeyvereniging Alecto een kunstgrasveld aan te leggen. De discussie brandde los naar aan leiding van een rapport burgemeester en wethouders. "Waar blijft nou de geloofwaardig heid van een meerderheid Burgerlid Molkenboer (PvdA) colege, die steeds hebben beweerd wilde de aanleg van zo'n kunst- dat de velden zo slecht zijn door grasveld niet per definitie afwijzen, achterstallig onderhoud. Nu blijkt pleitte hy: waarom niet dat het niet alleen een onderhouds- Dienst Gemeentewerken. Daarin wachten tot volgend jaar. In de tus- probleem staat dat er de komende jaren extra sentijd kan dan grondig worden teitsprobleem recreatiepark 'De Bloe- bekeken wat de voor- en nadelen )'n veld zijn. geld merd' moet worden gepompt. Im mers, de grond is slecht en de daar- gelegen sportvelden hebben daar Andere commissieleden vonden Kritiek ook van Van der Zande (PPR). "Het onderhoud van het sportpark is vrij plotseling moet met hem dat een gefundeerde af- felle licht van de schijnwerpers ko- weging voor of tegen een kunst grasveld momenteel nauwelijks te In het verlengde daarvan advi- maken is. Men bleef gisteravond seert Gemeentewerken korte termijn maatregelen te men om de velden 1 en 21 to bespeelbaar te houden. i groot aantal vragen zitten: i te staan. Overal gonst het. Het lijkt het enige probleem waar we nu voor staan", aldus het PPR- raadslid, volgens wie de velden r echt wel bespaard als het tien jaar 'gewoon' toe zijn Alec- kunstgrasveld er eenmaal is? Moet kunstgras ook niet worden onder- slotte toe dat een goede vergelij king tussen renovatie en kunst grasveld inderdaad moeilijk te ma ken is. "Maar je moet risico's ne men. Als je renoveert weet je ook niet hoe lang die velden goed blij ven". Voorlopig blijven de sporters dus nog kampen met de realiteit. En die realiteit is volgens directeur Van den Berg van gemeentebedrij ven dat alle veertien velden aan het eind van het seizoen kaal zijn én dat de aanleg van een sportpark in 'De Bloemerd' destijds een hoogst ongelukkige keuze is geweest. "Nu zitten we een minimum aan geld hebben om ze op te knappen. Vroe ger hadden we 240.000 gulden voor zeven velden. Nu hebben we veer tien velden en maar 122.000 gul den. Voelt u waar de schoen wringt?" POSTADRES Postbus 54, 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071)144941 SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen n NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) ADMINISTRATIE ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 REDACTIE (071) 144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. 250,90 345,20 65,70 f 89,30 22,10 ABONNEMENTEN per jaar, aan huis bezorgd per post (binnenland) per kwartaal, aan huis bezorgd per post (binnenland) per maand, aan huis bezorgd (maandabonnement alleen mogelijk automatische betaling), losse nummers 1,00 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Bij automatische betaling geen administra tie- en incassokosten. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071144941 REGIOKANTOREN Julianastraat 19, 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 11,2221JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Commentaren: W.F.J. Wirtz. A A. van Brussel Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek; H.I.J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaft Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel. Jo hannesburg, Tokio, Londen, Parijs. Was hington, Rome, Madrid, Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2